Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Korfbal, afd 2 b. socialistischen opbouw kan. Iedereen me dewerken. De Duitscher wil daarbij in Nederland niet bevelen, doch slechts lei ding geven. Ook in Duitschlandds de N.S.D.A.P. geen doel, doch slechts mid del om Europa weer op te bouwen. Vol gens spr. zijn zjj, aan wie men thans de sacramenten weigert en die zich ge noodzaakt zien om zelfs met hun ouders te breken, ter wille van de verwezenlij* king van een nationaal-socialistisch. Ne derland, idealisten. Eenmaal, aldus spr., zullen iij, die thans zoo vol haat'tegen over de N.S.B. staan, deze danken, om dat de N.S.B. de 9 millioen Nederlanders naar een betere toekomst brengt. Waar wordt «en volk «terk en weerbaar ^iet aan de brldge-tafe! of In de dans zaal I Op de sportvelden worden de spieren ge staald, het lichaam gehard. Elke Jonge kerel moet over een sportlef, getraind lichaam beschikken. Strijdt mede voor een lichamelijk gehard volk. Treedt in de rijen der Nederlandsche S.S. r u Zuid-Beveland. Driewegen. Vrijdagavond is alhier een korfbalclub opgericht, die den naam D. I. O. S. kreeg en 19 leden (6 dames en 13 heeren) telt. Het bestuur is als volgt samengesteld: C. J. Steketee, voor- itter; M. A. Slaakweg, secretaris; E. Ringelberg, penningmeester en de dames C. Goeree en J. Vermare. Yerseke. Zaterdagmiddag is het eerste weer opgebouwde van de door oorlogs geweld verwoeste winkelpanden offici eel aan den eigenaar dhr L. P. J. van Oeveren overgedragen en geopend. Burgemeester Gunning, die de opening verrichtte, gewaagde in zijn toespraak van de groote handels- en ondernemings geest, die de gedupeerde zakenmenschen te Yerseke toonen te hebben en prees in het bijzonder de energie van dhr Van Oeveren. Hulde brengt hij tevens aan het bouwbureau, dat dit fraaie pand ont worpen heeft, wat ongetwijfeld tot de verfraaiing van het dorpsbeeld zeer veel zal bijdragen. Dhr Arentz droeg hierna het gebouw namens den gevolmachtigde voor den we deropbouw over aan dhr Van Oeveren. Hierna voerden nog verschillende an dere sprekers het woord, waarna dhr Van Oeveren den burgemeester en de overige sprekers voor de toegesproken woorden hartelijk dankte. Door verscheidene personen wordt op het oogenblik een goed stuk brood verdiend met het visschen van krabben, die nu 15 cent per kg opbrengen. Dag gelden van f 5 zijn geen uitzondering., Op de laatste kreeftenveiling was de prijs der kreeften f 18 per kg, dus aanmerkelijk minder dan geweest is. De visscherij mag duren tot 15 Juni a.s. De vangst is zeer gering. Het echtpaar L. de Vos-Moerman hoopt morgen hun 60-jarig huwelijks feest te vieren. Voor deze afd. speelde Zaterdag Vol harding n tegen S. D. O. in Kapelle. De ze wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel. Unitas I stak de Schelde over om Rapide in Axel te bekampen. De terug reis werd aanvaard met een 51-neder- laag. Vriendschappelijk speelde Unitas II tegen Oudelande. Unitas n wist met 4—1 te winnen. Noord-Beveland. Kortgerïe. De zwemvereen. „De Zand- kreek" vergaderde Vrijdagavond onder leiding van dhr A. Soeters. De rekening o er 1941 sloot met een batig slot van f 100,73. De begrooting over '42 werd vastgesteld met een saldo van plm. f 20. Men is voor hqt zwemmen nu aange wezen op den spuikom. Daar deze nogal eens verontreinigd wordt, werd besloten om deze zooveel mogelijk te reinigen en het water dikwijls „te ververschen. Aan de gemeente zal gevraagd worden.om op bepaalde plaatsen zand te storten. Mej. Priemus bood haar schuur aan, welke als kleedgelegenheid voor da- FEUILLETO# HET HUISJE AAN DE HAVEN. 41) -o- Je kunt soms zoo in eenen tegen een huis aanloopen. Er vertrekken zooveel menschen uit Zeestad, veel jonge, maar ook ouderen. Zeestad biedt voor weinigen toekomst. Het stadje, dat in vroeger ja ren zooveel vertier bood, gaat geleidelijk achteruit. Het is niet anders. Nu, dan kun je hebben, dat er plotseling een huis opdoemt. Daar héb je het al! Op een avond komt Bramberg aanloopen. Praatjes heeft hij genoeg. Maar daar komt hij niet voor. Zoo een moet je in de gaten hou denEindelijk loost hij dan zijn bood schap. Dat gebeurt, als Lex gearriveerd is. Want die moet er bij zijn. „Van Jane hoor ik, dat jullie trouw plannen hebben? Groot gelijk. Al is het sneu voor moeder Olieheerd. Maar ja, kleine kinderen bezorgen je last, groote niet minder." „Kun je weten, man", lacht Van Straten. „O, je behoeft volstrekt niet kinderen te hebben, om dat te kunnen opmerken, zou ik zeggen. Maar wat ik'nu eigenlijk kom doen? Weten jullie, dat Douwma Zeestad verlaat?" Neen, wisten ze nog niet. Dat kan ook uitkomen, want Bramberg \Veet 't 1 mes ingericht zal worden. Dit aanbod werd dankbaar aanvaard. Er werd be sloten om aan de officieele instanties te vragen om alsnog op te plaats van het Schorre te mogen zwemmen. Ook werd besloten om dezen zomer een zwemwed strijd te organiseeren voor de jeugd. Tholen en St.-Philipsland. T Tholen. Op het laatst der vorige week is de eerste groep kinderen uit Utrecht (21 jongens en meisjes) in«eze gemeen te aangekomen. De kinderen zijn onder geleide van Ds Batelaan met twee boe renwagens te Bergen op Zoom afgehaald, waarna zij vanuit de pastorie aan de pleegouders zijn overgegeven. Volgende week komt een groep van de Geref. dia conie. De vangsten, van visch waren vorige week ondanks het prachtigeweer niet zeer hoog. Van 27 tobben was de be somming van bot. Op de weervisscherij werd per dag ongeveer 100 kg ansjovis gevangen. Andere vischsoorten zeer wei nig. De vangsten van kreeften waren niet hoog. Ook paling werd in de korven weinig gevangen. Door de dure prijzen der vischsoorten werd evenwel een loo- nend weekgeld verdiend. Woensdag a.s. tusschen 9 en 15 uur zullen schietoefeningen met kanonnen en brisant-amunitie worden gehouden vanaf den wal bezuiden Bergen op Zoom. Ieder wordt aangeraden zich op ge noemde uren niet binnen het bereik van de kanonnen te bevinden op de Ooster- schelde of in de nabijheid der kust. Poortvliet. De landbouwersknecht A. v. d. Jagt alhier, olie onlangs van een paard een trap tegen zijn buik kreeg, is in het ziekenhuis te Roosendaal aan de -bekomen verwondingen overleden. Zeeuwsch-Vlaanderen. Installatie van Burgemeester I. A. de Moor -te Breskens. Zaterdagmorgen had onder groote be langstelling de installatie plaats van burgemeester I. A. de Moor in de fraai versierde raadszaal van het gemeente huis te Breskens. O.m. waren aanwezig de Beauftragte van den Rijkscommissa ris, de heer W. Münzer, de Gemachtig de van den Leider der N.S.B., de heer Jan Dekker, de Bancommandant der W.A., de heer J. C. Dekker, de Zeeuw- sche Kringleiders der N.S.B., Referent Korte, het secretarie-personeel, talrijke andere Zeeuwsche functionarissen der N.S.B., vertegenwoordigers van het N. A.F., den Landstand, den Nederland- schen Volksdienst e.a. De Gemeente-Secretaris, de heer J. A. Eekhout, die tijdens de vacature het burgemeestersambt heeft waargeno men, deed voorlezing van het benoe mingsbesluit en sprak de hoop uit dat de nieuw benoemde zoowel een goed burgemeester als een goed burgervader zou zijn. Hp wees er op dat Breskens in belangrijkheid gerekend mag worden tot een der grootste Zeeuwsche gemeen ten;, het gemeentelijke vischmijnbedrijf heeft in den loop der jaren een aanzien- ljjke reserve gekweekt, welke benut kan worden voor de economische versterking van de visscherij. Spr. dacht daarbij aan een koelinrichting, waardoor de garna len des zomers langer befvaard kunnen blijven, aan een sleephelling en een nieuw," beter geoutilleerd mijngebouw. Alle deze ideeën zpn van wethouder De Vuyst, die met hart en ziel verknocht is aan alles, wat visscherij, scheepvaart en handel betreft. Op het gebied van de volkshuisvesting is eveneens heel veel te doen. Onsociale toestanden, zooals het nog vaak voorkomend noodgedwongen samenwonen van gezinnen, dienen te verdwpnen. Daartoe zpn plannen in stu die genomen door den 2en wethouder,, den heer Krijn Maas. De heer Eekhout karakteriseerde de Bressianërs als een rondborstige bevolking, die vlug voor haar meening uitkomt en die dan vaak ongezouten zegt wat ze op het hart heeft. Hierna hing hij den nieuwen Bur gemeester den ambtsketen om. In zijn installatie-rede bracht bur gemeester de Moor een woord "van dank uit voor het vertrouwen, dat de Overheid in hem stelde en aan den secretaris voor de wijze waarop deze nauwelijks een paar uUr. Douwma is bij hem geweest, omdat hij in een huis van Bramberg woont, aan de haven, een huis of twintig van Olieheerd af. En mi is hij wezen praten over de huur. Hij zit er nog twee jaar aan vast. Maar ja, daar komt bericht van den inspecteur Douw ma is commies bij de belastingen, moet men weten dat hij wordt overge plaatst. Heeft hij nooit kunnen denken, gezien ook zijn leeftijd. Maar het is niet anders. Had hij nu in het huurcontract een ambtenaarsclausule gehad, wel, dan had hij eenvoudig de huur met ingang van een bepaalden datum beëindigd. Maar die clausule is er niet. Dus moet hij met Bramberg tot een accoord komen. En hier heb je nu Bramberg, Johan nes Bramberg, precies, zooals-ie is. Maakt hij er chicanes over?- Weineen. „Zoo, man, ga je ons verlaten? Jammer. Je bent hier goed op je plaats zou ik zoo zeggen. Maar niks aan te doen. Dat huis? Wel, dat verlaat je, zonder meer. Dqt contract maken we ongeldig, hé? Force majeur, noemen de knappe lui dat, geloof ik. Die woning raak ik wel weer kwijl, is het niet over een^maand, dan over drie." Ziezoo, zand er over. Een ambtenaarsclausule heeft Bramberg niet noodig. Douwma heeft altijd punctueel be taald. Het huis is best bewoond. Zoo goed* als niets zal er aan moeten gebéuren. De* man wordt overgeplaatst Kan hij ook helpen. Dat is dus afgeloopen- hem het welkom had toegeroepen, als ook voor de waarneming van het Bur gemeesterschap in de afgeloopen 8 maanden. Spr. memoreerde „dat er thans een strijd gevoerd wordt op leven en dood en dat binnen onze grenzen dui zenden mannen en vrouwen onder de be zielende leiding van Mussert arbeiden om het Nederlandsche volk op te hef fen uit de ellende, waarin het dreigde te zinken. Op vooruitgeschoven posten staan reeds vele nationaal-socialisten om land en volk te dienen." Evenals zij, gaat ook spreker in vertrouwen de toe komst in. Hierna schetst^ hij het open zeerfianskarakter van den Bressianer. Als nationaal-socialist zal spr. deze Bressiaanders moeten dienen. Dienen, niets anders dan dienen, is mijn roeping en mijn taak, aldus spr. Zoo wil ik voor U staan en met Gods hulp mijn taak verrichten, aldus spr. Hij zëide niet hier gekomen te zijn voor N.S.B.-ers alleen, maar voor de geheele gemeente. Een ieder zal steeds bij hem gehoor vinden. Evenwel verwacht hij een stipte nako ming van de van hoogerhand gegeven voorschriften, met name zullen de zwar te handelaars in hem een onverbidde- lijken tegenstander vinden. Al moeten in dezen tijd zware eischen gesteld wor den, deze moeite en offers, aldus spr. zullen niet vergeefsch zijn. Spr. herin nerde aan het Oostfront, waar onze jongens het besté dat zij bezitten vrij willig inzetten Voor de toekomst van het nieuwe Europa. Voor geheel Bres kens moet het, zoo zegt spr., een trots zijn, dat het gezin van den Groepsleider der N.S.B. een zoon heeft die in Rus land strijdt tegen den aartsvijand van het Christendom en beschaving. Hij schetste vervolgens de beteekenis van Breskens, waar de industrie aan tal van handen werk geeft en waar een prachtige taak ligt voor het N.A.F.. De Landstand staat er borg voor, dat de visschers.in de toekomst beloond worden naar prestatie. Ook spr. wees in het bij zonder op de behoefte aan woningvoor ziening en hoopte dat zeer spoedig de gasaanleg geheel voltooid zal zijn. Op het gebied der volksgezondheid zegde hij eenige verbeteringen toe. O.m. verklaarde spr., dat belangrijke maat regelen voor de gezondheidszorg van het schoolkind voor de deur staan. Een dringend beroep deed hij op hen die kunnen medewerken aan Winterhulp en Nederlandsche Volksdienst. Oneindig groot zijn de mogelijkheden van het N. V.D.-werk. Laten ook in Breskens velen zich als vrijwilliger inzetten bij gezins hulp of organisatorischen arbeid. Vervolgens zette hij de beteekenis uit een van het tegenwoordige leidersbegin sel in het bestuur der gemeente. Bij het besturen der gemeente zal spr. zich strikt houden aan de nationaal-socialisti- sche beginselen. Hem hierbij behulpzaam te zijn is de taak van wethouders en raadslieden en van alle ambtenaren in dienst der gemeente. Bij monde van den secretaris was hem aller steun toege zegd en spr. rekende daar dan ook op. Ook met zijn ambtgenooten, secretaris sen en ontvangers in de streek, hoopte hij op vriendschappelijke wijze te mogen samenwerken, bij de behartiging der ge meentelijke belangen. Laat men mij, als de eenige nationaal-socialist in dezen kring, niet beschouwen als een vreemde eend in den bijt. De Groepsleider der N.S.B., de heer van den Broecke, bood den burge meester vervolgens een foto van den Lei der der N.S.B. aan. Daarna sprak de Beauftragte van den Rijkscommissaris, de heer W. Münzer, een 'woord van dank tot den heer Eek hout voor diens waarneming tijdens de vacature. Hij hoopte, dat Burgemeester en bevolking tot een harmonieuze een heid zullen tesamen groeien. Bij het om hangen van den ambtsketen was het cliché-woord edel metaal gebruikt. Spr. herinnerde er aan, dat de mensch, Gods schepsel, edel is. De adeldom van het metaal is de drobm van het voorbije ma terialistische tijdperk. Wij echter moeten zien naar den adeldom van het men- schenhart, daar, aldus spr., slechts de mensch in staat is om een nieuwe we reld op te bouwen. Aan den nationaal- „Ja, Douwma wordt overgeplaatst. Met ingang van 1 Juni. Dus dt huis komt vrij. Me dunkt, dat is net wat voor jullie tweetjes. Ga het eens bekijken en zeg jullie meening. Niet naar den zin? Best, hoor. Er komt wel een andere huurdey opdagen. Of willen jullie niet huren? Koopen?" „Voorloopig denken we niet aan een huis koopen,' 'zegt Lex van Straten. „Ik ve'rkeer in hetzelfde geval, als Douwma; kan ook overgeplaatst worden. En dan zit je met «een huis. In elk geval eerst eens aanzien." Zij zullèn het huis eens gaan bekijken. Marie heeft er wel eenige voorstelling van, maar niet nauwkeurig. Hoe veel is de huurprijs? „Voor jullie vier gulden per week. Dat is waarlijk niet te duur, zou ik zeggen. Het zal wel niet noodig zijn, maar moch ten jullie er iets aan veranderd of ver beterd willen hebben, pu, daarover valt altijd te praten." En dan verdwijnt Bramberg. Ze moe ten het maar uitzoeken, die twee. „Die twee" spreken er veel over, dien avond. Marie ziet zich al getrouwd en in het huis van Douwma. Het heeft alle moge lijke voordeelen: aan de haven, waar Marie graag woont; bovendien vlak bij Lex's werk; dichtbij moeder oök; een geriefelijk huis voorzoover zij weet.. (Wordt vervolgd.) Tenslotte voerde nog het woord de Ge machtigde van den Leider der N.S.B., de heer JanDekket Hij noemde Burge meester de Moor een doorgewinterd na tionaal-socialist, die weet .dat hij thans strijdt voor het behoud van het Neder landsche volk. 'Boven nood en dood gaat ook voor hem immer weer uit het eeuwi» ge Dietschland, zijn volk en zijn vader land. In Breskens zal hij zijn volk weten te dienen. Spr. hoopte, dat de nieuwe Burgemeester zijn plaats zich zal weten waardig te maken. De plechtigheid werd besloten met het neerleggen van een krans op het graf van een dezer dagen gesneuvelden W.A.-man. Eerste kalfkoeien: Lukje 89, eig. C. Steendijk, 77.5 p.; Roza, eig. C. J. B. Gaa- keer, 74 p. Tweede kalfkoeien: Lukje 38, eig. C. Steendijk, 79 p.; Bertha, eig. C. J. B. Gaakeer, 76 p.; Mina, eig. idem, 75.5 p.;" Pietje 2, eig. idem, 75 p. Derde kalfkoeien: Nellie, eig. id., 77 p. Vierde kalfkoeien: Freule, eig. C. Steendijk, 80 p.; Bles, eig. C. J. B. Gaa- keer, 79 p. Vijfde kalfkoeien: Baaltje 17, eig. C. Steendijk, 82 p.; Klaar, eig. Gaakeer, 79 p.; Pietje, eig. idem, 78.5 p.; Nora, eig. idem, 78 p.' Vaarzen: Betsie 2, eig. G Steendijk, f 0.50. Als geldprijzen waren uitgeloofd f 5 van de gemeente Stavenisse, f7.50 van de Landbouwvereeniging en f 2.50 van de Suikerfabriek te Sas van Gent. Rundveekeuringen. Kruiningen, Oudere stieren: Tom, Stie ren vereeniging „De Verwachting", Krui ningen, 81.5 p. 2-jarige stieren: Jan, A. J. Boone, Krui ningen, 75.5 p. 1-jarige stieren: Heracles V, Stieren- vereeniging Kruiningen, le pr.; Titusf C. Buizer, Krabbendijke, 2e pr. le kalfskoeien, vóór Nov. gekalfd: Mina II, Joos Waverijn Dz., Kruiningen, 82 p.; Gebina XV, Jaap van Nieuwen- huize, Kruiningen, 81 p.; Hilda, Joh. Nieuwenhuize, 80.5 p.; Gonda* Joh. Nieu- wenhuize, Kruiningen, 80 p.; Starre, C. Geluk, Kruiningen, 79 p.; Mibus, W. J. L. de Groof, Kruiningen, 78 p.; Jet, Wed. M. van Iwaarden, Kruiningen, 77.5 p.; Gebina VII, C. van Nieuwenhuize, Krui ningen, 76 p.; Bontje, A. Dek Jz., Krui ningen, 76 p. le Kalfskoeien, na Nov. gekalfd: Mina, Joh. Glerum, Kruiningen, 80 p.; Jo, A. Mesu, Krabbendijke, 78 p.; Janny, Joos Waverijn Dz., Kruiningen, 77.5 p.; Grietje, Joos Waverijn, Kruiningen, 77 p.; Bontje, B. Balkenende, Kruiningen, 77 p.; Roza- line, E. de Smid, Yerseke, 75 p. 2e kalfskoeien: Dirkje IX, Joos Wave rijn, Kruiningen, 79 p.; Bontje, M. Dijl, Waarde, 78.5 p. 3e kalfskoeien: Dina XXXII, Joh! Nieu wenhuize, Kruiningen, 81 p.; Starre, M. Dijl, Waarde, 81 p.; Maatje, L. J. de Rijke, Yerseke, 80 p.; Dirkje VIII, Joos Wave rijn, Kruiningen, 79 p.; Johanna XIII, Joh. Nieuwenhuize, Kruiningen, 78.5 p.; Emma, Wed. M. van Iwaarden, Kruinin gen, 78 p.; Mina II, P. Poley, Kruiningen, 77.p. 4e kalfskoeien: Grietje XV, Joh. Nieu wenhuize, Kruiningen, 83 p.; Roza, M. Dijl, Waarde, 82.5 p.; Nellie, P. Poley, Kruiningen, 82 p.; Willy, Joos Waverijn, Kruiningen, 81 p.'; Mina, M. Poley, Krui ningen, 80 p.; Starre, M. Poley, Kruinin gen, 79 p.; Emma, A. Mesu, Krabbendijke .79 p.; Nora, Wed. M. van Iwaarden, Kruiningen, 78 p. Oudere koeien: Janny, M. Dijl, Waarde, 83 p.; Bontje, Ph. Cok, Kruiningen, 82.5 p.; Roza, A. Mesu, Krabbendijke, 82 p.; Mike, Wed. M. van Iwaarden, Kruinin gen, 79 p;/ 2-jarige vaarzen: Greta, Joos Waverijn, Kruiningen, 2e pr, 1-jarige vaarzen: Joos Waverijn, Krui ningen, le en 2e pr.; Jaap van Nieuwen huize, Kruiningen, 3e pr. Fokgroep van Tom: Joos Waverijn, Kruiningen, le pr. Groep van 1 eigenaar: Joh. Nieuwen huize Lz., Kruiningen, IA prijs; Joos Wa verijn, Kruiningen, 113 prijs. Stavenisse. Stieren: Jacob 2, eig. C. Steendijk, 79.6 p., lo pr.; Frans Egbert, eig. C. J. B.' Gaakoör, 76 p., le pr. De strijd tegen den clandestienen handel. De politie te Heerlen heeft een grootsch opgezette smokkelaffaire aan het licht gebracht, welke haar vertakkin gen had over geheel Zuid-Limburg. Het was een zaak in goede, smakelijke worst van een bekend fabrikaat, die in duizen den kilogrammen, zonder bon of toewij zing, aan winkeliers in de mijnstreek te Heerlen, Kerkrade, Simpelveld en Vaals franso aan huis werd afgeleverd. Ze was afkoóastig van een fabriek te Deventer, waar iemand het product betrok tegen den vastgestelden prijs van f 1.88 per kilogram. Op zijn beurt leverde deze laatste de worst weer aan zijn broer te. Vaals, die als tusschenpersoon. tusschen de worstcentrale te Deventer en zijn broer optrad. De man te Deventer bere kende de" worst reeds voor f 6 per kilo gram en als het artikel aan de winke liers werd afgeleverd was er nog f3, die de man te Vaals als commissie-loon in zijn zak stak, bóvenop gekomen. Wat de consument ten slotte voor deze worst be taalde, is niet bekend,, maar het zal wel zeker niet onder de f 12 zijn geweest Behalve de man te Vaals, die werd in gerekend, nadat eerst zeven winkeliers te Heerlen en omstreken waren gearres teerd, werd ook zijn broer in Deventer in arrest gesteld en naar Heerlen over gebracht Hierbij bleek al spoedig, dat de zaak van abnormalen omvang was en zoo kon zonder veel moeite worden vastgesteld, dat alleen in de laatste 2 a 3 weken ongeveer 1000 kilogram worst op clandestiene wijze in den handel ver dween. Hiervoor zullen zich natuurlijk niet alleen de winkeliers, maar ook de tusschenhandelaren en de fabrikant te verantwoorden hebben. (Alg. Hdbl.) De bevolking van Raalte ging den laatsten tijd opvallend slecht geschoeid. Wel werden er schoenenbonnen uitgege ven, doch nieuwe schoenen zag men in Raalte's straten slechts sporadisch. Bo den de inwoners in een der weinige schoenenwinkels ter plaatse hun bonnen aan, dan luidde steevast het antwoord van den winkelier: geen voorraad. Thans is aan dezen toestand een eind gemaakt. Ambtenaren van de prijs- beheersching hadden dezer dagen een smokkelcomplot ontdekt en 't bleek, dat een Raaltensch schoenwinkelier gaande weg alle schoenen, waarover hij de be schikking kreeg, aan de smokkelaars ver kocht. Op zijn geheelen voorraad, groot 800 paar, werd beslag gelegd. Deze schoenen zijn nu ter beschikking van de Raaltenaren gesteld. Daartoe ge machtigd door de prijsbeheerschingsauto- riteiten heeft de burgemeester Vrijdag ten gemeentehuize alle inwoners, die in het bezit waren van een schoenenbon, doch dezen niet gehonoreerd konden krij gen, uitgenoodigd om een keus te ma ken. Het bleken er 'liefst 600 te zijn, waaruit blijkt, hoezeer de bevolking ge dupeerd werd door de handelwijze van den winkelier. (Tel.) Do o d e 1 ij k e ongelukken. Zaterdagmiddag is de 11-jarige A. v. d. L. uit Gouda, ^op den onbewaakten over weg onder de gemeente Moordrecht door den electrischen trein gegrepen en op slag gedood. Op Maandag, beloken Pinksteren, werd op de Ageler Esch de traditioneele brooduitreikirig gehouden, welke voorafgegaan was door een gemeenschappe lijk gebed voor een goeden oogst. De Markelosche jeugd op wag naar huis met' de groote roggebrooden, die zij dankbaar in ontvangst Had genomen: I.P. en R.S,-v. Suchtelen-Pax Holl. m.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2