Kerk en School Burgerlijke Stand Rechtszaken Telegrammen Marktberichten Openbare Verkoopmp en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Land- en Tuinbouw KOERSEN Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Bergeijk, N.-Br. (vac. N. H. Kuipéri Jr.), cand. C. A. F. v. Stipriaan Luiscius, hulppred. te Aerden- hout; te Hagestein (vac. P. v. d. Berg), en te Langerak (vac. F. J. Sinke), cand. L. Kievit te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen:, te Epe (vac. J. Vrolijk Cz.), J. Rook te Mussel. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen: naar Harlingen (vac. J. Heidinga), cand. G. J. Lindeijer te Delft. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Almelo, cand. G. F. Dun te Utrecht. Aangenomen naar Rotterdam-Vreewijk, cand. J. v. Dijk te Vlaardingen. Herdenkingsdienst in de Evang. Luth. Kerk te Middelburg. Gisteravond is in de Evang. Luth. Kerk te Middelburg een herden kingsdienst gehouden ter herinnering aan de stichting van de gemeente voor ruim 350 jaar en de inwijding van het kerkgebouw op 20 Mei 1742. Voor dezen dienst bestond veel be langstelling en reeds voor den aanvang was het ruime kerkgebouw geheel ge vuld. Onder de aanwezigen merkten wij op, de wnd. commissaris der provincie Mr P. Dieleman, en de wnd. griffier Mr L. J. A. van der Harst, de burgemees ter van Middelburg, Mr Dr J„ Walré de Bordes, en de gemeente-secretaris, Mr G. W. van der Veur, predikanten van verschillende kerken en vele belangstel lenden. In dezen dienst, die een liturgisch ka rakter droeg, ging de pastor-loci Ds C. F.. N o 11 e, voor. Organisten waren C. J. van Vlaanderen en Joh. H. Caro. Mej. H. M. Caro zong verschillende liederen, welke in diepe stilte werden aangehoord. Als tekst had Ds Nolte gekozen Psalm 138 :8 b: „Wil toch het werk Uwer han den niet verlaten". Spr. zeide, dat wel nimmer in bewo- gener tijden de stichting der Gemeente, ruim 350 jaar geleden en de inwijding van het kerkgebouw op 20 Mei 1742 is herdacht, dan in die, welke wij thans beleven. Doch niet onze zin of lust tot een gedachtenisviering mag beslissen, maar onzen plicht der dankbaarheid, voor Gods weldaden in den loop der eeuwen betoond. Ons feestvieren is een daad van gehoorzaamheid. Dankbaar mogen wij gedenken dat de Heer der Kerk, 200 jaar lang het ge bouw spaarde voor den dienst des Woords en der Sacramenten, ook tijdens de ramp van 17 Mei 1940, toen niet min der dan vijf kerkgebouwen in vlammen opgingen. Spr. gaat terug naar de dagen van de stichting der Gemeente. Hoe na den val van Antwerpen in 1585 de protes tanten gelegenheid krijgen de stad te verlaten en velen in Noord-Nederland een wijkplaats zochten. Ook de Middel- bqrgsche stadsregeering trok zich het lot der ballingen aan en zond verschei dene schepen naar Antwerpen, om hen af te halen. Onder deze ballingen waren een aantal die op behoud van hun speci fiek Luthersche overtuiging prjjs stelde en later vrijheid van vergaderen kregen. Daarna kwamen tijden van bloei en tijden van inzinking, doch steeds werd vastgehouden aan het geloof der vade ren. Het Evangelie, in alle gebrekkig heid ook in dit gebouw gebracht, zal ook in de toekomst voor enkeling en ge meenschap onmisbaar zijn. Vol vertrou wen mogen wij de toekomst tegemoet zien in vertrouwen op God, tot Wien wij bidden: Wil toch het werk Uwer handen niet verlaten en Die deze bede ook verhooren zal. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds K. H. L. v. Selms neemt 21 Juni af scheid van de Ned. Herv. Gemeente te Angeren en wordt 28 Juni door zijn va der, Ds J. A. v. Selms van Nijmegen te Silvolde (Gld.) bevestigd. Na bevestigd te zijn door Ds A. Barendrecht van Westbroek, deed Ds F. J. Sinke, gekomen van Langerak, zijn in trede bij de Ned. Herv. Gemeente te Me teren en Est, waarbij hij het Woord be- dinde naar aanleiding van Hebr. 119. Kanselruil. Ds M G. Rosbergen, Ned. Herv. predikant te Blijham (vrij zinnig) en Ds Ph. J. Groeven, idem te Vrieschelo (rechtzinnig) hebben j.l. Zon dag van kansel geruild. Kerkelijke verkiezingen. Wegens het bedanken van den heer J. Franclle is tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. te Aagtekerke benoemd de heer J. Moens, lid van het college van no tabelen. Ver. van Chr. Onderwijzers enz. De 89e algemeene vergadering van de Ver. van Chr. Onderwijzers en Onderwij zeressen in Nederland en de Overzeesche gewesten zal 26 en 27 Mei a.s. te Zwolle in het gebouw „Odeon" worden gehou den. Aan de algemeene vergadering gaat aan den avond van den 2en Pinksterdag in de Luth. Kerk een wijdingssamen komst vooraf, waarin zullen spreken Ds J. H. Kuiper, Geref. predikant te Zwolle, over: „Pinkstereendracht" en Ds W. F. ten Rouwelaar, Herst. Evang. Luth. pre dikant aldaar over „Pinksteropdacht". Na afloop vindt in de koffiekamer van „Odeon" een begroetingssamenkomst plaats. Aan de algemeene vergadering zal ook nu een tentoonstelling van leer middelen verbonden worden. Om 2 uur vangt de eerste zitting aan. Daarin zal Ds M. N. W. Smit, Ned. Herv. predikant te Utrecht een opwekkende rede houden getiteld: „Wachten op den Heer", 's Avonds vindt een familiebijeenkomst plaats, waaraan zullen medewerken Mej. M. Hagenbeek te Zwolle (zang), de heer F. v. Westen te Zwolle (declamatie) en de gymnastiekvereeniging ,',Turnlu%t" van de C.J.M.V. De heer Ir J. Duyfjes te Zwolle zal een causerie houden met lantaarnplaatjes over Vogelleven in de Natuur. i Woensdag 27 Mei zal 's morgens als referent optreden de heer H. A. v. d. Ho ven van Genderen van Rotterdam met het onderwerp„De plaats van de milieu kennis in ons onderwijs" en 's middags de heer H. J. Harmsen te Utrecht, onder werp: „Is meerdere differentiatie met behopd van het klassicale stelsel wen- sehelijït en mogelijk?" kast werdén 1400 gulden gestolen en een duizendtal aardappelbonnen. De vrouw des huizes, die even na de,inbraak thuis kwam, bemerkte in den omtrek van haar huis enkele personen, die haar argwaan opwekten. Zij volgde hen en smaakte liet genoegen ze in de Wateringschestraat surveilleerende agenten van politie te kunnen aanwijzen. De mannen werden gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Het waren drie jeugdige kooplieden. Het geld en de bonnen had den zij nog bij zich. Diefstallen. De Tilburgsche distfibutie-politie heeft aldaar een groote partij sigaretten in beslag genomen, in totaal 19.000, die door twee personen uit Arnhem werden vervoerd. Volgens hun verhaaltje had men het rookgerei gekocht van een grooten onbekende. Proces-ver baal werd opgemaakt wegens het te duur koopen. Dieven, die blijkbaar vrees koester den, binnenkort met lange baarden te móeten rondloopen, hebben grootscheep- sche maatregelen getroffen, door uit een perceel aan de Snoekjesgracht te Amster dam een partij van niet minder dan 600.000 scheermesjes weg te nemen. En passant maakten zij ook een koffer met scheerkwasten, zeep, au de cologne, haar kammen en zeep mee, zoodat zij zich voorloopig kunnen scheeren. (Hdbl.) Door den heer J. S., handelaar te s-Gravenhage, werd dezer dagen als .ba gage ter verzending afgegeven met be stemming Ede een koffer, waarin zich behalve distributiebescheiden, levensmid delen en eenig lijfgoed, ook juweelen be vonden, alles tezamen een waarde verte genwoordigend van ongeveer f4500 Daar de koffer niet te Ede is gearri veerd, werd door den eigenaar aangifte gedaan bij de politie te Ede, die een uit gebreid onderzoek instelt. Bij de firma v. d. V. te Tilburg lag reeds eenige dagen een groote partij leder opgeslagen, eigendom van den schoenfa brikant v. d. B. uit Moergestel en be staande uit 600 vellen box kalf, ter waar de van bijna f 5000. Dit leer moest in op dracht van het Rijksbureau voor huiden ft eder te Amsterdam, geleverd worden aan een Waalwijkschen schoenfabrikant, uezer dagen vervoegden zich echtër twee Personen bij de firma v. d. V., die ver telden, dat ze de partij leer voor den Waalwijker kwamen halen, waarop men hun het leder ter hand stelde. Enkele dagen later bleek evenwel, dat men hier met en brutalen diefstal te doen had, daar de Waalwijksche fabrikant geen op dracht had gegeven het leer te laten ha len en de partij al evenmin ontvangen had. en Spoorwegramp. Vernomen wordt, dat Zondag j.l. de expressetreia van den Pensjaab op 200 km. van Ka- rats ji (Britsch-Indië) is ontspoord. Er vallen 22 dooden te betreuren en ver scheidene tientallen gewonden. Het onge luk is te wijten aan sabotage en schijnt te zijn bedreven door Mohammedaansche opstandelingen als vergeldingsmaatregel voor de arrestatie van hun leider. De zilverbonnendiefstal. De diefstal van zilverbonnen ter waar de van f 28.000 uit een drukkerij aan de Ruttenburgerstraat te Amsterdam, wel ke eenige maanden geleden werd ge pleegd, is onverwachts vrijwel geheel opgehelderd, zoo meldt de Telegraaf. Van de gestolen zilverbonnen heeft de politie er reeds 18.000 teruggevonden; vier personen, waaronder een 43-jarige liftbediende van de drukkerij, zijn gear resteerd. Dezer dagen ontdekte men op een bank te Amsterdam eenige van de ge stolen bankbiljetten te midden van een partij bankbiljetten, die een dag te vo ren bij de bank waren gestort door de directie van een bioscoop aan de Cein tuurbaan. Men waarschuwde de recher che, die zich met de directie van den bioscoop en vervolgens met de cassière in verbinding stelde. Men besloot de cassière een volledige lijst van de gestolen bankbiljetten te verstrekken, opdat zij zelf sneller zou kunnen handelen, wanneer bij haar nog maals een gestolen bankbiljet ter beta ling zou worden aangeboden. Nadat de cassière eenige avonden de haar betaalde zilverbonnen nauwkeurig had bekeken verscheen een meisje aan het loket, dat met een spiksplinternieuw bankbiljet van één gulden betaalde. De cassière bekeek het serienummer en ontdekte dat het één van de 28.000 ge- stalen bankbiljetten was. Zjj waar schuwde de politie, waarop het meisje, dat het bankbiljet in betaling had gege- gen, een half uur later werd aangehou den. Dit leidde tot de arrestaties van genoemde personen en de inbeslagname van de zilverbonnen. GOES. Huw.-aang.J. A. Verbeem, 24 j. en A. Westdorp, 26 j.K. C. T. Wilde, 22 j. en K. M Olivier, 19 j.; J. van der Linden, 29 j. te Vlissingen en J. P. Kort, 26 j.; J. F. Dingemanse, 27 j. te Woi- phaartsdijk en J. Dekker, 29 j. BERLIJN. (D.N.B.) Schepen tot zinken gebracht. Een Britsch vracht schip van ongeveer 5000 br.r.t. is op 19 Mei in het Oosten van het centrale deel van den Atlantischen Oceaan door een Duitsch gevechtsvliegtuig aangevallen. Na een voltreffer geraakte het schip in brand. Het schip, dat gewapend was en tegenstand probeerde te bieden, zonk kort daarop weg in de golven. GENEVE. (D.N.B.) United Press meldt uit een haven aan de Golf van Mexico, dat drie duikbooten in de Ca ribische Zee een groot Amerikaansch koopvaardijschip in een artilleriegevecht hebben gewikkeld, in welks verloop de koopvaarder tot zinken werd gebracht. De bemanning kon worden gered. A 827 Succeslpatroon A 827. Vlot meisjesjurkje met ruimte aan voor- en rugzijde. Smal pasje oyer schou ders en rug. Halsafwerking met rond kraagje en sluiting met split aan de voorzijde. De beide zakjes zorgen voor een geschikte onderbreking aan de voor zijde. Patronen voor 24 en 46 jaar ver krijgbaar f 0.35 bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36 te Den Haag. Betaling steeds vooruit per giro-post rekening 203203, of in postzegels, mits deze een waarde hebben van 1%, 3, 5 of 71/2 cent. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Woensdag 20 Mei 1942. Lanmsooren 25, Prei 10,80, Rabarber 7 9, Snijsla 15, Stoofsla 15, Spinazie 3,50 9, Zeekraal 25, alles per 100 kg.; Ra dijs 2,20, Rammenas 1011, Selderij 8, alles per 100 bos; Bloemkool 10,4030, Kropsla 3,606 per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 20 Mei 1942. Aardbeien (glas) 1,602,50 per kg.; Spinazie 39, Snijsla 15, Rabarber 1,50 9, alles per 100 kg.; Kropsla 4,50—6, Koolplanten 0,8 per 100 stuks; Ramme nas 4,20, Radijs 1,80—2,20 per 100 bos. Lelies der Dalen 78 per bos. De straf verzwaard. Er werd vermoed, dat A. I. de terreinen der Ned. Spoorwegen te Vlissingen gedu rende geruimen tijd onveilig had ge maakt. Er werden herhaalde malen dief stallen gepleegd, en dus werd nauwkeu rig opgelet. Op zekeren dag had de loodsbaas H. J. v. Wanrooy iemand bij de wagons zien rond scharrelen, en hjj hield den man in de gaten. Deze bleek la ter in een wagon te zijn gegaan en goe deren te hebben gestolen. De rechtbank te Middelburg veroordeelde hem voor den diefstal tot twee maanden gevangenis straf, doch in hooger beroep vond de proc.-generaal by het Haagsche Ge rechtshof die straf veel te laag. Daarom werd de eisch zes maanden gevangenis straf. Het Hof heeft verdachte veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 3, Tel. 2001 en 2410. Amsterdam, 20 Mei 1942. Artikel 26. (2) Voorwerpen mogen door wielrijders slechts worden vervoerd, in dien dezen daardoor in hun vrijheid van beweging niet worden belemmerd of an dere personen of zaken daardoor niet aan gevaar worden blootgesteld. Polygoon-Seym-Pax Holland tn. V. K. HedeD 4 Nederl. 1940 I 1017a lOl'/u 4 Nederl. 1940 II 100Vi looVia 4 Nederl. 1940 m.b. 10P/i. 101 4 Nederl. 1941 1007a 1007» 3% Nederl. 1941 997a 997/io 3 Nederl. 1937 93% 9372 33% Nederl. 1938 977a 971/io 3 NecL-Indië 1937 I 887a 88% Koloniale Bank 129 Ned. Ind. Handelsbank 8972 887a Cert. Ned. Handel Mij. 124.% 124% A. K. U. 151 150Ve Van Berkel's Patent 137 VÏ 138 Cert .Calvé Delft 11572 1157a Fokker 209 207 Cert. Leverbros 165 164% Philiplsampen 281 280 Pref. idem 170 170 Kon. Olie Amsterdam Rubber 296 2957a 187 186 Bandar Rubber 146 1407a Deli Batavia Rubber 136 1317a Serbadjadi 8672 87 V. I. C. O. Holl. Amerika Lijn 1497a 1497a Kon. Boot 19772 1957a Ned. Scheepv. Unie 1757a 1757a Rotterd. Lloyd 1487a 1507a Mij. Nederland 14672 149% H. V. A. 29072 288 Javasche Cultuur 155 1567a N. I. S. U. 160 1617a Verg. Cultuur 81 80% Deli Mij. 180 180% Senembah 152 151 4% Bataafsche Olie 1037a 1037a 3% idem 97 97 Amsterd. Bank 144 143 Incasso-Bank 137 136 Rotterd. Bank 148 6 Pref. Leverbros 136% 137% Twentsche Bank 1507a 1507a Nat. Bez. De Schelde 133 136 Ned. Gist en Spir. 540 540 Van Gelder Papier 144 1437a Wilton Feijenoord 171 1717? Hessa Rubber 108 105 Amsterdam Ballast 220 2187a Blaauwh. Vriesseveem 1147s 1147a De beurs was vandaag bepaald stil maar kon niet ongeanimeerd worden genoemd. Weliswaar brokkelde het koerspeil tijdens het beursuur af, doch wanneer wij de slotkoersen van heden met die van gis teren vergelijken, dan blijkt dat de slot- prijzen thans veelal met de vorige over een komen. De oliehoek was de eenige, waar nu en dan nog iets te doen viel. Aand. Kon. Olie verschenen meer dan 2 punten hoo ger op de tape. Tot kort voor midden- beurs bewoog de notéering zich hier in stijgende richting, waardoor de brug van 300 pet., die gisteren moest worden prijs gegeven, kon worden heroverd. Dit suc ces bleek echter van korten duur. In de tweede helft van het beursuur n.l. brok kelde de koers af tot 295% pet., zijnde het laagste punt van den dag. Aand. H.V.A. waren iets hooger geopend, doch ook hier waren later slechts koopers te vinden op lager niveau. Per saldo verloor het fonds ruim 2 punten in koers. Aand. Javasche Cultuur en Nisu waren iets vaster. Van de rubberfondsen varieerden aand. Am sterdam Rubbqr tusschen 185% en 188% pet., terwijl het slot 1 punt onder dat van gisteren was. Van de specifieke rubbers echter verloren aand. Bandar en Deli Batavia Rubber gemiddeld 5 punten. Aand. Serbadjadi daaraan tegen bleven goed op peil, terwijl aand. Vico golden 115 pet. „bieden" en 120 pet. „laten". Ta bakken waren nauwelijks in prijs veran derd, hetgeen eveneens op de meeste scheepvaartaandeelen van toepassing was. Aand. Kon. Boot echter verloren 2 pet. in koers. De locale markt vertoonde hetzelfde lustelooze beeld, als die der Indische fondsen. Aand. Philips wisten zich, na het koersverschil van gisteren 7 punten, vrij goed te handhaven. Voorts waren zoowel aand. Aku als eert. Leverbros nog geen vol procent lager. De incourante industrieele fondsen konden hier en daar monteeren. Aand. Werkspoor echter moesten 5 punten prijs geven, De beleggingsmarkt bood eveneens een verlaten indruk, terwijl zoowel de Neder- landsche als de Indische staatsleeningen fraction'eel lager noteerden. Part. Bew. Bel. Nederland f565; 1/1 I Binnenland f227.50; 1/5 idem f 1135.50; 1/1 Overzee f 182; 1/5 idem 1906, AANMELDINGSPLICHT. Mannen en ongehuwde vrouwen van Nederlandsche nationaliteit of zonder nationaliteit, in den leeftijd van ten minste 18 en ten hoogste 40 jaar, die hun woonplaats of gewoon verblijf in Nederland hebben en die niet of niet volledig in staat zjjn uit eigen middelen in hun levensonderhoud te voorzien, z\jn verplicht zich bij het voor hen in aanmerking komend gewestelijk arbeids bureau aan te melden. Wie door arbeid geheel in zijn levens onderhoud voorziet, behoeft zich niet aan te melden, tenminste, wanneer het weekloon niet minder dan f4,of de arbeidstijd niet minder dan f 4,of de week bedraagt Is dit laatste het geval, dan moet men zich wel aanmelden. Voorts zijn niet tot aanmelding ver plicht: a. zjj, die zich reeds vóór 1 Maart 1942 als werkzoekende hebben laten inschrijven; b. zjj, die wegens wetenschappelijke of vakstudie niet of slechts gedeeltelijk in eigen levensonderhoud voorzien, ten zij de leeftijd van 24 jaar is bereikt. Wie uit eigen middelen, doch op andere wijze dan door arbeid, volledig in zijn levensonderhoud kan voorzien, is evenmin tot aanmelding verplicht, doch hierbij moet worden opgemerkt, dat in dit verband als eigen middelen slechts worden beschouwd inkomsten uit eigen vermogen, waarover de be trokkene reeds op 1 Maart 1942 de beschikking had. Zij, die over andere inkomsten beschikken, zooals toelagen van ouders en andere familieleden, schen kingen na 1 Maart 1942 en wat dies meer zij, gelden eveneens als aanmel- dingsplichtig. Voorts dienen zich nog aan te melden personen behoorende tot de navolgende 3 categoriën: a. zij, die in de onderneming van ouders of familie e.a. werken en geen loonbelasting betalen. Inwonende doch ters, binnen de gestelde leeftijdsgren zen, zjjn dus aanmeldingsplichtig; b. valide werkkrachten, levend op de verdiensten van inwonende kinderen; c. zij, wier dienstbetrekking een ein de heeft genomen, zonder dat daarop onmiddellijk een nieuwe dienstbetrek king wordt aanvaard. Aanmelding dient dan te geschieden binnen 48 uur na de beëindiging. Op het niet naleven vanden aan meldingsplicht zjjn strafmaatregelen gesteld. Mei. 27 Serooskerke, huis en tuin, Terpstra. Juüi. 10 Wolfaartsdjjk, woonhuis en erf, Kram. Domburg. Notaris J. Li Hertogs heeft Dinsdagmiddag publiek verkocht: woon huis en erf met tuintje alhier, Badstr. A 79, groot 1 a. 86 c.a. Kooper A. Louws Pz., voor f 3070. De premiekeuringen van stieren en vrouwelijk fokvee. Woensdag zijn de keuringen voortgezet en wel het eerste te Biggekerke. Van de stieren was de uitslag als volgt: 1. Arie II van de Stierenvereeni- ging Biggekerke 84.4 p.;. 2. Bart van He- roo van Joh. Dekker 78 p.; 3. Nico van J. Riemens, Meliskerke 77 p.; 4. Adri van denzelfden eerste prijsklasse; 5. Doris van Joh. Kodde, Biggekerke. Voor het vrouwelijk fokvee was de uit slag: Eerste kalfskoeien: Bertha van Job Dekker 80; Bontje II van J. Lampert' 79.5 p.; Emma van Joh. Kodde 79 p. en Dora II van P. Lampert Pz. 78 p.; Lena II van Joos Lampert 77.5 p.; Dora van P. Schout Gz. 77.2 p.; Cara van A. de Voogd 77 p.; Dora van wed. ,A. Janse 76.8 p.; Lena van Job Dekker en Julia van A. Caljé beide 76.5 p.; Juliana van J. Wisse Jzn., Meliskerke 76.4 p.; Mina van P. Schout Gz., Nelly II van Joh. Kodde, beide 76 p.; Nelly van K. Zachariasse en Martha van Joh. Kodde 75.5 p.; Betsy van Joos Lampert en Nelly1 van P. Verhage 75 p.; Betsy van Job Dekker 74.4 p. Tweede kalfskoeien: Emma van P. Verhage 79.5 p.; Starra van P. Lampert 78 p.; Dora van Job Caljé 77.5 p.; Dora van J. de Korte 77.2 p.; Emma van Joos Lampert en Sul van J. de Korte 77 p.; Mina van D. Stroo 76 p.; Bontje van J. Schreijenberg 75 p. Derde kalfskoeien: Rika II van D. Stroo 83 p.; Bertha van P. Verhage 81 p.; Betje van J .Schreijenberg 79 p.; Coba van D. Stroo 78 p.; Jans van Job Dek ker 77.5 p.; Emma van D. Stroo 77 p. Vierde Kalfskoeien: Emma van 3. Schreijenberg 82 p.; Zwartje van A. de Lange 81.5 p.; Sara van wed. A. Janse 81.2 p.; Bontje van D. Stroo 81 p.; Mina van Jan Wisse Jzn, Meliskerke 79 p.; Trui van Joh. Kodde 78 p.; Mina van denzelfden 77.5 p.; Nora van J. Zacha riasse en Nora van wed. A. Janse, beide 77 p.; Emma van Job Dekker 76.8 p.; Nelly van Job Caljé 76 p. c Vijfde kalfskoeien: Bontje van P. Lam pert Pzn. 82 p.; Bertha van J. de Korte 81.5 p.; Mina van J. Schreijenberg 80 p.; Starre van Job Caljé 78 p.; Bertha van A. de Voogd 77 p. Oude koeien: Boerinne van P. Ver hage 83 p.; Mina van D, Stroo 81 p.; Em-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3