|*lil|IP"Qf Abonneert U op dit blad middeling van de P.I.C.A. Voor GEMEENTE MIDDELBURG. Uitreiking vitamin# C-tablett#n. Het beste adres voor MANUFACTUREN Is dat van L. E. RIVIERE, tijdelijk Korte Delft 20, MIDDELBURG. Middelburgsche Brieven. FEUILLETON Schildersknecht Het jubileum van het Leger des Heils te Goes. Zit-Slaapkamer ZATERDAC 56e JAARGA Wilhelmus Scl export komen echter zeker geen andere rassen dan de hierboven met name genoemde eventueel in aanmerking. Een opgave voor dit doel ver bindt den teler echter tot niets, hjj behoeft dus nimmer den uit slag af te wachten, als hjj nog kans ziet om een opgegeven party als pootgoed kwijt te raken. Het bovenstaande geldt ook voor de by handelaren aanwezige over schotten. Ook zy kunnen van de bemiddeling van de P.I.C.A. ge bruik maken. Dit geldt echter al léén voor den afzet in het binnen land, voor export moeten hande laren zich zelfstandig tot de B.E.A. II wenden. Aanhouden van kippen enz. Het is aan elk gezinshoofd toe gestaan om maximaal 10 kippen aan te houden. Onder dit aantal vallen ook eenden, kalkoenen en ganzen, zoodat men in totaal niet meer dan 10 dieren tesamen mag aanhouden. Exploiteert men een oppervlak te van 10 ha. of meer cultuur grond, dan bedraagt dit aantal hoogstens 15 dieren*. Op één adres mag slechts door één gezinshoofd pluimvee worden gehouden, en wel op eigen erf. Bij verkoop van versche kippen eieren door een producent recht streeks aan een consument, mag ten hoogste acht en halve cent per stuk worden berekend, onge acht het gewicht; voor versche eendeneieren ten hoogste zeven en een halve cent. Ter vervanging van thans aan wezig pluimvee kan men van een fokker of een vermeerderings- bedrijf een aantal jonge henen (hoogstens 12 stuks) betrekken. Uiterlijk 15 Sept. moeten de te vervangen dieren dan verwyderd zijn. DE PROVINCIALE V OEDSELCOMMISS ARIS. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Prijzen consumptie-aardappelen. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zee land maakt bekend, dat voor de hieronder vermelde periodes de prijzen van de consumptie-aard- appelen als volgt zijn vastgesteld: 3—9 Mei 1942, groep I ƒ4,68, groep H ƒ4,43, groep Hl 4,23; 10—16 Mei 1942, resp. ƒ4,75, 4,50, ƒ4,30; 17—23 Mei 1942, resp. ƒ4,84, ƒ4,59, ƒ4,39; 24—30 Mei 1942, resp. 4,95, 4,70, _4,50 31 Mei—6 Juni 1942, resp. 5,08, ƒ4,83, ƒ4,63; 7—13 Juni 1942, resp. ƒ5,23, ƒ4,98, ƒ4,78; 14-20 Juni 1942, resp. 5,40, 5,15, ƒ4,95; na 21 Juni 1942, resp. 5,60, 5,35, 5,15. De verhooging na 21 Juni van 20 cent per 100 KG is de laatste, hoogere prijzen dan resp. 5,60, 5,35 en 5,15 worden er dus niet betaald. Bij levering op de laad plaats worden bovenstaande prij zen verhoogd met 0,15 per 100 KG voor vrachtvergoeding. Opgave veestapel. De Voedselcommissaris voor Zee land brengt hiermede ter kennis van de georganiseerden bij de L.C.O. voor Zeeland, dat zij, ter verkrijging van veevoederbonnen voor de periode van 17 Mei13 Juni 1942 in de week van 49 Mei a.s. bij de P.B.H.'s opgave moeten doen van den veestapel naar den toestand op 3 Mei 1942, 's avonds 12 uur. De blanco regi- stratiekaarten dienen ten kantore van de P.B.H.'s te worden inge vuld en geteekend, óók indien men géén voeder kan betrekken, doch wél vee bezit. Houders van fokzeugen moeten, ook thans weer het aantal stam boek- en niet-stamboekzeugen op geven. Verzuim, te late- of onjuiste opgave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook géén voederbonnen verstrekt zullen worden. Taxatiemarkten voor paarden. De L.C.O. voor Zeeland maakt bekend, dat na tijdelijke onder breking der taxatiemarkten, deze op de onderstaande plaatsen en data, weer opnieuw zullen worden opengesteld. Plaatsen: Data: Zierikzeè 6 Mei 3 Juni Middelburg 7 Mei 18 Juni IJzendijke 2 Mei 6 Juni Axel 9 Mei 13 Juni Oostburg 20 Mei 24 Juni Hulst 28 Mei 29 Juni Goes 26 Mei 30 Juni De paarden kunnen worden aan gevoerd vanaf 10 u. v.m. 1 u. n.m. Opgemerkt zij, dat de op deze markten aangevoerde paarden door het Vee- en Vleesch-Aankoop bureau zullen worden overgenomen en na overname door de Provin ciale Commissie voor den Paarden handel aan de gegadigden zullen worden toegewezen. Zoowel aanbieding van paarden, als aanvraag om paarden kan uit sluitend plaatsvinden via een er kenden agent. Een meer uitvoerige publicatie zal in den loop der vol gende week worden geplaatst. Uitreiking bonkaarten 6e periode, Rook- en Versnaperingskaarten en Brandstoffenkaarten. Onder verwyzing naar hetgeen reeds in de pers ten aanzien van de uitreiking der nieuwe bonkaar ten uitvoerig is medegedeeld, maakt de Directeur van den Dis- stributiedienst te Middelburg be kend, dat de uitreiking van de bonkaarten voor voedingsmid delen voor de 6e periode 1942 aan het publiek in het tijdvak van 4 tot en met 15 Mei a.s. zal ge schieden; tevens zullen worden uit gereikt tabaks-, s> versnaperingskaarter De distributiestair. bybehoorende inlegv- gezinsleden, benever kaarten en de oude kaarten van het stool 42, dienen te worde> Op de stamkaart n behoort in de ruimt ningen" het codenun vasten brandstoffenl zijn ingevuld. De regeling der uit volgt: Maandag 4 Mei aan slachtsnaam aam- of C. Dinsdag 5 Mei aan slachtsnaam aanv Woensdag 6 Mei aan slachtsnaam aanvc E of F. Donderdag 7 Mei a> geslachtsnaam aan of H. Vrijdag 8 Mei aan 1 slachtsnaam aanv> L of O. Zaterdag 9 Mei aan slachtsnaam aanv of J. Maandag 11 Mei at geslachtsnaam aan* N of P. Dinsdag 12 Mei aan slachtsnaam aanva: of S. Woensdag 13 Mei a; geslachtsnaam aan- U of V. Vrijdag 15 Mei aan 1 slachtsnaam aanva X, Y of Z. N.B. Voorzoover regeling afwijkt van bonkaarten 5de perio: datum van afhaling, deze publicatie aange pingsdag worden gev Aan personen bened zullen geen bonkaarte hand gesteld, n Het distributiekant bovengenoemde uitrei! zijn des voormiddagt 12.30 uur en des na, 14 tot 16 uur. Zate van 9 tot 12 uur. Het is noodzakelijk, kaarten door het pul afgehaald op de vo> gestelde tijdstippen. Aan personen, die verschijnen, zullen de eerst worden verstrèi van de normale uitr Middelburg, 30 April De Directeur Mr P. C. A De Leider van den distributie- dienst 's-Heer Arendskerke maakt bekend, dat op 7 en 8 Mei a.s. op het kringkantoor kosteloos vita mine C-tabletten zullen worden uitgereikt voor a.s. en jonge moeders. Voor a.s. moeders dient haar distributiestamkaart te worden overgelegd, alsmede een attest van een arts of vroedvrouw, waaruit blykt, dat zy in de laatste vier maanden der zwangerschap zijn; voor jonge moeders, wier kin deren geboren moeten zyn tusschen I Algemeene, .tevens bijzondere Kennisgeving. Heden overleed in het Rust huis, Heemraadssingel 301, Rotterdam (West), onze Zus ter, Behuwdzuster, Tante en Oud-Tante, Mej. NEELtüE DE KONING, oud-onderwyzeres aan Chr. Scholen en gepensioneerd on^ort 1 Q9Q Toeslagkaarten voor zeer zwaren a In aansluiting aan geplaatste publicatie. Directeur van den Dist bekend.dat de uitgif- slagkaarten voor zwa zwaren arbeid aan ht voor in aanmerking 1 lijkertijd zal plaats v! afzonderlijke zaal. Middelburg, 30 April De Directeur Mr P. C. A. Distributie van si De Directeur van d tiedienst te Middelbur, kend, dat alle seht voor de maand Apri'. geven. Zij, die geen be ontvangen, kunnen hi. als afgedaan beschouv Voor de maand Mei ling als volgt: Op 4 en 5 Mei a.s. muiieren worden afg die gezinnen waarvs van hét „Hoofd", op d vermeld, begint met t/m J. Op 11 en 12 Mei m K t/m P. Op 18 en 19 Mei m Q t/m Z. De formulieren mo* 2 dagen, behoorlyk in; den terugbezorgd. Niet gevulde formulieren zijde gelegd. Men houde er ook nu rekening mede, dat slechts zij, die dringend schoenen noodig hebben, mogen aanvragen en dat slechts zeer wei nig schoenenbonnen kunnen worden toegewezen. Werkschoenen mogen slechts voor enkele speciale beroepen worden toegewezen en kunnen uit sluitend op formulieren worden aangevraagd. Middelburg, 1 Mei 1942. De Directeur voornoemd, Mr P. C. ADRIAANSE. angst, welke hem noopt een eind te maken aan een toestand zonder spanning waarin hij zich niet op zijn plaats gevoelt. Nog een ander voorbeeld: Het meisje, dat een man (haar vader of ouderen broer) slechts van diens strengen, harden kant leerde kennen, zal zich ten op zichte van alle mannen liefst zoo gedragen, als had zy van hen alleen maar kwaads te verwachten. Het zal haar, hoe vreemd dit op het eerste gehoor klinken moge, dus be vrediging schenken, als deze sombere ver onderstelling bewaarheid wordt. Door mid del van koppigheid, starheid en ongeschikt heid met het andere geslacht om Fe gaan zal zy probeeren, haar zelfgevoel te redden, als de praktijk van leven haar tot een mil der oordeel zou willen brengen. Rotterdam. P. W. J. S. Amice, Als Voorzitter van het bestuur der Stich ting Herbouw Middelburg heeft onze bur gemeester een oproep geplaatst, welke ons voor een moeilijke opgave plaatst. Geza- menlyk moeten wij nadenken om ons her bouwwerk van deze jaren in symbolieke initialen te vereeuwigen. Over de uitvoe ring worden verschillende mogelijkheden aan de hand gedaan. Als voorbeeld wordt verwezen naar de herbouwde boerderijen, waar een steen wordt ingemetseld met een uit de vlammen opstijgende leeuw. Dit zou voor Middelburg en speciaal voor Zeeland een uitnemend geslaagd symbool kunnen heeten, naar analogie van onze Zeeuwsche uit het water opstijgende leeuw. Maar nu kan het natuurlijk op deze wijze niet meer. Als ik het goed begrepen heb is het de bedoeling, dat naast de eigen naam van het huis of de zaak, het gemeenschappelijke algemeene symbool van onze stedelijke her leving tot uitdrukking wordt gebracht. Daarover heb ik al diep nagedacht, maar het is mij niet gelukt tot heden, er iets passends op te vinden. Maar het is nog geen 10 Mei en tot dien datum hebben we gelegenheid het door ons gevondene in te zenden. Dus, amice, denk met ons mee. De hier geopperde gedachte is te mooi, om ons er niet voor in te spannen. Over die eigen namen der huizen, wilde ik ook nog iets zeggen. Voor het pand Lange Delft, hoek St. Janstraat is de oude gevelsteen, met afbeelding en opschrift weer in eere hersteld, De K1 e ij n e Katte. In dezelfde straat hebben we nu ook „de nieuwe granaatboom" gekregen en het huis „De Maan". Dit laatste is door het aanbrengen van twee maansikkels bo ven aan het huis al van verre zichtbaar. HET HUISJE AAN DE HAVEN. 12) o— „Tja, hij is Kees niet. Als ik den jon gen helpen kan. Maar het komt niet ge legen. Ik denk sterk over het veer van Van Bergen. 'tZou best kunnen, dat ik nog een jaar of tien mee kan, als God wil. Maar dan denk ik weer: niet doen. Ik hou het misschien niet zoo lang meer vol. En dan is de kans weer groot, dat twee beurtveren verdwijnen. Die jongen toch, moeder, die jongen, onze oudste...." „Hij kan nog wel veranderen, Freek. Niet alle moed verliezen. We mogen God den weg niet voor schrijven. Kun je Jan niet helpen en ook de beurt van Van Bergen koopen?" „Er zal een zware wijs opgaan. Ik zal eens zien. Zoo niet, dan gaat Jan vóór. De jongen is het waard, dat hij op een eigen boerderij komt. Alleen, twee en twintig, het is erg jong. En dan wordt het natuurlijk trouwen. Krien is nauwe lijks een en twintig". Allen behoeven niet zoo laat te trou wen als wij, mannetje", lacht moeder Olieheerd. „Laat die twee naar loopen. Het komt best in orde." „Dat denk ik ook wel. Als Kees de helft van Jan bezat, was ik gerust voor Dat zijn wel duidelijke herkenningsteekenen voor het bekende Souvenir-huis De Maan. In de laatste jaren was dit huis eenigszins in de verdrukking gekomen door „De Zon", en er heeft zelfs wel eens een totale Maans verduistering gedreigd. Thans zal „De Zon" op veiligen afstand komen van deze min dere planeet. Het is te hopen, dat de vele naamlooze panden thans met een naam voor den dag komen, hetzij met een reeds vergeten naam uit het verleden, of een nieuw bedachte. Na het puinruimen vorig jaar trof het ons, dat nog zoovele mooie boomen gespaard ble ven. Beuken, kastanjes, dennen en andere. Wie zoo'n moofe boom achter in de tuin krijgt, heeft al een aanwijzing voor een naam. Zoo ken ik een huis, dat vroeger de Taxisboom heette, waarom zouden we niet een huis „De kastanjeboom", of „eiken boom", of „dennenboom" of welke boom ook kunnen waardeeren? We moeten natuurlijk ook rekening houden met de zaak die er in het huis gedreven wordt. Een bloemen winkel zal het eer in bloemennamen zoe ken, een eet- en drinkgelegenheid in de spijs- of dranknamen, een groenten- en fruitzaak in vruchtennamen, enz. Voorheen hadden we op de markt een eet- en drinkgelegenheid „De Vergenoe ging". Deze zal daar weer herrijzen onder denzelfden naam. Passende namen in het zelfde genre zijn b.v. De Dankbaarheid, Dc Vreugde, De Blijdschap, De Vrede, enz. Met bijbelsche namen moeten we voor zichtig zijn. We hebben ons" huis „De Steen- rotse". Elders zag ik eens een huis met den naam „Rehoboth" en ook „Elim". Het is opmerkelijk hoe weinig mensehen de be- teekenis van dergelijke namen kennen. Een naamgeving moet zin hebben en weergeven van wat er aan of bij of in het huis aan wezig is ten tijde dier naamgeving. Moet toch min of meer een weergave zijn van den geest die het huis vervult of waardoor het getypeerd wordt. Daarom is het zoo'n moeilijk werk voor een buitenstaander. En bedoelde ik ook niet anders dan op deze moeilijkheid te wijzen, evenwel in de hoop, dat velen er in zullen slagen ook deze te overwinnen. Groetend, STENTOR. xerstona gevraagd oekwaam voor geruimen tijd werk. J. P. SCHRIER, Nieuwerkerk (Z.). Op 8 Mei 1892 werd te Goes de eerste samenkomst van het Leger des Heils ge houden. Dit vijftigjarig jubileum hoopt men Donderdag '-a.s. dankbaar te vieren. Men kwam bijeen in de zaal van het Ravelijn, waar men al deze jaren de diensten heeft de toekomst van het bedrijf,dat ik mocht opbouwen in Gods gunst. Maar nu Waar zou die jongen nu zitten?" Er volgt geen antwoord. Maar beiden weten het, naar alle waarschijnlijkheid. Als er een „Belsche" boot is, is er dansen in „De Vergenoeging", 'n tweede rangs café van Zeestad. Op die plezierbooten zijn ordentelijke lui, maar er is ook -min- der soort. Het is wel zeker, dat Kees op het oogenblik in de armen van een „Belsche" over den dansvloer zwiert En straks gaan allen uit het gezin Olieheerd naar de kerk HOOFDSTUK III. Freek Olieheerd is er niet de man naar, om iets met zijn zoon alleen te bedisselen. In .een zaak van beteekenis behoeft niet alleen zijn vrouw op de hoogte te zijn, maar ook de andere kin deren. Als Jan dien Maandagavond uit Zand vliet komt peddelen, om te spreken over het geval van de boerderij van Overen, „Weelzicht", dan zegt de ouwe: „Bestig. Ik wil er eens een paar dagen over den ken. Vrijdagavond kunnen we er met z'n allen over spreken en een beslissing ne men. Neem Krina dan mee. Kan dat?" Ja, dat zal wel gaan. Zoo dat is dan afgesproken. Krina kan er dan thuis ook wi c.vj scHlEKE, Zoutelande. gehad. Opmerkelijk is, dat de meeste Goes- senaren niet spreken van het Ravelijn, maar van den „Legerdiek". Ontelbare ma len is in dit gebouw, dat in 1911 gerestau reerd en in 1932 uitgebreid en vernieuwd is, de blijde boodschap van verlossing en za ligheid verkondigd. Velen hebben zich daar als zondaar voor God leeren kennen en vrede gevonden in het bloed van Jezus Christus. De officier, die op 8 Mei 1892 de ope- ngsplechtigheid leidde, was adjudant _.ark, bijgestaan door de officieren van Bergen op Zoom, Yerseke, Middelburg en Vlissingen. De eerste officieren, voor het Goesche corps aangesteld waren kapt.e fctruckenkamp en de luitenantes Geertsema en Bosman. De eerste samenkomst was zeer druk be zocht en had een rustig verloop. Rijks- en gemeentepolitie hadden de handen vol. Er werd met aandacht geluisterd. De eerste weken bleven de samenkomsten zich door rust kenmerken. De zaal was propvol en velen moesten wegens tekort aan plaats ruimte worden teruggezonden. Eenige maanden later gebeurden er ech ter dingen, die Goes en omgeving niet tot eer, maar tot schande strekten. Er kwam tegenstand en hoon los. Men achtte het zelfs noodig een spreker uit Alphen a. d. Rijn te laten komen, die in „De Prins van Oranje" optrad en een scherpe rede tegen het Leger des Heils hield. Hij gaf de men- schen den raad er niet meer heen te gaan. Dan zou het zaakje vanzelf wel uitsterven. Er gebeurden nog ergerlijker dingen. „Jongens uit den Polder", onder leiding van een heerschap, dat meestal halfdron ken de samenkomsten bezocht, veroorzaak ten zulk een onrust in Goes, dat de toen malige burgemeester genoodzaakt was den staat van beleg af te kondigen. Samenscho lingen van meer dan drie personen waren verboden. Het was zelfs noodig, dat de meeste soldaten na de samenkomsten onder politiegeleide naar huis werden gebracht. Zelfs in 1895 moest nog gewag -wórden gemaakt van „de woede des duivels en de tegenwerking van velen". Bij een marsch door de stad naar de openluchtsamenkomst ti achtte een troep jongelui de muzikanten uiteen te drijven. Het kostte de officieren moeite om buiten hun handen te blijven. De eenige politie-agent, die aanwezig was, deed zijn best, maar was „als een schaap te midden van een bende wolven". Na 1898 bevat het korpsboek geen klach ten meer over een onheusche behandeling van de zijde van het publiek. Blijkbaar had men het verzet gestaakt en had men den zegen leeren zien, door het Leger, bij zijn Evangelie-verkondiging en zijn maatschap pelijk werk verspreid. Heer zoekt zoo spoedig mogelijk in Goes of naaste omgeving. Br. met uitv. inl. onder letters R. T., Bureau „De Zeeuw" te Goes. Mei a.s. Ouders of voogden van nieuwe leerlingen wordt verzocht deze Aangifte schriftelijk te richten tot den Directeur. Formulieren voor het invullen van de vereiste gegevens zijn ver krijgbaar aan het schoolgebouw of worden op aanvraag toegezonden. Het examen heeft plaats op 25 Juni en 6 en 8 Juli. De Directeur der R.H.B.S., Ir J. PH. VAN DALSUM. TE KOOP: VAARS, 3 maanden. JST. BOOGAARD, Meliskerke. SLA- en Andijviepl. 40 ct. p. 100, zware tomaten, pootuien, sjalot ten, koolpl., Dahlia's, Chrysanten, Violen, Madelieven, Annemonen, Renonkels, Vaste- en Rotspl. M. H. DEKKER, Langevielesingel 34, Telef. 2961, Middelburg. eens over spreken en de gedachten van haar vader vernemen. Zij is een boeren dochter. Landman heeft een eigen hof van een veertig bunder. Hoe groot is „Weelzicht"? Twee en dertig bunder. Zoo, dat is niet mis, voor een die begint. Nou, hij zal er wel eens over denken. Jan weet genoeg: als vader familieraad houdt, dat komt zelden voor, alleen bij ernstige dingen, dan is hij feitelijk al besloten, om te helpen of althans goeden raad te geven. Dus fietst hij nog even bij Krina aan, die halverwege Zeestad en Zandvliet woont op „Welgelegen". Natuurlijk is Landman op de hoogte. Hij is het zélf geweest, die Jan er op heeft gewezen, dat Van Overen verkoopen wil. Des noods wil hij verpachten. En daarvoor is Jan ook te vinden. Maar als hij koo pen kan, zooveel te beter. Vader heeft trouwens altijd gezegd, dat hij hem op een boerderij zetten zal, te gelegener tijd. Dat is trouwens te begrijpen, want Kees krijgt het beurtveer, als vader eenmaal ophoudt of sterven zal. Ten aanzien van Marie moet dan een schikking getroffen worden. Maar zoover is het nog lang niet, bepeinst Jan. Vader is een krasse baas, die niet gauw het bijltje er bij neer zal leggen. En zeker niet, zoolang Kees... (Wordt vervolgd.) MEISJE gevraagd voor halve da gen. Mevrouw LOOIS, Nieuwstraat 25, Middelburg. WeggeloopenZWARTE TECKEL Inlichtingen gaarne by Mevrouw PEL, Rouaansche Kaai 11, Mid delburg. Wegens ziekte EEN NETTE DIENSTBODE gevraagd voor dag of voor dag en nacht. W. A. KLOET, Rijksweg 55, Nieuw- en Sint-Joosland. Terstond gevraagd: EEN NET MEISJE voor de morgenuren. Boekh. Fa G. VERHEULE, Pa pegaaistraat, Goes. Druk Oosterbaan Le Cointre N.V. Goes. Bureaux Lange Postrekening 444 Bijkantoor Firma Boekhan Lange Giststraat Telefo Directeur-H< Het 15-jarig ju va&rtsdag 1907 en 1932 dankbaar wo eenkomst in 193 eere-saluut gebrac de moeilijke tijden Het Bestuur vai ling is als volgt sar geant-majoorF. A. Vermaire, penni kapelmeester en H terwijl kapitein We Bolle is sinds 1892 genoote van den ki perGoedegebure. dit jaar hun goude: maire diende van ling als secretaris penningmeester. H veel voor haar. Het zou ons te vallen van het Leg Ei is in allen eenv werkt. Met opgewekthc hierdoor steeds w broeders en zust Heils altijd in him dat werk kennelijk Wij zijn er zeke van het 50-jarig zal worden geprez buiten den kring erkentelijkheid en geven. De oude schrijv sommige kringen de „vijf dierbare kan niet, ik weet niet". Meer is vaa Prof. Dr M. J. gedaan door aan 23 Februari 17( schen bakker Ju: en Trijntje Sikkes boren, die den n: ving. Reeds op ij hij zijn moeder ve elf verloor hij zij nu met de juist bq tijnsche school. D versmid worden. E hent spreekwoord wil is, is een we leeftijd bezoekt h school, studeert d 1723 is hij predi Friesland. Daar ring in zijn leven de hij het beroep scheen (1740) „I „Als een blikse deren hemel, als c in een orthodo: dienst zóó wil Christendom" dej Kerkenwereld birj de fundamenten doxie schudden". De Staten vanl drukken of verko provincie op boet den. Tal van ges! schenen, maar dc huis onbeantwooi afkeerig van poli tijd aan het sch werk „tot ontdek en tot opwekking nadigde zielen", leed hij, in den ruim acht maand| Sehortinghuis' langademigheid lemmeren den le: trekkelijkheid. D; een vertolking dom". „Hier spreekt het leven met Cj kent, voor wien heid fs. Naar zij is altijd de moeit Het Schortingl dan een verwro: Blykens het ver Nederlandsche cultu' van het letterengild Jan de Vries te Le het Filmgilde: G. J. venhagetot leider i H. Rynbergen te Ai van het gilde voor b kunst en kunstamb Voorburg. Tot leider van de kunsten is benoemc sterdam; tot leide bouwkunst: Dr Ir 's Gravenhage. I i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2