V Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Marktberichten ft OOK, GIJ KUNT WELVAART EN ARBEIDSVREUGDE VINDEN DOOR WERK IN DUITSCHLAND FEUILLETON IS" aim*"*'' HOOGfe LOONEN GOEDE KAMERAADSCHAP GUNSTIGE ARBEIDSVOORWAARDEN VRAAST INLICHTINGEN BIJ DE GEWESTELIJK» ARSE IDS BUREAUX Middelburg. Nieuwe winkel geopend. Onder de straten, die hoewel niet geheel verwoest, zeer zwaar hebben geleden, neemt de hoofdstraat, de Langedelft, wel een zeer vooraanstaande plaats in. Het is een prettig aanzien, dat in die straat ver schillende panden in aanbouw zijn, maar nog meer is dit het geval met het gereed komen van het eerste groote pand, waar in de firma Simon de Wit hedenmorgen haar zaak heropende. De nieuwe zaak, zoowel winkel als magazijn, geven een bijzonder groote ruimte, waarin de véle waren ook nu allen in flinken voor raad aanwezig keurig zijn onderge bracht. Het geheel maakt een bijzonder goeden indruk. Bekeuringen. Wegens het wielrijden zonder bel of het niet aangeven van rich ting zijn verschillende personen verbali- seerd. Goes. Jaarvergadering M. V. op G. G. De Geref. M.V. „In Gods Woord is onze kracht" hield gisteravond haar jaar vergadering onder leiding van de pre sidente Mej. J. Noordhoek, die mede deelde, dat de eerepresidente Mevr. v. d. Vegt en ook Ds v. d. Vegt verhinderd waren aanwezig te zijn. Spr. wees er voorts op, dat al is het nu geen tijd om te feesten, er toch reden van groote dankbaarheid is bij het terugzien op het afgeloopen vereenigingsjaar. De jaarver slagen der secretaressen van beide afdee- lingen getuigden van een opgewekt ver- eenigingsleven, alsmede ook het verslag van de penningmeesteresse. Het zeer rijk en gevarieerd programma werd afgewis seld door een zangkoortje onder leiding van mej. M. van Riet, dat op verdienste lijke wijze enkele liederen ten gehoore bracht. Met de declamaties oogstten de leden groot succes. Mej. Wolzak hield een voordracht over „Het abc van de .Goesche M. V.", welke betrekking had op bestuur en leden der vereeniging. Vervolgens brachten afgevaardigden van kerkeraad en Jeugdverband hun felicita ties over en spraken hun beste wen- schen uit voor de vereeniging. Bijzon dere vermelding verdient wel het door de dames Hillebrand gezongen Angelus, dat op gevoelvolle wijze werd vertolkt. Mej. M. van Riet sprak hierna nog een opwekkend woord tot alle aanwezige niet-leden om lid te worden van deze vereeniging. Na een slotwoord van de presidente en nadat het tweede vers van den Avond zang gezongen was, heeft de heer R. Zuidema deze goed geslaagde vergade ring met dankgebed besloten. Gisteravond hield de zwem- en bad- club 't Sas in de Prins van Oranje haar algemeene vergadering, welke druk be zocht was. De voorzitter, de heer P. v. d. Geest, spoorde in zijn openingswoord vooral de jonge leden aan, zich meer te gaan toeleggen op het wedstrijd-zwem men. Het jaarverslag van den secretaris; den heer P. I, Goedhart, vermeldde, dat HET HUISJE AAN DE HAVEN. 26) o— Mét steekt de vrouw van Steinmetz haar hoofd buiten de roef. „Je zoon is met onze Trien iop stap" lacht zij schril. „Je moet die jongelui ook wat gunnen, ouwel" „Zoo", zegt Freek Olieheerd. En met een wendt hij zich om en verdwijnt naar de schuit, terneergeslagen: hoe kan Kees zich zóó vergooien? Terneergeslagen ontkleedt hij zich en kruipt na geknield te hebben voor zijn bed, ter kooi. Niet om te slapen. Hij weet het: al heb ik nog zoo'n slaap ik zeil niet weg vóór Kees binnen is. De klok van den langen toren slaat half elf, speelt kwart vóór elf, maar Kees verschijnt niet. Toch Is hij nu onderweg. Met Catrien Steinmetz het is niet de eerste maal geweest; alleen de ouwe. wist het niet heeft hij gewandeld en in een café ge zeten. En nu keeren die twee terug naar de kade, druk pratend. Aan de brutale .charme van dit meisje kan Kees niet ontkomen. Het beeld van Jane verdwijnt, als Catrien Steinmetz in zijn buurt is en hem weet in te palmen. Kees was absoluut niet van plan, met haar de stad de vereeniging in het afgeloopen jaar een schadepost had gehad door eenige bal dadigheden. Het aantal leden bedraagt thans 530. Het verslag VEin den penningmeester, den heer E. Zwaan, gaf een nadeelig sal do aan, hetgeen volgens het verslag van de kascommissie te wijten was aan het feit, dat op de rekennig onderhoud ge bouwen enz. een te hoog bedrag stond. De heeren J. J. de Jonge en P. v. d. Geest werden als bestuursleden herko zen, terwijl de heer C. Wijs werd geko'zen in de plaats van den heer E. Zwaan. Het voorstel van het bestuur om de contributie voor leden boven 18 jaar te brengen van f 2 of f 2,50 werd aangeno men. Aangezien het aantal leden boven 18 jaar ongeveer 280 is, beteekent dit een groot voordeel voor de vereeniging. De voorzitter deelde hierop mede, dat er dezen zomer overal gezwommen kan worden op het Sas, dus ook buiten het kanaal. De heer Staal is weer aangesteld als hulp van den badmeester. Het be stuur zal zoo spoedig mogelijk een bad meester benoemen. Voorts drong de voorzitter er bij de leden op aan, actief te werken voor de vereeniging. Om de groei der vereeni ging te bevorderen, ontvangt ieder, die een nieuw lid aanbrengt, een insigne der vereeniging. Hierna werd een versnapering rond gediend, terwijl door „Focus" nog eenige interessante films werden gedraaid. Zuid-Beveland. Kloetinge. Korfbal. Gisteravond speelde alhier voor een talrijk publiek een twaalftal samengesteld uit de dames van de fa. Duvekot tegen een twaalftal van Unitas. Aanvankelijk gaven de Du- kol-dames goed partij, zoodat de rust slechts met een 1O-voorsprong voor de Unitas-dames inging. Na de 'rust wis ten de Unitas-dames den stand tot 40 op te voeren. De Dukol-dames zwoegden hard voor een tegenpunt, maar het mocht hen niet gelukken. Zoo bleef de stand 40 voor Unitas. Nisse. Evenals vorig jaar zullen ook dit seizoen wederom vier orgelconcer ten worden gegeven in de Ned. Herv. Kerk. De data dezer concerten zijn: 30 Mei a.s. met medewerking van Maps van Westen, viool; 27 Jifni m.m.w. van het Kerkkoor van Nisse. 18 Juli m.m.w. van groot koor (150 stemmen) oJ.v. Jan Kousemaker. 29 Augustus (medewerking vermoe delijk van vocale solisten). Oudelande. De gemeente-ontvanger, de heer A. Remijnse, heeft tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag aangevraagd. Hoedekenskerke. Tot plaatselijk agent van den distributiedienst is in de plaats van den heer A. A. J. de Boo benoemd de heer A. Maartense. Walcheren. Meliskerke. Gevonden een padvinders- riem, waaraan een huissleutel. Inlich tingen bij den gemeenteveldwachter. (Belangeloos bericht.) St. Laurens. Maandagavond had de jaarlijksche geitenkeuring plaats. De aanvoer was tamelijk goed te noemen: 13 lammeren en 26 oudere geiten. De volgende prijzen werden toege kend Lammeren: le prijs Gebr.. Contant, 2e W. Wattel Gz., 3e M. van Slooten, 4e en 5e C. Geerse, 6e L. Koole en 7e J. van den Bosse. Éénjarige: le prijs N. Tramper, 2e C. Geerse, 3e J. Corbijn, 4e P. de Bree. Tweejarigele pr. J. v.. d. Bosse, 2e N. Tramper, 3e S. Gideonse, 4e J. Ma- rinissen en 5e A. Dingemanse. Driejarige en ouder: le pr. C. Geerse, 2e Gebr. Contant, 3e W. Wattel Gz., 4e M. van Slooten, 5e N. Davidse, 6e W. Wattel en 7e S. Gideonse. Stamboekgeitenle pr. J. v. d. Bosse en 2e pr. M. van Slooten. Schouwen-Duiveland. Bruinisse. Vrijdagmiddag kwam het 4- jarig zoontje van P. Bal zoodanig te vallen, dat hij een zware hersenschud ding bekwam. Hij werd naar huis ge bracht en is Zaterdagmiddag aan de ge volgen overleden. in te gaan; hij wilde juist vroeg ter kooi kruipen. Maar zij wist hem wel in te palmen. En eer hij goed en wel wist, wat hij zei, had hij reeds „ja" gezegd, toen zij hem zelf inviteerde, uit te gaan. En vanavond (leeft zij hem heelemaal te pakken. Want zij berijdt haar en zijn stokpaardje. Zij scheldt op het schippers- leven en wenscht, er spoedig van af te zijn, in elk geval van de „Goede verwach ting", waar halve dagen herrie is, naar haar zeggen. En dan stookt zij hem op, toe te ge ven aan zijn verlangen, de boot te ver laten en aan wal te gaan. Hij moet in Rotterdam gaan wonen. Daar is best werk te vinden. Het zal niet lang meer duren, dan verdwijnt zij ook. Moeder weet er al van. Die kan het niet schelen. Alleen vader zal eens eventjes te keer gaan. Maar haar zorg. Je kunt in Rot terdam een fijn leventje hebben. Moet je hier in Zuidberg zitten. En Zeestad, nou, dat is me ook wat. Ze is er wel eens gefeest met de schuit. Dat is, laat eens zien, ja, dat is wel een jaar of drie ge leder! Toen kende ze Kees nog niet. Hij kan er van op aan: komen ze weer eens daar, dan komt ze hem. opzoeken Maar nou Rotterdam. Kijk, dat is de moeite waard. Wat zij er gaat doen? Nou een betrekking zoeken. Die zijn er plenty hoor, Voor dagmeisje of zoo. Want 's De strijd tegen den clandestienen handeL Nu de voorraden bij de boeren uitge put geraken is het niet meer zoo goed zaken doen voor de smokkelaars. De par tijen tarwe en boonen, die door de kom miezen aangeslagen «worden, zijn veel kleiner dan enkele maanden geleden. En nu er bij ons weer een weelde aan tabak valt waar te nemen, m.a.w. nu het roo- kertje op den bon verkrijgl/aar is, gaat de Belgische tabak ook niet meer zoo best. Trouwens in België is het rookge- rief nu ook op bonnen en de zwarte ta- bakshandel zal daar nu ook wel lucratief worden. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens is nu weer een nieuw smokkelartikel in op gang, vooral in de buurt van Koewacht. Daar wordt, en blijkbaar in flinke hoe veelheden, gezwingeld vlas naar onze Zuiderburen gesmokkeld. De prijs schijnt ongeveer f 1 voor een kilo te bedragen. De smokkelploegen zullen het dus ge makkelijker krijgen nu het warme sei zoen aanbreekt, want vlas weegt wel wat lichter dan boonen. (D. v. Z.) De politie te 's-Hertogenbosch heeft op het vermoeden, dat daar op groot- scheepsche wijze in distributiebescheiden werd gehandeld, in een woning een inval gedaan. In de huiskamer waren een aan tal personen bezig met het tellen van een zeer groote partij bonnen. Meer dan 10.000 bonnen werden in beslag genomen. Vijf personen, waaronder twee Haarlemmers zijn in arrest gesteld. Doodelijk ongeluk. Gister middag is op de noodbrug over het Twente-kanaal nabij het Station Markelo de 17-jarige wielrijder A. D. D. uit Mar kelo komen te vallen juist voor het voor wiel van eed rijdende vrachtauto met het noodlottig gevolg, dat hij werd over reden. Het slachtoffer was op slag dood. Inbraken opgehelderd. Het is de Zaandamsche recherche gelukt, om een diefstal van 54 balen suiker van 100 pond in den tijd van slechts twee dagen tot volledige klaarheid te brengen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de diefstal gepleegd in het Blaauw- hoedenveem. Zaterdag en Zondag werden de daders, vier Zaandammers, en een 17- tal betrokkenen reeds gearresteerd. Allen legden een volledige bekentenis af. De hoofdverdachten in deze affaire werden in verzekerde bewaring gehouden. Het grootste gedeelte van de gestolen partij kon reeds worden achterhaald. De recher che kon tijdens haar onderzoek in deze suikerzaak nog een anderen goeden greep doen. Aanvankelijk verdacht zij namelijk van medeplichtigheid aan dezen diefstal een 38-jarigen Zaandammer, dié al eenige malen met de Justitie in aanraking j kwam. Het bleek de recherche, dat de man met de suikeraffaire niets te ma ken had, doch tijdens de huiszoeking, die inmiddels had plaats gevonden, werd ontdekt, dat hij wel debet was aan dief stal van rijwielen. Werd het meerendeel der frames den volgenden dag reeds in een sloot teruggevonden, de banden wa ren en bleven zoek. Totdat plotseling deze ontknooping gekomen is en er dus wellicht iets van het gestolene terecht zal komen. Negen jongens maakten de buurt onveilig. De politie te 's-Gravenhage heeft een complot ontdekt van niet minder dan negen jongens van vijftien tot twintig jaar, allen van zeer behoorlijke familie, die gedurende het laatste halve jaar den omtrek van de Valkenboschlaan aldaar onveilig hebben gemaakt. In vrijwel alle winkels in die buurt hebben zij diefstallen gepleegd, waarbij goederen van den meest uiteen loopenden aard van hun gading waren. De zaak is aan het rollen gebracht door dat een mulo-onderwijzer die een tip had gekregen van de ouders van een zijner leerlingen, de politie in den arm nam. Al spoedig bleek, dat zij boeken, melk poeder, een vaatje groente, kaas, sprot en theesurrogaat hadden gestolen. Ook over dertig zakjes anthraciet, die zij voor f 0.30 tot f 0.70 verkochten, hebben zij zich ontfermd, evenals over vijf fietsen, die zij gedeeltelijk uit woningen hebben ontvreemd en waarvoor zij prijzen maak- avonds wil ze vrij zijn. Bioscoopje en zoo. Dansen op den Zeedijk. Is Kees er bekend? Nee? Hoe is het mogelijkl Zoo'n toffe jongenl Laat ie nou gauw zijn vader vaarwel zeggen en aan land komen. Die schipperij, och, man, het is armoe troef. Sabbelen en nog eens sabbelen voor een mager stukje brood. Moet je d'r moe der hóóren, die vervloekt de schuit al even hard als zij. Maar ja, die zit er op en kan er niet weer af. Met haar is het heel wat anders. Zij is niet met haar vader getrouwd, waar? Haar lach klinkt schril langs den waterkant. Ze wil wel eens trouwen, maar voorloopig nog niet. Moet nog wat jong blijven. Maar trou wen met een schipper dat nooit, nooit. Jawel, zij zal met open oogen de armoei ingaan! En zoo ratelt zij dóór. Als een afloopende wekker. Nou, ze zijn er. Wan neer gaat-ie weg? Donderdag pas? Zul len ze dan morgenavond? Naar Vlisdijk? Daar is 't een gezellige pan. Veel gezel liger dan in Zuidstad. Met een tramme tje ben je er zóó. Kees wil ,;neen" zeggen. Want opeens is het of Jane naast hem staat en hem verwijtend aankijkt Maar zij houdt, als hij aarzelt, aan; dwingt hem, als het ware. En Kees zegt: „Als ik kan. Zullen eens zien, hoe het staat met. de laderij. De ouwe wil Don derdagmiddag weg." (Wordt vervolgd.) ten van f 50 tot f 80. Bij huiszoeking vond de politie boven dien onderdeelen van verscheidene mi crotelefoons, die zij uit publieke telefoon cellen hadden gestolen. Het geld en de levensmiddelen waren uiteraard verdwe nen, maar van de goederen is het groot ste deel nog terecht gekomen. Nadat te gen de jongens, die voor het grootste deel nog op school waren proces-verbaal was opgemaakt, zijn zij op vrije voeten ge steld. (N.R.C.) Verdronken. Tijdens een onbe waakt oogenblik geraakte een 2%-jarig kindje van A. d. H. te Oudenbosch in een waschtobbe met water en verdronk jammerlijk. Geruimen tijd heeft men nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch het bleek dat de levensgeesten reeds wa ren geweken. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 19 Mei 1942. J. C. Sinke, 41 jaar, schipper te Yer- seke, wegens uitvoer naar België van 12 manden met gepelde en gekookte gar nalen en een 10-tal doozen met blikken gekookte fint, ongeveer 400 vaatjes zoute visch, haring en ansjovis en 10 vaten van 50 kg. garnalen en visch. Verdachte was verschenen en bekende het ten laste gelegde. De Officier van Justitie acht het een zeer ernstig feit, er zijn groote bedragen mee gemoeid. Eisch 2 maanden gev. straf. Mr J. F. C. van Deinse, advocaat te Middelburg, vindt deze zaak een typisch tijdsverschijnsel. Het is de staart van -een groote smokkelzaak welke verleden jaar door den Economischen Rechter te Haar lem is berecht. Weliswaar zijn de levensmiddelen aan de Nederlandsche voedselvoorziening ont trokken, doch deze zijn ten goede geko men aan de Belgen. In België geeft men zeer hooge prijzen. Pleiter vraagt zich af of op de telaste- legging wel een veroordeeling kan vol gen: mocht dat toch het geval zijn dan vraagt hij de meest mogelijke clementie. De, geëischte straf van 2 maanden acht hij te hoog. Spr. verzoekt aan verdachte een geldboete op te leggen ook al in ver band met het feit dat verdachte door zijn volledige medewerking het onder zoek zeer heeft vergemakkelijkt. Uitspraak 6weken gev. straf wegens verboden uitvoer. Geweigerd zich te laten lieuren voor Duitschland. Een feit, dat nog niet veel de aan dacht van den Economischen rechter heeft gevraagd, doch volgens de aankon diging van den officier binnenkort vaker zal voorkomen, is te Den Haag reeds zwaar gestraft. Het betrof H. W. v. d. Maden uit Roe- lofarendsveen, die geweigerd had naar de keuring te komen te Leiden ten be hoeve van zijn tewerkstelling in Duitsch land. De officier zei,, dat binnenkort een groot aantal van dergelijke gevallen be recht moet worden, want vele menschen meenen blijkbaar, dat zij beter weg kun nen blijven van de keuring. Daarom is een strenge straf noodig, en hij vorderde drie weken gevangenisstraf. De Economische rechter verklaarde dergelijke weigeringen hoogst ernstig te vinden, zij zijn gelijk te stellen met het- saboteeren van onze voedselvoorziening; hier wordt het gebruik maken van ar beidskrachten gesaboteerd. Verdachte is bij verstek tot twee maan den gevangenisstraf veroordeeld. prijs verkreeg Max van B, Koole met 74.5 punt, terwijl Adriaan van P. Koole en Jan van C. M. Jasperse een eervolle vermelding kregen. Bij het vrouwelijk fokvee blonken uit: eerste kalf Cato .van A. A. Vis met 77 p. derde kalf Nelly van M. Lorier 79 p. en van het oudere vee: Emma van J. Kod de 79 p.; Siska van denzelfde 78.5 p.; Julia van B. Koole 78 p. en Bertha van H. A. Vis 77 p. De tweede keuringsplaats was Rit- them. Van de stieren behaalde Elza's Rudolf van de stierenvereeniging Rit- them een eerste prijs en ook Karei I van W. Cevaal werd in de eerste prijsklasse geplaatst. Van de koeien met het eerste kalf be haalde Dora en Juffrouw, beiden van P. Ovaa resp. 78 en 77 p.; van die met het tweede kalf Bontje van Joh. Ce vaal 78.5 en Nora HI van W. Cevaal Azn 77 pun ten; met het derde kalf was Frida van Joh. Cevaal, die 79 punten verwierf, met een vierde kalf, verkregen van Nora en Juffrouw van dezelfden resp. 81 en 78 p.; en Rika van W, J. Cevaal 77 p. Van de ouderen verkregen Kapitein van Joh. Cevaal 79.5; Juliana van P. Ovaa, Non van J. J. Goedhart en Lieveling van Joh. Cevaal allen 79 punten. Kalfvaarzen van P. de Visser en W. J. Cevaal bleken de beste van 6 aangevoer de en jaarlingen van W. J. Cevaal en Joh. Cevaal van de 8 voorgeleide dieren. Des middags kwam eerst Middelburg aan de beurt, waar totaal 24 dieren wa ren aangevoerd. Van de stieren was de beste Dirk van Gebr. Reijnierse; terwijl verder eerste prijzen verwierven: Martinus n van J. Overbeeke met 79 p.Janny van G. Leen- dertse met 76.3 p., terwijl Constantijn Fr^ns 33 van J. Wallenburg te Veere een eervolle vermelding verwierf. Bij de koeien met een kalf was Pietje I van Gebr. Reijnierse het beste met 79 p.vervolgens Saar van C. Poppe, Grijps- kerke 78 en Elza van J. Poppe 77.5 p. Met 2 kalveren behaalde Bouwina van J. Poppe 78 p.met drie kalveren Anna van Gebr. Reijnierse 81, Kaatje IV van C. Poppe 80, met vier kalveren Cora van Gebr. Reijnierse 81, IjSmma van C. Poppe 80.5 p.; Nina en Kaatje Hl, beide van Gebr. Reijnierse, resp. 79 en 78 p. Oudere koeien: Nelly van Gebr. Reijnierse 84; Roza m van C. Jobse 83.5 en Kaatje- II van C. Poppe 83 p. Ten slotte werd ook te N.- en St Joos- land gekeurd. Van de stieren behaalde een eerste prijs: Frans b, van H. J. Jan- se, Arnemuiden 82.2 p.; Sijtze van .T. Krijger te Arnemuiden f 79.1 p.; Lea's Boy van M. P. Hage 75.5 p. en Johan van J. Franke 74 p. Van de. koeien met 1 kalf behaalde Nelly II van C. L. Brakman 84; Boerin- ne m van C. Polderdijk 81 en Marie van J. Franeke 78.5 p.; van die met twee kalveren: Koos van J. Poppe 82 p.; Mona ,_en Eva van C. A. Polderdijk resp. 81.5 en 80.5 p.; Emma en Roza van C. de Dreu resp. 80 en 78 p.; drie kalveren: Bontje van J. W. de Klerk 80 p. Van de ouderen: Emma van J. Poppe 82 en Sta- ne van P. de Visser 78 p. De premiekeuringen) van stieren) en) vrouwelijk fokveö op Walcheren. Gisteren ijn de keuringen, uitgaande van de Provinciale Commissie- ter bevor dering van Rijkswege van de Veefokkerij voortgezet op Walcheren. Het eerst kwam aan de beurt de keu ring te Souburg. Van de stieren behaalden eerste prij zen: Dora's Thomas van P. Besuijen met 78.4 p.; Evert van H. A. Vis 77.7 p.; Thomas van J. Kodde 77 p. en Nora's Bram van P. Kool© 76.2 p. Een tweede GOES. Overleden: D. A. Knopjes, 11 maanden. Van 8—14 Mei. KRUININ GEN. Geboren: Johanna Krina, d. v. B. Schrier en C. P. Dek. Ondertrouwd: M. A. den Hollander, 35 j. en M. G. Rozinga, 30 j.; C. P. Hoe- beke, 32 j. te Yerseke en W. Kuzee, 27 j.; C. Willeboer, 23 j. en J. W. Kole, 22 j. Getrouwd: J. Kraak, 27 j. te Lopper- sum en S. J. Kostense, 27 'j. (I. C.) GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van D'insdag 19 Mei 1942. Aardbeien 22,50 per kg.; Lamsooren 22, Prei 10,80, Rabarber 79, Stoofsla 15, Spinazie 6,309, Zeekraal 3236, alles per 100 kg.; Radijs 1,752,20, Rammenas 8,5010 per 100 bosBloem kool 10,4030, Kropsla 4,506 per 100 stuks. Primulaplanten 2,90 per 100 stuks. Generaloberst Von Manstein en generaloberst Von Richthofen met de officie ren van hun staf op hun post, van waaruit zij den aanval op het schiereiland Kertsj in nauwe samenwerking tusschen leger en luchtwapen leiden. Hoffmann-Stapf-P, K, Korter-Pax Holland m.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2