Schulte Thieme Radioprogramma offic. landbouwmededee- lingen voor de provincie zeeland. officieele med Jutezak Advertent C. F. Fru hervat Zaterdag de praktijk. meisje alleen. Middelburgsche Brieven. het huisje aan de haven. De Potentaat der Potentaten. Meesters kaartenstok. VOETBAD- MIDDELEN! drog ister ij te koop gevraagd: modern wandelwagentje, beslist in prima staat, met prijsopgaaf. Adres: Noordzandstr. 12, Ierseke. koop. K. COPPOOLSE Pzn, Se- i>HUUUbltK kalfkoe, melkschaap of beit te koop. SCHORRE Vrouwepolder. een meid- te koop: mooi vaarskalf. te koop: melkschapen en lammeren. W. DEKKER, Se-j gens huwelijk van de tegenwoor- Belegging Nederland f 570. 1/1 Bin nenland f 240, 1/5 id. f 1189, 1/1 Over zee f 188%, 1/5 id. f 9381/2. Zaterdag 25 April 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. 7,45 Och- tendgymn. 7,55 Gram. 8,00 BNO.: Nieuwsber. 8,15 Brandende kwesties, canserie (opn.). 8,30 Gram. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,20 Gram. 10,00 Ernstige muz. (opn.). 11,00 Voor de vrouw. 11,20 Pianovoordr. 12,00 Ensemble Rentmees ter. 12,40 Almanak. 12,45 BNONieuws- en eeon. ber. 13,00 De landstand aan het werk. 13,45 Amusementsork. en solisten. 14,00 Waarom leeren wij eigenlijk 14,20 Na gedanen arbeidMuziek en vroo- lykheid. 15,45 Orgelspel (gram.). 16,00 Bijbellezing. 16,20 Cello en piano. 16,45 Omroepkamerkoor. 1?,15 BNO.Nieuws- en econ. ber. 17,30 Gram. 17,35 Duitsche taalcursus. 18,00 Gram. 18,15 Het kwar tier van den Arbeid. 18,30 Gram. 18,50 BNO.: Nieuwsber. 19,00 BNO.: De we- reldmeening uit den aether geplukt. 19,10 Gram. 19,15 Als ik 't voor 't zeggen had. 19,30 Bonte Avond. Vanaf 20,15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 20,15 Het Riele Queling-kwartet en gram. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Militair weekoverz. 22,10 Gram. 23,0024,00 Dansmuz. en zang (gram.) HILVERSUM n. 301,5 M. 6,45—8,15 Zie Hilversum I. 8,15 Gram. 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gram. 10,30 Lichte muz. (opn.). 12,00 Pianovoordr. en zang met pianobegel. 12,45 BNO.: Nieuws-, econ. en beursber. 13,00 Ensemble Joan Lancé, 13,40 Voor de jeugd. 14,00 Utrechtsch Sted. ork. en solist. 14,45 De teelt van augurken, komkommers en eet bare pompoenen. 15,00 Utrechtsch Sted. Ork. 15,45 Een strykork. en het Figura- kwartet. 16,45 Van man tot man. 17,00 Voor de binnenschippers. 17,15 BNO.: Nieuws- en econ. ber. 17,30 Orgelspel. 18,00 „De radio brengt...", programma overzicht. 18,15 Krontjongork. van de Indische Club (gram.). 18,30 De N.S.B. antwoordt. 18,45 De Melodisten en so liste. 19,30 BNO.Nieuwsber. 19,40 Spie gel vai ningsch 20,15 all over een schikken. Avond, i onze beel Nieuwsbe 22,05—21 nacht door wordt gewerkt aan het ver voer van de duizenden wagens met goe deren, die in normale tijden iederen dag door de Spoorwegen of hun cliënten worden geladen en gelost. Meer dan 25.000 goederenwagens zijn regelmatig in bedrijf. Zij vervoeren in normale jaren ca. 15 millioen ton goederen per jaar. Laat ons eens zien, waaruit dat goe derenvervoer bestaat. Het zal misschien verrassing wekken, dat meer dan de helft van al die getransporteerde goe deren uit steenkolen bestaan. Het kolen- vervoer vormt, zoowel wat den omvang betreft, als wat de beteekenis voor de volkshuishouding betreft, $en van de flp C belanerriikste Drestatie's Hi<= &r\ar\a Verder moeten de landbouwproducten worden verzonden naar de steden, ter wijl veel van wat omgekeerd de land bouw noodig heeft, zooals b.v. kunst mest, veevoeder, naar het platteland moet worden vervoerd. Voor deze stof wisseling vormen de Spoorwegen als het ware de kanalen; het vervoer van land bouwproducten vindt voor een groot ge deelte per spoor plaats. Nog sterker spreekt dit voor den export van enkele onzer bekende producten, zooals groen ten en fruit, zuivelproducten, vee, bloe men, enz. enz. Een overzicht van enkele belangrijke goederen, die op deze wijze in een der lnnfo+A --L -i producten spelen in het goederenvervoer ook bouwmaterialen en industriëele pro ducten een groote rol. Aan zand en grint (wat ten deele door het eigen bedrijf wordt gebruikt), wordt ongeveer 750.000 ton per jaar vervoerd. Met deze gegevens hopen wij u een beeld te hebben gegeven van de ver- scheldenheid van het massavervoer, dat de Nederlandsche Spoorwegen verzorgen. Welk een organisatie voor dit alles noo dig is, zal ieder zonder meer duidelijk zijn. Het Spoorwegbedrijf geeft dan ook aan tienduizenden werk. Op 31 Decem ber 1940 waren er 28.561 mensrhon in Wat de Spoorweg vervoer. eens een toch uitzc goederenv nachts en ,,'s Avoi zorgd" I Uitstel scheurplicht. Zij, die grasland voor scheuring hebben opgegeven, moeaten vóór 10 April j.l. aan hun verplichting tot scheuren hebben voldaan. Voor de rest en wel met ingar worden de bepalin van aankoopquatc tum en potergebie king gesteld. Dit dat telers nuook telera buiten hun Voor sommigen hebben de weers-buiten hun prov omstandigheden dit bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk, gemaakt.' Wie in zoo'n geval verkeerde kon uitstel krijgen van den Productiecommissaris (Ryksland- bouwconsulent) Zoo iemand mag dus maar niet zonder meer aannemen, dat hij automatisch vergunning heeft om met scheuren te wachten tot 10 Augustus, doch moet wel dege lijk zorgen, dat hij in het bezit is van een schriftelijk© vergunning tot uitstel. Tevens wordt er hier nogeens aan herinnerd, dat aan het ver- leenen van uitstel tot 10 Augustus de voorwaarde wordt vastgeknoopt, dat er dan op het gescheurde per ceel vóór 25 Augustus koolzaad moet worden gezaaid. Nicopren voor thrips. Ter bestrijding van thrips in vlas kunnen de vlastelers in Zeeuwsch-Vlaanderen bij hun P.B.H. een aanvraagformulier in vullen ter verkrijging van een aankoopvergunning voor een ni- cotine-preparaat. Er zal maximaal 3 KG per h.a. worden toegewezen. Bij de bespuiting dient men 2 KG Nicopren op 1000 L. water te ge bruiken per h.a. Gerekend is op vijf maal bespuiten, waarvoor dus 10 KG noodig zou zijn, men ont vangt echter maximaal 3 KG, zoo dat men telkens slechts ongeveer Vs gedeelte kan bespuiten, dus alléén de randen der vlas-per- ceelen. DE PRODUCTIE COMMISSARIS. kunnen afleveren, betreffende het echter van kracht, dus tot den Distric te wenden voor hel een verzendadvies. DE PROVH' SELCOMMIf ZEE De Directeur van tielbureau maakt 1 de gedeeltelijke c het in artikel 7bis d king 1939 No. 2 n< bod tot het in voo handen hebben var gang van 1 April getrokken. In verband hiern nen, die jutezakke hebben ook in di het hoeveelheden be stuks of minder vergunning aan te Rijks-Textielbureau Aan het verleenen gunning kunnen voo den verbonden. Het niet-nakomen plichting om genoem aan te vragen kan t- ben, dat de goeder worden genomen. Voor nadere inli men zich wenden Textielbureau, Secti lemsplein 5 te Arnl Zemelen ter bestrijding van emelten. Land- en tuinbouwers, die be hoefte hebben aan zemelen ter be strijding van emelten, dienen zich te wenden tot hun p.b.h. Men doet goed er rekening mede te houden, dat er eenige dagen verloopen tusschen het tijdstip van aanvrage en het tijdstip waar op men den toewijzingsbon ont vangt, terwijl het zal voorkomen, dat de handelaar de zemelen niet steeds direct kan leveren. Rundveelevering. Er blijken «veehouders te zijn, die thans vee verkoopen in den vrijen handel. Dit vee wordt dan nu of later geleverd door eén anderen veehouder. Wij raden den veehouders aan toch eerst den aanslag, die toch al zwaar genoeg zal zijn, af te wachten. Blijkt men als dan nog vee te kunnen of willen verkoopen, dan is het daaraan verbonden risico in ieder geval veel ge ringer. Wie thans toch reeds wil ver- koopen kan op verzoek van ons mededeeling ontvangen hoeveel KG vleesch hy zal moeten leveren. Vordering voederbieten. i Gevraagd wegens huwelijk der Het vorderen van voederbieten, tegenwoordige een waarmede vorige week een aan- vang was gemaakt, is gestaakt. IMcttC IJ3©nStbOQ0 Ook de reeds uitgevoerde vorde-P.G., leeftijd 3045 jaar, bij drie rineren knnen nis bejaarde menschen. Adres: GEBR. Luchtbeschermii De Burgemeester brengt ter kennis, d aan alle huizen pc zullen worden uitg moeten onmiddellijk gebracht aan de bh de voordeur, nadat d> van het gezin de noot zijn ingevuld. Voorts wordt er a- dat steeds in elk pen moeten zijn een emm schop, een bak met vuurzweep. Bij verhuizing mo ceelskaarten worden i gemeente-secretarie. Bij het niet-nalevei schriften stelt men zi strafrechtelijke vervo De Burgemeester C. E. P. I ARTS - MIDDE ringen kunen als vervallen wor den beschouwd, zoodat betrokke nen geen voederbieten aan de N.I.C.A. zullen moeten leveren. Tot vordering zal alleen nog worden overgegaan bij telers, die bij verkoop een hoogeren prijs be dingen dan den vastgestelden prijs. A_l_ - A KRIGER, A 208, Heinkenszand. Mevr. v. RIJN, Zijdelaan 29, Mar lot, Den Haag, vraagt per 15 Mei. degelijk r-v~.Goed k. koken en netjes werken, Overschot goedgekeurd pootgoed. v.g.g.v. niet een klein stofdoekje ook stof af te ne men, is niet zoo wetenschappelijk af, maar heeft paedagogische voordeelen van samen leven, samen werken, ik zou bijna zeggen lotsverbondenheid, die de wetenschappe lijke methode mist. Rotterdam. P. W. J. S. n. Amice, Laat ik mijn viiendelijken briefschrijver maar weer direct het woord geven om te vervolgen: „De manier zooals (vorige week) om schreven, wordt thans nog op drie plaatsen, Westkapelle, Domburg en Nieuwland zoo uitgevoerd. In de overige dorpen gaat het nu meer sportief en wordt er den geheelen dag gereden, om het hoogste aantal ringen. De potlepel wordt echter nog steeds ver reden. Bij het rijden om het hoogste aantal pun ten blijft er meer spanning in de baan; ieder tracht de hoogste te worden en dat te blijven, dus mag er geen beurt of ring verloren gaan. Bij de eerstgenoemde wijze van rijden is er echter meer levendigheid. Behalve het reeds genoemde jonassen, wat herhaaldelijk plaats vindt, hoort men den geheelen dag zingen: 'tis in, 'tis in, zoo gaat het naar mijn zin; of: 'tis mis, 'tis mis, als of er geen gat in is; of: op steek, op steek, dat roep ik een eele week. De prijzen worden verkregen door inleg- gelden der deelnemers en gaven van dorps- notabelen en neringdoenden. Ook Middel burgsche notarissen en caféhouders worden niet overgeslagen. Geldprijzen worden niet gegeven, wel kunstvoorwerpen e.d. om her inneringen aan de feesten te bewaren. En nu het verschil tusschen het ringrij- den op ons eiland en te Z.-Vlaanderen of Zuid-Beveland. Die verschillen bestaan in het gebruik van een kortere lans, 2e een breedere baan en 3e dn het al of niet galop- peeren der paarden. Met een korte lans is het niet zoo moeilijk in den ring te steken. Als de baan zoo breed is als een rijweg en het paard gelegenheid krijgt om overal te loopen, is het mooie van het ringrijden voor mij er af. Het insteken berust dan vaak op toeval. Voor de toe schouwers is er dan ook niet veel aan, want de spanning en het enthousiasme ontbre ken. Ook met het loopen der paarden is het daar vaak droevig gesteld. Men veront schuldigt zich dan wel en zegt, de paarden zijn het hier niet zoo gewoon, maar dat ar gument gaat niet op. Ook op Walcheren ko men er elk jaar nieuwe paarden in de baan, die het nog moeten leeren. Daarvoor is ge- FEUILLETON 7) HOOFDSTUK II. „Kees, kom er nou uit Wé gaan weg. Je brood staat in de keuken hoor!" Het zijn bijna altijd dezelfde woorden, die Marie 's Zondagsmorgens uit, als ze stevig op de deur van de zolderkamer getikt heeft. Half tien. Zij gaan naar de kerk, die om tien uur begint Kees slaapt altijd uit In geen tien jaren heeft hij de kerk van binnen gezien. Allemaal gekheid. Hij is aan die dwaasheid ontgroeid. Hij blijft in bed liggen, 't Is de eenige dag in de week, dat je eens kimt uitmaffen. Altijd vroeg op, soms vóór dag en dauw ,als het tij tegen is of- als je net vóór slecht tij de haven uit kunt zijn. Dan mag je Zondagsmorgens je eigen wel eens wezen. Als Marie hem geroepen heeft, draait hij zich altijd nog om. Maar de slaap is toch weg. Zoo tegen een uur of tien komt hij uit bed, kleedt zich langzaam om beneden even langzaam te eten. Als ze om kwart vóór twaalf of daaromtrent terugkomen, is hij, als regel, verdwenen. duld noodig en tact. Maar in Z.-Beveland of Z.-Vlaanderen gelooft men het wel. Als het paard maar door de baan is, dravend -of springend, het is al goed, en iedere ring wordt geteld, neen, als men daar als Wal- chersch rijder bijstaat, is er niet veel aan. Nu gaat het daar vaak met de tilbury en maar zelden te paard. Natuurlijk is dat weer anders en als wij dat moesten doen, zouden wij ook ongetwijfeld fouten maken. Ik ben blij, mijnheer Stentor, dat u ook belang stelt in deze mooie traditie. Het is een pracht-sport. Jammer dat dit aloude volksspel door een zekere categorie van menschen zoo becritiseerd wordt." Tot zoover mijn briefschrijver. Wat die critiek betreft, met belangstelling zie ik die tegemoet. Als de critici even vaardig ter penne zijn, als deze ongetwijteld enthou siaste Walchersche ringrijder, dan krijg ik nog wel wat te lezen. Trouwens de Beve landers en Vlamingen zullen ook nog wel uit den hoek komen, als deze beoordeeling te scherp of onjuist is. In den vorigen brief sloop een kleine zetfout. In den zin: iemand, die op steek was hoefde maar één keer mis te steken om den prijs te hebben, moet het woordje mis veranderd worden inin. De des kundige lezer zal dit trouwens wel begre pen hebben. - Hiermee stap ik voorloopig van dit onderwerp af en D.V. tot volgende week. Je STENTOR. Het ging niet goed in de eerste jaren van den bangen worstelstrijd tegen Spanje. Er was wel even een opleving geweest na het innemen van Den Briel, maar een bittere teleurstelling was de val van Haar lem. Zelfs de naaste vrienden en wedewer- werkers van den Zwijger werden aangetast door moedeloosheid. Zijn Commissarissen in Noord-Holland schreven hem, dat ver dere tegenstand nutteloos zou zijn, tenzij de Prins een ander machtig vorst tot bondge noot zou kunnen krijgen. Toen sprak de Zwijger. Hij liet hun een brief terug schrijven, waaraan het volgen de is ontleend: „Wij nemen God Almachtig tot getuige, welk een droefenis en hartzeer wij gehad hebben over het beklagenswaardig onge luk, dat Haarlem overkomen is; en ware dit met gevaar van ons lijf en leven te verhoeden geweest, wij hebben menigmaal voorgesteld om dit er aan te wagen; of schoon wij ook' geen middel of wegen on beproefd hebben gelaten, die naar onze meening dienstig konden zijn tot hulp en bijstand aan die stad. En nu het desniet tegenstaande God Almachtig beliefd heeft Alleen bij slecht weer blijft hij thuis om hangen. Maar dan moet het al mirakels slecht weer zijn. Want tenslotte is het irf een café ook gezellig,eigenlijk nóg gezelliger. Ze mogen dan thuis geen kniezers zijn, het is toch een saaie boel. Jane Gasius, de vriendin van Marie zij is geen Zeestadsche, maar komt uit Rotterdam moge dan een leuke meid wezen, zij houdt hém op een afstand, dat heeft hij al lang in de gaten. En tóch zou hij die wel willen hebben, Tja, dat komt meer voor, besluit hij dan filosofisch zijn ge- dachtengang, dat je niet krijgt, wat je hebben wilt. Terwijl Kees nog ligt te soezen, loo pen Olieheerd, zijn vrouw en Marie rus tig de straat af, om in het stadje te ko men,waar, ongeveer in het centrum, de kerk staat. Je loopt het gebouw zóó voor bij. Want het staat niet aan de straat kant Er is een smal poortje. Als je dat door bent, volg je een soort gang, die leidt naar het kerkgebouw. Met rustigen tred loopen de schipper en zijn vrouw, benevens hun eenige dochter naar de kerk. Freek Olieheerd is thans niet te herkennen. Hij heeft een keurig Zondagsch pak, dat hem als aangegoten zit. En op zijn dik grijs haar rust niet een pet, zooals in de week, om over de stad Haarlem naar Zijnen God- delijken wil te beschikken, zullen wij Hem en Zijn Goddelijk Woord daarom' verloo- cheren en verlaten? Is daarom de sterke Hand Gods ook maar iets verkort en Zijn Kerk en Gemeente ten onder gebracht? Gij schrijft ons, dat men u zou laten weten, of wij ook met een of anderen grooten, mach tigen Potentaat (r= Vorst) in een vast ver bond staan, om aldus door een doeltreffend ontzet die groote geweldige macht van den vijand te mogen wederstaan; waarop wry niet willen nalaten u ten antwoord te ge ven dat, aleer wij ooit deze zaak en de be scherming der Christenen en andere ver drukten in dit land aangevat hebben, wij met den alleroppersten Potentaat der Po tentaten zulk een vast verbond hebben ge maakt, dat wij geheel verzekerd zijn dat wij, en al degenen die vastiglijk daarop be trouwen, door Zijne geweldige en machtige Hand ten leste nog ontzet zullen worden, ten spijt van al Zijne en onze vijanden Wy herinneren ons nog best, hoe we als schoolkinderen monotoon en zeurderig in koor de plaatsnamen opdreunden, die de telkens verspringende punt van meesters kaartenstok op de kaart van Nederland aanwees. We hadden dan aardrijkskunde. Zoo te gen den tijd van het rapport maakten we, zelf de kaartenstok hanteerend, voor de klas een denkbeeldige spoorreis van Delf zijl naar Middelburg of Den Helder naar Maastricht en wie op zijn duimpje de voor naamste tusschenstations in 'n adembene mend tempo wist op te lepelen, kreeg een tien. En zoo ging het met al de groote rivie ren in Europa en de vulkanen op Java. Maar meester had behalve de kaart ook een kast met allerlei voorwerpen, fleschjes en doosjes. Het waren Indische gebruiksvoorwerpen en producten zoowel uit als van den bodem. Kwam die kast open, bekeken we een felgekleurde Wajangpop, lachend om de capriolen, die zoo'n ding kon maken, lieten we een bosje gedroogde rijst halmen door de vingers glijden, knabbel den we op een stukje suikerriet, roken we aan een bosje tabaksbladeren, likten we aan een briket zout, dan begon dat tropenland aan den evenaar, het land van Jan Pieters zoon Coen, voor ons te leven. Dan vergaten we voor een moment die lastige namen der vulkanen, waar je je tong haast over brak. en dan luisterden we met twee paar 00 ren. Dan bloeide voor ons jonge oog die onbe kende wereld open en we kregen even een doorkijkje op de aarde en haar volheid. We willen er maar mee zeggenaardrijks maar een bolhoedje, wat hem niet eens slecht staat. Zijn vrouw en zijn dochter zijn navenant gekleed. Zooals betaamt aan vrouwen van een beurtschipper, die een .rijk bestaan heeft. Want dat is bui ten kijf. De administrateur van de kerk zou er van weten mee te praten. Freek Olieheerd betaalt een niet gering bedrag als vrijwillige bijdrage. Maar daar praat hij niet over. Hij laat er zich niet op voorstaan. Integendeel: in de kerk be staat nog de gewoonte van plaats verhuring, al is er een strooming, die er af wil. En nu is het merkwaardige, dat Olieheerd tot die strooming zich rekent Hij kan met gemak de duurste plaatsen huren. Maar hij zit op de minste. Uit principe, anders niet. Er komen menschen uit een woning die zij passeeren. Ook kerkgangers. Dus sluiten zij er zich bij aan. De klok van de kerk luidt. Het is een heerlijk geluid in den stralenden morgen. Uit alle straten en straatjes komen menschen opzetten. En die wringen zich alle door het nauwe poortje, dat naar de kerk leidt. Die is een „vierkante bak", een galerij op het eind. In totaal kunnen er een zeshonderd menschen zitten. En vooral 's morgens is de kerk vol. De man nen zitten gescheiden van de vrouwen. (Wordt vervolgd.) N VOOR VERMOEIDE PIJNLIJKE VOETEN hebben wij weldadige In het Huis met de Roode Pilaren In deze rubriek worden opgenomen kleine advertentiën van één tot vijf regels k 0.65 bij vooruit betaling. Iedere regel meer 13 ct. Maximum 8 regels. Onder letter of nummer 10 ct. verhooging. iiiuguruftftr ucvnAAbU VOOr OO, CiOeS. het weiden van twee 1%-jarige 7 7 7" beesten en speenlammers te m<^af iooskerke (W.), A 134. leeftijd 5055 bij A. NIEUWENHUIZE, Oost straat A 3, Kapelle. J. LOUWERSE, Schroeweg, Mid delburg. Gevraagd: een delver. P. DE KROO, Veersche weg B 164. Gevraagd een dagmeisje, we- O—TV^ rooskerke (W.). I dige. Zondags vrij. Mw. MEYLER, Noordweg B 3, Middelburg. Gevraagd: jonge kippen. Derde weg I, Nieuw- en St.-Joos- Druk Oosterbaan Le Cointre N.V. land. Goes. kunde en aardr Als men eer west doorbladei op dingen, wa hoorden. Daar aardrijkskundig Er kan ook school een mac gaan op het het kind, mits scholen bij het juiste banen worden. Het zal een het eervol berd diet raakte. T< de vrouwenem zelfs de zachts Van die echt er niet zoo ve( haar rijen gedu al, niet zoozee jonge meisjes kele, vijf en vrouw leeft toj Het waren feministen. Tej den man als wingen op na. 1 was de man e^ wij: een ondie: zelfzucht en ir den „de mam vrouwen verdn Ze durfden op concurrentie m pend, dat zij Dat was ook bi zij de deuren d( sloten hielden, gegradueerde minstens de he vrouwen zoudei in Staten en R Daarom verwe: naar huiskame: Het was nat menwonen met „een man" niet niet. soms niet zijn kegelclub. nisten waren Maar velen ha zwagers en de: oog aan. Toen is de 1 huisvrouw gek< stellen, sokken wat was dat a houdelijk werk dommende menschjes met bekrompen hor 't gelukkigst w; en wrijflappen. keerd geweest leerde ze 't late eigen huishoudi sloofje" bleven ooren naklinkei Intusschen, ring van het p hooge plaatsen 't algemeen hee zond gereageei studeeren, en z mannelijke ver hebben zich als al niet, verdie wikkeling is h; weest maai feministen is r schen man en i zien. En dat is God veroordeel En thans, op dat een deugdi waardij verre wordt. Wat mc wikkeldheden nen als zijn vrc of zich niet te in dien ouden dergelijks werd immers in 't hc DioesemsnuitKev vooralsnog niet alle snoeihout den, waardoor c zige larven gedc in een jonge aar knoppen afgeplu 4. De appels ei reet gespoten w pap ter bestrijdi eerste regen wo) ting verwacht, spuiting werd het juiste tijdst spuiting bij de pels.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2