Neem 'n AKKERTJE DE PIONIERE FEUILLETON Xv- Uit de Provincie Orbia-HoUand-P,K, dr Kohier-Fax Holland m voor-alle mannelijke personen, die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Deze bepai'ng is niet van toepassing op hen, geboren, vóór 1 Januari 1920. Zij, die a's student wenschen te wor den ingeschreven of eenig examen wen schen af te leggen bij een universiteit of hoogeschool hebben hierbij tevens het be wijs van vervulling hunner arbeldsdienst- piicht over te leggen. Dit geldt voor alle mannelijke personen, die vóór 1 Juni 1942 18 jaar zijn geworden. Niet van toepassing is deze bepaling op: a. personen, die geboren zijn vóór 1 Januari 1920; b. personen, die zich als studênt lieten inschrijven of al dan niet met goed ge- vólg een examen aflegden bij een uni versiteit of hoogeschool vóór 1 Januari 1942. Vrijstelling of uitstel in zéér bijzon dere gevallen kan worden verleend. Dit moet zoo spoedig mogelijk schriftelijk worden aangevraagd aan den secretaris generaal van algemeene zaken, Laan -Copes van Cattenburch 28, 's-Gravenhage. Indiening van dusdanig verzoek ont heft niet van plicht tot aanmelding en keuring. Voor vrijwilligers van 17-—23 jaar, mits ongehuwd, blijft tot nadere kennis geving de gelegenheid tot aanmelding open. Aanmelding voor 'inschrijving, kep- ring, enz., voor de lichting van 1 Juni a.s. moet zoo spoedig mogelijk geschie den, in elk geval vóór 25 April a.s,, voor Zeeland bij het aanmeldingsbureau 's-Gravenhage, Prinsegracht 75. •Aanmeldingen schriftelijk onder opga ve van volledig adres, enz., of in persoon tusschen 912 en 14—17 uur. Degenen, die vóór of op 1 April 1942 zijn aangesteld in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, die onge huwd zijn en den leeftijd van 18 jaar, doch niet den leeftijd van 22 jaar hebben bereikt, moeten zich vóór 25 April 1942 ter inschrijving melden uitsluitend bij den burgemeester van htm woonplaats. Zij, ,d'ie tot arbeidsdienst zijn verplicht, en die meenen, dat het Arbeidsdienst- plichtbesluit op hen niet van toepassing is, omdat zij tenminste vier maanden, tijd met verlof doorgebracht medegere- kend, werkelijken dienst als militair heb ben vervuld of lid van den Nederland- schen Opbouwdienst zijn geweest of als vrijwilliger bij de Duitsche weermacht, de Waffen SS of het Vrijwilligerslegioen Nederland hebben gediend, kunnen htm aanspraken doen gelden door zich zoo spoedig mogelijk te melden tot den secre- téjis-generaal van algemeene zaken, Laan Copes van Cattenburch 28, 's-Gra venhage, onder vermelding van een der redenen, hierboven genoemd. Nederlanders op Sumatra als „vijande lijke buitenlanders" beschouwd. A.N.P. verneemt uit Tokio het volgen de bericht: Naar aanleiding van dë voortdurende ophitsende redevoeringen van de leden van de uitgeweken Nederlandsche regee ring, in het bijzonder van den gevluchten luit.-gouverneur-generaal Van Mook, heeft de Japansche regeering besloten, om alle op Sumatra wonende Nederlan ders als vijandelijKe buitenlanders te be handelen en naar concentratiekampen over te brengen. Mannen en vrouwen zul len in afzonderlijke kampen worden on dergebracht. Naar verder vernomen wordt, zal Sumatra onder het militaire bestuur van Sjonanko (Malakka) wor den geplaatst. o Het werk in den N.O.-polder begint Deze week wordt met de werkzaam heden in den Noordo'ostpolder een begin gemaakt. De groote stukken grond, wel ke verleden jaar reeds zijn droog geval len, zullen dan worden ontgonnen en na verloop van eenigen tijd zullen duizen den arbeiders te werk worden gesteld. Die kan U elk oogenblik over» vallen. Zorgt steeds AKKER TJES in huis te hebben. Laat U dus niet noodeloos kwellen. De Nederlandsche Pijnstiller 85) Een g wichtig besluit Het loopt weer naar de zomervacantie op school. Gretha heeft een uitnoodiging ontvangen van de familie Veersema, om mee naar Noordwijk te gaan, waar zij een woning gehuurd hebben voor vier weken. Zij heeft de uitnoodiging voor drie weken aanvaard, want zij wil ook een week in Groningen bij oom en tante zijn. Candidaat Van Vliet heeft zijn vacan tia roeds Je pakken. Want hij móet in het dorp zijn, als dominee IJengema op reis is. Eigenlijk begreep hij niet goed, waarom men hem nog vacantia heeft ge geven. Immers, h§(. tweede half jaar spoedt ten einde. En hij verneemt, niets van bestendiging van zijn hulpprediker- schap. Men spreekt er met geen woord over. En hij zwijgt nog, omdat het'juiste tijdstip neg niet is a&agsbrokea, Reeds deze' week heeft men het bag- gerwerk ter hand genomen, om het ka naal in verbinding te brengen met het stoomgemaal er sluis welke vermoedelijk volgende rnaixnd in werking worden ge steld. Het barakkenkamp bij Urk is gereed en kan thans in gobruik worden geno men. WANNEER VERDUISTEREN? - Donderdag 9 April 1942. 's Morgens tot 6.59 u. 's Avonds Van 20.26 u. Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op G. G. Afd. Zeeland. De morgenvergadering van deze afdee- ling werd Maandag j.l. in „De Vergenoe ging" te Middelburg gehouden. In zijn openingswoord drong de voor zit t'^ 7, de heer J. de Smit, er op aan, vou «I in dezen tijd en in deze omstan dig: eden meer dan ooit ernst te maken met,. de bestudeering der H. Schrift. Vjorloopig werd besloten de volgende jaarvergadering, de 50ste,. in Goes te houden. Volgens het jaarverslag van den secre taris, den heer J. van Wijk, telt de af- deeling 69 aangesloten vereenigingen met 1161 leden, wat een groei van 5 ver eenigingen en 20 leden beteekent. De heer Jacq. de Smit werd herkozen als afdeelingsvoorzitter. Het financieel overzicht werd.in 'tkort toegelicht door den penningmeester den heer K. B. bij de Vaate. In de druk bezochte middagbijeen komst in de Noorderkerk sprak ds W. H. v. d. V e g t uit G o e s over „Kerk en Jeugd". Van deze rede gaven wij reeds verslag. Ten besluite richtte ds M. W. J. C. de Kluis uit Serooskerke zich tot de aanwezigen met een rede, getiteld: „In de branding". In deze dagen zijn ge weldige krachten ontbonden, die zich op de jeugd werpen. Jezus Christus echter staat rustig in deze branding en Hij is de bron van alle leven. Alleen de overgave aan HemNkan de jeugd gelukkig maken. Slechts Hij kan het karakter scheppen en het ver keerde vernietigen. Tot de onbeslisten zegt HijIk ben de weg, de waarheid en het leven; tot de hatenden: Gij zijt een doodslager; tot de hardvochtigenLeer van Mij, dat ik zachtmoedig ben en nederig van hart. De kerk en het Christendom staan al- lyd in de branding. Christus draagt de Zijnen door het leven, maar de moeilijk heden blijven hun niet bespaard. De jeugd der kerk kan dus in haat strijd getroost zijn want God blijft by haar. De bezielende samenkomst werd beslo ten met het zingen van Ps. 1055, waar na Ds De Kluis met dankgebed eindigde. De oesterteelt In 1941. In het jaarverslag over 1941 van het bestuur der visscherijen op de Zeeuw» sche stroomen wordt opgemerkt, dat de prijzen der oesters zeer hoog waren en dat het ook daarom te bétreuren is, dat in vorige seizoenen in zoo groote mate roofbomy is gepleegd door oesters van 35 kg per 1090 af te verkoopen. Dit kwa«d heeft zich gewroken en in 1941 was dan ook de vraag grooter dan het aanbod. Alle eonsumptieoesters werden verkocht en zelfs zijn de exemplaren ver zonden, die voorheen als zaaioestèrs wer den teruggezaaid. In liet komende sei zoen zullen daardoor zeer .weinig zware oesters beschikbaar zijn. In den loop van het jaar zijn 7,479.767 .consupiptieoesters verzonden (v. j. 11.196.085) tot een totaal gewicht van 620.718 kg (v.j. 803.036) en' met een opbrengst van f 1.020.281 (v. j. f570.635). Bjj een belangrijk mindere hoeveelheid oesters is de 'geldelijke op brengst bijna verdubbeld. Bovendien was er een drukke onder linge handel. In het voorjaar zijn op deze wijze 1.587.286 zaaioesters verkocht te gen f 10 tot f 20 per 1000, wegende 10 tot 50 kg per 1000 en 50.939 kg voor f 0.55 tot f 1.40 per kg Aan oesterbroed is onderling verhandeld 1.405.564 stuks 2e soort tegen 5 tot 8 gulden per 1000 en 4.712.335 stuks le soort voor 10 tot 13 Hij heeft evenwel gedacht, dat hij blij ven zou tot dominee Hengema, die weer geheel de oude is en volkomen hersteld, terug zou zijn van zijn verlof, om daar na te vertrekken. Hetzelfde gevoel van -ben klein half jaar geleden bekruipt hem weer, zijn werk vaarwel zeggen kost ontzaggelijke pijn. Bovendien is het werk zoo uitge breid in Laagveld. En dan: nog meer zal het hem kosten, dan toen, om' Uit de na bijheid, van Gretha Verlaan te geraken. Hij heeft haar lief. En hij gaat gelooven, dat zij dat heeft bespeurd. Want zij gaat niet meer zoo onbevangen met hem om,' als dat vroeger het geval is geweest Heeft ook zij lief? Hij weet het niet. Zou er zich gaarne van vergewissen, maar ivat is- hij Hulpprediker, die al licht straks weer „aan den dijk" staat. Misschien kan haar dat niet schelen, maar zelfs den schijn van haar-te-willen om haar geld wil hij vermijden en ver afschuwt hij. En daarom heext hij nog nooit zelfs de ?ünst^ xociiö gedaan, om alleen met haar te ijn. Altijd ontmoet hij haar in den kring bij de Botterwegs, ook wel eens elders. En een enkel© maai komt het voor, dat zij samen, maar dan vergezeld vaa -êsa s-adsr, van Laag» es Hoogveld gld. per 1000; aan eonsumptieoesters 1.031.702 stuks, wegende in totaal 39.657 kg, In het voorjaar z\jn uitgezaaid vier millioen stuks met een gewicht van min der dan 25 kg per 1000 en 7.369.000 van meer dan 25 kg. Meer dan 5.000.000 pannen werden uitgezet in 1940, die in 1941 ongeveer 31.500.000 broedjes heb ben opgeleverd, waarvan 16.500.000 op de peroeelen zijn uitgezaaid en 15.000.000 op de zeven zy'ij geplaatst. Dooi' 13 kwee kers is nog een party Noorsch oester- broed aangekocht, die zijn uitgezaaid op de Yerseksche bank. Groei en kwali teit waren- goed, terwijl de sterfte niet hooger kwam dan 15 tot 20 pctl Half October 1941'begon het seizoen 1941'42, dat is twee maanden later dan gewoonlijk, zulks tengevolge van het yoorschrift, dat wegens, de geringe hoe veelheid niet eerder mocht worden ver- zónden, waarbij tevens was bepaald dat voor consumptie het gewicht niet mocht daïfen beneden 55 kg per 1000. Hierdóor is voorkomen, dat evenals vorig seizoen te veel zaaioesters werden verkocht. Deze maatregel waé zeer goed, zoowel voor de prijzen als voor de toekomstige voorraad oesters voor den verkoop. Reeds in het najaar werden veel zaai oesters verhandeld, hetgeen als regel eerst in het voor jaar" geschied. Dit laat ste wijst op een geringen voorraad, ter wijl door zoo te handelen, de koopers het risico van den winter voor eigen rekening namen. Flap kwam op de perceelen zeer wei nig voor, hetgeen ook het geval was met mosselzaad. Wel ondervond men last van zeesterren. Slippers zijn er nog veel de aanvoer bedroeg niet minder dan 4.300.000 kg. De opbrengst van het slip- pervleesch bedroeg meer dan f 250.000. Buitenlandsche zaaioesters zijn dit jaar niet ingevoerd. Middelburg. De Sinaasappels. Van de gelegen heid om Zaterdagmorgen bij de afdeeling sociale zaken ten gemeente huize tegen inlevering van de noodige bonnen een bewijs te bekomen om gratis sinaasappels voor kinderen te kunnen afhalen, hebben ongeveer 25 personen voor 70 kinderen gebruik gemaakt. Het ging om gezinnen, waar men gaarne de bonnen zoü inleveren, doch waar de kos ten van het koopen van de sinaasappe len een bezwaar waren. Een korfbaldag. De tweede Paasch- dag is voor Middelburg een korfbaldag bij uitnemendheid geworden, dank zij het initiatief van de korfbalvereeniging Swift, die dien dag seriewedstrijden uit schreef en daarvoor niet alleen uit ver schillende deelen van de provincie, doch ook van buiten de provinciale grenzen tot uit Den Haag toe inschrijvingen had te boeken tot een totaal van 46 twaalf tallen, die te zamen 88 wedstrijden van een half uur moesten afwerken. De prijzen werden toegekend aan de volgende twaalftallen: Klasse I, eerste Achilles, Den Haag; tweede Swift I, Middelburg; derde Vol harding I, Yerseke; vierde Zeelandia I, Hansweert. Klasse .n, afdeeling A: eerste B.K.C., Breskens; tweede Seolto I, 'sH. Arends- kerke. JOasse H, afd. B: eerste Togo I, Goes, tweede H.B.S., Middelburg. Deze vereeni- ging stelde haar prijs beschikbaar voor de volgende, n.l. Unitas I, Kloetinge. Klasse H, afd. C: eerste Rapide, Axel; tweede Vios I, Krabbendijke. Klasse IHa: eerste Zuidzande, Zuid- zande; tweede V.Z.O.D., Wissenkerke. Klasse m, eerste A.K.C., Aardenburg; tweede Unitas 2, Kloetinge. Klasse IH, afdeeling 3, eerste K.V.C., Kadzand; tweede Wilhelminadorp, Wil- helminadorp. Klasse Hlb, eerste Eendracht, Tho- len; tweede'Zeelandia 2, Hansweert; der de Waarde, te Waarde; vierde Volhar ding 3 te Yerseke. Middelburgsche Turnvereeniging. Maandagmiddag gaf de Middelburgsche Turnvereeniging in de zeer druk bezette Schuttershofzaal een uitvoering, waarbij vooral de ouders van leden en adspiran- ten blijk van belangstelling gaven. De heer R. van Roo heeft als voorzit ter een openingswoord gesproken, waar in hij in het bijzonder welkom heette de vertegenwoordigers van den Zebra en de zusterverenigingen en mededeelde, dat fietsen, doch dat is alles, En tóch als bij intuïtie gevoelt hij, dat Gretha Ver laan zijn gevoelens kent, al heeft hij die in geen enkel opzicht verraden. Het komt hem voor, dat zij zekerder is van zijn gevoelens, dan hij van de hare. Het is een week vóór zij met vacantie gaat. Zij maakt de voorbereidselen reeds en is kinderlijk blij, welke blijdschap zij niet onder stoelen of banken steekt. „Vacantie, ik kan er toch zoo machtig naar verlangen", zegt Gretha, als zij bij de Botterwegs in hetgezelschap zit. Dominee Hengema en zijn vrouw zijn er ook, evenals de candidaat. „Ik ook altijd. Alleen nu niet. Dat komt zeker, omdat ik zoo langen tijd rust heb gehad", merkt de dominee op. „Ja, en dan wilde u niet gaan dezen zomer. Gelukkig, dat de kerkeraad ver standiger is geweest. Die drie weken zul len u weer goed doen. Met volle kracht kunt u dan weer aan het werk. Ik knap ook altijd verbazend op van een paar weken rust", zegt Botterweg. „Man, wat zul jij het eenzaam hebben", zegt de dominee tot Henk van Vliet .Al les weg, kerk eh school. En wat niet meer?" (Wordt vervolgd.) nadat in Mei 1940 toestellen enz. ver loren gingen, door de groote medewer king van het N.G.V. dit verlies is her steld en weer kon .worden geoefend. De directeur, de heer. P. J. Sturm uit Goes, had grooten dank in ontvangst te nemen voor wat hy voor de vereeniging steeds doet. De voorzitter bood hem als blyk van erkentelijkheid een boekwerk aan, waaraan de damesafdeeling een mooie plant toevoegde, terwijl' ook aan me vrouw Sturm een bloemenhulde werd aangeboden. Dat de' hulde van den heer Sturm vol komen verdiend was bleek bij het vlot afgewérkte programma, waarbij alle af- deelingen en zeker niet het minst de da mesafdeeling blijk gaven, dat deze ver eeniging, die in de laatste twee jaar niet in het openbaar kon optreden, nog steeds een voorname plaats in het turnleven in neemt. Het was een irf alle opzichten goed geslaagde middag. Vereerv'iging voor beroepskeuze. Ver schenen is het jaarverslag van de Ver. voor beroepskeuze over de jaren 1940 en 1941, waaruit o.a. blijkt, dat men het werk voortzet tot de tot stand koming van de reorganisaie, n.l. het instellen van een afd. Beroepskeuze bij de Ge westelijke Arbeidsbureau's. Reeds thans bestaat er met de afdee- ling Jeugdbemiddeling van het Geweste lijk Arbeidsbureau een nauw contact. Vele malen kwam een verzoek in or^. ad vies betreffende jeugdige werkloozen van 1421 jaar. Bij het uitzenden naar op leidingskampen e.d. werd het advies ge vraagd omtrent de geschiktheid voor het volgen van een vakopleiding. In totaal werden 22 adviezen, 19 voor jongens en 3 voor meisje3, uitgebracht. Het aantal adviezen in 19401941 lijkt wellicht gering. Men kan echter de ver zekering geven, dat de belangstelling voor beroepskeuze in 1942 op éénmaal grooter is geworden. In de eerste drie maanden van dit jaar werden reeds 12 adviezen gevraagd. Uit verschillende deelen van Walcheren en Zuid- en Noord- Beveland bereikten het Bestuur aanvra gen, waardoor het werk veel omvangrij ker is geworden. Eert jubileum. Gisteren herdacht de heer Jan Maas, pakhuisknecht bij den heer S. vanEenennaam, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam. Tevens vierde hij zijn 50sten verjaardag. In het kantoor heeft dhr Van Eenen- naam, onder aanbieding van een enve loppe met inhoud, den dubbelen jubilaris toegesproken en hem. dank gebracht voor zijn medewerking om de zaak te bren gen op de hoogte die zij nu heeft. Eert drukke Paschen, De tweede en derde Paschen hebben het vooral in de avondurendruk doen zijn op straat. Dinsdagavond had de jeugd serpentines weten te verkrijgen en daarmee is flink gegooid. Zelfs toen de düisternis reeds was ingevallen bleef het nog druk. t Vlissingen. Zaterdagnacht krteeg een „echt paar" dusdanige ruzie, dat de vrouw haar man met een ijzeren voorwerp te lyf ging. Deze moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Hij liep een gapende hoofdwonde op. De oorzaak van den twist was uithuizigheid der vrouw. Zuid-Beveland. Yerseke. Tot administrateur van het Bouwbureau alhier is benoemd de heer J. van der Weele te Middelburg. Kruiningen. Zaterdagavond gaf het strijkorkest „Apollo" alhier, directeur dhr Adr. B. Holster, haar tweede con cert in hotel Korenbeurs, met hetzelfde programma als 14 dagen geleden. Zoowel het orkest als de Gem. Zang- vereen., de solisten voor zang als de instrumentale solisten, maakten het ge heel tot een avond van muzikaal genot. Nieuwdorp. Vorige week werd alhier de eindles gehouden van de 2-jarige al gemeene Tuinboiiwcursus. Mede aanWe.» zig waren de waarnemend Ry'kstuin- bouwconsulent, Ir de Bakker, de com missie van toezicht en eenige belang stellenden. Op de gestelde vragen werden vlotte antwoorden gegeven. Lr de Bakker druk te de leerlingen op 'thart het geleerde goed bij te houden en zoo mogelijk vol-' genden winter een derde leerjaar te vol- TABAKSDISTRIBUTIE OP KOMST. De tabaksdistributie is op komst. Het bericht hiervan is door iederen rooker met gejuich begroet, want eerlijk ge zegd, er was iets niet in orde met den verkoop van sigaren, sigaretten en ta bak. Eerst de abnormale schaarschte, een schaarschte, die onder meer veroor zaakt werd dogr den sluikhandel in ta baksartikelen en dan het'bevel van de permanent gesloten sigarenwinkels Weliswaar zyn met ingang van 1 April de winkeliers verplicht hun zakenéén uur per dag open te houden, maar wan neer verschillende winkeliers dan een groot bord in de étalage hangen met het opschrift: „Verplicht geopend, doch geen'verkoop van tabaksartikelen, aan gezien alles uitverkocht is", dan heeft de klant daaraan ook niet veel. En zoo bleef de hoop gevestigd op de komende tabaksdistributie en met de hoop kwam het gerucht Bon zoo en zoo van de textielkaart, zoo werd er verteld, moet ingeleverd worden by den tabakshandelaar. Die bonnen zyn noodig voor de bevoorrading en wanneer dan straks de nieuwe roo- kerskaart wordt uitgegeven, kan men zijn wekelijksch kwantum krijgen. In sommige étalages verschenen kaar ten,' waarop stond, dat een bepaalde bon van de textielkaart moest worden inge leverd. Verder stond het wekelyksche tabaksrantsoen .er optien sigaren of veertig sigaretten of een half ons tabak of shag. Er waren zelfs winkeliers, die ieder een, die de bewuste bon inleverde zoo maar een pakje sigaretten offreerden. En het rookende publiek geloofde grif al deze geruchten. De werkelijkheid is anders. Er komt distributie en er moet een bon worden ingeleverd, maar deze bon is nog niet bekend. In geen geval is het de bon, die door het gerucht genoemd werd. Het publiek, dat deze bon reeds'heeft afge geven, is die bon dus kwijt. Ook het rantsoen staat nog geenszins vast. Een reden te meer om voortaan eerst de offieieele mededeelingen af te wach ten. (V.P.B.) gen. Hij kon allen leerlingen een diploma uitreiken. Deze zijn: A. Dommisse, A. J. Dommisse, P. la Grand, J. de Dreu, M. Meeuwse, J. Meeuwse, J. Moerdijk, J. G. Maat, G. Polderdijk, L. Priester en F. Walhout, allen te Nieuwdorp. Nadat de voorz. van de comm. van toezicht, weth. J. Hommes, de onderwy- zers had dank gezegd voor het gegeven onderwijs, en de gediplomeerden gefeli citeerd had met het behaalde succes, be sloot het hoofd van den cursus dezen avond met een dankwoord aan het ge meentebestuur voor het beschikbaar stel len van een verlicht en verwarmd lokasl. Rillandl-Bath. De Beatrix-Btraat zal voortaan Veldzichtstraat heeten. Walcheren. West kapel ld. Maandagmiddag gaf de zangver. „Westkappelsch Dameskoor" alhier, directeur de heer P. de Rooy te Vlissingen, een openbare uitvoering in de Ned. Herv. kerk alhier. De voorzitter, dhr j. A. Casteleyn, verwelkomde de talrijke aanwezigen, zoowel van bier als elders. Onder aandachtige stilte werd daarna het uit een twaalftal Liederen samenge stelde programma op zeer verdienste lijke wijze Uitgevoerd. Acht nummers werden a capella gezongen, terwijl een viertal liederen met orkestbegeleiding ten gehoore werden gebracht. Het was een zeer geslaagde uitvoe ring. Dhr J. Cysouw, organist alhier, be speelde in de pauze het kerkorgel. Tholen en St.-Philipsland, St Maartensdijk, De werkzaamheden aan de z.g. slippers zijn wederom begon nen, waardoor velen^ vooral jongeren, werk vinden. (Z. N.) Scherpehisse. De dykraad van het ca- lamiteuze waterschap Scherpenisse be handelde in zijn laatste vergadering een verzoek van de aannemers om schade, ontstaan door het beschikbaarstellen van eemerittoewijzing, waarover het prov. bestuur advies zal gevraagd worden. Het djjkgeschot werd bepaald op f 19.271,87. (Z. N.) Na den mislukten aanval op St. Nazaire. Een deel van de gevangengenomen Britsche soldaten onder Duitsche bewaking.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2