Kerk en School Rechtszaken Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Telegrammen Radioprogramma De getuige Fondse, de benadeelde, stelt zich civiele partij voor f 70. KOERSEN Op de locale markt bewogen de tape- aandeelen zich tusschen enge grenzen. De hoek dezer waarden bood nu en Gan een verlaten indruk. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Ncd. Hsi-v. Ksrk. Aangenomen na£r Wijchen. en Leur (Gld.); (vac. J. Meeuwenberg), Ph. F. Faber Jr., hulppred. te Hoensbroek- Treebeek-Nuth (toez.) Geref. Kerken. Beroepen: te Heemstede (vac. E. T. v. d. Born), W. C. v. d. Brink te 's Gravenzande. Evangelische Gemeenten. Beroepen': te Giessendam en Slie- drecht, H. Siegers te Utrecht. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: Benoemd te Botterdam-Kralingen, cand'. D. ter Stee- ge, te Groningen (aangenomen). Geref. Kerken: benoemd te Dordrecht en 's Hertogenbosch, cand. A. de Bruin te Rotterdam, die de eerste be noeming aannam en voor de tweede be dankte. Cand. M. A. Mieras, Cand. M. A. M i e r a s wordt morgen middag (Dinsdag) 3 uur door Ds W. Blaak van Sint Philipsland bevestigd als predikant der Oud-Geref. Gemeente te Terneuzen,'waarna hij in de godsdienstoefening, welke om'6 uur aan vangt, zijn intrede hoopt te doen.- Stadskinderen naar Zeeland. De Federatie van Diaconieën der Ned. Herv.- Kerk heeft het initiatief genomen om zwakke kinderen uit de- groote ste den gedurende de( a.s. zomervacantie uit te zenden naar het platteland. Aan de landbouwers in de kerkelijke gemeenten is daartoe reeds het verzoek gedaan. Zoowel op de Walehèrsche als Zuid-Be- velandsche dorpen hebben vélen zich be reid verklaard een of meer kinderen ge durende de, vacantie in de gezinnen op te nemen. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Na bevestigd te zijn door Ds C. G. Bos Van Haarlemmermeer-O.Z., deed cand. W. A. Krijger zijn intrede bij de Geref. Kerk te Oostwold (Oldambt), waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van 1 Oor. 9 16. Ds J. Luchies neemt 3 Mei afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Valther- mond en wordt 10 Mei te Sleen beves tigd. Ds J. Meeuwenberg,'die met emeri taat gaat, neemt 26 April afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Wijchen en Leur. Ds J. v. Rossum wordt 26 April door Ds J. v. Rossum van Amersfoort bij de Ned. Herv. Gem. te Térwolde be- vestigd. Op 3 Mei zal Ds J. A. Tiemens van Aardenburg, cand. D. C. Tiemens beves tigen als predikant der Geref. Kerk te Oosterend (Fr.). Ds G. Bouritius. Naar wij vernemen heeft Ds G. Bouritius, predikant bij yde Bapt. gemeente van Deventer, gezien de moeilijke financieele positie, der gemeen te, met ingang van 1 Me} a.s. eervol ont slag gevraagd. Ds Bouritius gaat over tot een anderen staat des levens. Ds Bouritius werd geboren in 1894 en aan vaardde 2 Dee. 1923 zijn 'ambt te Wor- kum-StavorerU Vandaar vertrok hij in 1925 naar Nieuwe-Pekela, om zich 2 Maart 1930 aan zijn tegenwoordige 'ge meente te verbinden. 0 Korte berichten. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Hengelo (O.) heeft besloten, dat voortaan bij het begin van de kerkeraadsvprgaderingen door een der leden een gedeelte van de H. Schrift zal besproken worden. Het is de bedoeling dat men eenvoudig doorgeeft wat men zelf aan goddelijke boodschap uit het be trokken Bijbelgedeelte heeft gehoord. Een en ander is uitvloeisel van de leid draad die de synode aan de kerkeraden ten behoeve van, het werk waartoe deze lichamen geroepen worden, heeft toege zonden. De eenheid aller Gereformeerden. Naar wij in het Geref. weekblad „Pro Ecclesia" lezen, heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van Zaandam in zijn ver gadering van 7 April 1.1. de volgende motie aangenomen: De kerkeraad, enz.; dankbaar erken nende den zegen des Heeren in de ge schiedenis der sinds 17 Juni 1892 ver- eenigde kerken; ootmoedig belijdende dat de schrif- Schriftuurlijke eisch tot verder zoeken van kerkelijke eenheid onder de Geref. belijders te weinig erkenning heeft ge vonden in het kerkelijk leven van allen dag; overwegende dat, le deze aangele genheid in sterkere mate de aandacht en het gebed der kerken behoeft; 2e met name de vereeniging tusschen de Chr. Geref. Kerk en de Geref. Kerken bijzon dere belangstelling verdient in verband met de ondernomen pogingen tot verkrij ging van Wederkeerig synodaal overleg; besluit: le de classis 'sGravenhage te verzoeken de kerken op te wekken op den Zondag voorafgaande aan de 50ste verjaring der vereeniging van 1892 dus Zondag 14 Juni a.s. in de morgen godsdienstoefening den eisch der een heid in den dienst des Woords en der ge beden te betrekken; 2e deze motie ter kennis te brengen van a. de classis 's Gravenhage der Ge ref. Kerken; b. de synodale deputaten voor de bevordering van de eenheid on der de Gereformeerde belijders; c. den kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Zaan dam; d. de Geref. kerkelijke pers. Giften, er» legaten. Ds-W. Willemse, Ned. Herv. predikant te Kampen, ont ving van een lid der gemeente een gift groot.f 500 ten bate van de zendihg. De Diaconie: der Ned. Herv.. Gem. van Oostkapelle ontving een le gaat van f 1000 van wijlen mevr. wed. Mr. J. v. d. Lek de Clercq, geboren, jonk- vrouwe de Jonge van Ellemeet, overleg den te 'sGravenhage op 9 Maart 1942. Wijziging van de Hooger-pnderwijs- wet. Van de zijde van het betrokken de partement deelt men mede: Het besluit van den secretaris-gene raal van .opvoeding, wetenschap en col- tuurbescherming van 11 Maart 1942 tot wijziging van de Hooger Onderwijswet beteekent dat de toelatingseischen voor het bekleeden van een bijzonderen leer stoel aan een rijksuniversiteit- of aan de technische hoogeschool en voor 'f geven van onderlijs aan een bijzondere univer siteit zijn verzwaard. In tegenstelling tot vroeger, toen óf de doctorale graad óf een bekrachtiging door den secretaris generaal voldoende was, zijn nu in alle gevallen èn bekrachtiging èn het bezit Van den doctoralen graad vereischt. De in dit besluit op genomen bepa ling dat van het vereischte van het be zit van een doctoralen graad door Iden secretaris-generaal in overleg met den betrokken senaat vrijstelling kan worden verleend, beteekent natuurlijk geenszins, dat deze eisch hiermede praktisch zou komen te vervallen, zooals men 'dit ge meend heeft te -fnoeten interpreteeren. Zulk een vrijstelling zal integendeel al leen in zeer bijzondere gevallen worden verleend. Benoemd tot rector van het Mar- nix-gymnasium te Rotterdam, Dr R. v. Deventer, leeraar aan het Chr. Lyceum te Arnhem; benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. school te Ouddorp, mej. E. Bróere te Strijen (kw.m.a.). aan de O.L. school te Brouwers haven, P. de Moor, aldaar. len. Daarbij kwamen 27 militairen om het leven. Nadere bijzonderheden ont breken nog. (D..N.B.) Het gebruik van rol schaatsen. Na de winterperiode is, zoo schrijft de A.N.W.B., het beoefenen van de rolschaatsensport door de jeugd vooral in de buitenwijken der steden we der in sterke mate toegenomen. Zelfs hebben zich menschen tot den A.N.W.B. gewend, die blijkbaar j ter besparing van rijwielbanden en schoeisel, tochten op rolschaatsen door ons land wilden ma ken en daartoe opgave vroegen van as falt- en betonwegen, die voor dit doel ge schikt zijn. Volgens de Wegenverkeersregeling is echter het gebruik van autopeds en soortgelijke voortbewegingsmiddelen op de rijbaan verboden. Aangezien niet duidelijk blijkt of hier toe ook rolschaatsen behooren, heeft de A.N.W.B. het oordeel gevraagd van den secretaris-generaal van het Dep. van Wa terstaat, die als zijn meening te kennen gaf, dat onder „soortgelijke voortbewe gingsmiddelen" ook rolschaatsen zijn be grepen, zoodat het gebruik daarvan op de rijbaan niet toelaatbaar is. Van de rij wielpaden mogen de rolschaatsenrijders evenmin gebruik maken, omdat volgens genoemd voorschrift deze paden zijn ver boden voor alle weggebruikers, die geen wielrijders zijn. Ten einde moeilijkheden' te ontgaan, ontraadt de A.N.W.B. het maken van tochten op rolschaatsen, waarVoor alleen de rijbaan of het rijwielpad gelegenheid mubieden; voorts waarschuwt deze bond in het algemeen tegen het gebruiken van rolschaatsen op de rijbaan. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 17 April. Behandeld zijn de volgende zaken: Diefstal met braak. De landbouwer Fondse te Zonnemaire was in het begin van Juli van het vorige jaar op reis ge gaan. Bij zijn ^huiskomst op 9 Juli be merkte hij, dat een in de woonkamer staande linnenkast was opengebroken en een ijzeren geldkistje, inhoudende 1 gou den tientje en f 60 aan zilveren rijksdaal ders en guldens waren verdwenen. Een spoor leidde naar den 36 jarigen bakkersknecht C. T. Pols uit Dreischor. Voetafdrukken kwamen geheel overeen met de bij verd. in beslag genomen pan toffels. Uit verschillende getuigenverklarin- genkwam wel vast te staan, dat verd. bij een paar caféhouders nog al zilver geld had uitgegeven. Ook was het enkele van zijn medear beiders opgevallen, dat hij in die dagen ruim in zijn geld zat. Bij zijn eerste verhoor door de politie gaf verdachte wel toe, dat hij een fiets heeft gestolen, doch ontkende verder alle schuld. Half December werd een ijzeren geld kistje in een bosch achter een boom ge vonden, hetwelk door Fondse als het zij ne werd herkend. Gezien de verschillende aanwijzingen werd verdachte ingesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg, alwaar hp nog gastvrijheid geniet. Hij is echter steeds bij zijn ontkenning gebleven. Ook op de zitting volhardt verdachte in zijn houding. De diefstal van de rij wielbanden geeft hij toe, doch de inbraak blijft hp ontkennen. De Officier zegt, dat daar-verdachte de diefstal van de banden toegeeft, deze vast staat. De aanwijzingen in den dief stal met braak zijn van dien aard, dat ook deze feiten als bewezen zullen moe ten worden beschouwd. Eisch wegens diefstal met braak 1 jaar en 6 mnd. gev.straf en toewijzing civiele vordering. De verdediger, Mr Vermaas, acht het wettig en overtuigend bewijs niét gele verd. Er zal alleen een veroordeeling kunnen volgen wegens rijwieldiefstal. Hij vraagt de uiterste clementie. Voorraad verdween. Van verschil lende huishoudelijke artikelen had de agent van de Rotterd. Tramweg Mp. M. Thijsse te Haamstede een hoeveelheid in voorraad genomen en deze opgeborgen in de vêilingloods staande op het empla cement der Tramweg Mij. op ongeveer 100 M. van zijn woning. Zoo nu en dan ging hp wat van zijn voorraad halen om te gebruiken, hetgeen hij. ook deed in den middag van 4 November van het vorige jaar. Hij kwam toen tot de minder aan gename ontdekking dat ongenoode gas ten aan zijn voorraad hadden gezeten en er een deel van hadden meegenomen. Een tweetal getuigen deelde de poli tie mee, .dat een 15-jarige jongen uit Haamstede, de hen bekende J. C. den Boer, hen koffie, thee en zeep te kóóp had aangeboden. De jongen werd aan den tand gevoeld. Een Volledige bekentenis volgde weldra. Hij had de diefstallen gepleegd teza men met den kostganger, J. van Straa- len, een te Bussum wonende doch toen te Haamstede werkende, 19-jarige kantoor bediende. De kantoorbediende behoefde het niet uit geldgebrek te iïoen, want hij ver diende f 32.per week, waarvan hij f 13 kostgeld- betaalde. Deze gaf toe de kof fie op het vliegveld met een flinke winst te hebben verkocht. Op den zolder bij den minderjarigen jongen thuis werden nog verschillende goederen aangetroffen en in beslag ge nomen. v Ter zitting blijft v. Straalen bp zijn bekentenis. De minderjarige de B. erkent, dat het plan'feitelijk van hem is uitgegaan. De Officier eischt tegen de Boer ter beschikking stelling van de regeering, en tegen van Str. 5 mnd. gev.straf met aftrek. Voor de B. treedt op Mr. Kuipers/ Hij is het met het requisitoir eens. Voor v. Str. is- als verdedigster ver schenen Mevr. Willet uit Utrecht. Ze zegt in dubbele functie te zijn gekomen, n.l. als gezinsvoogdes en als verdedig ster. De jongen is niet slecht, hij is geen misdadiger, doch zwak. Tegen de straf maat heeft zij geen bezwaar. De jongen zit nu 4 mnd. Zij durft derhalve zijn on middellijke invrijheidstelling te vragen. In Raadkamer geweest, gelast de Rechtbank zijn onmiddellijke invrijheid- -stelling. De helers. J. P. Zijta, de 51-jarige huisvrouw van N. Fokker, ook wonende te Haamstede, is heling ten laste gelegd. Ze. heeft n.l. op 11 December j.l. van de in de vorige zaak bedoelde de B. aange nomen als geschenk een pakje koffie en een pakje thee. De vrowy wist heel goed, dat die koffie en thee van diefstal af komstig waren, want de jongen had het haar zelf gezegd. Bovendien was haar minderjarige zoon er ook bij betrokken, en die zal zich later voor den Kinder rechter moeten verantwoorden. Een tweede persoon, die bij deze zaak de rol van heler heeft gespeeld, is de 39-jarige landarbeider L. van der Have, te Haamstede. Hij had van de B. ten geschenke aan genomen 2 pakjes koffie-surrogaat, wel ke hem in de maand November door den jongen zelf waren gebracht. Deze had ook gezegd, waar ze vandaan kwamen, n.l. van het Tramstation, bij Thijsse. Mej. Zijta bekent. Ook v.. d. Have zegt de goederen te hebben aapgenomen. De Officier acht bij Zijta de opzettelp- ke schuldheling bewezen en vraagt 2 we ken gev.straf en voor v. d. Have als schuldheling f 50 of 25 d. h. Zijta vraagt geldboete. Zp heeft sui kerziekte en 2 kinderen. Van der Have vindt de eisch wel wat veel, De straf die blijft. Tot een maand gevangenisstraf was A. Aal- bregts te Aardenburg door den Econ. rechter te Middelburg veroordeeld we gens overtreding van het Voedselvoor- zieningsbesluit. Het betrof vervoer van graan waarvoor verdachte niet de noo- dige vergunning bezat. Nu zou dit vol gens verdachte hier eigenlijk niet eens noodig zijn geweest, want het betrof geen gewoon graan, doch geraapt graan. Maar de directeur-generaal der Voedsel voorziening had desgevraagd aan den proc.-géneraal bij het Haagsche Ge rechtshof bericht, dat de opvatting van verdachte onjuist -was, en wel degelijk een vergunning noodig was. Het Hof heeft verdachte opnieuw tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De-straf die veran- d! e r t. Het was' eenleêlijke streek die mej. M. F. te St. Laurens had uitge haald. Ze had gasten in huis gehad, vluchtelingen. Toen die weer waren ver trokken, had iemand eenig beddegoed in bewaring gegeven, maar de juffrouw had het zaakje te gelde gemaakt, en ook een buurvrouw er mee .verblijd.. Wegens verduistering had de Politierechter in Middelburg haar veroordeeld tot 14 d, gev.straf, In hooger beroep "vorderde de proc.-generaft'. verswaring van de straf tot vier weken. Het Hof heeft er blijk baar anders over gedacht en verdachte thans veroordeeld tot f 25 b. of 25 d. h. Om'de banden. P. Th. O. was door den Politierechter te Middel burg veroordeeld tot 4 mnd. gev.straf in verband met diefstal van banden. Van dat vonnis kwam verdachte in hooger t beroep. De proc.-generaal vorderde 8 mnd. gev.straf zulks ook omdat vter- dachte reeds eenige malen is veroor deeld. Het Hof heeft arrest gewezen, en met verbetering van gronden opnieuw 4 mnd. gev.straf opgelegd. Voel U weer krachtiger - méér fit envrij van Pijnen. Rheumatiek is 'rt sluipende, sloopende kwaal, die ge onder de leden hebt, vóór U het weet, Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. - De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. Kruschen is door zijn samenstelling het bloedzuiverende versterkings-middel bij uit nemendheid. De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld werken als een tonicum, ze oefenen een actieve, aan sporende werking uit op lever, nieren en in gewanden. - Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende gele verpakking. (Adv.) van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Ii.casso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Amsterdam, 18 April 1942. 4 Ned. 1940 I 4 -Ned. 1940 H 4 Ned. 1940 m.b. 4 Ned. 1941 3V2 Ned. 1941 3 Ned. 1937 3V2 Ned. 1938 3 Ned. Indië 1937 I Koloniale Bank Nëd. Ind. Handelsbank I Cert. Ned. Handel Mij. A. K. U. Van Berkels Patent Gert. Calvé Delft Fokker Cert. Leverbros Philipslampen Pref. idem Kon. Olie Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Serbadjadi V. I. C. O. Holland Am. Lijn Kon. Boot Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cult. N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Mij. Senembah 4Vs Bat. Olie 3V2 idem Amsterd. Bank Incasso-Bank Rotterd. Bank 6 Pref. Leverbros Twehtsche Bank N. B. De Schelde Ned. Gist Sp. Van Gelder Pap. Wilton Feyenoord Hessa Rubber Amsterd. Ballast Blaauwh. Veem V. K. Heden 1Ö0 100% 10015/ie 1007a lOO°/i0 iooy16 993/ib 993/10 '938/8 937a 9613/ie 96"/10 89% 89710 139 '131 8972 90% 130% 130% 159% 159 13972 141 11872 12072 219 220 168% 16872 305 305 175V2 176 291V2 296 177% 180 145 V2 141V2 14372 91 91% 129 127 146% 15072 18972 193 17272 177 144 14472 145 274 27872 161% 163% 16372 164 85% 8472 173 173 155 156 1027a 1027a 957/io 957a 155 157 149 14972 15872 159 140 1397a 16672 166 139 139% 590 590 148 149% 249 247 10172 104 236% 235 113% 110 Belegging Nederland f 564, 1/1 Bin nenland f240; 1/5 id. f1198; 1/1 Over zee f 184.50; 1/5 id. f 918,50. De beleggingsmarkt was eveneens wei nig veranderd. Slechts de staffelleening was iets zwakker van toon. Zulks gold eveneens voor leeningpn ten laste van Nederlandsch-Indië. De stemming ter beurze kon heden voor de Indische waarden bp opening gunstig worden genoemd. Op de locale markt daarentegen werd de ochtend op vrijwel onveranderd niveau begonnen. De affaire was overigens van minimale beteekenis, waarbij het koerspeil gedu rende het grootste gedeelte van 't beurs- uur eenigszins afbrokkelde. Tegen het slot werd de tendenz vaster, waardoor voor de Indische fondsen het punt van uitgang werd overschreden. De slotkoer- sen voor de lokale markt weken weinig van die van gisteren af. Aand. Kon. Olie hadden zooals ge woonlijk nog de grootste omzetten. De opening stelde zich een viertal procenten boveni de koersen van gisteren. Geduren de het befarsuur werd voorn, gehandeld tegen 295 a 296 pet. Ook bij de rubber fondsen kon van koersfluctuaties nau welijks worden gesproken, behalve bij aand. Amsterdam Rubber, die zich tus schen 177% en 182y2 bewogen. De laag ste noteering was echter slechts van kor ten duur. Evenals het hoofdfonds waren aand. Deli-Batavia Rubber c.a. 2- pet. hooger. Voor aand. Amsterdam Rubber werd tevergeefs 145 pet geboden, terwijl aand. Vico 2 pet. in koers moesten prijs geven. Bij de suikerwaarden onderschei den aand. H. V. A. zich door een koers- avans van ruim 4 punten. Voor aand. Javasche Cultuur bleef de koersverbete- ring tot 2% pet. beperkt, terwijl aand. Nisu zoo goed als niet reageerden. Van de tabakken konden aand. Deli-Batavia Tabak 4 pet. aantrekken; voor de ove rige aandeelen der groote Sumatra-ta- bakmaatschappijen was het verloop on belangrijk. Seheepvaartwaarden daarentegen waren over de geheele linie hooger. De gemiddelde koerswinst bedroeg 4 pet. Bestrijding schurftziekte bij appel' en peer. De vorige week heeft de Plantenziek- tenkundige Dienst den fruittelers aan geraden de eerste bespuiting tegen de schurftziekte bij appel en peer uit te voeren. Bij sommige soorten gaat de ontwik keling snel, zoodat zij spoedig in het stadium zullen zijn, waarin een tweede bespuiting gewenscht is. Voor deze be spuiting kan gebruikt worden 1 pet Bor- deauxsche pap, pet, koperoxuchloride (50 pet.), 1 pet. koperoxychloride (12 18 pet.) of 4 a 2 Californische pap. Soorten, welke zich laat ontwikkelen, en waarvan de knoppen nog niet geopend zijn, kunnen nog met 1% Pct. Bord. pap, pet. koperoxochloride (50 pet.) of 2 pet. koperoxychloride (1218 pet.) bespoten worden. VLISSINGEN. Geboren: Cora, d. v. B. J. de Poorter en N. A. R. Verstraete; Cornelis, z. v. P. Sinke en M. C. La- bruijère; Suzanna, d. v. J. Huijsman en J. Sanderse; Elisabeth Adriana, d. v. F. A. Koster en W. Haaze; Astrid Yvonne Briggittha, d. v. M. Kusse en C. M. L. Dahnke. OverledenH. Struiwigh, 20 j.K. Me lis, 59 j.f A. J. Limonard, 90 j., wed. van C. J. Labout; J. Poppe, 61 j., wedr. van S. VosC. Rab, 72 j., man van M. Prin ce; K. Daane, 58 j. (P. Z. C.) Van 11—18 April 1942. YERSEKE. Ondertrouwd: J. Bom, 27 j. mj. en C. C. Schepers, 27 j. jd. te Bergen op Zoom; L. Glerum, 26 j. jm. en A. de Munck, 24 j. jd. Huw.afk.: A. P. Jobse, 29 j. jm. en C. M. Bplier, 26 j. jd. te Baarland. Geboren: Elena, dv. A. Philipse en A. M. de Wee. Overleden: C. van Zweden, 79 jaar, echt. van M. van den Boomgaard. (I. C.) Van 717 April. WISSENKERKE. GeborenJacob Marcus, z. v. P. W. Leendertse en K. T. Kramer; Pieter Willem, z. v. M. E. de Kam en J. Leendertse; Pieternella Aaltje, d. v. A. P. Goulooze en A. Din- gemanseAnthonij, z. v. C. Mullié en T. de Kok; Kristine Johanna, d. v. J. Melis en C. J. Verhage. Ondertrouwd: M. Verburg, 32 j. en P. van der Weele, 21 j.J. A. Luijk, 30 j. en M. C. Reijnhoudt 23 j. Overleden: P. Filius, 78 j., echtg. van K. M. Kloosterman; A. Karreman, 16 j., z. v. J. Karreman en P. van der Heijde. STOCKHOLM. (A.N.P.) Chinee- sche stad in puinhoop veranderd. Reuter meldt uit Tjoengking, dat Szemao, een eertijds bloeiende stad in de provincie Joennoe door talrijke aardbevingen, welke op 26 December zijn begonnen en nog niet beëindigd zijn, totaal verwoest is. In het bericht hierover, dat thans in Tjoengking is ontvangen, wordt gezegd, dat de stad een puinhoop is en dat men gelooft, dat verscheiden honderden per sonen zpn gedood. De hevigste aard schok, is gevoeld in Januari. Alle inwo ners hebben de, stad verlaten en ééni deel bevindt zich thans onder den blooten hemel zonder eten of drinken. Een ap- der deel is naar de dichtst bijgelegen plaatsen vertrokken. Goes. Zaterdagmiddag werd voor de bouwvereeniging „Help U Zeiven" door architect L. W. Dekker aanbesteed het verbouwen van perceel 21 aan de L. P, v. d. Spiegelstraat te'Goes. Inschrijvers: H. van Sabben f1295; J. H. Nonnekes f 1205Gebr. Chamuleau, allen te Góes, f 1115. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Dinsdag 21 April 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 6,45 Gram. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram. 7,55 Och- tendgymn. 8,00 BNÓ.: Nieuwsber. 8,15 Politiek weekpraatje (opn.) 8,30 Apnu- sementsork. (opn.). 9,15 Voor 'de huis vrouw. 9,20 Revida-sextet (opn.) 10,00 Kamermuz. (gram.). 11,00 Voorr de vrouw. 11,20 Ensemble RentmeeStër. 12,00 Theo Uden Masman en zijn dans- ork. 12,40 Almanak. 12,45 BNO.: Nieuws- en econ. ber. 13,00 Boerenland in boek en krant. 13,15 Salonork. 14,00 Groninger Ork.Vereen., solist én gram. 16,00 Ziekentroost. 16,20 Gram. 16,45 Voor de jeugd. 17,00 Gram. 17,15 BNO. Nieuws-, econ.- en beursber. 17,30 „Pas tels", muz. programma. 18,00 Voor de vrouw. 18,15 Gram. 18,35 Neerlands stem van het Oostfront. 18,50 BNO.: Nieuwsber. 19,00 BNO.: Gesproken bin- nenlandsch overz. 19,10 Gram. 19,30

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3