Castella Binnenland DE PIOMERE Dat lukt nooiti Uit de Provincie f 150.000.000 FEUILLETON verd, sal in elk geval ook na dien i WANNEER VERDUISTEREN? Dinsdag 14 April 1942. Walcheren. Visser werden herkozen. Voorts deelde OORLOGSSCHADE AFDEELING C PERSOONLIJKE ONGEVALLEN DOOR MOLEST Halfjaarlijksche Sc hade - Ui* keering VRAAGT INLICHTINGEN BIJ UW ASSURANTIE-BEZORGER I Zij, die kwamen en gingen. moTistreeren daardoor niet alleen een et rijd vaardigen geest eener nationaal- socialistische jeugd, doch hebben tijdens bun werkzaamheden onder deskundige leiding ook de mogelijkheid, zich in het •boerenbedrijf te bekwamen. Velen hun ner. zullen zelfs vrijwillig in het Oosten b ij ven, qieuw land krijgen en zoo van hun harden arbeid meer'profijtHrekken dan de jongelui van vroegere generaties, die de enge ruimte der Europeesche lan den ontvluchtten en in andere wereld- deelen prestaties volbrachten, die zoo vaak hun land niet ten goede kwamen. In het nieuwe Europa zal echter ieder de mogelijkheid krijgen, zijn arbeid, zijn bekwaamheden en zijn kracht in de grooter geworden Europeesche ruimte in een nieuwe Europeesche gemeenschap en daarmede voor zijn eigen land te gebrui ken. Daarom, nationaal-socialistische jon gens en meisjes, meldt u aan als vrijwil liger voor den Landdienst. VAN GEELKERKEN. Arbeidsdienstplicht voor aanstaande Studenten, Zooals reeds beltengemaakt is, moe ten mannelijke personen, die in eenig studiejaar als student wenschen te wor den ingeschreven of eenig examen bij een hoogeschool of universiteit wen schen af te leggen, hun arbeidsdienst- fllicht hebben vervuld, indien zij den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt vóór 1 Juni, voorafgaande aan dat studiejaar. Bovenstaande is niet van toepassing op hen, geboren vóór 1 Januari 1920 en op hen, die reeds vóór 1 Januari 1942 als student waren ingeschreven of al dan niet met goed gevolg een examen afleg den bij een universiteit of hoogeschool. Aanmelding moet geschieden vêór 25 April a.s. bij de aanmeldingsbureaux, ook van hen, die nog niet bekend zgn met den uitslag van him eindexamen. Blijkt naderhand, dat een zich reeds aan gemeld hebbende gezakt is voor zijn eindexamen en dus geen student wordt, dan vervalt zijn aanmelding op verzoek. Nieuwe richtlijnen voor de prijsvaststelling. In de Staatscourant zijn de nieuwe richtlijnen voor de prijsvaststelling op^. genomen, waartoe de gemachtigde voor de prijzen, Mr Schokker, heeft besloten. Deze richtlijnen dienen voornamelijk voor de prijsbepaling van de goederen, resp. de diensten van de ondernemingèn op het gebied van de industrie, het verkeer, den opslag en den mijnbouw. Met betrek king tot het kleinbedrijf op het gebied van de industrie en verkeer, evenals het ambacht, zullen de richtlijnen in beginsel kunnen worden toegêpast, echter reke ning houdend met de eigenaardigheden dezer bedrijven. Zij vinden geen toepas sing ten aanzien van bapken, verzeke- rings-mijen en den landbouw. De gepubliceerde richtlijnen kunnen niet zonder meer op alle onderdeelen van het bedrijfsleven worden toegepast, zoo dat nadere richtlijnen voor de prijsvast stelling, welke meer in het bijzonder re kening houden met de eigenaardigheden der andere deelen van het economische leven, kunnen worden verwacht. Deze richtlijnen gelden slechts voor die gevallen, waarin van overheidswege een pry's wordt vastgesteld, voor individueele ondernemingen, of voor een geheele branche. Deze richtlijnen ontheffen den zakenman niet van de noodzaak een ver gunning aan te vragen, indien hij zijn prjjs wil verhoógen. Alle bestaande *prgs- voorschriften blijven van kracht. Het principe, waarop de thans gege ven richtlenen berusten, is dat de kost prijs van het normbedrijf, d.i. het gemid delde goed geleide bedrijf, de basis moet vormen voor de verkoopprijzen van den geheelen bedrijfstak. w' De richtlijnen hebben betrekking op: materiaalkosten, loonen, salarissen, pro visie en sociale lasten, overige kosten, verdeeling van de indirecte-kosten,, in vloed van de bedrijfsbezetting op de in directe kosten, rente- en winstopslag. De indirecte kosten worden nauwkeu rig omschreven. Van deze indirecte kos ten zijn aan een afzonderlijke bespreking onderworpen o.m. de afschrijvingen, be lastingen en, assurantiepremies. Verder 89) 1 -o- Er wordt over gesproken. Langer dan dominee Hengema heeft gedacht. Men is het in principe wel met hem eens, wil ook wel met hem meegaan, maar er rijzen bezwaren. De vraag is, of de can- didaat het wel wil. Is het verder niet heter, dat hij dan in Laagveld gaat wo nen? En hoe steltdominee zich voor, dat hij nog arbeid in Hoogveld verricht? Het salaris is niet hoog, ook niet met de tdfelage van de classis, al is het veel be ter dan nu. Maar nu is de candidaat hulpprediker; dan wordt hij predikant in volle rechten. En tenslotte, het is Ver haar, die hot opmerkt, is het wel billijk en mag men het wel blijven vergen, dat de dominee, die nu weer op volle krach ten werkt, iets van zijn traktement aan den hulpprediker, straks dan aan den tweeden deminee, blijft afstaan? Is het niet voel heter, dat de toestand van vóór een jaar hersteld wordt en de gemeente wordt opgewekt, méér te geven, zoodat een tweede predikant kan beroepen wor- worden nog nadere uiteenzettingen ge geven over rente- en winstopslag en over het bedrijfskapitaal. Zondagarbeiri m de mijnen. Zooals reeds bericht werd moeten de ondergrondsche mijnwerkers en de „bo- vengronders" voor zoover zjj hiertoe worden aangewezen, sinds Maart een maal per maand op Zondag normaal ar beiden als op werkdagen. Voor degenen die willekeurig dezen Zondagsarbeid verzuimen is thans de boete verhoogd en gebracht op één dag loon. Zij die arbeiden zullen, behalve de 100 pet. verhooging van het dagloon, voor zoover zij in den loop van de maand geen verzuimdienst hebben, bovendien extra-rantsoenen levensmiddelen, ont vangen. De ondergrondsche mijnwer kers zullen 2000 gram brood en 450 vleeschworst, gelijk staande met 600 gram vleesch met been, extra ontvangen, terwijl de bovengrondsche arbeiders, die dien Zondag werken en geen verzuim- diensten krijgen in April, de helft van deze hoeveelheden extra ontvangen. De arbeiders, die komen werken, zul len cigaretten kunnen koopen, terwijl zjj verder nog de keuze'hebben tusschen pralines, ingemaakte visch of een kwart liter jenever. Distributie van boter en vet. In aansluiting op het bonaanwijzings- bericht van 10 dezer, waarin voor het tijdvak van 12 tot en met 20 April a.s. de met 19 genummerde bonnen, zoowel van de boter- als van de vetkaart zijn geldig verklaard voor het koopen van 125 gram boter of 125 gram margarine, wordt bekend gemaakt, dat voor zoover detaillisten nog bad- en braadvet voor radig hebben, zij dit mogen uitverkoopen tegen in ontvangstneming van een bon per 100 gram. De Kolendistributie. Het blijkt dat velen, die nog beschik ken over geldige brandstoffenbonnen deze niet hebben ingeleverd bij hun ko- lenleverancier. Daarom vestigen wij er de aandacht op, dat deze bonnen hun geldigheid per 15 April, dus morgen, verliezen, indien zg vóór diep datum niet bij den leverancier zijn ingeleverd^ Op bonnen, die. vóór 15 April bij den brandstoffenhandelaar worden ingele- Die boot ls te groot voor bet haventje. H|j komt er nooit binnen. Welke voorstelling bedoeld is, om u duidelijk te toaken, dat de groote schuim- bellen van gewone tandpasta's onmogelijk in de kleinere hol tes van bet gebit kunnen dringen I Poets toch met OasteOa Tandpasta. Onder den invloed van het ingrediënt Perldon worden dan schuimbelletjes gevormd, klein genoeg om in elke gebitsholte te dringen, die vroeger onbereikbaar bleef! tchuimende TANDPASTA den met het oog op het werk in Laag veld? De beantwoording van de opmerkin gen en vragen vindt de praeses niet moeilijk. Hij voor zich gelooft stellig, dat de candidaat het beroep zal aannemen. Doet hij dat niet, dan moet hij natuurlijk vertrekken en wordt er een' ander can didaat met hetzelfde doel beroepen. Over in Laagveld gaan wonen kan gesproken worden met den beroepene. Allicht is dat het beste. Hij behoeft in Hoogveld geen arbeid te verrichten, maar het is wel goed voor hem. Hij zou zoo nu en dan, zeg twee maal per maand, kunnen preeken en en kele catechisaties voor zijn rekening ne men, Voor een predikant in volle rechten is het salaris niet hoog, integendeel, maar het is een begin. Gaat het goed in Laagveld, dan kan men altijd nog zien. Hij -stelt het op prijs, dat men liever niet ziet, da,t de dominee iets van zijn trakta ment blijft afstaan, maar hij heeft daar niet in het minst bezwaar tegen. Hij heeft het uit eigen .Vwegfng voorgesteld. En zoo. moet het. bbjver, tenzij ie om standigheden verbeteren. Maai* daarvan is nog niets te zeggen. Misschien is het mogelijk, over een jaar de gemeente op te wekken, de vrijwillige bijdragen iets datum worden geleverd. Zooals reedB eerder werd gepubliceerd mag echter na 15 April op bon „08 HK" geen turf meer worden afgeleverd. Inschrijvingsplicht in Nederl.-lndië. Het Japansche militaire bestuur te Batavia heeft bekend gemaakt, dat alle buitenlanders boven de zeventien jaar met uitzondering van personen van Ja pansche nationaliteit hun verblijfplaats zullen moeten laten inschrijven en te vens onder eede moeten verklaren, dat zij zullen gehoorzamen aan de bepalin gen, uitgevaardigd door de Japansche autoriteiten, volgens het stelsel tot re gistratie van de verblijfplaatsen, dat'in geheel N^derlandsch Indië zal worden ingevoerd. BuiterJanders, die zich niet laten inschrijven of bovenbedoelde eed niet afleggen, zullen als vijandelijk wor den beschouwd an niet de Japansche be scherming geniéten. De in^chrijvingsrechten bedragen voor Europeanen en Amerikanen 150 gulden voor mannen en 80 gulden voor vrpuwen en voor Chineezen en andere Aziaten met inbegrip van Arabieren en. Britsch Indiërs 100 gulden voor mannen en 50 gulden voor vrouwen. Aanmelding cursussen enz. Daar aan den oproep tot aanmelding van particuliere cursussen en opleidingen van 7 Januari 1942 nog niet door allen gevolg is gegeven, wijst de secretaris generaal van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming er nog eens óp, dat deze aanmelding ten spoedigste dient te geschieden. Ter verduidelijking zij hier aan toegevoegd, dat deze aanmeldings plicht ook geldt voor particulieren, die voor een of ander diploma opleiden. Een schadekaart. Er is een commissie gevormd uit ver tegenwoordigers van den alg. gemach tigde voor de oorlogs- en defensieschade, van den Ned. Volksdienst, het dep. van sociale zaken, het centraal distributie kantoor en het hoofd van de inspectie der luchtbescherming. In geval van een ramp worden de ver tegenwoordigers der bovengenoemde diensten gewaarschuwd. Dan is het de eerste taak van den luchtbeschermings dienst de slachtoffers uit de getroffen en de in gevaar verkeerende huizen te halen. Daarna komt de Volksdienst in actie om de menschen te verzorgen, voor zoover zij niet gewond zijn en medische hulp of ziekenverpleging behoeven. 'Dië hulp vanwege den N.V.D. zal vooral noodig zijn indien de menschen bijv. in den nacht slechts gedeeltelijk gekleed de vlucht hebben moeten nemen." Er isjeen schadekaart ingevoerd, die ■door dé buurtschapshoofden van den N.V.D. in geval van een ramp zal wor den uitgereikt aan elk der teèielpen per sonen en waarop 20 bonnen voorkomen, n.l. 13 voor brood- en 7 voor warme maaltijden, in een of ander restaurant té verkrijgen. Verder zal op de achterzijde advies worden uitgebracht omtrent klee ding e.d., terwijl de distributiedienst machtiging zal verstrekken voor aan koop van schoenen, textiel en eventueel van brandstoffen. Moet directe finan- cieele hulp wprden verleend, dan zorgt de N.V.V. hiervoor rechtstreeks. Meubi lair en huisraad wordt niet door den N.V.D. vergoed, dit is de taak van de schade enquête-commissie. Wel belast de N.V.D. zich, indien noodig, met hulp- verschaffing bjj overbrenging van ge troffenen naar een andere gemeente, bijv, door vergoeding of betaling van reiskosten. Giften voor Winterhulp. In de week van 30 Maart tot en- met 4 April werd in totaal f 168.200.67 aan giften voor Winterhulp Nederland" ontvangen, w.o. van gebr. Zaman, Clinge f 150, Associa tion Coöp. Zelandaise de Carb., Sluiskil, f 600, gebr. Verduyn, dropfabriek, Bres- kens f 100N.V. Nwe. Ned. Mg. tót ver vaardiging van spiëgelglas, Sas van Gent, f1000, N.V. Stijfsel- en Glucose- fabriek, „Sas van Gent", Sas van Gent, f200, N.V. Kooler& Zn's Bank, Zierikzee f 185, G. K. van den Berg, Vlissingen, f 100Tapijtfabriek Clinge, St. Jansteen, f100, N.V. Cultuur Mij. „Loverendale", Serooskerke (W.) £100. te verhoogen, om den ouden toestand te' rug te krijgen, maar hij acht het beter, daarop vooralsnog niet aan te dringen. Het voorstel wordt dan met algemeene stemmen aangenomen. De koster ont vangt opdracht; naar den candidaat te gaan en hem te .verzoeken, n de kerke- raadsvergadering te verschijsen. Van Vliet is stomverbaasd, als hem die boodschap wordt gebracht. Hij, weet niets van een kerkeraadsvergadering af. Met lood in de schoenen gaat hij naar 't lokaal achter de kerk, niet beter wetend, of zijn vonnis zal worden uitgesproken: bedankt voor uw dienst, u kunt gaan.... Dus is hij niet in staat, een woord te uiten eerst, als dominee Hengema heeft uiteengezet wat de kerkeraad zooeven heeft besloten, na het op de classis ge vallen besluit. Hóórt hij goed: beroepen worden als tweede predikant Van Hoog veld, met de bedoeling in Laagveld met Gods hulp, een gemeente te gaan stich ten? Hij, ide hulpprediker, predikant in volle rechten? En dan met vijfhonderd gulden, méér salaris dan nu?" Van den dominee kijkt hij naar Bot terweg en van Botterweg naar den do minee. wie is hiervan de bewerker of zijn beiden het? - [(Wordt vervolgd.) '8 Morgens tot 6.47 u. 's Avonds van 20.34 u. Aardappelen voor f 20 per mud verkocht. Een ingezetenene van Bussum had fa milie in Zeeland wonen, die hem re gelmatig van aardappelen, boonen en erwten voorzag, voor welke voorraden de Bussumer wel afzetgebied wist. Hg verkocht de aardappelen voor niet min der dan f20 per mud en had reeds 40 mud verkocht, toen de politie den han del op het spoor kwam. Ongeveer 20 personen zijn hg deze zaak betrokken. Besmettelijke ziekten. In de week van 29 Maart tot" en met 4 April 1942 kwamen er in ons land 457 gevallen van besmettelijke ziekten voor, waarvan vier in onze provincie, n.l. een geval van roodvonk in elk der gemeen ten Kortgene. O. en W. Sou burg en Vlissingen en een geval van diphtherie in We m e 1 d i n g e Van „edelblad" gesproken! De controleurs van den dienst der prijsbeheersching ontdekten onlangs een surrogaat, waarmee, onder den naam „edelblad" de rookers werden blij ge maakt. Het „edelblad" werd verkocht tegen vijftig cent per half ons en bleek bij onderzoek te bestaan uit gedroogde en in snippertjes gesneden beukenbla deren. Zelfs de beukennootjes zaten er nog in! Middelburg. Een mooie tentoonstelling. Zater dagmiddag had in een der lokalen van de Ambachtsschool alhier een tentoon stelling plaats van typografisch werk, welke tentoonstelling in verschillende plaatsen van wege de V.A.N.K. (Vereeni- ging voor Ambachts- en Nijverheids kunst) werd gehouden. Vele typografen uit Middelburg, Goes en Vlissingen, enkele drukkerspatroons en de leerlingen van de in het gebouw plaats hebbenden cursus voor typogra fen hebben met belangstelling kennis genomen van de honderden inzendingen voor een wedstrijd voor een kop van het orgaan van den A.N.T.B. en tientallen voor een eere-diploma, terwijl ook het geëtaleerde bindwerk en een stand van werken van Zeeuwsche typografen de verdiende belangstelling hadden. Leer zwemmend redden en zwem men als sport. Voor een goed bezette Schuttershofzaal heeft Zaterdagavond de heer C. A. Minderhout namens het bestuur van de Middelburgsche Red dingsbrigade en Zwemvereeniging Luc- tor et Emergo'voor leden en andere be langstellenden een korte uiteenzetting gegeven van het doel en streven der vereeniging, namelijk het'zwemmend red den, dus het stelleg van de zwemkunst in dienst van den medemensch en het beoefenen van de zwemkunst zuiver als sport, waaronder ook het wedstrgdwe- zen valt. Ook het beoefenen van polospel is een onderdeel van het werk. Spr. wek te allen op, die het nog niet doen, te leeren zwemmen en zwemmend redden. Goes. Winterhulp. Zaterdag is de Win terhulpactie hier ter stede besloten met een éénpansmaaltgd en een kameraad schapsavond. Voor dezen maaltijd, welke Iperd ge houden in de Prins van Oranje, bestond véél belangstelling. Onder de aanzitten- den bevonden zich Referent Winkler na mens den Beauftragte voor de provincie Zeeland, Mr W. K. H. Dieleman, prov. directeur van Winterhulp, burg. C. E. P,. Lenshoek en anderen. Na afloop bleef men nog eenigen tijd bijeen. Om half acht daarop ving de kame raadschapsavond aan, waarin burgem. Lenshoek het een en ander heeft verteld( over het Wintenhulpwerk in Goes. De lgsten en speldjes collecten in den afge- loopen printer hebben f 4000 opgebracht, terwijl aan groote giften f2000 bijeep- kwam, zoodat totaal ruim f 6000 werd ingezameld. De uitkeeringen vergden in totaal f9430. Spr. merkte op, dat de collecten eeh stijging te zien geven, doch wanneer allen naar vermogen bijdragen, kan Goes zeker f9000 en meer bijeen brengen. Spr. bracht de medewerkers- (sters) hartelijk dank voor hun werk en hoopte, dat zij bg de volgende actie weder paraat zouden zijn. SprI besloot met een krachtig beroep te doen op allen om het Winterhulpwerk te doen slagen. Mr Dieleman verheugde zich erover dezen kameraadschapsavond te kunnen bijwonen. Ondanks allerleimisverstan den moet W.H.N. zijn arbeid voortzet ten tot nut van ons volk. Spr. kondig de aan, dat thans de Ned. Volksdienst een uitgebreide propaganda-actie gaat voeren. Ook dit werk verdient aller be langstelling en steun. De heer Bartelse heeft eenige stuk jes in Zeeuwsch dialect voorgedragen* terwijl de heer Jongepier als conferen cier optrad. De aVond werd verder gq- vuld met muziek, tooneelstukjes en zang. Zoutefande. Vrijdagavond hield de Vereeniging tot stichting en instandhou ding van een school met den Bijbel haar jaarlijksche vergadering. De secretaris gaf in een jaarverslag een overzicht van de door het bestuur gedane werkzaam heden over 1941.-Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de ont vangsten over 1941 waren f 10.413.70 en de uitgaven f9827.07, dus een batig saldo van f 586.63. De aftredende bestuursleden, de- hee- ren Ds W, Oosthoek, K, de Witte en J, de het bestuur nog n^ede, dat het Vrijdag 1 Mei een ouderavond hoop); te houden. Scnouwen-Dulveland. Bruinisse. Donderdagavond zijn de ge broeders IJzelenberg uit Oosterland met een roeiboot in het Zgpe door den he- vigen wind afgedreven en op een zand plaat in de Grevelingen vastgeloopeh. Na een heelen nacht op deze plaat te hebben doorgebracht, zgn ze Vrijdag morgen in uitgeputten toestand door de visschergpolitie uit hun benarde positie verlost. Een van hen was reeds bewus teloos, doch was spoedig weer bijge bracht. Na te Bruinisse van droge klee* ren te zijn voorzien, zijn ze naar hun woonplaats vertrokken. Tholen en St.-Philipsland. Tholen. De verzending van mosselen was deze week, door de feestdagen, niet zoo hoog als de vorige. Ruim 2300 ton van 100 kg kon worden afgeleverd, waar van de meeste voor den inmaak. Bot werd er nog weinig aangevoerd. Op de weervisscherij werden eenige honderden kg bliek en andere visch gevangen, De verzending van oesters was zeer gering. ONDERLINGE 'VERZEKERINGS MAATSCHAPPU* GEVESTIGD TE "8-GRAVEHHAGE BESTUUR: L C. F. E. VAN HEIDEN TUCKER, A. A. 8. BHCKF», BS. L L U0NTUN, EU GROSSES. F. C. LVERS. i i. Adres: Groot Hertoginnelaan 1 Den Haag (Ook voor personeel van luchtbe scherming, brandweer, politie'enz.) In deze Afdeeling werd tot heden reeds verzekerd een bedrag van ruim 0 1 1 v. Goes, Ingekomen: A. Bekenes, geb. Bloemendaal en kind. z. ber., van Dëlft, Violenstraat 61; J. Geschiere en vrouw, scheepstimmerman, van Krabbendijke, Scheldestraat 53M. C. de Kam, dienst bode, van Wissenkerke, Wilh. straat 8; H. J. Melse, bankwerker, van Vlissingen, L. Vorststraat 20; J. F. de Coninck, geb. de Vries, z. ber., mn Westdongeradeel, 's-H. H.kind.dgk So; G. J. de Hoest, boomkweekersknecht, van Menalduma- deel, Zonnebloemstraat 39; Wed. J. W. Sinke, z. ber., van Rotterdam, Heernis- seweg 92; J. Bal, dienstbode, van Hein- kenszand, Wilh.str. 98! P. C. Vroegop, leurder, van Middelburg, St Jacobstraat 22; H. van der Steeg, wachtm, marech., van Bergen op Zoom, Wilh.str. 16; W.. Dommisse, z. ber., van Bergen op Zoom, Magdalenastr. 8; H. M. van der Wekken, pensionhoudster, van Middelburg, Sta tionsweg 23; A. J. Kersten, handelsrei ziger, van Rotterdam, Heernisseweg 6; L. Vorstenbosch en gezin, poetser N. S„ van Vught, Piccardtstraat 70; Baron K. W. van Pallandt en vrouw, z. ber., van Wolfaartsdgk, A. -J .Kade 22; L. J. van der Voorde, dienstbode, idem; F. M. Meij-» er, dienstbode, van Krabbendgke, Bier kade 1 A; H. A. de Pree, hulp huish., van Valburg, Beestenmarkt 11; P. J. Hoogendonk, depotchef NS, Van Venlo, Parallelweg 24; M. C. Maat, dienstbode, van Driewegen, Kloet, weg 40; C. Holt- man, dienstbode, van Krommenie, M. H. Trompstraat 11; C. de Wilde, kapper, van Kortgene, Ganzepoortstraat 3D. M. Stroosnijder, dienstbode, van 's-Graven- polder, Oostwal 31T. Driesprong, leerl. verpleegster van 's-Gravenpolder, Oost- wal 31A. N. Geense, .dienstbode, van Ellewoutsdijk, Lange Vorststraat 49; C. J. J. Aalbregtse, secr. Landstand, van Middelburg, Tulpstraat 30; K. Mulder en vrouw, leurder, van Middelburg, St Jacobsstraat 22G. Ridder en gezin, de potbaas, van Zwolle, Alb. Joachimkade 7; S. Winterswijk, werkster, van Kloe- tinge, M. H. Trompstraat 7. - Vertrokken: M. P. Ringelberg en gez., Insp. Domeinen, n. Den Haag; M. Drie sprong, dienstb., n. 's Gravenpolder; Wed. C. C. v. d. Hoek, z. ber., n. Kpin- kenszand; P. W. Kolk en vrouw, depot chef N.S., n. Hengelo, I. L. M. Coene, rgkstelefoniste, n, Terneuzen; Wed. P. yan Iwaarden, z. ber,, n, Qudelande; E.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2