Kerk en Sctiool wcr*s<nr mede. tot een JUISTE VEqpEEUNG Telegrammen Finantieele Berichten KOERSEN Leestafel Rechtszaken naspel Strafzaak doodslag op gebroeders van dijk te dordrecht. Marktberichten Burgerlijke Stand Instvoor- |ver, als- delstee- moeten, ik rech- in art. 'en, aan iosenthal ising ten van een |Loges in lien ver- Ivan den »n vier- ïit mes, be- etalen in Id, uiter- ten. Wor- istip ver- jiverwijld, verkrij- lartuigen, In der in Ipersonen Jijk op 30 ,Zèntral- Irung" te In. handelt {•ordening [pztettelijk aan de Jening of tl onder- onttrekt, straf van |geldboete sen dezer vordt ge- van ten boete van lden wor- Mei in e n. 200 laptemelk, Iter of vet. lm, tapte- Ttmuskaat. hn cm. jen op een den bruin |warm op- vorden zij smaken Jonen). bloem, 5 pim. brengen, Itaptemelk «taptemelk leven flink Ins op een 1 liefst een voor den stijf als Iker en de |en glazen jam ver voor het iel inzakt jelijk stijf- wat uit- is. 50 g. suiker it,, 4 eet- lelk, snufje .er Flieger eichsführer t en de lei- Holland m Ned. Herv. KerRT Aangenomen naar Schoonrewoerd, L, Kievit, cand. te Baarn. Bedankt voor Hagestein, Brakel, Lan- gerak, Linschoten en Eemnes-Buiten, L. Kievit, cand. te Baarn. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Amsterdam-Noord-Nieu- wendam: D. Biesma te Drogeham en J. H. Velema te Steenwijk; te Sneek, J. Kampman te Opperdoes en W. Ruiter te Dedemsvaart. Beroepen te Bunschoten, I. de Bruijne te Deventer. Baptiste Gemeenten. Bedankt voor Rotterdam-Zuid, Vegter te Stavoren. G. J. Vrolijk f. In den ouderdom van 91 jaar is gisteren overleden de heer J. Vrolijk, een van de meest vooraanstaan de figuren op Scheveningen. In 1877 werd hij als ouderling van de toenmalige Chr. Geref. Gemeente geko zen én tot zijn dood toe heeft hij de Geref. Kerken in dit ambt gediend. Hij was de nestor van den Scheveningschen kerkeraad. De Geref. kerken schonken hem de bevoegdheid van oefenaar. Generale Synode der Geref. Keisken. Gisteravond kwam de Generale Syno de der Geref. Kerken onder presidium van Ds F. C. Meijster uit Rotterdam te Utrecht opnieuw bijeen. In zijn openings woord herinnerde de praeses o.a. aan het overlijden van den heer H. Eleveld, onderling te Smilde en lid der Synode en deelde hij mede, dat Ds W. H. den Houting te Huizum en Dr G. Keizer te De Steeg, leden van het moderamen der Synode, door ernstige ziekte verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Voor hun functies .zullen tijdelijk anderen moeten worden aangewezen. Spr. verwelkomde hartelijk Dr W. G. Harrenstein te Weesp, die wederom aan wezig kon zijn en dankte de kerk van Utrecht, de regelingscommissie en de le den dier kerk, dat zij, in weerwil van alle bezwaren, de Synode gastvrijheid ver leenden. Het aantal ingekomen stukken is niet weinig. Het meerendeel heeft betrek king op de behandeling van de mee- nings- of leerverschillen. Als de Synode mocht overgaan tot de behandeling van deze verschillen, moge dan de,H. Geest haar leiden, opdat haar besluiten strekken tot waarachtig wel zijn: van de kerken. Hierna werd met den arbeid een aan vang gemaakt. Theologische Schooldag. De jaar- lijksche Theologische Schooldag zal Don derdag 18 Juni a.s. te Groningen on der leiding van den curator Ds H. Meije- ring, em. pred. te Katwijk, worden ge houden. Spreken zullen Prof. Dr K. Schilder, Ds J. v. d. Linden te Haarlem en Ds I. M. de Graaf te Emmer-Erf - scheidenveen, terwijl in den bidstond op den avond van 17 Juni hóópt voor te gaan Ds H. J. Riphaagen te Harderwijk. Jubileum. Maandag 8 Juni a.s. viert Ds H. P. M. G. de Walle, Geref. pred. te Oenkerk, zijn 40-jarig ambts jubileum. De jubilaris studeerde aan de Theol. Hoogeschool en diende de ker ken van Scharnegoutum (10021910) Den Helder (19101913), Zaamslag (19151921) en Oenkerk. Zondag 14 Juni a.s, zal het 50 jaar geleden zijn dat de Geref. Kerk van Hen gelo (O.) tot openbaring kwam. Dit feit zal aan den avond van dien dag in een godsdienstoefening worden herdacht. Sedert 12 Maart 1922 dient Ds V. K. Kuyvenhoven thans deze kerk, die ook een hulpprediker heeft en 1515 zielen telt,- waarvan 823 belijdende leden. Giften en legaten. De Ned. Herv. Gem. van Badhoevedorp ontving van een lid der gemeente toezegging van een gift van 1000.mits voor kerkbouw spoedig 2500 bijeen is. De gemeente van Badhoevedorp zal, aangezien eiken Zondag een groot terkort is aan zit plaatsen na den oorlog direct overgaan tot den bouw van een nieuwe kerk.1 Eigenaardige zwijgzaamheid. Ds H. Bakker verhaalt in het Her-t vormd Weekblad „De Gereformeerde Kerk", hoe hij preekte in een der groot ste gemeenten van Kennemerland. Hij gaf als middenzang op twee verzen van een gezang. Hij drukte, na het voor lezen van de verzen, op het belletje. Het sein, dat de organist kon beginnen. Maar de( organist begon niet. 't Bleef stil als in den nacht. Wat zou er aan de hand zijn? Men kan toch niet ver onderstellen, dat de organist dood op zijn plaats zat; of ook maar, dat hij door slaap overmand was. 't Werd een beetje pijnlijk. Derhalve, na een oogenblik te hebben gewacht, belde ik nog eens. Maar ook nu bleef het stil als de dood. Hier moest dus worden ingegrepen. Ik greep dan ook jn en -zei, dat" er blijkbaar een defect aan het orgel wasdat ik zelf niet bij machte was om deze verzen in te zetten; en daarom de gemeente ver zocht zelf maar te beginnen. Kwam er nü een teeken van leven? Ten derden male bleef het stil als op de ijsvlakten aan de Noordpool. Gij be grijpt, dat mijn verbazing ten top steeg. Ik vatte er niemendal van, tot datéén van de broeders ouderlin- gen moed greep, de trap van den preek stoel besteeg en mij uit den droom 't scheen allengs een onbehagelijke droom te worden hielp. Hij vertelde mij, dat de gemeente alleen maar uit den Nieuwen Bundel zong. En ik had een paar verzen uit den ouden bundel, de zoogenaamde Evan gelische gezangen, opgegeven! En nie mand, noch van den kerkeraad, noch de organist had mij tevoren ingelicht. Won derlijk! Vooral over de zwijgzaamheid van den organist, die toch tevoren mijn liturgie had ontvangen, heb ik mij na derhand verbaasd. Derhalve heb ik nog eens, na die stilte in het kwadraat, het woord genomen en mij verklaard: Dat ik in mijn onwetendheid mijn verzen uit den ouden bundel opgegeven had, om dat het in de Amsterdamsche gemeente, waartoe ik behoorde, ook nog altijd ge bruik was, ofschoon de nummers uit den Nieuwen Bundel er daar wel bij ge noemd werden. Maar dat we het zingen dan nu maar achterwege zouden laten en ik met mijn prediking verder zou gaan. Benoemingen. Benoemd tot onder wijzeres aan de Oranjeschool te V 1 i s - s i n g e n mej. M. Houwen, kweekelin- ge met acte aan de Marnixschool te 's Gravenhage. Het kunsteiwit met het water een kwartiertje weekeri. De bloem, suiker, wat zout en de taptemelk toevoegen en het mengsel, dat dik vloeibaar moet zijn, roeren tot het, gelijkmatig is. Hiervan, met een lepeltje, kleine koek jes aanbrengen, op een vetgemaakt bakblik. Daar de koekjes sterk uitvloei en, moeten zij een onderlingen afstand van 4 cm hebben. De koekjes in een vrij warmen oven bakken en zoodra ze goudbruin én bros zijn, ze met een slap mes van de plaat afnemen en vlak neerleggen. Men kan de koekjes ook, als ze nog warm zijn, om den steel van een houten lepel rol len, zoodat ze in opgerolden toestand bros worden. „Die Mode" Mei 1942. Het nieuwe voorjaars- en zomernum mer van „Die Mode" bevat tal van be koorlijke, luchtige, vroolijke en vlotte toiletjes voor de komende zomerdagen. Wederom worden dit seizoen gestreepte geruite en genopte stoffen gedragen. Zelfs combinaties van ruit en streep of streep en nop komen veelvuldig voor, terwijl ook de samenstelling van grooté en kleine ruiten meerdere malen te zien zijn. Een keur van alleraardigste „zomar en badpakjes doen ons verlangen naqr de warme zonnestralen en het verkoe lende bad. Ook voor fiets- en wandel tochten zijn verschillende smaakvolle jurken .en pakjes gegeven. Zeer fraai zijn de afbeeldingen van de handbedrukte nieuwe zijden stoffen. Veel aandacht werd ditmaal aan de kleine pnderdeelen van het toilet besteed, zooals: sieraden, handschoenen, taschjes', schoenen, hoeden enz. Origineel en frisch is de kinderpagina, Waar we verschillende voorbeelden voor jongens- en meisjeskleeding aantreffen. Ook voor de werkkleeding van de nioderne vrouw werd een plaatsje in geruimd E.N E.EN GOEDE OpDE Roddelt niet ove.q anderen GIJ ber.oknent ER/UZELF EN ANDEREN SCHADE /AEDEÜ Polygoon-Seym-Pa* Holland ra De Japansche Rijksdag bijeen. TOKIO. In de heden gehouden zitting van den Japanschen Rijksdag heeft de minister-president Tojo een rede uitge sproken. Japan, zoo zeide hij, is vast besloten zijn tot dusver zegevierende veldtochten voort te zetten en zal zijn uiterste kracht inspannen om als deelgenoot in den grootschen strijd van Duitschland en Italië tegen de Vereen. Staten en Groot- Brittannië zijn bijdrage te 'leveren in de overwinning dezer landen. Japan heeft er bijzonder belang bij, om in strate gisch opzicht met zijn bondgenooten ten nauwste samen te werken en daardoor eèn nieuwe wereldorde op te richten. TOKIO. De 80ste buitengewone zit ting van den nieuwen Japanschen Rijks dag is vanmorgen bijeengekomen voor de openingsplechtigheid. In het middel punt stond de proclamatie van den Kei zer, waarin o.a. wordt gezegd: Onze expeditie-strijdkrachten hebben overal de vijandelijke strijdkrachten vernietigd en belangrijke gebieden bé- zet, waardoor voor de geheele wereld de wilskracht en het prestige van Japan gedemonstreerd zijn. TOKIO. De verliezen van het Japan sche leger sedert het begin van den oor log tot 30 April bedragen volgens de verklaringen, die Tojo als minister van oorlog voor dep. Rijksdag heeft afgelegd: 9000 dooden met inbegrip van de offi cieren, en ongeveer 20.000 gewonden. De vijand daarentegen heeft in dienzelfden tijd verloren: 290.000 gevangenen, onge veer 1800 vliegtuigen, 3500 kanonnen, 45.000 tanks, auto's en spoorrijtuigen. Ondanks de operaties in -de tropische rimboe van het Zuiden is de gezond heidstoestand van het leger goed en be langrijk beter dan verwacht werd. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Amsterdam, 26 Mei 1942. 4 Nederl. 1940 4 Nederl. 1940 II 4 Nederl. 1940 m.b. 4 Nederl. 1941 3Nederl. 19414 3 Nederl. 1937 V. K. Heden 101"/10 1019/ia 100fl/iQ lOOVa 1015/s 10178 1009/ia 1007a 9917i8 997a 935/s 9313/io 3—37a Nederl. 1938 977s 9?1/10 3 Ned.-Indië 1937 I 887e 89)4 Koloniale Bank 12572 Ned. Ind. Handelsbank 8872 87)4 Cert. Ned. Handel Mij. 124 124% A. K. U. 15078 150% Van Berkel's Patent 13872 1387a Cert. Calvé Delft 116 117 Fokker 209 208 Cert. Leverbros 163% 1633/s Philipslampen 284 28572 Pref. idem 170)4 170 Kon. Olie 300% 300 Amsterdam Rubber 18872 18872 Bandar Rubber 144 142 bieden Deli Batavia Rubber 134 133 Serbadjadi 88 8872 bieden V. I. C. O. 115 B.-20 L. Holl. Amerika Lijn 15172 15172 Kon. Boot 197 197 Ned. Scheepv. Unie 179 177 Rotterd. Lloyd 151 15072 Mij. Nederland 150 150 H. V. A. 294 294 Javasche Cultuur 15972 164 N. I. S. U. 16472 166% Verg. Cultuur 8IV2 81 Deli Mij. 180 181 Senembah 15072 15172 4i/2 ^Bataafsche Olie 1037s 10372 31/2 idem 97% 97% Amsterd. Bank 1427/s 140% Incasso-Bank 134% 13572 Rotterd. Bank 145% 145 6 Pref. Leverbros 137 13772 Twentsche Bank 150 150 Nat. Bez. De Schelde 13672 137 Ned. Gist en Spir. 544 541 Van Gelder Papier 14272 143 Wilton Feijenoord 172 172% Hessa Rubber 102 106 Amsterd. Ballast 2157? 21572 Blaauwh. Vriesseveem 115% 115 De tendenz was vandaag uitgesproken lusteloos. De openingskoersen weken nauwelijks van die van den laatsten beursdag der vorige week af. Nadien werd de stemmingeerder iets zwakker. Tegen het scheiden van de markt trok ken de koersen eenigszins aan, zoodat de slotprijzen veelal op het hoogste punt van den dag tot stand kwamen. In vergelij king met de slotprijzen van Vrijdag 1.1. "'waren de koersverschillen uiterst gering. Aand. Kon. Olie openden op 2 puntert be neden het slot van Vrijdag 1.1. Vervolgens werd met een zekeren schroom de 300 pet. overschreden. Bescheiden aanbod was reeds voldoende de noteering tot 297 pet. te doen dalen. Naarmate het beurs- uur verstreek werd de stemming hier iets vaster, waardoor bij het gaan van den ping de driemaal parikoers weer was be reikt. Aand. Amsterdam Rubber fluctu eerden tuschen 187% en 190 pet. bij be scheiden affaire. In de specifieke rub bers ging eveneens weinig om. De sui kerhoek bood eveneens een verlaten in druk. Aand. H. V. A. daalden na op 295 pet. te zijn geopend tot 292 pet. om per' saldo den laatsten slotprijs te bereiken. Een enkej stukje vraag bracht de koers van aand. Javasche Cultuur van 159% pet. op 164 pet. Voorts waren aand. Nisu 2 pet. in avans. Van de tabakken waren aand. Senembah en cert. Deli Mij. iets vaster. Daarentegen verloren aand. Deli Tabak 2 punten Aand. Ned. Scheepv. Unie, die iets lager waren gestart, daal den tot 174% pet. waarna een redres volgde tot 177 pet. De overige scheep vaartwaarden veranderden eveneens nau welijks in koers. Op de locale markt wa ren aand. Philips aanvankelijk slechts op lager niveau te plaatsen. Ook hier bracht de tweede helft van het beursuur een herstel, waardoor per saldo de slotprijs zich 1 punt boven dien van Vrijdag j.l. stelde. De koersen van cert. Leverbros be wogen zich tusschen enge grenzen. In aand. Aku ging al buitengewoon weinig om. De beleggingsmarkt bleef voor de Ned. Staatsleeningen vrijwel onveran derd, De Indische leeningen daarentegen waren vast in de markt. De 3 pet. Indië I verbeterde van 8878 tot 89% pet. en de 3 pet. Indië 1937 II van 87 tot 87% pet. Belegging Nederland f562; 1/1 Binnen land f227; 1/5 idem f1133; 1/1 Overzee f 181%; 1/5 idem f903.50. „De Dokter in Huis", Het Mei-nummer van dit bij La Rivière en Voorhoeve te Zwolle uitgegeven populair tijdschrift voor de volksgezondheid brengt o.a. arti kelen over mazelen-prophylaxis, het oog, zuigelingenverzorging, zenuwen, het zon nen, aambeien, enz., terwijl de vragen- bus zooals altijd weer antwoord geeft op tal van vragen uit den lezerskring. Gaar ne aanbevolen, (fioofdred.) Kantongerecht te Middelburg» De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens'; Overtreding Boterwetp. H. N. te Wis- senkerke 2 x f 3 b. of 2 x 2 d. b. Overtreding Jachtwet: N. M. te Ril- land-Bath f 10 b. of 5 d. h. Overtreding Spoorwegwet: J. J. te Goes en A. T. te Heinkenszand, ieder f 4 b. of 2 d. h. Overtreding DansverordeningW. M. J. M. te Middelburg f 15 b. of 5 d. h.G. v. M. te Kortgene f10 b. of 4 d. h. Overtreding Arbeidswet: G. C. E. te Nisse f 10 b. of 5 d. h. Als opkooper van pluimvee, konijnen, schapen etc. geen doorloopend register gehouden als bedoeld in art. 437 Wetb. v. Str.J. R. te 's Heerenhoek f 5 b. of 3 d. h. Gelegenheid opengesteld tot hazard spel overtreding art. 457 Wetb. v. Str.: E. G. B. te 's Heerenhoek f 5 b. of 3 d. h. Samenscholing op den openbaren weg J V. te Schore, L. v. d. H. te Kruiningen, D. J. v. E. te Hansweert en A. G. te Krui ningen, ieder f 4 b. of 2 cL h. Mannessen, voornaamste getuige tegen de Van Dijks, bekent zich aan meineed te hebben schuldig gemaakt. Vier jaar gevangenisstraf. Het Vredegerechtshof te 's-Gravenhage heeft Mannessen, verdacht van meineed in de zaak betreffende den doodslag op de gebroeders Van Dijk te Dordrecht, tot vier jaar geyangenisstraf veroordeeld. Aan het arrest is het volgende ont leend: Het Hof overwoog ten aanzien van de voor het Hof afgelegde getuigenverkla ringen alsmede met betrekking tot de aan den verdachte op te leggen straf het volgende: Getuige, de luitenant-kolonel Mijsberg, wiens belang uiteraard in de .hoogste mate gediend zou zijn geweest met de aanvankelijke mededeeling van den ver dachte indien zij waarheid bevatte dat getuige Mijsberg alvorens bevel te hebben gegeven de gebroeders Van Dijk op den 12den Mei 1940 te Dordrecht neer te schieten, tot hen de vraag zou hebben gesteld, of zij zelf geschoten hadden, waarop een der gebroeders Van Dijk be vestigend geantwoord zou hebben, heeft voor het Hof verklaard, dat hij. geen zoo danige of andere vraag tot de Van Dijks heeft gericht en evenmin eenig gezegde hunnerzijds heeft vernomen. Ook de getuigen Sieverding en Büter, die zich in de onmiddellijke nabijheid van den luitenant-kolonel Mijsberg en de gebroeders Van Dijl% te dien tijde bevon den, hebben verklaard, dat zij noch een vraag van den eerste als vorenbedoeld, noch eenig antwoord van de gebroeders Van Dijk heb ten. gehoofd. Voorts heeft verdachte de bekentenis afgelegd, dat hij inderdaad in strijd met den door hem voor het Vredegerechtshof in zijn zitting van den 7den April 1942 afgelegden eed om als getuige de geheele waarheid en niets dan de waarheid te zeggen, verklaard heeft, dat de luitenant kolonel Mijsberg aan de gebroeders Van Dijk heeft gevraagd of zij zelf geschoten hadden, en dat een van hen daarop be vestigend antwoordde, terwijl - hij thans verklaart, noch eenige vraag als voren bedoeld, noch eenig gezegde van de ge broeders Van Dijk te hebben gehoord. Verdachte heeft opgegeven deze, naar hij voor het Hof thans bekent, mein eedige verklaring te hebben afgelegd, omdat hij den luitenant-kolonel Mijsberg, die als verdachte wegens op de gebroe ders Van Dijk gepleegde doodslag terecht stond, met deze verklaring meende te kunnen helpen aan bestraffing te ont komen. Verder is uit de desbetreffende verkla ringen van den getuige Rolandus Hage- doorn en van verdachte komen vast te staan, dat verdachte geenszins in een op welling van het oogenblik heeft gehan deld, maar reeds lang vóór de terechtzit ting, waarin hij de bedoelde meineedige verklaring aflegde, het voornemen daar toe had opgevat en daarbij heeft volhard, ondanks de omstandigheid, dat Mr Ro landus Hagedoorn, die destijds als ver dediger van den luitenant-kolonel Mijs berg optrad en aan wien verdachte tever geefs getracht heeft zich op te dringen tot het. plegen van overleg, hem schrif telijk had aangemaand om zijn getuigen verklaring geheel overeenkomstig de waarheid af te leggen. Is het afleggen van een meineedige verklaring ter terechtzitting op zichzelf en in het algemeen reeds als een ernstig vergrijp te beschouwen, de omstandighe den, waaronder de verdachte heeft ge handeld, stempelen zijn gedrag tot mis dadig in zeer bijzondere mate, voorzoo ver hij zich zelfs niet heeft ontzien, tegen beter weten in, een verklaring af te leg gen, waardoor de eer en de nagedachte nis van de onschuldig ter dood gebrachte broeders Van Dijk werden aangetast, als waren zij inderdaad aan landsverrader lij ke handelingen schuldig geweest. Verdachte, die wist, dat de gebroeders Van Dijk, althans een hunner, tot de Nationaal Socialistische Beweging in Ne derland behoorden, heeft daarin alleen reeds genoegzame aanleiding gevonden om aqn hun eer en ongerepte nagedach tenis geenerlei waarde toe te kennen, zoo zeer zelfs, dat' hij als Gereformeerd Chris ten het afleggen van een meineedige ver klaring ten nadeele dezer onschuldige slachtoffers van den haat van verdwaas de politieke tegenstanders, klaarblijkelijk met zijn geweten overeen heeft kunnen brengen. Tegenover deze houding en de daaruit sprekende verdorven en verachtelijke ge zindheid van verdachte, welke een ge vaar is voor de ontwikkeling der Neder- landsche volksgemeenschap, ziet het Hof geen grond tot verontschuldiging en kan slechts in aanmerking nemen, dat ver dachte tenslotte het door hem gepleegde misdrijf heeft bekend, welke laatste om standigheid .hem naar het oordeel van het Hof de hoogste bij de wet toegelaten straf kan doen ontgaan. Verdachte werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van vier jaren. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 26 Mei 1942.. Kleine veiling: Aardbeien 120150 gld. per 100 kg. Groenten: Lamsooren 2428, Rabar ber 67, Stoofsla 10, Spinazie 5,607, Zeekraal 2931, alles per 100 kg.; Ra dijs 1,80, Rammenas 5,5011 per 100 bos; Bloemkool 9,6024, Kropsla 3,50 5 per 100 stuks. Tot de knieën waden de manschappen door het water bij het aanbrengen van een telefoonkabel ergens aan het Oos telijk front. Scherf-Fellinga P.K. Henisch-Pax Holland m GOES. Geboren: Cornelis Dirk, z. v. J. Knuist en P. ZuidwegtHubertus Cor nelis, z. v. C. J. Joossens en J. van 't Westende. Van 16—23 Mei. YERSEKE. Ondertrouwd: A. Lamper, 36 j. en I. Sanderse, 32 j. Gehuwd: W. Bakker, 29 j. en M. W. C. van der Burght, 27 j.; I. de Wee, 24 j. en A. M. van der Vliet, 23 j.L. Glerum, 27 j. en A. de Munck, 24 j.; A. J. Dijk- wel, 23 j. en M. Pekaar, 22 j. Geboren: Anthonij Johannes, z. v. J. F. Dronkers en L. G. Hoebeke. (I. C.) Van 1521 Mei. KRUININGEN. Geboren: Hilde Mar- garetha, d. v. R. J. Huisman en A. J. H. de Vries. Overleden: te Goes, J. Wiskerke, 62 j., man van J. Stram; J. H. W. Knolle 55 j., man van F. Heeroma. Ondertrouwd: J. Roelse, 27 j. te Vlis- singen en P. C. van den Buuse, 26 j. Getrouwd: T. Briefjes, 32 j. en C. J. de Jong, 21 j.; M. Bouwman, 27 j. en J. Krijger, 20 j. (I. C.) Van 14—20 Mei 1942. O. EN W. SOUBURG. Geboren: Jan nes Philippus z.v.J, A. de Bert en C. E. Keijmel; Adriana Paulina, d.v. A. D„ de Guytenaer en C. A. Stallaart (geb. te Vogelwaarde). Getrouwd: L. A. v. Wallenburg 22 j. en J. Sterk 21 j.; P. J. van Sehaik 29 j. en C. Sturm 21 j.; H. H. A. Brink- haus 22 j. en A. Schunselaar 22 j.; C. Vertregt 25 j. en J. J.. Schipper 26 j. (P. Z. C.) Van 3—16 Mei 1942. WESTKAPELLE. GeborenAdriana d.v. S. v. Sluijs en J. Minderhoud; Le- vinus z.v. A. Gabriëlse en S. LousJoost z.v. K. van Rooyen en P. Minderhoud;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3