OORLOGSSCHADE neemn Akkertje f 800.000.000.- DE PIONIERE AFDEELING B Binnenland Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Gemengd Nieuws IVERZEKERIN6 MAATSCHAPPIJ De schade-uitkeering ge schiedt binnen twee maanden na afloop van elk halfjaar. 1 MAART 1942 VRAAGT INLICHTINGEN AAN UW ASSURANTIE-BEZORGER I De Nederlandsche Pifns filler WINTERHULP NEDERLAND. Da laatste ronde. In de afgeloopen weken hebben vele Nederlanders zich van hun besten kant doen kennen. Hoewel zijzelf krap-in hun brandstof zaten, hebben zij afstand van hout en kolen gedaan om hun medemen- schen, die niets meer hadden, en die ver kleumden, aan eenlge warmte te helpen. Deze offervaardigheid verdient hooge waardeering. De bezittenden gaven; zij dienden de gemeenschap. De winter duurt voort. Velen in onze provincie heb ben gebrek. Volwassenen en jongeren ^verkleumen en lijden honger. Gelukkig is er thans een wijd vertakte organisa tie, die den strijd met de armoede aan bindt en die alles in het werk stelt om de nooden te lenigen. Dat is Winterhulpl De instelling, die vraagt om.... te kun nen geven. Dezer dagen doet Winter hulp door middel van een lijstencollecte dit seizoen voor het laatst een beroep op uw offervaardigheid. Zij vraagt niets van uw schaarsche kolen voorraad; zij vraagt geld. Vele menschen, die geld hebben, moeten zich thans veel ontzeggen. 'Dat is niet prettig, maar daar staat tegen over, dat zij thans gemakkelijk zich kun nen voorstellen, wat degenen, die in gel delijke nood verkeeren, dan wel moeten ontbeeren. Daarom kan deze lijstencollecte van Winterhulp een financieel succes worden. Offert van uw financieele overvloed voor den medemensch, die het 100 maal slechter heeft dan gij. Overwint vooroordeelen en geruchten. Geeft breed en menschelijkl Er is zooveel nood, zooveel leed in ons gewest te over- winnenl Een tweede uitzonderingsbepaling ia van toepassing, indien van een bedrijf de som van de oppervlakten blijvend gras land en bouwland, waaronder kunstweide begrepen is, grooter of kleine geworden is. In dat geval wordt de toegestane op pervlakte ruwvoeder evenredig .vermeer derd of verminderd. Als aanvulling op de hierboven ge schetste bepalingen over het ruwvoeder is tenslotte bepaald, dat het aanleggen van kunstweiden en bhjvepd grasland verboden is. Dit verbod geldt echter niet voor kunstweiden, welke uitsluitend ge schikt zijn voor eenjarig gebruik. Het verbod geldt bovendien niet, indien voor het aanleggen dpor den Productiecom missaris vergunning is verleend. Het s c h e.u ren van gras land. Aangezien verondersteld mag worden, dat de regeling inzake het scheu ren en de scheurpremie voldoende be kend is, worden hieronder slechts in het kort de betreffende nieuwe aanvullings bepalingen behandeld. Indien op het gescheurde perceel in 1942 koolzaad is geoogst, bedraagt de premie f 250 per ha gemeten maat, evenals dit het geval is bij de uitbreiding van de aardappelteelt. Op de oppervlakte, die voor scheur premie in aanmerking komt, wordt in mindering gebracht de door den teler on rechtmatig met haver, peulvruchten, kar- wjj, gele en bruine mosterd, spelt, evene of hennep beteelde oppervlakte. Over schrijdt de teler dus zonder vergunning de voor deze teelten toegestane opper vlakte, dan wordt over een overeenkom stige oppervlakte de scheurpremie inge houden. Op de voor premie in aanmerking ko mende oppervlakte wordt eveneens in mindering gebracht de oppervlakte ruw voeder, die, al dan niet met vergunning, boven de toegestane oppervlakte op het bedrijf aanwezig is. Ten slotte kan een gedeelte van de premie nog worden ingehouden in geval de teler vergunning krijgt meer peul vruchten te verbouwen dan het gemid delde van 1940 en 1941 en by de daar aan verbonden verplichting tot uitbrei ding van z^n koolzaadteelt niet nakomt. Het afmaaienvan onrijpe granen en van onrijp kool zaad. Evenals voor den oogst 1941 is thans bepaald, dat het afmaaien van on rijpe tórwe, rogge, gerst, haver en boek weit en van onrijp koolzaad zonder ver gunning verboden is. Thans is echter ook voor het afmaaien van groene mais een vergunning vereischt. s» Het verbod geldt echter plet voor het afmaaien van groene rogge, bestemd voor strooband of indien het afmaaien van de rogge geschiedt voor 10 Mei 1942 FEUILLETON 63) -o- Gretha heeft het gevoel, dat de men schen iets weten. Maar zekerheid ont vangt ze niet. Niemand spreekt er met haar over.-Zij gaat eiken Zondag naar Laagveld, in de vrees, Fred te zullen ontmoeten.Maar ze ziet hem niet. Op haar brief heeft zij taal nog teeken ver nomen. Neen, zij is de oude niet meer. Het is of er iets is geknakt Zij eet minder. Ook de slaap is onrustig. Zij vermagert. Zij ziet er bleek uit. Twee weken iater deelt Botterweg mee: „Er is een brief gekomen,van de firma De Bruin. In September moet de schuur ontruimd zijn. Die hebben ze noodig voor het bedrijf; Wat zullen we doen?" Gretha wéét: die schuur hebben ze niet noodig. Fred heeft het haar dui delijk gezegd. Verdonk trouwens ook. Is dit werk van Fred? Een soort wraakne ming? Ze kan het haast niet gelooven. 'tls een zakelijk briefje, gericht aan en daarna als hoofdgewas op de betref fende oppervlakte tarwe, gerst, haver, boekweit; korrelmais, stamboonen, man- gelwortelen, voederbleten, voederworte len, koolrapen, suikerbieten, aardappelen, hennep ,of cichorei wordt geteeld. Voorzoover de teelt van deze gewassen aan beperkingen onderworpen is, gelden deze bepalingen uiteraard ook voor deze teelt na de snijrogge. Strafbepalingen. ZooalB hier- b o v e n is uiteengezet, 1b aan het niet- nakomen van de teeltbeperkingen voor de overtreders het onmiddellijk geldelijk nadeel verbonden, dat zij een eventueel recht op scheurpremie geheel of gedeel telijk verliezen. Daarnaast stellen zjj zich uit den aard der zaak aan een straf- of tuchtrechtelijke vervolging bloot. In verband met het groote belang, dat aan de juiste naleving der bepalingen op het gebied der bodemproductie is ver bonden, is echter bovendien voor eeni- gen tjjd een nieuwe bepaling in de Bo- demproductiewet 1939 opgenomen, wel ke het mogelijk maakt, om overtredin gen in nog sterkere mate tegen te gaan. Deze bepaling houdt in, dat aan een over treder hét gebruik van zijn gronden en bedrijfsgebouwen kan worden ohtzegd en aan andere personen of instellingen toe gekend worden. Met nadruk wordt een ieder er op ge» wezen, dat ook deze bepaling zonder aar zeling op overtreders van de bovenstaan de teeltregeling zal worden toegepast. ONDERLINGE GEVESTIGD TE "S-GRAVENHAG6 BESTUUR- L.C F.E.yAN HELDEN TUCKER. A. A. B. BÖCKER. M,. J MONTUN. N. J. GROBBEN, f. E. EVERS Verzekering van risico's, welke door aard of omvang niet in de Afdeeling A geaccepteerd kunnen worden, zooals fabrieken, groote gebouwen, goederen in publieke opslag plaatsen, kassen en waren huizen, enz. In het per 28 Februari j.l. geëindigde halfjaar was verzekerd voor ruim De voorschotheffing bedraagt1 per mille per halfjaar. De maximale naheffing is 9 per mille per halfjaar. Aanvang nieuw verzekerings- halfjaar: GESCHENK VOOR DE JEUGD. Te Utrecht is aan den Nat. Jeugdstorm als geschenk van den jeugdleider van het Duitsche rijk een buste van den Fiih- rer overgedragen als uiting van de har- telijké verbondenheid tusschen Hitier Ju- gend en Nationalen Jeugdstorm. In tegenwoordigheid van den leider der hoofdafdeeling „Politischer Auf- bau" P. G. Volkmar, als vertegenwoordi ger van commissaris-generaal Schmidt en van een vertegenwoordiger van den gemachtigde voor de provincie Utrecht, van de leidersstaven van den Nationalen Jeugdstorm en van de Befehlstelle der Hitier Jugend hield Hauptbannführer dr Lindenburger een korte toespraak. Hij bracht de groeten van den Reichsju- gendführer over en betoogde, dat de jeugd der Germaansche landen gemeen schappelijk den weg baant voor de na- tionaal-socialistische wereldbeschouwing. Botterweg. Onderteekend door den ouden De Bruin. „Wat zullen we nu doen?" vraagt Botterweg. „Ik heb dat lapje grond nog in handen. .Dat is met den eigenaar vast gesteld." „Koop het," zegt Gretha resoluut. „Vol gende week zal ik met mijn oom praten en schrijf u dan. Als er gauw gebouwd wordt, kan het dan klaar zijn met Sep tember?" „O, met gemak." „Dan doen we dat", zegt Gretha mat. Geleidelijk heeft zij haar evenwicht te ruggekregen. De strijd is uitgestreden. De overwinning is behaald. Zij kan rus tig over het gebeurde denken. Maar Fred de Bruin is toch niet uit haar gedachten. Nog één Zondag is zij in Laagveld. Dan begint: de vacantie. Zij snakt er naar, Moet eens weg. Met oom en tante zal zij oen reisje maken. Er is nog iemand, die vacantieohard noodig heeft. Domineo Hengema voelt zich moe. Hij is niet in orde. Hij zal drie weken weggaan. Den eersten Zon dag na zijn vertrek preekt er een can- didaat. Hij heet Van Vliet. Gretha heeft gepeinsd bij het hooren van dien naam. De N.J.S. heeft dezen weg schouder aan schouder met de H. J. in Nederland be treden. Deze weg zal ook voortaan door beide in zegevierenden stormpas wor den afgelegd, welke tegenstanders zich ook mogen voordoen. Het doel is een groot, geordend Europa met Adolf Hit ler als leider van alle Germanen. De leider van den N.J.S., hoofdstor- mer C. van Geelkerken, dankte in har telijke bewoordingen voor het geschenk en legde bijzonder den nadruk op zijn hartelijke, vriendschappelijke verhou ding met den Reichsjugendfiihrer, Ar thur Axmann. Hij spoorde zijn kamera den aan vast te-houden en in het geloof aan de nationaal-socialistische idee ver der te marcheeren. Burg emeeste ris. Ih den ouderdom van 56 jaar is te Gro ningen plotseling overleden de heer L. F. Britzei, burgemeester van de gemeente Usquert. DINSDAG 10 MAART. 's Morgens tot 8.07 u. 's Avonds van 19.35 u. DE VOLKSTUINTJES. Uit de gegevens welke de laatste we ken bij het tuinbouwconsulentschap zijn binnengekomen, blijkt, dat voor de volks tuinen, zooals uiteraard te verwachten was, in de eerste plaats belangstelling bestaat bjj de steden in ons gewest. In de plattelandsgemeenten beschikt men in het algémeen over een tuin of lapje grond. Middelburg heeft het areaal der volks tuintjes met twee ha weten te vergroo- ten, door gebruik te maken van het ter rein langs den Domburgschen water gang. Te Vlissingen bestaan de nog vrij lig gende gemeentegronden, uit stukken ter rein met opgespoten grond. Deze zijn voor de volkstuinderij niet geschikt. Te Goes is reeds het vorig jaar, alles wat geschikt was voor volkstuintjes uit gegeven. Breskens krijgt er dit jaar ook nog enkele tuintjes bij, doch te Zierik- zee en Hulst is uitbreiding niet mogelijk. Te Terneuzen schijt er in 't geheel geen mogelijkheid voor te zijn. Wat het scheuren van plantsoenen en parken betreft, kan worden opgemerkt, dat de omvang der plantsoenen ofwel de ligging, in de meeste steden onzer pro vincie in het algemeen niet van dien aard is, dat scheuren de moeite loont. Goes zal een gedeelte van zijn plant soenen ten offer brengen voor de aard appelteelt en gras-oogst. Besmettelijke ziektert. In de week van 22 tot en met 28 Fe bruari kwamen in deze provinctfe 5 ge vallen van roodvonk voor, n.l. 3 té Sint Laurens en 1 in elk der gemeente Vlis singen en 's-Heer Arendskerke. Voorts kwamen twee gevallen van diphterie voor te Graauw en Langendam. Middelburg. De bezorgers van de bij de burgerij ingezamelde brandstoffen, werden alom met vreugde begroet. Op de bovenzaal van de Vergenoe ging zijn reeds verschillende personen van de daar geboden warmte komen pro- fiteeren en vooral de jeugd' amuseerde zich hier best. Er zyn onder de gas- en electrici- teitsverbruikers velen, die denken goed te doen hun geheele rantsoen op te ge bruiken, omdat zjj vreeten anders voor eenzelfde periode in volgende jaren toe wijzingen te krijgen, die gebaseerd zqn op wat zij nu verbruiken. Bij informatie is ons gebleken, dat daarvan ter bevoeg- der plaatse niets bekend is. Het zou ook zeer onbillijk zijn de zuinigheid te straf fen. Vlissingen. Deze week zal in de niet-verduis- terde afdeelingen der N. V. Mij „De Schelde" als volgt worden gewerkt: Werklieden van 16 jaar en ouder: Maandag tot en met Vrijdag 8.1513 u.; en van 13.4518.30 u.; Zaterdag van 8.15—13 u. Werklieden beneden 16 jaar: Maandag tot en met Vrijdag van 8.15 13 u. en van 13.4517.30 u., Zaterdag van 8.1513 u. Tot haar een licht opging: over Henk van Vliet heeft Kees Veersema wel eens gesproken. Zij hoort den candidaat niet. Want dan zit zij al in Groningen. Met vacantie om tot rust te komen. Zij herademt. Het is goed, dat zij Hoogveld voor eenige weken heeft vaarwel gezegd. XL Er komt een lokaaL Gretha vertelt niet zoo enthousiast over Hoogveld en Laagveld als in de Kerst- en Paaschvacantie. En met' be zorgdheid slaat haar tante haar gade. Zij ziet er zoo smalletjes uit Het is Lotte Veersema ook opgevallen. „Je hebt je overwerkt, Gfreet," conclu deert zij. I Gretha schudt het hoofd: neen, dat is 't niet. Wat het __wèl is, zij vertelt het niet. Tenminste niet aan Lotte, hoeveel zij ook van haar vriendin houdt. Maar tante Cor komt het te weten. Het is den dag vóór zij naar Duitschland zullen ver trekken, een reisje van tien dagen. Lan ger kan Vanvelden niet weg. (Wordt vervolgd.) Goes. Op Donderdag 26 Maart a.s. zal in de Prins van Oranje, met medewerking van het Toonkunstkoor (Dir. Otto Lies) o.m. de uitvoering plaats hebben van ,,L' Enfant Prodigue" (De verloren zoon) Scène Lyrique, van Claude Debussy. Solisten zjjn: Theo van der Pas (piano), Maria Struycken-van den Adel (sopraan) Th. de Groen (tenor) en Bram van der Stap (bariton). De eerste uitvoering in Goes van dit hoogst interessante werk belooft een muzikale gebeurtenis van beteekenis te worden. Zuid-Beveland. Kloetinge. Donderdagmiddag hield de Vereeniging voor Wijkverpleging voor Kloetinge, 's Gravenpolder en 's H. Abts- kerke haar jaarlqksche algemeene ver gadering in het gemeentehuis te Kloetin ge, onder voorzitterschap van dokter Wouda. Zuster Milhous was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Voor ern stige gevallen is Zuster Wagenaar van Kloetinge in de bres gesprongen. Naar aanleiding van een schrijven van het De partement van Sociale Zaken werd de in 1936 toegepaste korting van 5 pet. op het salaris van de zuster ingetrokken. De voorzitter sprak woorden van dank jegens zuster Milhous, die haar vrucht dragend werk in 1941 als steeds met veel animo heeft verricht. Blijkens het ver slag van de zuster bedroeg het aantal verpleegden over de geheele wijk 62, werd er 2225 maal hulp verleend en be droeg het aantal afgelegde bezoeken 2393. In het belang van de t.b.c.-bestry- ding werden 71 gezinnen bezocht. Het aantal afgelegde huisbezoeken bedroeg 247 en het aantal bezoeken voor maat schappelijk werk 354. Drie patiënten werden gedéeltelijk voor rekening der Vereeniging verpleegd. Op de consulta- tiebureaux voor zuigelingen te Kloetinge en te 's Gravenpolder werden 44 spreek uren gehouden. Er werden 339 consulten verstrekt. De voorzitter bracht in herinnering, dat de Vereeniging op 22 Dec.1941 25 jaar bestond. Van de oprichters, is nie mand meer in leven. De rekening over 1941 werd nagezien en goedgekeurd met een totaal aan in komsten van f 5556,34 en aan uitgaven van f 3447.67, dus met een batig slot van f2108.67. De voorzitter wees er op dat het batig slot van de vorige rekening met f 427 is ingeteerd. Als dit zoo door gaat, zou dit voor de financiën der Ver eeniging catastrophaal kunnen worden. Na eenige bespreking werd besloten er bij het burgerlijk armbestuur te 's Heer Abtskerke op aan te dringen zijn besluit tot vermindering van het subsidie onge daan te maken. Tevens zal aan de kerk voogdij van de Ned. Herv.,Gem. te 's H. Abtskerke worden verzocht wederom de Vereeniging financieel te steunen. Ds C." A. Evelein te 's H. Abtskerke werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen. 't Is winter, zorgt voor Uw ge zondheid, nu meer dan ooitl Neemt bij de eerste verschijn- selen AKKERTJES, dan zet zoo'n kou gewoonlijk niet door. Kapalle. De burgemeester heeft den naam Wilhelminastraat gewijzigd in Moolhoekstraat en de Julian astraat in Spaarlingsstraat. De Coöp. Kolenbond U.A. „Ons Voordeel" kwam in het lokaal Obadja in algemeene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr J. Ganseman- Bayens. In zijn openingswoord merkt de voor zitter op dat de Kolenbond jubileert; 28 Oct, 1941 was het 50 jaar geleden dat de bond werd opgericht. Als een bijzonderheid mag wel meege deeld worden dat ook de secr.-penningm. mede jubileert. De heer K. C. Schrier is thans ook 50 jaar onafgebroken be stuurslid geweest. Zoo iets valt zelden voor. De heer Schrier was de leidende figuur in den werkelijkenzin. Steeds stond hij in de voorste gelederen. De voorzitter stelt voor den heer Schrier een aandenken te offreeren, hetwelk met dank aanvaard werd. Herkozen werden de aftredende be stuursleden de heeren M. Bom en St. Slabbekoorn. In de vacature van den secr.-penningm. de heer W. K. C. Schrier werd gekozen de heer C. J. Huissoon. Aanvaard werd het bestuursvoorstel inzake de salarisregeling van voorzitter, secr.-penningm. en Commissaris. Uit,het verslag van den secr.-pen- ningm. bleek, dat in totaal was ontvan gen f 7497.45. Het nadeelig saldo bedroeg dit jaar f 234.77. Dit nadeelig saldo kon gedekt worden. 1941 begon met 337 le den, waarvan 256 afnemers. In kort bestek gaf de heer Schrier een overzicht vin het ontstaan en den groei van den bond. De heeren H. Mallekote en N. Remijnse gaven den eersten stoot, 74 leden traden direct toe. In het bestuur werden gekozen de heeren L. Eversdijk als voorz., W, K, C, Schrier seer,, M. Ver- hage penningm. Deze functie van pen ningmeester wérd spoedig bjj het secre tariaat gevoegd, zoodat de heer Schrier dit bleef tot heden. Zijn leeftijd noopt hem thans te moeten bedanken. Nadat een royeering van 19 leden plaats had, omdat deze j te weinig kolen hadden afgenomen, deelde de voorz. mee dat het lossen was gegund aan dhr Van der Plassche en het vervoer aan dhr Jan van Liere Mz. De entree voor nieuwe leden werd be paald op f 2 per lid. Oudelande. Donderdag werd in de O. L. school alhier de jaarlijksche ouder avond gehouden, welke druk bezocht was. Het hoofd der school, de heer Blomaard, bracht uitvoerig verslag uit en hield een lezing over het onderwerp „Het nut van ouderavonden". Mej, Groe- newege las voor uit het boek „Bartje zoekt het geluk" en de heer De Beste las een stukje voor in Zeeuwsch dialect. Er werd nog medegedeeld, dat de kinde ren morgen onderzocht zullen worden voor t.b.c. Walcheren. Arnemuiden. Zaterdagmiddag reed M. S. alhier per fiets over het Arne-kanaal Onder de spoorbrug zakte hij met de fiets door het ijs. Daar hij zwemmen kon, wist hij zich zelf te redden. Ter waarschuwing is bij de open plaats een roode vlag ge plaatst. Domburg. Voor een geheel gevulde zaal hield Vrijdagavond de Zangvereen. „Volharding leidt tot het doel" een zang avond voor genoodigden. Het program ma werd op verdienstelijke wijze uitge voerd. De directeur, de heer H. J, Adri- aanse vap Middelburg, en zijn koor mo gen met voldoening op deze mooie uit voering terugzien. Vrouwenpolder. Woensdagavond hield de Jongelingsvereeniging op G. G. al hier haar 32ste jaarvergadering onder leiding van den voorzitter P. Dekker, 't Jaarverslag van den secr. getuigde van een gezond en opgewekt vereenigingsle- ven. Dhr C. L. v. Dis hield een inleiding over: De jongeling en het wereldleven. Verder werd de avond gevuld met een voordracht, naamraadspel, enz. Ds de Vries sloot dezen zeer geslaagden feest avond. De Geref. Knapenvereeniging Sa- muël hield haar jaarvergadering onder leiding van dhr P. Duvekot. Verslagen werden uitgebracht door secr. en pen ningm. Hieruit bleek dat er een opge wekt vereenigingsleven heerscht. De avond werd gevuld met voordrachten en opstellen. Ds de Vries sloot met dank gebed dezen feestavond. Tholen en St.-Philipsland. Tholen. Morgen (Dinsdag) hoopt het echtpaar J. SchotGeuze zyn 50-jarige echtvereeniging te vieren. Op initiatief van den burgemeester is een ommegang door de gemeente ge daan voor 't ophalen van brandstoffen by de burgers die wat kunnen missen. Het resultaat is gunstig geweest, zoodat vele gezinnen weer aan wat brandstof zjjn geholpen kunnen worden. Schouwen-Duiveland. Bruinisse. In de vergadering van de afdeeling van Het Groene Kruis waren niet'minder dan 144 leden aanwezig, w.o. de beide doktoren en de dames-leden. Voorzitter de heer C. Koelmana. De secr. dhr M. Vijverberg bracht het jaarver slag uit. Wellicht zijn voor de vereeniging groote en ingrijpende veranderingen op til. Dr de Koek, die van het begin af be stuurslid der vereeniging was geweest, meende naar aanleiding van het voorge vallene op de vorige vergadering te moe ten bedanken. Zuster van den Berge bracht 4034 be zoeken in 48 gezinnen, plus nog 306 be zoeken voor de t.b.c.-bestrijding. Aan 47 gezinnen werd verplegingsmateriaal uit gereikt. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de vacature-Dr De Koek wordt ge kozen Dr Bruinzeel met 111 stemmen, tegen 29 st. op Dr Van Dop. De penningmeester dhr L. J. de Jonge deelde in zyn verslag mede, dat in to taal was ontvangen, met inbegrip van het batig saldo der vorige rekening f4186.94, uitgegeven f 1690.82, zoodat er een batig saldo is van f 2496.12, zijnde f 496.12 gewone dienst en f 2000 kapi taal dienst. Bq de rondvraag rapporteert de heer Hoek over een consultatiebureau voor zuigelingenzorg. Dit wordt verwezen naar het bestuur. De strijd tegen den clandestienen handel. Donderdag hebben de te Ede gestation- neerde ambtenaren van den C.C.C.D., in nauwe samenwerking met een tweetal rechercheurs van het Edesche politie corps, speciaal belast met economische zaken, opnieuw en met succes een razzia gehouden onder smokkelaars en andere personen, die zieb met den zwarten han del inlaten en er zich voornamelijk mee bezig houden levensmiddelen van het Veluwsehe platteland over te bi'engen naar de groote steden. Reeds voor het aanbreken van den dag hadden de beambten post gevat bij het station, waar hun aandacht al spoe dig werd getrokken door een drietal per sonen, die stuk voor stuk opvielen door hun corpulentie en deswegen werden aangehouden. Het corpulente drietal werd naar het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2