Uit de Provincie wordl opgeheven! Rechtszaken Gemengd Nieuws Kerk één groote en laatste Premie-uitkeering 50 guldens-bons 100 50 cents-bons 100 kwartjes-bons e WANNEER VERDUISTEREN? Zaterdag 2 Mei 1942. 'b M-wyens tot t'Ö 11 !a AfOiiiV van 2i.0Ö u. Middelburg. Houthandel1 Albert*. Naar wy ver nemen zal aan de op 21 Mei te houden algemeene vergadering van aandeelhou ders der N. V. Houthandel v.h. G. Al berts Lz. Co. worden voorgesteld een dividend van 6V2 pot. aan aandeelhou ders uit te keeren over het boekjaar 1941 Veertig Jaar getrouwd. Donderdag waren de heer J. Jakobsen en mevrouw J. Jakobsen-Melis te Serooskerke 40 jaar gehuwd. Dhr Jakobsen is thans ploeg baas voor timmeren en technische arbeid by den opruimingsdienst alhier. Voor de directie, ploegbazen en onder hem wer kende arbeiders was dit huwelijksfeest een reden om van hun sympathie te doen blijken. Hij werd gistermorgen in een der kantoorgebouwen toegesproken door den heer W. N. A. van Es. Hem werd als blijvend aandenken een mooie baro meter en een fraaie plant aangeboden, terwijl hij een vroegertje kreeg om den dag verder met zijn familie te kunnen doorbrengen. De bonkaarten enz. Maandag wordt begonnen met uitgifte van de bonkaar ten 6e periode, de tabaks- en versnape- ringskaarten en de nieuwe brandstof- kaarten. Wij wijzen er hier nog eens op, dat men moet komen op den datum, aan gewezen voor iederen letter in de publi cise, ook al staat op de bonkaart 5e pe riode een andere datum genoemd. Komt men niet op tijd, dan moet men wachten tot alle letters zijn afgewerkt. Benoeming. Tot directeur bij de Coöp. Veilingsvereen. Walcheren W.A. alhier is benoemd de heer W. Kweldam te Souburg, die sinds een jaar optrad als wnd. directeur. Vóór dien tijd was de benoemde in dienst bij de Vereenigde Veringen te Beverwijk als adjunct-direc teur. Vlissingen. De recherche heeft een 18-jarige jongeman aangehouden, die uit een ge teisterde woning een radiotoestel en een deken had gestolen. Doordat hij het toe stel wilde verkoopen, liep hij tegen de lamp. Reeds eerder had de politie een man aangehouden, die zich ook aan an dermans goed had vergrepen. Besprekingen tusschen het gemeen tebestuur en Dr Ir J. A. Ringers, de Al gemeen Gemachtigde voor den Weder opbouw, die Woensdag een bezoek aan onze stad bracht, heeft tot gevolg gehad, dat de Staat met ingang van 24 April j.l. overgaat tot onteigening van het puin en den afval van vernielde gebouwen. De Hersteldienst zet den arbeid voort. Goes. De Midza wordt opgeheven. Zooals in dit nummer wordt medegedeeld, wor den vanaf Maandag a.s. geen Midza-bon- nen meer uitgereikt. Door allerlei om standigheden kan de Midza niet langer blijven voortbestaan. Zij heeft veel ge daan om het koopen bij de Goesche Mid- za-zaken aan te moedigen. Het comité heeft week aan week onder leiding van den heer A. Witkam veel werk verzet om zijn doel te bereiken. Ook herinneren wij aan de kinderfeesten, die door het co mité werden georganiseerd en waarvoor groote belangstelliing bestond. Voor het inleveren der nog in omloop zijnde bons verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Zuid-Beveland. Wemeldinge. Met ingang van 1 Mei a.s. is de wachtmeester der marechaus see W. Gravendeel, van de rivierbrigade alhier, overgeplaatst bij den zelfden dienst, standplaats Purmerend. Waarde. Zondagnacht hebben onbe voegden zich toegang verschaft tot de voormalige Melksalon, die een enkelen keer gebruikt wordt voor distributie aangelegenheden. Er was niets aanwezig. Kapelle. Gisteren vierde het echtpaar 'Van BovenDe Jonge zijn gouden hu welijksfeest, waarbij het aan belangstel ling niet ontbrak. Niet minder dan 20 bloemstukken werden hun aangeboden. De buurt Dijkwelschestraat leefde met het blijde echtpaar mee en offreerde hun een fraaie bloemenmand. Walcheren. Aagtekerke. Benoemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie te Arnemuiden de heer W. van Beveren te Vlissingen, thans in gelijke betrekking werkzaam ter secretarie alhier. Arnemuiden. Benoemd tot stokman in de Ned. Herv. Kerk dhr A. Janse Pz. (vac. K. de Ridder). Zeeuwsch-Vlaanderen. Oostburg. In de onmiddellijke omge ving van Oostburg hebben kommiezen Dinsdagmiddag een goeden slag gesla gen. Het moet hun waarschijnlijk wei bekend zijn geweest dat smokkelaars 4 zouden trachten een aanzienlijke partij smokkelwaar over de grens te brengen, althans toen een auto verscheen, kwa men de kommiezen in actie. Deze auto was zoodanig geschilderd, dat men, op- pervlakkig gezien, zou denken met een ipilitaire auto te doen te hebben. Op de sommatie te stoppen, werd geen gevolg gegeven en ook één op den weg aangebrachte versperring kon den chauf feur niet van gedachte doen veranderen. Daarop heeft één der kommiezen van *jju vuurwapen gebruik gemaakt, waar- 0, MIDZA ■Sin &.:J tn fJünof{S'i3«v»!and Naar aanleiding VBn een nieuwe ver ordening en de omstandigheden daarbij in aanmerking genomen, kan de Mtdza van Zuid- en Noord-Beveland niet langer blijven voortbestaan. Vanaf MAANDAG 4 MEI 1942 worden geen Midza-bonnen meer verstrekt, terwijl over 4 weken zal plaats hebben van de nog in om loop zijnde bonnen. Hiervoor komen uitsluitenden alleen in aanmerking inzendingen met een minimum aantal van: Lagere inzendingenzijnwaardeloos en worden niet aan afzenders geretourneerd. Zend nu direct Uw bonnen In, want de Midza zal het een eer zijn om op waardige wijze afscheid te nemen van haar trouwe Midza-klanten Zuid- en Noord-Beveland. Uitspr. f40 of 20 d. h. en vrijspraak. J. J. Stoutjesdyk, 34 jaar, werkman te Bruinisse, wegens het afleveren van 1 flesch slaolie zonder bonnen. Eisch f 40 of 20 d. Uitspr. f 25 of 10 d. W. Kik, 56 jaar, schipper te Bruinisse, wegens het afleveren van 3 mud kolen «onder bonnen. Eisch f 40 of 20 d. Uitspr. f 25 of 10 d. M. C. M, Gast, 34 jaar, landbouwer te Bruinisse, wegens het slachten van een varken in huisslachting. Eisch f 100 of 2 mnd. Uitspr. f 75 of 25 d. h. M. J. Kievit, 54 jaar, veehandelaar te St. Maartensdijk, wegens het slachten van een koe. Eisch 5 mnd. h. Uitspr. 4 mnd. h. C. Hoogerwerf, 39 jaar, landarbeider te Bruinisse, wegens het afleveren van K kg. boter en V2 kg. vet zonder bonnen. Eisch f40 of 20 d. Uitspr. f25 of 10 d. VOLLEDIG EERHERSTEL VAN OVERSTE MUSSERT. Res.-kapitein Bom en res.-eerste luit. Kruithof veroordeeld resp. tot 10 en 20 jaren gevangenisstraf. Ontstellende militaire verhoudingen in oorlogstijd. (Slot.) Geschiktheid. door de chauffeur ernstig werd getrof fen. De auto kan daarna tot stilstand worden gebracht. Het bleek, dat men een goeden slag had geslagen. De auto was n.l. geladen met 3000 kg bruine boonen en 1500 kg tarwe. In den auto bevond zich nog een tweetal personen, die in de marechausseekazerne te v Oostburg zijn ingesloten. De gewonde chauffeur werd naar het ziekenhuis te Oostburg overge- bracht. Naar verluidt zouden de drie genoem de personen slechts de uitvoerders van het transport zijn, zoodat de ware smok- kerlaar(s) achter de schermen tracht.: (en) te blijven. (P. Z. C.). Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 65 cent bij vooruitbetaling. In dit verband wil het Hof nog woor delijk aanhalen de verklaring van den getuige, den reserve-luitenant-generaal Van Andel, commandant dér vesting Holland," dat „de wijze, waarop de over ste Mussert in den beginne met zeer wei nig geoefende troepen Dordrecht heeft verdedigd, loffelijk was", terwijl deze gezaghebbende getuige bovendien ver klaard heeft de overtuiging te hebben gehad, dat de luitenant-kolonel Mussert te Dordrecht tot den laatsten man zou standhouden. Het is aan het Hof geble ken, dat eenige getuigen hebben ver klaard, dat de luitenant-kolonel Mussert eigenschappen bezat en andere miste, waardoor aan zijn militaire geschiktheid Economische Rechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 30 April 1942. De volgende personen werden gedag vaard: -J. Goense, 45 jaar, landbouwer te Ove- zande, wegens het voorhanden hebben van een houten karnwerktuig en wegens het bereiden van boter. Eisch en uitspr. 2 X f 20 of 2 X 10 d. h. C. L. Korstense, 51 jaar, zonder beroep te Kruiningen, wegens het verhandelen en afleveren van 250 kg. zaaiuien. Eisch en uitspr. f 50 of 20 d. h. J. Meijaard, 43 jaar, koopman te Elle- woutsdijk, wegens het voorhanden heb ben van 3000 kg. appels in de koelcel van de veiling te Kapelle. Eisch f 100 of 40 d. Uitspr. f 25 of 10 d. h. J. Meijaard als voren, wegens het ver handelen te Vogelwaarde en Hontenisse van hoeveelheden uien. Eisch f500 of 5 mnd. met verb, verkl. Uitspr. f 250 of 2 mnd. hecht, met verb, verkl. W. J. Klumper, 65 j., caféhouder te Middelburg, wegens het voorhanden heb ben van 4 kg. varkensvleesch en 15 kg. gesmolten rundvet. Eisch 2 X f40 of 2 X 20 d. met verb, verkl. Uitspr. 2 X f 25 of 2 X 10 d. met verb, verkl. J. C. Peg, 35 jaar, melkalyter te St.- Laurens, wegens het koopen te Oostka- pelle van 100 kg. witte en 100 kg. bruine boonen zonder bonnen. Eisch f 25 of 10 d. inet verb, verkl. Uitspr. f20 of 10 d. met verb, verkl. J. Dekker, 27 jaar, arbeider te Oostka- pelle, wegens het afleveren van 100 kg. witte boonen en 100 kg. bruine boonen. Eisch en uitspr. f 100 of 40 d. h. G. P. de Gier, 25 jaar, expediteur te 's Gravenhage, wegéns het vervoeren, al thans doen vervoeren van 1350 kg. brui ne boonen, 24 kg. rundvet en 13 kg. rundvet. Eisch en uitspr. f 500 of 3 mnd. 1. C. A. Kloosterman, 26 jaar, 2. A. C. Kloosterman 24 jaar, beiden dor- schersknecht te Kapelle, wegens het af leveren van 1800 kg. bruine boonen aan A. G. de Gier. Eisch no. 1 f 300 of 3 mnd., no. 2 f 300 of 3 mnd. Uitspr. no. 1 f 300 of 3 mnd., no. 2 f 150 of 2 mnd. A. de Neef, 41 jaar, landarbeider te Kapelle, wegens het verkoopen en afleve ren van 13 kg. rauw rundvet zonder bon. Eisch f175 of 50 d. Uitspr. f200 of 50 d. P. A. L. Vroon, 41 jaar, handelaar te Breskens, wegens het niet tegelijk met de verantwoordingsstaten over Maart 1941 inzenden van de Kunstmestbonnen over Maart 1941. Eisch en uitspr. f 100 of 20 d. L. L. Martens, 43 jaar, timmerman te Hoofdplaat, wegens het afleveren van 72 kg. tarwe en wegens het voorhanden heb ben van 2 levende varkens van 30 en 40 kg- Eisch f40 of 20 d. en 1 mnd. h. om in oorlogstijd onder de moeilijkste omstandigheden als commandant van Dordrecht op te treden, werd getwijfeld. Het Hof is echter van meening, dat het oordeel daaromtrent uitsluitend aan de legerleiding toekomt, die getoond heeft den luitenant-kolonel Mussert door zjjn plaatsing in het door hem gevoerde com mando daarvoor geschikt te achten, ter- wjjl de door den commandant der ves ting Holland getroffen maatregelen als bovenbedoeld eveneens daarop duidden. In elk geval acht het Hof volstrekt on toelaatbaar, dat lagere commandanten zich een beoordeeling dier geschiktheid zouden aanmatigen en door den luite nant-kolonel Mussert gegeven bevelen op eigen gezag niet zouden opvolgen, voor zoover deze bevelen hun onjuist zouden voorkomen. Het Hof stelt mitsdien vast, dat voor gerechtvaardigd wantrouwen in den per soon van den luitenant-kolonel Mussert, uit hoofde van diens gezindheid, geener lei grond, hoe ook genaamd, aanwezig is geweest en dat zijn geschiktheid, om in oorlogstijd ais commandant van Dordrecht op te treden, vaststaat door zijn aanwijzing als zoodanig door den commandant der vesting Holland. Het Hof stelt voorts vast, dat verschillende lagere commandanten, waarvan het Hof een aantal als getuigen heeft gehoord, die op grond van twijfel, hetzij aan de gezindheid, hetzij aan de geschiktheid als vorenbedoeld, van den luitenant-ko lonel Mussert, tot eigenmachtige ver breking der militaire gezagsverhoudin gen zijn overgegaan, zich aan een der ernstigste vergrijpen, inzonderheid in oorlogstijd, hebben schuldig gemaakt, terwijl deze commandanten, door van hun persoonlijke opvatting met betrek king tot den luitenant-kolonel Mussert 00K aan him onderhebbenden te doen blijken, ten zeerste tot het groeiend wan trouwen jegens dien hoofdofficier heb ben bijgedragen. Daarmede hebben zij niet alleen een behoorlijk verloop der krijgsverrichtingen benadeeld, maar stel lig ook het feitelijk vergrijpen aan den persoon van luitenant-kolonel Mussert bevorderd. Verzachtende factor. Deze laatste overweging meent het Hof, in verband met de bepaling van de aan verdachten op te leggen straf niet buiten beschouwing te kunnen laten. Waren de verdachten, de reserve-ka pitein Bom en de reserve-eerste luite nant Kruithof, niet door het voorbeeld en de gedragingen van hun meerderen, waarvan de luitenant-kolonel Mosberg en de majoor De Bie, tot het beroeps kader behoorden, mede opgezweept tot een stemming van wantrouwen jegens den luitenant-kolonel Mussert en hadden zy onafhankelijk daarvan hun daad ge pleegd, dan zou het Hof zeker niet ge aarzeld hebben de zwaarste straf, welke de wet toelaat, op hen toe te passen. De omstandigheden, waaronder de verdachten tot" hun vergrijp jegens den persoon van den luitenant-kolonel Mus sert zijn gekomen, zijn echter naar het oordeel van het-Hof van dien aard, dat het in strijd met de rechtvaardigheid zou zijn op deze beide verdachten, die toch slechts een schakel vormden in den keten van schuldoorzaken, welke ten slotte lot het misdrijf, waarvoor de ver dachten terechtstaan, hebben geleid, de gevolgen der strafwet in volle zwaarte hoezeer op zichzelfverdiend te doen neerkomen. Voorts acht. het Hof uit een oogpunt van strafwaardigheid geboden tusschen beide verdachten te onderscheiden. Ver dachte Bom, hoewel meerdere in rang, heeft zich door den verdachte Kruithof laten overtuigen, dat het belang van de landsverdediging de onschadelijkmaking van den luitenant-kolonel Mussert zou eischen, in verband waarmede verdachte Bom tot arrestatie van dien hoofdofficier besloot, en voor zoover hem betrof, aan dit voornemen uitvoering heeft gegeven. Uit dz verklaringen van getuigen is ge bleken, dat verdachte Bom bepaaldelijk niet beoogd heeft den luitenant-kolonel Mussert te dooden, daar hij hem alleen in arrest wilde stellen. De verdachte Kruithof daarentegen is niet alleen het zij onmiddellijk, hetzij middellijk, de aan leiding geweest tot het optreden van den verdachte Bom tegen dien luitenant kolonel Mussert, maar is ook zonder daartoe eenige opdracht van verdachte Bom te hebben gekregen bij diens po ging tot vrijheidsberooving van gemel- den luitenant-kolonel tusschenbeide ge komen en heeft daarbij op hem de doo- delijke schoten gelost op een wijze immers in borst en onderlijf van het slachtoffer welke blijk geeft van mis dadige achteloosheid voor den persoon, dien hij onschadelijk wilde maken. Mitsdien is het Hof van oordeel, dat met betrekking tot het aan de beide verdachten ten laste gelegde misdrijf de strafwaardigheid van den verdachte Kruithof aanzienlijk hooger moet wor den geacht te zijn dan die van den ver dachte Bom. Overwegende, dat het voor beide ver dachten bewezen verklaarde vor ieder der verdachten oplevert het misdrijf van: „feitelijke insubordinatie in tijd van oorlog", strafbaar gesteld bij arti kel 120 van het Wetboek van Militair Strafrecht, verklaart verdachten deswe ge strafbaar en veroordeelt deswege verdachte Adriaan Jacobus Cornelis Bom tot gevangenisstraf voor den tijd van tien jaar, en den verdachte Albertus Johan Kruithof tot een gevangenisstraf voor den tyd van twintig jaar. (A.N.P.) De strijd tegerf den clandestiemen handel. (A.N.P.). Ambtenaren van den C.C.C.D. zijn te Laren (N.-H.) een uitgebreiden smokkelhandel in granen en peulvruch ten op het spoor gekomen. Het gaat om een zeer groote party van duizenden k.g. zaaigraan en jfeulvluchten, die voor con- sumptiedoeleindeh in den handel zijn ge bracht tegen enorm hooge prijzen. Reeds zgn een aantal personen in verband met deze zaak gearresteerd en in hechtenis gesteld, terwyi nog meer arrestaties in het geheele land zullen volgen. Tal van kleine volkstuinders zullen door deze handelingen geen zaad kunnen ontvan gen. Brand eischt slacht offer. (A. N. P.). Dinsdagmiddag ont stond brand in de landbouwerswoning bewoond door den heer Ten H. aan den Boxmeerscheweg (gemeente Sambeek). Het vuur sloeg spoedig over op de 50 M. afstand gelegen woning van den heer M. G. en vandaar op de weeV 50 M. verder gelegen landbouwschuur van den heer Th. v. d. B. Met behulp van de brand spuiten van St Anthonis en Ledeacker en de ter assistentie opgeroepen brand weren uit Mill en Boxmeer kon verdere uitbreiding van den brand worden voor komen. Helaas is bij dezen brand een slachtoffer te betreuren. In de woning van den heer Ten Haaf kwam een kindje van vier jaren in de vlammen om. In deze woning zijn verder nog twee koeien en een kalf verbrand. Verzekering dekt gedeelteiyk de schade. D o o d e 1 ij k ongeluk. In de Brusselsche voorstad Ukkel heeft in de avonduren een noodlottige trambotsing plaats gehad. Een passagierstram, welke uit de richting van het centrum van Brussel kwam, botste tegen een gedeelte van een goederentram. Bij de bestijging van een helling was de koppeling van de goederentram gebroken, zoodat drie goederenwagens, geladen met hout, met duizelingwekkende vaart de helling af rolden. Door de duisternis bemerkte dé bestuurder van de passagierstram te laat het dreigende gevaar. De botsing wm zeer hevig, Gelukkig zaten door het late uur slechts enkele reizigers in de passagierstram. Daaraan uitsluitend is het te wyten, dat er slechts twee dooden zgn te betreuren, terwgl vy'f reizigers werden gewond, van wie 2 ernstig. Brand. (A. N. P.). Tengevolge van het spatten van vonken uit een schoorsteen heeft Woensdag te Alphen a. d. Ryn een felle brand gewoed, waar- by drie pakhuizen, drie woonhuizen als mede een winkel vrywel geheel zyn uit gebrand. De brand is ontstaan in de Linden- hovestraat, waar woningen van de fami lies B. en L. van een gemeenschappeiy- ken schoorsteen waren voorzien. Beide panden waren gedekt door een rieten dak, dat door de vonken uit den schoor steen in brand geraakte. Het vuur greep snel om zich heen. Een aangrenzende kleine garage werd eveneeps spoedig door het vuur aangetast en het duurde niet lang of ook twee Jcaaspakhufeen, alsmede een aardappelpakhuis geraakten in brand. Plukken brandend riet kwamen op ongeveer 150 m afstand terecht op een woning in de Vinkenbuurt, welke eveneens in brand geraakte. Verscheidene andere woningen hebben ernstige waterschade gekregen. De zon ric ht v o o r f 600 schade aan. Een niet alledaagsch brandje heeft zich gisteren voorgedaan in Den Haag. De ruit van een ongebruik te auto, die op een binnenplaatsje stond, werkte vermoedeiyk als brandglas met het gevolg, dat een stapel houtafval vlam vatte. Het vuur breidde zich snel uit en toen de brandweer arriveerde waren behalve het hout, ook nog de auto, een deel van een schuiting en een hok met zes konijnen in vlammen opgegaan. De schade bedraagt plm. f 600. (Vad.) De eefste kersen. Het Westland brengt de eerste kersen. Aan de veilingvereeniging Honselersdijk wer den ze aangevoerd. Er werd 13 cent per kers betaald. Surrogaat-cigaretten. Na langdurige besprekingen heeft de Fransche tabakregie besloten om ciga- retten in den handel te brengen, die slechts gedeeltelijk uit tabak bestaan. Deze zgn voor een derde deel met sur rogaat-tabak gevuld, die geen schadelij ken invloed op de gezondheid heeft. De cigaretten zijn voor de eerstemaal in Aix-en-Province gedistribueerd. De roo- kers ontvangen, indien zij de voorkeur geven aan deze surrogaat-cigaretten, drie pakjes in plaats van twee. (V.P.B.) De bekende Duitsche componist yan soldatenliederen en marschen, prof. Herms Niels, geeft deze week met het muziekcorps van den Rijksarbeidsdienst een aantal volksconcerten in ons land ten bate van het Roode Kruis Wildmann-Stapf-Pax Holland m PLAATS VOOR OUDEREN! Ons arbeidsbestel is nog verre van ge ordend en levert menigen werker stof tot gerechtvaardigde klachten. Vooral de wat oudere werker moet, ofschoon een in alle opzichten volwaardige kracht zijn de, maar al te vaak ervaren, dat de jonge snuiters hem op zg dringen. Daarin verbetering te brengen is een gewichtig gemeenschapsbelang. Want al leen een wel geordend arbeidsbestel biedt mogelijkheid tot het scheppen van een goede bestaanszekerheid voor allen. Het is dan ook in hooge mate wen- schelijk, dat de oudere en gehuwde vol waardige arbeider, voor wien thans zoo menigmaal de poorten van het bedrijfs leven gesloten blijven, opnieuw wordt in geschakeld. Dat kan alleen, indien de jongeren en ongehuwden hem hun plaats inruimen. Dit is onontbeerlijk, wil de oudere en gehuwde volwaardige arbeider wederom de plaats in het Nederlandsche bedrijfs leven innemen, waarop deze recht heeft. Daarbij moet verschuiving van werkloos heid natuurlijk worden vermeden. Ook hierin is voorzien. In Duitschland wacht den vrijgekomen jeugdigen arbeids krachten een loonende en aantrekkelijke werkkring. Dus: jongen en ongehuwden voor.' Vraagt inlichtingen bij het gewestelijk arbeidsbureau of een zijner bijkantoren over de mogelijkheden, die het nieuwe sociale Duitschland u biedt. NfH Beroepen Alkema), H. de I - dam; te Blanken! ger), cand. G. Li monde; te Boxml cand. H. J. ter H te Glnneken. Bedankt: I J. Poot te Ameil Wgk by Heusdeni kema te Noordel Evang Beroepen :l L. G. Ouwerkerll naai. I Huil Ned. H e r vl Ridderkerk, canci Afscheid, 1 Ds S. A. Baljl emeritaat, op 31 van de Ned. Hl meer. I Na bevesti J seiyken ambtgerj deed Ds P. H. I Oyerschild, zijn I der Geref. Kerk I Woord bediende I kas 13 69. I Cand. D. (1 pred. te Rotterdl mens 7 Juni zijnl dikant der Nel Hooge-Zwaluwe.l PREpj ZOND.J De uren zijn al officieelenl Op Zuid- el Ned.l Baarland, nm. d Biezelinge, 10,3(1 Borsselen, 10,30 Colijnsplaat, li l Driewegen 10,3(1 Ellewoutsdijk, I waard. Geersdijk, 11 u. en 3 u. dhr Kil 's Gravenpolder,! straten, 3 u. J Hansweert, 9,3(1 mars. I 's Heerenhoek, I 's H. Abtskerke,B Heinkenszand, 's H. HendrikskB vaar, 2 u. dhrB 'sH. Arendskerl Waa. Hoedekenskerke gen. Ierseke, 11 en 3j| Kapelle, 10 en I Kamperland, nil Kattendijke, 10,1 3 u. geen dieil Kats, 2 u. dr II: Kloetinge, 10 I Krabbendijke, vl Kortgene, 11 el Spijk. Kruiningen, 10 I Nieuwdorp, 10 i (H. Doop). I Nisse, Ovezande, 3 u. I Oüdelande, 10,3l Blois. Rilland, 10,30 el Schore, 10,30 el Waarde, vm. I Hoogenraad I Wemeldinge, I Bruijn. Wissenkerke, vil Wolfaartsdijk, I (H. Doop). I Aagtekerke, 101 (H. Doop). I Arnemuiden, lol den (nm. afsl Biggekerke, 10 I Domburg, 10 enl Gapinge, 2,30 u l Grijpskerke, 10-1 Kleverskerke, 2 Koudekerke, 10 I 2,30 u. ds wl Meliskerke, 10 I N.- en St.-Joosll ds Kelder. Oostkapelle, 10 H Ritthem, 10 en tl St. Laurens, 10 I moons (25-j.il Serooskerke, 1(1 Souburg, 10 ul Spijkerboer (I Veere, Vrouwepolder, S I Westkapèlle, vil Zoutelande, 9,3 't Zand, 10 u. 9 lema. Middelburg (gI geen dienst. Arnemuiden, 1( Baarland, 11 9 Borsselen, 101 (H.Av. en D; I Colijnsplaat, 111 Driewegen, 10,3

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2