BE ZEEUW TWEEDE BLAD Binnenland Uit de Provincie Rechtszaken Neemn AKKERTJE Politieberichten Radioprogramma VAN ZATERDAG 4 APRIL 1941,krW 150. SERVIEZEN VAN AARDEWERK OP DEN BONd Ter voorbereiding van een desbetref fende diatributieregeling Ie het koopen, verkoopen en afleveren van thee-, tafel en ontbijtserviezen van aardewerk'en porselein of onderdeelen daarvan, gedu rende het tijdvak van Vrijdag 3 April tot en met Donderdag 23 April verboden, tenzij hiertoe door den directeur van de sectie ceramische industrie van het Rijksbureau voor verwerkende indus trieën (Juliana van Stolberglaan' 27-29, 's Gravenhage), schriftelijk vergunning is verleend. Dit verbod geldt voor een ieder, dus eveneens voor die ondernemingen, die thans beschikken over een vergunning tot verkoop en aflevering van laatstge noemde instantie. Prijs voor krientertbrood. Voor krentenbrood is een afzonderlijke prijsregeling te treffen, in dezen vorm, dat brood, waarin krenten, rozijnen of sucade Éjn verwerkt, ten hoogste mag worden verkocht tegen het dubbele van het totaalbedrag der wettelijk toelaat bare inkoopsprijzen van de verwerkte grondstoffen. Spoorwegverkeer tusscheri Batavia en Soéróbaja herVat. Het verkeer op den meer dan duizend km. langen spoorweg van Batavia naar Soerabaja is, naar de „Ashi Sjimboen" uit Batavia meldt, hervat, nadat Japan- sche pioniers de noodige herstellingen hadden verricht. Ook op de zijlijnen op Java is het verkeer hervat, ondanks de vernielingen, die de Nederlandsch-Indi- sche troepen op tal van plaatsen had den aangericht. Het Japansche agentschap Domei meldt volgens het A.N.P., dat de groote olieraffinaderijen te Palembang binnen kort weer in bedrijf zullen worden ge steld. Sedert zij bijna 7 weken geleden werden bezet, is er onafgebroken aan het herstel gewerkt. OP DE BEGRAAFPLAATS VAN WEST-SOUBURG- Zooals bekend verbleef Marnix van St. Aldegonde veel te Souburg, waar hij op zijn (toenmalig) kasteel Aldegonde o.m. arbeidde aan zijn Psalmvertaling. Mar nix zou in 1538 geboren zijn, anderen daarentegen beweren 1539 en weer an deren nemen 1540 als jaar zijner ge boorte aan. Zijn geboortedag is 29 Maart. Het is naar aanleiding hiervan,-dat het Alg. Hbld. herinnert aan een in de ver getelheid geraakt monument in Sou burg, op de 1 Jan. 1938 gesloten be graafplaats der Ned. Herv. Gemeente. Het monument werd er in het jaar 1872 door de Belgen gesticht; het staat onge veer in het midden der begraafplaats. Vóór het hek der begraafplaats ligt een grafsteen, waarop gebeiteld: Hier ligt begraven Symon Willem Huypens In syn leven Hr. Schout Van West-Souburgh en Breede Gereede van den Eylande van Walchrèn. Overleden den 8 Augus 1694. Dadelijk achter het hek ligt weer een iets langere en breedere grafsteen, waar op men leest: Hier legt Begraven d'Heer Rombout van Doorn Oud zijnde veertig jaar zeve maanden en zeventien dagen Obiit den V Juny MDCCLX. Het monument tot Marnix' gedachte nis (dus géén grafmonument) is kort bij den ingang opgericht; het is geplaatst op een kleine verhooging, met vier stee-, nen treetjes; het geheel is ongeveer vijf meter in het vierkant. Enkele bloemen des zomers sieren het geheel. In het midden staat een ongeveer vier meter hooge kolom, waarop een krans, het wa pen van Marnix en zijn bekende spreuk „Lepos ailleurs" en daaronder de woor den: AAN MARNIX Aan de achterzijde staat gebeiteld: ANTWERPENAREN TOGEN DOOR ZEi__AND EN RICHTTEN DEZE GRAFZUIL OP TER EERE VAN HUNNEN GROOTEN BURGEMEES TER. 3 SEPTEMBER 1872, Op deze begraafplaats heeft eertijds een oude kerk uit de veertiende of vijf tiende eeuw gestaan, welke ongeveer vijftig jaar geleden werd afgebroken. In dié omgeving stond ook Marnix' kasteel „Aldegonde" en daar lagen ook verschei dene van zijn eigendommen. Dr Rirngers in Zeeland. Dr Ringérs, de algemeen gemachtigde voor den we deropbouw, heeft Maandag een bezoek gebracht aan Yerseke en Dinsdag aan Middelburg, om zich op de hoogte te stellen van den stand van zaken en eenige hangende kwesties te bespreken. Benoemingen. Benoemd tot: plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Elisabethpoldfer (Arnemuiden), E. C. Steendijk te Arnemuiden; plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Wilhelminapolder (Walcheren), P. J, Dekker te Arnemuiden; voorzitter van het waterschap Stop peldijk c.a., Ci. A. C. van Esbroeck en 1 tot lid van het bestuur, P. L. S. de Maat beiden te Vogelwaarde. Walcheren. Koudekerk©. Woensdag vergaderde de Boerenleenbank onder voorzitterschap van dhr W. Verhage. Uit het jaarverslag van den kassier bleek, dat de omzet bedroeg f 323.320,68. De balans sloot met f 435.265,28; de winst, zijnde f 1573,82, werd in het re servefonds gestort Het aftredend bestuurslid, W. Verha ge en het lid van den raad van toezicht, Dr J. J. v. d. Harst, werden herkozen. Art. 1 van het huish. reglement werd gewijzigd in dien zin, dat de bewoners van 't Zand, hetwelk vroeger bjj Koude kerks behoorde, thans weer lid kunnen worden van de bank. De kassier welke dezen dag juist 25 jaar in functie was, werd door den voor zitter namens bestuur en raad van toe zicht geluk gewenscht met dit jubileum. Hem werd een bloemstuk aangeboden. Hierna gaf de kassier nog een beknopt overzicht van hetgeen in deze 25 jaar was voorgevallen. St Laurëra. Woensdagavond hield de afd. van de Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr Ir C. van Boven, die in zjjn openingswoord uiteen zette de taak der vereeniging, n.l. het bevor deren van de zelfbescherming. Door dhr A. J. W. Mathijssen van Middelburg werd daarna een causerie gehouden over zelfbeschermingsmaatregelen. Daarna besprak de voorzitter de orga nisatie van de blokhoofden. Tot lid van het bestuur werd gekozen Ir C. van Bo ven en herkozen dhr J. P. Meyer. Ritthem. De coöp. Boerenleenbank hield Woensdagavond haar jaarvergade ring. Uit het verslag over 1941 bleek, dat de toestand van de bank gunstig is. Het aantal leden bedraagt 91. De ge maakte winst werd bjj het reservefonds gevoegd. Het aftredend bestuurslid, dhr P. J. de Pagter, werd herkozen, even als de heer W. Bopgaard als lid van den Raad van Toezicht. De rentevoet over 1942 werd als volgt vastgesteld: voor spaargelden van leden 2.64 pet., van niet-leden 2.25 pet., van voorschotten en loopende rekening 4.pet. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: M. W. te 's-H. Arendskerke f 1 b. of 1 d. h.; M. H. v. d. D. te Kattendijke f 1 b. of 1 d. h.; W. J. v. H. te Vlissingen f2 k of 1 d. h.; J. N. d, V. te Vlissingen f 2 b. of 1 d. h.; C. C. te Koudekerke f2 b. of 1 d. h.; J. v. P. te Kruiningen f2 b. of 1 d. h.; D. v. L. te Driewegen f 3 b. of 2 d. h.; J. W. te Hansweert f3 b. of 2 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver duisteren: W. V. te Middelburg f3 b. en f2 b. of 2 en 1 d. h.; P. K. M. V. te Yer seke 2 x f 2 b. of 2 x 1 w. t; G. L. Ch. v. V. te Middelburg f2 b. of 1 d. h.; J. D. te Middelburg f7.50 b. of 4 d. h.; W. V. te Heinkenszand f 4 b. of 2 d. h.; C. D. te Oostkapelle f 3 en f 2 b. of 2 en 1 d. h. Overtreding Verordening R. C. Identi ficatieplicht: P. H. te Vlissingen f2 b. of 1« d. h. Overtreding Verordening R. C. Sperge bied: H. A. R. en R. D. S. te Groningen, beiden f 10 b. of 5 d. h. Overtreding A. P. V. Goes: W. v. S. te 's-Gravenpolder f4 b. of 2 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op een wei- of hooiland: A. W. K. te Biggekerke f 1 b. of 1 d. h. Overtreding Baggerreglement: W. J. H., P. A. S., F. G. S., J. F. v. S. en M. S. te Yerseke, allen f 15 b. of 10 d. h. Overtreding Woningwet: C. W. te Ka- pelle f 1 b. of 1 d. h. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: C. C. te Big- gekerke f4 b. of 2 d. h. Overtreding Tramwegreglement: P. V. te Oost- en West-Souburg f 2 b. of 1 d. h. Dronkenschap: P. V. te Heinkenszand f 15 b. of 10 d. h. Politierechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 2 April 1942. De volgende personen werden gedag vaard: 1. P. M. Melieste, 25 jaar, chauffeur2. J. C. Quaars, 19 jaar, fabrieksarbeider, beiden te Breskens, ieder wegens dief stal van een hoeveelheid steenkolen. Eisch en uitspr. ieder f 5 of 2 d. h. J. Verhage, 44 jaar, grondwerker te Souburg, wegens diefstal van een hoe-, veelheid hout en een rol asphaltpapier, toebehoörende aan C. de Wilde te Vlis singen. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. G. Passenier, 35 jaar, zonder beroep te Domburg, wegens beleediging van den agent van politie A. Bertrams te Middelburg. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. 1! S. Bout, 18 jaar, vischkoopman te Tholen; 2. J. Stols, 24 jaar, grondwer ker te St. Annaland; 3. W. L. Lindhoüt, 19 jaar, timmerman te Tholen; 4. E. Gunst, 22 jaar, los werkman te St. Anna land; 5. G. van Vossen, 27 jaar, landar beider te St. Annaland, wegens verzet tegen den gemeenteveldwachter D. de Jonge, toen deze S. Bout, die in staat van dronkenschap de orde verstoorde, wilde arresteeren. Eisch ieder f 25 of 10 d. Uitspr. ieder f20 of 10 d C. van der Maas, 38 jaar, landarbeider en J. van der Zande, 39 jaar, landarbei der te Oosterland, wegens diefstal van 2 rechters, 2 balken, een dampaal en een brugkruis. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. J. C. Berrevoets, 31 jaar, koopman te Zierikzee, wegens diefstal van een zak meel, toebehoorende aan L. J. van Gas tel. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.str. M. Kristalyn, 23 jaar, koopman te Zie rikzee, wegens het feit, dat hg een zak voedermeel uit. winstbejag heeft ver voerd (heling). Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. Beëedigd. Ter openbare te rechtzitting der Arrond.-Rechtbank te Middelburg is beëedigd als ambtenaar van den burgerleken stand der gemeen te Krabbendjjke de heer J. van den Beg, aldaar. HET DRAMA BIJ HET TRAN8PORT VAN DUIZEND GEÏNTERNEERDEN. (A.N.P.) In den avond van 12 Mei 1040 werd een duizendtal geïnterneerde natio- naal-socialisten van „Filmstad" bij Den Haag per trein naar Amsterdam ge bracht. Onderweg, even voorbij Haar lem, speelde zich een drama in een trein- gedeelte af, dat aan vier geïnterneerden het leven kostte. Een geïnterneerde had aan den bewaker gevraqgd zich naar den anderen coupé te mogen begeven, waar zijn vrouw en kinderen zich bevon den. I)e bewaker hield zich aan de stren ge orders, dat niemand mocht opstaan enz., waardoor de geïnterneerde zenuw achtig werd en naar den bewaker toe liep, met wien hij in de duisternis in een handgemeen raakte. De bewaker heeft daarop eenige schoten uit zijn karabijn gelost, een collega deed insgelijks en het tesultaat was, dat vier menschen het le ven lieten, n.l. Chr. W. von Lützow, Arie A. Hoek, Petrus J. Wolters en Jan N. Roest. - De thans 47-jarige inspecteur van po litie, A. M. v. Gellicum, indertijd dienst doende als reserve-kapitein, had zich deswege onlangs voor 't Vredegerechts hof te 's-Gravenhage te verantwoorden, omd&t hij te stringente orders voor het transport zou hebben uitgevaardigd. Overeenkomstig de conclusie, van den fg. procureur-generaal, mr P. R. «Blok, heeft het Vredegerechtshof den kapitein Van Gellicum vrijgesproken. Het Hof is van oordeel, dat de dood der vier slachtoffers niet te wijten is aan de schuld van verdachte. Veelvuldige klacht van vrou wen en meisjes en met reden. Doch een vraag: Waaróm die nare hoofdpijn verduren als er AKKERTJES zfln die U daar direct van afhelpen AKKER TJES z(jn vrienden in den nood. De Nederlandsche Ptjnstifler J 9 Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het Bureau van Poli tie des Dinsdags," Donderdags én Zater dags van 6 tot 8 uur n.m.: Kinderwantje, blauwe portemonnaie m. inhoud; zilverbon; étui inhoudende potlooden; wollen heerenhandschoen; jute zak; achterlicht van een rijwiel; bruine kinderwant; linker glacé heeren handschoen; psalmboekje; zwarte kin- derportemonnaie; grijze handbeschermer; kindertaschje met inhoud; linker glacé heerenhandschoen; lederen motorhand schoen; slot; autosleutel; blauwe dames- want; grijze want; oorklep; huissleutel; grijze want; bruine portemonnaie met in houd; blauwe kinderhandschoen; groene kinderwant; zadeldekje; bruin kinder wantje; heerenhoed; zilverbon; band van een jas; glacé dameshandschoen; zilver bon; zakkam in étui; koperen schakel armbandje; paar gummischoenen; touw tje waaraan twee sleuteltjes. Bij vinders: enveloppe, inhoudende ne gatieven, L. Hendrikse, K. Giststraat 8; manchetknoop, J. C. v. d. Boudt, kant. Boone, Korendijk 18; geruite zakdoek, A. Peeck, Langeviele 49; glacé hand schoen, J. Ie Due, Schroeweg 2; bruine dameshandschoen, J. v. Helleman, Brée- straat 5; gefleurde dameswant, C. v. d. Berge, Bleek 18; bruine das, B. Leijnse, Vlissingschestraat 11; dameswant, A. Röskam, Volderijstraat* 12; gummilaars, A. Spierens, Klein Vlaanderen 34; eenige kaarten van vetbonnen, Mej. Klercq, Vlasmarkt 46; bruin billen kinderwant je, B. Korstanje, Korte Noordstraat 20; rood fluweelen band, Nonnekens, Na- dorsjtweg 42; eenige pakjes itheesurT»- gaat, G. Melse, Rouaansche Kaai 3; zweep, A. Faro, Rozenstraat 24; een gele kip, H. C. Wouters, Noordweg 105; roode ceintuur met gesp, D. de Vos, Spanjaard straat 58; handbeschermer, Baas, Middel- burgschestraat 104; bruine glacé heeren handschoen, S. Teerlinck, Vliss. Wagen plein 22; zilveren damesring met witte steen, N. van Maldegem, Seisweg 143; roode wollen das, Annie Vergouwe, Pluimstraat 1; zilverbon, N. Boven, Noordweg B 2; rose corsage, J. de Valk, St. Janstraat 21; damesparapluie, W. de Visser, Korte Noordstraat 3; zilverbon, J. R, Dille, Dampoortstraat 6; gymnastiek-, schoen, Corrle Koole, Oud Arnemuidsch- voetpad 55; roodbruine kinderwant, J. Minet, Noordpoordtplein 14; vulpen, M. v. d. Berg, Schoorsteenvegerssingel 6; zwarte wollen heerenhandschoen, B. Groosman, Korte Delft 34; glacé hand schoen, twee handbeschermers en hand schoen, J. J. de Muijnck, gemeenteveld wachter, St Laurens; portemonnaie met inhoud, W. Faasse, Oude Veerscheweg 10; twee zilverbons, van der Slikke, Lange viele 70; heerenhandschoen, P. Lameljn, Gravenstraat 75; .zilverbon, L. Scheijbe- ler, Achtersingel 53; puntenslijper, A v. Leerdam, Leliestraat 5; gekleurde kinder want, J. v. d. Putte, Havendijk 27; zwar te portemonnaie met inhoud, M. Melief- ste, Segeerssingel 114; want, F. J. Groo te, Aagje Dekenstraat 19, Vlissingen; huissleutel, Iz. Kandel, Lange Giststraat 26; bruine motorhandschoen, M. v. d. Hiele, Singelstraat 22; zadeldek, J. J, v. cL Vijver, Augustijnenstraat 19; paar grij ze kinderwanten, J. Romp, Veerschesin- gel 246; 4 blanco blocnote's, R. J. Schot, Zandstraat 7; hondenpenning no. 53, D. Griep, Wilhelminastraat 6; blauwe wol len kindermuts, M. A. Strubbe, Nadorst- weg 8B; twee zilverbons, Boeiendijk, Blauwendijk 7; auto-wieldop, A. Goeman, Volderijstraat 16; kinderportemonnaie, J. Geleijns, Pijpstraat 19; zwarte manches ter jas; J- Corbijn, Vlissingschbolwerk 8; oórldep, C. Allewijnse, Nieuwe Vlissing- scheweg 78; rijwiel, handbeschermer, Da- vidse, Varkénsmarkt 11; zilverbon, A. Brouwer, Vliss. Wagenplein 2; huissleu tel, I. Radder, Veerschesingel 162; leven de kip, A. Ingelse, Pottenbakkerssingel. 6; zwarte vulpen, J. Geenen, Arnemuidsch- voetpad 15; notitieboekje, F. Slof, Bree- straat 25; blauw kinderwhntj?, Marijs, Schüitvlotstraat 10; bruine deksel van melkhuis1, K. van Belzen, Korte Geere 47; blokschaaf, W. v. d. Poel, Jacob Cats- straat 3; bruin kinderwantje, Schoenma kers, Jasmijnstraat 46; damespolshorloge, H. de Kuijper, Pottenbakkerssingel 8; paar regenpijpen, J. Jongepier, Langevie le 35; paar groene handschoenen, T. Jan- se, Volderijstraat; stukje vleesch, Simon de Wit, Dam; Lipssleutel, C. de Jonge, Oude Vliss.weg 29; vermoedelijk gouden heerenring, C. Outshoorn, Hofplein 11; grijs kinderwantje, J. Bleuzé, Bree 39; zakdoek, I. Bosschaart, St. Pieterstraat 47; paar wollen kinderhandschoenen, T. Cosnelisse, Eigenhaardstraat 31; stofbril, P. Coppoolse, Nieuwlandscheweg 17; grij ze kinderhahdschoen, J. van Sorgen, Nieuwstraat; 2 paar gekleurde wanten, F. Vader, Goesche Korenmarkt 14; blauw taschje met inhoud, personeel winkel v. d. Kamer, Langeviele; huissleutel, W. v. d. Velde, Lazerijstraat 9; bruine wollen heerenhandschoen,' J. v. d. Berg, Span jaardstraat 19; borstel, F. de Koning, KI. Vlaanderen 81; groene mantelband, A. S. de Jonge, Bogardstraat 27; roode porte monnaie met inhoud, A. Bimmel, Veer schesingel 62; vuilnisbak, P. M. Poer- stampèr, Molstraat 3; boerlnnedoekje, C. K Valk, Dampoortstraat 8; pond roombo ter, A. de Plaa, Noordweg 4; sleutel, J. Poortvliet, Bogardstraat 5; jong konijn, F. Baan, Seisweg 183; heerenportemon- naie met inhoud, Limonadefabriek Pie- ters, Vlasmarkt; blauwgroene mantel ceintuur met gesp, C. Wielemaker, Koe straat 5; handpompje, L. Tisserand, Schüitvlotstraat 5; R.K. Kerkboekje, W. Leijdekkers, Bree 40; boekje (recht in de oogen zien), L. Verhage, Klein Vlaande ren 55; zwart kinderschoentje en blauw kinderjasje, J. Joosse, Seisweg 106; bl^uw kiriderschoentje, C. de Troije, Singelstr- 43; duimstok en timmermanspotlood, R. de Munck, Zusterstraat 35; lederen bood- schaptasch, H. M. Peeters, Blauwendijk 47; kinderhandschoen, N. van Iren, Oost kerkplein 9; zakschaartje, H. de Jonge, Latijnscheschoolstraat 11; grijze wollen want, A. d© Vos, Karelsgang 32; porte monnaie mét inhoud, J. Ruisen, Ritthem- schestraat 35; wollen kinderhandschoen, R. Reijnhoudt, Vlasmarkt 12; sjaal, P. Brouwer, Penninghoeksingel 77; schakel armband met hangertje (no. 13), C. van Kerkvoort, I|oogstraat 14. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. Gevonden voorwerpen te Gees. In de maand Maart 1942 zijn aan het bureau van politie te Goes, onderstaande voorwerpen ais gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Eén kindertaschje met inhoud, 2 sjaals, 3 zadeldekjes, 2 paar .handschoenen, 8 handschoenen, 8 portemonnaie's met "in houd, een textielkaart (leeftijd van 3 tot 15 jaar), 2 knipmessen, een foto-album, 12 wanten, 2 vulpenhouders en" vulpot- looden in etui's, een zak aardappelen, 5 huissleutels, 3 zilverbonnen van f 1, een hockey stick, 3 zilverbonnen van f2.50, een schakelarmband, 4 postzegels, een zilveren vulpotlood, een bankbiljet van f 10, een tasch met schoolboeken, een autp-nummerplaa't K 13751, een coupon boekje, een bruine muts, een roodekruis- speldje, een Lipssleutel, een melkbus- sleutel, een broche, een kammetje, een boterhamzakje, een vulpotlood, een rozen- krans in étui, een werkjas, 5 mut sen, een snelbinder, een rozenkrans, een dop van een radiateur, een vlag, een sleutel, een regenkapje, een trouwboekje Holthuizen-Candel, een zak doek, 2 kisten met ledige flesschen van „Loda", een gedeelte van een vulpotlood, een damesrijwiel, een heerenrijwiel, 2 p. wanten, een das, een distributie-stam kaart „Algemeen", 6en speldje (pondje), een sleutel „Roneo", en een distributie inlegvel no. 3174 voor personen ouder dan 21 jaar en waarop aan de achter zijde voorkomt Corn. Hendr. van Hese, geb. 25-9-'37. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. Goes, 1 April 1942. Zondag 5 April 1042 (le Paaschdag). HILVERSUM I. 415,5 M. 8,00 Gew. muz. (opn.). 8,30 „Het leven staat op". 9,00 BNO.: Nieuwsber. 9,45 „Lijden en opstanding in de muziek en de beelden de kunsten", voordr. met koorz. (op gram.). 10,00 Gram. 11,30 De stem der SS. 11,45 Neerlands stem van het Oost front. 12,00 BNO.: Nieuwsber. en popu lair actueel praatje. 12,40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14,45 Luis terspel. 16,20 Gram. 16,30 Stafmüziek- corps van de Haagsche politie. 17,45 BNO.: Sportuitslagen en Oostland- praatje. 18,45 Gram. 18,50 BNO.: Nieuwsber. 19,10 Het Groote Omroep- ork., solisten en gram. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Militair week- overz. 22,1024,00 Gram. HILVERSUM H. 301,5 M. 8,00 Gram. 9,00 BNO.: Nieuwsber. 9,15 Voor de jeugd. 9,45 De zin van het hoer zijn. 10,00 Kerkdienst. 11,30 Gew. muz. (opn.) 12,00 BNO.: Nieuwsber. en populair ac tueel praatje. 12,15 Orgelconcert en gram. 13,05 Nederl. Verbond voor Sibbe- kunde: „Wie en wat waren onze voor ouders". 14,15 Fragmenten uit „Parsi fal'van Rich. Wagner. In de pauze: De vierde Parsifallezing: Wagner's Parsi- faltekst. 17,00 Duitsche Hans (Memlinc- programma). 18,15 Amabile-sextet, so liste, het stille Zuidzeekwartet en piano- soli. 19,30 BNO.Nieuwsber. 19,50 BNO Militair weekoverz. 20,00 BNO: Engel- sche uitz.: „Dutch News Reel". (Voor de RadiocentralesGram.). 20,15 Gev. programma. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 Gram. 22,15—24,00 Zie Hilver sum I. Maandag 6 April 1942 (2e Paaschdag). HILVERSUM I. 415,5 M. 8,00 Gram. 9,00 BNO.: Nieuwsber. 9,15 Voor de jeugd. 9,45 Gram. 11,00 Rakker is wak ker. 11,30 Orgelconcert. 12,00 BNO.: Nieuwsber. en populair actueel praatje. 13,00 Gram. 14,45 Van Paaschei en Paaschhaas. 16,00 „De Heer is waarlijk opgestaan", Paaschklanken in poëzie en lied. 17,45 BNO.Sportuitslagen en ber. 18,30 Gram. 18,45 BNO.: Nieuwsber. 19,10 Nederland viert Paschen. 20,15 „De lente is terug", gev. programma. 21,00 Gram. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Politiek praatje. 22,10 U raadt wat wjj draaien. 23,00 Vroolgk avondprogramma (opn.). 23,4524,00 Gram. HILVERSUM n.eéoi,5 M. 8,00 Gram. 9,00 BNO.: Nieuwsber. 9,15 Studio- dienst. 10,15 Orgelconcert en solisten. 11,30 Zang met pianobegeleiding. 12,00 BNO.: Nieuwsber. en populair actueel praatje. 12,45 Cyclus „Vier levensvra gen" (gram.). 14,00 Paaschgedichten. 14,20 Concertgeb.ork. en solist (opn.). 15,45 „Het edele paard", een hippisch festijn in woord en muz. 17,00 Duitsche taalcursus. 17,25 Omroep-Harmonie-ork., accordeonvereen. „Aalsmeer", Otto Hen driks en zijn ork., soliste en het W.A. Koor uit Amsterdam. 19,15 Politiek weekpraatje. 19,30 BNO.: Nieuwsber. 20,00 De Kamermuziekspelers. 21,00 Composities van Alphons Diepenbrock (opn.). 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 Gew. koorzang (opn.). 22,10 Avondwij ding. 22,1524,00 Zie Hilversum I. Dinsdag 7 April 1942. HILVERSUM I. 415,5 M. 7,15 Gram. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 Politiek week praatje (opn.). 8,15 Ochtendgymn. 8,30 BNO.: Nieuwsber. 9,15 Voor de huis vrouw. 9,20 Gram. 11,00 Voor de vrouw. 12,00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12,45 BNO.Nieuws- en econ. ber. 13J)0 Boerenland in boek en krant. 14,00 Arn- hemsehe Orkestvereen. en soliste. 16,00 Ziekentroost. 16,45 Voor de jeugd. 17,00 Sylvestre- Trio. 17,15 BNO.: Nieuws-, econ.- en beursber. 18,00 Iets over we ven. 18,35 Neerlands stem van het Oost front. 18,50 BNO.: Nieuwsber. 19,00 BNO.: Gesproken binnenlandsch overz. 19,30 „Varia". (Vanaf 20,15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken.) 21,00 Gram. 21,15 Roemeensch ork. Gre- gor Serban. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 BNO.: Militair overzicht. 22,10 Gram. 23,3024,00 Dansmuz. (gram.),. HILVERSUM II. .301,5 M. 7,15—8,00 Zie Hilversum I. 10,00 Morgenw. 10,40 Vroeger en nu. 12,00 Amusementsork. en solisten. 12,45 BNO.: Nieuws- en econ. ber. 13,00 Nederl. pia,noduo en gram. 15,30 Voor de zieken. 16,00 Mu- „ziek in dg Stille Zuidzee, voordr. met gram. 17,00 Gram. 17,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 18,15 Boekbespr. 18,30 Reportage. 19,00 Omroep-Operette- ork. en solisten. 19,30 BNO.Nieuwsber. 20,00 RNO.Eng. uitz.: „Holland and the economie reorganisation". (Voor de Radio-CentralesGram.) Vanaf 20,15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de Studio toe- schikken. 20,15 Zang met pianobegel. 21,00 Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous weten. 21,45 BNO.: Nieuwsber. 22,00 Gram. 22,1022,15 Avondwijding.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 5