DE PIONIERE SJANGHAI. (D.N.B.) Naar uit Ba tavia wordt gemeld, heeft generaal Wa« veil alvorens Java te verlaten, een bood schap gericht tot de bevolking van Ne- derlandsch-Indië, waarin hij naar het ontvangen bevel verwijst, volgens het welk, „met het oog op de jongste gebeur tenissen, het bevel over de Geallieerde troepen op Java aan Nederlandsche be velhebbers wordt overgelaten". Wanneer verduisteren? Uit de Provincie FEUILLETON Gemengd Nieuws Land-en Tuinbouw Rechtszaken Tabaksteelt. U west, wat WHN beduidt. Welnu, help den mee en stel niet uit. Giro Winterhulp 5553. ton) te z(jn geweest en de N e d e r 1 1 a n d s o h e kruiser „De Ruy t er", welks ondergang werd gemeld, was in werkeiykheid de „Tromp" (3350 ton), Boodschap van Wavell aan de bevolking van Ned.'lndiü. Laatstgenoemden zouden, naar Wavell verder verklaart, „alles doen wat men- schelijkerwijze mogelijk is voor de ver dediging van Java". Deze verandering in het opperbevel zal echter niet betee- kenen, zoo beloofde Wavell, dat de toe voer van vliegtuigen en ander oorlogs- materieel voor de verdediging van Java zou ophouden. Ten slotte richtte generaal Wavell tot de bevolking van Nederlandsch-Indië zijn „oprechte wenschen voor een ge lukkigen afloop van den huidigen strijd". De Britsche berichtendienst meldt uit New Delhi, dat generaal Wavell in Britsch-Indië is aangekomen. BORNEO THANS GEHEEL IN JAPANSCHE HANDEN. (D.N.B.) Domei meldt: Nederlandsch- Javaansche troepen, die ter sterkte van ongeveer 200 man op 50 km. ten Zuid oosten van Singkawang op Borneo zijn aangetroffen, zijn op 27 Februari door Japansche eenheden geheel verslagen. Hiermede is practisch geheel Borneo onder Japansche controle gekomen. DONDERDAG 5 MAART 19«2. 's Morgens tot 8.19 u. 's Avonds van 19.25 u. Middelburg. Een goede les. Een'drietal jongens, die in de Langedelft aan een stapel stee- nen morrelden totdat een deel verschoof, werden betrapt bij dit spelletje door een agent vari politie, die hen gelastte de steenen weer netjes op te stapelen onder zijn toezicht. Het blijft goed gaan. Dinsdag zijn ongeveer 1000 kg steenkolen .en nog een flinke partij brandhout afgehaald en van verschillende personen kreeg men een grooter of kleiner geldsbedrag mee voor het goede doel. Totaal is nu aan een 100-tal gezinnen of personen brand stof bezorgd. Frauduleus slachten. De politie hield gisteren W. aan, kort nadat hij op een achterplaatsje een schaap had geslacht. Het vleesch werd in beslag ge nomen. Zuid-Beveland. Baarland. Dezer dagen trof de heer M. de K. in zijn nieuwe woning alhier een bord „pap" aan, waarvan 3 kinderen en 3 geiten gegeten hebben. Deze „pap" welke naar de K. meende, van meel be reid was, bleek echter gemaakt te zijn van loodarsenaat. De 3 kinderen werden 's nachts allen onwel, terwijl de-3 geiten gestorven zyn. Walcheren. Zoufelande. Benoeming Ge- meentepersoneel. Door de uitbreiding der werkzaamheden ver bonden aan de distributie en door de benoeming van den heer H. Moor, tij delijk ambtenaar ter secretarie, tot ambtenaar in vasten dienst, is het hem niet meer mogelijk het agentschap Zou- telande van de distributiekring St. Lau rens te blijven waarnemen. Op zijn verzoek is' hem dan ook per 1 Maart eervol ontslag verleend als agent van de Distributiekring. Als zoodanig is benoemd de heer L. D. Verschuur. Er is eenige wijziging gebracht in de dagen en uren waarop het distributie kantoor voor het publiek is openge steld. 60) —o— Toch doet werken haar deugd. De dag Vliegt om. Tot haar spijt. Want nu ko men de urén van alleen-zijn weer Zoo gaan een paar dagen voorbij. Zij laat zich nergens zien. Lucie Botterweg komt even informeeren. Zij zoekt 'n uit vlucht. „Naar school gaat wel, maar ver der houd Ik mij rustig, deze week. O ja, Zondag zal zij wel weer naar Laagveld kunnen gaan, is te hopen. Intusschen ,gaat de laster rond. Het halve dorp, behoorende althans tot de gemeente, is al op de hoogte: juffrouw Verlaan en mijnheer De Bruin van Laag-" veld; wie had zooiets achter haar ge zocht'? Het gerucht komt ook Botterweg ter oore. Zijn boekhouder vertélt het hem op het kantoor. Om zich een air te ge ven, lacht hij hartelijk: „Gekheid, man. Zij kent de De Bruins heel goed. Dat weet ik ook. Maar dat is ook alles." Maar ais hij 'alleen is, combineert hij een en ander. Nu wordt dat aanbod van De Bruin, dat iem al te wonderlijk voor- Domburg. Het Ondersteuningsfonds ill old. MsondSoStvciid PT" *3ö <»iion in 1 jnn/«'as het niet mogelijk geworden om de 50 pet, contri- butieverhooging te laten vervallen. Het bestuurslid de heer W. Passchier werd door hem toegesproken in verband met lijn 25-jarig jubileum. Hem werd een paraplule-bak overhandigd, De heer Pas- senier dankte voor deze attentie, Het jaarverslag van den secretaris gaf een ledenverlies aan van drie personen. Het fonds telde eind 1941 165 leden. De penningmeester meldde een ont vangst van f 2160,39 en een uitgaaf van f 2086,71. Alzoo een batig slot van f 73.68. De stand der kas was per 1 Jan. 1942 f 1018.41. In plaats van het niet herkiesbaar z\jnde commissielid A. de Pagter Izn., werd gekozen J. Maranus Azn. De strijd tegen den clandestienen handel. De Heerlensche politie is een zeer grie zelige affaire op het spoor gekomen. Zij ging huiszoeking doen bij zekeren M. v. D. te Schaesberg en ontdekte daar in den kelder een met bloed besmeurde ta fel, met bloed overgoten stoelen en bal ken en eën bijl, die ook duidelijk bloed sporen vertoonde. Wat uit de vuilnisbak te voorschijn kwam was nog griezeliger. Het waren afgehakte teentjes Hoe was de politie tot de huiszoeking gekomen, die zulke lugubere resultaten opleverde? Op den Schaesbergerweg was zij twee mannen tegen gekomen, twee zeer dikke mannen, wat in dezen tijd een zeldzaam heid is. Zij vroeg daarom den twee waar om zij zoo dik waren en deze antwoord den, dat zij zich met het oog op de koude nogal dik hadden gekleed. Bij onderzoek bleek, dat zij inderdaad dik gekleed wa ren. Zij zaten in den letterlijken zin van het woord in een dikke laag spek. Ieder v^n hen had in een zak ingenaaid een half varken op het lichaam gebonden. De zak zat met touwen om hals, buik en beenen tegen het lichaam geschroefd en op die manier wilde het tweetal het varkentje ergens gaan bezorgen. Daar stak de politie een stokje voor en zij nam de beiden: M. v. D. uit Schaesberg en C. J. uit diezelfde gemeente mee. Rechercheurs van den opsporings dienst van de prijsbeheérsching in Noord- Holland hebben bij de voortzetting van hun controle betreffende de prijzen in den grOentenhandel te Amsterdam weer nieuwe overtredingen geconstateerd die tot drastisch ingrijpen aanleiding hebben gegeven. Bij 3 winkeliers en bij een gros sier zijn de voorraden in beslag geno men. Die bij den grossier had een ge wicht van 7000 kg. Al deze groente is dadelijk naar de centrale markt ge bracht en daar'onder de handelaren ver deeld, zoodat deze voorraden niet aan de voedselvoorziening van de hoofdstad zijn onttrokken. Nog in ander opzicht zijn bij den groentenhandel knoeierijen aan het licht gekomen. De opsporingsambtenaren heb ben ontdekt, dat verscheidene vaatjes in gemaakte groenten waarop een netto ge wicht van 5 kg. stond aangegeven, slechts een inhoud van 3 kg. hadden. Bovendien bleek bij het meerendeel dezer vatgroen- ten de kwaliteit zoo slecht te zijn, dat de inhoud voor menschelijke consumptie ongeschikt moest worden verklaard. In de afgeloopen week zijn steekproe ven genomen waarbij reeds verscheidene voorraden wegens overtreding vaii de prijsbepalingsvoorschriften in beslag zijn genomen. In enkele gevallen heeft dat muisje nog een staartje gehad. Zoo zijn o.a. te Edam en te Apeldoorn resp. 3000 èn 500 kg. appelen achterhaald, die voor den zwarten handel waren bestemd. Ook deze voorraden zijn in beslag genomen. Moordaanslag. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een Volkslogement te Haarlem een moord aanslag plaats gehad op de 26-jarige ge scheiden vrouw van R., die in dat loge ment werkzaam was. De 46-jarige koop man D., die betrekkingen met de vrouw had onderhouden, welke relatie eenige weken geleden door haar waren verbro ken, begaf zich te omstreeks 2 uur naar de kamer van de vrouw en bracht haar na een korte woordenwisseling met een kwam, ietwat duidelijker. Hij spreekt met zijn vrouw. En ze zijn het eens, dat er met Gretha gepraat moet worden. Zij dient te weten, dat er achter haar rug gesproken wordt. En als het praatje soms juist mocht blijken, zal hij haar wijzen op haar niet-juist-handelen. Er kan niets goeds uit voortvloeien. Dat zal hij doen. Hij is dat verplicht als ouder ling, Het is al erg genoeg, dat de leden der gemeente onderling kletsen, inplaats van rechtuit naar Gretha te gaan en haar te vermanen. Hij voelt zich ook geroepen, m9t Gre tha te praten, omdat hij haar vriend is. Mocht een onderhoud niet baten, dan neemt hij zich voor zijn vriend Vanvel- den in Groningen in te lichten. Die moet hem eventueel niet later kunnen verwij ten, zich niet bemoeid te hebben met het geval. Als Botterweg en zijn vrouw over het geval spreken het gaat die beiden nu ook duidelijk worden dat het niet-komen van Gretha, deze dagen, méér beteekent dan een lichte ongesteldheid! is het Donderdagmiddag twee uur. „We moeten doortasten", zegt Botter weg. „Ik ga haar vanavond bezoeken." Maar dat is niet noodig. Want om kniptr.es steken toe aan hoofd, schouders en armen. Het slachtoffer is in bewus teloos? n toostend overgebracht naar het St. Ellzahethgasthuis. De dader is ge arresteerd. De moord te Amsterdam. Bij het onderzoek naar den moord ln de Van Hillegaertstraat te Amsterdam, welke ruim 3 weken geleden is gepleegd, ontdekte de recherche dat0het rijwiel van het slachtofför werd vermist, Een signa lement van dit rijwiel is eenige dagen geleden gepubliceerd. De recherche heeft thans een 28-jarige arbeider, -wonende in Zuid, aangehouden, die het bewuste rij wiel heeft verduisterd. Hij wordt er van verdacht den moord te hebben gepleegd, doch hij ontkent zich aan dit misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Kolendampvergiftiging. In een bovenwoning aan het Roermonds plein heeft zich een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, waarbij het echtpaar W. het Jeven heeft verloren. Man en vrouw werden bewusteloos te bed aangetroffen., In een aangrenzende kamer werd een sterke kolendamplucht waargenomen, welke veroorzaakt werd door een in deze kamer staande haard: Hoewel beiden terstond in de frissche lucht werden gebracht, mocht het niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. De man was reeds overleden, de vrouw overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. De belangstelling voor het telen van voedingsgewassen in eigen tuin is mede onder den invloed der huidige om standigheden sterk toegenomen. Wie voedingsgewassen wil verbouwen, maakt te voren een teeltplan. Een plan, dat allereerst antwoord geeft op de vraag: „welke gewassen zal ik verbou wen?" Uit een oogpunt van krachtige voeding zijn aardappelen en peulvruchten, vooral bruine boonen, verreweg het belang rijkst, terwijl, in den zomer als zoodanig het allereerst tuinbgonen en doperwten kunnen worden geoogst. Daarnevens kan men voor gebruik als versche groente of voor den inmaak ook telen: slaboonen, snij boonen, andijvie, witte en roode kool, uien, bieten, ramenas, tomaten of boe renkool. Aardappelen en peulvruchten blijven echter primair; de overige groen ten kunnen worden geteeld naar gelang van de beschikbare oppervlakte. Op de tentoonstelling „Voedingsgewas sen in eigen tuin" wordt den bezoekers gen drietal teeltplannen getoond voor een volkstuin van 225 vierk. meter. Het eerste en meest eenvoudige plan verdeelt de beschikbare- oppervlakte in twee gelijke deelen, n.l. 50 pet. te betelen met aardappelen en 50 pet. met bruine boonen. In het tweede plan wordt even evens 50 pet. van de oppervlakte voor aardappelen gereserveerd; overigens 25 pet. voor bruine boonen, 1214, pet. voor sftamslaboonen en de resteerende 12\Yz pet. voor diverse andere groenten. Het derde plan, is evenals het vorige voor 50 pet. met aardappelen ingedeeld en verder voor 12 pet. met stamslaboo- nen, 7% pet. met -pronkboonen, 7% pet. met tuinboonen, 5 pet. met stamdoperw- ten en 17x/2 pet. met bladgroenten, knol- en wortelgewassen, enz. Goede tuingrond kan per 10 vierk. me ter gemiddeld voortbrengen: aardappe len: 20 kilo; peulvruchten: 24 kilo tuin boonen of 10 kilo doperwten of 28, kilo pronkboonen of 12 kilo slaboonen of 2 a 2% kilo droge bruine boonen; andere gewassen: 35 kilo roode bieten of 40 "kilo koolrapen of 30 kilo roode- of witte kool of 50 kilo late andijvie enz\ Rechtbank te Middelburg. Uitspraken van de Rechtbankzitting van Vrijdag 20 Febr. 1942. 7 mnd. gev. straf was de eisch tegen den 23-jarigen ^os-werkman H. Jansen uit Middelburg, "naar aanleiding van het feit, dat hij resp. een heeren- en dames rijwiel had weggenomen, toebehoorende aan een landbouwer uit Serooskerke en een inwoonster uit Middelburg. Uitspraak kwart over vier, regelrecht uit school, komt Gretha op het kantoor en vraagt hem te spréken. Dien middag, na het eten, hee(t zij Fred een briefje geschreven. Enkele re gels maar. Zij heeft in zoo zakelijk moge lijke termen zijn aanzoek afgewezen. Haar hart deed het nog niet,' zij is er zich van tewust. En het bezwaart haar meer dan zij zeggen kan. Maar de pen deed het wel. En de brief is gepost. En nu handelt zij verder. Als de Gre tha, die snel weet te beslissen. En die de verhoudingen goed ziet. „Ik kom hier," zegt zij, „omdat ik moeilijk bij u thuis er over praten kan. Ik ben Zaterdag naar Laagveld geweest en heb dien grond gezien. De plaats is schitterend gelegen. De grond is groot genoeg. Maar mijnheer Botterweg, we moeten het vriendelijk aanbod van mijn heer De Bruin afwijzen." Zij spreekt met groote moeite. Zij is inbleek. Botterweg heeft medelijden met haar. Hij gaat iets vermoeden. Maar hij moet zich verbaasd toonen. „Hoe nu?" vraagt hij luchtig. „En je was er zoo mee in je schik?-" (Wordt vervolgd.) 6'mnd. gev. straf met aftr. voorarrest tot heden. Diefstal van 7 konijnen, gepleegd op het eind van het vorige jae1- te St. Jan steen, was telaste gelegd aan L. B. V. Rotthier, een te België wonende 29-jarige landbouwer. Eisch 3 mnd. gev. straf. Uitspraak 3 mnd. gev, straf aftrek voor arrest tot heden. A, R, Verminck, een 18-jarlge landbou wersknecht uit Watervliet (B.), had om streeks 6 Januari j.l. ten natfeele van zijn patroon, den landbouwer de Regt uit Biervliet een aantal ledige zakken weg genomen en een tweetal dagen later het zelfde gedaan bij een vroegere baas van hem. Eisch 3 mnd. gev. straf. Uitspraak 3 mnd. gev. straf met aftrek voorarrest tot heden. Wegens het door zijn schuld ontstaan van gemeen gevaar voor goederen, was de eisch tegen den 32-jarigen chauffeur P. D. 'Kole uit "V&rseke, een geldljfcete van f 75 of 50 d. h. Op 16 Aug. van het vorige jaar had verdachte een aansteker gevuld uit een in de schuur van den Koeyer staand benzineblik en d&arna deze aan steker geprobeerd, waardoor vonken waren gevallen in het door verdachte open gelaten blik en brand was ontstaan. Uitspraak f30 b. of 15 d. h. De manufacturier C. M. Dorst uit Nieu- werkerk, 38 jaar oud, werd verdacht van het feit, dat hij zich op 26 September van het vorige jaar te Ouwerkerk zou hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een 6-tal zakken tarwe. De uitspraak luidde 3 weken gev. straf met aftrek van enkele dagen voorarrest, terwijl de eisch was 3 weken gev. straf. Tegen den -40-jarigen landbouwer S. Duinhouwer uit Brouwershaven, die na zich met geweld toegang te hebben ver schaft tot de woning van den arbeider Viergever aldaar uit een kast had weg genomen eenige zakdoeken, luidde de eisch 3 mnd. gev. straf, terwijl een twee tal helers, n.l. de 16-jarige L. Boot en C. 'J. v. d. Bijl, 31 jaar, eveneens landarbei der, beiden uit Duivendijke, tegen zich hoorden eischen resp. f20 b. of 1 mnd. tuchtschool en f 40 b. of 20 d. h. Uit spraak S. Duinhouwer f30 b. of 15 d. h.; L. Boot f10 b. of 1 week tuchtschool; en C. J. v. d. Bijl f20 b. of 10 d. h. Hooger beroep. Door M. G. Broekhoven, 51 jaar, vee koopman, wonende te Terneuzen, is hoo ger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Econ. rechter te Middelburg van 26 Febr. 1942, waarbij hij wegens „overtreding Slachtverbod" is veroordeeld tot 6 weken hechtenis. Idem door J. Meertens, 25 jaar, bedrijfsleider te Krab- bendijke, tegen het vonnis "van den Poli tierechter te Middelburg van 17 Febr. '42, waarbij hij wegens „mishandeling" js 'veroordeeld tot een week gevangenisstraf. Idem door A. Izeböud, 36 jaar, arbeider te Vlissingen, tegen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 17 Febr. 1P/5|2, waarbij hij wegens „diefstal" is veroordeeld tot(2 maanden gev. straf. Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 27 Febr. 1942. De volgende personen werden gedag vaard J. Broekhoven, 25 jaar, arbeider te Axel, wegens het feit, dat hij opzette lijk een bedrag van f 16,61, toebehoo rende aan A. Vervaet, welk geld hij abu sievelijk had geïnd en aan A. Vervaet moest teruggeven, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Eisch f25 of 15,d. M. Broekhoven, 18 jaar, werkman te Terneuzen, wegens mishandeling van J. L. Mensch. Eisch f 25 of 15 d. Uitspr. f 25 of 10 d. S. de Kezel, 40 jaar, dorscheftknecht te Biervliet, xwegens het aanwezig heb ben van 162 kg. gerst en 518 kg. tarwe. Eisch en uitspr. f50 of 25 d. met verb.- verkl. Zitting van 3 Maart 1942. De volgende personen werden gedag vaard: C. Drabbe, 18 jaar, melkventer te Ter neuzen, wegens diefstal van een tasehje met inhoud. Eisch 1 mnd. gev. straf, uit spraak 14 d. gev. straf. C. Jonker, 22 jaar, te Brouwershaven, wegens beleediging van A^ de Bruine te Haamstede. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. Schot, 30 jaar, visschersknecht te Tholen, wegens diefstal van 12 kg. sui kerbieten. Eisch en uitspraak f lOfcb. of 5 d. h. THEE IN ZICHT. Er is een verheugende mededeeling voor de theeiiefhebbers. De administra tieve moeilijkheden, die een snelle distri butie in den weg stonden, zijn thans overwonnen en met twee of drie weken kan de bevolking het in uitzicht gestelde thee-rantsoon te gemoet zien, meldt de Telegraaf, J. Baart, 42 jaar, landarbeider te Qude- lande, wegens beleediging van Joh, Moer dijk te Baarland. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. 1. C. de Munter, 28 jaar, 2. L. F. de Munter, beiden scharenslijper te Axel, verdachte sub 1 wegens diefstal van een horloge; verdachte sub 2 wegens heling. Eisch en uitspraak, tegen C. de Munter 14 d. gev. straf. Eisch tegen# L. F. de Munter f 25 b. of 10 d. h., uitspraak f 15 b. of 10; d. h. J. van der Sluijs, 36 jaar, schipper, ged. te Werkendam, wegens vernieling van een ruit te^yerseke, welke ruit toe behoorde aan J. L. van Duivendijk. Eisch en uitspraak f20 b. of 10 d. h. De groote behoefte aan tabak is aan leiding, dat voor de teelt van dit pro duct een groote belangstelling aan den dag treedt. Er zal echter alleen dan iets te berei ken zijn, wanneer de teeltvoorschriften nauwkeurig worden opgevolgd. Alleen 'dan is het vèrantwoord, dat cultuurgrond voor tabak wordt gebruikt. In dert laatsten tijd verschijnen in de dagbladen advertenties, waarbij tabaks zaad wordt aangeboden om daarvan in eigen tuin tabak te kweeken. Verschil lende soorten zaad worden daarbij aan geboden en bij dèn eenvoudigen lezer wordt de indruk gevestigd, alsof hij zich op die wijze door eigen teelt van de aller beste tabakssoorten kan voorzien. Tegen een dergelijke voorstelling van zaken moet ten zeerste worden gewaar schuwd. Wel is het mogelijk om uit zaad van diverse variëteiten hier te lande ta baksplanten te kweeken, doch men mag dan niet verwachten, dat de kwaliteit, geur en smaak van het zelf verbouwde product dezelfde zullen zijn alsdan het product, dat gegroeid is in de passende landstreek. Ook bij het telen zelf zijn voor een paVticulier groote moeilijkheden te ver- wachfen. Het zaad dient n.l. vóór het midden van Maart in broeibakken te worden uitgezaaid. Dit is vereischt, om tijdig plantmateriaal van voldoende grootte ter beschikking te hebben. De, plantjes moeten worden uitgeplant zoo spoedig dat mogelijk is. Niet ieder jaar wordt alle blad' vol doende rijp. Men dient dan ook met een slechten zomer rekening te houden en zoo vroeg mogelijk te planten. De datum hiervoor is ongeveer 15 Mei. Later uit- planten verkort den groeitijd. Voordien dient men echter, om een rookbare kwa liteit te oogsten, den grond in den tuin goed bewerkt te hebbqn en tevens flink bemest, waarvoor niet alle meststoffen' geschikt zijn. Tenslotte komt het oogenblik, dat men het blad moet gaan plukken en drogen. Is hiervoor góede ruimte beschikbaar? In de meeste gevallen is het zich behel pen. Er zullen er zijn, die daarvoor nog een schuurtje beschikbaar hebben, doch in vele gevallen met onvoldoende venti latie. Anderen zullen dit op een zolder moeten doen; in de zon mag het niet ge schieden .Houten spijlen voor het'ophan gen zijn niet beschikbaar, zoodat men zich moet behelpen met touwtjes. Treft men dan nog vochtig weer, dan is veel rot.te verwachten en is alle moeite voor niets geweest. En dan, uiteindelijk het fermenteeren. Onder fermenteeren wordt verstaan het tot „broei" brengen van de geoogste tabak. Tijdens dit broeien hebban be paalde omzettingen in het tabaksblad plaa.ts waardoor de tabak-eerst rookbaar wordt. Deze bewerking is door amateurs vrijwel niet uit te voeren, omdat hen hiertoe de noodige vakkennis ontbreekt. Doch deze moeilijkheid is thans voor het grootste deel opgelost, doordat de „tabak kers" in Druten zich bereid hebben ver klaard hun fermenteerinrichtingen en er varing ter beschikking te stellen van de amateurs. Indien tabélk wordt geteeld met de be- De „Dag van den Omroep" is in Studio A. te Hilversum herdacht in tegen woordigheid van vele autoriteiten. Dr ir W. A. Herweyer, directeur-generaal van den Nederlandschen Omroep, tijdens zjjn rede. (Pax Holland-de Haan-m.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2