Kerk en School Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen Zuinig op Uw kunstgebit! Lever bij aankoop van een nieuwen flacon a 75 ct. Uw ledigen met maatdop in! I Ned. Hervi Kerk. Beroepen: te Oldebroek, W. L. Mnlder te Veenendaalte Almen (toez.), G. A. Pasma te Zeerijp. Geref. Kerkert. Tweetal: te Bilthoven (vac. S. R. Smilde), J. Groen Jr te Kralingsche veer en P. J- Richel te Noord-Scharwoude. Beroepen: te Valkenburg (Z.-H.), J. Rijneveld, cand. hulppred. te Sassen- heim. Aangenomen: naar Zwolle (.4e pred. pi.), D. Vreugdenhil te Harden berg. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: naar Maassluis (2e beroep), J. P. Meijering te Zwijn- drecht. Geref. Gemeenten). Bedankt: voor Middelburg en voor Scheveningen, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. Bevestiging enl intrede. Zondag deed DrW. H. Beekenkamp, gekomen van Heinenoord, intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Middelburg. Des morgens had in de Oostkerk de bevestiging plaats door Prof. Dr J. N. Bakhuizen van den Brink uit Leiden. Nadat als voorzang gezongen was Gez. 76:1 en 2, werd na de geloofsbelijdenis gezongen Gez. 89: 3, gevolgd na de voor lezing van Psalm 138 door Gez. 88. De bevestiger las hierna voor Handel. 2. Na gebed en het zingen van Psalm 118 vs 7, 8 en 12, hield Prof. Bakhuizen van den Brink een predicatie over Joh. 20 vs 21 en 22. Na de preek werd gezongen Ps. 86 V3 3, waarna de bevestiging volgde. De gemeente zong daarop den nieuwen pre dikant toe de zegenbede uit Ps. 134. De druk bezochte dieïüst werd besloten met Gez. 85:3. Des avonds had in hetzelfde kerkge bouw weer een druk bezochte godsdienst oefening plaats, waarin Dr Beekenkamp werd toegezongen Gez. 263:1 en 5. Na Psalm 103: 1 als voorzang en Gez. 208 vs 8 na de belijdenis, las de nieuwe pre dikant Jesaja 40 en 1 Petr. 2. Hierop werd gezongen Gez. 148:1, 2, 3 en 4. Dr Beekenkamp hield daarna zijn in- treepreek over Jes. 463 ged. en 4. Na de preek werd gezongen Ps. 66: 4 en als, slotzang Gez. 81: 3. Geref. Jeugdbeweging in Zeeland.. De provinciale vergadering van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag in Nederland zal Zaterdag 11 Juli a.s. te Goes worden gehouden. Tot prov. propagandiste is benoemd mej. R. van Riet te Goes. Te Geersdijk op Noord-Beveland is met aanvankelijk 11 leden een Geref. Meisjesvereen. opgericht. De Geref. Meisjesvereen. te St Lau rens is gesplitst in twee vereenigingen en die te Axel in drie vereenigingen. Beroepingswetk. Bij de Ned. Herv. Gem. van Voorburg zal met ingang van 1 Oct. a.s. een derde predikantsplaats worden gevestigd. Een voorloopige gros lijst werd vastgesteld en daarop staan thans de namen van 33 predikanten. Uit Zeeland staan op de groslijst de predikantenDe Bruyn van Wemel- dinge, Hietkamp van V1 issin- gen en Kelder van Middelburg. Afscheid en intrede. Ds W. C. v. d. Brink te 's-Gravenzande, die het beroep naar de Geref. Kerk van Heemstede heeft aangenomen, is voornemens Don derdagavond 2 Juli a.s. te Heemstede zijn intrede te doen, na tevoren in den zelfden dienst te zijn bevestigd. •*- Hulppredikers. De kerkeraad der Geref. Kerk van Assen heeft besloten in verband met de afwezigheid van een der predikanten over te gaan tot de benoe ming van een hulpprediker. Cand. D. Wijnbeek, die zijn arbeid als hulpprediker van de Geref. Kerk van Bergen op Zoom moesjt beëindigen we gens ongesteldheid, heeft thans een ge slaagde operatie ondergaan. Geref. Kerk van' Waardhuizen). Op 8 Juli a.s. zal de Geref. Kerk te Waard huizen haar eeuwfeest vieren. Als spre kers zullen optreden de voormalige pre dikanten dezer gemeente, n.l. Ds H. van Heijst van Nieuw-Lekkerland, Ds K. Bokma van Waarder; Ds G. J. Pontier van Heerlen, waarna de pastor-loei, Ds L. Selles, spreken zal. Eindexamen Gymnasium te Middelburg. Voor het diploma B slaagden de hee- ren G. J. van der Heijde te Vlissingen en A. W. G. Mazzola te Middelburg. Twee vrouwelijke candidaten moeten deze week herexamen doen. Twee vrouwelijke candidaten zijn niet geslaagd. Benoemingen. Benoemd tot leeraar aan de Christ. Landbouwhuishoud- school te Dokkum: M. Kuipers Jr te Dokkum; tot leerares: mej. A. F. Jonk hof te Ouderkerk a. d. Amstel; tot on derwijzer (es) te Almelo, F. M. Praas te Nijverdal. Mr P. J. Idenburg. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is, met ingang van 16 Mei 1942, aan Mr P. J. Idenburg, eer vol ontslag verleend als secretaris van j curatoren van de Rijksuniversiteit te Leiden. Bijzondere aangelegenheden op on derwijsgebied. In de Ned. Staatscourant is opgenomen een beschikking van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming, waarbij deze zijn besluit van 13 Januari 1942 intrekt, waarbij was ingesteld een afdeeling bijzondere aan gelegenheden op onderwijsgebied en aan den heer E. P. van der Werff de leiding dier afdeeling was opgedragen. Met ingang van heden is de behande ling van het kweekschoolwezen weder om opgedragen aan de afdeeling lager onderwijs en de aangelegenheid van de vormingscursussen tijdelijk toevertrouwd aan de afdeeling kabinetszaken. Vereeniging van Chr. Onderwijzers enl Onderwijzeressen). Heden is te Zwolle de 89e alg. verga dering aangevangen van de Vereen, van Ghr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche gewes ten. Oudergewoonte ging gisteravond aan de jaarvergadering een wijdings- dienst vooraf die ditmaal gehouden werd in de Luth. Kerk. Voorgangers waren Ds J. H. Kuiper, Geref. pred. te Zwolle, die sprak over: „Pinkstereendracht" en Ds W. F. ten Rouwelaar, Herst. Ev. Luth. predikant ter plaatse, die de aan dacht der aanwezigen bepaalde hjj „Pinksteropdracht". De heer J. H. Franken, oud-directeur van de Chr. Kweekschool te Zwolle open de heden een tentoonstelling van leermid delen, waarna de eerste zitting aanving. Zij werd geopend door den heer A. Tjoel- ker van Surhuisterveen, vice-voorz. der vereeniging, die een openingsrede hield getiteld: „Geesteswaarden". Spr. wees daarin allereerst op het gevierde Pink sterfeest, het feest der rijke gaven, fïet zijn geestesgaven die geesteswaarden zijn. Eén daarvan: het geloof biedt red ding in de branding van dezen tijd. Spr. wees er op, dat de vereeniging een lange staat van dienst heeft en nog waar mo gelijk, staat op de bres voor de zaak van het vrije Chr. onderwijs, en die voor den werker. We zien terug op een jaar van veel spanningen, maar de zegenin gen waren echter nog vele. God weet hoe de toekomst zijn zal. Aan ons de taak zoolang het dag is, door te werken. Hierna hield Ds M. N. W. Smit, Ned. Herv. predikant te Utrecht, een opwek' kende rede getiteld „Wachten op" den Heer". Om 5 uur vereenigde men zich aan een gemeenschappelijkenmaaltijd. Voor vanavond staat een Familie-avond op het programma. Morgenochtend zullen groepen afge vaardigden het Museum bezichtigen en een wandeling maken door de stad. Van 910 uur geeft de stadsbeiaardier een beiaard-concert, waarna om 10 uur de tweede zitting aanvangt. Daarin zal de heer H. A. v. d. Hoven v. Genderen, hoofd eener school te Rotterdam, refe- reeren over: „De plaats van de milieu kennis in ons onderwijs". In de slotzit ting refereert de heer H. J. Harmsen van Utrecht over: „Is meerdere differen tiatie met behoud van het klassicale stelsel wenschelijk en mogelijk?" Diploma's alleem zijn' niet voldoende. (A.N.P.) Meer dan ooit zal het in de toekomst noodig zijn, dat de leidende po sities alleen door die menschen worden bezet, die waarborg bieden, dat zij hun functie in het algemeen belang zullen uitoefenen. 6 Niet hun diploma's, doch alleen hun houding tegenover de sociale problemen van dezen tijd, hun plichtsbesef en hun verantwoordelijkheidsgevoel kunnen die waarborg geven. Destudent van mofgên zal anders moeten zijn dan die van heden. Uit ons geheele volk zullen alleen de besten tot de universiteit worden toegelaten. Zij, die te oud zijn, om deze nog langs nor male wegen te bereiken, kunnen door de Langemarck-opleiding wordén geholpen. Flinke jonge arbeiders tusschen 17 en 24 jaar, die reeds in een beroep werk zaam zijn of een opleiding daarvoor vol gen, kunnen in staat worden gesteld, 'een kostelooze opleiding ter voorberei ding van de universiteit of van een mid delbare vakschool te volgen. Inlichtingen verstrekt het Langemarck-studium, Waalsdorperweg 12, Den Haag. Razzia onder clandes tiene slachters. Beambten van de politie der gemeente Ede hebben in de omstreken van Lunteren een klopjacht gehouden onder de clandestiene slach ters. In een wonirjg aan den Klomper- weg trof men bij huiszoeking de huid van een koe aan en een partij vleesch. De aanwezigheid van hijschwerktuigen en andere gereedschappen toonde aan, dat men hier met een slachtplaats te doen had. De bewoner bekende dan ook dat in zijn geïmproviseerde slachtinrichting v twee koeien waren geslacht door iemand uit Lunteren, een recidivist op dat ge bied. Een onderzoek ten huize yan dien man leverde tot resultaat op, dat daar een partij ongestempeld vleesch werd ge vonden. Bij de komst der politie hield men zich juist onledig met het karnen van boter. Laatstbedoelde, die latër werd gearres teerd, noemde als zijn medeplichtige een arbeider. Dit bleek echter op onwaarheid te berusten, maar toch werd ten huize van den arbeider een partij varkens- vleesch afkomstig van clandestiene slach- ting, aangetroffen. Intusschen was ge- Xr bleken, dat de ware mededader was een bakker uit Lunteren. Ook hij werd in arrest gezet. De draad van het onderzoek leidde vervolgens naar een andere plaats der gemeente, n.l. naar Ederveen. Op weg daarheen zagen de beambten een wielrijder, die een verdachte vracht op een bakfiets vervoerde. De man ging aan den haal, doch werd later gevat. Zijn vracht bleek te bestaan uit 90 kg! rundvleesch, hetgeen in beslag werd ge nomen. Eindelijk arriveerden de politie mannen in Ederveen, waar nog twee per sonen werden gegrepen wegens clandes tiene slachting van een schaap. In totaal zitten door deze razzia acht personen, schuldig aan clandestiene slachtingen, in arrest. (Hdbl.) Het Landarbeiderscontract in Zeeland. Van bevoegde zijde werd ons medege deeld, dat de C.A.O. van de landarbei ders in Zeeland, waarvan een uittreksel is gepubliceerd, pas in werking treedt, isdat het is goedgekeurd door het col- is?e van Rijksbemiddelaars. Wel is juist, dat de datum van ingang op 15 Mei is ^Paald, doch de définitieve inwerking treding vindt pas plaats met terugwer kende kracht tot dien datum nadat goed keuring van het College van Rijksbemid delaars over deze overeenkomst is ver kregen. Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed... Ook Rheumatiek is daar een gevolg van rheumatiek die sloopende pijn. die ontstaat omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweefsels. Rheumatiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd onzuiver bloed, zooals de geVolgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen en U weer krachtig te maken, dat is de taak van Kruschen. Begin daarom vandaag nog de beroemdeKruschenkuur Bij Apoth. en Drog. 1.47 - 0.76 0,41 uitsluitend in de bekende ge e verpaKKing. (Adv.) Het algemeen landbouwonderwijs in Zeeland. Van den Landstand in Zeeland ontvin gen wij het jaarverslag over bovenge noemde instelling. Gedurende het jaar 1941 was de leiding bij het Dag. Bestuur der Z.L.M., welke met ingang van 24 Nov. 1941 werd aangesloten bij den Nederland- schen Landstand. Ook de administratie en de financie ring werd door de Z.L.M. geregeld. De gestadige groei' van het landbouw- huishoudonderwijs vond ook in 1941 voortgang. Ondanks de moeilijkheden met het betrekken van materialen en in ventaris, kon op 27 October 1941 de ope ning van de nieuwe Landbouwhuishoud- school te Schoondijke plaats hebben. De school in Zierikzee kan tijdelijk niet gebruikt worden; men geeft thans de lessen in hotel „Huis van Nassau". De cursussen aan laatstgenoemde school wer den door 260 leerlingen gevolgd. Ook te Terneuzen en Schoondijke bloeit het landbouwhuishoudonderwijs; zorgen kinderen daarentegen zijn de scholen te Kortgene en Tholen. Behalve aan bovengenoemde scholen werden nog twee ambulante cursussen georganiseerd, n.l. te Koudekerke en te Borssele. In Terneuzen is men reeds ver gevor derd met den bouw van een nieuwe school, die aan de haast onhoudbare toe werkt worden, zoodat meer dan één rij tegelijk bespoten wordt, of van een paar- densproeimachine wordt gebruik ge maakt, dan zorge men toch er voor, dat zoo zorgvuldig mogelijk gespoten wordt. Aangezien de arsenicumhoudende midde len zeer zwaar zijn en niet in het water oplossen, zipken zij spoedig naar den bodem van het sproeiwerktuig. Dit kan voorkomen worden door de pulverisateur telkens krachtig te schudden. Bij gebruik van paarden- of motorsproeimachine is de aanwezigheid van een goedwerkende roerinrichting noodzakelijk. Het zal in vele gevallen noodig zijn, dat de bespui ting herhaald wordt, vooral daar het ge was thans nog klein is en omdat niet alle eieren gelijktijdig uitkomen. Daar zoowel Parijsch groen als lood- en calciumarsenaat zware maaggiften zijn, betrachte men de noodige voorzich tigheid bij het gebruik er van. Brouwgerst-tentoonstelling te Rotterdam. Onder auspiciën van het Nationaal Co mité voor brouwgerst Nacobrouw is te Rotterdam de vijfde tentoonstelling van Nederlandsche brouwgerst gehouden. Er zijn verscheidene prijzen beschik baar gesteld, welke met name veel in Zeeuwsche handen zijn gevallen. Verzamelpartijen. Eerste hoofdprijs: 35.000 kg. Kenia ingezonden door het Zeeuwsche Landbouwhuis te Sluis, f125 fopkan en medaille. Tweede hoofdprijs: 30.000 kg. Kenia, in gezonden door C.V.G.O. te Borssele, f75 en schilderij. Prijs voor beste gerst, verzameld ten Zuiden vaik, Rijn-Lek- Nieuwe Waterweg, partij 30.000 Kenia, ingezonden door C.V.G.O. te W o 1 - faartsdijk f50 en schilderij. Prijs voor grootste partij gerst van goede kwa liteit, 126.000 kg. Kenia, ingezonden door voormalig N.C.B. te Sas van Gent f75 fopkan. Eervolle vermelding: J. J. den Tenner te Hulst, P. J. Scheele te Terneuzen, J. P. Verburg te Kort gene en P. Klouwers te Terneuzen. Telerspartijen: Eerste hoofdprijs 19.660 gk Kenia, ingezonden door J. A. Ie Clercq te Retranchement, f 100 fopkan en medaille uitgeloofd door Centr. Bureau. Tweede hoofdprijs ,14.210 kg. Kenia, inge zonden door M. W. van Arenthals te K a t s, f 75, schilderij en medaille. Prijs voor beste gerst, geteeld ten Zuiden van Rijn-Lek-Nieuwe Waterweg 6930 kg., in gezonden door J. Put te Oude Molen. Eervolle vermelding 8345 kg. Kenia, inge zonden door P. C. van Schaik te Kort gene. stand van het lesgeven in twöfe gebou wen, die bovendien nog ongeschikt zijn, een einde zal maken. Wat de ambulante cursussen betreft heeft vooral de inven taris van den cursus te Borssele dringend behoefte aan aanvulling van nieuw mate riaal. Ook het lesgeven aan schragen met planden voldoet in vergelijking met het systèem dat elke leerling een eigen kastje heeft, zeker niet, al kan men aan een ambulante cursus nooit dezelfde dischen stellen als aan een school. Vreterij bij bieten. Volgens ontvangen berichten wordt thans op verschillende plaatsen in ons land zeer aanzienlijke schade aangericht aan de jonge bieten door het schildpad torretje. Het is te voorzien, dat wanneer de larven verschenen zijn, deze schade nog veel grooter zal worden eh in ver schillende gevallen zelfs tot kaalvraat zal leiden. Daarom is het van zeer groot belang, dat de bieten verbouwers regel matig hun bietengewassen nagaan en bij het eerste optreden van vreterij de be strijding van het genoemde insect ter hand nemen. De bestrijding kan geschieden door het gewas te bespuiten met een der arsenicumhoudende middelen, Parijsch groen, loodarsenaat of calciumarsenaat. Parijsch groen wordt aangewend in een verhouding van 1 op 1000, dus 1 gram Parijsch groen op 1 liter water. Per 100 liter water wordt 1 kg. kalk toegevoegd. Een goede menging en verdeeling wordt verkregen door eerst van het benoodigde Parijsch groen met een weinig water en kalk een papje te maken en dit papje door de rest van het water te roeren. Bij gebruik van poeiervormi'g lood arsenaat of calciumarsenaat wordt een oplossing genomen ter sterkte van 0.3 pet., dus 3 gram per liter water. Toevoe ging van kalk is wel noodig bij aanwen ding van loodarsenaat, echter niet bij gebruik van calciumarsenaat. Aangezien op het gladde bietenblad de vloeistof zich gemakkelijke in druppels samentrekt, verdient het aanbeveling aan de te ge bruiken vloeistof een uitvloeier toe te voegen, waarvan met ten hoogste 1 op 1000 kan worden volstaan. De beste resultaten zullen worden ver kregen door, met behulp van een rug- pulverisateur, rij voor rij te bespuiten. Dit zal echter in de meeste gevallen wel niet mogelijk zijn. Moet er vlugger ge personen, die naar zijn meening uit het pakhuis van den pakhuishouder Polder man kwamen, zou hij op het idee geko men zijn daar ook eens een bezoek te gaan brengen. Hij had toen een hoeveel heid bruine boonen weggenomen. Bij ver dachte werden in 3 bussen en in een pan ongeveer 6 kg. bruine boonen en een zak met de letters A. P. er op gevonden. Eisch 4 mnd. gev. straf. Tarwe gestolen. K. Engels, landbouwer, 49 jaar, J. F. de Baere, 41 jaar, wever, de 21-jarige A. Lampaert en de 17-jarige daglooner J. V. E. Lampaert, allen wo nende te Eecloo (B.) stonden terecht voor het stelen van tarwé op het veld, ten na- deele van den landbouwer de Wispelaere te IJzendijke. Eisch tegen E, de B. en A. L. ieder f25 b. of 15 d. h. en tegen J. V. E. L. f25 b. of 2 weken tuchtschool. Uitspraak in alle zaken 5 Juni a.s. Economische Rechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 21 Mei 1942. Ook de volgende personen werden ge dagvaard: I. J,. Nortier, 58 j., landbouwer te Oostburg, wegens het in Oct. '40 voor handen hebben van 12.000 kg tarwe en 5000 kg bruine boonen, en in April 1941 van 865 kg tarwe, 2400 kg haver en 1500 kg paardenboonen, zonder dat de opgaven dier voorraden, welke na dor- sching waren verkregen, was geschied, en voorts dat hij te Oostburg heeft ver kocht met bestemming naar het buiten land (België) en afgeleverd 12000 kg tarwe en 5000 kg bruine boonen. Eisch 6 mnd. gev.str., uitspr. 4 mnd. gev,str. met aftr. voor-arrest. A. Kotvis, 36 j., landbouwer te Zuid- zande, wegens het voorhanden hebben van 9000 kg tarwe, zonder dat door hem van deze voorraad tarwe, welke was verkregen na dorsching, opgave was ge daan, en voorts dat hij aan verschillende personen telkens hoeveelheden tarwe, in totaal 9000 kg, heeft afgeleverd. Eisch 2 mnd. gev.str., uitspr. 1 mnd. gev.str. A. J.. F. Guesquiere, 20 j., landarbei der te Oostburg, wegens het afleveren van 7500 kg tarwe aan I. J. Nortier. Eisch 1 mnd. gev.str., uitspr. 3 w. gev.- straf. F. J.. van Kerkvoorde, 56 j„ landbou wer te Sluiskil, thans gedetineerd, we gens het op 3 verschillende tijdstippen telkens slachten van een koe. Eisch 8 mnd. gev.str. uitspr. 7 mnd. met aftrek voor-arrest. F. J. van Kerkvoorde, als voren, we gens het te Axel voorhanden hebben van 300 kg tarwe, 95 kg gerst en 40 kg erwten. Eisch f 100 of 25 d., uitspr.. f 25 of 10 d. F. J. van Kerkvoorde, als voren, wei gens het voorhanden hebben van een koe. Eisch f 100 of 25 d„ uitspr. f 25 »of 10 d. J. M. van den Berg, 60 j., zonder be roep te Vlissingen, wegens het feit dat hij dóór misbruik van gezag heeft uit gelokt dat J. Kodde met een motorrij tuig goederen heeft vervoerd ten behoe ve van derden, zonder daartoe strek kende vergunning. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zien stelen, doet stelen. In den avond van 4 April, zoo beweerde de verdachte in deze zaak, de 37-jarige transportarbei der Ch. de Rijcke uit Vlissingen, zou hij op eenigen afstand gezien hebben, dat een tweetal mannen aldaar kwamen uit de Rioolstraat, beiden met een zak op den rug. Naar uit zijn verdere, verklaring kwam vast te staan, moet hij die perso nen zeker op een afstand van minstens 25 meter hebben gezien, hetgeen gezien het feit, dat het dien avond aarde don ker was, niet erg geloofwaardig klinkt. Doch ook het verdere gedeelte van zijn verhaal is niet bijster aannemelijk. Want zoo zegt hij, door het zien van die beide MAATDOP Ben dagelijksch Prokudent-bad voor kunstgebitten en platen is noodzakelijk voor de hygiëne. Door de zuiverende en bacteriëndoodende werking, reinigt en steriliseert Prokudent het zoo kost bare kunstgebit op de meest practische, afdoende en voordeelige wijze. Aanbevolen door H.H. Tandartsen. t-i N.V. PRODENTA - AMERSFOORT Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: "Verkeersovertredingen D. K. te O.- en W.-Souburg f 2,50 b. of 2d. h.D. M. te Ovezande f 3 b. of 2 d. h.G. V. te Kou dekerke f 2 en f 1 b. of 2 en 1 d. h.G. G. V. te Vlissingen f i b. of 1 d. h.H. M. te Koudekerke, F. Gi M. te Vlissin gen, P. V. te Middelburg en J. W. te Hansweert, ieder f 3 b. of 2 d. h.W. K. te Hansweert en J. v, d. H. te Rotterdam ieder f 2 b. of 1 d. h.G. v. D. te Goes f3 b. of 2 d. h. Overtreding Verordening R.-C. ver duisteren: A. L. te Rotterdam f6 b. of 3 d. h.; J. d. P. en H. A. v. d. B. te Kort gene, J. v. d. M. te Vlissingen, ieder f 3 en f2 b. of 2 en 1 d. h.; P. v. 'tW. te 's Heer Arendskerke 2xf3b. of 2x1 d. h.; J. B. te Goes en M. C. v. d. V. te Middelburg, ieder f3 en f2 b. of 2 en 1 d h. Overtreding Verordening R.-C. Identi ficatieplicht: A. N. W. te Colijnsplaat, M. C. D. te Wemeldinge, L. G. te Kat- tendijke, 'J. V. te Schore, A. G. te Oude- lande en J. d. N. te Goes, ieder f 3 b. of 2 d. h. Overtreding Verordening R.-C. Ver- keersbeperking: L. f5. te Hansweert f5 of 3 d. h.M. H. en C. M. te Middelburg, ieder f 7,50 b. of 5 d. h. Overtreding Verordening R.-C. Sperge bied: A. J. d. J. te Antwerpen f7,50 b. of 5 d. h.H. v. T te Vlaardingen f 15 b. of 10 d. h.; J. W. T. en K. T. te 's Gra- venhage, ieder f 1 b of 1 d. h.T. d. B. te Rotterdam f 5 b. of 2 d. h. Overtreding A. P. V. Middelburg: J. V. te Middelburg f 3 b. of 2 d. h.G. O. te Middelburg f 2 b. of 1 w. t. Overtreding A. P. V. Vlissingen: I. K. en L. d. N. te Vlissingen, ieder f2 b. of 1 d. h. Overtreding VleeschkeuringswetG. J. d. J. te Driewegen en A. H. te 's Graven polder, ieder £100 b. of 30 d. h. Overtreding Melkstandaardisatiebe- sluit: D. N. te Yerseke f300 b. of 60 d. h.; W. V. te Yerseke f 30 b. of 10 d.h.; C. M. te Wemeldinge f 7,50 b. of 5 d. h. Lombok, Soembawa en Flores bezet. TOKIO. Japansche troepen hebben m nauwe samenwerking met de vloot de eilanden Lombok, Soembawa en Flores bezet. ROME. Een speciale correspondent van Stefani meldt dat acht Britsche vliegtui gen boven Malta tijdens luchtgevechten zijn neergeschoten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3