Neem „AKKERTJE Binnenland DE PiO^SERE Wanneer verduisteren Uit de Provincie TEE LETTEN- De Nederlandsche Pijnstiller JAPANSCHE PROCLAMATIE TE BATAVIA. (Domei.) De Japansche legerauto- riteiten te Batavia hebben de Ned.-Indi- sche autoriteiten formeel in kennis ge steld van de instelling van een militair bestuur in Nederlandsch-ïndië. Een pro clamatie, bestaande uit zes punten, is aan den burgemeester van Batavia en andere Nederlandsch-Indische autoritei ten ter hand gesteld en in de Nederland- Bche, de Maleische en de Japansche taal overal in de stad aangeplakt. Als eerste punt van de proclamatie wordt de nadruk er op gelegd, dat het militaire bestuur streeft naar een snel herstel van rust, orde en normale ver houdingen in Nederlandsch-Indië, geba seerd op de beginselen van de samenle ving en de gemeenschappelijke welvaart voor een ieder. De andere punten van de proclamatie luiden als volgt: 2. De commandant van de Japansche strijdkrachten neemt de taak van den gouverneur-generaal over. 3. De plaatselijke wetten en bestuurs organen blijven in werking, voorzoover zij het militaire bestuur niet hinderen. 4. De Japansche autoriteiten zullen le ven, godsdienst en het rechtmatig bezit van het volk respecteeren, dat op zijn beurt de bevelen van het Japansche le ger en de Japansche autoriteiten in acht moet nemen. Moedwillige overtreding van de bevelen van het Japansche leger, verbinding met den vijand, vernietiging van eigendommen, of hulpbronnen, als mede iedere daad, welke beoogt de fi- nancieele en economische verhoudingen te verstoren, zullen streng worden ge straft. 5. De gulden en het militaire geld zijn wettig betaalmiddel in de oorlogszone. 6. Deze proclamatie treedt bij haar afkondiging in werking. (D.N.B.) De correspondent van de „Asahi Sjimboen" geeft zijn eerste be richt uit Batavia na den intocht der Ja panners op 3 Maart. Volgens dit bericht werd de hoofdstad van Ned.-Indië door de Japanners bezet, zonder dat er een schot werd gelost, daar de Nederland- sche stedelijke ambtenaren, nadat de Nederlandsche strijdkrachten zich had den teruggetrokken, waren achtergeble ven om de controle over het stadsbe stuur aan de Japanners over te dragen. Dr van Mook naar Australië. Naar de Engelsche nieuwsdienst uit Adelaide (Australië) meldt, zijn dr V a n Mook, luitenant-gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, en veertien .an dere leden der Nederlandsch-Indische regeering per vliegtuig uit Bandoeng al daar aangekomen. (Volgens Radio Mun- dial zou. Van Mooks gezelschap bestaan uit 14 leden van den'raad van Neder landsch-Indië.) Japanners geland op N.-Guinea. (A.N.P.) Volgens den Londenschen nieuwsdienst zouden de Japanners zijn geland op Salamaua in de Huonbaai op Nieuw-Guinea. De Australische premier Curtin heeft volgens den Engelschen nieuwsdienst een spoedzitting van het Australische oorlogskabinet uitgeschreven in verband met deze landing. SANATORIUM KOSTEN VAN VERZE KERDE T.B.C.-LIJDERS. De commissaris, belast met het toe zicht op de ziekenfondsen heeft eenige richtlijnen aangegeven ten aanzien van de tegemoetkoming in de kosten van verpleging in een sanatorium voor tu berculoselijders voor den tijd van ten hoogste een jaar, waarop de verplicht verzekerden en de indirect-verzekerden, ingevolge het ziekenfondsenbesluit, aan spraak kunnen doen gelden. Deze tegemoetkoming wordt slechts aan die verplicht- en indirect-verzeker den verleend, die op advies van een con sultatiebureau-arts worden verpleegd in een, door de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid goedgekeurd sana torium. Indien een verzekerde wegens plaats gebrek niet in een sanatorium kan wor den opgenomen, kan hg, tot er in een sanatorium plaatsruimte vrij komt, wor den opgenomen in een door de genees kundige inspectie van de volksgezondheid voor de verpleging van tuberculoselijders goedgekeurd ziekenhuis. FEUILLETON 64) o— „Je moet me eens eerlijk vertellen, wat er is, Gretha. Oom en ik maken ons bezorgd. Je bent de oude niet." Dan biecht Gretha eerlijk op. ,,'t Heeft me moeite gekost, tante. Ik hield van hem. Maar het mag niet, ik weet het. Dat alleen kwelt me, Het zal zeker wel beter worden. Ik weet den weg. Op de knieën moet ik tot, vollen vrede komen met het genomen besluit. Wat beteekent anders ons geloof? Maar het is zoo moei lijk, tante, zoo moeilijk." Nu zij verteld heeft, kunnen ze rustig verder praten. Zou het niet het beste zijn, als zij naar Hoogveld schreef, dat zij niet meer terug kwam? Is het niet pijnlijk, om Fred de Bruin weer te ontmoeten? Maar neen <_sar wil Gretha niet van hooren. Wat' motief heeft zij, ora weg te blijven. Haar gezondheid? Maar dieds perfect in orde. Dat andere zal wel overgaan, zegt ze, En bovendien, zij doet Ook wanneer zulk een geval zich voor doet, verleenen de algemeene ziekenfond sen een tegemoetkoming in de kosten van f 1.50 per dag. DESTRUCTIE VAN VLEESCH. Blijkens de Staatscourant van 9 dezer hebben de secretarissen-generaal van de departementen van sociale zaken en van landbouw en visschery een besluit vastgesteld tot regeling van de destrup- tie van vee, vleesch en vleeschwaren. Voor eiken destructor wordt een gebied vastgesteld, binnen hetwelk hij, met uit sluiting van andere destructoren werk zaam zal zgn. De op 1 April 1941 in bedrijf zijnde destructiebedrijven kunnen hun bedrijf voortzetten voor de gebieden, waarover zich hun werkzaamheden op dat tijdstip uitstrekten, mits door hen binnen drie maanden na het tijdstip van inwerking treding van het destructie-besluit een verzoek tot toelating wordt ingediend. Bjj afwijzende beschikking daarop mogen de werkzaamheden niet langer voortduren dan een maand na het tijd stip der afwijzende beschikking. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND, Zondagavond laat en in den nacht van Zondag op Maandag hebben Engel sche vliegtuigen herhaalde malen boven Nederlandsch grondgebied gévlogen. Door neergeworpen brisant- en brand bommen leden woonhuizen op verschil lende plaatsen lichte schade. Bij deze aanvallen is een meisje om het leven gekomen. Een persoon werd ernstig en een andere licht gewond. Burgemeesters. S. Hammer is opnieuw tot burgemees ter van de gemeenten Goudswaard en Piershil -en J. G. Diepenhorst opnieuw tot burgemeester van de gemeenten Gies- sen-Nieuwerkerk, Peursum en Schellui- nen benoemd. Notariaat. Op zijn verzoek is ontslagen P. J. S. van Bijleveld, als notaris ter standplaats Silvolde (gemeente Wisch). WOENSDAG 11 MAART 1942, 's Morgens tot 8.05. 's Avonds van 19.36. PROV. COMMISSIE ZEELAND VAN HET NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Onder voorzitterschap van Ds M. Bons uit Yerseke vergaderde gisteren de Prov. Commissie Zeeland van het Ned. Bijbel genootschap te Goes met de afgevaardig den der afdeelingen. Ds Boeke, de secr. Binnenland van het N.B.G., kon niet aan wezig zijn. Medegedeeld werd dat Ds Pijlman te Hoek wegens vertrek uit de provincie had bedankt als lid der P. C. en dat de heer Krug te Vlissingen was vervangen door den heer Wijsveld aldaar. Het Hoofdbestuur drong er krachtig op aan de verslagen van secretarissen en penningmeesters ten spoedigste in te zenden, desnoods in concept. De heer Baron van Tuyll van Seroos- kerke te Oostkapelle bracht verslag uit van de gehouden vergadering van de Commissie Binnenland en verstrekte te vens als vertegenwoordiger van het •k Hoofdbestuur allerlei inlichtingen. 1"'' De verspreiding van Bijbels onder naar het buitenland vertrekkende arbei ders dient door de afdeelingen via de plaatselijke kerken te geschieden. Het N.B.G. stelt hiervoor Bijbels beschik baar. De Bijbeldagen, waaraan een kleine tentoonstelling is verbonden, die 's mor gens door kinderen en 's middags en 's avonds door volwassenen wordt be zocht, zgn in verschillende plaatsen een groot succes gebleken. Ook zijn film- strooken van lichtbeelden met Bijbelsche illustraties vervaardigd en voor de af deelingen beschikbaar gesteld. In verband met het*werk werd in over weging gegeven in sommige plaatsen afdeelingscommissies in te stellen. De afdeelingen worden opgewekt bij eenkomsten voor de jeugd te organisee- ren. Bijbelkringen worden door het N. B. G. niet georganiseerd, maar wel wor den desgevraagd inlichtingen en mate riaal verstrekt. het heele verhaal nu, van den grond voor het lokaal, van haar stap bij Botter- weg. Die zal wel denken, dat zij uit Hoogveld wegblijft, alleen om De Bruin. Neen, neen, dat kan niet. In de vacantie zal zij wel wat opknappen en straks met moed terugkeeren. „Enfin, je moet het zelf weten, kind. Als het niet gaat, kun je altijd nog terug komen." Tante Cor heeft medelijden met haar: er is iets in Gretha's leven gekomen, dat niet direct is uitgewischt. Over zooiets kun je gemakkelijker praten dan hot zelf meemaken. „Vind je het goed, als ik er met oom over spreek? We hadden afgesproken, dat ik je vragen zou, wat er aan schortte. Hij zal uitsluitsel willen" hebben." „Natuurlijk mag oom het weten. Doe 't gerust, als ik er bij ben. Ik moet oom toch nog iets vragen," Dien avond sproken zij. Vanvelden kijkt verbaasd op: „De Bruin? Hm. Ik was verleden weel: in Amsterdam. Er worden harde noten gekraakt over De Bruin. Hij moet er heel slecht voorstaan. Och, zooiets lekt wel uit in zakenkrin- gen. Men spreekt van gewaagde specula- Aangedrongen werd op het vragen van kerkcollecten. Als meest geschikte data om in de kerken over het werk van het N.B.G. te spreken werden genoemd de Hervormingsdag of de Zondag daarvoor of daarna of de derde Zondag in Juni (de tgd van de jaarvergadering van het Genootschap). Aan de besturen der afdeelingen werd geadviseerd de leden en begunstigers jaarlijks een verslagje te zenden. Als propaganda-middelen werden genoemd: Bgbeldagen, Bijbelweken, Bijbel-etalages, filmavonden met een kleine tentoon stelling, enz. waarbij op de predikanten en hoofden van scholen een beroep dient te worden gedaan. Hierna gaf Baron van Tuyll enkele wenken aan de afdeelingen om achteruit gang in inkomsten te voorkomen en nieuwe leden en begunstigers te winnen. Ook drong hij aan op het zoeken van contact met de Chr. Jeugdorganisaties, Bijbelkringen, Jong Hervormden enz. Het N.B.G. heeft dringend versterking van zijn financiën noodig en ook nu mag zijn werk, het uitgeven en verspreiden van den Bgbel niet stilstaan. Tot afgevaardigden naar de e.v. ver gadering vap de Centrale Commissie Binnenland werd benoemd Ds J. E. Vis ser te Domburg. Op 4 Mei a.s. zal de Prov. Commissie weer vergaderen, ter wijl zij op 12 Oct. a.s. weer met de af gevaardigden der afdeelingen hoopt bij een te komen. Nadat nog enkele huishoudelijke za ken waren geregeld werd de vergadering gesloten. eeletten stellen u in staat een heerlijk kopje „thee" te blijven schenken, ook als U geen echte thee meer heeft Neem eens een proef. en. smaaJl dsn fynshe. ec&te iJvee.! Cheforo Rotterdam Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Het solistenconcours vanwege den Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Z e e 1 a n d zal op 21 en 28 Maart te Goes worden gehouden en dus niet zooals aanvankelijk het plan was op 21 Maart te Goes en op 28 Maart te Mid delburg. Diertslt hervat. De Prov. Stoomboot- dienst Zierikzee-Katsche veer is weer hervat. Hetzelfde is het geval met den dienst Hansweert-Pèrkpolder. Middelburg. Niet goed begreperi. De bovenzaal van de Vergenoeging is beschikbaar ge steld voor hen, die thuis geen verwar ming hebben. Nu is het de laatste dagen voorgekomen, dat het grootste deel kin deren waren, die er een speelzaal van maakten en hooren en zien deden ver gaan. Er is nu bepaald, dat kinderen alleen onder leiding van hun ouders worden toegelaten en dat de zaal geopend is van 1012, 25 en 79 uur. Intusschen zijn er qpk verschillende volwassenen geweest, die zich de aange boden koffie en thee goed lieten smaken en die dankbaar gebruik maakten van ter beschikking gestelde lectuur. Vlissingen. De diaconie der Geref. kerk heeft den gemeenteleden verzocht brandstof af te staan voor zieken en ouden van dagen, die hieraan dringend behoefte hebben. Goes. De Ceritrale* keuken. Naar wq thans vernemen zal de Centrale keuken in on ze gemeente niet gebouwd worden, zoo als aanvankelijk in de bedoeling lag, bg de Koepoort, doch in het plantsoen op het Ravelijn, tegenover het gebouw van het Leger des Hells. Zooals bekend werd de bouw eenigen tijd geleden aanbesteed en gegund. Niet bepaald aangenaam. Vrijdag middag hebben de reizigers van de bus Middelburg-Goes 'n onaangenaam avon tuur meegemaakt. Te Nieuwland sloeg de motor van de bus af en alle pogingen van den chauffeur om deze weer op gang te brengen mislukten. Bjj telefonische in formatie bleek, dat men te Goes geen bus over had, zoodat men moest wach ten op een bus van den laatsten dienst. Deze heeft, nadat de passagiers twee uur hadden zitten trappelen van ongeduld en koude, de bus weer op gang getrokken. Steenkoleridiefstal. Vrijdagavond kwam een agent van politie in de De Ruyterlaan twee mannen tegen, die een zak steenkool bij zich hadden. De politie vond dit verdacht en zijn argwaan groei de nog toen hg vernam, dat de zak „ge- vonden" was. Het bleek echter dat zij de kolen haddén gestolen van een voor de gasfabriek bestemde wagon met steen kool. Beide mannen zijn in arrest gesteld. Zuid-Beveland. 's-Gravertpolder. Vrijdag werd in de bijzondere school de overgangsles gege ven van de alg. tuinbouwcursus. Het hoofd van den cursus, dhr Slotboom, opende met gebed en ondervroeg daar na de cursisten- Daarna vroegen dhrn Buteijn en Ver- schuure (vakonderwijzers) over het vak fruitteelt. Hierna verkreeg Ir de Bakker, ass. tuinbouwconsulent het woord, welke zijn voldoening uitsprak over het resultaat van het onderwijs. Hij gaf den leerlingen den raad de theorie in de practijk toe te passen, opdat ons land de reputatie van goede en mooie tuinbouwproducten te leveren, behouden moge. Dhr Hoekman, voorzitter van de com missie van toezicht, sprak eveneens een enkel woord van waardeering. Na uitreiking ,der cijferlijsten dankte de cursist Markusse de leeraren voor het genoten onderwijs. Waarde. Vrijdagavond hield de S. V. Waarde haar eerste jaarvergadering. Voorzitter dhr M. van Houte. Uit het fi nancieel verslag van den penningmees ter bleek, dat er een tekort was van f 40,40, hoofdzakelijk ontstaan door de oprichtingskosten. De aftredende be stuursleden J. van Burg en M. v. Houte werden herkozen, terwijl in de plaats van A. Mol, die niet herkiesbaar was, ge kozen werd M. Kamerling. In de twaalf- tal-commissie werden herkozen A. Braam Jan Weber en Antje Waterman. Besloten werd toe te treden tot de Medische sportkeuring. Yerseke. Naar wij vernemen zal 26 Maart a.s. voor de oesterkweekers de be kende Dr Korringa, bioloog te Bergen op Zoom, een lezing houden over Weten schappelijke onderzoekingen in dienst der oestercultuur in Zeeland. ties. De heele fabriek kan er wel eens de dupe van worden. Zoo, Greet is het dat. Ja, kind, dat is moeilijk voor je. Je hebt natuurlijk goed gehandeld. Maar jaGa er weg. Dat is veel beter. Je bent met Hoogveld niet getrouwd." „Tante heeft het ook al gezegd, oom. Maar ik doe het niet. Ik heb daar zulk mooi werk." De mededeeling van oom over het ge rucht aangaande de De Bruins heeft haar getroffen. Zou dat juist zijn? En zou Fred dat weten? Heb, is toch niet mogelijk, dat hij in haar een rijk meisje heeft gezien, die de situatie kan redden? Het is toch geen berekening geweest? Zeide hij niet, dat zijn ouders bezwaar zouden maken? Dus dié waren dan toch niet in het complot, als er een complot was! „Kindje", merkt oom Herman zacht sprekend op, „denk je werkelijk zoo aan dien De Bruin?" „Och, ik weet niet," aarzelt Gretha. „Na wat u zegtzooeven, ga ik twijfelen, of er bij hem ernst was. Als die zaak zoo slecht staatmaar, neen, dat geloof ik toch niet." .(Wordt vervolgd.) Duldeloos, maar niet hopeloos, mits AKKERTJES in huis. De AKKERTJES nemen wel niet de oorzaak, maar wel die nare pijnen verrassend snel weg. Tholen en St.-Philipsland. Staven isse. Bij de familie G. alhier is bericht ingekomen, dat htm gehuwde zoon P. G., die reeds eenige jaren met zijn gezin op een landbouwbedrijf in het buitenland werkzaam is, een ernstig on geluk is overkomen. G. is in een peen- molen terecht gekomen, waarbij hij zijn beide voeten verloor. Oud-Vossemeer. In samenwerking met de marechaussee heeft de politie 14 per sonen aangehouden, wegens het afzagen van boomen en diefstal van ruiters. Te gen allen werd proces-verbaal opgemaakt Schouwen-Duiveland. Bruin isse. Zaterdagmiddag werd al hier het stoffelijk overschot van dhr J. van der Wal, drukker-uitgever, ter aarde besteld. Op den doodenakker werd aller eerst het woord gevoerd door Ds J. P. Unger, die den overledene herdacht als een vurig ij veraar voor'het Koninkrijk Gods, zoowel als ambtsdrager, als in zijn zakelijk leven. Namens het personeel sprak dhr J. A. van 't Leven woorden van sympathie en erkentelijkheid. Zijn nagedachtenis zal steeds in hooge eere gehouden worden. JAARVERGADERING KINDERZORG. Maandag had in de gymnastiekzaal der stichting de jaarvergadering plaats van de Vereeniging Kinderzorg te Middelburg. De voorzitter, Ds W. H. Kelder Jr., wees er allereerst op, dat het een jaar van groote zorgen is geweest ook voor kinderzorg, In de eerste plaats past dank aan God, Die geholpen heeft op een wjjze, die gebed en hoop te boven gaat. Op zeer bijzondere wijze heeft de vereeniging Zijn hulp ondervonden. Spr. wekt allen op vast te staan in het geloof aan den Heere. Daarbij moet men ook in de toekomst zien. Spr. wijst er de af gevaardigden op, dat Kinderzorg het i werk is van de diaconieën, dus een werk der kerkelijke gemeenten: Men moet too- nen, dat er in Zeeland een kerk is, die haar roepingverstaat, ook in deze cri- tieke tijden. Het aantal voogdijkinderen is toegeno men. Men zal naar meer ruimte moeten uitzien, in de eerste plaats naar een apart kleuterhuis. De babyafdeel ing is overbelast. Men moet gelooven, dat God wegen en middelen zal geven om de moeilijkheden te bestrijden, directeur en alle medewerkenden weten zich gedragen door Hem. Spr. heette allen welkom, in het bij zonder Mr Baron van der Feltz als voor zitter van den Voogdijraad. Spr. wees op een extra-gift van f 25 van Biezelinge, een voorbeeld ter navolging. Hierna heeft de secretaris, Ds P h. A. Warners, het jaarverslag over 1941 uitgebracht. Daarin wees hij er op, dat Kinderzorg een gezin is van 140 perso nen. Telkens is het bestuur in zijn zor gen beschaamd, dank zij Gods hulp. De secretaris brengt bijzonderen dank aan den penningmeester, Ds de Vries; den nieuwen directeur, den heer De Bruin, en het personeel. Het aantal opgenomen pupillen be droeg 43, van wie 28 voogdijkinderen en 15 vrije kinderen. Op 31 December be droeg het aantal pupillen in de stichting 122 en daarbuiten 10, samen 132. Spr. stond o.a. verder stil bij wat aan de gebouwen is gerestaureerd en opge knapt. Ook hij wijst op de wensche- lijkheid van een babyhuis. De penningmeester, Ds J. de Vries, lichtte de rekening 1941 en de begroo ting 1942 toe. Spr. wees er op, dat men thans door middel van een Kinderzorg- i film propaganda maakt, wat een bruto- bedrag van ongeveer f 500 opbracht. Spr zeide, dat de regeering het z.g.n. alge meen subsidie niet meer uitkeert, doch dat daartegenover de verpleeggelden iets zullen worden verhoogd. - Spr. brengt dank aan de kerkeraden, die hun bijdrage verdubbelden, doch het spijt hem, dat er zijn, die dit slechts voor één jaar deden en nog meer, dat er twee zijn, die de bijdrage verlaagden. Hij dringt er op aan bij de kerkeraden om jaarlijks minstens één collecte te houden. Spr. wekt de diaconieën op om steun te verleenen als een op zich zelf I staand Kleuterhuis tot stand zal komen. De voorzitter bracht grooten dank aan Ds de Vries voor hetgeen hij ook nu weer voor de financiën heeft, gedaan, maar ook aan den tweeden penningmeester, den heer C. C. Mantz en Ds C. v. d. Waa, die hem daarbij assisteeren. De directeur, de heer D. de Bruin, zei de, dat men tot nu toe alles in verleden tijd heeft gehoord, maar men moet ook blikken naar de toekomst. Het belang rijkste deel van het werk is de godsdien stige opvoeding van het kind. De ont wrichting begint reeds, als de ouders hun kinderen geen godsdienstige opvoeding geven. Waar de ouders ophouden voor hun kinderen behoorlijk te zorgen, moet het werk der stichting beginnen. Dat wil niet zeggen, dat het leven dezer kinderen zonder afwisseling en vrooljjkheid moet zijn. Spr. hoopt, dat men er toe zal ko men in geheel Zeeland een Kinderzorg- zondag te houden. Opbouw en uitbreiding mogen niet on der de omstandigheden lijden. Tientallen kinderen wachten op een plaats. Niet al leen een kleuterhuis moet er komen, maar ook een observatiehuis voor Zeeland, op dat jeugdige personen niet meer in het huis van bewaring behoeven te worden gedetineerd. De voorzitter verkreeg daarop machti ging van de vergadering voor het bestuur om eventueel een pand voor een kleuter huis te koopen op te huren In de middagvergadering deelde de voorzitter mee, dat de collecte aan de koffietafel een bedrag van f 38.02 heeft opgebracht, waarna hij speciaal verwel komde den kinderrechter, Mr A. van der Hoop en den secretaris van den Voogdijraad, Mr P. C. Adriaanse. Nog kon worden medegedeeld, dat herkozen zijn als bestuursleden de heeren Ds J. de Vries te Goes, C. C. Mantz te Goes, Dr L. J. Cazemier te Terneuzen, J. Jasperse te Koudekerke D. Vleugel te Wolphaartsdijk en A. de Bruyne te Goes. Hierna verkreeg Dr F. de Stoppelaar, tuberculose-arts, gelegenheid een inlei ding te houden over: „Geneeskun dige voorzorg in Inrich ting e n". Aan de hand van een afschrift van een archiefstuk beschreef spr. een epidemie (waarschijnlijk typhus) imeen weeshuis in 17744'en deelde hij een en ander mede over straffen, die in zulke inichtingen ge- j geven werden, en over de baldadigheid, en tuchteloosheid, die veroorzaakt wer den door de onvoldoende leiding en de sombere, kazerne-achtige gebouwen. Als tegenstelling daarmee leidde spr. zijn ge hoor in een moderne, goed geleide inrich ting, waar ziekten niet méér voorkomen dan in een normaal groot gezin, waar tucht en orde he'erschen, en de leiding

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2