Kerk en School^ Binnenland Rechtszaken Burgerlijke Stand Telegrammen KOERSEN Radioprogramma Briefwisseling Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor Amsterdam-West (Sloten), W. H. Kelder Jr. t<? Mid delburg. Chr. Geref. Kferk. Tweetal: te Sneek (vac. J. C. Ma- ris), P. M. Jonker te Alemlo en C. J. Ph. Sobering te Murmerwoude. Beroepen: te's Gravenhage-Oost, N. Brandsma te Harderwijkte Sneek, P. M. Jonker te Almelo. Geref. Gemeenten. Tweetal: te Middelburg (vac. A. Verhagen), G. H. Kersten te Rotter- dapi-Centrum en W. C. Lamain te Rot terdam-Zuid. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te 's-Gravenhage (wijk 12), cand. Mr H. Schokking, aldaar. Geref. Kerken: benoemd te Barne- veldZwartebroek evangeliesatie-ar- beid), cand. W. S. Schenk te Naarden. Jeugdappèl te Middelburg. Vanwege de Ned. Herv. Jeugd- centrale te Middelburg is gisteren de eerste bijzondere kerk dienst gehouden van het z.g. Jeugdappèl, waarin gesproken werd over: „De betee- kenis van den Bijbel". Zondag a.s. is het onderwerp: „De beteekenis van het geloof voor de prak tijk van het leven" en Zondag 10 Mei: „De beteekenis van de Kerk". De bedoeling van deze diensten, welke om 5 uur in de Oostkerk worden gehou den, is de jongeren te wijzen op de be teekenis van Bijbel, geloof en kerk. De eenheid der kerk. Naar wij vernemen zal op de e.v. vergadering van de classis Mid delburg der Geref. Ker ken een voorstel ter tafel komen van de kerk van Vlissingen om aan de a.s. Generale Synode te verzoeken te overwegen schriftelijk antwoord te geven op het rapport van de Gen. syno.de der Chr. Geref. Kerk. Gelijk bekend heeft de Generale Synode der Geref. Kerken uit gesproken aan mondelinge samenspre- king de voorkeur te geven, Ds H. Popma. Naar wij vernemen zal Ds H. Popma, de nestor der Geref. predikanten te Rotterdam-Zuid wegens voortdurende invaliditeit met ingang van 'i 1 Jan. a.s. met emeritaat gaan. Ds Popma werd 2 Oct. 1880 geboren, GEBRUIK VAN PERSONENAUTO'S EN MOTORRIJWIELEN. Op 25 April waren de van 1 April gel dige nieuwe vergunningen en herken ningsteekenen door de rijksverkeersin spectie alle toegezonden aan de betrok kenen. Daarmede treden de oude vergun ningen en herkenningsteekenen buiten werking. Motorrijtuigen, waarvoor geen nieuwe vergunning en herkenningstee kenen zijn afgegeven, mogen na 25 April niet meer worden gebruikt. Hierop zal door verscherpt politietoezicht worden toegezien. Nogmaals wordt gewezen op het hou den van een rittenboek bij het gebruik van een personenauto. De invulling van de rittenkaarten moet zorgvuldig ge schieden. In tegenstelling met het be paalde in het persbericht van 16 Maart, moet het inschrijven van een bepaalden rit reeds voor den aanvang van den rit geschieden. Voor het rijden van taxi's en huur auto's gelden niet de bovengenoemde re gelingen, maar de navolgende, waarbij opgemerkt wordt, dat het onderstaande betrekking heeft op taxi's en huurauto's, die geen benzine gebruiken. Benzine mag n.l. bij vervoer met taxi's en huur auto's uitsluitend worden gebruikt voor vervoer van zieken, in verband met hun ziekte. a. Het gebruik van huurauto's en taxi's op Zaterdag na 18 'uur en op Zon- en feestdagen, is slechts geoorloofd: le. voor vervoer van zieken in verband met hun ziekte; 2e. voor ritten van treinreizigers van en naar de stations, behoudens het be paalde onder c; 3e. voor ritten met bijzondere toestem ming van den rijksinspecteur van het - verkeer. b. Voor ritten over een afstand van meer dan 25 km van de' standplaats van de onderneming, hemelsbreed gemeten, is behoudens voor vervoer van zieken, in verband met hun ziekte, een bijzon dere toestemming van den rijksinspec teur van het verkeer vereischt. c. Ritten binnen stedelijk gebied, voor zoover redelijkerwijs openbare middelen van vervoer kunnen worden gebezigd, mogen slechts worden ondernomen in dien dat noodzakelijk is ten behoeve van vitale zakelijke of dienstbelangen of voor ziekenvervoer. d. Geheel verboden zijn ritten tot het bezoek van theaters, concerts, biosco pen, lezingen, vergaderingen, café's, restaurants en andere ontspanningsin- nchtingen, alsmede voor jachtpartijen en dergelijke pleizierritten. De hiergenoemde beperkingen zijn niet van toepassing op het gebruik van drie- wielige eleetrotaxi's Met betrekking tot het gebruik van lichte electrische personen-auto's, geen huur-auto's of taxi's zijnde, is aan de rijksinspecteurs van het verkeer de be- studeerde aan de Vrije Universiteit, werd in 1910 candidaat en aanvaardde 21 Aug. van dat jaar zijn ambt te Tzum (Fr.). In. ^914 verbf?'" hij n»nr Oudega (W.) om in 1920 naar Voorlhuizen te gaan. 13 Mei 1924 deed hij zijn intrede te Rot- terdam-Z. Tijdens zijn 18-jarig verblijf in deze gemeente, heeft Ds Popma deze van dorps- tot stadskerk zien uitgroeien. Ds J* H. Telkamp. Ds J. H. Tel- kamp, Geref. pred. te Utrecht, voorheen te Middelburg, aan wien om ge zondheidredenen eervol emeritaat is ver leend, heeft zich genoopt gezien den ker- keraad te berichten, dat zijn krachten niet toelaten om de e.v. Zondagen voor de gemeente op te treden. Ds J, Wijmenlga. Naar wij vernemen is de toestand van Ds J. Wijmenga, Ge ref. pred. te Scheveningen, die reeds tal van maanden door ongesteldheid is ver hinderd zijn arbeid te verrichten, iets vooruitgaande. Ds Wijmenga mag nu en dan het bed verlaten, maar moet zich zich in acht nemen. Exameris onderwijzer(es). Het schriftelijk gedeelte van de in dit jaar af te nemen examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als onderwij zer (es) zal plaats hebben op 2 en 3 Juni. De mondelinge examens zullen op 15 Juni d.a.v. aanvangen. De commissie met het afnemen van deze examens belast, zal zitting houden te Utrecht. Zij, die zich aan dit examen wenschen te onderwerpen, gelieven zich vóór 8 Mei aan te melden] bij den heer H. B. C. Falk te 's-Gravenhage, Sinaasappelstraat 64. Examen typografische vakken. De leerlingencommissie voor de typografie in het district Zeeland heeft op 18 en 25 dezer het practisch examen voor hand- zetter en drukker afgenomen. Het theo retisch examen was op 28 Maart in de Ambachtsschool te Middelburg afgeno men door den directeur van de Avond school voor Nijverheidsonderwijs en de betreffende leeraren. Voor handzetter slaagden A. W. Suurmond en L. A. Wil- leboordse, werkzaam bij de fa. G. W. den Boer te Middelburg, J. Geldof, werkzaam bij de fa. de Vey Mestdagh te Vlissingen en P. Suurmond, werkzaam bij de fa. C. F. v. d. Peyl te Souburg. Voor drukker slaagde W. Schrijver, werkzaam bij Gebr. Siepman te Goes. Het practisch onderzoek vond plaats op de drukkerij der fa. G. W. den Boer te Middelburg en werd gedeeltelijk bij gewoond door den heer J. H. Klaren- beek, directeur van den typografencur- sus te Middelburg. voegdheid toegekend tot het verleenen van ontheffing van de beperkende voor schriften op ruimere schaal dan voor andere personenauto's. Het verbod van ritten tot het bezoek van lezingen of vergaderingen is niet van toepassing op ritten met gewone personen-auto's, taxi's of huurauto's naar zakelijke besprekingen, bijeenkom sten van officieele lichamen of commis sies en in het algemeen bijeenkomsten met een zakelijk, ambtelijk of soortgelijk doel ook indien daar een met dat doel verband houderfde lezing wordt gehou den. Echter blijft op deze ritten wel van toepassing het voor personenauto's resp. huurauto's en taxi's gegeven voorschrift inzake ritten binnen stedelijk gebied. Onder bijzondere omstandigheden kan het dringend noodzakelijk zijn dat onver wijld een rit wordt ondernomen. In zoo danige gevallen, wende men zich tot de plaatselijke politieautoriteiten. Het centraal distributiekantoor in den barren winter. De afgeloopen barre winter heeft wel zeer bijzondere hindernissen op den weg van ons distributie-apparaat gelegd. De directeur van het C.D.K., de heer De Hoo, heeft echter met tevredenheid vastgesteld, dat iedereen hier te lande zijn bonnen heeft kunnen inwisselen, zij het ook, dat het in bepaalde gevallen wel wat lang moest duren. De'ambtenaren van de distributiedien sten hebben uren achtereen door de sneeuw moeten sjokken om toch maar zooveel mogelijk te zorgen, dat overal de distributiebescheiden en wat daarbij kwam, op hun bestemming werden ge bracht. In verscheidene gevallen zijn zij met sleden er op uitgegaan. Er zyn da gen geweest, waarop het C.D.K. eenige duizenden telegrammen en duizend inter- locale telefoongesprekken moest verwer ken om zijn taak te kunnen uitvoeren. Dag en nacht is er in dien harden win ter gewerkt om het distributie-apparaat op gang te houden. Op een gegeven oogenblik kon de pa pierfabriek het noodige bonnenmateriaal niet verschaffen, omdat de schuit, waar in de kolen voor die fabriek geladen wa ren, vastgevroren lag. Toen zijn de ko len hals over kop in auto's geladen en ;over den weg naar de fabriek gebracht. In distributiekantoren, waar de kolen- voorraad was uitgeput, hebben de amb tenaren met hun winterjassen aan in de ijskoude vertrekken hun plicht vervuld, de post deed wat zij kon om de verbin ding tusschen C. D. K. en de 450 distri butiekantoren in stand te houden (dui zenden brieven en drukwerken gaan 'el- tyen dag van het C. D. K. naar de gemeentelijke organen) enz. De kampen van den Arbeidsdienst. Dezen zomer zullen tienduizend jonge lieden de kampen van den Nederland sehen Arbeidsdienst bevolken. Ruim zestig kampen zullen binnenkort ter be schikking staan voor dit doel. Dertig kampen zijn thans bij de winterploegen in gebruik, twintig nieuwe kampen wor den in de komende weken ingericht, zoo dat zij voor den eersten Juni geheel ge reed zjjn. Elf andere kampen zullen daar na, in den loop van dit jaar, nog volgen. De bestaande kampen en die, welke op 1 Juni in gebruik zullen worden ge nomen, vindt men te Leersum, Doorn, Amerongen, Eist (U.), Ede,' Donder- broek, Hemrik, Marum, Oosterwolde, Tolbert, Midwolde, Huiten, Hilvarenbeek, Nistelrode, Mook, Overloon, Bergen (L.), Well, Dalfsen, Holten, Ampsen, Wierden, Bergentheim, Heeme, Gramsbergen, Eibergen, Winterswijk, Huizen, Laren (N.H.), Drakenburg, Waterloo, Voort huizen, Nunspeet, Workum, Gaasterland, Wolvega, Steenwijk, Staphorst, Ten Ar- lo, Diever, Appelsga, Valkenswaard, Tun- gelroy, Weert, Liessel, Deurne, Venray, Arcen, Hooghalen, Westerbork, Zwee- loo, Schoonloo, Borger, Gasselte, Odoorn, Ter Apel en Terborg (Gr.). Zooals men weet, zullen de zomer kampen ook voor aanstaande studenten bestemd zijn. Van dezen worden er ten hoogste 2000 verwacht, die gelijkelijk over de verschillende kampen zullen worden verdeeld, zoodat niet meer dan 20 van de bezetting van elk kamp uit studenten zal bestaan. In den N.A.D. voor meisjes is nog geenerlei voorwaardelijke plicht tot dienstneming ingseteld. De belangstel ling voor dezen dienst, die grooten- deels in ruime landgoederen en kastee- len is gehuisvest, is zoo ruim, dat tot het eind van 1943 de bestaande kampen bezet zijn. Uitbreiding van het aantal meisjeskampen is evenwel in uitzicht gesteld. Een lastig geval. De proc.-generaal bij het Haagsche Gerechtshof vond het een lastig uitzoekerij of verdachte nu werkelijk de waarheid sprak, dan wel dat hij er zoo maar een verhaaltje van maak te, om te probeeren van de f 500 boete af te komen die de rechter in Middelburg hem had opgelegd. De verdachte, I. C. du Bois uit Bres- kens zou aardappelen zonder bon heb ben afgeleverd. Nu werd dit op zichzelf niet ontkend, maar verdachte betoogde dat de aardappelen van hem gevorderd waren. Daardoor kon hij dus niet straf baar zijn meende hij. Want, toen de aard appelen gevorderd werden, had hij ge tracht een bewijs daarvoor te verkrijgen, hetgeen echter nnet geheel mogelijk was, want het was gelijk met de aardappelen weer meegenomen. De controleur G. v. d. Vlugt uit Ter- neuzen had een onderzoek ingesteld, maar volkomen zekerheid over de kwes tie die verdachte opwierp, "kon ook hij niet geven. Nu zou volgens verklaring van andere getuigen de verdachte de aardappelen zelf hebben aangeboden, en zelfs een monster daarvoor hebben mee genomen. Twee getuigen decharge, werklieden van den telefoondienst, waren op het erf van verdachte werkzaam geweest, en hadden de gesprekken gehoord, waarbij zij in hoofdzaak de lezing die verdachte gaf konden bevestigen. Gezien deze stand van zaken vond de proc.-gen. het beste om de zaak terug te verwijzen naar den rechter-commissaris, teneinde een nader onderzoek in te stellen. Het Hof zal over 14 dagen arrest wijzen. Gedistilleerd te duur verkocht. De Inspecteur van de Prijsbeheersching heeft uitspraak gedaan in de zaak van mej. E. v. R. te Tholen, welke verdacht was, gedistilleerd te duur te hebben ver kocht. De uitspraak luidtf 100 boete, veroordeeling in de kosten groot f 105, verbeurdverklaring van den drank, wel ke bestaat uit ongeveer 1200 flesschen, manden, vaten, benevens sluiting van haar drankzaak voor den tijd van een jaar. MIDDELBURG. Geboren: Pieternella Maria, d. v. W. de Visser en J. Wisse; Petrus Francsicus, z. v. C. A. C. Kruij- der en D. H. Kamm; Arend, z. v. J. Geervliet en A A. D. 'tGilde; Cornelia, d. v. C. Jellema en A. Balleur; Harmen Gertjan Arie, z. v. G. de Ru en A. J. W. van Hoek; Cornelis Abraham, z. v. J. C. Vermeulen en M. J. van den Broek; Wol- ferina Geertruida Elisabeth, d. v. E. J. Glerum en J. J. Schoonaard. Overleden: H. H. de Koning, 76 j., man van J. Wattel; C. Maljers, 64 j., ongeh. vr.; A. Adriaanse, 17 j., ongeh. z. D. W. Slager, 86 j, ongeh. vr.: E. den Hollander, 75 j., wed. vaii J. J. Lebbe; C. Blokpoel, 74 j., wed. van W. Dunnes; J. Dingemanse, 89 j., wed. van W. Pop- pe; P. van der Weel, 88 j., wedn. van A. M. Verhoeff. Ondertrouwd: R. M. Schelleman, 21 j. en P. M. van Giezen, 23 j.J. P. van Un- nik, 25 j. en J. C. van der Reest, 24 j. F. A. Minderhoud, 26 j. en J. M. Paul, 24 j. Getrouwd: J. Kallemijn, 26 j. en J. S. Lorier, 23 j. (P.Z.C.) Van 1623 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. van Balen, 25 j. en M. J. Freriks, 22 j.; J. Bijleveld, 25 j. en E. Dierickx, 21 j.; W. Pieterse, 20 j. en J. Schroevers, 19 j.; A. J. van Driel, 28 j. en C. J. van Burgh, 22 j7 Getrouwd: M. J. A. Leenhouwers, 23 j. en J. C. Weststrate, 19 j. Geboren: Jacoba Cornelia, d. v. W. J. Priester en H. Karman; Hans Karei, z.v. A. A. Suurland en P. M. Kesteloo; Ma- rinus, z. v. J. Selen en L. J. Bruggeman Cornelis, z. v. A, Schobt en J. Meer man; Cornelia Anna Mar1 ma, <i. v. C. H. A. Buster en M. J. de JongHans Jacob, z. v. C. de Witte en P. M. van der Staal; Helena Geertruida, d. v. J. Fröberg en M. Baarschers; Jeanette Magdalena, d.v. C. C. Kamermans en M. J. Ligthelm; Herman Pieter, z. v. A. J. de Koning en J. R. D. Geleijnse. Overleden: J. van der Endt, 44 j., man van J. J. Mesker; J. Stroo, 69 j., man van S. C. de Wolf; P. C. Buisman, 68 j.'; M. de Waal, 71 j., man van K. Luijk; N. de Groot, 93 j., wede. van A. Theune; M. H. Dolmans, 59 j., vrouw van A. H. van der Burg. (P.Z.C.) BERLIJN. Duitsche en Engelsche luchtaanvallen. Britsche bommenwer pers hebben in den afgeloopen nacht, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, hun terreuraanvallen op woonwijken van de stad Rostock voortgezet. Opnieuw werd schade aan huizen aangericht. Onder de burgerbevolking vielen dooden en ge wonden. Volgens de tot dusver ontvan gen rapporten werden twee der aanval lende bommenwerpers neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben zoo verneemt het D.N.B., in den afgeloo pen nacht hun vergeldingsaanvallen te- .gen de stad Bath voortgezet, waarbij de uitwerking van brand- en brisantbom men zeer zwaar was. 't Engelsche ministerie v. luchtv. heeft medegedeeld, dat Maandagmorgen vroeg Duitsche vliegtuigen een kort, maar he vig bombardement hebben uitgevoerd op een plaats in het zuiden van Engeland. Volgens tot dusver ontvangen rappor ten zou het aantal slachtoffers nogal aanzienlijk zijn, terwijl de bommen uitge breide schade hebben veroorzaakt. Ook op andere plaatsen in het westen en zui den des lands werden bommen geworpen. STOCKHOLM (A.N.P.). Torpedojager- tot zinkert gebracht. De Britsche berich tendienst heeft Zondagavond medege deeld, dat de Britsche torpedojager „Southwold" tot zinken is gebracht. De naaste familieleden van de bemanning zijn op de hoogte gesteld. Het Amerikaansche departement van Marine heeft, naar de Britsche berich tendienst uit Washington meldt, mede gedeeld, dat een Amerikaansch vracht schip van middelbare grootte voor de kust van den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht. De bemanning is in een haven aan de Oostkust aan land ge bracht. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de li casso-Bank N.V. kastoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Amsterdam, 25 April 1942. V. K. Heden 4 Ned. 1940 I 10016/lO 101 4 Ned. 1940 II IOOV10 1003/ie 4 Ned. 1940 m. b. 1OO16/10 101 4 Ned. 1941 1003/16 1OO3/10 372 Ned. 1941 995/i8 99Vie 3 Ned. 1937 933/I6 935/i6 37a Ned. 1938 967s 967/io 3 Ned. Indië 1937 I 893/s 89®/s Koloniale Bank 135V2 13572 Ned. Ind. Handelsbank 925/s 92% Cert. Ned. Handel Mij. 133 134% A. K. U. 157% 156% Van Berkels Patent 140% 139 Cert. Calvé Delft 12372' 122% Fokker 220 Cert. Leverbros 174% 17572 Philipslampen 30372 304 Pref. idem 17672 Kon. Olie 30972 310% Amsterdam Rubber 193 192 Bandar Rubber 153 153 Deli Batavia Rubber 14672 148% Serbadjadi 93% 94% V. I. c. o. 134 Holland Am. Lijn 155 157 Kon. Boot 202 205 Ned. Scheepv. Unie 18272 183% Rotterd. Lloyd 150 1527z Mij. Nederland 152 15272 H. V. A. 2977z 298 Javasche Cult. 17472 172 N. I. S. U. 175 172 Verg. Cultuur 857z 88% Deli Mij. 188 189 Senembah 159 157 472 Bat. Olie 102% 102 3V2 idem 9515/ja 96 Amsterd. Bank 158% 1577s Incasso-Bank 152% 153. Rotterd. Bank 16272 6 Pref. Leverbros 141% 142% Twentsche Bank 166 16672 N. B. De Schelde 145 Ned. Gist Sp. 5851. Van Gelder Pap. 15072 15072 Wilton Feyenoord 18672 Hessa Rubber 108 110 Amsterd. Ballast 237 235 Blaauwh. Veem 114% 115 De beurs van Zaterdag vormde met die van Vrijdag wel een scherp contrast. Mocht de handel toen levendig worden genoemd, thans viel van deze activiteit niets meer te bespeuren. De openings- prijzen weken over de geheele linie nau- weklijks van die van Vrijdag af, terwijl in het verdere verloop de koersen zich tusschen enge grenzen bleven bewegen. Ging het Vrijdag in den hoek der aan deden Kon. Olie nu en dan onstuimig toe, thans werd de ochtend op onveran derd niveau begonnen, terwijl de notee ring aanvankelijk tot 312% pet. kon stij gen, In de tweede helft van het beurs- uur echter was de koers van 310% pet. domineerencL\ Aand. Amsterdam Rubber waren twee punten lager op de tape verschenen» Ook hier konden de koersen tot midderbeurs enkele procenten aantrekken, terwijl na dien de stemming iets zwakker was. Van de meer specifieke rubbers boekten aand. Deli-Batavia Rubber nog het grootste avans, n.L ruim 2 pet. Van de suikerwaarden konden aand. H. V. A. den driemaal parikoers aanvanke lijk overschrijden. Bij het scheiden van de markt viel echter niet meer dan 298 pet. te maken. Aand. Javasche Cultuur en Nisu lagen zwakker in de markt. Van de tabakken debuteerden aand. Deli-Ba tavia Maatschappij 2 pet. lager, doch konden tenslotte dit verlies geheel inha len. Japan Lijnen waren uitzonderlijk vast. Het avans bedroeg hier n.l. bijna vijf punten. Bij de overige scheepvaartwaar den bedroeg het voordeelig verschil ge middeld 2 pet. De locale markt kon zich niet aan de algemeene tendenz onttrekken. De koers afwijkingen, zoowel in opwaartsche als in neerwaartsche richting bleven veelal tot 1 pet. beperkt. Belegging Nederland f 574. 1/1' Bin nenland f 240,50; 1/5 id. f 1200,50. 1/1 Overzee f 192,501/5 id. f 958.50 De beleggingsmarkt bood een vrijwel onveranderd beeld. Dinsdag 28 April 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. 7,55 Gram. 8,00 BNO.Nieuwsber. 8,15 Po litiek weekpraatje (opn.). 8,30 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,20 Amuse- mentsork. en solist (opn.). 10,00 Kamer muziek (gram.). 11,00 Voor de vrouw. 11,20 Amabile-sextet. 12,00 Gram. 12,10 Otto Hendriks en zijn ork. 12,40 Alma nak. 12,45 BNO.: Nieuws- en econ. ber. 13,00 „De boerderij ontwaakt", luister spel. 13,15 Omroepork. 14,00 Groninger Orkestvereen., solist en gram. 16,00 Zie kentroost. 16,20 Gram. 16,30 Roe- meensch ork. Gregor Serban. (16,45 17,00 Voor de jeugd.) 17,15 BNO.: Nieuws-, econ. en beursber. 17,30 Mu- sette-ork. en soliste. 18,00 Voor de vrouw. 18,15 Gram. 18,35 Neerl. stem van het Oostfront. 18,50 BNO.: Nieuws ber. 19,00 BNO.: Gesproken binnen- landsch overz. 19,10 Gram. 19,30 „Foto album", muz. programma. Vanaf 20,15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20,15 Gerard van Krevelen en zijn ork. en solist. 21,15 „Vrijdag de der tiende en een ring", luisterspel. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Militair overzicht. 22,1024,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 'M. 6,45—8,15 Zie Hilversum I. 8,15 Liederen (opn. en gram.). 8,40 Gram. 10,00 Morgenwij ding. 10,15 Gram. 10,40 Vroeger en nu. 11,00 Zang, piano en gram. 11,40 Gram. 12,15 Orgelconcert. 12,45 BNO.Nieuws- en econ. ber. 13,00 Pianovoordr. 13,30 Gram. 14,30 De Lichte Toets. 15,30 Voor de zieken. 16,00 Gram. 16,45 Zang, piano en gram. 17,15 BNO.: Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 De Melodisten en so list. 18,15 Boekbespr. 18,30 Reportage. 18,45 Salonork. 19,30 BNO.: Nieuwsber. 19,40 Spiegel van den dag. 19,pO BNO.: Zeeuwsch praatje. 20,00 BNO.: Eng. uitz.„Holland and the economic reor ganisation". Voor de Radiocentrales: Gram. Vanaf 20,15 alleen voor de Radio centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20,15 Cello en pia no. 20,45 Gram. 21,00 Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous we ten. 21,15 Otto Hendriks en zijn ork. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 Oude koorzang (gram.). 22,0522,10 Avondw. Aagtekerke'. Het blijkt ons, dat het pakje kranten van Vrijdag door onbe kende oorzaak, tijdens het vervoer, is zoek geraakt. Daar wij onder de huidige omstandigheden geen overschot van kranten hebben, moeten wij, zeer tot onzen spijt, onze lezers daar ter plaatse teleurstellen. Een onderzoek wordt in gesteld. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De nieuwe regeling in den Paardenhandel. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 29 April 1942 de taxatie-markten voor paarden wederom zullen worden opengesteld. Van dien datum af zullen alle paarden, welke ter ta xatie worden voorgeleid, door het Vee- en Vleeschaankoopbureau worden aangekocht en verkocht na toewijzing aan hen, die in het be zit zijn van een geldige aankoop vergunning. Zoowel aankoop als verkoop zal uitsluitend geschieden door bemiddeling van een agent. De bij de Nederlandsche Vee houderijcentrale erkende paarden handelaren, die het Vee en Vleesch aankoopbureau een bankgarantie van 2000.hebben doen toeko men, dan wel een waarborgsom van 2000.hebben gestort, wor den door het Vee- en Vleeschaan koopbureau als agent bij haar aan- en verkoopen ingeschakeld. Deze paardenhandelaren ontvangen van de Landbouw-Crisis-Organisatie aanbiedingsformulieren, waarmede

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3