Kerk en School Rechtszaken Burgerlijke Stand Telegrammen Radioprogramma I0UW KOERSEN 5 0-65. Jeugd achter tralies. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen sr werden het huis, slachter Johan agnon van aanvanke- Hendrikus eman had thans ter steld. nabijgele- den vee- igerak ge- van deze aandel van agel, eige- café-res- foordsingel respectie- n gekocht, een groote elde onder een groot gekocht bij ïs voor den terdam te- jman werd isstraf van dellijke ge- rdachte, de chell, kreeg r en 3 mnd, evangenne- van het in >e 29-jarige srdam werd ngenisstraf gevangen- ïte ih deze H. Kusters eld tot acht L N. P.). e 1 u k k e n. ge L. T. in itterdam op rijwiel aan or een taxi. in het zie- hij is over- Zuiderkade ongeluk ge- inderen was rige zoontje Zonder vol ken aan het met zijn irsweg over, De chauf- en en uit te nijden, doch swam onder op slag ge- een hoofd- 1 d. Uit de mdag het in binding ver- n opgehaald, n. De politie de identiteit oodsoorzaak. iter van den Amsterdam, en 60- 65- n A m e - ited-Pressbe- een ernstig (Missouri) na het leven zijn in volle waardoor de Onder de [rijke dooden t wordt mel- ;r ernstig on- rolina), waar ranaten gela- ndere auto in •acbtauto ge- e lading ont- personen ge- IN 1941. |van het tijd- schappij geeft •- Ned, HerVr Kerk, Bedankt: voor Elburg (2e pred.pl.), I. Kievit te Baarn. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: voor Urk (vac. E. du Marchie v. Voorthuysen), C. Smits te Siiedrecht. Evarig. Luth. Kerk. Drietal: te Harlingen, cand. C. H. Lindeyer te Delft, cand. C. W. Mönnich te Amsterdam en cand. M. E. Monsees te Amsterdam. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds Joh. v. Doorn neemt 26 April af scheid van de Chr. Geref. Gemeente te Ouderkerk a. d. Amstel en wordt 3 Mei door Prof. J. W. Geels van Apeldoorn te 's-Gravendeel bevestigd. Ds H. A. Labrie neemt 19 April af scheid van de Ned. Herv. Gem. te Wa penveld en doet 26 April zijn intrede te Ermelo. Bevestiger is Ds J. C. W. Kruis- hoop, aldaar. Cand. Drs C. Spoor wordt 10 Mei door zijn ambtsvoorganger, Ds A. P. v. d. Vlugt van Stadskanaal bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gem. te Nieu- we-Pekela. Dr C. L. Tuinstra, gekomen van Heerlen-Terwinselen, deed Zondag, na bevestigd te zijn door Ds G. J. Waarden burg van Haarlem, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Alkmaar, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Matth. 513a en 14a. Ds Jac. Petri. Vandaag herdenkt Ds Jac. Petri, Ned. Herv. pred. te Dordrecht, den dag, waar op hij voor 25 jaar het predikambt aan vaardde. De jubilaris werd in 1884 gebo ren en in 1913 candidaat in Overijssel, om 11 Maart 1917 te Weerselo (O.) in zijn eerste gemeente te worden beves tigd. Vandaar vertrok hij in 1920 naar Eek en Wiel om zich 8 Juli 1923 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden. Algemeerte Paaschcollecte. De Synode der Ned. Herv. Kerk in Nederland heeft een omzendbrief gericht aan de kerkeraden, opwekkende tot het houden van een groote collecte op de a.s. Paaschdagen in de gemeenten. In den omzendbrief wordt de verwachting uitge sproken, dat men zich nu reeds bezig zal houden met de voorbereiding om deze Paaschcollecte te doen slagen. Om trent het doel zegt de brief o.a.De col lecte zal een kerkcollecte zijn voor allen nood van het door Christus ons opge dragen werk. Het beroep op de kerk is in deze dagen een duidelijk antwoord. De opbrengst strekt o.a. om verschil lende door tijdsomstandigheden in finan cieel© moeilijkheden en zorgen verkee- rende Ned. Herv. gemeenten te helpen en om in allerlei kerkelijken arbeid te voorzien. Zoo moet deze bijzondere col lecte er. toe medewerken, dat de kerk haar taak in het midden van ons volk krn vervullen, vooral in dezen geweldi gen tijd. De synode rekent op een op brengst van vijf ton en geeft den weg aan, hoe dit bedrag door medewerking van alle gemeenten kan bijeenkomen. Korte berichten. Ds C. D. v. Noppen, Ned. Herv. pred. te Zwolle is in het ziekenhuis aldaar opge nomen, teneinde een operatie te onder gaan. De behandelende geneesheeren heb ben verklaard, dat Dr J. Thijs, Geref. pred. te Zwolle, die door ernstige onge steldheid reeds geruimen tijd aan zijn arbeid is onttrokken, h.i. met drie maan den zijn ambtelijken arbeid zal kunnen hervatten. Mej. Da, E. Tieks Koening, sinds 1 Jan. 1938 predikante bij de Doopsgez. Gem, van Noordhora (Gron.), zal bin nenkort haar ambt neerleggen, aange zien zij zich heeft verloofd. Zij treedt in het huwelijk met Ds G. J. Paul, Ned. Herv. pred. te Saaksum (Gron.). De kerkeraad der Doopsgezinde Ge meente van Aardenburg beeft, ge zien de brandstoffenschaarschte, beslo ten de 55 knotwilgen, die op het land der gemeente staan, ter beschikking te stellen van de gemeenteleden, die zelf moeten zorgdragen, dat de boomen be hoorlijk worden verwijderd. Een aantal predikanten uit de uni- veriteitssteden, belast met de pastorale verzorging van de stiidenten, hebben een oproep gericht aan alle Christenstuden ten in Nederland, om Zaterdagmiddag 14 en Zondagmiddag 15 Maart te Am sterdam deel te nemen aan een dag van verootmoediging en gebed. De algemeene synode der Ned. Her vormde Kerk heeft een „Commissie ter behartiging van de belangen der Kerke lijke archieven" benoemd, bestaande uit Prof. Dr J. N. Bakhuizen van den Brink te Leiden, voorzitter; Jhr Mr B. M. de Jonge van Ellemeet, rijksarchivaris in de provincie Utrecht, secr.-penningmees- ter; Prof. Dr M. J. A. de Vrijer te Utrecht, lid. Deze commissie is haar werkzaamheden begonnen ten dienste van de kerkelijke archieven. Het aantal leden van de Vereen, van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. kerk is gestegen tot 981. Het hoofdbestuur zal met de gedele geerden der prov. afdeelingsbesturen op 9 April a.s. te Utrecht in algemeene vergadering bijeenkomen. De nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament. Gelijk bekend heeft het hoofdebstuur van het Ned. Bijbelgenootschap aan de verschillende Prot. kerkformaties ver zocht om een commissie te willen, benoe men, waarbij men zijn op- en aanmerkin gen kan inbrengen ten aanzien van de nieuwe vertaling van het Nieuwe Testa ment. In verband met deze zaak heeft de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk aan de ringen een schrijven gezonden. De ring Doetinchem der Ned. Herv. Kerk nu heeft in zijn laatste vergadering be sloten aan de daartoe benoemde commis sie te verzoeken om eenvoudig de 260 hoofdstukken van het nieuwe Testament over al de ringen der Kerk te verdeelen en» de verdeeling in het Weekblad der Ned. Herv. Kerk te publiceeren. Elke ring weet dan meteen zijn taak. Er zijn al wel ringen, die reeds zelf het heele Nieuwe Testament onderling verdeeld hebben, maar bij een werkwijze als Doe tinchem voorstelt, zou de eigenlijke taak zeer begrensd zijn en goed uitgevoerd kunnen worden. W. J. Visser t Te 's Gravenhage is op 68-jarigen leeftijd overleden de heer W. J. Visser, oud-directeur vein de Chr. Kweekschool aldaar. Studie aan Duitsche universiteiten. Het zomersemester aan de Duitsche hoogeschool en universiteiten vangt dit jaar op 9 April aan. Nederlanders, die gedurende den eerstvolgenden zomercur sus aan een Duitsche instelling van hoo- ger onderwijs willen studeeren, worden verzocht zich te melden bij het Haag- sehe bureau van den „Deutschen akade- mischen Austauschdienst", Waalsdorper- weg 12, te Den Haag, waar zij inlichtin gen kunnen bekomen. (A.N.P.) den burge de inwoners aanmerking -De Haan m C. Smits een kort overzicht over de resul taten van den verbouw van korrelmais in het afgeloopen jaar. De weersomstan digheden waren in den zaaitijd niet on gunstig. De daarop volgende overdadige hitte heeft de ontwikkeling van het ge was wel wat geremd maar toch niet veel, zoodat tot den bloei de mais een vrij goe den zomer had. Als diepwortelend- gewas heeft het niet gauw last van droogte, wat ook in 1941 duidelijk bleek. Augus tus bracht overdadig veel regen en ook de nazomer was verre van mooi. Dit maakte dat de groei lang aanhield en de rijping werd vertraagd. Tenslotte is het rijpen toch nog vrij goed verloopen, al werd veertien dagen tot drie weken later geoogst dan normaal. Schrijver wijst verder op den overlast welke ,,vele telers ondervonden van de kraaien. Een andere plaag, welke zich in 1941 voor het eerst in eenigen omvang deed gevoelen was het optreden van bui- lenbrand, een schimmelziekte, welke vrij zeker als gevolg van het natte weer in Augustus, per perceel ongeveer twee pro cent der planten heeft aangetast. 'De belangstelling voor de teelt van mais was in 1941 ongetwijfeld als gevolg van de tijdsomstandigheden, opvallend groot. De vraag naar zaaimais was daar door aanzienlijk grooter dan de beschik bare hoeveelheid. Schrijver wijst er op, dat een kwart ha. bouwland, waarvoor met 12% kg. zaaizaad noodig heeft, ge noeg mais opbrengt om twee varkens vet te mesten tot 100 kg. Werd in 1936 slechts 272 ha mais verbouwd, in de vol gende jaren steeg de beteelde oppervlak te geleidelijk tot resp. 782, 887, 1200, 1750 en tenslotte in 1941 tot 3490 ha. Niettemin kan een nog veel grootere oppervlakte met dit dankbare gewas worden bezaaid. Schrijver wijst er dan °ok op, dat indien alle 180.000 boeren die ons land telt ieder een kwart ha. ver bouwden een oppervlakte van 45.000 ha. worden verbouwd, hetgeen vooral in oorlogstijd van belang zou zijn. Het risi co dat de verbouwer met een dergelijke kleine oppervlakte loopt, is gering. Het is een mooi gewas, dat het land goed onkruidvrij achterlaat. De Nederlandsche Heidemaatschappij geeft gaarne advies. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 10 Maart 1942. De volgende personen werden gedag vaard J. Bosselaar, 27 jaar, slager te Ril- land-Bath, wegens het zich wederrech telijk toeëigenen van een geldsbedrag van f 199,76, toebehoorende aan A. P. M. Videier, welk geld hij van voor dezen verkocht vleesch had ontvangen en aan dezen moest afdragen. Eisch 2 mnd. gev.straf. Uitspr. 6 weken gev.straf. D. Snoep, 57 jaar, horlogemaker te Krabbendijke, wegens met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening wegne men van pakjes vet, toebehoorende aan de gemeente Krabbendijke. Eisch 3 we ken gev.straf. Uitspr. 14 d. gev.straf. W. A. Stroosnijder, 21 jaar, schip persknecht te Yerseke, wegens diefstal van een regenjas, toebehoorende aan Johannes Fieman, gepleegd te Kats. Eisch en uitspr. 3 weken gev.straf. C. L. Hemmekam, echtg. van B. C. Mieras, 37 jaar, te Yerseke, wegens mis handeling van Maria Johanna de Jonge. Eisch f 15 of 10 d. Uitspr. f 10 of 5 d. P. Zuidijk, 33 jaar, opperman te Kloe- tinge, wegens diefstal van een bankbil jet van f20, 3 van f10, een zilverbon van f 2,50 en 3 van f 1, toebehoorende aan W. Nieuwenhuize te Kloetinge. Eisch 3 mnd. gev.straf. Uitspr. 2 mnd. gev.straf. I. A. Salome, 50 jaar, tuinman te Bres- kens, wegens beleediging van J. de Ruijs- scher. Eisch f 25 of 15 d. Uitspr. f 25 of 10 d. J. de Jonge, 29 jaar, landbouwer te Ooeterland, wegens diefstal van' 4 es- schen stokken. Eisch en uitspr. f15 of 10 d. 0 S, de Blaey, 21 jaar, zonder beroep te Sluiskil, wegens diefstal van 5 aardap pelbonnen en 2 kaasbonnen. Eisch f15 of 10 d. Uitspr. f 15 of 5 d. h. W. Chr. Timmerman, 42 jaar, schilder te Zierikzee, wegens mishandeling van S. A. Bil. Eisch f 20 of 10 d. Uitspr. f20 of 10 d. J. C. H. de Koster, 21 jaar, bakkers knecht te Haamstede, wegens diefstal van 2 zakken meel. Eisch en uitspr. 3 mnd. gev.straf. E. Morel, weduwe van P. Haak, 61 jaar, te Oostburg, wegens mishandeling van M. J. M. de Koene. Eisch f 30 of 15 d. Uitspr. f25 of 10 d. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Amsterdam, 10 Maart 1942. V. K. Heden 4 Nederl. 1940 I 1027a 1023/i8 4 Nederl. 1940 II 1007a 1OO9/10 4 Nederl. 1940 m.b. 101s/s 1017s 4 Nederl. 1941 lOOVs 100"/i8 3% Nederl. 1941 987/a 987/s 3 Nederl. 1937 93s/e 93% 3—31/2 Nederl. 1938 96"/ie 96Vz 3 Ned.-Indië 1937 I 83% 83% Koloniale Bank t 121B. 130 Ned. Ind. Handelsbank 87 92 Cert. Ned. Handel Mij. 135 130 A. K U. 150Vz 152 Van Berkel's Patent 134 134 Cert. Calvé Delft 112 115 Fokker v 174 180 Cert. Leverbros 150 158 Philipslampen 258 265 Pref. idem 171 171 Kon. Olie 227 249 Amsterdam Rubber 145 181 Bandar Rubber 153 Deli Batavia Rubber 116 150 Serbadjadi 73 85 V. I. C. O. 100 B. 120 bieden Holl. Amerika Lijn 128 126 Kon. Boot 158 1Q4 Ned. Scheepv. Unie 134 145V2 Rotterd. Lloyd 120 129 Mij. Nederland 118 1297ï H. V. A. 245 285 Javasche Cultuur I62V2 168 N. I. S. U. 165 174 Verg. Cultuur 73 82 Deli Maatschappij 166 178 Senembah 140 151 4% Bataafsche Olie 1009/m 1009/io 3:% idem 8972 917a Amsterd. Bank 145 145% Incasso-Bank 144 Rotterd. Bank 14972 149 6 Pref. Leverbros 13872 140% Twentsche Bank 159 160 Nat. Bez. De Schelde 127 127 Ned. Gist en Spir. 500 B. 515 bieden Van Gelder's Papier 15972 160 Wilton Feijenoord 245 242 Hessa Rubber 81 120 Amsterd. Ballast 0 235 Blaauwh. Vriesseveem 10672 109 Het bericht, dat de vijandelijkheden op Java zijn gestaakt alsmede punt I van de proclamatie van het Japansch Militair bestuur inhoudende, dat er wordt gestreefd naar een snel herstel van de normale verhoudingen in Nederlandsch- Indië gebaseerd op de beginselen van de samenleving en de gemeenschappelijke welvaart voor iedereen, deed het bij de beurs geïnteresseerde publiek besluiten hun afgestooten Indische belangen terug te nemen. Voor en tijdens het beursuur stroomden dan ook de orders bij de ban kiers en commissionairs binnen. Het aan tal orders in aand. Amsterdam Rubber en H. V. A. was begin beurs niet te ver werken, zoodat voor deze fondsen eerst in de tweede tape een openingskoers tot stand kwam. Evenals gisteren ging het in de hoeken der groote Indische fondsen wild toe. Na op 250 pet. zijnde 5 pet. bo ven gisteren te zijn geopend, waren aand. H.V.A.^middenbeurs tot 270 pet. gestegen. Nadien maakte de koers nog een sprong van 20 pet., om 6 pet. onder het hoogste niveau te sluiten. Per saldo is het fonds in 2 dagen tijds meer dan 80 pet. geste gen .Aand. Amsterdam -Rubber, die 10 pet. hooger waren geopend stegen tot 190 pet. Tegen het slot volgde een plot selinge daling tot 176 pet. met een re dres van 5 pet. bij het gaan van de slot- ping. De specifieke rubbers konden even eens krachtig in koers verbeteren. Bij de tabakken ging het iets kalmer toe, ter wijl de koerswinsten niet die groote af metingen aannamen. In den scheep- vaarthoek hadden vooral in aand. Scheep-; vaart Unie groote omzetten plaats. Uit eindelijk bleven ook hier de koerswinsten tot ca. 10 pet. beperkt. Op de locale markt ging veel om in aand. Philips, cert. Leverbros en cert. Calvé. Cert. Le verbros gingen hier aan den spits met een avans van 8 pet. In aand. Aku ging uitzonderlijk weinig om tegen vrijwel onveranderde prijzen. De beleggingsmarkt was over het al gemeen prijshoudend gestemd, behalve voor de 4 pet. Nederland 1941 en 3—3% pet. idem 1938, die iets zwakker van toon waren. De Indische Staatsleeningen waren nauwelijks veranderd. Bel. Nederland f 540. 1/1 Binnenland f 222; 1/5 idem f 1108. 1/1 Overzee f 170.50; 1/5 idem f848.50. ZOEKT GE EEN BETREKKING? Met een „kleintje" in „De Zeeuw" be reikt ge duizenden adressen. Minimum prijs 0.55. Onder letter of nr minimum (Slot.) (Van een specialer, Y.P.B. -verslaggever.) De Byzonaere strafgevangenis voor jonge mannen te Zutfen gaat thans het vijfde jaar in. In 1929 werd tot oprich ting besloten, eerst op 1 October 1937 werd de gevangenis geopend. Het ge sticht is bestemd voor de opname van jonge mannen, die veroordeeld tot een gevangenisstraf van één tot drie ja ren op bevel van den rechter deze straf in een Jeugdgevangenis zullen hebben te ondergaan. De l'eeftijd van de veroordeelen kan tusschen 16 en 24 jaar varieeren. In deze jaren van bestaan zag de ge vangenis honderden jonge mannen bin nen haar muren. Honderden, die gestrui keld waren, maar voor wie struikelen nog niet altijd vallen beteekende. Talloo- zen immers zijn, moreel en lichamelijk gesterkt, aan de maatschappij terugge geven en de harde levensschool, die zij in de jeugdgevangenis hebben doorloo- pen, bleek uiterst heilzaam. Helaas wa ren er ook, die uit de inrichting ver wijderd moesten worden en hun aantal is de laatste jaren steeds grooter ge worden. De harde leerschool van de Jeugdgevangenis kwam voor hen te laat. Doch naarnaaèt heeft de directiestaf van de Jeugdgevangenis onder leiding van den heer Schotsman ook talrijke re sultaten kunnen boeken die hoopvol zijn. De heer Schotsman toont ons brieven van ontslagen gevangenen. Een jonge man schrijft: „Ik geloof niet, directeur, wanneer ik dien tijd in een andere plaats had moeten doorbrengen, dat ik het dan nog gered zou hebben, maar nu kom ik er, daar ben ik vast van overtuigd, dank zij de harde training, die ik bij U gehad heb, al ging het dan ook niet altijd, zoo als het moest en al wilde ik dit in Zut fen ook niet altijd inzien. Maar nu zal ik toch myn geheele leven dankbaar blij ven, dat ik bij U in de inrichting terecht ben gekomen." Er zijn er ook, zoo vertelt de direc teur, die getrouwd zijn en die niet ge schroomd hebben om hun vrouw aan ons te komen voorstellen. De gevangenen krijgen zakgeld. Geen groot bedrag, integendeel. Zij kunnen een gedeelte hiervan in de cantine besteden, het grootste gedeelte wordt voor hen op gespaard en bij ontslag overhandigd. Welnu, spontaan offerden de jongens, na een toespraak van den directeur over het zegenrijke werk van Winterhulp Neder land op 21 Oct. j.l. een bedrag van f 12.80. In de werkkamer van den directeur komt het gesprek opnieuw op de crimi naliteit van de jeugd. „De jeugd heeft thans meer dan ooit behoefte aan leiding", zoo luidt de con clusie van den heer Schotsman, aan hulp en den steun van een opvoeder, vooral daar, waar de opvoeding in het huisge zin heeft gefaald, of de huiselijke sfeer ontbreekt. In de Jeugdgevangenis is daarom het voogdenstelsel ingevoerd. Een kleine groep van gevangenen is toe gewezen aan bepaalde ambtenaren, die als speciale raadgevers ,en opvoeders fungeeren. Iets dergelijks zal in het groot voor de geheele jeugd noodig zijn. GOES. Overleden: W. Smedeman, 11 mnd., te Hoogezand; M. E. C. Dahmen, 54 j., weduwe van Verburg. Geboren: Jan Marinus Cornells, z. v. C. van Steveninck en A. de Jager; Jan Izak, z. v. I. A. Verburg en J. Stroo. Van 25 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. C. Gillissen, 29 j. en N. Louwerens, 24 j. Getrouwd: C. J. Andriesse, 35 j. en C. M. Hollebrands, 27 j.I. M. Houtzagers, 29 j. en P. S. van den Brink, 21 j. Geboren: GerritJacobus, z. v. R. J. Klijn en A. M. HellemonsAlbertus, z. v. A. Huisson en J. C. Burgers; Johannes, z. v. A. van Poelje en M. A. Uiterschout Suzanna, d. v. S. Jelderda en F. den Boer; Hubertus, z. v. A. Geleijn en A. M. Steene; Johanna Hendrika, d. v. J. Smit en J. Kolk; Catharina Johanna Maria, d. v. H. A. J. Roozen en C. M. Schrau- wen. Overleden: P. van Belzen, 7 mnd.; P. van Biemen, 81 j., wede. van J. de Ridder; M. C. Kaijser, 82 j., wède. van J. Houtzager; C. van Dongen, 90 j., man van T. BaanP. J. Haaze, 59 j., man van A. van Wijk. (P;Z.C.) Van 28 Febr.7 Maart 1942. YERSEKE. Ondertrouwd: A. C. Ver mast, 27 j. jm. en C. A. de Koeijer, 29 j. jd.; J. M. Verstraeten, 22 j. jm. en L. Pekaar, 21 j. jd. Huw.-afk.: L. Hubregtse, 54 j. te 's- Beer Arendskerke en N. P. Kloet, 40 j. te Rilland-Bath; laatst te Yerseke; J. Z. Vette, 22 j. en J. J. de Jonge, 21 j. te Dordrecht. Geboren: Francois, zv. H. Slabbekoorn en J. Nieuwenhuize; Wilhelmina Adriana dv. W. F. Stobbelaar en H. W. J. Flips. Overleden: D. v. d. Maas, 79 j„ echtg. van W. de Haze. Van 27 Febr.6 Maart 1942. KRUINTNGEN. Overleden: S. v. d. Peerle, 71 j„ wed. van M. Stevense. Van 2026 Februari. KRUÏNINGEN. Huw.-aangifteF. A. Levolger, 24 j. te Bergen op Zoom en P. C. Kloosterman, 20 j. te Kruiningen. Overledente Goes, H. van der Hart, 64 j., echtgen. van M. Willeboer. Over de maand Februari. KLOETINGE. Geboren: Jan, z. v. S. Leijs en A. D. Koeten; Jacob Anten, z. v. D. Schipper en J. Schelling; Elizabeth, d. v. J. P. van As en E. M. Janse; Cor nelia Janna, d. v. C. M. Paardekooper en M. Spruit. Overleden: Jakoba van de Linde, 70 j.; Jan van de Linde, 83 j. VEERE. Geboren: Willem, z. v. P. J. Maljers en M. van SldotenMarinus, z.v. A. C. Cal jouw en C. E. de Wolf; Pieter, z. v. K. Wouterse en C. Louwerse. Overleden: C. Gilde, 62 j. jd. Ondertrouwd: J. L. Heerebout, 27 j. en G. J. ivan Hoorn 22 j. Middelburg. De hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het maken van paalwerken van hard hout in de Veerhaven te Krui ningen. Inschrijvers: L. v. d. Klippe te Zierikzeev en J. Lagasse te JDuwerkerk f 70.000; J. M. Dekker te Nederweert f 69.000; J. Parel Wz. te Siiedrecht f 64.870; fa. J. A. v. Seventer te Dordrecht f63.940; L. P. Korstanje te Wemeldinge f 56.640; fa. A Verhage te Breda f 56.300; N.V. Aann. bedrijf v.h. Van Dongen en v. Hoven te Dordrecht f 56.000; H. Tim- menga te Vught f 54.970; N.V. Visser en Smits aannemersbedrijf te Papendrecht f54.820; P. N. v. Noordenne's Aannemers Mij. te Giessendam f 51.855; J. C. Simon te Schiedam f 51.600; C. Kastelijn en Zo nen Aannemersbedrijf te Dordrecht f49.940; L. Schermers te Nieuwendijk f 49.340; P. J. de Bourgraaf te Wemel dinge f 48.950; N.V. J. P. de Wolfs Aan nemersbedrijf te Dordrecht f 48.575; G. v. d. Straaten te Terneuzen f 47.200; W. J. de Bruijn te Terneuzen f 46/200; A. v. d. Straaten Jr. Aannemersbe/lrijf te Hans- weert f 45.880; Aannemers Mij. T. A Swets te Hardinxveld f42.200. BERLIJN (D.N.B.) Britsche vliegtui gen boven West-Duitschland, Naar het opperbevel van de Weermacht mededeelt, hebben in den afgeloopen nacht Britsche bommenwerpers boven West-Duitschland gevlogen. De storingsaanvallen bleven van militair standpunt bezien, zonder resultaat. Op enkele plaatsen werd slechts schade aan gebouwen aangericht. Volgens tot dusver ontvangen berichten werden drie vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. STOCKHOLM (A.N.P.) Tankboot getor pedeerd. Naar Radio-Boston meldt, is het Amerikaansche tankschip- „Gulf- Trade" met een inhoud van 3700 br.r.t. voor de kust aan de Atlantischen Oceaan tot zinken gebracht. BERLIJN (D.N.B.) Britsche vliegtuig- verliezen, De Britten hebben sedert 8 dezer en gisterochtend vroeg in totaal 45 vliegtuigen verloren, waarvan 22 in het Kanaalgebied en boven Duitschland neer gehaald, 3 torpèdovliegtuigen in het hooge Noorden door de Marine vernield en 20 toestellen in het Middellandsche zeegebied onschadelijk werden gemaakt. GEMAKKEUJK. VOOf^bE. ZWIJNTJESJAGE.^3 /AAAl^SLECHT VOO^ÜE. TIE.T3J (Polyaoon-Seym)/ Donderdag 12 Maart 1942. HILVERSUM I, 415.5 m. 7.15 Gram. 7.45 Öchtendgymn. 7.55 Gram. 8.20 Och- tendgymn. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 10.30 Zang met pianobegeleiding. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Pianovoordracht en Gram. 12.00 Roemeensch orkest Gre- gor Serban en gram. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Het Westland van het Noorden. 13.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 14.00 Viool en piano. Als intermezzo: Zang met piano begeleiding (opn.). 14.50 Omroeporkest en soliste (opn.). 15.00 Orgelconcert. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Zondag III van den Heidelb. Catechismus. 16.20 Gram. 16.30 Revida-Sextet. 17.15 BNO: Niéuws-, econ.- en beursber. 17.30 Omroeporkest. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.15 „Oleanders", een Italiaansch programma. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.00 Inleiding tot het volgende concert. Ca. 19.08 Omroep- symphonie-orkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken. 20.15 - 1 I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3