Uit de Provincie Gemengd Nieuws f FEUILLETON struiken, saoomeue van in het wild groei en Ja frambozen- en rozenstruiken, ge- t>ch hot 5 oid^n au, theee-.rro- g&tén, iv^uan. x*öt wbafi ia heuoi» In gat-Oden. Hst ligt in de bedoeling den pluk van de bladeren, die als grondstoffen voor theesurrogeten dienen, in geordende ba nen te leiden. Het plukken sal moeten worden over gelaten aan plukkers, die in het bezit zijn van een door de Nederlandsche Meelcentrale af te geven vergunning. Heit tabaksrantsoen. In 1939 werden in Nederland verbruikt ongeveer 1678 millioen sigaren, 5234 millioen sigaretten en 11.4 millioen kg tabak. Het aantal rookers is dat jaar te stellen op ca. 3.5 millioen, zoodat gemid deld per rooker zyn verbruikt ongeveer 500 sigaren, 1500 sigaretten en 3 kg ta- tak. Het rantsoen is gesteld op 520 siga ren of 2080 sigaretten of 2.6 kg tabak. Stelt men in 1939 een sigaar gemid- Se'd op 5 gr. en een sigaret op 1 gr ta- tak, dan is in dat jaar per rooker ver bruikt 5 X 500 1 X 1500 3000 7000 gr. Thans is het gemiddelde rantsoen 52 X (550 40 50) 3 2450 gr, zoodat het kan gerekend worden te liggen tusschen 30 en 35 pet. van het vooroorlogsche gebruik. (Econ. Voorl.). Demonstratie Nederl. Arbeidsdienst. Vorige week vertoefden in Den Haag de bezettingen van acht afdeelingen van den Ned. Arbeidsdienst uit verschillen- de deeien des lands, plus de midden- en i de lager-kaüerschool, in totaal 1400 man. Zaterdagnamiddag werd een marsch door de stad gemaakt onder begeleiding van het staforkest van den N.A.D. Gedé- fneerd werd voor den wnd. commandant, Generaai-arbeidsieider L. A. C. de Bock. Zondagmiddag, werd op het Houtrust- terrein in Den Haag een groote demon stratie gegeven, waarbij o.m. aanwezig waren de Rijkscommissaris, Rijksminis ter Seyss-lnquart, de leider der N.S.B. Ir Mussert en verder de Commissarissen- Generaal Schmidt en Rauter, Gezant behne, de Reichsarbeitsführer Hierl, de Secretarissen-Generaal Prof. Dr J. van Dam, Prof. Dr T. Goedewaagen en Prof. Mr J. J. Schrieke en Generaai-arbeids ieider L. A. C. de Bock. De demonstra tie bestond uit een opmarsch. loopoefe ningen, vrije oefeningen, vendelzwaaien, oud-Hollandsche dansen en een vlaggen- parade. De wnd. Commandant van den Neder landschen Arbeidsdienst,Generaai-ar beidsieider L. A. C. de Bock, sprak den Reichsarbeitsführer toe om zijn hart- grondigen dank uit te spreken voor al les, wat de Reichsarbeitsdienst voor den N.A.D. heeft gedaan. De Reichsarbeitsführer, Konstantin Hierl, hield hierna een rede, waarin hij er op wees, dat de vlaggen der afdee lingen van den Duitschen Rijksarbeids- dienst, die te voren het veld waren opge dragen, op haar doek de volgende na men dragen: de Graaf van Hoorn, de Graaf van Egmond, Willem van Oranje, Admiraal de Ruyter, Peter Paul Rubens, Anton van Dyck, Rembrandt van Rijn, Paul Kruger. Spr. heeft deze eerenamen gekozen in het bewustzijn van onze verbondenheid in bloed en bestemming. Besloten werd met een korte inspectie der troepen door den Rijkscommissaris, vergezeld door den Reichsarbeitsführer en den wnd. Commandant van den Ne derlandschen Arbeidsdienst. Scholingsdag van N.S.D.A.P. en N.S.B. Te Leeuwarden is een gemeenschappe lijke scholingsdag van N. S. D. A. P. en N. S. B. voor de drie Noordelijke pro vincies gehouden. Hauptdienstleiter Schmidt begon zijn rede met er op te wijzen, dat, zooals de vroegere internationale socialisten den eersten Mei vierden, ook de nationaal- socialdsten dezen dag vieren als den Dag van den Arbeid. Het Duitsche nationaal-socialisme kan alleen samenwerken met diegenen, die hun eigen vaderland liefhebben en be- r:id zijn het socialisme in eigen kring te brengen en saam te werken in een ge ordend Europa. Het nationaal-socialisme is ontstaan, toen Duitschland niets meer bezat. Uit HET HUISJE AAN DE HAVEN. 15) -o- Dinsdagsmorgens of 's Maandagsavonds weggevaren naar Zuidberg. Wind en tij kan niet schelen. Ze kunnen altijd weg met een motor, zelfs al is het peillaag water, 's Woensdagsmorgens, uiterlijk 's middags, van Zuidberg naar Oostland varen, daar laden. En dan op Zeestad aan. Ze kunnen, zooals nu, 's Vrijdags avonds terug zijn. De motor moet bijna ^dubbel zoo groot zijn als de „Eben- Haezer", dus kan hij beide beurtveren bedienen. Van Bergen overvraagt niet, integendeel. Het bedrag, valt niet tegen. „Gaat het, vader? Na je belofte aan Jan?" „In örde, moedér. 'kHad alles zoowat uitgerekend. Met veertig procent hypo theek ben ik klaar. Die geeft de Notaris me zoo. Het werd me heel gemakkelijk gemaakt, toen ik van Jan hoorde, dat Van Overen zestig procent wil laten staan. Nou Kees, wat zeg je ervan?" „Een motor lijkt me", antwoordt Kees, geïnteresseerder dan toen over Jan ge- delibireerd werd. „Ik mag wel wat les nemen, want van die dingen moet je verstand Jmbbsr", de armoede van het land ontwikkelde zlcu ecu eenheid, een nationale en bo- olaic geuieêuschav- i'. .c hééft in Lu <>..aühli>uvk oen Vv .Loi+c welvaart tot stand gübracüc. Het nationaal-socialisme wil, dat de arbeider sneller dan tot nu toe in hot genot komt van de uitvindingen. Spr, merkte vervolgens op, dat Duitsch land Nederland niet onderwerpen wil. Ook wil het van den Nederlander geen Duitscher maken. De weg, welken belde landen zijn gegaan, is té verschillend ge weest. Deze verschillende wegen staan evenwel de Groot-Germaansche gemeen schap niet in den weg. Spr. hoopt en verwacht, dat hier de gemeenschap van de Germaansche landen geboren zal wor den. Vervolgens kreeg Ir Mussert 't woord. In 1932, aldus spr., is de N.S.B. met haar werk begonnen. Nederland, heeft niet de moeilijkheden van Duitschland gekend, doch het werk was ook hier niet gemak kelijk. De leider der N. S. B. gaf vervolgens een kort overzicht van de geschiedenis der beweging tot 1935. In dat jaar orga niseerde de geheele wereld zich tegen het nationaal-socialisme. De N. S. B. moest hier verdwijnen. In 1940 kwam de verandering. In een jaar tijds telde de beweging 100.000 leden. De formaties werden gevormd. Dit was de eerste phase. Nu komt de tweede phase. De beweging moet leeren het volk te leiden. De derde phase is het bestaan van de nationaal-soeialistische beweging aan de eene zijde en het bestaan van een nationaal-socialistischen staat aan den anderen kant. Spr. behandelde vervolgens het on derwerp van het aan de macht komen van den leider der beweging. Het tijd stip, waarop dit zal komen is het oogen- blik, dat Hitier het wil, en dit oogen- blik zal vermoedelijk eerder komen dan men in Engeland wel wil gelooven. Spr. betreurt thans, niet tot Hitier te kunnen zeggen, dat hij zich niet be zorgd hoeft te maken over een inval in deze streken, omdat de Nederlanders zelf mans genoeg zijn deze af te slaan. Spr. besloot zijn rede, met te verkla ren, God dankbaar te zijn, dat Hij de wereld heeft geschonken een Duitschen Führer, die binnenkort zal zijn de Führer aller Germanen. In de middagvergadering heeft gespro ken de plaatsvervangend scholingsleider der N.S.D.A.P., Kuhlmann, die betoogde, dat - zijn verblijf in Nederland hem had geleerd, dat de Nederlanders afwijzend staan tegenover het politieke denken. Het hulde zich daarentegen gaarne in internationale gedachtenschema's. Spr. achtte het de taak van de N.S.B., het Nederlandsche volk te verlossen van deze internationale gedachtenschema's en het individu rijp te maken voor het inzicht, dat zijn toekomst ligt in zijn eigen volk. Tenslotte sprak de vormingsleider van de N.S.B., prof. dr R. van Genechten, die in een beschouwing trad van de vele fouten, die de vroegere democratische regeering volgens hem hebben gemaakt. Drie wegen, aldus spr.,. staan voor Europa open, n.l. het verstarde kapi talisme, het communisme en het natio naal-socialisme. Spr. verwachtte van zijn kameraden, dat zy ook in eigen boezem zullen strij den tegen den geest van kapitalisme en Jodendom, en met name den smokkel handel zullen afwijzen. Ook den strijd in eigen gelederen moet men niet schu wen; wat niet deugt" in( de beweging moet onverbiddelijk worden bestreden en uitgeworpen. v WANNEER VERDUISTEREN? Donderdag 7 Mei 1942. 's Morgens tot 6.01 u. 's Avonds van 21.13 u. Belastingen. Benoemd tot ontvan ger der Dir. Belast., Reg. en Domeinen, belast met het beheer van het kantoor der Dir. Bel. en Reg. te Oostburg: J. P. L. Stallaert, surnumerair te M i d - d e 1 b u r g met ingang van 1 Juli 1942. Wandeling om Bergen op Zoom af gelast. De wandeling met onbekende be stemming, die de Nederlandsche Toeris- tenbond A.N.W.B. op 25 Mei (2en Pink- I sterdag) zou houden in de omgeving van i Bergen op Zoom, kan door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. Uitzaai van vlaa. Dit jaar is belang rijk meer vlas uitgezaaid dan vroeger. Naar schatting is in onze provincie 20 tot 25.000 h.a. uitgezaaid. Jaarvergadering van „De Schelder'. Te Den Haag is Dinsdag de algemeene vergadering van aandeelhouders der NV My „De Schelde" gehouden. Balans en winst- en verliesrekening werden goed gekeurd en het dividend bepaald op 5 In de algemeene vergadering van de N.V. Nationaal bezit van aandeelen van de My „De Schelde" werden ook de jaar stukken accoord bevonden en werd het dividend bepaald op 5l/z Middelburg Concert, Donderdagmiddag van 3 tot 4 uur geeft het stafmuziekkorps van de Schutzpolizei uit Den Haag op den Dam een concert. De kleine winkel van Hackenberg. Voor het pand op de Burg, dat de kleine winkel van Hackenberg zal vervangen, is gisteren de eerste steen gelegd en wel door den tweejarigen C. J. M. Hacken berg. De heeren Ir Rothuizen, de architect, Van Eesteren van de betrokken aanne mersfirma Boele Van Eesteren, en Willink van het bouwbureau, spraken den tegenwoordigen eigenaar, den heer M. D. P. L. Hackenberg en zijn echtge- noote toe. De heer Van Resteren bood den klei nen steenlegger een zilveren troffel aan en de heer Hackenberg overhandigde de naast bij het werk betrokken leiders een pakkend souvenir. De inscriptie op den steen luidt: „De eerste steen is gelegd door C. J. M. Hackenberg op 5 Mei 1942" en daaronder: „Verwoest 17 Mei 1940. Herbouwd 3 December 1941". (Dit laat ste als datum van den aanvang van den herbouw.) Proces-verbaal is opgemaakt tegen den bestuurder van een vrachtauto, waarvan het nummerbord aan de achter zijde niet verlicht was. Goes. Dat controle op de persoonsbewij zen meer oplevert dan een bon wegens het niet bij zich dragen van' het bewijs, bleek dezer dagen te Ovezande. De ma rechaussee hield daar bij controle B. uit Goes aan, die in zijn fietstasch 2 pond ongemerkte boter vervoerde. Op het pa pier stond de naam van een boer te Ovezande en het op dit bedrijf ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat er clandestien werd gekarnd. De verklarin gen van kooper en boerin klopten niet en daarin vond de marechaussee aanlei ding beiden nu eens geen boterbon, maar een ander bonnetje uit te reiken. Ten nadeele van J. A. is een rijwiel ontvreemd, dat voor het café „Het Wa pen van Zeeland" was neergezet. Walcheren. Serooskerke. (W.) Maandagmiddag werd onder leiding van den voorz. den heer L. Maas jaarvergadering gehouden van de assurantievereeüiging „Helpt El kander". Uit de rekening en verantwoording over 1941 bleek, dat aan brandschade werd uitbetaald f 3648 en dat, niettegen staande de geringe premie van f 0.30 per f 1000 verzekerd kapitaal, deze rekening nog kon worden afgesloten met een goed slot van ruim f 3000. Uit het jaarverslag bleek, dat ultimo December de vereeniging 2233 leden tel de met een verzekerd kapitaal van 'f 15.156.615.— Herkozen werd als bestuurslid de heer L. Maas en als commissarissen de hee ren L. Dingemanse Lz., A. Kodde, L. v. Sluijs en W. Verhage. Een bestuursvoorstel om in de laatste alinea van art. 12 van het huishoudelijk reglement voor f 1.50 te lezen f 2 en bij te voegen, behalve bij brandschaden, werd aangenomen. Eveneens een bestuursvoorstel om in samenwerking met „Onderlinge Steun" 100 Iffa-Minimax Brandbluschapparaten aan te schaffen. Van Straten is op de hoogte. Hij wil ons wel wegwijs helpen. Morgenavond zal ik er eens met hem over praten. Maar zwijgen, menschen. Van Bergen weet nog 1 niets van mij. 'k Moet eerst met den No taris overleggen. Ik kan er op rekenen Kees? Jij spreekt misschien Van Bergen vandaag of morgen." Kees bromt wat terug, wat toestem ming moet beteekenen, En dan staat hij op. Het beraad is immers afgeloopen. Ze zullen nog wat blijven napraten, maar dat intersseert hem niet. Hoor, daar heb je het al! „De dominee van Zondag staat pp tweetal, vader", zegt Marie. „Dat is verstandig. Ze moeten hem ook maar beroepen. Die is goed bevallen", meent Olieheerd. Wat verder bepraat wordt, hoort Kees niet. ,,'k Ga even de stad in", zegt hij En is meteen uit de kamer verdwenen. Het is stil in het stadje. Vrijdagavond. Nooit druk. In de Middelstraat ziet Kees opeens Jane Gasius voor zich uitloopen. Hij verhaast zijn tred „Als je even wariit, loop-ik mee zoo ver", zegt hij. Jane wendt zich om. „Ik schrik me een ongeluk jongen. Waar moet dat heen?" „De stad jn. Mag ik mee zoover?" „Je loopt op je eigen beenen, zou ik zeggen". „Bepaald geestig", vindt Kees. „Ik heb 1 een nieuwtje voor je. Jan gaat eind Oc tober trouwen". „Is 't waar?" vraagt Jane verrast. „Hoe komt dat zoo gauw op?" „Hij koopt „Weelzicht". Ken je mis schien wel. Even voorbij Zandvliet. Eén November aanvaarden. De familieraad heeft het zoonet uitgemaakt". Dit laatste klinkt min of meer spottend. ,,'t Is heerlijk als een familieraad dat uitmaken kan, Kees", zegt Jane zacht. Die woorden treffen hem toch even Jane Gasius is een wees. Zij is hier in huis bij een oom en tante. Bramberg de aannemer. Broers of zusters heeft zij niet. „Misschien heb je wel gelijk", zegt hij sussend zijn laatste woorden. „In elk ge val, het besluit is zooeven gevallen Jan en Krien zijn in de wolken". „Dat kan ik me best begrijpen. 'Over een maand of drie al trouwen. Dat is een verrassing. Nou is Jan jou nog voor Kees". Oogenblikkelijk heeft zij spijt van haar opmerking. Want Kees vat direct vlam: „Is dat mijn schuld soms? Als iemand me niet hebben wil, houdt alles op zou ik zeggen". (Wordt verwiügd.) Westkapelle. Maandagmiddag had al hier onder groote deelneming de teraar debestelling plaats van twee der op Don derdag j.l. door een noodlottig ongeval te Vlissingen om het leven gekomen in gezetenen. De kist met het stoffelijk overschot van willen den heer J, van Rooien A z,, gedekt met een tweetal bloemstuk ken, werd naar de groeve gebracht door leden van de afdeeling van E.H.B.O., waarvan de overledene leider was. Loco-burgemeester W. Huibregt- se Pz. sprak woorden van deelneming. De heer Joh. Loois Hz. te Vlis singen, werkgever van den overledene, roemde dezen als een bekwaam werkman en goed kameraad. Namens E. H. B. O. voerde D r M. H u ij g e n s het woord. De vereeniging verliest in hem een be kwaam en kameraadschappelijk mede werker. Namens het „Groene Knys", waarvqn de overledene 10 jaar magazijnmeester was geweest, sprak de heer P. de Vos. D s W. Reus, Ned. Herv. predikant alhier, wees op de toewijding en trouw, waarmede de overledene steeds gediend had en sprak woorden van troost tot de familie. De oudste zoon dankte voor de belang stelling en de waardeerende woorden. Eenigen tijd later vond de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer A. Brasser. Onder eveneens groote belangstelling werd de kist, die gedekt was met een fraai bloemstuk, naar de groeve gedra gen. Door den loco-burgemeester, door den heer Loois en door D s W. Reus werd wederom het woord gevoerd. Een zwager van den overledene dank te daarna voor de deelneming. WAAROM NIET? Duitschland heeft zich als touristen- land een internationale faam verworven. Schoone landschappen en een gastvrije bevolking oefenden een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op vreemdelin gen uit aller heeren landen. Het nieuwe sociale Duitschland van dezen tijd is even rijk aan landschaps- schoon en even gastvrij als het oude, waar de bevoorrechten der aarde hun vacanties plachten door te brengen. Al leen, het heeft een ander maatschappe lijk aangezicht gekregen. Meer dan ooit is het een land van den arbeid. De tijd van luxe voor de weini gen en nood voor de velen is voorbij. Er is overvloed van arbeid voor allen en iedere arbeider krijgt de waardeering, waarop hij recht heeft. Zijn sociale rech ten zijn in de nieuwe arbeidsorde veilig verankerd. Waar am zoudt gij dit nieuwe Duitsch land niet leeren kennen? Het biedt u werk op gunstige voorwaarden en het zorgt er voor, dat iedere werker in een sfeer van goede kameraadschap wordt opgenomen. Vraagt eens inlichtingen bij de gewes telijke arbeidsbureaux of hun bijkanto ren. De Strijd tegeri dien clandestieneri handel. De politie van Vlaardingen ontdekte een frauduleuze slachtplaats te Poortu- gaal. De slachter A. S. te Poortugaal, is ge arresteerd. Hij gaf toe een aantal geiten en varkens te hebben geslacht. Het gei- tenvleesch verkocht hij te Rotterdam als vleesch, afkomstig van gemeste kalr veren. De prijzen van het vleesch bedroe gen f 2 tot f 2,50 'per pond. Tegen de koopers is proces-verbaal opgemaakt. De slachtplaats bevond zich onder den vloer van de woning van S. Zy was be reikbaar via een bedstee en een trapje, dat naar beneden leidde. Door een stuk van de fundamenten van de woning weg te breken, was de ruimte onder den vloer dezer woning toegankelijk gemaakt. De slachtafvallen van vorige slachtin gen werden op een hoop in deze ruimte bewaard. Bovendien werd deze ruimte gebruikt als herplaats van oud vuil en oud roest. In de ruimte heerschte zulk een ondragelijke stank, dat de recher cheurs onpasselijk werden. Opsporingsambtenaren van de ma rechaussee te Winschoten hebben d6n sigarenfabrikant F. T/aldaar op heeter- daad betrapt, toen hij bezig was een grooten voorraad sigaren en Bhagtabak voor veel te hoogen prijs te verhandelen. Hij had juist 10,000 sigaren, weike vol gens den banderolleprijs 7 cent kosten, voor 35 cent per stuk verkocht en 300 zakjes shagtabak, waarvan de vastge stelde prijs 31 tot 29 cent bedraagt, voor f 4 per half ons. Dé geheele winkelvoor raad, welke een waarde van plm. 10.000 gld. vertegenwoordigde, is in beslag ge nomen. Door het verbreken van een deur wisten dieven eeh opslagplaats van een levensmiddelenzaak in de Van Diemen- straat te Amserdam binnen te dringen, waar zy ruim 1100 kg thee en 575 stuk ken toiletzeep stalen. Drie drenkelingen gered. Een stevige knaap zit op bezoek bij va der en moeder Witteveen aan de Veld- heimerlaan te Bussum. Het echtpaar is dezen 18-jarigen jongen dankbaar, zoo dankbaar, dat woorden eigenlijk te kort schieten. Want -aan1 Gijs van den Voort hebben deze ouders het te danken, dat hun beide zoontjes Jantje en Wim, een tweeling van anderhalf jaar, nog leven. Met Henk Muller, een Reefje van 12, zijn de kinderen in het water van de Nieuwe Haven in. de vesting Naarden gevallen. Gijs haalde het drietal er, zij het met veel moeite, uit. Henk Muller was gaan rijden met den kinderwagen, waarin de tweeling sat. Aan het eind van de Marktstraat bevindt zich de brug over de haven. Het is daar zeer steil en zoo kon het gebeuren, dat de wagen plotseling van de helling gleed, over het ter plaatse aangebrachte hek wipte en in het water terugkwam. Geheel van streek sprong ook Henk naar beneden, maar weldra geraakte hij evenals de beide kleinen, in levensge vaar. Groot was de consternatie aan den kant. Velen schoten toe, vrouwen gilden. Maar toen kwam Gijs, die als leerling bij bakker Brouwer werkt, den hoek om, j zag den oploop, haastte zich naar de brug en begaf zich te water. Een van de kleinen was al ondergegaan en Henk Muller klemde zich zóó aan den redder vast, dat deze hem een fermen tik moest toedienen, die den jongen buiten bewust zijn bracht. Achtereenvolgens kon Gijs 1 toen de drie drenkelingen aan de om standers aanreiken. Zijn schoenen schoot hij er bij in, maar, zoo vertelde hij, zon der mankeeren is hem reeds een nieuwe bon uitgereikt. Het is niet de eerste maal, dat Gijs een menschenleven redt. Op 11-jarigen leef tijd bracht hij te Amsterdam een schip per in veiligheid, die in een gracht was gevallen. Niemand van de drenkelingen heeft nadeel van het onvrijwillige bad onder-v vonden. En van belooningen wil Gijs niets weten. Wat tabak dan om sigaret ten te draaien, houdt de dankbare vader aan. Maar Gijs heeft het rooken afge schaft in dezen oorlogstijd. (Tel.) Moord? Te Wouw is Maandag J. P. op nog niet opgehelderde wijze om het leven gekomen. Hij werd des mor gens te 6 uur aangetroffen bij een café aan de Roosendaalsche straat, en bleek ernstig te zijn gpwond. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Roosendaal over gebracht, waar hy des avonds is over leden. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de wyze, waarop P. om het leven is gekomen. Brand. Maandagmiddag heeft een felle brand in het centrum, van Haar lem gewoed. Twee winkelhuizen met bo venverdiepingen zijn tengevolge daarvan grootendeels uitgebrand. De politie werd gealarmeerd voor een schoorsteenbrand je, dat zou zijn ontstaan in de Zylstraat. Toen de brandweer verscheen bleek ech ter een felle uitslaande brand te woeden. Onmiddellyk werd groot materiaal ge alarmeerd. TensIotte> verschenen ook de magirusladder en het waterkanon, zoo dat het vuur, dat zich in het brandende perceel reeds had medegedeeld aan de bovenverdiepingen en ook het naastgele gen pand#tot prooi had gekozen, kon ge- localiseerd worden. Van de inboedels der bovenwoningen kon slechts weinig en Op Houtrust te 's Gravenhage werd Zondagmiddag de groote demonstratie van den Nederlandschen Arbeidsdienst gehouden, waaraan 1300 mannen en 130 vrouwen deelnamen, De arbeidsmeisjes voeren een Meidans 'uit. t (Polygoon-Meyer-Pax Holland m)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2