uws M mmm Kerk en School Land- en Tuinbouw Telegrammen KOERSEN Radioprogramma Politieberichten Marktberichten Burgerlijke Stand =W' karakter van behouden en )rt aan alle Voldoen. Het nternationale -kellner, de •en jubileum, zyn gezin en aangeboden, •en hartelijke fraaien leun- hem namens i en het eere- uid-Beveland. tterschap van kwamen de erschap Elle- )ijeen. werd de heer Dzen als ver- iterschap El- i van de wa- teuzen Polder werd met al- eurd met een en batig sal- edde van den naar S. A. de p f2100 tot n 4 éénjaar- e begrooting eurd. Ze ver- f 111.442.59. ken en steen- Ier Everdinge nd. Het dijk- n f 22 op f 27 ;ehouden van van het wa- rekening over vastgesteld in in uitgaaf op net een goed et dienstjaar en in uitgaaf met een post rwijl liet dijk- le dlienstjaar stgesteld is op h-Vlaanderen. LB.O.-diploma zijn geslaagd: VinkStuff- rch en M. van hoopman, Ph. B. Schellink oma) de da- J. Kolijn, C. i Vriend en de J. Koster. ven-Duiveland. it is de onge- d van den zol- lukkig terecht e hersenschud- ven wordt ge- stienen handeL is er in ge- 3n in een groot dat den laat- eegd. Reeds is ,die werkzaam lingen van een ar, proces-ver- a voor ettelijke textielgoederen ;ijn hoofdzake- >1 terecht geko- ijzen diè onge- ren als de nor van de politie ijkwagen van- ïging, waar op inis was te ver- rd gevolgd en leek een flinke >rden vervoerd. otsing. Zon- irlemmerstraat- je onder Oegst- defect seinlicht malige haven haven thans it havenlicht, t Holland'ra. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Valkenburg (Z.-H.), cand. J. Rijneveld, hulppred. te Sassenheim. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Sliedrecht (vac. C. Smith), J. G. v. Minnen te Huizen (N.-H.) en H. Visser te Middelharnis. Beroepen: te Urk (vac. E. du Mar- chie v. Voorthuysen), W. F. Laman te Haarlem. Geref- Gemeenfbert. Tweetal: te Tholen, cand. J. B. Bel te Rotterdam en B. Neerbos te Rilland-Bat h. Beroepen: te Rijssen, cand. J. B. Bel te Rotterdam. Hulppredikers. Ned. H e r v. Kerk: benoemd te Groningen, Dr M. A. Beek, voorganger Vereen. Vrijz, Herv. aldaar; te Rijswijk, cand. J. v. d. Wiel, voorganger. Nederl. Herv. Evangelisatie aldaar. Rem. Geref. Gem.: benoemd te 's-Gravenhage, cand. J. J. van Hille, aldaar. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds D. Slort nam wegens vertrek naar Delfzijl aischeid van de Baptiste Ge meente te Rotterdam-Zuid, met .een preek over Hebr. 13': 8. Zondag a.s. wordt Ds Slort door Ds J. Hekhuis van Hoogezand te Delfzijl bevestigd. Theol. Schooldag Chr. Geref. Kerk. Te Apeldoorn is de jaarlijksche School- dag der Chr. Geref. Kerk gehoudén, wel ke werd geopend door den Rector der Theol. School, Prof. J. W. Geels, die een openingwoord sprak, getiteld: „Om het Woord". v Ds J. C. Maris van Oud-Beyerland re fereerde over: „Onderwézen in het Ko ninkrijk der Hemelen". In zijn inleiding wees spr. op het eigensoortig karakter der theol. studie. De theologie kan nooit op dezelfde wijze voorwerp van weten schappelijk onderzoek zijn als andere vakken. Christus Zelf heeft dit aange wezen, toen Hij sprak van een Schriftge leerde in het Koninkrijk der Hemelen onderwezen. Nadat Ds J. A. Riekel van Delft ge sproken had over: „Brengt dan meel!", sprak Ds L. S. den Boer 'van Amsterdam- West een slotwoord over: „Een brandend braambosch". Korte berichten. Nu het Class. Be stuur de vestiging van een 20e en 21si predikantsplaats in de Nederlandsch Hervormde Gemeente van 's Graven- hage heeft goedgekeurd, besloot de ker- keraad, waar het hier predikantsplaat sen voor bijzondere doeleinden~betreft, n.l. voor de stadsevangelisatie en voor het jeugdwerk, uit eigen kring daarvoor twee predikanten aan te wijzen en dan in hun vacaturen nieuwe predikanten te beroepen. De Kerkeraad benoemde daar op Ds G. Bos als leider van de Stads- vangelisatie en Ds C. J. Laarman als leider van het Jeugdwerk- De kerkeraad benoemde een commis sie tot voorbereiding voor de vestiging van de 22e en 23e pred.pl. en maakte een groslijst op voor de vae. wijlen Ds A. B. te Winkel, nu Ds P. G. de Vey Mestdagh na twee jaar als leenpredikant te heb ben gefungeerd, weer naar Rotterdam terugkeert. Voorts heeft de Algemeene Synode verzócht om Ds F. H. Landsman te Ro- derwolde, die benoemd is als adjunct secretaris der Synode, te willen beroe pen als predikant voor bijzondere doel einden, zulks buiten bezwaar van de kerkvoogdijkas, opdat hij werkzaam zal kunnen zijn speciaal onder de studenten. Een verzoek van de afd. 's-Graven- hage-Scheveningen van de Vereen, van Vrijz. Herv. om een evangelisatiecom missie te benoemen en haar twee predi kant-voorgangers te willen beroepen, werd door den kerkeraad afgewezen. De kerkeraad benoemde een commissie, die op de volgende vergadering over deze zaak rapporteeren zal. „Evangelie! er# Volk" als kerkge nootschap. Naar het Chr. Persbur. mee deelde, zullen in de godsdienstige samen komsten, welke de organisatie „Evange lie en Volk" hier en daar belegt, de sa cramenten worden bediend eh huwelijken worden ingezegend. Met avondmaalsvie ring wordt dadelijk begonnen, met bedie ning van den doop zoo spoedig mogelijk. Dit beduidt, dat deze organisatie dus den vorm van een' nieuw kerkgenoot schap aanneemt. Gemeld wordt, dat niet alle leden der organisatie hiermee ac- coord gaan. Chr. Nat. Schoolonderwijs. Onder leiding van Ds M. v. Grieken, em.-pred. j te Arnhem, kwam de vereeniging „Chr. Nat. Schoolonderwijs" te Utrecht in al gemeene vergadering bijeen. Het jaar verslag van den secretaris, den heer R. Venema van Wassenaar en het financieel verslag van Mr J. Schut te Amsterdam werden goedgekeurd. De heer G. Meima van Groningen lichtte de verslagen van de inspecteurs, welke in het orgaan zijn opgenomen, tóe. De aftredende bestuursleden Ds T. Fer- werda, Geref. pred. te Amsterdam en de heer R. Venema werden herkozen, ter wijl in de vacature van wijlen Ds J. L. Klomp van Woudenberg werd gekozen Dr H. J. Honders, Ned. Herv. predikant te Wassenaar. In de middagvergadering refereerde de heer J. Strikwerda van Zeist over: „De taak der inspectie", waarbij spr. uitging van het standpunt der „eigen inspectie" met volledige taak en die taak bezag uit het oogpunt van het ideëele maximum. Spr. wenschte de herleving van den dis- trictsraad als steun der inspectie, wier veelzijdige taak hij uitvoerig schetste. R-K. H.B.S. te Hulst. De R.K. Mid delbare Schoolvereeniging te Hulst heeft besloten, om het ingang van Sep tember a.s. de bestaande Handelsdag school om te zetten in een H.B.S. met 5-jarigen cursus. Inzameling eetbare planten er# ge wassen). De Siecretaris-Generaal van Op voeding, heeft in een rondschrijven aan de burgemeesters en aan de besturen der bizondere scholen voor gewoon, uit gebreid en buitengewoon lager onderwijs de aandacht gevestigd op vijf radiolezin gen, welke op 2 en 23 Juni, 14 Juli, 4 Augustus en 15 September a.s. zullen worden gehouden, over: Aangename gratis bijvoeding in oorlogstijd.. De be doeling is de schoolkinderen er toe te brengen uit het wild voor eigen gebruik planten te verzamelen, die als groente, thee, paddestoelen en fruit kunnen wor den gebruikt. De opzet zal practisch zijn er zullen alleen zeqr algemeene, goed kenbare planten worden aanbevolen, die ingezameld kunnen worden zonder ge vaar voor de gebruikers en zonder dat daardoor schade wordt gedaan aan de vaderlandsche natuur. De secretaris-generaal is van oordeel, dat in deze moeilijke tijden, waarin in alle kringen van ons volk bezorgdheid heerscht, over de vfaag, of mén zijn ge zin voldoende zal kunnen, voeden en in vele kringen ook, hoe men het beschik bare voedsel zal kunnen betalen, ieder Nederlandsch schoolkind ertoe kan bij dragen de bestaande moeilijkheden te overwinnen in het belang van het eigen gezin en van het geheele volk. Hij heeft daarom de burgemeesters en de school besturen uitgenoodigd het onderwijzend personeel met een en ander in kennis te stellen en het te verzoeken, de leerlingen op te wekken, om de radiolezingen te volgen, zelf mede te luisteren en in de eerstkomende weken de kinderen, die om raad vragen, terecht tq helpen en zoo eenigszins mogelijk persoonlijk lei ding te geven. Op deze wijze kunnen de scholen mede helpen tot het bereiken van het beoogde doel, dat is, zonder dat de natuur schade lijdt, dit jaar geen voedsel verloren gaat. Benoemd tot hoofd van de Suringar- School te Maastricht, J. R. Fijn te Ge leen (L.). Benoemd tot onderwijzer (es) :- aan de Chr. Landbouwhuishoudschool te Dokkum, mej. W. Geltz të Zetten;* aan de Herv. school te Oudega, mej. T. de Groot te Sneek (tijd.). Examens: R. U. te Utrecht; voor- bef. kerk. examen: F. H. Janssen, N. den Oudsten, O. Veening, J. A. G. van Zanten, H. M. Cnossen, A. H. C. Jacobs, C. M. Graafstal, H. A. Hauer, J. Ver maas, G. A. Waardenburg en A. den Hartogh. Géslaagd voor het voorl. diploma scheepswerktuigkundige, W. V o s të O.- Souburg en L de Mayer te K o e d y k. twee trams van de N. Z. H. T. M. de z.g. blauwe tram op elkaar ingereden. Hierbij werd een 20-tal passagiers gewond, voor namelijk door glasscherven. Zij konden allen op eigen gelegenheid de reis ver volgen nadat de eerste hulp was ver leend. De bestuurder van de.uit Haarlem komende tram, P. A. S. uit Leiderdorp, werd ernstig aan een bee^ gekwetst. P e r s g a s o n t p 1 o f t. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een hevige ontploffing plaats gehad in de ga rage van Dr J. B. D., arts te Kerkrade. loen de dokter, die voor een patient was geroepen den auto startte, had een hevige ontploffing plaats van het persgas in een reservoir, waarin blijkbaar een lek was. De arts kon nog achter het stuur van daan kruipen en de garage verlaten. De ontploffing was zoo hevig, dat zij op groo- ten afstand werd gehoord. De garage werd als het ware met den grond gëlijk gemaakt. Dr D. is met brandwonden aan gezicht en handen naar het ziekenhuis gebracht. ~\De bankbiljettendiefstal. Het is de politie te Hilversum gelukt, den dader van den diefstal van bankbil jetten bij de drukkerij aan de Rustenbur gerstraat te Amsterdam, Jdie nog voort vluchtig was, te arresteeren. De man, een zekere M., die ook betrokken was bij de Neijenrodé-zaak, is naar Amsterdam over gebracht. Alle leden van het complot zijn thans aangehouden. Dievenbende ontmaskerd. Reeds enkele maanden werden er te Steenbergen door onbekenden, diefstallen van allerlei aard gepleegd, o.a. van rij wielen, bonnen, tarwe, kippen, zakken, enz. Thans is gebleken, dat niet eens van alle vermissingen door de belanghebben den aangifte bij de politie werd gedaan. Den laatsten tijd werden vooral veel rij wielen gestolen en bij aangifte hiervan deed zoowel rijks- als gemeentepolitie al het mogelijke om de daders te pakken te krijgen. Ofschoon allerlei vallen werden uitgezet, mocht het hun niet aanstonds gelukken de daders op te sporen. Echter bleef het' politiekorps met taaien moed zoeken en schaduwde een paar vermoe delijke daders. Toen ze dan ook eenmaal .,een tweetal van de beruchte bende op het spoor was, liet ze niet meer los en toen zich de gelegenheid voordeed eenige daders aan den tand te voelen bleek, dat de politie niet mis gepakt had en werden verschillende achter slot en gren del gezet. Aanvankelijk gelukte het niet de dieven te bewegen en bekentenis af te leggen.- Door regelmatige verhoren, welke eenige dagen achtereen werden af genomen, is de politie er in geslaagd diverse inbraken en diefstallen op te hel deren. Zoo bleek, dat de hoofddader niet minder dan 17 diefstallen had gepleegd, terwijl het minste aantal zes gepleegde diefstaljan betrof. Tegen 14 personen werd proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal en heling. Door de daders werden ook de plaat sen aangeduid waar zij de rijwielen-ont daan vdn de banden en béste onderdee- len, in het water hadden geworpen. En kele van deze rijwielen zijn daar inder daad met dreggen bovengehaald. Daar veel van het gestolene reeds in handen van derden is overgegaan, wordt het on derzoek in enkele zaken nog voortgezet. Een zestal hoofddaders'' is thans naar Breda overgebracht. Algem. vergadering Veilingsvereéniging Zuid-Beveland te Goes. In de heden te Goes gehouden alge meene vergadering van de Veilingsver- eeniging Zuid-Beveland heeft de secreta ris, de heer A. v. d. Poest Clement het jaarverslag uitgebracht. Daaraan ontlee- nen wij het volgende: In het afgeloopen jaar waren een mas sa moeilijkheden, ontstaan door de bui tengewone omstandigheden, op te lossen. Aangenaam was het, dat niettegenstaan de al deze moeilijkheden de omzetten en de „bedongen prijzen van dien aard wa ren, dat zelfs het jaar 1917 vaïï den vori- gen wereldoorlog verre werd overtroefd. Een omzetcijfer werd bereikt van f3.343.502.80 tegen f 1.942.653.25 in het voorafgaande jaar. Deze sterk vermeerderde omzet werd geenszins veroorzaakt door het z.g. klein fruit, dpch wel hoofdzakelijk door de pit- en steenvruchten (appels, peren, kersen en pruimen) hoewel ook het nieuwe arti kel uien daar veel toe bijdroeg. Kruisbessen en aardbeien werden in 1941 belangrijk minder geveild dan in 1940. De prijzen waren echter beter. Mid- denprijs van kruisbessen 13 cent (1940 8% cent), van aardbeien f30.55 (f 18.31). Zwarte bessen waren ook minder aan gevoerd, doch de kwaliteit was vrij goed. Middenprijs f41.20, welk bedrag nog te laag was. i Roode bessen warenook minder aan gevoerd. De prijs voor consumptiebessen was f 22.50, en voor fabrieksbessen f 15. De aanvoer van frambozen was wat groo- ter dan in 1940. Pruimen waren er overvloedig (2.083.806 kg. tegen 1.795.065 kg in 1940). Wie niet gedund had, kreeg kleine vruch ten en lagere prijzen. Middenprijs f 15.87 (f9.11). Er werden 202.521 kg. kersen geveild (131.410 kg.). De middenprijs bedroeg 28.45 cent. De prijszetting was hier niet, zooals gewenscht is. Slechte vroege ker sen konden een veel beteren prijs bedin gen dan de uitstekende^ latere variëtei ten. Voor Zeeland zal het beter zijn met lagere prijzen te beginnen om daarna voor de betere soorten te verhoogen. Er werden 6.546.073 kg appels geveild, wat minder is dan in 1940. Middenprijs' f 20.04 tegen f 13.20 in 1940. Peren 4.074.275 kg. (3/4 millioen in 1940).-Mid denprijs f 17.13 (f 10.07). Groenten werden voornamelijk voor plaatselijk gebruik geveild. Komkommers en glaskropsla ook gedeeltelijk voor ex port. In totaal werden 8.323.631 kg. uien, -peen\ en koolrapen geveild. De uienprijs liep van f 7 tot f 3.50, om geleidelijk weer op te loopen tot f 7.40, welke laatste prijs te laag was. Nog veel meer dan gewoonlijk had het pakstatipn handen, vol werk, zoodat het te klein werd. De emballageloods achter het veilingsgebouw werd daarom als sor- teergelegenheid ingericht. Het station be-, gon te werken op 20 Juli en bleef het ge heele seizoen aan den gang. Eind Aug. waren 93 jongens en meisjes tegelijk aan het sorteeren. Er werd f 3000 beschikbaar gesteld voor een tuinbouwvoorlichtingsdi#nst. Een van de beste krachten van het paksta- tion, J. A. v. d. Guchte, werd daarvoor ter beschikking gesteld. Deze werd ech ter later aangewezen als leider van een te Krabbendijke op verzoek der veiling aldaar opgericht pakstation. Het denk beeld om nog meer pakstations (in den zak van Zuid-Beveland) op te richten, is voorloopig opgegeven. j Het koelhuis werkte uitstekend. Er wa ren momenten, dat er 700.000 kgv fruit was ingebracht, hoewel de inhoud op 500,000 kg. is berekend. Het is gebleken, dat enkele variëteiten zich heel wat be ter laten koelen dan andere. Na afschrij ving en na betaling van eehige noodza kelijke herstellingen bleef een betrekke lijk klein saldo als winst over. Het materiaal moest wederom een be langrijke uitbreiding ondergaan. Uit de exploitatie-rekening blijkt, dat na toégestane afschrijvingen ad f 36.777.89 en reserveering nog een saldo overblijft ad f 12.177.56. Aan den administrateur, den heer Cor- nelisse en aan het personeel wordt,ten slotte dank gebracht ,,voor 'de betoonde toewijding in het'afgeloopen drukke jaar, terwijl met waardeering melding wordt gemaakt van het vele, dat Ir Bosma, de afgetreden rijkstuinbouwconsulent, voor de veiling deed. BERLIJN (D. N. B.). Ertgelsche ert Duitsche luchtaanvallen. Britsche bom menwerpers hebben in den laatsten nacht, zoo wordt van militaire zijde ge meld, aanvallen met brisant- en brand bommen ondernomen op West-Duitsche steden. Onder de burgerbevolking vie len, voor zoover tot dusver is gemeld, dooden en gewonden. Nachtjagers en afweergeschut schoten volgens de tot dusver ontvangen berichten 29 aanval lende vliegtuigen neer. Door Duitsche gevechtsvliegers zijn in den- nacht van 1 op 2 Juni voor de ravi tailleering belangrijke haveninstallaties aan de Oostkust van Engeland met goed succes aangevallen. LISSABON (A. N. P.). Volgens den Engelschen berichtendienst heeft de Britsche admiraliteit bekend gemaakt, dat de Engelsche kruiser „Trinidad" (8000 ton) tot zinken is gebracht. BERLIJN (D. N. B.). Naar het Op perbevel der Weermacht meedeelt, heeft de Britsche luchtmacht ook op 1 Juni,, bij een poging om de bezette gebieden in het Westen binnen te vliegen, gevoelige verliezen geleden. Een vrij sterke forma tie Britsche jachtvliegtuigen werd aan de kust van het Kanaal door Duitsche jagers aangevallen. Bij de hevige lucht gevechten werden volgens de voorioopi- ge berichten 13 Britsche jagers neerge schoten. VICHY (D.N.B.). Volgens hier ontvan gen berichten uit Tananarive op Mada gaskar heeft de Britsche luchtmacht, op 31 Mei luchtaanvallen gedaan op het vliegveld van Tananarive en Majunga. De aangerichte schade is gering. In wel ingelichte Fransche kringen worden de van Engelsche zijde over deze aanvallen uitgegeven berichten sterk overdreven genoemd. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, 'Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410: Amsterdam, 1 Juni 1942. V. K. HedeD 4 Nederl. 1940 I 101/s '101 4 Nederl. 1940 II 100«/i» 100% 4 Nederl. 1940 m.b. 1017/ie 1017/ia 4 Nederl. 1941 100"/ia 100% 3% Nederl. 1941 99%99"/io-100 3 Nederl. 1937 93/a 94 3—31/2 Nederl. 1938 97Vs 977/ia 3 Ned.-Indië 1937 I 88s/e Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 851/2! Cert Ned. Handel Mij.124% 125 A. K. U. 150/s 152% Van Berkel's Patent 135/a 138% Cert. Calvé Delft 119V2 119% Fokker 208 209/z Cert Leverbros 165Zd 167 Philipslampen 289V2 293 Pref. idem I68V2 I68V2 Kon. Olie 307 313 Amsterdam Rubber 194% 196V2 Bandar Rubber 146 148 Deli Batavia Rubber 136% 137 Serbadjadi - 88 89 V. I. C. 5. ll8 120 Holl. Amerika Lijn 153 156 Kon. Boot 200 202 Ned. -Scheepv. Unie 178/ï 180% Rotterd. Lloydr 153 154% Mij. Nederland 152/2 154% H. V. A. 298/2 '303 Javasche Cultuur 164 164% N. I. S. U. 165 165% Verg. Cultuur 817/g 83% Deli Maatschappij 182 184/2 Senembah 156 158 4% Bataafsche O (ie 103/2 103/2 3% idem 97% 97/a Amsterd. Bank 135 135 Incasso-Bank 127 126/2 Rotterd. Bank 140 139 6 Pref. Leverbros 138 138% Twentsche Bank 142 142 Nat. Bez. De Schelde 134/s 131% Ned. Gist en Spir., 285 295 Van Gelder Papier 143% 143% Wilton Feijenoord 179/2 179/2 Hessa Rubber Amsterdam Ballast 223% - Blaauwh. Vriesseveem .115% 115/a De markt heeft zich heden door een tamelijk vaste stemming onderscheiden. In fondsen als Olie en Philips was zoo af en toe een levendige handel waar te nemen. In den Oliehoek ging het levendig toe. Ook werd vrij levendig gehandeld in H.V.A. Ook <$p de beleggingsmarkt was de handel levendig en vast. 3% Ne derland bereikten zelfs een oogenblik den parikoers, die echter niet ten volle gehandhaafd kon worden. Indië was prijshoudend. Belegging Nederland f 568 ex dividend, 1/1 binnenland f 228,50 ex dividend, 1/5 binnenland f 1140,50 ex dividend, 1/1 overzee f 186,50, 1/5 overzee f 938,50. Woensdag 3 Juni 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. 7,45 Och- tendgymn. 7,55 Gram. ,8,00 BNO,r Nieuwsber. 8,15 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,20 Gram.' ll,00 Voor de kleuters. 11,20 Ensemble Willy Kok! 12,00 Otto Hendriks en zijn ork. 12,40 Almanak. 12,45 BNO.: Nieuws- en econ. ber. 13,00 Bezoek aan een grasdrogerij. 13,15 Gram. 14,00 Gerard van Krevelen en zyn ork,, soliste en pianospel. 15,00 Voor de vrouw. 15,20 Zang met piano- begel. en gram. 15,50 Gram. 16,00 Bijbel lezing. 16,20 Voor de jeugd. 17,00 Theo Uden Masman en zijn dansork. 17,15 BNO.Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 Nationale Jeugdstorm kwartier. 17,45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 18,00 Kamphuis en Jeugdherberg. 18,15 Orgelconcert. 18,50 BNO.: Nieuwsber. 19,00 BNO.Econ. praatje over dqn land bouw. 19,10 Gram. 19,15 Familie de Boer. 19,30 Weensche Aethergolven. 20,15 Bert van Dinteren en zijn ork. 20,45 Gram. 21,00 Orkest Malando en solist. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Politiek praatje. Vanaf 22,10 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken. 22,10 Orgelspel (gram.). 22,3024,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 6,45—8,15 Zie Hilversum I. (7,307,40 Boksles.) 8,15 Gram. en opnamen. 10,00 Morgenw. 10,15 Pianovoordr. 10,40 Voordracht. 11,00 Zang met pianobegel. en gram. 11,40 Gram. 12,00 Ernst van 't Hóff en zijn ork. 12,45 BNO.: Nieuws- en econ. berichten. 13,00 Om- en om-programma. 14,15 Uit Neerlands Gouwen. 14,30 Zang met orgelbegel. 14,55 Operette „Die lus- tigé Witwe" (opn.). 17,00 Voor de jeugd. 17,15 BNO.: Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 Een strijkork. 18,15 Gram. 18,30 Van huis tot huis. 18,45 Gram. 19,00 Viool en piano. 19,30 BNO.: Nieuwsber. 19,40 Spiegel van den dag. 19,50 BNO.: Brabantsch praatje van den Dré. 20,00 Fragmenten uit de opera „Carmen". 21,00 Als je verre reizen doet, dan kan je veel verhalen. 21,15 Tweede acte van de opera „Faust".-21,45 BNO.: Nieuws ber. 22,00 Gram. 22,05 Avondwijding. •22,1024,00 Zie Hilversum I. Gevonden voorwerpen te Goes. In de maand Mei 1942, zijn aan het bureau van politie te Goes, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomeiuf Zes ceintuurs, 2 kinderwantert, 3 zil verbonnen van f 2.50, 6 handschoenen, een koralen halssnoer, 2 mutsen, 5 huis sleutels, 2 vulpotlooden, een actetasch met inhoud, een teddybeer, 2 rozenkran- sëïi, 2 haarstrikken, 3 handtaschjes met inhoud, 8 portemonnaie's met inhoud, een metalen plaatje, een beurs met inhoud, een lederen tasch, een pop, een zelfbin- der, een pantalon met ritssluiting, een metalen armband, een kous, een hondje, een ^kinderschoentje, een vergrootglas, een roepduif, een gymnastiekschoen, een zwembroek, een zilveren ring, een bril- garnituur, 2 sjaals, een ring met twee sleutels, een mantel met ceintuur, een ring met een sleutel, een das, een sport- jasje, een schroevendraaier en twee gum- mi-hakken, een zak met spinazie, een paar regenbroekspijpen, 2 blikjes met koekjes en een krat met ledige flesschen, een haarkam in etui, een regenkapje en een foto-album met foto's. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. Goes, 1 Juni 1942. GOES. Veilingsyereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling vtn Maandag 1 Juni.' Lamsooren 2527, Rabarber 67, Spi nazie 7, alles per, 100 kg.Rammenas 7,5011, Selderij 5, Wortelen 16 per 100 bos; Bloemkool 9,6024, Kropsla 2,80 5 per 100 stuks. GOES. Huw.-aang.: L. E. Sampon, 21 j. te Zwijndrecht en J. W. Schouwenaar, 20 j.; B. P. de Munck, 24 j. en P. Schip per, 25 j. Geboren:' Elizabeth Janny, d. v. A. C. van Boven en G. W. Nagelkerke; Elisa beth Tillie, d. v. J. F. Buise en M. L. de Block; Cornelia Adriana, d. v. A. Duve- kót en G. M. de Mul; Jacomina Cornelia, d. v. J. C. Verbeemen en C. A. Hengst- mangers. Overleden: E. J. van Tol, 73 j., wed. van J. U. van Loon, te Kapelle; W. Schuite, 75 j., echtgenoote van J. de Kok. Van 2330 Mei. YERSEKE. Ondertrouwd: M. A. van Stee, 19 j. jm. en J. P. de Leeuw, 20 j. jd.; J. Zuijdweg, 24 j. jm. en K. M. G. Moelaart, 21 j. jd.; J. M. Geuze, 24 j. jm. te Wemeldinge en M. A. Ribbe, 21 j. jd. Gehuwd: J. Bom, 27 j. jm. en C. C. Schepers, 27 j. jd. te Bergen op Zoom; D. D. Nijssen, 22 j. jm. en J. Nieuwen- huize, 20 j. jd.; I. L. Daane, 31 j. jm. en A. E. «Danker, 28 j. jd.; J. J. van Loo, 21 j. jm. en W. Pekaar, -23 j. jd. Geboren: Suzanna, d. v. C. M. Zuijd- wegt en M. Hollestelle. (I.C.) Van 22—28 Mei. KRUININGEN. Gehuwd: J. Roelse, 27 j. jm. te Vlissingen en P. C. van den Buuse, 26 j. jd.; C. P. Hoebëke, 32 j. jm. te Yerseke en W. Kuzee, 27 j. jd. Geboren: Clazina Jacoba Sara, d. v. P. van Boven en L. van de Kreeke. Overleden: J. Harthoorn, 89 j., wednr. van A. Noussen; A. M. d'Hondt, 61 j., weduwe van E. Mast. (I.C.) Van 15—28 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. M. Kasander, 24 j. en J. C. Bosselaar, 22 j.; W. J. Geleijn, 19 j. en J. Heijboer, 19 j. L. A. Meeusen, 24 j. en C. Kanters, 27 j.; A. de Konink, 25 j. en A. C. Naere- bout, 23 j.;, N. Willeboordse, 25 j. en J. A. Kaashoek, 25 'j.; A. van der Lijcke, t2 j. en H. T. M. Kriek, 22 j.; C. F. Val- ke, 30 j. en E. G. van Zweeden, 25 j.; A. ■X -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3