DE PIONIERE Binnenland Wanneer verduisteren üit de Provincie Zij, die kwamen en gingen. Gemengd Nieuws Land-en Tuinbouw Met U: Winterhulp I Zonder U: Winterised! Gironummer Winterhulp 5553, 1000 gewonden. Dat kan ook nog hier komen, want een Engelschman erkent geen andere belangen dan de zijne. Als dat gaat geschieden Is het diepst van den put nog niet bereikt, maar dicht bij den onderkant zijn wij in ieder geval. Nu zijn er twee mogelijkheden. De eene is de ondergang als volk, maar dan ook totaal. De andere is opgang, een moeizame, maar trotsche worsteling tot de herrijzenis. Wy gelooven aan deze her rijzenis, omdat ons volk in millioenen eerlijke, werkzame, fatsoenlijke en be gaafde werkers, een volk met groote traditie en een schat van ervaring en bekwaamheid, te goed is om te gronde te gaan. Wij staan te midden van de grootste revolutie van alle tijden, een wereld revolutie zonder voorbeeld. Uit de wor steling van dezen tijd herrijst een nieuw, eendrachtig Europa, het besef der saam- hoorigheid en lotsverbondenheid van de Germaansche volkeren. Dit is noodig, anders gaat Europa te gronde. In dat nieuwe, sterke Europa zal een herboren en gelouterd, een éendrachtig en kame raadschappelijk, een ijverig en bekwaam, een eerlijk en geloovig Nederlandsch volk een plaats te vervullen hebben en een roeping te volgen. Laat nu ieder Neder lander zijn plicht doen. Plicht doen be- teekent nu met man en macht werken aan een nieuw Nederland en een nieuw Europa Spr. wekte ten slotte allen op zich schouder aan schouder, eensgezind en vastberaden in Godsvertrouwen daar voor in te zetten. NED. AMBULANCE BEËEDIGD. De Ned. ambulance naar het Oost front, die in de afgeloopen maanden te 's Gravenhage haar militaire opleiding heeft genoten en die binnenkort zal ver trekken, heeft gisteren in handen van den bevelhebber van het Ned. Vrijwilli gerslegioen, luitenant-generaal H. A. Seyffardt, den eed van trouw aan den oppersten bevelhebber der Duitsche weermacht afgelegd. Hiertoe werd de uit ongeveer 160 per sonen (artsen-officieren, onderofficieren, verplegers enz.) bestaande ambulance op het Binnenhof te Den Haag opgesteld met een Puitsch militair muziekcorps aan den rechtervleugel. Generaal Seyf fardt hield daarna een toespraak. Wederom, aldus spr., zie ik hier voor mij een groep Nederlandsche mannen, die besloten hebben zich in te zetten met de duizenden volksgenooten, die hen reeds zijn voorgegaan. Die anderen zjjn weggetrokken om met de wapenen in de vuist ten strijde te trekken tegen den ergsten vijand, die ooit het welzijn van Europa, ja, van de geheele beschaafde wereld, met den on dergang heeft bedreigd. Gij gaat u inzetten met hetzelfde doel, maar gij zult dat doen met andere mid delen. Uw taak zal wel een andere, maar toch ook zeker niet veel lichter zijn dan die van uw vechtende makkers. Gy zult dik wijls de helpende hand moeten toereiken, daar, waar de kogels fluiten, de granaten springen en bommen barsten. Maar buitendien zult ge toch ook de oorlogswapenen moeten voeren. Want zelfs ook achter het front zullen gevaren u en uw gewonde en zieke kameraden bedreigen. Dezelfde vijanden komen telkens weer achter het front opduiken, om als zij de kans daarvoor krijgen sluipmoord te bedrijven. Om daartegen niet onvoor bereid te komen staan, hebt gij een uit stekende militaire opleiding gekregen. Gij zijt aan een strenge discipline on derworpen geweest. Gij zult nu nog met de wapenen moeten worden geoefend. Dan ben ik overtuigd, dat gij daarginder den Nederlandschen naam hoog zult hou den. Wij, van het thuisfront, roepen u toe: Tot weerziens! De kwade kans is er ook, dat het niet voor u allen een weerzien zal worden. Maak dan, dat voor hen, die vie len, de woorden van het Oostlandlied van toepassing zullen zijn: „Hij deed zijn plicht". feüITlet ön~ 65). ~o— „De zaak, de zaak. De oude heeft ge speculeerd, dat is de kwestie. Ik weet het wel zeker, want mijn bron is goed. Zijn kapitaal moet verdwenen zijn. En tegen woordig moet een bedrijf reserves heb ben, anders houdt men het niet vol. Zóó zit het in elkaar. Maar laat ons er niet meer over spreken. En vergeet hem. Dat is verreweg het beste. Vandaar dat ik zei: ga niet terug." Gretha doet hetzelfde verhaal als dien middag aan tante. En dan vertelt zij ook uitvoerig van het aanbod van De Bruin dat later niet meer geaccepteerd is. En zij vraagt, óf oom het goed vindt och, zij behoeft niet te vragen, zij is baas over haar eigen geld, maar zóó is het beter dat-zij, die den grond reeds kocht, ook het lokaal mag laten bouwen. Des noods bij wijze van voorschot. Botterweg heeft tenminste gezegd dat het geld er komen moet. Maar er is haast bij. In Sep tember moet de schuur ontruimd zijn. Oom Herman maakt geen bezwaar. Als Botterweg dat gezegd heeft, komt het wel Vervolgens geschiedde de eigenlijke eedsaflegging door het gezamenlijk uit spreken van deze formule: „Ik zweer bij 'God den heiligen eed, dat ik in den strijd tegen het bolsjewisme den opperbevel hebber der Duitsche weermacht, Adolf Hitler, onbeperkt zal gehoorzamen en dat Ik als dapper soldaat bereid ben te allen tijde voor dezen eed mijn leven in te zetten." Generaal Rauter sprak hierna de man nen nog met een enkel woord toe. Spr. deelde mee, dat blijkens binnengekomen berichten het nat.-socialistische vrij- willigersbataljon sedert zes weken dap per aan den strijd deelneemt, te zamen met de andere kameraden van het Ne derlandsche vrijwilligerslegioen. Hij ein digde met de leden der ambulance op te wekken goede kameraden te zijn. Het muziekcorps deed hierop achter eenvolgens het Wilhelmus, 'het Deutsch- ïandlied en het Horst Wessellied weer klinken. Beperkingen voor meisjes te Maastricht. De burgemeester van Maastricht heeft bij politieverordening voorschriften uit gevaardigd, waarbij het vrouwelijke min derjarigen is verboden 's avonds na 7 uur café's te bezoeken tenzij de meisjes zijn vergezeld door een harer ouders, voogden, of verzorgers. Bovendien heeft de burgemeester aan meisjes beneden 18 jaar verboden zich een half uur na zons ondergang op of aan den openbaren weg te bevinden, tenzij zij vergezeld zijn door een harer ouders, voogden of bloedverwanten tot en met den derden graad. Deze voorschriften werden genomen ter bestrijding van de bandeloosheid en zedeloosheid. DONDERDAG 12 MAART 1942, 's Morgens tot 8.03. 's Avonds van 19.38. Belgen gaan schorren langs Schelde indijken. (Belgapress.) Zoodra het weer er gun stig voor zal worden geacht, begint men te Zandvliet met de uitvoering van een hoogst belangrijk werk, n.l. het indijken van een gedeelte van dè schorren ten Oosten van de Schelde, waarvoor een dijk van verscheidene kilometers lengte zal worden aangelegd. De vrijwillige ar beidsdienst zal hierdoor ongeveer 800 ha grond vruchtbaar maken. De onderzoekingen hebben uitgewezen, dat de schorre-bodem van kleiachtigen aard is, zoodat de te ontginnen gronden een rijke opbrengst beloven. Middelburg. Vereeniging van huisvrouwen'. Voor een klein maar zeer aandachtig gehoor heeft de heer A. de Jonge, leeraar in de paedagogiek aan de Rijkskweekschool Dinsdagmiddag in een bijeenkomst van de afdeeling Middelburg van de Neder landsche Vereeniging van Huisvrouwen een lezing gehouden over „Opvoedings problemen". Ruiling van grond. Dei burgemees ter heeft besloten 11 ca grond aan den hoek Bellinkstraat-Bellinkplein om niet van J. Osté voor de gemfeente te aanvaard den en er een transformatorhuisje voor het Electriciteitsbedrijf te doen bouwen, terwyl 3.6 c.a. van het Bellinkplein aan Osté wordt afgestaan. Zoo kan hielt goed. Gisteren was het rustig op de bovenzaal van de Verge noeging. El; kwa^nen vrij veel mannen van de warmte profiteeren. De kinderen, die werden toegelaten, waren uit gezin nen waar zieken zijn en zy hielden zich rustig bjj legkaart, sjoelbak enz. Afbreken vart betonnen Steun. Met gebruik van een mechanische beitel is men begonnen met het opruimen van den dikken betonnen steun, die nu bijna twee jaar aan den voet van de stelling voor de Prov. Bibliotheek in de Langedelft heeft gestaan, doch na het afbreken van den voorgevel geen zin meer heeft. Beeni gebroken). Op het Molenwater ter hoogte van de Centrale Keuken is de 66-jarige A. A. V. zoodanig gevallen, dat hij met een gebroken rechterbovenbeen naar het gasthuis moest worden over gebracht. in orde met het geld. Hij wil ook wel iets geven voor het goede doel. En Gretha wat. De rest als renteloos voorschot. Dat komt wel voor elkaar. Maar als zij daar mee nu wacht tot zij terug is in Hoog veld, dan zijn er bijna drie weken om. Neen, neen, dat is de bedoeling niet. Gretha zal dien avond nog aan Botter weg schrijven. Die kan dan onmiddellijk opdracht geven tot den bouw. Zoo gebeurt het. Zij deelt Botterweg mede, dat hij zijn gang kan gaan. De bizonderheden hoort hij later wel, als zij terug is. En zij voegt er bij: „Laat u een flink lokaal bouwen, liever te groot dan te klein." Gretha ziet in de toekomst. Dat lokaal in Laagveld moet het middelpunt wor den van méér actie dan alleen de Zon dagsschool. Er is werk in overvloed in Laagveld. Zij wordt er warm van onder het schrijven. Fred de Bruin raakt op den achtergrond. En hij'raakt het hcelemaal, als zij in Duitechland is. Want wanneer zij er een week vertoeven., geeft oom Herman haar op zeker moment ze zitten op het ter ras van een groot restaurant: oom Her man, tante Cor, Gretha en Lotte Veer- sema een wenk, om even alleen met Niet goed verduisterd. Een juffrouw die haar woning niet voldoende verduis terd had, is deswege verbaliseerd. Goe«. Dinsdagmiddag vergaderde de afd. Zuid-Beveland van den Bond van Boe rinnen e.a. Plattelandsvrouwen onder voorzitterschap van Mej. L. J. W. Welle- man te Krabbendyke. Na een inleidend woord trad daarna op de heer Bartelse van Kloetinge, die eenige gedichten voordroeg in Zuid-Bevelandsch dialect. Met het zingen van het Zeeuwsch Volkslied werd deze goed geslaagde ver gadering gesloten. Zaterdag 28 Maart wordt in De Prins van Oranje een eenpansmaaltyd gehouden ten bate van „Winterhulp". Zuid-Beveland. '6-Heer1 Arerédskerke. Maandagavond hield het „Groene Kruis" haar alge- meene ledenvergadering. Uit de reke ning en verantwoording van den pen ningmeester over het jaar ,1941 bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f839,34 en de uitgaven f710,94, zoodat het batig slot bedroeg f 128,40. Volgens mededeeling van den voor zitter vindt dit batig slot zijn oorzaak in het feit, dat in verband met de bij zondere tijdsomstandigheden verschil lende verplegingsartikelen niet konden worden aangeschaft. Het jaarverslag van diaconessenarbeid over het jaar 1941 getuigde van het zeer omvangrijke werk dat door de dia cones-wijkverpleegster over dat jaar is verricht. Getracht zal worden voor het aanwezige kasgeld eenig zeer noodig verplegingsmateriaal aan te koopen. Kruiningen'. Maandagavond vergader de de Coöp. Boerenleenbank Kruiningen onder voorzitterschap van dhr J. Sinke, wegens ongesteldheid van den voorzit ter. De rekening 1941 van den kassier dhr J. H. J. Ppleij gaf een totaal aan van f 1.986.867,37. De balans gaf een winst aan van f 1137,95. Het aantal le den bedraagt 338. Het reservefonds be draagt thans f 39.183,21. Het periodiek aftredende bestuurslid dhr A. J. Linden- bergh werd herkozen. Eveneens dhr A. J. Lindenbergh als secretaris. In de plaats van dhr Jakob Koster, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men werd als lid van den Raad van Toe zicht gekozen dhr Ph. Meijaard. De voorzitter bracht dhr J, Koster in hartelijke bewoordingen dank voor al het-werk als lid van den Raad van Toe zicht verricht. Hij werd tot eere-lid be- tioemd. De rente werd als volgt gewij zigd tot f 10.000 2 pet., van f 10.000 tot f15.000 2pet., van f15.000 tot f20.000 1pet. en boven de f20.000 1 Vt pet. Daarna sluiting. Kapel'Ie'. In het lokaal Obadja kwam de Geref. Jongelingsver. bijeen onder leiding van dhr J. C. Fossen. Deze avond werd in het bijzonder gegeven voor be gunstigers en genoodigden. De zaal was tjokvol. Het gevarieerde programma, be staande uit zang, declamatorium, voor drachten enz., werd vlot afgewerkt. Zeeuwsch-Vlaanderen. Teirneuzent. Jeugdappèl. Zon dagavond is in de Ned. Herv. kerk de eerste van de drie kerkdiensten gehou den binnen het kader van bet Jeugd appèl. Voorganger was Ds J. J. Hiet- kamp van Vlissingen, die sprak over: „Wat is de zin van ons leven?" Voor de ze speciale kerkdienst bestond groote belangstelling. Zondag a.s. spreekt in de tweede dienst Ds G. W. Korevaar van Goes over: „Wat beteekent de Bijhei in ons leven?" Goes. Ingekomen: C. C. Bruggeman, marechaussee, van Vlissingen, Zusterstr. 15; J. M, Leenheers, kantoorbediende, v. 's Heerenhoek, Leliestraat 36; J. Strijd, magazijnmeester, v. Weert, Westsingel 61H. Landzaat, gew. leider nat. jeugd- st., van Barendrecht, Turfkade 17; A. W. Koppejan, land. ing., van Kruiningen, Wilhelminastr. 16b; M. P. Kok en vrouw, kantoorbed., van Groningen, Violenstr. 12G. den Boer, koopman, van Kr&bben- dijke, Schipperswegeling 7W. v. d. Lin de en gezin, ambt. L.C.O., van Dreischor, Tulpstr. 13; J. Krijger, geb. Mullié, zon der beroep, van Wissenkerke, Kloet, weg hem te zijn. Hij heeft een Hollandsche courant in de hand, gekocht aan een kiosk. „Onder andere omstandigheden zou ik het je wat voorzichtiger meedeelen, maar dat is niet noodig dunkt me. Die Fred de Bruin kan het niet ernstig ge meend hebben met jou, want lees eens." Gretha kan haar oogen niet gelooven. Maai* het staat er, zwart op wit onder familieberichten, dat Fred de Bruin van Laagveld verloofd is met Lucie Haersolte van Neerveld! „Nu?" „Het is ongeloofelijk," stoot zij uit. „Wees dankbaar kind, dat je met Gods hulp sterk gestaan hebt. Hij is natuurlijk vrij man, want jij hebt geweigerd. Maar iemand, die na een paar weken zóó han delen kan, neen, die is niet waard, dat Gretha Verlaan hem haar hand schenkt. Afgedacht nog van het verschil in levens beschouwing, dat een niet te overbrug gen klove vormde." Gretha is meer geschokt dan zij weten wil. Is het mogelijk, dat Fred zoo eerloos handelen kan? Of zit er méér achter? Is die Lucie Haersolte zij kent dien naam niet misschien een heel rijk meisje? (Wordt vervolgd.) 72; M. W. Bliek en gezin, vertegenw., v. Breda, Zuidvlietstr. 34; N. Huysing en gezin, verz. insp., van Amsterdam, Tulp straat 21; C. Timmerman, boekhouder, van Zierikzee, Piccardtstr. 11; M. C. v. d. Kreeke, en gezin, landb.kn., van Kloe tinge, P. Jasperseplein 14; A. Zandee, landb.kn. van Kruiningen, 's Gravenp. weg 82P. J. Vergouwe, controleur L.C, W., van Driewegen, Oostsingel 154. Vertrokken: A. v. Zon, marechaussee, v. Zusterstraat 15 naar VlissingenD. H. A. Gerretsen en vrouw, van Vosmaerstr. 3 naar Breda; J. A. Dekker, ambt. ter secr., van Wilhelminastr. 33 naar Alke made; J. P. L. Zonruiter, onderw. van Scheldestr. 43 naar Yerseke; C. W. v. Otterloo geb. v. d. Vliet, zonder beroep, van Spiegelstr. 29 n. NijmegenA. F. Wattez, hulp huish. van Westwal 2 naar Heemstede; J. Roelse en gezin, electri- cien van Anjelierstr. 2 n. Vlissingen; M. N. J. Dingemanse, leerl. verpl., van Westwal 30a naar Middelburg; P. Goo- zen en gezin, timmerman, van W. Zelle- weg 21 naar Kloetinge; M. Hillenius en vrouw, zonder beroep, van Leliestr. 60 naar Bussum; C. v. Nieuwland geb, van Gorp, zonder beroep, van Kloet, weg 88 naar RotterdamH. P. Müllers en gezin, zonder beroep, van Voorstad 55 naar Nij- megenJ. C, Verlinde en gezin, fabrieks arbeider, van Piccardtstr. 70 naar Sou burg; J. J. de Smidt, meubelmaker, van Voorstad 89 naar Terneuzen; D. H. Mul ler, koffiejuffrouw, van Papegaaistr. 12 naar Vlissingen; H. W. Oudhoff, en vrouw, korporaal-chauffeur, van Schel destr. 127 naar Heiloo; C. E. M. Schen kels, telefoniste, van Oostsingel 154, n. Eindhoven. Kloetinge. Loop der bevolking. Ingekomen: G. J. de Laat, colpohtrice, van Oosterhout naar Parallelweg 1; W. A. Bruijnooge, zonder beroep, van O.- en W.-Souburg, naar Kapelsche weg; D. v. Heiningen, kantoorbediende, van Wol- phaartsdijk naar Parallelweg 9. Vertrokken: B. Koene, kantoorbedien de, van B. Ballotstraat 12 naar Wierin- germeer; M. C. v. d. Kreeke, landarbei der van Abbekinderschezandweg 9 naar Goes. Kapalle. Loop der bevolking. Ingekomen: Ma Meeuwsen, v. Waarde n. Goesschestraatweg A 359; A. N. Lamper, v. Driewegen n. Evers- dijkscheweg E 37J. M. Zuijdwegt, v. Rilland-Bath n. Dijkwelscheweg C 43; P. Korstanje, v. Hilvarenbeek n. Mool- hoekstraat A 103. Vertrokken: J. Hoekman van Biezelinge D 121 n. Kruiningen; B. M. de Klerk v. Stationsstr. A 174 n. Yerse ke; C. W. Tonsbeek v. Biezelinge D 96 n. Rheden; J. Kloosterman v. Stations straat A 184 n. Kortgene; W. Nieuw- dorp v. Postweg B 52 n. Yerseke. Nisse. Loop der bevolking. Ingekomen: Wilhelmina den Dekker, dienstb., v. Kruiningen; Hermanus de Jonge, v. Kortgene. Vertrokken: M. P. Nederhand-Plan- soen en zoon n. Vlissingen. De strijd ttegien) diers clandestieneri handel. De Rotterdamsche^recherche is er in geslaagd een belangrijke geheime slach terij op te sporen en de bedrijvers van deze overtreding te arresteeren. Deze slachterij was gevestigd in een kelder, gelegen onder een pand op den hoek van den Goudseherijweg en de Laanzicht- straat. De politiemannen troffen hier kwalijke omstandigheden aan. Onder meer kwam op de trap, die naar dezen kelder leidt, een smerige W. C. uit, waarvan de stank in den kelder hing, alwaar een groote hoeveelheid vleesch aanwezig was. Er werd ruim 300 kg vleesch in beslag,genomen. Ofschoon de arrestanten halsstarrig ontkenden, iets met de geheime slachterij uit te staan te hebben, kwam later vast te staan, dat hier reeds gedurende langen tijd werd geslacht. Van Augustus vorig jaar af, zijn hier ruim 50 runderen afgemaakt. De dieren werden 's avond» in een naast het pand gelegen stal neergezet en in donker het pand ingeduwd. Ze werden van het smalle keldertrapje in den kel der geworpen, waar ztj verder werden afgemaakt. De bewoner van het huis, Jacob Beyeman, een vroegere slachter van het gemeentelijk abattoir, Johon Hendrik Frederik Schell, compagnon van Beyeman, Marinus Rustwat (aanvanke lijk compagnon van Schell) en Hendrikus Kusters, die samen met Beyeman had geslacht, zijn gearresteerd en thans ter beschikking van de Justitie gesteld. De runderen werden op de nabijgele gen veemarkt clandestien van den vee handelaar P. Maar uit Langerak ge kocht. De grootste afnemers van deze „firma" waren de delicatessenhandel van Dungelman (aan den Coolsingel, eige naar de heer Versteeg) en het café-res taurant Belvedère aan den Noordsingel (eigensnr.de heer Beeude) dig respectie- velijk 12 en 8 runderen hadden gekocht. Een zekere J. Smal bleek ook een groote afnemer te zijn. Uit het ingestelde onder zoek kwam vast te staan, dat een groot aantal personen vleesch had gekocht bij deze mannen. De betrokkenen stonden reeds voor den economischen rechter te Rotterdam te recht. De 34-jarige J. Beyneman werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar, met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. De tweede verdachte, de 28-jarige slachter Joh. C. F. Schell, kreeg een gevangenisstraf van 2 jaar en 3 mnd, met bevel tot onmiddellijke gevangenne ming en verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. De 29-jarige winkelier M. Rustwat te Rotterdam werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangen neming. De laatste verdachte in deze zaak, de 58-jarige zuiveraar H. Kusters te Rotterdam, werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. (A. N. P.). Do o. del ij ke on gelukken. Maandagavond is de 35-jarige L. T. in de Graaf Florisstraat te Rotterdam op den rijweg, waar hij met zijn rijwiel aan de hand liep, aangereden door een taxi. Met een schedelbreuk is hij in het zie kenhuis opgenomen, waar hij is over leden. Maandagavond is op de Zuiderkade te Franeker een ernstig ongeluk ge beurd. Met eenige andere kinderen was daar aan het spelen het 6-jarige zoontje van den heer K. v. d. V. Zonder vol doende aandacht te schenken aan het verkeer stak het ventje met zijn broertje den drukken verkeersweg over, juist toen een auto naderde. De chauf feur trachtte door te remmen en uit te wijken een ongeluk te vermijden, doch tevergeefs. Het jongetje kwam onder den auto terecht en werd op slag ge dood. Het broertje kreeg een hoofd wonde. Lijk opgehaald. Uit de Maas bij Borgharen is Maandag het in verregaanden staat van ontbinding ver- keerende lijk van een vrouw opgehaald. Armen en beenen ontbraken. De politiè stelt een onderzoek in naar de identiteit van de vrouw en naar de doodsoorzaak. Maandag is in het water van den Oostelijken doorvaart te Amsterdam, het lijk aangetroffen van een 60- 65- jarigen manspersoon. Treinbotsing in Ame rika. Volgens een United-Pressbe- richt uit New-York zijn bij een ernstig spoorwegongeluk bij Cranby (Missouri) ongeveer zestig personen om het leven gekomen. Twee treinen zijn in volle vaart op elkaar gebotst, waardoor de wagons in elkaar schoven. Onder de puinhoopen liggen nog talrijke dooden en gewonden. Volgens hetzelfde bericht wordt mel ding gemaakt van een ander ernstig on geluk in Selma (Noord-Carolina), waar een met munitie en handgranaten gela den vrachtauto met een andere auto in botsing gekomen. De vrachtauto ge raakte in brand en de heeie lading ont plofte. Hierdoor zijn zeven personen ge dood en zestig gewond. VERBOUW VAN MAIS IN 194L In de Maart-aflevering van het tijd schrift der Ned. Heidemaatschappij geeft Ket overtollige hout van het Muiderbosch wordt op initiatief van den burge meester van Muiden gekapt, in blokjes gezaagd of gehakt en onder de inwoners verdeeld waarbij in de eerste plaats ouden van dagen en zieken in aanmerking komen. Pas Holland-De Haan m i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2