Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw X «a Advies- en consultatiebureau van den Ned. Volksdienst. Naar de Tern. Crt. meldt, is de ves tiging van een Advies- en Consultatie- bureau voor Huishoudelijke voorlichting en Moederschapsz.org te Goes, van wege den Ned. Volksdienst in een ver gevorderd stadium vaq voorbereiding. Directie belastingen.. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van financiën is met ingang van 1 Juli 1942 aan J. F. Hampe, inspec teur van 's rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Middel burg, le afdeeling, op-zijn verzoek eer vol ontslag uit 's rijks dienst verleend. Ruilverkaveling. De ruilverkaveling van den polder Vier bannen van Duive- land, waarvoor de stemming op 2 Juni j.l. te Zierikzee plaats had onder leiding van dhr C. Philipse, fungeerend be stuursraad der Provincie, werd door de ingelanden van dien polder aangenomen. Middelburg. Geen persoonsbewijzen. Twee per sonen, die geen persoonsbewijs bij zich hadden, werden deswege bekeurd. De nieuwe woonwijk. In het plan voor den bouw van een groot aantal wo ningen op 'tZand is ook opgenomen de vestiging van twee winkels. Deze zijn beide gebouwd aan den Langevieleweg en een daarvan is heden (Donderdag) geopend. Veertig jaar1 dierist. Woensdag her dacht dhr P. Tevel den dag waarop hij voor 40 jaar bij de firma Bosman, en Van Goozen in dienst trad als pakhuisknecht. Door een der beheerders yan de zaak, dhr M. Oele, is de jubilaris in waardee- rende bewoordingen toegesproken on der aanbieding van een enveloppe met inhoud. Muziek op het Molenwater. Woens dagavond gaf de muziekvereen. „Excel- S-or" onder leiding van dhr J. J. van Soelen een'populair concert op het Mo lenwater, waarbij de uitvoering op hoog peil stond. Vrijdagavond is de beurt aan het Middelburgsch Muziekkorps. Goes. Gouden bruiloft. Het ebhtpaar De Witte-Beulens, wonende aan den West singel, heeft dezer dagen onder groote belangstelling zijn gouden bruiloft ge vierd. Beiden genieten nog een goede gezondheid. Straatschenderij. Drie jongens ver maakten zich Dinsdag met het kapot gooien van de glazen straatlantaarn- kappen aan den Patijnweg. Toen zij twee lantaarns hadden vermeid, werden zij ge snapt door een politieagent. De ouders zul en de aangerichte schade moeten be talen. Vorige week is voor de Beurs te Middelburg een fiets gestolen van een inwoner uit Kapelle. Vanmorgen zag een zoon van den eigenaar deze fiets in het bezit van een persoon, die zich op hield voor het station. Hij waarschuwde de politie, die direct een onderzoek in stelde. De fiets bleek eenig^zins van ge- FEUILLETON HET HUISJE AAN DE HAVEN. 44) o „Bonjour", zegt hij onverschillig, als het drietal opstapt. „Veel genoegen on derweg. Jij kunt wel stommetje spelen, Jane. Die twee hebben genoeg aan me kaar." „En ik heb genoeg aan mijzelf", zegt Jane lachend. Het is een lach met een traan. Maar die traan is onzichtbaar. Die voelt nie mand dan alleen Jane In de Oudestraat staan ze stil bij Lof- keer. Groote zaak van meubelen en gor dijnen en aanverwanten. Marie heeft smaak, Maar Jane niet minder. En Lex vindt alles goed. Ze hebben gespaard, ze kunnen koopen. En Marie moet er maar iets moois van maken, opdat zij een ge zellig huis hebben. „We moeten opschieten, dames. Anders vinden we Bramberg op bed." Nu, zoo'n vaart loopt dat niet. Die praat nog even veel en even vlug, alsof de dag pas begint. Zoo, zoo zal het we zen? Verstandig is dat. Er gaat niets boven een goed .huwelijk. Maar dan moe ten ze een beter hebben dan -dat van hem, want "dat is maar zoo, zoo. Nu ja, dat behoeven, we niet verder te vertellen. daante veranderd te zijn, doch een spe ciaal kenteeken was voor den jongen vol- doènde om de fiets te herkennen. Zuid-Beveland. Kloetinge. K 9 r f b a 1. Gisteravond speelde Unitas I een vriendschappel\jken wetstryd tegen Togo i uit Goes. Tien mi nuten na het begin wist Unitas,te doel punten (1—0). Voor de rust werd de voorsprong tot 20 vergroot. In de tweede helft ging de strijd vrijwel gelijk op met wisselende kansen. Toch was het weer Unitas, die na een kwartier de mand wist te vinden. Zoo kwam het ein de met 30 voor Unitas. Voetbal. De llanswèertsche Boys speelden vriendschappelijk tegen Unitas alhier. Was de rust 10 voor I Hansweertsche Boys, het einde kwam met 4I voor Unitas. Gisteravond gaf het muziekgezel schap Excelsior onder leiding van den heer Jac. den Toonder zijn tweede zomer- eoncert op de tent. Er Toestond voor dit concert niet zooveel belangstelling. Het programma werd vlot en verdienstelijk uitgevoerd. Kruinin'geri De heer G. Woudenberg, chef-kommies te Nijmegen, werd be noemd tot stationchef 3e klasse alhier. NiSse. Dhr P. de Punder alhier is be noemd tot directeur van het muziekge zelschap „Ons Genoegen". Nieuwdorp. Dezer dagen is alhier een korfbalclub opgericht onder den naam K.W.I.E.K. De club telt thans 28 leden (20 meisjes en 8 jongens). Voorzitter is Q. v. d. Weele, secretaresse mej. A. Deurloo, penningmeesteresse mej. A. v. Boven. Zeeuwsch-Vlaanderen. Oostburgj Tot 2en "ambtenaar ter se cretarie is met ingang van 1 Juli be noemd dhr. H. Blaauw te Lemmer. Tholen en St.-Philipsland. St.-Maartensdijk. De timmerman M. Kaufman heeft bij het zagen van hout met een cirkelzaag, een stuk hout tegen het hoofd gekregen. Met ernstige ver wondingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor het zwemmen is een gedeelte van den zeedijk vrijgegeven, gelegen vanaf de le Zandhoop (Oudelandpolder) en verder tot over een lengte van 300 meter. Het gedeelte is met borden en puntdraad aangegeven. (Z.-Nsb.) De strijd tegen den clandestienen handel. Nu de controle aan. de grens steeds scherper wordt en vooral op den fraudu- leuzen invoer van Belgische shag en siga retten streng wordt gelet, verzinnen de smokkelaars alle mogelijke middelen. .Een boertje uit Galdert bood een paar smokkelaars aan, de door hem over de streep gebrachte shag en sigaretten, te gen een belooning van f 50 in melkbus sen verborgen, naar Breda te brengen, zoo vertelt het Nws. v. d. Dag. Ze gingen op dit aanbod in en zoo jverden 7 melk bussen met een inhoud van 40 1. elk vol geladen met rookwaar en' op een boeren kar gezet. De rijksambtenaren hebben echter de lastige gewoonte, dat zij op'alles letten en toen twee hunner dan ook op de grens van Breda 't boertje met zijn wagen met 7 m»lkbussen zagen rijden, terwijl hij normaal de melk aan de fa* briek te Galdert leverde, wilden zij, van het doel, van den tocht iets meer weten. Meenende dat clandestien melk zou wor den verhandeld, hielden zij het boertje aan en toen .bleek tot hun verbazing, dat de bussen Belgische shag en sigaretten bevatten. Vanzelfsprekend werd het ge- heele transport voor goeden buit ver klaard,* zoodat* de smokkelaars te Breda tevergeefs op hun shag en sigaretten wachtten. Het boertje is bovendien paaid en wagen kwijt, aangezien deze als mid del van frauduleuzen invoer mede in be slag werden genomen. Een Bussumer agent van politie, die Dinsdagavond in burger over de viaduct fietste welke gelegen is boven de spoor lijn Amsterdam—Amersfoort, nabij den Bussumschen watertoren, zag toevallig dat uit het coupéraam van een passee- renden trein een koffer wérd geworpen- Wat niet weet, niet deert, waar? Maar het is zoo, al zegt zijn vrouw ook hon- derdmaal@„Johannes". Zij zegt het nu heelemaal niét. Zij laat haar man door draven en zij praat met Marie over het huwelijk. N(ou, die moet in korten tijd nog heel wat doen! Of heeft zij er al zoo'n beetje rekening mee gehouden? Ja? O, dat verandert dan. Er komt heel wat kijken. Want je dient toch behoor lijk in de spullejes te zitten. Laat zij het maar ouderwetsch doen hoor. Tegen woordig, och och, ze trouwen maar raak. Een- uitzet is er nauwelijks.' Als het ver sleten is, kun je immers in de winkels terecht? Wat een geklets. Alle intimiteit alle fleur is dan immers al weg? tyil zij wel gelooven, dat zij, juffrouw Bramberg, nu nog in de linnenkast goed heeft van toen zij trouwde? En dat is al lang gele den, al meer dan vijf en twintig jaar. Ja, dat moet Bramberg beamen, al meer dan vijf en twintig jaar zit hip met haar opgescheept. Je zou zeggen: waar blijft de tijd? „Als u nu eens zei, dat tante al meer dan vijf en twintig jaar met u opge scheept zit", merkte Jane lachénd op „dan waren we dichter bij de waarheid". Dan gaat Bramberg natuurlijk zich be klagen over Jane, die mèt haar tante onder één hoedie speelt Van Straten Hij spoedde zich naar de plaats waar de koffer was neergekomen. Nauwelijks had hij dezen opgeraapt of er kwam een man aansnellen, die meedeelde dat de koffer hem toebehoorde. De agent nam man en koffer mede naar het bureau. Daar bleek dat de kof fer 20 pond rogge en eenige ponden rundvet bevatte. Het onderzoek wees ech ter uit, dat zijn buurman de rogge en het vet in den zwarten handel had op gedaan en dat deze om controle van ambtenaren bij den stationsuitgang te ontgaan in overleg met den aangehoude ne had besloten den koffer maar uit den trein te werpen. Ar restant springt uit het raam. Gistermorgen moest een 40-jarige man worden voorgeleid voor de recht bank in het Paleis van Justitie-te Am sterdam, ter verlenging van de voorloo- pige hechtenis/ Toen de man .was bin nengeleid en dé marechaussee even een briefje aan den griffier overhandigde, nam hij plotseling zijn kans waar. Hij draaide zich om, hield zijn jas, die hij over den arm had gedragen, voor zich uit en sprong door de ruiten van de eerste verdieping op straat. Alles ging zoo vlug in zijn werk, dat de man, die blijkbaar zonder verwondingen op zijn voeten terecht was' gekomen, reeds hoog en breed in/ de LangeLeidschedwarsstr. verdwenen was, toen de marechaussee beneden kwam. Hij was er onmiddellijk vandoor gegaan en tot nu toe heeft de politie nog geen spoor van den vluchte ling gevonden. De'vermiste Hilve»sum- sche jongen. Reeds eenige honder den vrijwilligers hebben de Hnversum- sche politie ter zijde gestaan bij haar nasporingen naar den elfjarigen Hans van der Poel, die nu ruim een week wordt vermist. Eiken dag weer worden door vrijwilligers onder leiding der re cherche groote onderzoekingstochten. on dernomen over de heide en door de -bos- schen, terwijl van politiewege is gedregd in de haven en vijvers, alles echter tot nu toe zonder resultaat. De verschillende tips, welke cle politie had ontvangèn, ble ken evenmin resultaten af te werpen, zoodat men omtrent de verdwijning voor een raadsel staat. Niettemin blijven de onderzoekingen in vollen omvang voort gaan en zoo zochten gisteren behalve de politie, een 65-tal 'vrijwilligers, allen uit het loodgieters- en electricitejtsbedrijf, waaarin de vader werkzaam is. (N.R.C.) Brand te 's- Graven h-a g e. Gisterochtend is te 's-Gravenhage brand uitgebroken in het perceel van Osstr^at 17. Daar de bewoners afwezig schenen te zijn naar later bleek was de moeder boodschappen doen drongen de achter buren het huis binnen, aangezien zij wis ten dat er zich eenige kinderen in huis moesten bevinden. Inderdaad konden twee kinderen in veiligheid worden ge bracht. Toen zij .echter benéden waren, bleek dat zich nog een kind in huis moest bevinden. Het was echter onmoge lijk dit nog te redden, daar onderwijl het dak in lichter laaie stond. De brandweer verscheen inmiddels met 3 spuiten en een ladderwagen en ving direct met het blus- schingswerk aan. Spoedig was zij het vuur meester en toen vond men up den uitgebranden zolder het lijkje van een iy2-jarig jongetje. De brand is waar schijnlijk ontstaah, doordat de kinderen tijdens de afwezigheid van de ouders met lucifers hebben- gespeeld. De eerste eetbare brand netels geveild. Gistermiddag ver schenen de Utrechtsche groentenhandela- ren van Berkel en Gerard erj de tuin- kweekerij Galvani uit Zuilen ter veiling met de eerste kisten eetbare brandnetels. In totaal werden 24 kg. brandnetels ge veild tegen den prijs van 20 cent per kg. Naar het A.N.P. 'weet te melden, za-1 dit voorbeeld navolging vinden. Premiekeuringen voor merries. Tholen. Bekroond werden: 2-jarige mer ries geboren 1940: Burette, eig. J. F. Brooymans, St. Annaland; Cora, eig. A. C. P. Timmerman, Oud-Vossemeer* Car- lien, eig. Jac. Boonman, Oud-Vossemeer;' Silva, eig. B. G. Friderichs, Oud-Vosse- heeft toch verstandig gedaan met Marie te nemen inplaats van Jane, zooals hij in stilte gehoopt hhd. Want al wil hij Jane graag kwijt, hij kan het toph pok niet aanzien, cbat Van Straten in zijn ongeluk zou loopen. Hij heeft goed uit zijn doppen gekeken, hoor. O, dus met 1 Juli de woning be trekken? Kan gebeuren. Hij zal, als Douwma. vertrokken is, er een paar knechts heenzenden, die alles keurig zul len opknappen. Ze kunnen er op reke nen. En dan hoopt hij van harte dat 's Heeren zegen op de verbintenis moge rusten. Ja, het is een type, die Bramberg. Maar bij al zijn praatjes een vrome vent. Hij loopt alleen met zijn vroomheid te koop. Wanneer hij evenwel de gelegen heid om te getuigen heeft, zal hij die niet verzuimen. Kom, het wordt hard tijd, dat die twee opstappen. Vader en moeper zullen niet weten, waar ze blijven. En zoo gaan dan Lex en Marie om met stevigen pas op de haven aan te stevenen. Daar blijkt Kees al naar bed te zijn gegaan. Lex maakt het ook niet lang meer. Ze vertellen haastig dat de woning van Bramberg gehuurd is tegen 4 Juli en dat Johan nes het een en ander zal laten opknappen. (Wordt vervolgd.) meer; Martha v. d. Peukepolder, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Cora, eig. A. C. Geluk, St. Annaland; Xenia v. Bleyen- daal, J. F. Brooymans, St. Annaland; Fibona, Gebr. C. en M. v. Tilbeurg, Oud- Vossemeer; Sylva en Juliana v. d. Peuke polder, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. 3-jarige merries, kleine maat) geboren 1939: BlanCa, A. jC. Geluk, St. Annaland; Lina, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer; Lien- ne v. Prirflfera, E. J. Kosten, Tholen; Evelina, M .C. Geuze, Oud-Vossemeer. 3-jarige merries, groote maat: Julina v. Vosmeer, W. J. v. Engelen, Oud-Vos semeer; Elza, C. H. de Wit, Oud-Vosse meer. 4-jarige merries kleine maat geboren 1938: Victoria v. Bleyendaal, J. Ft Brooy mans, St. Annaland; Olga v. d. Peukepol der, M. J. Stoutjesdijk; Tholen; Brada, Gebr. C. M. v. Tilbeurgh, Öud-Vossemeer; Violette v. Bleyendaal, G. J. de Rooy, Sta- venisse. 5-10-jari'ge meries, kleine maat; gebo ren 19371932: Emma, C. H. de Wit, Oud- Vossemeer; Ursula v. Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Annaland; Ada, Gebr. C. M. v. Tilbeurgh, Oud-Vossemeer; Clara v. Tholen, M. J, Stoutjesdijk, Tholen; Gilda v. Dinteloord,' M. J. Stoutjesdijk, '(holen; Metha v. Oud-Vossemeer, W. J. v. Enge len, Oud-Vosemeer; vGreta v. Dinteloord, idem; Martha de Kieldrecht, idem; Erna, C. H. de Wit, Oud-Vosemeer; Quetta v. Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Anna land; Finette de Bierset, B. G. Friderichs, Oud-Vossemeer; Ficelle de Bierset, idem;' 510-jarige merries, groote maat: Olga, A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer; Oliva, A. C. Geluk, St. Annaland; Cora v. Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen; Al- bina v. Tholen, idem; Tina, E. J. Kosten, Tholen; Jeanne, J. F. Brooymans, St. An naland; Dora v. Tholen, M. J. Stoutjes dijk, Tholen; Qalina, Gebr. C. M. v. Til beurgh, Oud'Vossemeer; Berda v. Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Zierikzee. Twee-jarige merries (kleine maat): 1. Wally van Bantum, J. J. Ge luk, Schuddebeurs (bij Zierikzee); 2. Ve ra van Groenhil, S. J. Gast, Duivendijke; 3. Ada, P. J. v. Schelven, Dreischor. Twee-jarige merries (groote maat): Winnie van Bantum, J. J. Geluk, Schud debeurs; 2. Vera, L. J. H. Koopman, Nieu wer kerk; 3. Flora v., d. Sp.. Zee, C. v. Oeveren, Capelle (bij Zierikzee); 4. Mar tha v. d. Molenberg, L. J. H. Koopman, Nieuwerkerk. Drie-jarige merries (kleine maat): Ida van Audeux, P. Klompe, Dreischor. Drie-jarige merries (groote maat): Sil va v. d. Spaanschè Zee, C. v. Oeveren, Capelle; 2. Coba, L. J. H. Koopman, Niem. werkerk; 3. Elvira v. Noord, L. P. Hanse, Noordwelle; 4. Julie v. d. Spaanschè Zee, C. v. Oeveren, Capelle; 5. Olga, L. Deïst, Oosterland; 6. Siverta, L. P. Hanse, Noordwelle. Vier-jarige merries (kleine maat)Uria v. Tempora Mutantur, B. A. Steendijk, Nieuwerkerk; 2. Mirza, N. A. Deïst Jzn., Dreischor; 3. Pollie v. Steenzwaan; A. J. Steendijk; Nieuwerkerk; 4. Bertha v. Audeux, C. Deïst, Eikerzee; 5. Ada v. Buitenzorg, Gebr. v. d. Zande, Nieuwer kerk; 6. Ada, J. v. Weduwen, Kerkwerve. Vier-jarige merries (groote maat): 1. Paulina v. Steenzwaan, A. N. Steendijk, Duivendijké; 2. Adèle, C. Boudeling, Ouwerkerk; 3. Meta, N: A. Deïst Jzn., Dreischor; 4. Annie v. Centra, J. v. d. Stolpe, Ouwerkerk. Vijf- tot tien-jarige merries (kleine maat): Elfrida v. Ruimzicht, C. Steen dijk, Nieuwerkerk; 2. Julia v. Groenhil, S. J. Gast, Duivendijke; 3. Ylona, F. P. L. A. Koopman, Capelle; 4. Laura van Ouwerkerk, J. Romijn Czn., Ouwerkerk; 5. Oda v. Steenzwaan, A. J. Steendijk, Nieuwerkerk; 6. Mina van Ruimzicht, Gebrs. v. d. Za$e, Nieuwerkerk; 7. Tilly v. Bantum, J.1 J. Geluk, Schuddebeurs; 8. JCBiana v. d. Spaanschè Zee, C. v. Oeve ren, Capelle; 9. Koba v. Steenzwaan, A. N. Steendijk, Duivendijke; 10. Sonja v. Bantum, J. J. Geluk, Schuddebeurs; 11. Mirza,. J. W. H. v. Gorsel, Schuddebeurs. Vijf- tot tien-jarige merries (groote maat): 1. Freule v. Groenhil, S. J. Gast, Duivendijke; 2. Emma, L. J. H. Koopman, Nieuwerkerk; 3. Quadrone v- Bantum, J. J. Geluk, Schuddeheurs; 4. Carla van Ruimzicht, S. Steendijk, Nieuwerkerk; 5. Cora v. Ruimzicht, idem; 6. Meta, J. d. Weduwen, Kerkwerve; 7. Meta v. d. Tol, L. J. v. Gastel Jzn., Schuddebeurs; 8. Sultana v. Temp Mutantur, R. A. Steen dijk Czn., Nieuwerkerk. St. Philipsland: Twee-jarige merries (kleine maat): 1. Dien v. Henr.hoeve, J. A. Stols, St. Philipsland; 2. Karen van Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philips- land;* 3. Ella, S. Wisse Jzn., Anna Jaco- bapolder; 4. Kwiria vhVredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsland; 5. Diana van Henr.hoeve, J. A Stols, St. Philipsland. Twee-jarige merries (groote maat)1. x Edith, P. J. C. Vogelaar, Anna J^tcobapol- der; 2. Eva, idem; 3. Ronna v. d. Reép- hopve, H. v. Iwaarden, Anna Jacobapol der; 4. Ellie, S. Wisse Jzn., Anna Jaco- bapolder; 5. Kyra v. Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsland. Drie-jarige merries (kleine maat): 1. Clairona v. Henr.hoeve, J. A. Stols, St Philipsland; 2. Cubus v. -Henr.hoeve, idem;, 3. Irma, Jac. v. Gastel, St. Philips land; 4. Ida, P. Boudeling, Anna .Tacoba- polder.' Drie-jarige merries (groote maat): 1. Duchesse, P. J. C. Vogelaar, Anna Jaco- I bapolder; 2. Dahlia, idem; 3. Frieda, S. Wisse Jzn., Anna Jacobapolder. Vier-jarige merries (kleine maat): 1. Adria, Mï Noorthoek, St. Philipsland; 2. Irène v. Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsland; 3. Trui v. d. Frederikspol- der, L. B. v. Nieuwenhuijsen, St." Philips- land. Vier-jarige merries (groote maat): 1. 2 en 3 Bellefleur, Bora en Beatrix van Henr.hoeve, alle van J. A. Stols, St. Phi lipsland. Vijf- tot tien-jarige merries (kleine maat): I. Annie v. Henr.hoeve, J. A. Stols, St. Philipsland; 2. Hera v. Vogel schor, J. v. Hoeve, Anna Jacobapolder; 3. Elza, P. J. C. Vogelaar, Anna Jacobapol der; 4. Elza v. Vredenburg, C. H. A. Stols, St. Philipsland;^ 5. Gonda, P. Boudeling, Anna Jacobapolder; 6. Bella, P. J. C. Vo gelaar, Anna Jacobapolder; 7. Ada, S. Wisse Jzn., Anna Jacobapolder; 8. Rosa v. Vogelschor, J. v. Hoeve,' Anna Jacoba polder; 9. Florian v. Zeedijk, C. H. A. Stols, Anna Jacobapolder; 10. Germaine III, S. Wisse Jzn., Anna Jacobapolder,; 11. Janny, idem. Vijf- tot tien-jarige merries (groote maat): 1. Bora, P. J. C. Vogelaar, Anna Jacobapolder; 2. Nelly v. Henr.hoeve, J. A. Sto'ls, St. Philipsland; 3. Clairona, C. H. A. Stols, St. Philipsland; 4. Flora v. Clairon, C. J. v. Strien Azn., Anna Jaco bapolder; 5. Adèle v. Henr.hoeve, M. Noorthoek, St. Philipsland. Rundvee keuringen. Axel. Oudere stieren: Bertus, van C. de Putter, le pr. 2-jarige stieren: Sjoerdjes Rudolf I en Sjoerdjes Rudolf II, van J. de Fèijter, le prijs. 1-jarige stieren: Piet, van Gebr. IJse- baert, 2e pr.; Pol, van dezelfde, eerv. vermelding. le kalfskoeien: Emma; van L. de Feij- ter, 78 p.; Rika, van dezelfde, 77 p.; Koo- van L. de Regt, 77 p.; Henny, van W. den' Hamer, 75 p.; Marie, van L. de Feijter, 74 p. 2e kalfskoeien: Cora, van C. A. Dek ker, 79 p.; Clara, van W. den Hamer, 78 p.; Johanna, van C. A. Dekker, 78 p.; Mol, van L. de Regt, 76.5 p.; Witte Zei, van C. A. Dekker, 76 p.; Blomme, van L. de Feijter, 75 p. 3e kalfskoeien: Liza, van L. de Feijter, 80 p.; Sientje, van L. den Hamer, 79 p.; Mieke, van Joh. Boer, 78 p.; Mina, van W. den Hamer, 78 p. 4e kalfskoeien en oudere: Liza, van W. den Hamer, 81 p.; Dora, van Joh. Boer, 80 p.; Frida, van dezelfde, 79 p. Hoek. Eerst werden verscheidene jonge stieren ter verplichte stierenkeuring aan geboden, waaronder afstammelingen van de vorige vereenigingsstier Obelinus, waarvan niet één werd goedgekeurd. De belangstelling der fokkers was niet zoo groot, als vorige jaren. Wel waren enkele dames aanwezig. De stier Jan( van Gebr. Dumoleyn be haalde 76.5 p. "le prijs. 2 jarige stieren, Nero v. Othéne 74.5 p. 2e pr. een Friso zoon van M. de Visser te Sluiskil. Tonnie van de stieren ver. Hoek 79.6 p. le pr. Dries van J. Dhuy- vetter 76.3 p. le pr. Peter Izak 76 p. le pr. van C. v. Aaker. Karei van H. A. Dekker te Hoek 74.5 p. 2e pr., Ook in de woestijn kennen de manschappen van het Afrika-korps de typische terrein-moeilijkheden, Een vrachtauto wordt uit het mulle zand losgemaakt Enit-Recla-Pax Holland m'. J-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2