doet schoenen langer meegaan NUTSSPAARBANK Advertentiën. Voor de Jeugd. Het trefpunt van Zeeuwsche Zakenlui VRAAG EN AANBOD Bij den Distributiedienst in den kring GOES is te vervullen de betrekking van plaatsvervangend Leider. Kennis van distributievoor- Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, tijdelijk Korte Delft 20, MIDDELBURG. Bogardstraat 19 - Middelburg. voor Zon aan Jen wane Instituut voor Middenstandsontwikkeling Tel. 37140-21090 PRIMA KOFFIE. PERSONEEL. by de Gemeentebesturen, doch kun nen worden aangevraagd by de zal met haar eigen leerlingen rou- Hoofden van de Bureaux Goedkeu ring Werken in de verschillende provincies. De adressen van deze Bureaux zijn bij de Gemeentelijke Diensten van Bouw- en Woning toezicht bekend. De formulieren dienen, op de wyze zooals in de Toelichting is vermeld, te worden ingezonden aan den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw' en voor de Bouwnyverheid. Slechts indien deze van oordeel is, dat een uitzonderingsgeval als in het besluit van den Rykscom- missaris bedoeld aanwezig is, wordt het verzoek door hem aan den Rykscommissaris voorgelegd. De verantwoordelijkheid voor de indiening van het verzoek wordt hierdoor volledig door den Dienst van den Algemeen Gemachtigde overgenomen. De aanvrager blyft slechts ver- antwoordelyk voor de juistheid van de door hem aan den Algemeen Gemachtigde verstrekte gegevens. De aanvrager, die opzettelijk on juiste opgaven verstrekt, stelt zich aan strafvervolging bloot. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat het noodzakelijk is, al vorens de formulieren in te vul len, de by deèe formulieren be- hoorende Toelichting te raad plegen. BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Middelburg brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 15 Juni a.s., d.e lessen voor de hier na genoemde openbare en bijzon dere scholen voor gewoon en uit gebreid lager onderwijs in de daar bij vermelde gebouwen en op de daarbij aangeduide ur^n zullen worden gegeven: Gebouw O.L. school C aan de Bree. O.L. school C van 8.3012.15 uur; O.L. school A van 13.30 17.00 uur. Gebouw O.L. school J. aap de Molenstraat. O.L. school J van 8.30-12.15 uur; Christelijke Burgerschool L.O. '(Singelstraat) 13.3017.00 uur; Openbare Ulo school voor jongens 8.30-12.15 uur Chr. Burgerschool Ulo (Singelstraat) 13.30—17.00 uur. Gebouw Geref. School Graven straat. Geref; School Graven straat 8.3012.15 uur. School der Ned. Hervormde Gemeente (Zuidsingel) 13.30--17.00 uur. Gebouw Geref. School Heeren gracht. Geref. School Heeren- graCht 8.3012.15 uur; School tot het verstrekken van L.O. op Geref. Grondslag (Verwerij- straat) 13.3017.00 uur. De Roomsch-Katholieke school leeren in het gebouw van de O.L. school J aan de Molenstraat. Middelburg, 11 Juni 1942. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. De Secretaris, M. VAN DER VEUR. Toeslag vaste brandstoffen voor groote gezinnen- De Leider van den dienst 's-Heer Arendsl bekend, dat in de weel dag 15 tot en met Vrji 1942 op het kringka: de agenten in de aan; meenten, aanvraagforir extra brandstoffen vc van 7 of meer perso worden afgehaald. Bedoelde formulierer ledig ingevuld te w leverd op de zittingei king der bonkaarten riode. Inwonende familiele hoogste één inwonend personeel kunnen in c gezinslid worden mt 'S-Heer Arendskerke, 1 De Leider M. VA1 crliriiV^n Iq nnnrlrakpliilf Geopend: Maandag; Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van 101 u.; r*--J1 Met dankbaarheid kennis van de geboort zoon PI ETER. P. SCHEELE J. J. SCHEE Kapelle-Biezelinge, 12 A 211. Tijdelijk „St.-Joanna", In plaats van ka Ondertrouwd: JOHANNES SCHt en EVERARDA VAN i Goes, 12 Juni 1942. Piccardtstraat 31. Voor de vele blijke neming, ons betoonc ziekte en na het ov. onze innig geliefde V der, Behuwd- en Grot JANNA LENA KI geb. betuigen wij onzen dank. Uit al: J. KR' Rilland, Juni 1942. Voor de talloos gewaardeerde blijken leven en belangstelling ste gebeurtenissen in zeggen wij, mede ns- kinderen, hartelijk da> J. H. KOOLE. A. W. KOOLE- Neurenberg. Heiloo. Wanden die een sfeer van zonnige opgewef heid weerspiegelen,' zulke wanden kunt U kfez. uit de stalenboeken met het R D-merk op b kaftI R&D behangsels zijn In "e „Fixa-Celo procédé gedrukt: mooier en beter dan wat oo Raadpleeg liw behanger. Tbona gelden verkoopsbeperkingen. Uiv behanger licht U dnnrovgaarne.la. Erkende opleiding voor het Middenstands-examen. Aanmelding voor het examen 1943 tot 1 JuM a.s. bij de cursus leiders; J. OP '1 HOF, A 16 te Oudelande; C. L. DUININCK, A 98, te 's-GravenpolderH. N. DE NIE, A 6 te Wissenkerke. DE SLECHTSTE. Toen Tsaar Alexander HI eens een ge vangenis inspecteerde, vroeg hij den ge vangenen, waarom zij veroordeeld waren. De een vertelde, dat hij het slachtoffer was geworden van een misverstand, de andere, dat hij onschuldig veroordeeld was, de der de, dat hij lijden moest wegens een juridi sche fout in één woord allen vonden zich eigenlijk onschuldig veroordeeld. Een der laatsten was een jonge man. Paul Soikin, die tijdens een jaar van hon gersnood een roofmoord begaan had. Toen de Tsaar hem de vraag gesteld had, ant woordde hij„Ik heb een misdaad begaan en ben daarvoor gestraft". Soikin had nau welijks deze woorden gesproken of de Tsaar snauwde hem toe: „Leelijke schurk! Jij bent dus brutaal genoeg, je hier binnen te dringen tusschen deze eerlijke, fatsoen lijke menschen! Er uit jij!" En tot den gevangenisdirecteur sprak de Tsaar: „Geef hem kleeren en 300 roe bel en smijt hem er uit!" Aan de Nichtjes en Neefjes! De familie, in Middelburg gaat geloof ik wedijveren om het grootst te zijn en daar om beginnen we dit keer maar eens met onze hoofdstad. Jullie telt het zelf maar eens na, waar we het meest familie hebben. Ik geloof dat een van de dorpen het toch nog wint. Middelburg. „Blondje". Fijn dat alles zoo goed gaat in jou tuin en wat komt er nu in het andere landje? Ook groenten? Nu, dat al best goed van pas komen. Heb ben jullie er al eens van gegeten of is het nog niet zoover? „Bruinoogjes". „S." Dat waren mooie wandelingen, alleen maar jam mer dat het de tweede keer zoo hard begon te regenen en dat nog wel nu je het nieuwe vestje aanhad. Maar het is zeker nog oude kwaliteit, en die kan er wel tegen. Nu, ik denk dat er met al dat lawaai van de les niet veel meer terecht kwam. ,,M." Nog maar even geduld tot het vacantie is, wie weet hoe vaak je dan mag gaan zwemmen. En wie weet zoo eens op een vrije middag, het is nu ook al heel wat warmer./Ik kan begrijpen, dat dat een reuze werk is om het allemaal aan elkaar te naaien,, schiet je er al mee op? Jij hebt er nu maar fijn een mooie ketting bij. „C." Als je het met ple zier doet is het heelemaal niet naar om je vader een beetje te helpen. En toen dat mooie tochtje tot besluit, ik had jullie wel eens willen zien en ik denk dat vader wat trotseh was. Vraag het maar eens aan hem. „Buitenmeisje". Dat was een verrassing hoor, twee van die gezellige brieven tege lijk. Nu ik merk wel, dat jullie heel wat bloemen hebt en de meester boft er maar bij, dat hij er altijd van mee krijgt. Jij zou zeker wel willen dat de geitjes altijd klein bleven Kattend ij ke. „Naerebout". Ja, je vriend heeft je maar mooi in den steek ge laten. Vroeger was je er altijd op uit om naar een ander neefje te zoeken, maar daar hoor ik nooit meer over. Je kunt het beter speurtochten noemen. Fijn zeg, zoo'n lange vacantie. Wat zul je lui worden of ben je dat toch niet van plan? N i s s e-, „Zusje". Ja, dat moet wel iets ontzettends zijn en je kunt niet dankbaar genoeg wezen, als je daarvoor bewaard blijft. Ik begrijp best hoor, dat het niet al leen om dat reisje is, want er zijn nog zoo veel andere dingen. Nu, wie weet hoe gauw je er al naar toe mag. V rouwenpolder. „Doornroosje". Ja, na zoo'n weekje vacantie valt het niet mee om weer naar school te gaan, maar ik denk, dat je het nu alweer even prettig vindt. Gelukkig dat we nu weer flink van de zon konden genieten en buiten de school uren zul je daar ook best gelegenheid voor gehad hebben. „Roodborstje". Ja hoor, ik ben er echt blij om, dat jij nu ook mee doet. Dat huisje heeft een mooie naam hoor, hebben de poppen ook zullen mooie namen „Zwaluwtje". Ja, jullie woont er nu al een heele poos en ik kan begrijpen, dat je er al heelemaal aan gewend bent. Nu, ik geef moeder ook gelijk hoor. Leuk hoor, die poppen. Jullie zult cr samen wel fijn mee spelen. Je kunt de briefjes gewoon aan het bureau van „De Zeeuw", te Goes sturen en dan mijn naam er op zetten. „Michieltje". En is de fietstocht toch nog doorgegaan? Gezellig, dat dat logeetje er was, hebben jullie later nog wel eens gewandeld, toen de brief klaar was Ja, het is nu weer wer ken, maar toch met een vacantie in het vooruitzicht. „Moeders Meisje". Dat waren dus twee feesten achter elkaar, nu, het zal je best zijn bevallen. Je bent aan gezellige handwerkjes bezig. Worden ze mooi? De kleuren van het kraagje vind ik prachtig! Jammer, dat het eene konijntje dood is. Gaat het met de andere goed? Goes. „Anjer". Jullie hebt allemaal zoo je best gedaan, dat het voor je zus wel een onvergetelijke dag is geworden. Fijn he, dat die vergaderingen kunnen door gaan en nu nog wel twee achter elkaar. Staan die ook nog voor dezen zomer op het programma? „Zangvogeltje". De oplossingen worden nu al gauw gepubliceerd, dus dan kijk je alles maar eens na. Het is geen wonder, dat jul lie nu niet zoo'n lange vacantie hadden, want de laatste tijd is er al zoo veel ver zuimd. Het was maar goed, dat je de vol gende dag uit kon slapen. „Haags Hopje". Ja, je had wel wat erg veel woorden ge bruikt, dus moest ik er wel wat in veran deren, maar dat hindert niets hoor. Dat is meestal zoo. Ja, als het zomer is zou je iederen dag wel zon willen hebben en al leen 's nachts de buitjes. Maar nu heb je toch weer van de tuin kunnen genieten. „Zonnebloem". Nog hartelijk gefeliciteerd hoor en ik merk wel aan alles, dat het voor jou een heerlijke dag is geweest. Je was natuurlijk echt „woedend" dat die repetities zoo ongelegen kwamen. Heb je ze er toch nog goed in kunnen krijgen Zeg, dat lijstje heb je zeker een heel mooi plaatsje gege ven? Bergen op Zoom. „Irene". Ja, je hebt nu niet zoolekker kunnen slapen, maar dat moeten we er maar voor over hebben. Jullie hebt daar altijd zooveel ge zellige dingen, zooals nu weer die uitvoe ring. En nu natuurlijk weer vol moed aan de volgende lessen beginnen. K a p e 1 1 e. „Rozeknopje en Klein Duimpje". Ja hoor, jullie hebt gelijk, je kunt nu veel beter buiten spelen dan bin nen:. Wat zal dat een feest'zijn als het ko nijntje op de bleek mag loopen. Pas maar op, dat het er niet van door gaat. Mogen jullie nu al vaker zwemmen? „Stekelvar kentje". Ik vind het erg jammer voor je, dat je nog niet beter bent, want het zal niet meevallen om nu met het mooie weer in bed te moeten liggen. Mag je er nu al eens een keertje uit? In ieder geval heb je toch flink je best gedaan, want de oplossingen waren goed. „Oranjeboompje". Jij schrijft zoo, dat jullie geen ruzie zullen maken, dat ik haast zou denken dat jullie het wel eens doen, maar dat is toch niet zoo? Ja, nu met het mooie weer kunnen jullie weer heerlijk buiten spelen, geniet er maar veel van. „Dotterbloempje". Prettig, dat je er nu weer was. Het beste is om er maar vroeg aan te beginnen, dan weet je zeker, dat het niet wordt vergeten. Prettig, dat je met Pinkster toch uit mocht. Op de fiets? „Sneeuwwitje". Wat heb jij een mooi postpapier gekregen zeg, snoezig. Dat wa ren fijne tochtjes naar B„ dat vond je toch zeker wel een heel eind. Leuk die vischjes, beginnen ze al grooter te worden? Nieuwdorp. „Krullebol". Jullie hebt het goed bedacht om er om de beurt aan te werken, nu heb je het echt met z'n allen gemaakt. Geen wonder, dat je wel eens een beetje nieuwsgierig bent. Dat ben ik ook wel eens hoor. Ik ben blij dat ik het zoo verkeerd geraden had, want dit cijfer is nog veel mooier. „Vriendinnetjes". Als jul lie maar goed oplet, dan komt het altijd in orde. Ja, in de natuur is het nu prachtig nu alles zoo in vollen bloei staat én jullie kunt er daar ook wel veel van genieten, als je maar niet vergeet er op te letten, want dat doen ook heel wat menschen. „Twee lingen". M'n compliment hoor, want ik had niet gedacht dat ze zóó mooi zouden zijn. Een klein vriendinnetje van me heeft er nog een paar van nageteekend voor ik ze terugstuurde. Ja, het was maar goed, dat het kruisje er op stond, maar die ik nu heb zijn ook echt naar m'n zin. Oudelande. „Madeliefje". Nog har telijk gefeliciteerd hoor. Ja, dat was na tuurlijk een heerlijke dag met veel cadeau tjes en veel vriendinnen. De raadsels heb je goed. Ik denk, dat jullie het liefst naar den zeedijk wandelen. „Vergeetmijnietje". Jij bent hartelijk welkom hoor, maar je hoeft niet iedere week te schrijven, eenmaal in de veertien dagen is genoeg. Ken je de andere nichtjes ook of is dat nog een ge heim voor je? De oplossingen zijn goed. „Oranjebloesem". Nu de boontjes al zoo goed gaan groeien hebben jullie er wel ple zier van. Ik ben echt benieuwd of er veel aan zullen komen, want daar gaat het toch om. Schattig hoor, die konijntjes, vindt je de witjes het mooist? „Meidoorn". Prettig dat jij nu ook mee gaat doen. Vind je het een heel werk om een briefje te schrijven, of viel het nogal mee? Fijn hoor, als je zoo'n lief broertje hebt waar je altijd mee kunt spelen. „Viooltje". Gelukkig maar, dat het weer altijd weer verandert en dat we na den regen van de zonneschijn konden genieten, want al kunnen we de regen niet missen, we houden toch het meest van de zon. Ja hoor, ik vind „prikkellimonade" ook heerlijk Bergen op Zoom. „Irene". Dat was fijn he, zoo'n feestje en jullie zijn nu zeker wel erg blij dat ze zoo dichtbij woont. Hoe vaak ga je er wel op visite? Ja, zoo'n gebakken eitje, dat is nu een echte trac- tatie. Ben je weer heelemaal beter? St Laurens. „Lodewijk". Het doet me plezier dat je het zoo goed hebt opge merkt en wat jij hoopt daar heb ik alle moed op hoor! Ja de regen heeft heel wat gedaan en je „ziet" het buiten nu groeien. En doe je nu op school weer flink je best En verder hebben we weer de prijs raadsels. Het zijn de laatsten van de vier, dus worden hierna prijsjes gegeven. Laten de nichtjes en neefjes die nog niet alle vorige oplossingen inzonden er dus om denken, dit dan meteen te doen. Vóór a.s. Zaterdag verwacht ik dus van allen een briefje met al de oplossingen. Niet later! Wie te laat komt, zooals er de vorige keer enkele waren, telt niet mee met de prijsjes. Dus op tijd zijn hoor! Hier volgen de laatste prijsraad- s e 1 s. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 53 letters. 39. 48. 36. 23. 6. 12. 49. 39. is een an der woord voor volgzaam of gehoorzaam. 38. 33. 24. 6. 40. 45. 13. beteelcent ontel baar. Dfe 13. 51. 19. 8. 25. is om een vrucht. Een 28. 37. 3. 53. 15. 12. is een kleeding- stuk. Een 47. 18. 52. 11. 51. 1. 10. is in een mijn. 42. 5. 46. 27. 48. 21. treffen we in de bos- schen van N.-Brabant aan. Een 22. 2. 43. 39. 52. 29. 24. 17. is iemand die roekeloos veel durft. Een 4. 15. 50. 17. 30. is een Indisch dorp. 25. 34. 44. 41. 5. 16. is een ander woord voor aan wal gaan. 35. 9. 32. 27. 20. 7. is heel hard loopen. De 14. 9. 31. 22. 26. 41. 20. is een rivier in ons land. 2. Voor de kleinen. Het geheel bestaat uit 26 letters. Een 7. 22. 2. 11. 25. 18. hebben we by het sproeien noodig. 15. 23. 13. 11. is erg warm. Een 21. 8. 26. is een boom die we in de bosschen veel zien. Om 12. 17. 24. 21. 19. 10. is een ander woord voor omkeeren. Een 11. 16. 9. 6. hebben we aan de voet. Meisjes hebben soms een 4. 5. 1. in het haar. 15. 13. 8. 3. is niet terug. 22. 18. 25. 20. 14. de naam van een van de nichtjes. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. NEDERlANDSCH FABRIKAAT Étv.'.v.-XU'V.V ■■.■iüutlirr No. 20 normale doos: 16 cent De ledige Erdal-doos inleveren als U een nieuwe kpopil ÜViLLNi IUÜ - KUI I LrtUHlVl Zie voor condities deze rubriek betreffende de kop van de krant. TE KOOP AANGEBODEN: 2 a 300.000 KOOLRAAPPLANTEN voor 2,per duizend. J. C. KRAMER, Kamperland. Gevraagd met October: EEN MEID. C. DEKKER, Klein Abeele, Oude Vliss. weg. Wegens ziekte der tegenwoordige, terstond EEN ARBEIDER ge vraagd. A. SIMONSE, St.-Laurens. Gevraagd: EEN DELVER. H- DEKKER, Groeneweg, Koude- lierke. EEN DAGMEID gevraagd. J- SIMONSE, A 65, Koudekerke» Druk Oosterbaan Le Cointre N.V. Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 4