het Godsvertrouwen, de liefde voor volk en, vaderland en de eerbied voor den ar beid. Wy hebben een groot doel voor oogen: ons volk voor te gaan in het nieuwe tijdperk dat aanbreekt, het den weg te wyzen naar een nieuwe toekomst. Vele van onze volksgenooten zien naar het geen achter ons ligt, houden zich bezig met verloren illusies; gelooven in won deren en wachten af. Anderen gingen nog verder: zy waren militairen in de Meidagen van 1940, trokken terug en gaven zich over toen er een Neder- landsch leger van honderdduizenden stond en nu er geen leger meer is, wil len zy vechten met een verzameling oude handwapens. Zy lieten hun leven zonder eenig nut voor ons volk te hebben kun nen doen. Wy nationaal-socialisten be treuren dit het diepst, want nutteloos vergoten bloed is volksverzwakking. De Nederlandsche Vrijwilligers aan het Oostfront. FEUILLETON met den kleinsten, maar volkomen juis- ten inzet van krachten dat kan bereiken, wat men tot nu toe voor onmogeiyk ge houden heeft ons initiatief en ons werk noodig heeft i Uit de Provincie (Wordt vervolgd.) Zij, die kwamen en gingen. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw f Tegen vele volksgenooten in moeten wy ons pionierswerk verrichten. Wy zul len dit blyven doen naar eer en geweten. Wy zyn overtuigd dat er maar een weg is uit het moeras naar den vasten grond. Die weg is tegen de vereeniging van het bolsjewisme, kapitalisme en jodendom, voor het nieuwe Europa van nationaal- socialistische en fascistische volkeren die ons werelddeel in vrede met elkan der willen opbouwen. Dit nieuwe Euro pa wordt gevormd door Fueher en Duce, door hun volkeren en door allen, die daarmede solidair zyn. Aan dit nieuwe Europa moet ons volk deel hebben of het moet ten onder gaan. Wy willen het niet zien ondergaan, wy willen het voorgaan op den weg naar herryzenis. Het is jam mer, dat er nog zoovelen zyn, die dit niet begry'pen; het doet ons soms p(jn om te bemerken, hoe wy worden mis kend, maar het zal ons geen duimbreed doen wüken van den weg dien wy voor juist houden. Als wy dat wel deden wa ren wy geen kerels. In een tyd als de onze kan een volk alleen gered worden door een hecht ver bond van mannen en vrouwen, die be zield zyn door een wil en bereid zyn dien door te dryven, zoo noodig tegen alles in. Zy vragen niet om erkenning, die komt later vanzelf. In meer dan 10 jaar van stryd en opoffering is dit verbond tot stand gekomen. Vandaag heb ik we derom ontelbare bewyzen ontvangen van de gehechtheid aan den band, die ons bindt, gy hebt my daardoor gesterkt. Vol moed en vertrouwen gaan wy voor waarts voor volk en vaderland. Het zal waarachtig wel gaan. Hou zee kamera den." 8 Ten slotte sprak Ir Hu y gen over den persoon van Ir Mussert. Hij kent, volgens spr., slechts één doel en daarop zijn al zy'n gedachten, al zyn daden gericht: Het welzyn van het Ne- derlandsche volk. „Het is deze liefde die hem nu nog dag voor dag bezielt in zyn streven lederen Nederlander er van te overtuigen dat wij een moeten zyn opdat wy in het nieuwe Europa de plaats kunnen inne men, die ons toekomt. Nederland zal niet worden een deel van Duitschland. Het Nederlandsche volk zal niet in knechtschap maar in vrijheid naast het Duitsche volk leven, geiykberechtigd in den bond der Ger- maansche volkeren, zooals de Fuehrer dat wil en zooals Mussert het ons immer voorhield." Het slot van het artikel in het week blad der Nederlandsche S.S. „Storm" luidt Zoo groeit een ander mensch op, hy doet niet alsof hy aanvalt, hy valt aan, in het beslissende moment trekt hy zich niet terug, maar geeft zonder dralen al les, zyn wil is bevryd van de duizend be zwaren, hy handelt zonder omwegen, recht op het doel af. Het was een Joodsehe gedachte alles met takt en slimmigheid en langs listi ge omwegen te kunnen bereiken; alsof de wereld met trucs te regeeren Is. Wy zagen en beleefden plotseling in verbluf fende duideiykheid, dat een deel van het Duitsche succes op het eenvoudige feit berust, dat men zonder hokuspokus di rect op het doel afgaat en op deze vdjze HET HUISJE AAN DE HAVEN. 20) o— „Een bevlieging, denk ik", antwoordt zij alleen. „Of er zit iets achter. Het is zoo op vallend. In geen jaren is zoo iets voorge vallen. Het was steeds of Kees een vreemde was, hoe erg het is, om het te zeggen". „Wat zou er achter zitten?" „Ja, dat is nu juist de vraag. Ik heb al gedacht: zou hij met iemand iets heb ben, met het een of aiider meisje bijvoor beeld. Het zou kunnen zijn, dat hij te leurgesteld is". „Wie zou dat dan moeten zijn?" „Met geen mogelijkheid te zeggen. We vreezen, tegen jou gezegd en gezwegen dat hij op een gegeven oogenblik met een meisje komt aandragen, dat vader en moeder en wij allen niet begeeren. Wie weet het? Op Kees is geen peil te trekken". Jane gaat niet dieper op het onder werp in. Marie vergis^ zich op het oogenblik, daar is zy zeker van. Hoe het in de toekomst zal zijn is een andere vraag. Als Kees eenmaal duidelijk wordt, dat zij haar afwijzend standpunt blijft innemen, ie het niet onmogelijk, dat hij Levert zonder masker. Weliswaar moet men daarvoor de uiter ste nauwkeurigheid betrachten kunnen, maar wie eens een appèl, afgenomen door een Duitschen onder-officier heeft meegemaakt, die weet alles af van deze nauwkeurigheid, welke ieder stofje op den loop aangrypt om iemand het Zon dagsverlof in te houden. Daden te volbrengen in het geloof aan dingen, die boven leven en dood staan, leeren zichzelf tot daden dwingen, dat is een doel van dat „andere". Het tweede is echter het leven zon der masker. Alle pose, alle schyn viel weg en slechts de naakte mensch bleef over; óf een dappere en goede kameraad, óf een stuk ellende. Hier kon men noch met goochelkunsten, 'noch met branie den dappere spelen, terwijl slechts dé angst regeerde, geen omkoopery met kleinigheden uit pakjes van thuis of met opgespaarde sigaretten waren in staat een niet aanwezig kameraadschappelyk gevoel te maskeeren. Nog iets leerde ons deze strijd in het oosten: wy hebben gebrek aan alles, wat een beschaafd mensch noodig heeft, te beginnen met een vlekkelooze enveloppe tot aan ondergoed zonder luizen toe. Wanneer keuken en fouragewagen een paar dagen wegbiyven, dan blyven er slechts twee mogeiykheden, lui zijn en hongeriyden of zich inspannen en zoo lang zoeken, totdat men de noodzakeiyk- heden voor een maaltyd by elkaar heeft. Anderen voor zich te laten weren, dat gaat op zy'n hoogst één of tweemaal. Voor de rest is men op zich zelf aan gewezen. Wie niet mee wil doen kan hoogstens met een voorgewende rheuma- tiek naar een ziekenhuis verdwijnen. O f men jammert over het slechte eten, over weinig post, over koude, winderige wach ten, waarby ooren en voeten bevriezen, over luizen en vlooien, over de valsch- heid der Russen, óf men slaat zich door alles heen, mannelyk en zonder gemop per. Zoo was het waarschyniyk ook ln den wereldoorlog. Ook hij, die langen tijd in de tropische rimboe geleefd heeft, weet dat: van uit de verre verten leert men eerst de kuituur en de beschaving op haar werkelijke waarde taxeeren; din gen, die heel gewoon zijn, zooals een schoon bed of een goed boek, worden tot oogenblikken uit een beter leven. Kort en goed, men zou de verwende „jeunesse blasée" van de democratie een soldatentyd toewensohen. Maar niet slechts dat, men weet, dat dat de eenige redding voor hen beteekent. De oorlog is niet de vernietiger van het leven, zoo als onze humanlstlsche-paclfistische op voeding ons dat altyd voor oogen gehou den heeft, integendeel, eerst ln het veld wordt ons de waarde van dit leven hel der bewust, eerst daar kan men het natl- onaal-sociallsme als levensleer ten volle leeren begrypen. Brort van kracht. In het vaderiand kan men veel Bchry- ven over „de nieuwe orde", over „het ware socialisme", over de nieuwe „we reldbeschouwing"; wy willen dit yverig werken daar niet met een lachje beschou wen en ons daar ver boven verheven ge voelen. Wy weten echter, dat eerst dan in ons vaderland het juiste begrip voor de nieuwe wereld zal komen, wanneer een groot getal van jonge mannen aan wezig zal zijn, die met de yzeren taal van den oorlog bekend zyn. Zonder voor waarden te stellen, ons gevend in vol vertrouwen, zyn wy Adolf Hitler als Führer tot op de slagvelden van het Oosten gevolgd en menig goed kameraad rust uit van den stryd onder de zwarte Russische aarde. In het vaderland hebben echter velen het hart vastgehouden: zullen deze „jon ge avonturiers" niet door den afgrond verslonden worden, zij, die zonder garan tie en zonder beloften een filhrer van een ander volk als soldaten volgen? Wy antwoorden! Wy hebben itooh beloften, noch garan ties van noode, hier in het Oosten vonden wy in ons zelf de bron van onze schep pende kracht, wy weten, dat een nieuw, een door den führer vereenlgd Europa dan in arren moede naar een ander meisje uitziet. Tenzij...,,, maar neen, zij moet ér maar niet aan denken, Het Is haast niet te gelooven, dat Kees nog eens veranderen zal. Of het wonder van God moet gebeuren. Is Kees weggeweest, terwijl zij in den avonddienst waren? Niemand kan dit bevestigen of ontkennen. Maar hij is wéér thuis, als zij thuis komen. De kring is dan klein. Jan en Krina zijn namelijk naar Zandvliet terug. En Alex van Stra ten laat zich niet zien. Hij is ook niet ver wacht. Hij komt heel zelden 's Zondags avonds. Tegen negen uur verdwijnt Kees dan ook. Waarheen? Ze weten het niet. Enkele Zondagen neemt hij dezelfde houding aan. Vader en moeder Olieheerd praten er nu ook met elkaar over. Het is bevreemdend, al moeten zij zich er in verheugen. Is dit nu kentering? Het lijkt er veel op. Want zoo lang zamerhand gaat de tijd aanbreken, dat het huwelijk van Jan en Krina voltrok ken zal worden, eenige wéken eerder nog dan aanvankelijk is vastgesteld. En wat beleven zij nu? Zandvliet behoort burgerlijk tot de ge meente Losdorp. Dus gaat het gezelschap in tal van boerenrijtuigen er is een groote familie, terwijl ook Jane van de partij is naar het gemeentehuis van Losdorp, waar de burgemeester ln eigen en dat is ons voldoende. Wanneer wy eens terugkeeren in het vaderland, dan zullen wy u toonen wat wy gewonnen hebben: dat „andere", dat geschiedenis- makende zal zyn in ons leven. Wy dan ken er den führer voor, dat hy ons een plaats tusschen zyn soldaten inruimde". De aanmelding' van beroepsofficieren. Het commissariaat voor de belangen van de voormalige Nederlandsche weer macht deelt mede, dat de beroepsofficie ren, cadetten en adelborsten van de voor malige Nederlandsche land- en zeemacht, die 10 Mei 1940 in actieven dienst waren en die hun aanmeldingsplicht moeten vervullen, een declaratie (in tweevoud) tot het ontvangen van vergoeding voor reis- en verblijfkosten van hun woon plaats naar de aanmeldingsplaats, ge noemd in de avondbladen van 9 en 11 dezer, en terug, overeenkomstig het reis besluit 1916 kunnen indienen by genoemd commissariaat. bracht aan de B. en v. d. G., die den jon gen nog hadden gered uit het vuur. De onderwy'zer en onderwijzeres .met de schoolkinderen waren evenals Zater dag aanwezig om mede de laatste eer te bewyzen. Door het onderwijzend perso neel en de kinderen werd een krans op het graf gelegd. WANNEER VERDUISTEREN? Woensdag 13 Mei 1942. 's Morgens tot 5.50 u. 's Avonds van 21.23 u. Ons bijkantoor te Middelburg. Vanaf morgen (Woensdag) is ons by- kantoor te Middelburg gevestigd: Nieuwe Burg 2830 (Telefoon 3128). Middelburg. j Kantoor voor het Ned. Arbeids front. Het kantoor Zeeland van het N. A.F. zal binnen een paar maanden ge vestigd worden in het pand hoek Blau- wendijkStationstraat, wat mogelijk is door den aankoop van het thans aldaar gevestigde hotel Van Heyl. Dit hotel wordt 1 Juni gesloten en dan zullen ver- schillende veranderingen worden aange bracht alvorens het gebouw aan zyn be stemming zal beantwoorden. Mej. A. M. de Man f. Betreffende het werken van wylen mej. A. M. de Man op maatschappelijk gebied, willen wy nog wijzen op haar bestuurslidmaat schap van de voormalige Vereen, voor Ziekenverpleging en daarna gedurende vele jaren van het Verpleeghuis, waar van zy secretaresse was. Ook in de Ver eeniging tot Steun van Verwaarloosden en Gevallenen heeft de overledene haar krachten gegeven. Van de Vereen, van Vryz. Herv. was zy ook eenigen tyd be stuurslid. Twee rijwieldieven geknipt. Giste ren is de recherche er in geslaagd kort na den diefstal van een tweetal rywie- len, die resp. in de Korte Delft en in een garage werden weggenomen, de daders met het gestolene aan te houden. Deze werden onder Souburg, waarheen de po litie per motorrywiel was gereden, aan getroffen met de gestolen fietsen. Zy bekenden. Ook bleek, dat zy reeds meer rywielen weggenomen hebben. Het wa ren P. J. Q. en J. L. uit Vlissingen. Zy zyn op het politiebureau in verzekering gesteld' en zullen aan de justitie worden voorgeleid. Eert hardhandig©Juffrouw. By 'n on derlinge ruzie sloeg een stadgenoote haar buurvrouw in het gelaat en trok haar de muts over het hoofd. De poli tie heeft de hardhandige juffrouw op de bon gezet. Zuid-Beveland. Driewegen. Maandagmiddag vond on der groote belangstelling de ter aarde- bestelling plaats van het 3e slachtoffer van den brand by den arbeider de W. De burgemeester vertegenwoordigde de ge meente en zeide, dat deze gebeurtenis een diepen indruk heeft gemaakt. Spr. vertolkte de deelneming der inwoners met dit tragisch ongeval. Verder werd het woord gevoerd door Ds van Burge ier, die op verzoek van de moeder van het overleden kind liet zingen Ps. 103 vs. 8. Daarna sprak hy woorden van troost tot de aanwezigen. Namens de ouders bracht hy dank aan den burge meester, de politie, de brandweer en de overige personen die hen hebben byge- staan. In het byzonder werd dank ge- persoon als ambtenaar van den Burger lijken" Stand fungeert. Maar kerkelijk is Zandvliet onderdeel van Zeestad. Dominee Steenman, die zijn intrede reeds heeft gedaan en bezig is, zijn gemeenteleden, huis aan huis te be zoeken, om hen te leeren kennen bij de Olieheerds is hij nog niet geweest zal het huwelijk kerkelijk bevestigen. Ze hebben zich afgevraagd: wat zal Kees nu doen? Van het Gemeentehuis naar „Welgelegen" gaan en op de boerderij blijven tot het gezelschap uit de kerk is teruggekeerd! Vader heeft met hem er over willen praten, om hem mee te dee- len, dat dat toch „geen werk" zou zijn, maar moeder heeft het sterk afgeraden. Kees moet je niet dwingen. Hij dient uit zichzelf te handelen. Soms begrijpt Freek Olieheerd zijn vrouw niet. Je zou zeggen: het kan haar niet schelen, dat die jongen al verder af dwaalt. Hij weet wel beter. Zijn vrouw lijdt er evenveel onder als hij. Maar zy redeneert: „preeken" baat niets. Hoe vaak hebben zij opmerkingen gemaakt? Hoe dikwijls aanmerkingen? Hoe vele malen hem gewaarschuwd en onderhouden? Het heeft alles niet mogen baten. Het leek er zelfs op, dat Kees er behagen in schepte, om na waarschuwingen juist „erger" te worden. Yerseke. Ingekomen: H. v. d. Lange- maat, hulp in de huishouding, van Utrecht naar Breeweg 80; C. Wemmers, timmerman van Rotterdam, naar Kerk- hoekstraat 47; A. v. Klink en gezin, fruitkweeker, van Amsterdam naar v. Randwyckstraat 41; J. P. Vette, zonder beroep, van Amsterdam naar Damstr. Ill; H. G. Boekestein, timmerman, van Rotterdam naar Kerkhoekstraat 47; J. Minnaard en gezin, van Ridderkerk, n. Polen 5; J. Blom, huisschilder, en gezin, van Rotterdam naar Damstr. 53; J. Joosse, dienstbode, van Veere naar Vy- verstraat 9; M. Vette, zonder beroep, van Katwyk naar Damstr. 75; G. v. d. Meulen, zonder beroep, van Hilversum naar Grintweg 8; M. L. Waeyhaert, on- derwyzeres, van Poortugaal naar Noord- zandstr. 2. Vertrokken: B. M. de Klerk en gezin, timmermansknecht, naar Wemeldinge; J. L. de Korte, schilder, n. Wemeldinge; J. S. Cok, dienstbode, naar Krabbendy- ke; A. Sanderse, echtg. v.. P. Verhulst, n. KattendykeA._ P. Koole, dienstb. n. Vucht; P. A. de Maat, en gezin, landar beider; naar Kruiningen. Krabbendijke. Ingekomen: M. van de Vreede, A 73, dienstbode, van Amster dam. J. Tilro, A 375, huisschilder, van Rotterdam. C. A. de Smit, C 45, zonder beroep, van Waarde. J. S. Cok, A 112, dienstbode, van Yerseke. W. Minnaard, C 45a, transportarbeider, van Schiedam. E. van de Vreede, A 73, dienstbode, van Amsterdam. Vertrokken: C. de Jonge, landarbei-^ der, naar Echteld. J. Meertens, fruitkw. knecht, naar Hoek. J. Luteijn, landarb., naar Kruiningen. L. D. van Doorn, boek houder, naar Koudekerke (W.). L. van Weele, zonder beroep, naar 's-Heer Abts- kerke. M. Sinke, landarb., naar Kruinin gen. P. Zandee, zonder ber., naar Krui ningen. M. de Bat, dienstbode, naar Krui ningen, Driewegen. Vertrokken: Ma. H. Maat naar Goes, Schengestraat 3. Domburg. Ingekomen: Mej. C. Hu- brechse en mej. E. Kaashoek, beide v. Vlissingen naar Brouweryweg D 38a; mej. W. F. Koene van Middelburg n. Noordstraat E 197. Vertrokken: mej. J., Minderhoud naar Vlissingen; W. Verhage n. Westkapelle. Meisje gewurgd. Zondag avond heeft een voorbyganger te Wor- merveer het lyk gevonden van het 22-ja- rig meisje J. H. K. By onderzoek bleek, dat het meisje door wurging om het leven was gebracht. De verloofde van het slachtoffer, met wien zy Zondagmid dag was gaan wandelen, de 23-jarige W. v. d. B., heeft zich vandaag aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam gemeld, en daar bekend, den moord te hebben gepleegd. Doodelyke ongelukken. In de Appelstraat te St. Kruis (ge meente Aardenburg) heeft Maandagmid dag een doodelyk ongeval plaats gehad. Reeds eenigen tyd komen daar arbei ders uit Terneuzen boomen rooien. Even vóór rusttyd had men Maandagmiddag een boom gedeeltelyk geveld. Men schat te, dat er nog veel werk was en dat er geen enkel gevaar bestond, om den ar beid tydelyk te staken. De berekening was echter verkeerd geweest. Onder het eten werden de arbeiders verrast door den vallenden boom. Enkelen konden niet vlug genoeg wegkomen. De 37-ja- rige de Blaay uit Terneuzen werd doode- iyk getroffen. Twee andere arbeiders lie pen lichte kwetsuren op. Gisterochtend is het 7-jarig zoontje van den heer K. in de J. W. Frisostraat te Sneek van een sleeperswagen gevallen. Het kind kreeg beide wielen over het hoofd en was op slag dood. Gistermiddag was de 39-jarige ma chinist D. J. v. V. te 's-Gravenhage, in een wasschery bezig met het bevestigen van een afgelcopen dryfriem. Zyn klee- ren geraakten tusschen het dryfwerk, waardoor de man werd gegrepen en eenige malen om een as werd geslingerd. Hy was op slag dood. De 62-jarige mevrouw J. W.J. te Heerenveen, is Zaterdagavond van de trap gevallen en daarbij zoo ernstig ge wond, dat zij Zondagochtend aan de ge volgen is overleden. Nijmegens onderwe reld. De politie te Nymegen heeft gedurende de laatste dagen 22 personen aangehouden allen wegens diefstal van rijwielen, distributiebescheiden enz. Hulpbesteller steelt f 2000. Zaterdag ontdekte de directeur van het post- en telegraafkantoor te Ede, dat er een bedrag van f 2000 werd ver mist, waarvan onverwyld aangifte werd gedaan op het politiebureau. Na een uitvoerig onderzoek, dat den geheelen Zondag voortduurde en waarbij tiental len personen werden gehoord, vond de politie termen aanwezig over te gaan tot arrestatie van den hulpbesteller b., tegen wien sterke vermoedens waren ge rezen. Aanvankelijk hield S. bij hoog en bij laag vol, dat hij volkomen onschuldig was, doch na een langdurig en scherp verhoor geraakte hy zoo in het nauw, dat hy door de mand viel en een vol ledige bekentenis aflegde. De verduis terde gelden werden nog in hun geheel in zijn bezit aangetroffen. De Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. Vrijdag werd te Goes onder voorzit terschap van den heer A. Minderhoud te Wilhelminadorp de jaarlijksche alg. ledenvergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. Het aantal leden steeg in den loop van het verslagjaar van 3163 tot 3189, ver tegenwoordigende een verzekerd loon bedrag van f 7.061.496.(vorig jaar f 6.020.174). Aangifte werd gedaan van 1475 ongevallen, waarvan 1342 als be drijfsongeval konden worden erkend. In het voorafgaande boekjaar bedroe gen deze getallen respectievelijk 1333 en 1247. By de behandeling van het jaar verslag merkte de directeur der Centrale Landbouw-Onderlinge, Jhr Mr P. A. van Holthe tot Echten op, dat het aantal ongevallen nog steeds toenemende is. De styging openbaarde zich voorname- ïyk in de Plaatselijke Ongevallen-Com missies Hulst, Oost-Schouwen, Rilland- Bath en Tholen, Met inbegrip van de lasten van het voor het dragen van de kosten van oor logsongevallen ingestelde Bijzonder On gevallen-Fonds, waarvoor f 0,10 per 100 gld. gereserveerd moet worden, kan met de leden worden afgerekend op f 1,39 per f 100 loon benevens f 1,50 per lid. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren A. Minderhoud te Wil helminadorp, H. C. Lindenbergh te We meldinge en C. M. Zeijler te Oosterland. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren J. Burger Fzn te We meldinge, C. J. v. Schelven te Brou wershaven, A. J. v. Dyke te Nisse in de plaats van wyien den heer D. v. d. Dries en Adr. Dees te Waarde in de plaats van den heer P. Scheele ln verband met de benoeming van laatstgenoemde tot lid van het bestuur. De heer L. de Caluwé Jzn te Hoek, die gedurende 25 jaren in een plaatselijke Ongevallen-Commissie zyn medewerking aan de Landbouw-Onderlinge heeft ver leend werd gehuldigd. Hij ontving een oorkonde met herinneringsmedaille. Examen vakkennis melkdistribuanten. Van het door de Melkfederaties in Zeeland ingestelde examen ter verkrij ging van het vakdiploma van de melk- winning en den handel in consumptie- melk werd het schriftelyk gedeelte af genomen te Goes en Middelburg, resp. op 1 en 2 April 1942. Het monde ling gedeelte werd afgenomen te M i d - d e 1 b u r g op 28 en 29 April, te B r e s- kens en Terneuzen op 30 April, teZierlkzee op 4 Mei, te Bergen op Zoom op 7 Mei en te Goes op 8 Mei 1942. Er wordt weer kaas gemaakt Op de Alkmaarsche kaasmarkt was Vrijdag een beduidende aanvoer waar te nemen en het goudgele product ging grif van de hand, Pax Holland-De Haan nu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2