OOK GIJ KUNT WELVAART EN ARBEIDSVREUGDE VINDEN DOOR WERK IN DUITSCHLAND Uit de Provincie FEUILLETON (Wordt vervolgd.) Binnenland Gemengd Nieuws Kerk e HOOGE LOONEN GOEDE KAMER A ADS.CHAP 'GUNSTIGE ARBEIDSVOORWAARDEN VRAAGT INLICHTINGEN BIJ OE GEWESTELIJK! AABSIDS8UREAUX zou zqn met dien eed, met de wereldbe schouwing van het nationaal-socialisme, met de wet van ons gemeenschappelijk bloed, nooit en te nimmer. Met uw eed en met de*.woorden waar mede uw leider de Nederlandsche SS aan den Führer heeft opgedragen, neem ik u nu op in de groote gemeenschap der SS, der geheele Germaansche SS. En dan eisch ik nog iets anders van u, dat gij, waar gij u in dienst hebt ge steld der groote gemeenschap, dat gij uwen leider nimmer teleurstelt in den dienst aan uw vaderland. Ik verlang van u, dat het voor u een eerezaak zal zijn, voor de besten in de N.S.B. te gelden. In dienst, in trouw, in gehoorzaamheid, en voorbeeldige plichtsvervulling. WANNEER VERpUISTEREN? Woensdag 20 Mei 1942. 's Morgens tot 5.40 u. 's Avonds van 21.34 u. Diefstal uit aangeteekende zending. Uit een aangeteekende zending van Goes naar Amsterdam is f 10.000 ver dwenen, namelijk zeven biljetten van f 1000, genummerd AN. 80017, AQ 677, AR. 18411, AS. 52750, AS. 63561, AS. 87585 en AT. 11181 en dertig biljetten van f100. De commissaris van politie van het bureau Singel 455457 te Amsterdam verzoekt hun, die hieromtrent inlichtin gen kunnen verschaffen, zich te willen melden aan genoemd bureau. Benoemingen. Benoemd tot dijk graaf van den calamiteuzen Onrustpol der J. I. Karelse te Wissenkerke; tot dijkgraaf van den Gooikens- Nieuwlandpolder J. L. van Gastel Mz., te Zierikzee en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf J. der Weduwen M.Jz. te Kerkwerve. Middelburg. Verkeersverbetering. Het aanleg gen van den Langevieleweg in den nieuwbouw aan 'tZand heeft gelegen heid gegeven op den hoek van dien weg en den Langevielesingel een verkeers verbetering aan te brengen. In Februari kon worden bericht, dat daar enkele stukjes grond voor en naast panden door de gemeente werden overgenomen. Thans zijn deze bij den openbaren weg gevoegd. Voor de perceelen aan den s'ngel zijn nette»afscheidingen gemaakt, terwijl het trottoir nu ook tot aan den hoek kan worden doorgetrokken. Wijziging pachtprijs. De burge meester besloot tot verhooging van den prijs van den pacht voor 13.35.93 h.a. bouwland in den Mortierepolder voor J. Poppe Wzn. alhier van f 1168.34 op f 1335.93 met ingang van 1 October a.s. en dien voor 1.80.70 h.a. weiland bij de voormalige Middelburgsche Haven voor J. Baayens Jzn. te Kleverskerke van f 50 op f 100, ingaande 25 November a.s. HET HUISJE AAN DE HAVEN. 25) -o- Ze passeeren de badinrichting, de tex tielfabriek. AI nader komt de monumen tale toren van Zuidburg, die wijd in den omtrek te zien is, omdat die verre con treien beheerscht. Ep dan is de aanleg plaats bereikt. De „Eben-Haëzer" heeft voor de zooveelste maal den tocht weer volbracht. Het is tusschen licht' en donker. Vóór hen ligt een tjalk. De schipper komt juist uit de roef, steekt de hand op en roept: „Hui!" „Hui!" zegt Kees terug. En: „Hui!" antwoord ook de ouwe. „Wie is dat?" vraagt Olieheerd, als Kees naar achter komt geloopen. In de schemering kan da beurtschipper weinig onderscheiden. „Steinmetz" antwoord Kees. „Van de Goede verwachting". Met steen geladen". „O, die Een beetje minachtend komtdit er uit. Het is duidelijk, dat Olieheerd niet bepaald „dik" is met Steinmetz. Al enkele malen hebben ze dien nu ontmoet in Zuidburg. Steinmetz is een tweede Van Bergen. Hij kan geen kroeg voorbijloopen. Olieheerd had den man Een goede maatregel. Evenals ver leden jaar is men bezig met het bespui ten van plekken water en kelders met water in de verwoeste deelen der bin nenstad ter verdelging van larven van malariamuggen. Terwijl men verleden jaar daarvoor petroleum gebruikte, wordt nu het speciale verdelgingsmiddel Scheltox aangewend. Het spuiten ge schiedt door brandweerlieden. Weer vele overtredingen. Men kan nu toch langzamerhand wel weten, dat het verboden is zich zonder persoonsbe wijs op straat te begeven. Niettemin zijn er weer 5 personen bekeurd omdat zjj dit bewijs niet bij zich hadden. Ook het rijden in verboden richting in straten, waar dit door borden is aange geven en ook het loopen met een rij wiel aan de hand in zulke straten mag nu toch wel als een kans op een ver baal worden bekend geacht. Toch ook daarvoor weer 5 verbalen. Ten slotte is het onbegrijpelijk hoe menigmaal men nog personen boven den leeftijd achter op rijwielen ziet mede voeren. Ook dat is streng verboden. Het is geen wonder, dat het politierapport ook te dier zake het opmaken van een procesverbaal aangeeft. Goes. Zaterdag vergaderde te Goes de afdeeling „Zeeland" van Onderwijze ressen bij 't Chr. Voorbereidend Onder wijs onder leiding van mej. J. v„ Wuyck- huyse van Yerseke. Door mej. J. van Willigen te Kapelle werd een inleiding gehouden over „Or de", waarop practische bespreking volg de. Mej. A. Schout van Middelburg be handelde het werken met „Stokjes en Ringen". Door verschillend practisch werk toegelicht kwam uit met hoeveel variatie en zeer ontwikkelend de kleu ters met dit leermiddel kunnen worden beziggehouden. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen mej. C. M. M., alhier, we gens het fietsen op een weg in verboden richting, terwijl ze ook nog een proces verbaal kreeg, omdat ze geen persoons bewijs bij zich droeg. Zuid-Beveland. Kloetinge. Het muziekgezelschap „Ex celsior" hoopt zijn zomerconcerten te geven op de volgende data: Zaterdag 23 Mei; Woensdag 10 Juni; Zaterdag 27 Juni; Woensdag 15 Juli; Zaterdag 1 Aug., plus nog een concert op een na der te bepalen datum. Het programma voor Zaterdag a.s. luidt als volgt: 1. Jubelklange, Ernst Uebel. 2. Dichter und Bauer, Fr. v. Suppé. 3. Gold und Silber, Fr.. Léhar. 4. Hollandsche Suite, J. R. v. d. Glas. (verpl. nr le afd. Conc. '42). 5. Marche Sportive, Fr. Popy. 6. l'Union fait la Force, L. Canivez. (vrij nr Conc. '42). 7. Charmant Bouquet, G. Gadenne. 8. Faust Fantasie sur l'Opera de Gou nod, arr„ Kessels. 9. Frei Weg, C. Latann. Walcheren. O. en W. Souburg. Zaterdag is het examen gehouden voor het E.H.B.O.- diploma. Van de 16 candidaten slaagden er 14 en wel de dames B. v. Deventer, W. M. L. v. Driel, mevr. M. M. v. Ge- mertDe Hullu, mevr. M. Leenhouts Tatenhove, W. Baljeu, H. H. Engelmoer, P. Abrahamse, mevr. DikGreenhof en de heeren P. Jobse, A. Goedhard, C. J. Lucas, E. C. Deventer, E. Kanning en J. Vermeere. Na afloop vond de diploma-uitreiking plaats, waarbij het woord werd gevoerd door Dr v. d. Bijl (Vlissingen), één der cursisten en de afdeelingsvoorzitter van het Roode Kruis. Zoutelande. Ouderavond. Vrij dagavond hield de Vereen, tot stichting en instandhouding van een school met den bijbel haar ouderavond in de school, die onder leiding stond van den heer H. Maas, vice-voorzitter. Door het perso neel der school werden behandeld ka rakter, samenwerking personeel en ouders en wedijver. Van de gelegenheid om in de pauze het werk der leerlingen en de handwerken te bezichtigen werd druk gebruik gemaakt. Het was een ge slaagde ouderavond. reeds spoedig in de gaten en liet hem vrijwel links liggen, was beleefd, meer niet. Kefta evenwel is reeds verschillende malen de gast geweest in de roef van de „Goede verwachting", waar het gezin Steinmetz huist. Want de schipper is niet alleen. Zijn vrouw is aan boord. Een dodr en door slonzige vrouw. En dan is er de dochter Catrien, een meisje van een jaar of twintig of daaromtrent, die al niet veel meer dan haar moeder is. Met een paar brutale oogen, die de ouwe niet mag, kijkt zij de wereld in. Een paar half volwassen jongens zijn ook aan boord. Mét elkaar verdienen zij het brood je. Het kon een goed stuk brood zijn, als die menschen het verdiende geld niet „over den balk" gooiden, op allerlei wijze. Het is een gezin, dat op de „Goede ver wachting" een wonderlijk leventje leidt. Allen vloeken er „als ketters". En zoo nu en dan toen het scheepje de vorige maal in het kanaal van Zuidburg lag was het al heel erg is er hooggaande ruzie. Een uurtje later zingen allen weer straat deuntjes bij een valsche harmonica! Zoo'n stel heeft Olieheerd nog niet in zijn leven ontmoet. Hij heeft er gruwelijk het land aan, dat Kees zich met die lui bemoeit. Freek Olieheerd moet nog even de stad in. Een firma opzoeken, die moet wor den aangespoord, om niet op het laatste RAAD DER NEDERLAND8CHE ARTSENKAMER GE-INSTALLEERD. In het gebouw van de Nederlandsche Artsenkamer te Amsterdam, is Zater dagmiddag de raad der Nederlandsche Artsenkamer officieel door den presi dent der Nederlandsche Artsenkamer geïnstalleerd. In dezen raad der Nederlandsche Art senkamer hebben, behalve de plaatsver vangend president der Nederlandsche Artsenkamer, en de plaatsvervangend leider der Nederlandsche Vereeniging van Ziekenfondsen, ook uit hoofde van hun ambt, zitting de leiders van de ge westelijke bureaux der Nederlandsche Artsenkamer. Als zoodanig zijn be noemd: J. Dozy, zenuwarts te Haarlem, voor Noord-Holland en Utrecht; L. M. ter Horst, arts voor hartziekten te Gro ningen, voor Groningen, Friesland en Drente; H. Couvret, huisarts te Arn hem, voor Gelderland en Overijssel; H. K. W. Wrede, arts voor tropische ziek ten en geneeskundige bij den Raad van Arbeid te Leideil, voor Zuid-Holland en Zeeland. Tot leden van den raad der Neder landsche Artsenkamer zijn voor den tijd van vier jaar de volgende artsen be noemd: J. Barth, huisarts te Groningen en H. C. C. Wagner, huisarts te Aalsmeer; als specialisten: L. Harden- berg, zenuwarts te Amsterdam; H. J. Oltmans, oogarts te Amsterdam en J. C. Diehl te Bussum. Als hoogleeraar heeft in dezen raad zitting prof. dr jhr G. A. Kreuzwendedich von dem Borne, hoog leeraar in de inwendige geneeskunde te Groningen. Als ambtenaar-arts P. A. van Luyt, medisch adviseur bij de ar beidsinspectie te 's-Gravenhage. De ziekenhuisartsen zijn. vertegenwoordigd door dr K. Keyer, geneesheer-directeur van het Stads- en Academisch zieken huis te Utrecht en leider van het Me disch Front. De directeur van den ge meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst te 's-Gravenhage, arts J. A. Putto, vertegenwoordigt de Nederland sche geneeskundige en gezondheidsdien sten, Dr L. J. del Baere heeft als des kundige op het gebied der ras- en erfe lijkheidsleer zitting in den raad. Als hy giënist is in dén raad opgenomen dr H. Peeters, leider der afdeeling volksge zondheid van den gemeentelijken genees kundigen en gezondheidsdienst te Am sterdam, terwijl de longarts L. J. Boelen te Rotterdam als vertegenwoordiger van de belangen der t.b.c.-bestrijding zitting heeft. De president heeft de leden van de Nederlandsche Artsenkamer, ter gele genheid van de installatie, toegesproken. Hij begon eraan te herinneren, dat de Kamer is opgericht in een geweldigen tijd, eén tijd, waarin wereldrijken elkaar bestrijden. Het winnen van den oorlog is wel het allereerste, maar niet het be langrijkste probleem. Het allerbelangrijkste probleem is de organisatie van den wederopbouw van de Germaansch-Europeesche ruimte in nationaal-socialistischen zin, dat wil zeg gen, in bioiogischen zin, dus in organisch volksch verband. Slechts biologische harmonie hand haaft zich. Nationaal-socialisme is bio logie, dat wil zeggen, de geheele leer van het nationaal-socialisme met als basis zijn erfelijkheidsleer en zijn rasser leer stoelt met zijn hoofdwortels geheel in de medische en biologische wetenschap en juist daarom rust er in den komenden staat op de schouders van de artsen, niet alleen een groote verantwoordelijk heid, maar zij hebben daarin ook een groote taak te vervullen. De arts zal niet slechts zijn geneeskun stenaar, maar ook sibbearts, gezond heidsleider van en te midden van het volk. Aangaande de verhouding patiënt-arts zal den Raad een reeks reglementen en verordeningen ter bestudeering worden voorgelegd, wat den sibbe-arts betreft zullen richtlijnen moeten worden vastge steld betreffende onderzoek voor en raad' bij het huwelijk en wel dat ge schiedt op den huwbaren leeftijd, dus voor de liefde in het spel is. Spreker kwam in dit verband op het „artsengeheim". De arts zal zijn hoofd moeten buigen voor de verruiming, die des biologische wetenschap aan zijn in- nippertje met de goederenv te komen, want dat houdt hem te veel op. Als hij terugkeert, wordt zijn voorge voelen bevestigd: Kees is verdwenen. On getwijfeld zit hij in de „Goede verwach ting". En zoo blijft de ouwe eenzaam in de kajuit, waar hij het avondmaal nuttigt om vervolgens nog wat te lezen. De courant, een boek. Ook de Bijbel ligt bij de hand. Uit de richting van den buurman klinkt de muziek, weer van dat valsche ding. Ifoe is het mogelijk,dat Kees, zijn jongen, zich thuis gevoelt in dat ruwe gezelschap. Wat moet er toch van dien jongen terecht komen? Het wordt tien uur en nóg laat Kees zich niet zien. Even wacht Olieheerd nog, maar dan klautert hij den wal op en begeeft zich naar de achterzijde van de „Goede verwachting", luid roepend: „Hallo!" Het deurtje van de roef wordt geopend en in het gangboord komt een van de jongens van Steinmetz. „Ha, Olieheerd. Kom aan boord, man." „Nee, dank je. 'kWil gaan slapen. Vannacht ben ik ook niet op mijn bed geweest. Roep mijn zoon even, wil je?" Die is niet aan boord". „Wat zeg je?" zichten heeft gebracht en ook h|j zal in de eerste plaats hebben te zijn de ge zondheidsleider van zijn volk als orga nisch geheel en eerst daarna met dezelf de voortreffelijke zorg, arts in de oude beteekenis van het woord. De arts zal in de toekomst de aan zijn hoede toevertrouwde patiënten en fami lies met raad en inzicht hebben bij te staan, bij de gewichtigste daad van hun leven, namelijk het bepalen van bun teeltkeus. Spreker zeide, dat het artsengeheim hem zeer nauw aan het hart ligt, maar het is bekend, dat de gewetensvolle me dicus, dpor zijn gehouden zijn van trouw aan het „secret absolu" zich in bepaal de gevallen kan gevoelen als een misda diger tegenover zijn volk. In gevallen, waarin het volk als geheel wordt be dreigd, zal de arts niet alleen kunnen, maar ook moeten spreken. Aan de hoogheid van het artsengeheim doet dit niet slechts niets af, maar juist doordat de verantwoordelijkheid hier voor in handen van den arts zelf gelegd wordt, draagt het er eer toe bij. Er voor te waken, dat geen uitwassen in omge keerde richting ontstaan, zal mede tot de taak van den Raad behooren. Daarbij sta steeds de vraag voorop: „Waarmede is mijn volk het best gediend?", in de tweede plaats: „Hoe worden de eer en het beroep van arts het beste hoog ge houden?" De nieuwe zeeppoeder. 's GRAVENHAGE. 16 Mei. Door een misverstand zijn in een vorig bericht en kele woorden uitgevallen, waardoor een onjuiste aanwijzing is gegeven voor het gebruik van het zeeppoeder nieuwe sa menstelling. De zin, waaruit de woorden zijn uit gevallen luidde als volgt: „Tevens dient niet met een warm sop te worden gewasschen, doch integen deel bij een zoo laag mogelijke tempe ratuur van het water." Hierdoor is de indruk gewekt, dat men bij toepassing van het nieuwe zeep poeder steeds koud zou moeten was- schen, wat volstrekt niet het geval is. Bedoeld werd alleen, dat het aan te be velen is wol en natuurzijde geheel koud te wasschen; alle andere goederen, ook kunstzijde, kan men warm wasschen, zooals men dat ook met zeeppoeder van de oude samenstelling deed. Maximumprijzen voor Jam. Blijkens een mededeeling van den ge machtigde voor de prijzen zijn met in gang van gisteren maximumprijzen voor jam vastgesteld. Jam is thans uitslui tend verkrijgbaar in drie kwaliteiten, n;l.vruchtenjam, huishoudjam le en huishoudjam 2e soort. Eier- en wildprijzen. Wij laten hier ten behoeve van het publiek en ter waarschuwing van handelaren de maximaal toelaatbare prijzen voor eieren en wild volgen. De prijzen voor versche kippeneieren van detaillist aan consument varieeren tusschen f0.07 en f O.IIV2. De pluim veehouder, die rechtstreeks aan den consument levert mag ten hoogste 8% cent rekenen. Kalkeieren en koelhuis eieren mogen respectievelijk ten hoogste 8Y2 en 10 cent kosten. Versche eenden eieren ten hoogste 9 cent. Tam konijn mag worden verkocht panklaar voor f 2.70 per kg. Voor het gevogelte kippen, hanen, kuikens, eenden, kal koenen en ganzen geldt als prijs fran co huis panklaar f2.35 per kg. Burgemeesters. M. F.. Berkhout is met ingang van 15 Mei 1942 opnieuw tot burgemeester van de gemeente Voorschoten benoemd. Blijkens de St.ct. is C. P. van der Sluys ontslagen als burgemeester der gemeente Landsmeer, en J. H. Crezee als burgemeester van Ridderkerk. De strijd tegen den clandestienen handel. Een landbouwer vervoegde zich dezer dagen bij een schoenwinkelier te Amers foort met een bon voor nieuwe schoenen. De bon was door het distributiekantoor afgegeven en echt. Toch kon de landbou wer geen schoenen koopen, want de win kelier elschte eersteen pond spek. De schoenenhandelaar, die deze methode toepaste omdat ze, naar zijn zeggen, in Brabant en Limburg regel is geworden, zal er wel onaangename gevolgen van ondervinden, want de politie heeft de zaak in onderzoek. Doodelijke ongelukken. Van eenige bij de kleigroeve aan aen Bovensten Molen te Venlo spelende kin deren, klom de 9-jarige H. D. op een op de helling staand kipkarretje. Plot seling kwam het wagentje in beweging en liep in groote vaart de steile helling af. In zijn angst durfde de knaap er niet meer af te springen. Onder in de klei groeve botste het kipwagentje met groote kracht tegen een locomotief, die op het smalspoor stond. De jongen vloog met zijn hoofd tegen een ijzeren haak van de machine en bleef in dezen haak hangen. Voorzichtig werd hij door toegeschoten arbeiders uit deze netelige positie bevrijd. Nadat geneeskundige hulp was verleend is de knaap in hopelozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst aan de bekomen verwon dingen is bezweken. Het slachtoffer was eenig kind. De dakdekker P. Th. te Horst, is van het dak van een in aanbouw zijnde woning gevallen. De val was van dien aard, dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Enkele uren na aankomst in het ziekenhuis is de ongelukkige aan de bekomen verwondingen bezweken. Hij was gehuwd en vader van een talrijk gezin. In de ondergrondsche werken van de Oranje Nassau mijn 3 te Heerlen heeft Zondagochtend een doodelijk ongeluk plaats gehad. De machinist J. H. A. V. uit Schaesberg is bij het aankoppelen van wagens aan de machine zoodanig met zijn hoofd tpsschen wagen en machine bekneld geraakt, dat hij kort daarna aan zijn verwondingen is overleden. Te Deggeloo (gemeente Dwingeloo) zijn bij het oversteken van de straat twee meisjes van ongeveer vier jaar door een autobus overreden en op slag gedood Het waren kinderen van den heer J. v. V. en van den heer A. S. Verdronken.' Te Erica is het 2-jarig zoontje van den heer L. W. P. in de Veenschapwijk geraakt en verdron ken. Serie inbraken opgehel derd. De gem.-politie van Oss is er door 'n toevalligen samenloop van omstandig heden in geslaagd, een zeer groot aantal diefstallen en inbraken tot klaarheid te brengen. Naar aanleiding van een twist tusschen enkele opgeschoten jongens, welke in een messtekerij ontaardde, werd de politie gewaarschuwd, die overging tot arrestatie van twee 17-jarigen. Een van hen was in het bezit van een fiets- taschje en dit onbeteekenende Voorwerp zou den sleutel vormen tot een opzien barende ontdekking. Bij onderzoek bleek namelijk dat het taschje afkomstig was van een onlangs gestolen fiets. De politie was met deze ontdekking natuurlijk niet tevreden en voelde de knapen geducht aan den tand. Zoo kwamen in het geheel een 25-tal diefstallen en inbraken aan het licht, waarin de veelbelovende jonge lieden de hand bleken te hebben gehad. Bij huiszoekingen kwam een heel arse naal van gestolen goederen voor den dag, waaronder een tiental fietsen, radiotoe stellen, een groote hoeveelheid levens middelen en een flinke partij nieuwe damesschoenen. Naar aanleiding hiervan kon ook reeds worden overgegaan tot aanhouding van enkele helers. Ongeluk in chemische fa briek. Zaterdagochtend heeft in de Chemische fabriek te Diemen 'n ongeluk plaats gehad, waarbij een drietal perso nen is gewond. Men was aan het aftap pen van een vat met chloorsulfer. Toen de vloeistof in een flesch was overge bracht, sprong de flesch en de bijtende inhoud verspreidde zich in het rond, waardoor de laborante, mej. D. S., en een assistent-laborant, de heer J. L. B., benevens de chemicus, een broer van mej. S. brandwonden kregen. Bij mej. S. "en den heer J. L. B. waren de verwon dingen aan gelaat en handen zoodanig, dat zij naar het O. L. Vrouwen Gasthuis te Amsterdam moesten worden gebracht. Ned. Hi Bedankt: voc Cannegieter Wzn.) kate te Klooster Chr. Ge Beroepen: te J. Tolsma), J. G. v zen (N.-H.). Huipp Ned. H e r v RotterdamZuid, Longerhouw (Fr.) Geref. Kerl Duurswoude (voor beid te Bakkeveen] Garijp. Ds J. G. In de vacature v de Chr. Geref. Gen een beroep uitgebr M i n n e n te Huize Ds van Minnen en studeerde aan c der Chr. Geref. Ke hij in 1937 candide ber van dat jaar a dikambt in zijn teg Hij is een begaa reeds tal van be: bracht, doch ste resultaat. Evang. Luth. G Het blijkt, dat kingsdienst ter ge bileum van de Et te Middelbur ling bestaat. Ver: zullen daarbij aan Caro zal eenige dienst, welke morj vangt, is vrij toeg singel. Korte berich Ned. Herv. Gem. in de Zondag geh «ningen aan de gen gedaan in verban derde predikantsp De kerkeraat van Naarden, die sloten de rechtzit] plaatse in kSerkeli men. De kerkeraa kelijke commissie' predikanten, één en het voltallig b tie, welke commiss en het werk van 1 evangelisatie zal De diensten gaan keraad uit. Te Zwaagwe der Geref. Kerk meerden aldaar onder de kerk ve predikant van la: W. B. den Brave, 1 dragers te Zwaag bevestigd en afsci nu zelfstandig g« De classis H ken heeft in haa adhaesie betuigd kerkeraad van tot de eenheid a Beroepbaar van cand. S. Eu de Ned. Herv. K renstraat 18, Kaï Giften en le het verjaardagfo gemeente te Gi kerkvoogdij aldai geboden een sme bruike in de gei tiekamer, alsmed menvazen voor d kerk. Wijlen mevi te Gouda heeft meente van Soei f 500 gelegateerd schuldbekentenis De Geref. K een legaat groot de wed. R. waa rusthuis en f 25 Ziekenzorg. In de Ned. H dam werd een teerd waarvan f 200 voor de kei de Noodcollecte. Examens. G examen (Afd. Oostburg: A Coppens, Sluis; 1 deJ. v. d. S Streefkerk ,Bre: IJzendijke; J.. Wi gewezen 1. Geslaagd voor A) aan de R.H.l C. van Westen Nieuwerkerk) en huijzen te Nieuw Zierikzee en P. I wershaven. Afge Het U. L. bestuur van (M)ulo heeft, na; dezer vereenigin gehouden: een van en de andei Met het voortschrijden van de lente is ook de strijd aan het Oostelijk front weer in hevigheid ontbrand. Een Duitsche pantserwagen passeert een brandend dorp Zuidelijk van het Ilmenmeer, Atlantic-Holland-P.K. Wulf-Pax Holland m opvoeding op de den toestand op de Vereeniging ben resp. op viei quête medegew ontleenen wij: Het onderzoek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2