Binnenland Kerk en School Tweetal teMiddelstum (Gr. (vac. H. H. Brucherus Clevering^), L. J. G, Veenendaal te Homhuizen (Gr.) en G. Winters te Kantens (Gr.). Beroepen te: Eemnes-Bulten (vao. J. v. Slledregt), J. de Lange te Wileum. Bedankt voor: Aalsmeer (vac. Y. Alkema), A. W. Lazonder te Nieuw-Ven nep (N.-H.). Geref. Kerken. Geref. Kerken in H.V. Zij, die kwamen en gingen. Doodelpe ongeluk ken. Vrjjdag is een kabel van de veer pont aan het RJjksveer te Maasbommel losgeschoten. De kabel trof den 20-jari- gen W. met zoodanige kraoht tegen het lichaam, dat hjj op slag werd ge dood. v OORLOGSSCHADE AFDEELING G Verzekering van Gelden en Geldswaarden^ Preciosa en dergelijke, in brandkasten, kluizen en onderweg. 1 APRIL a.s. VRAAGT INLICHTINGEN BIJ UW ASSURANTIE-BEZORGER! Gemengd Nieuws BUjkens een mededeeling in de Bevol kingsboekhouding Jromen ter inspectie van de bevolkingsregisters herhaalde» Hjk vragen van onderscheidene ge meentesecretarieën binnen, of het geoor loofd is, foto's van overledenen uit de ingeleverde persoonsbewijzen te verwij deren en aan nabestaanden terug te ge ven. De antwoorden op deze vragen lui den steeds ontkennend, aangezien het "niet geoorloofd is een foto uit het ingele verd persoonsbewijs te verwijderen. Leestafel Controle op tabak en tabaksproducten. Het zijn echter niet alleen de fabri kanten geweest, die zich aan overtre ding der voorschriften sohuldig hebben gemaakt, ook onder de grossiers kwa men vele zondaars voor. Niet zelden werd dan de maatregel toegepast, dat de grossier van aflevering aan een be paalden afnemer uitgeschakeld en deze rechtstreeks aan eèn fabrikant opgedra gen werd. Nauwkeurige voorschriften inzake de door grossiers te voeren ad ministratie zijn in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. Laatste Berichten. Rechtszaken Burgerlijke Stand Ned- Herv. Kerk. Drie tal te: Munnekezijl (Pr.) (vac. H. v. d. Wey), cand. D. de Boer te Hui- zum, cand. L. J„ Goris, hulppred. te O os-» terbeek en cand. J. P. v. d. Stoel, hulp pred. te-Rotterdam-Centrum; te Wirdum vac. H. Hangelbroek), G. Leene te Stadskanaal-Pekelderweg, cand.» Th. Swen, hulppred. te Franeker en 0. Waagmeester te Oosterzee. Beroepen te: Wirdum, caiid. Th. Swen, hulppred. te. Franeker. Bedankt voor Bussum (vac. J. A. Schep), E. I. F. Nawyn te Apeldoorn. Bedankt voor: Middelburg, G. F. W. H e r n g r e e n te Amersfoort. Afscheid, Bevestiging en Jntrede. Na bevestigd te zijn door zijn vader, Ds J. Mulder van Leeuwarden, deed Ds \J. H. Mulder, gekomen van Giessen Oud en Nieuwkerk, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Vlaardingen, met een preek over Jer. 1 9—12. Ds Pd Neideck t Te Amsterdam is in den ouderdom van 56 jaar plotseling overleden Ds P. Nei deck, Herst. Evang. Luth. pred. aldaar, en een vooraanstaand figuur in dit kerk genootschap. Hij werd 8 Dec. 1885 gebo ren, studeerde aan de Gem. Universi teit en het Ev. Luth. Seminarium te Arhsterdam en werd in Febr. 1909 te De Rijp in zijn eerste gemeente bevëstigd. Vandaar ging hij in 1913 naar Enkhui zen, welke standplaats hij in 1922 met Amsterdam verwisselde. Dr* H. Stleert. De classis Enkhuizen der Geref. Ker ken heeft aan Dr H. Steen, predikant te Andijk, die reeds sinds Oct. j.l. zieken verlof geniet, eervol emeritaat verleend. Dr Steen werd 21 Nov. 1895 geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit en aanvaardde 10 Dec. 1922 het. predikambt te Zoutkamp. Vandaar vertrok hij 22 Aug. 1926 naar Den Helder, welke standplaats hij 29 Juli 1928 met zijn te genwoordige verwisselde. Dr Steen promoveerde 29 Oct. 1936 aan de Wilhelmsiiniversiteit te Munster magna, cum laude tot doctor in de phi- losophie op een proefschrift getiteld: „Das Leib-Sele probleem in der Philo- sophie Hollands im 19, und 20 Jahrhun- dert". s Studiecursus over1 inwendige Zending. Op initiatief van den Centraal Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Philantropisehe Inrichtingen stelde Jhr M. C. T. van Lennep een tiental schema's samen ten dienste van hen, die een stu diecursus over de inwendige zending wil- .len houden. Zij dragen het karakter van korte op stellen over de onderstande onderwer pen en zijn in een dergelijken vorm ge goten, dat zy door den inleider of voor gedragen of als leidraad voor een inlei ding gebruikt kunnen Worden. Van de beschikbare literatuur is bij voorkeur een keuze gedaan uit beknopte, popu laire Nederlandsche boeken, brochures en tijdschriftartikelen. De onderwerpen der schema's luiden als volgt: Geestelijke verhoudingen in het begin der 19e eeuw en hun achter grond Het geheim van het réveil „De Christelijke vrienden", hun arbeid en verhouding tot de Kerk De heraut der inwendige zending Kerk en inwenr dige zending Christelijke kinderver zorging De Kinderwetten en de Kerk Maatschappelijk onVolwaardlgen Hellenistische en humanitaire liefdadig heid Christelijke barmhartigheid te genover humanitaire zorg. Deze schema's zjjn te bekomen aan het Centraal Bureau voor Inwendige Zen ding, Stadhouderskade 137 te Amster dam. 4 Korte berichten. Ter jongste vergadering van den bij zonderen kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Amsterdam kwam ter tafel een voorstel van twee leden om tpt invoe ring van den nieuwen Gezangenbundel ovër te gaan. Na discussie besloot de kerkeraad - op voorstel van Ds P. de 'Jong bij de synode aan te dringen op een spoedig antwoord inzake de indertijd ingediende bezwaren. j Si Het kind en de Psalmmelodieën. iOp vele Christelijke scholen worden den laatsten tijd de oorspronkelijke Ge- neefsche Psalmmelonieën weer gezon gen; onderwijzers en onderwijzeressen zingen samen met hun leerlingen bij den aanvang der lessen en tijdens het zang uur weer de Psalmwijzen,zooals Calvijn ze aan de Kerken heeft geschonken. Er bestaat echter nog een leemte; het is n.l. een bekend verschijnsel, dat niet alle Psalmmelodieën gezongen worden, ook in de Kerken niet. Dat zulks in de Kerkën niet geschiedt, vindt o.a. zijn re den hierin, dat de gemeenteleden som mige melodieën in him jeugd niet ge leerd hebben. Aangezien de schooltijd de leertijd is, willen de „Stichting tot Ver betering van het Psalmgezang in de Geref. Kerken in Nederland" (voorzit ter: Ds T. Ferwerda) en het „Comité Kerkzang", comité tot verbetering van den zang in den eeredienst der Ned. Herv. Kerk (voorzitter Ds C. W. Cool- sma) trachten hierin verbetering te brengen. Beide stichtingen hebben het intiatief genomen, dat voor onderwij zers, theologische studenten en belang stellenden in cursorisch verband een tiental lessen wordt gegeven, waarin deskundigen onderwijs geven in het zin gen der Psalmmelodieën. Er zal onder richt worden gegeven in den aard en de geschiedenis der melodieën, maar vooral zal aandacht geschonken worden aan de training tot overwinning van de even- tueele rhythmische en melodische moei lijkheden. Deze cursussen zullen over het geheele land gehouden, worden. Het ligt in de bedoeling in de toekomst aan deze cursussen een examen en een diplo ma te verbinden. De 'secretaris van eerstgenoemde stichting, de heer Jac. Kort, Prinsengracht 251, Amsterdam, heeft de organisatie van deze cursussen ter hand genomen; wanneer men zich bij hem aanmeldt, verneemt men wie de cursusleider'ter plaatse is en waar de cursussen in de verschillende plaatsen gehouden zullen worden. Giften en legaten. Wijlen Mej. E. Westerwaal, voorheen aldaar woonachtig heeft dan de kerk voogdij der Ned. Herv. Gem. van Schoon hoven een bedrag van f 1300 gelegateerd vrij van rechten. Prof. Dr G. A. F. Molengraaff f- Te zijnen huize te Wassenaar is in den ouderdom van 82 jaar overleden Prof. Dr G. A. F. Molengraaff, oud-hoog leeraar in de geologie aan de technische hoogeschool te Delft. Met een aantal leerlingen werd hierna een openbare les gehouden, waarbij voor al „de Klein Kunst" der kinderen zeer in den smaak viel. De onderwijzer, dhr C. Bosselaar, hield eèn referaat over: „Luther, de Hervor mer", terwijl' het hoofd der school, dhr M. C. Jellema, eveneens een referaat ten beste gaf. De secretaris, Ds J. E. Vis ser sprak het slotwoord. Tholen en St.-Philipsland. THolert.i De verzending van mosselen was vorige week vr\j goed, daar ruim 2700 ton van 100 kg werden verzonden en ingemaakt. De vangsten van bliek wa ren zoo gering, dat men de kuilvisschery deze week heeft beëindigd. Oesters wer den er weinig verzonden, doch de prijzen zijn hoog. Schouwen-Duiveland. Haamstede. In de plaats van zijn vader, dhr A. Blom Pz., die als zoodanig ontslag heeft aangevraagd, is tot kassier van de Coöp. Boerenleenbank benoemd de heer H. J. A. Blom. (Z. Nsb.) Goes. Ingekomen: A. E. van Bortel, jur. ambtenaar tuchtrechtspraak, van 's Bosch, Wilhelminastraat 16; M. J. de Witte, dienstbode, van Arendskerke, L. Kerkstraat 20; P. I. van Aartsen, vol. gem. secr., van Eindhoven, Zaagmolen straat 43; L. M. van dé Vqlde, zonder be roep, van Kattendijke, 's-H. Hendr.k.dijk 28; J. H. A. Holthuizen en gezin, adj. dir.. Prov. Bur. W.H.N., van Hulst, Tulp straat 25; M. L. de Bruyn, dienstbode, van Hulst, Tulpstraat 25; T. M. de Rub ber, hulp huish., van .Delft, Schengestr. 5; P. van Beers, verpleegster, van Vlis^ singen, Kloet.weg 5a; E. C. Boer geb. van de Putte, zonder beroep, van Wassenaar, Violenstraat 21; W. N. Smallegange, ver pleegster, van Zierikzee, Oostwal 31; S. H. Schaalje, dienstbode, van Amsterdam, Scheldestraat 48; H. M. Harinck en doch ter, zonder beroep, van Kloetinge, Pic- cardtstraat 9; Wed. D. Verburg, zonder beroep, van Arendskerke, Westwal 20; P. Leijnse, huishoudster, van Middelburg Kloetingscheweg 18; J. de Winter, stoker sleepdienst, van Vlaardingen, 's-Gravenp. weg 74; DnC. van der Hooft, controleur kolenbureau, van IJzendijke, Tulpstraat 38; C. Brusket geb. Hoebeke, zonder be roep, van Nisse, Piccardtstraat 47. Vertrokken: F. van der Weele, mon teur, van Scheldestraat 52 naar Vlissin- gen; F. de Hoop, hulp huish., van Oost singel 84 naar Waalwijk; J. Tholenaar, zonder beroep, van Heernisseweg 144 naar Wolphaartsdijk; J. Dagevos en ge zin, verz. insp., van Couwervestraat 55 naar Middelburg; H. Bakker en gezin, pianostemmer, van Piccardtstraat 57 n. Den Haag; C. Buis, kinderjuffr., van Kloet, weg 70 naar Den Haag; F. Duijn- houwer, straatmaker, van 's-Gravenp.weg 90 naar Kortgene; W. M. Snoep en echt- genoote, boekhouder, van Leliestraat 64 naar Arnhem; A. M. Bruei, ijsventer, v. Blaauwesteen 2 naar Hellevoetsluis; I. Rooze, reiziger, van Zaagmolenstraat 33 naar Zaamslag; K. Dage vos, fruitkwee-. ker, van J. A. v. d. Goeskade 47 naar Kloetinge; I. A. Colijn, bankwerker N.S., van Schengestraat 14 naar Souburg. bleek, dat hier een heel complot de hand i in had. Eenige personen uit Geffen en Rosmalen en een Bosschenaar zijn ge arresteerd. Zaterdagochtend is de 42-jarige landbouwer J. D. uit Elsloo op deru spoorwegovergang te Elsloo met paard en kar aangereden door een passeerende locomotief, en op slag gedood. D. was weduwnaar en vader van tien kinderen. W VERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ™ GEVESTIGD TE 'S-GRAVENHAGE BESTUUR L C. F. E. VAN HELDEN TUCKER, A. A. B. BOOKER, MR. i. L M0NTIJN, (L J. L GR0BBEN, F. E. EVERS. De voorschotheffing bedraagt naar gelang van het risico 1/2, 1 of P/s per mille: de maximum naheffing resp. 2, 4 of 6 per mille. HET NIEUWE jH.ALFJAAR BEGINT OP De strijd tegen den ciandestienen handel. Ambtenaren van den C.C.C.D. hebben Vrijdag op den rijksweg onder de ge meente Rosmalen een vrachtauto aa'nge- houden, die 40 zakken rogge vervoerde voor den zwarten handel. De heele party is in beslag genomen. Uit het onderzoek Foto's van persoonsbewijzen van overledenen. Ten einde tegemoet te komen aan den wensch van de nabestaanden om deze foto te mogen behouden, heeft het hoofd der inspectie bij interne beschikking be sloten, dat foto's van overledenen op een aan hem gericht, schriftelijk verzoek, door de inspectie geretourneerd zullen worden. Dit verzoek kan slechts inge diend worden door de naaste familie. Zij hadden het koud. Uit een bontopslagplaats aan het Zee burgerpad te Amsterdam zijn 62 zilver en platinavossen, ter gezamenlijke waar de van f 28.000 gestolen. Zigeuners in Duitsch- land te werk gesteld. De bij zondere voorschriften, die in Duitsehland gelden bij de te werk stelling van Polen en Joden zijn voortaan ook toepasselijk op de zigeuners. Wat het arbèidsrecht betreft zijn de ongeveer 20.000 zigeuners die in Duitsehland voor te werk stelling in aanmerking komen, met de Joden ge lijk gesteld. Naar wij vernemen, ligt het niet in de bedoeling de zigeuners uiter lijk als zoodanig te kenmerken. V.P.B. Zweedsche koeien zijn muzikaal. Zweedsche onderzoekers hebben thans vastgesteld, dat koeien muzikaal zijn. Bovendien bleek, dat mu ziek van invloed is op de melkproductie. Een half jaar geleden werd een speciaal onderzoekingsinstituut in het leven ge roepen en dezer dagen werden de resul taten van dit onderzoek gepubliceerd. De eerste onderzoekingen geschiedden in een stal met dertien koeien, waarvan de dagelijksche melkproductie nauwkeu rig was vastgesteld en opgeteekend. Re gelmatig werden vier of vijf uur voor het melken de luidsprekers ingescha keld. Oogenschijnlijk reageerden de koeien niet. Maar wel werd geconsta teerd, dat de dagelijksche melkproductie van elke koe met gemiddeld een kwart liter steeg. Vervolgens werden ook in andere stallen radiotoestellen aange bracht en ook hier was het resultaat een verhoogde melkgift. De vraag rijst nu: Van welke muziek houden de koeien het meest? De hoog ste melkgift werd verkregen, wanneer door de luidsprekers zachte, meeslepen de wijsjes weerklonken. (V.P.B.) Verkeersongevallen in Januari. Blijkens de regelmatige publicaties van het Centraal Bureau voor de Statistiek was het aantal slachtoffers van verkeersongevallen in Januari 1.1. zeer beperkt ih vergelijking met de voor gaande maanden. De cijfers voor de laatste zes maan den zijn als volgt (tusschen, haakjes de over eenkomstige getallen van voorgaand jaar). gedood ernstig gewond Augustus 1941 48 (68) "222 (257) September 1941... 45 (70) 221 (311) October 1941 29 (69) 206 (279) November 1941 44 (56) 216 (269) December 1941 47 (65) 218 (229) Januari 1942 24 (44) 160 (188) De sterke verlaging van 't aantal ver keersongevallen zal in hoofdzaak Ver band houden met de plotselinge daling van de verkeersintensiteit tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden^ in Januari. Paaschbrief. By D. A. Daamen's Üitg. My. N. V. te 's-Gravenhage verscheen een Paaschbrief 1942 van Prof. Dr M. J. A .de Vrijer onder den, naar onze mee ning, niet byzonder gelukkig gekozen titel: „Dood, ik lach u uit". De brief, die zonder bezwaar, vooral in het begin, wat minder uitvoerig had kunnen zijn, is geadresseerd aan „Elcker- lyc", d.w.z. aan iedereen, aan alle Chris ten-Nederlanders of Ned. Christenen en bevat vooral- in het tweede gedeelte vele rijke gedachten over het Paasch fee st. Hij heeft veel te zeggen tot den mensch van 1942 over Christus' overwinning van het leven op dén dood. Bemoedigende PaaschlectuurHoofdred. „Kracht! onder 't Kruis". Onder dezen titel geeft Ds W. A. Wiersinga te Loos duinen een hij J. H. Kok N.V. te Kam- pën uitgekomen bundel actsueele Schrift beschouwingen over Openbaringen 48, die uitmunten door helderheid en een voud. Allerlei speculatieve beschouwin gen en fantasieën, die zoo dikwijls over dit Bijbelboek gegeven worden, missen we gelukkig in dit boekje. De schrijver wilde ook geen exegetische verklaring schrijven die zijn er genoeg maar alleen door de Schrift te laten spreken, wijzen op de troostvolle gedachten, die Christus voor tijden als de onze aan Zijn geloovigen heeft medegedeeld. Hartelijk aanbevolen! Mogen de lezers er door ge sterkt worden! (Hoofdred.). Dat onze tabakspositie langzamerhand moeilijk geworden is, is aan rookend Ne derland wel duidelijk geworden, maar eveneens, dat de voorschriften om een rechtvaardige verdeeling van de be schikbare hoeveelheden te verkrijgen niet zelden worden overtreden, niet alleen door fabrikanten en grossiers, doch ook door de winkeliers. Het Rijksbureau voor Tabak heeft ge tracht door een steeds intensiever toe zicht en controle overtredingen te voor» komen en te achterhalen. Bij zijn stre ven heeft het tegenwoordig een krach tige steun in het Economisch Sanctiebe- sluit 1941 met zijn zware straffen. Doch ook toen dit besluit er nog niet was, werden langs administratieven weg vaak gevoelige strafmaatregelen genomen. Fabrikanten konden, nadat het Rijks bureau op 28 Mei 1940 zijn, taak was begonnen, een vergunning ontvangen voor de verwerking van een hoeveelheid ruwe tabak per maand. De daartoe be- noodigde grondstoffen werden hun ter beschikking gesteld. Deze toewijzing was gebaseerd op de eigen opgaven der fa brikanten ovxer 1939 omtrent grond stoffenverbruik en productie. Onmiddellijk is begonnen met de toet sing van de ingezonden gegevens. In vele gevallen bleken de gedane opgaven te hoog. De basis voor de verwerkingsver gunning werd dan verlangd en terugge bracht bracht tot het werkelijke cijfer van 1939. Tegelykertyd werden de over schrijdingen vastgesteld van hetgeen als toègestane fabricage op grond van de verlaagde basis diende te gelden. Dat „te veel" moest worden ingehaald. Bij groote overschrijdingen moest tot radicale maatregelen worden besloten. Ging de overschrijding in belangrijke mate boven de verwerkingsvergunning voor de toekomst uit, dan werd de ver gunning ingetrokken voor een termijn, dien de overtreder, op grond van het hem toegestane verwerkingsquotum, noodig zou hebben om een hoevéëlheid tabak te verwerken, welke gelijk zou zijn aan de te veel verwerkte hoeveelheid. Door dit ssteem van compensatie zijn reeds enkele honderden overtreders ge troffen. Er zijn er bij, wier vergunning voor drie maanden, voor vier maanden, een jaar en voor langer werd ingetrokken. Reeds meer dan 165 fabrieken werden om deze reden gesloten. Bleek bij het doen van onjuiste op gaven op evidente wijze van kwade trouw, dan werd een strafvervolging in gesteld. Alle fabrikanten wetén, dat ze zich hebben te houden aan de voor hen gel dende distributiebepalingen. In de eerste plaats, dat ze moeten leveren aan hun normale afnemers naar evenredigheid van het geleverde in 1939. Wordt in strijd hiermede gehandeld, dan staat, behalve een strafrechtelijke vervolging, een scherp strafmiddel ter beschikking eil wel schorsing van de insebryving van een fabrikant. Dot beteekent prac- tlsch stopzetting van een bedrijf- Reeds Is één bedrijf om deze reden voor twee jaar gesloten, Het Rijksbureau wenscht, dat de pro ducten via den winkelier bij den consu ment komen. Winkeliers zijn er tiendui zenden in den lande en hier ligt een uitgestrekt terrein vol moeilijkheden, waar de vrijheid met haar ongewenschte nevenverschijnselen van willekeur, prijs- verhoogingen en allerlei meer nog hoog tij viert. Het middel om daaraan paal en perk 'te stellen en de billijkheid ten opzichte van de consumenten te verzeke ren, was niet gemakkelijk te vinden, doch thans staat vast, dat maatrege len op korten term ij n zullen worden genomen om de ge- wenschte orde ook op dit ge bied te verkrijgen en er zorg voor te dragen, dat de in ons land beschik bare hoeveelheid tabaksartikelen recht matig onder de bevolking wordt ver deeld. JHR MR H. A. VAN KARNEBEEK OVERLEDEN. Gisteren is te Den Haag overleden Jhr Mr H. A. van Karnebeek, commissaris der provincie Zuid-Holland, Minister van Staat en oud-minister van Buiten- landsche Zaken, commandeur in de orde van den Ned. Leeuw, enz. Jhr van Karnebeek werd 21 Aug. 1874 te 'sGravenhage geboren en studeerde aan de R. U. te Utrecht rechtsweten schappen. In 1911 werd hij benoemd tot burgemeester van 's-Gravenhage, welke functie hij tot 1913 bekleedde, toen werd hij benoemd tót minister van Buiten- landsche Zaken. In 1927 ging hij als zoodanig heen. Een jaar later volgde zijn benoeming tot Commissaris der provin cie Zuid-Holland. Ook in het buitenland genoot hij groote bekendheid. De begrafenis vindt Woensdag 1 Ap'ril a.s. te half 2 op Oud Eik en Duinen te Den Haag plaats. Politierechterzitting van 27 Maart 1942. De volgende personen werden gedag vaard: A. B. van Vliet, 33 j., caféhouder te Zierikzee, wegeps diefstal van een elec- trische gloeilamp, toebehoorende aan C. J. Kosten te Haamstede. Eisch f50 b. of 20 d. h., uitspraak vrijspraak. Et. Verstraten, 34 j., te St. Philipsland, wegens beleediging van I. M. Mijnheere. Eisch en uitspraak f 5 b. of 2 d. h. P. J. Mareels, 24 j., landarbeider te Biervliet, wegens diefstal van éen konijn. Eisch f 50 b. of 20 d. h., uitspraak f 30 b. of 15 d. h. P. J. Jacobs, 63 j., vischkoopman te Breskens, wegens verboden nederlage. Eisch en uitspraak f 25 b. of 10 d. h. M. A. Kamphof, 68 j., landarbeider te Duivendijke, wegens diefstal van een houten paaltje en van een thermosflesch. Eisch le feit vrijspraak, 2e feit 1 mnd. gev. straf, uitspraak le feit vrijspraak, 2e feit 14 d. gev. straf 1. J. Stoutjesdijk, 41 j., werkman te Zierikzee; 2. L. Heijboer, 35 j., pakhuis knecht te Zierikzee, wegens heling van 2 maal 30 liter petroleum. Eisch en uit spraak ieder 14 d. gev. straf. MIDDELBURG. GeborenCatharina Cornelia Beatrix, d. v. W. v. Leeuwen en E. van der Laaken; Henri Louis Ar thur Emile, z. v. L. A. E. Aspeslagh en F. M. H. van Hal; Magdalena Dorothea Wilhelmine, d. v. J. Hoogenboom en I. K. Schotel; Koos, z. v! G. J. Scherphuis en P. Roelfsema. Overleden: A. M. H. Snijders, 56 j., wed. van P. J. van Aartsen; P. Gort, 59 jj., ongeh. man; M. C. Gideonse, 86 j., ed. van D. Davidse; L. Koppejan, 70 j., ongeh. mam; G. van den Berge, 21 j., ongéh. man. Ondertrouwd: L. Kleinjan, 27 j. en J. J. Smolders, 27 j. Getrouwd: P. Pieterse, 27 j. en M. J. Maas, 29 j.; B. Edelenbos, 22 j. en C. Louwerse 18 j. - (P. Z. C.) Van 20—27 Maart. KRUININGEN. Geboren: Cornelia, d. v. L. Sinke en M. Nieuwenhuijse Paulina, d. v. G. H. Kersten en P. van Katwijk; Hubregt Alexander, z. v. P. M. Polderman en J. H. Verhage. Ondertrouwd: L. C. Openeer, 27 j. en J. J. de Visser, 22 j. (I. C.) Over de maand Maart. DOMBURG. Geboren: Apolonia Pie- ternella, d. v. P. Steijn en A. Passenier. Overleden: J. Kodde, 67 j., wedn. van M. Jobse; J. Louws, 73 j., ongeh. man; N. van Molenbroek, 22 j., ongeh. A r\

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3