5 Milliard Neem,kAKKERTJE I f 84.000.000 Besmettelijke ziekten. FEUILLETON Met huisje aan de haven. WANNEER VERDUISTEREN? Uit de Provincie OORLOGSSCHADE Gulden Halfjaarlijksche schaderegeling 3-maandelijksche schaderegeling VRAAGT INLICHTINGEN BIJ UW ASSURANTIE-BEZORGER I Solistenconoert. Wy herinneren aan het Solistenconcert, Vrydag 24 dezer, des avonds te 7.45 uur in „De Prins van Oranje" te Goes, waarby medewerken Theo van der Pas (piano), Maria Struy- ckenvan den Adel (sopraan) en Th. de Groen (tenor). Gemengd Nieuws De Neder/andsche Pijnstiller 1 Ifo - J>ilt*chlsnd wm hier in het bestuur an*, alles kunnen verdultBchen, maar het doet dit niet, Het heeft, hoogach ting vciTT eigen «*wd. De tijd vors rdet meer terugkeeren, dat Germanen tegen Germanen, vechten. Thans strijden 12.500 Nederlanders met de Dultsche weermacht tegen de Bolsje wisten. Deze kunnen straks zeggen: Wtf waren er bij, w\j hebben onzen plicht ge daan. De geschiedenis zal eenmaal gewagen van den strijd der Duitschers' tegen het Bolsjewisme. Ook Nederland wordt daar door beschermd. Over den afloop van dezen zwaren, strijd is spr. niet ongerust. Wy zyn bereid de bescherming der Ger- m&ansche staten op ons te nemen, mits deze inzien tot de Germaansche gemeen schap te behooren. Duitschland en Nederland zyn op elkan der aangewezen. In dit verband wyst spr. o.a. op dën Nederlandschen land- en tuinbouw. Een Paradys stichten wy niet. Wy we ten, dat er zwaar en hard gearbeid moet worden voor ons en ons nageslacht. Maar nooit zal een volk leven, wanneer het niet bereid sis voor zyn bestaan te strij den. De Duitschers hebben aldus spr. hun kameraden niet gezocht onder de Joden of onder hen, die Duitsch-vijandig zyn, of die nog willen afwachten en het verleden terug verlangen, maar onder de N. S. B.-ers. Wij zijn hier zegt spr. voor den Führer en moeten garant zijn voor rust en orde. Wij verlangen, dat de wetten en verordeningen der bezettende macht ge hoorzaamd zullen worden. Wij willen niet onderdrukken, maar moeten, wel met alle scherpte optreden tegen hen, die onrust brengen, Wij moeten de groote taak, die ons voor heden en toekomst wacht, naar ons beste kunnen volbrengen. Zij, die bereid zijn hieraan mede te werken, treden aan. Dei Beauftragte spreekt. Vervolgens bracht de Beauftragte voor Zeeland, de heer M ii n zje r dank aan de sprekers voor hun redevoeringen én aan de aanwezigen voor hun tegen woordigheid. Wanneer gij zoo- vervolgt Spr. de taak beseft om te bouwen aan de nieuwe orde in Europa, dan moet gy het ook doen. Spr. is bijna twee jaar hier en gelooft, dat hij hier vrienden gevonden heeft. Als Duitscher, als Germaan onder de Ger manen, voelt spr. zich hier niet vrejemd. Wy wonen ieder in eigen huis, maar zijn toch van één geest en één ziel. Zeeland heeft in het verleden mede ge bouwd aan de Nederlanden. In de ge schiedenis vindt men naast Holland steeds het woord Zeeland. Spr. hoopt, dat de Zeeuwen ook in de omwenteling in Europa met hun verstand, hart en ziel zullen meebouwen aan een nieuw Euro pa. Zeeland had den laatsten tijd dezelfde beteekenis van vroeger niet meer, maar het kan weer een woord meespreken. De Zeeuwen zijn schoon, dapper en stoer. Laten zy met open harten en oogen de toekomst tegengaan. Gaarne zegt spr. zijn hulp toe, om Zeeland en daardoor Nederland in de toekomst gelukkig te maken. MrDieleman spralc ten slotte de hoop uit, dat het gehoorde tot dieper inzicht zou stemmen. We beleven een hoogst belangrijken tijd en we hebben daarin leiding te geven. Wy moeten mee werken aan de toekomst van óns volk, zij het met behoud van onze zelfstan digheid, eigenheid en nationaliteit, maar te zamen met deGermaansche volken van Europa. Dit gaat langzaam, maar zóó komen wy' tot breeder kyk en dieper inzicht. Ook in de toekomst hoopt spr. de aan wezigen op te roepen tot bespreking van belangryke vraagstukken. In de week van 6 tot en met 11 April kwamen er in ons land 464 gevallen van besmettelijke ziekten voor, waarvan 4 in Zeeland, n.l. 2 gevallen van roodvonk te -Philippine, 1 geval van diphtherie te Wemeldinge enl geval van me ningitis te Hontenisse. 2) -o- „Laat die jonge vent den ouwe alles opknappen?" vraagt de matroos van de „Pollux" aan zijn kameraad. „Die", zegt deze minachtend. „Een Iapswans is-ie. Je snapt niet, hoe Olie- heerd aan zoo'n jongen komt". „Hm. Je kimt wel zien, dat-ie niet veel waard is. Wat is dat voor eën boot?" „De beurtschipper op Zuidburg. Olie- heerd. De ouwe vaart met zijn zoon." „Een oud kastje". „Ja, maar goed onderhouden, 't Is een best beurtveer". „Dat zoo'n man ni'et een motor koopt!" „Tja, gehecht aan het oude, hé? Maar 't komt er nog er nog wel eens van. Jam mer, dat hij met dien Kees moet optrek ken. Jan is veel beter." „Ook een zoon?" „Ja, maar die is boer. Driehonderd procent beter". Op de „Eben-Haczer" praten Olieheerd en Kees. Wat je praten noemt. „Wie is die kerel?" vraagt de schipper. Hij doelt op de matroos van de „Pol lux" die de lijn gegrepen heeft en vast- Din«dag 21 April 1942. se Morgens cot 6.<i2 u. 'p Avonds van 2b.w 'u. Middelburg. Boschloop. Voor de eerste maal was Zaterdag een parcours op de Mid- délburgsche Bolwerken bestemd voor de beslissing inzake het veldkampioenschap van het District Zeeland der Nederl. AthL Unie. Het districtsbestuuT had de organi satie van dezen wedstrijd opgedragen aan de Athletiekvereeniging „E.M.M." te Middelburg. Het parcours had als begin het bol werk achter den Schouwburg en liep voor seniores door tot den molen ter hoogte van de terreinen van den Hout handel Alberts, waar het keerpunt was. Dan ging 'tweer terug naar de start plaats, samen ongeveer 3000 M. Voor de juniores was het keerpunt voor de ongeveer 1700 m. ter hoogte van het Oude Mannen en Vrouwenhuis. Van de juniores kwamen.er 24 aan den start en zetten, begunstigd door prach tig weer en gadegeslagen door vele be langstellenden, er direct een flinken gang in. De zes deelnemers, die een diploma behaalden, waren: 1. J. Raben, van Wal cheren met 6 m." 22.8 sec.; 2. Herman Hatting, A.V. '35, 6 m. 26.6 sec.; 3. zijn tweelingbroer Hans Hatting, A.V. '35, 6 m. 28.4 sec.; 4. H. Stijers, Walcheren, 6 m. 30.6 sec.; 5. H. de Buck, Marathon 6 m. 35 sec.; 6. K. Speckens, Walcheren 6 min. 35.5 sec. Nog werden de tijden opgenomen van 7. K. van Molenbroek, Marathon, 6 m. 41.5 sec.8. F. v. Noor den, Goes, 6 m. 45,2 sec. Van de seniores kwamen 30 inge schrevenen op. De favoriet, G. Dobbenaere, van Ma rathon, Vlissingen, werd één in 10 min. nr 2 was J. van der Horst van E.M.M. in 10 min. 0.3 sec.; 3. J. Vermeilen, Mara thon 10 m. 15.2 sec.; 4. P. Simpelaar, Marathon 10 m. 28.2 sec.5. J. Geelhoed, Marathon 10 m. 32,2 sec.; 6. M. Plui- mers, Marathon, 10 m. 32.6 sec. Nog zijn de tijden opgenomen van 7. J. Boone, E.M.M. 10 m. 34.6 sec. en 8. A. Lenselink, E.M.M. 10 m. 39 sec. In de bovenzaal van den Schouwburg had de prijsuitreiking plaats. De voor zitter van E.M.M., de heer R. de Roo, wees er op, dat men een ongekend groot aantal deelnemers kon boeken en aan vankelijk zelfs tot het startnummer 80 kfvam. Het succes van dezen middag is een goed voorteeken voor he^ komende athletiek-seizoen, dat er een kan worden in Zeeland als nooit te voren. Hierna heeft de voorzitter van het district, de heer K. de Vries, met een toepasselijk woord dank gebracht aan E.M.M. en daarna aan de zes eerste van ieder der beide afdeelingen een diploma van de N.A.U. overhandigd. De starter van dezen middag, de heer Willink, die reeds op vele plaatsen wed strijden leidde,' heeft ook op het groote belang van de athletiek gewezen en hul de gebracht aan de organisatie van de zen kamp en aan de houding van het Middelburgsche publiek. Wedstrijd beëindigd. In de Zater dagmiddag gehouden samenkomst van de plaatselijke afdeeling van de Vereen, tot behartiging van de belangen van slechthoorenden werd de sjoelbakwed- stryd beëindigd. Ieder ging met een prysje huiswaarts. De pryzen waren door enkele leden bijeen gebracht. Mevrouw Kuipers deelde mede, dat zij plan jheeft bij zich aan huis op een nader vast te stellen datum een lipleeswed- strljd te organiseeren. Vlissingen. De burgemeester deelt in een publi catie mede, dat het betreden van de bou levards van zonsondergang tot zonsop gang verboden is. De bewoners van dit stadsgedeelte moeten vanaf zonsonder gang tot middernacht van en naar de bin nenstad den kortsten weg gebruiken. Wordt men door schildwachten of pa trouilles aangehouden, dan moet men on middellijk blyven staan, aangezien wan neer men dit niet doet, gevaar loopt, dat gemaakt en die nu naar het beurtschip staat te turen. „Weet ik veel", zegt Kees norsch. ,,'k Heb hem nooit gezien", peinst Olie heerd hardop. „Zeker een nieuweling. Maar die kent het klappen van de zweep. Olieheerd heeft goed geraden. De „Pol lux" heeft de bemanning van de vroegere tjalk op 'één na. Voor dien eenen is een nieuwe gekomen. Van het recherche vaartuig van Hellevoet. Alex van Stra ten, die nu het oog van de „Eben-Haezer" afwendt en staart in de richting van het oude stadje, dat voortaan zijn woonplaats zal zijn. In elk geval zoolang hij niet wordt verplaatst Want dan heb je maar te gaan. De zon speelt op de lange kade met de oude huizen en huisjes, 't Is een fraai gezicht. Links verheft zich een dikke toren, rechts een oude poort met vier torentjes; in het midden van die twee een slanke toren, heel slank zelfs, met klok en speelwerk. De dikke toren beheerscht het eiland, waarvan Zeestad de hoofdplaats is. Zij beheerscht ook den zeearm. Want een half uur en langer geleden beeft Alex van Stralen dien toren reeds gezien! De kapitein van ae „Pollux", Stevens, Iaat opzettelijk de stoomfluit lang gillen. Hij is trotsch.op zijn mooie, nieuwe boot. De lui op de haven mogen er wel op- van de vuurwapenen gebruik wordt ge- maakt, Voorts mag men zich alleen op het badetrand tueschen de Wandelpier en het Wooldhuts begeven. De Schelde in 1941. Verschenen is het verslag over het 66ste boekjaar van de N.V. My. „D.e Schelde" te Vlissingen. De resultaten zyn niet zoo gunstig ge weest als in 1940. Intusschen is er geen aanleiding meer voor buitengewoon hoo- ge afschrijvingen en behoeft nog slechts een matig restant verlies te worden in gehaald. Er bleef tenslotte een voldoende saldo voor een uitkeering van 5 pet. aan aandeelhouders. De achterstand in de betaling van rente en aflossing, aan den Staat verschuldigd, is ingehaald. De winstrekening geeft in credit aan: uitkomst diverse werken f3.284.874.41 en huur gebouwen en erven f 6068.34, to taal f3.290.942,75. Aan de debetzyde komen de volgendé posten voor: Interest f 120.113.97, sala rissen en algem. onkosten f 1.148.968.55, ondersteuning gewezen beambten f 230 bydragen ten bate van personeelsbelan gen f 149.860.62. Kosten Ongevallenwet en Arbeidscontract f 284.705.27kosten invaliditeitswet f 124.130.60kosten kin derbijslagwet f 52.708.04; verevenings heffing f 120.170.50; onderhoud gebou wen f 27.075.89exploitatie woningen f 345.35exploitatie dokken f 3007.90 afschrijvingen f L038.482.87, netto winst f 221.143.19, waapvan f 121.143.19 laat ste afschrijving verliessaldo en f 100.000 voor dividend over 1941 en dividendbe lasting. Het verslag van de N.V. „Nationaal Be zit van aandeelen Mij. de Schelde" geeft aan dat 5% pet. zal worden uitgekeerd verminderd met 15 pet. dividendbelas ting, dus netto f 46.75 per aandeel en f 34 voor de preferente aandeelen (d.i. f 40 verminderd met 15 pet. dividend be lasting). Goes. Dammen. Te Goes werd een dam- wedstrijd gespeeld tusschen de damver- eenigingen Goes en Vlissingen. De uit slag luidt als volgt: resp. GoesVlis singen: N. N.A. Keijmel 11, L. Am dersonC. K. Kaan 11, M. J. Jere- miasseL. Goedbloed Jr. 02, M. F. de JongeW. Wille 20, F. P. den Hertog G. Luwema 20, G. HogestegerO. Hellinga 20, C. v. BiemenJ. F. de rVERZEKERINGS MAATSCHAPPU™ gevestigd te *s-gra'vermag£ bestuur; l. c. f. e. van heioen tucker, A. a.8. BÜCKER, UB. a J. u0ntun, Lil grosben, f.4. EVERS. Tot heden, 16 April 1942, is totaal bij de Maatschappij verzekerd voor als volgt over de afdeelingen verdeeld A f 3.490.OOO.OOO. B f 846.000.000.- O f 151.000.000.— D f 261.000.000.- (incl. f 90.000,000.— in D III op vaartuigen) E f 160.000.000.- Q f 8.000.000— Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding I merkzaam op gemaakt worden! Nu, hij bereikt zijn doel. Er zijii veel menschen. 't Is een verzetje voor de inwoners, op de haven te staan, althans er langs te wan delen, vooral als het hoog water is eh het bijna van dijk tot dijk staat. Dat is om de zes uur het geval, zoo ongeveer. Na een half uur of daaromtrent stilstand loopt het water dan weer naar den zee arm terug, zpodat na zes uur de haven bijna leeg is, er slechts een smalle vaar geul overblijft, die voor diepgaande sche pen niet te bevaren -is, zelfs niet, al werkt er om de twee jaar een zware baggermolen ujt Sliedrecht, die honder den kubieke meters modder ophaalt. Vervolgens komt het water weer op. En dat gaat eiken dag en nacht zoo; met de regelmaat van de klok. De lui aan de haven kijken hun oogen uit naar de „Pollux". Aan opmerkingen geen gebrek. Het recherchevaartuig pas seert de Provinciale stoomboot, vervol gens de vracht- en passagiersboot op Rot terdam, die druk aan het lossen is van de vele vrachtgoederen. Dan bereikt Ste vens de vaste ligplaats van de vroegere tjalk, die nu ook die van de „Pollux" worden zal. Vlak daarbij heeft Olieheerd zijn vaste ligplaats. Tegenover een huisje. Dat is zijn woning. (Wordt vervolgd.) Krijger 2—0, L. DekkerP. Goedbloed 02, J. MangeL. Goedbloed 2—0, A. RemijnseR. v. Dalen 11; zoodat Goes met 137 won. Gezien het groote succes van het laat ste concert (26 Maart) mogen wy ook thans veronderstellen dat voor een uit verkochte zaal zal worden gemusiceerd. Het programma is ditmaal bijzonder in teressant:, vóór de pauze pianosoli van Fréd. Chopin en zangsoli van Schubert en R. Strauss, terwyl na de pauze een programma van gewyde muziek zal wor den uitgevoerd. Theo van der Pas speelt het Italiaansche Concert van Bach, ter wijl tot slot fragmenten uit Beethovens Oratorium „Christus am Oelberge" zul len worden uitgevoerd. Zooals wij reeds meldden, zal dit con cert voor de Goesenaren byzonder de aandacht trekken, doordat Theo v, d. Pas een Pianoconcert van Otto Lies zal spelen,en Maria Struycken-v. d. Adel „Drei Madchenlieder" van Otto Lies zal zingen. De politie heeft wegens overtre ding der Arbeidswet proces-verbaal op gemaakt tegen den bakker P. R. Zuid-Beveland. Yerseke. De eerste kreeften zyn door de visschers aangevoerd. De vraag is zeer goed. De prijs is hoog, maar de vangst is heel slecht. Walcheren. Ritthem. Door het koude voorjaar moeten de koeien langer op-stal blijven dan in andere jaren. Alhier heeft dezer dagen een landbouwer zijn melkkoeien oVerdag reeds naar huiten gebracht. Als de, scherpe Oostenwind wat minder wordt zullen er nog meer volgen, daar by vele boeren het wintervoer begint hp te geraken. Arnemuiden. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Zaandam dhr C. Ha- rinck, volontair ter gemeentesecretarie alhier. De landarbeider J. O., woonachtig te Kleverskerke, kreeg van een paard een slag tegen een zijner beenen, waar-"1 door hij een vrij ernstige vleeschwonde opliep, welke door Dr de Haas moest worden gehecht. Schouwen-Düiveland. Haamstede. De 77-jarjge M. M. kreeg bij bet rooien van hoornen aan den Kloos- terweg een vallenden boom op het li chaam. Met ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. (Z.N.) Tholen en St.-Philipsland. Tholen. De verzending van mosselen was vorige week weer aanmerkelijk hoo- ger dan de daaraan voorafgaande week. Ruim 4000 ton van 100 kg kon worden verzonden. De kwaliteit is echter veel minder. Oosters werden er zeer weinig verzonden en de vangsten der kuilvis- schers en vooral die der botvisschers, waren zeer laag. Door de ambtenaren der C.C.C.D. is tegen een winkelier alhier procesverbaal opgemaakt, wegens het beschikbaar stel len van versnaperingen by het inleveren van bon T van de textielkaart. Gevonden voorwerpen. Een bos sleutels, Juliana v. Stolbergstraat 22; zwart leeren riempje met sluiting; een eind touw, een bril met montuur, een ac- tetaseh met wollen handschoenen, te be vragen bureau van politie. y Krijgsgevangenen en geïnterneerden in De strijd tegen den clandestienen handel. Toen eenige jongens in den omtrek van Almelo aan kievitseieren zoeken waren, zagen zij een koe in de weide lig gen. Óp zichzelf niets bijzonders, dóch, toen zy naderbij kwamen bleek de her kauwer levenloos te zyn. Al het vleesch was er uit verdwenen en het dier was opgestopt. By onderzoek door de politie bleek de koe gestolen te zyn. Het vleesch was frauduleus verkocht. Een deel van het geslachte, alsmede ruim driehonderd gulden konden worden ach terhaald. De daders zyn gearresteerd. Een groenten- en fruithandelaar te Den Haag had gedurende den laatsten tijd zooveel winst 'gemaakt, dat hy in Maart j.l. als geldbelegging ruim 100 fietsen kocht en deze gedeeltelijk ge demonteerd in zyn opslagplaats liet deponeeren. „Ik had het voornemen ze weer te verkoopen", verklaarde B. o.m. tegen over prijsbeheerschingsambtenaren, die dezer dagen bij hem op zoek naar frauduleus gekochte voorraden tot deze verrassende ontdekkingkwamen. B.'s poging om aan de nu gedistribueer de fietsen ook nog eens eeh flinke winst te maken kon tijdig worden verijdeld. De fietsen zijn inbeslaggenomen. De politie te Leiden heeft ten huize van den groentehandelaar P. V. een partij van 100.000 sigaretten in beslag genomen, waarvan de doosjes een ban- derolleprijs van 37V2 et. aangaven. V. bood ze in Den Haag aan voor f 2. '/Verdronken. .De 35-jarige visscher J. L. is bij het instappen in het vaartuig, in de IJmuider haven gekomen en jammerlijk verdronken. D o o d/e 1 y k ongeluk. Te Weerdinge stapte het paard, dat de 16-jarige J, M, te Nieuw Weerdinge be Ned en gein -India. Het bericht volgens hetwelk de Ja- pansche regeering zich bereid heeft ver klaard aan de Krygsgevangehcentrale van het Int. Roode Kruis alle inlichtin gen te geven over krygsgevangenen en, voorzoover dit mogelyk is, over civiele geïnterneerden, zal hier te lande met groote belangstelling zyn gelezen. Zy, die zulke inlichtingen wenscheh, zullen uit den aard der zaak de bemid deling móeten inroepen van het Ned. Roode Kruis, dat voor de doorzending zorg draagt. In verband hiermede dee- len wy. mede, dat men zich voor zoover het te doen is om inlichtingen aangaan de krijgsgevangenen en geïnterneerden, dient te wenden tot het Informatiebu reau van het Ned. Roode Kruis, Zwar- teweg 75, Den Haag, en aangaande bur gers in de door Japan bezette gebieden van Ned.-Indië tot het desbetreffende in lichtingenbureau van het Ned. Roode Kruis, Jan Pieterszoon Coenstraat 6. lp Uw hulsapotheek en In Uw zak, steeds bf) de hand, zfln AKKERTJES een eerste hulp bij onverhoedsche pijnen en ook bfj 'n opkomende verkoudheid. reed voor de naderende tram. De jon gen viel en kwam ónder de tram. Het slachtoffer was op slag dood. Voorb ij ganger gewond door waarschuwingsschot. Een agent van politie, die op het Dam rak te Amsterdam surveilleerde, zag dat een man zijn fiets stal, die hij enkele hui zen verder had neergezet. De agent som meerde den dief de fiets terug te geven en was verplicht eenige schoten te los sen, alvorens hij den man kon arres teeren. Een voorbijganger, iemand van Zweed- sche nationaliteit, is dóór een van de schoten gewond. Melk van een zieke koe gebruikt. Controleurs van den cen- tralen crisis controledienst hebben on langs tegen een landbouwer een proces verbaal opgemaakt, omdat hij kaas had geproduceerd zonder daartoe te zijn ge rechtigd. Het proces-verbaal was de laatste straf in een reeks van straffen, die de man zichzelf en zijn gezin had opgelegd door het gebruiken van melk van een zieke koe. De landbouwer had van de melkfabriek bericht gehad, dat hy de melk van die koe niet aan de fabriek mocht leveren en daarom had hy de melk aan een varken vervoederd. Het varken lag den volgenden ochtend dood in het hok. On danks deze harde waarschuwing bleef de boer kortzichtig. Hy moest en zou de melk gebruiken en hij besloot er kaas van te maken. Een' deel van de kaas droogde niet op, maar een ander deel leek voor menschelijke consumptie ge schikt. Welnu, de niet-opgedroógde kaas werd aan de kippen gegeven, het ge droogde product werd gekookt en voor verbruik in het gezin bestemd. Den vol genden ochteqd waren de kippen dood en de man werd ernstig ziek. Hij heeft het leven er afgebracht en mag zich, on danks het proces-verbaal nog gelukkig pryzen. Men ziet hieruit, dat het gebruik van clandestien vervaardigde kaas niet zonder gevaar is. Bank voor f 15.000 opge licht. Donderdag j.l. vervoegde zijh by een bank te 's Gravenhage een heer, die zeide f 15.000 te willen opnemen 'op de rekening van een Haagschen notaris. De beambte aan het loket, die den no taris niet persoonlyk kende, schreef, een kwitantie, Zonder eenige legitimatie te vragen van den verzoeker, die de kwi tantie onderteekende met de handteeke- ning van den notaris. Deze handteeke- ning bleek vrijwel overeen te komen met de op de bank aanwezige en de kwitantie werd gefiatteerd, waarop den verzoeker een volgnummer werd gegeven. Deze zei- de, dat hij na feen half uur iemand zou zenden om het geld af te halen. Toen la ter een jongmensch het volgnummer overhandigde, is hem zonder meer f15.000 uitbetaald. Eerst toen de notaris den volgenden dag de schriftelijke bevestiging van de uitbetaling ontving en daarover zijn ver wondering uitsprak, begreep de bank, dat zij was opgelicht en 'werd de recher che in den arm genomen. Het onder zoek naar den dader heeft tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd. Meer dan een eeuw. De weduwe P. BerkelPoot, de oudste in woonster van Schiedam na den dood van den heer Vrijland, is in het St. Jacobs- gasthuis, waar zij gedurende 13 jaar heeft gewoond, overleden. Zij zou op 18 Mei 103 jaar zyn geworden. Vliegongelukken. Naar uit Rio wordt gemeld, zijn daar drie vliegtuigen neergestort, die onlangs door de Ver. Staten aan Brazilië waren gele-- 1 verd en werden gebruikt als legertoestel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2