Kerk en School Geref. Kerkert. Da A. Lauwert. I De classis Leiden der Geref. Kerken besloot in haar jongste vergadering, ge hoord het desbetreffend rapport, aan de kerk van Valkenburg (Z.-H.) de ge vraagde steun toe te zeggen, met dien .verstande echter, dat de deputaten vrij mandaat hebben dit bedrag zoo noo- dig te verhoogen ten bate van het predikantstractement. De kerk van Valkenburg, die nog nimmer'een eigen predikant heeft gehad, werd 1 Jan. 1940 geïnstitueerd en telt thans 246 leden, waarvan 118 belijdende. Neen,n AKKERTJE De Nederlan ds ch e Pijnstiller Domburtiv Onze vroegere dorpsgenoot, dhr Joh, J. C. Bakker, voorheen werk zaam ter inspectie der belastingen te Venlo, werd met ingang van 23 Febr. 1942 benoemd bft het Departement van landbouw en visscherft, en met ingang van bovengenoemden datum te Werk ge steld op de Ned. Akkerbouwoentrale. Leestafel Telegrammen Burgerlijke Stand Ned. Herv. Kerk. Beroepemte Dorkwerd, Gr. (vac. A. Blink Kramer), cand. H. J. André Douwes, hulppred. te Nieuw-Dordrecht; te Zuilen, U. (vac. ~P. C. de Groot). A. Braakman te Rozendaal (Gld.), Drietal! te Bussum (vac. J. A. Schep), E. I. F. Nawyn te Apeldoorn, H. A. Wiersinga te Leiden en N. Willemse të Rotterdam-Charlois. Aangenomen: naar Boskoop (2e pred. pl.)H. de Moor te Nes (W. D.) naar Maastricht (vac. K. W. Derckscn), cand. C. v. Ommen, hulppred. te Leiden. Bedankt: voor IJmuiden (vac. J. Kaptein), J. M. Mulder te Gjessendam en Neder-Hardinxveld. Chr. Geref. Kerk. TweetaM:te Arnhem (vac. L. S. den Boer), N. Baan te Bussum-Naarden en J. Tamminga te Enschedé. Afscheid Ds F. Pijlman. Zondagmiddag nam Ds F. Pijlman afscheid van de Geref. Kerk te Hoek waarbij hij het Woord bediende uit Joh. 17:14a en 17b 'en Joh. 8:32b: Ik heb hun Uw Woord gegeven; Uw Woord is de waarheid, en de waarheid zal u vrij maken. Het thema van de prediking was Christus' gebed voor de ambtsdra gers Zijner Kerk, waarbij nagegaan werd: 1. de gave van het Woord Gods; 2. het wezen van het Woord Gods; 3. de s werking van het Woord Gods. Na de predicatie richtte de scheidende predikant woorden van dank tot den kerkeraad voor de hartelijke medewer king, die hij steeds ontvangen had, tot Ds G. W. v. Houte van Terneuzen als consulent, tot de gemeente voor de gioote vriendschap van haar ondervon den en tot zijn catechisanten. Ds Pijl man werd toegesproken namens de ge meente door ouderling J. P. Scheele, die hem dank bracht voor den toegewijden arbeid, welke hij in het midden der ge meente heeft verricht en door Ds v. Houte namens de classis Axel. Staande zong de gemeente Ds Pijlman Ps. 1214 toe. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Mej. Ds J. M. Eelman neemt 12 April afscheid van dte Doopsgezinde Gem. te Oudebildtzijl en doet 26 April haar intre de te Winterswijk. Ds Ph. F. Faber, die met emeritaat ging, nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Amsterdarh-Sloten, met een preek over 2 Thess. 215. Cand. Joh. Francke, voorheen hulppred. te Breskens, wordt 29 Maart a.s. door Ds J. J. de Vries van Vrouwe polder bevestigd als predikant der Geref. Kerk te H o e k. Na des morgens bevestigd te zijn' door zijn' plaatselijken ambtgenoot, Ds M. van Wijk, deed Ds S. R. Smilde, ge komen van Bilthoven, zijn intrede als, 5e predikant der Geref. Kerk te Rotterdam- Delf shaven. Tekst was Hebr. 8:1 en 2. Naar wjj vernemen heeft Ds A. Lau- wers, em. pred. van de Geref. Kerk te Brussel, dezer dagen het ongeluk gehad door de gladheid te vallen. Hy liep een heupblessuur op en zal geruimen tijd rust moeten hoeden. Hulppredikers, Geref. Kerken: aangenomen naar Aalten, cand. K. P. v. d. Wel te. Leiden. Chr. Geref. Kerk te Middelburg. De diensten vanwege de Chr. Geref. Kerk te Middelburg zullen met in gang van a.s. Zondag weder, om 10 en 3 uur worden gehouden in het kerkge bouw aan de Lange Delft Korte berichten. De classis Leiden der Geref. Kerken heeft in haar jongste vergadering beslo ten geen adhaesie te betuigen aan het voorstel van de kerk van Leiden om de generale synode te verzoeken de mee- ningsverschillen van het agendum af te voeren, maar wel aan Ds H. Meyering, em.-pred. te Katwijk aan Zee en lid van de Generale synode te verzoeken aan de synode mede te deelen, dat de classis unaniem gaarne ziet, dat de behandeling van de leergeschillen indien mogelijk plaats vindt in openbare zitting. De kerkeraad der- Geref. Kerken van EibergenRekken besloot het modera- 1 men der synode te verzoeken de mee- ningsverschillen in Verband met de bij zondere omstandigheden niet in behan- deling te nemen. Kerkelijke verkiezingen. De 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gem. te Axel had tot resultaat, dat het beroepingswerk enz. in handen van den kerkeraad blijft. De uitslag van de 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gemeente te Westkapelle was, dat de verschil lende bevoegdheden in handen blijven van den kerkeraad. Benoemingen. t Benoemd tot hoofd der Herv. School te Bergeijk, P. R. J. Romijn te Jutphaas; benoemd tot onderwyzer(es) aan de Herv. School te Werkendam, A. A. Donker te Gorinchem (tyd.). heeren: A. J. C. Nordlohne, Goes, voor zitter; J. Goedee, Goes, secretaris-pen ningmeester; N. Gelok, Goes; A. L. van Antwerpen, 's-Heer Arendskerke en H. Lacor, Yerseke. Tot klerk bij de politie alhier is benoemd de heer P. A. Killestein te Breda. Zuid-Beveland. Heinkertszand. By den luchtbescher mingsdienst zijn als blokhoofd aange steld dhrn P. W. J. van den, Dries en A. C. de Mol. Wemeldinge. De jaarvergadering van de vereemging voor Chr. onderwijs voor Schipperskinderen werd geopend door den voorzitter Ds A. de Bruijn met een kort woord, waarin hij van de moeilijk heden gewaagde waarmee de vereeni- ging had te kampen, doch,, waarin het werk toch voortgang kon vinden. De secretaris Ds M. P. van Dijk bracht vervolgens het verslag over—1941 uit, waaruit bleek, dat in Jan. 1941 slechts 29 schipperskinderen de school bezoch ten. In Mei daalde dit nog tot 28. Na dien kwamen er weer meer' leerlingen, zoodat aan het einde van 1941 er 43 kinderen de school bezochten. De tweede leerkracht kon voor de "School behouden Wijven. Het nieuwe schoolgebouw kon nog steeds niet in gebruik worden geno men. De school met den Bijbel en de Evangelisatiecommissie van de Geref. Kerk stonden evenwel haar lokaliteiten af, waardoor het onderwijs voortgang kon vinden. Het financieele overzicht, uitgebracht door den penningmeester Ds P. Werges gaf een tamelijk gunstig resultaat te zien. De rondvraag bracht naar voren: de mogelijkheid voor verhooging van het kostgeld der léerlingen. Het bestuur zal deze vraag nog nader onder de oogen zien. De aftredende bestuursleden de hee ren J. Wabeke, J. Hoogerheide en DS M. B. van Dijk wérden herkozen. Borssele. Zaterdagmiddag hield de Landbouwvereen. „Vooruitgang zij ons streven" haar algemeene vergadering. Bft rekening en verantwoording bleken de mkomsten f 12.778,15 en de uitgaven 12.678,58 te bedragen. De aftredende bestuursleden, M. de Regt Joz.z. en J. Rottier Az. werden by acclamatie herko zen. Het balengeld werd verhoogd van f 0.10 op f 0.15 per 100 kg. Voor diverse werkzaamheden werd den secretaris een gratificatie toegekend van f 30. Geiten- vereeniging en veekeuring werden ieder wederom f 5 toegekend. Zaterdagmiddag hield de IJsvereen. een ysfeest op de Westeindsche weel. Nadat de schoolkinderen het program ma afgewerkt hadden, kwamen de groo teren alm de beurt. De uitslag luiden: Hardrijden heeren (leden)le pr. C. Smits, 2e pr. P. Zwemer, 3e pr. Ch. Ver- maire, allen te Borssele. Hardrijden heeren (niet-leden)le pr. W. Nijsse, 2e pr. C. v. Iwaarden, 3e pr. R. Platschorre, allen te Heinkenszand. Hindernisryden dames: le pr. Lemi Boone, 2e pr. Toos Priester, 3e pr. Koos Priester. Hindernisrijden heeren: le pr. Jac. v. Liere te Ovezande, 2e pr. Jan Franke, 3e pr. Ch. Vermaire, 4e pr. Louw v. Weele. Schoonrijden heeren (clubleden)le pr. J. Deklfer, Borssele; 2e pr. Jac. v. Liere, Ovezande; 3e pr. W. v. Liere, Ovezande; 4e pr. P. Dekker en W. Priester, Borssele Schoonrijden heeren (niet-leden)le pr. C. C. Klap, Heinkenszand; 2e pr. D. v. Liere, Ovezande; 3e pr. J. v. d. Does, Heinkenszand; 4e pr. C. v. Oosten, Drie wegen. Walsen voor -leden en niet-leden: le pr. mej. Nel Boonman en J. v. d. Does en Leni Boone en Jac. v. Liere; 2e pr. mej. A. de Dreu en J. Dekker en J. Koopman en R. Koopman. Walsen, leeftijd 1216 jaar: le pr. C. Goense en Ko Vermue; 2e pr. Mien v. d. Velde en A. Walhout; 3e pr. R. de Muynck en P. Walhout. ^Schoonrijden paren (clubleden)le pr. mej. W. v. Liere en Joh. v. Liere; 2e pr. mej. Dirkje Walhout en W. v. Liere; 3e pr. mej. Cor. Priester en D. v. Liere; 4e pr. mej. Toos Priester en Iz. de Muynck, allen te Borssele. Schoonrijden paren (leden en nietje- den) le pr. mej. P. Meulblok en C. C. Klap, Heinkenszand; 2e pr. mej. A. de Dreu en J. Dekker, Borssele; 3e pr. mej. Nelly Boonman en Jac. v. Lierè, Ove zande 4e pr. mevr. v. 't Hooft, Goes en Jac. Nijsse, Heinkenszand. Schoonrijden dames: le pr. mej. Cor de Dreu, Driewgeen2e pr. mej. P. Meul blok, Heinkenszand en mej. W. v. Liere, Ovezande; 4e pr. mej. A. de Dreu, Drie wegen. HeirckertSzand. De ysclub ft.IJ.V. hield in liet café van mej. wed. Pieters haar algemenee vergadering. De voorzitter, dhr P. J. W. v. d. Dries, sprak een ope ningswoord, waarin hy dank bracht aan den burgemeester, politie en tientallen inwoners, die de club in staat hadden gesteld een werkelijk grootsch kinder- ijsfeest te organiseeren. Het'jaarverslag van den secr., dhr N. C. de Regt ver meldde, dat da club then» 166 leden telt. De penningm., dhr M. Kuzee, bracht ver slag uit van den financieelen toestand, waaruit bleek, dat is ontvangen f 211,49 en uitgegeven f 180,39, zoodat er een goed slot is van f 31,10. De aftr. be stuursleden, dhrn M. Kuzee, C. C. Klap en J. Koopman werden by acclamatie herkozen. Besloten werd om de gezinskaarten van f 0:50 op f 0.75 te brengen, terwyl tevens besloten werd om, daar één baan veger niet genoeg is, dit werk onder de leden te doen inschrijven, zulks met dien verstande, dat het bestuur het volle toe zicht op de werkzaamheden in handen houdt. IJs en weder dienende zullen zoo spoedig mogelijk nogmaals wedstrijden worden gehouden. Een voorstel om voortaan klassen in te stellen om te voorkomen, dat de min dere rijders wegblijven voor de besten, die altijd winnen, werd aangenomen. Een bestuursvoorstel, om zich met andere bestaande ysclubs in verbinding te stellen in West-Zuid-Beveland, ten einde onderling wedstryden te organisee ren en het kampioenschap van West. Z.- Beveland te verrijden, tevens met het uitloven van een wisselbeker, werd met alg. st. goedgekeurd. Aan het eind van deze vergadering werd nog besloten om over te gaan tot het oprichten van een gymnastiekvereen. Aan het bestuur werd opgedragen een en ander nader uit te werken. Waar komen die vandaan T Waarschijnlijk kou gevat;" be gin ze direct te verdrijven met AKKERTJES. Pfln is onnoodig zoolang er AKKERTJES zijn. Ovezande. Zaterdag hield de ijsclub „Nooitgedacht" wedstryden in het hard rijden, waarvan de uitslagen luiden: 5000 M koppelwedstrijd over 22 ronden met 4 klassementen: ie klassement kop pel A. BoonmanK. v. Steenbergen; 2e klassement C. Blok—G. J. Dekker; 3e klassement koppel D. RaasN. Bremer; 4è klassement koppel C. BekG. J. Dek ker; 22ste ronde A. BoonmanK. v. Steenbergen. Totale uitslag 5000 M.: Koppel 1 C. BekG. J. Dekker, Hoedekenskerke2. A. BoonmanK. v. Steenbergen, Ove zande; 3. J. HuigeA. Padmos, Nisse Ovezande), (nieuw koppel gevormd na 11 ronden)4. D. RaasN. Bremer, Ovezande's HeerenhoekAnttt. Pad mosM. v. Steenbergen, Oudelande Ovezande; B. A. v. DijkeC. Vermue, Nisse; E. RentmeesterJoh. v. Steen bergen, Ovezande; J. OostdijkJ. Alme- kinders, Ovezande; (laatste drie koppels allen dezelfde tijd). Uitgevallen 3 kop pels. 1 Hardrijden 1500 M.: le J. Huige, Nis se; 2e G. J. Dekker, 's Gravenpolder; 3e A. Boonman, Ovezande. Hardrijden 100 M.: le Ch. v. Coeve- ringe, Schore; 2e C. Karelse, idem; 3e,D. Raas, Ovezande. Hardrijden jongens van 1214 jaar: 1. Jan Koens, 2a P. Boonman, 3. D. v. <j. Poel; 4. C. Oostdijk; Hardrijden jongens van 1012 jaar: 1. Adrie Priem, 2. Ko Meran, 3. P. de Jonge; 4. A. Boonman. Hardrijden jongens van 810 jaar: 1. C. de Jonge, 2. B. Geense, 3. G. Men- heere, 4. J. v. 't Westende. Schoonrijden jongens van1014 j. 1. P. Vermaire, 2. P. de Jonge; 3. B. Koens, 4. A. Menheere. Hardrijden meisjes van 1214 jaar: ,1. D. Boonman, 2. Aagje Dobbelaar, 3. L. Knopjes, 4. N. v. Steenbergen, Hardryden meisjes van 1012 jaar: L:S. v. Steenbergen, 2. Ca Remyn. Hardrijden meisjes van 810 jaar:, 1. K. Huige, 2. Jo Hoogstrate;-3. A. v. d. Velde. Schoonrijden meisjes 1014 jaar: 1. D. Boonman, 2. N. v. Steenbergen, 3. L. Knopjes, 4. Janna Huige. Toen ambtenaren van de Prijsbe- heersching dezer dagen een inval fleden bij den winkelier v. d. V. troffen zij bij 't onderzoeken van het kippenhok 200 pakjes shag, alsmede een partijtje koffie en thee aan. De waar is in beslag ge nomen. De burgemeester heeft het ontwer pen van een 'uitbreidingsplan opgedragen aan den heer F. G. C. Rothuizen te Goes, die reeds de eerste besprekingen hier voor heeft gevoerd. Walcheren. Westkapelle. De muziekvereen. „Oefe-* ning kweekt Kunst" hield haar jaarver gadering onder voorzitterschap van dhr P. de Vos, die memoreerde, dat de ver- eehiging geen enkele maal in het open baar was opgetreden, maar dat er een weg gevonden was om de repetities weer voortgang te doen hebben en wel om de ander* weck onder leiding van dea direc teur, dhr P. de Rooft, en van den onder directeur, dhr J. Brasser Wz. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten f 259 en de uitg. f 119,30 hadden bedragen. Met het saldo van het vorige jaar sloot de rekening met een goed slot van f 140,40. Tholen en St.-Philipsland. Staverrisse. In de O. L. school werd Vrijdagavond j.l. een zeer goed bezochte ouderavond gehouden. De kinderen de clameerden eenvoudige gedichten en zy zongen eenige leuke versjes. Het hoofd der school hield een lezing over het gym nastiekonderwijs. Inplaats van de aftredende bestuurs leden, de heeren A. G. van IJsseldijk, J. W. v. d. Slikke en H. W. Zachariasse, werden gekozen de heeren J. A. Nortier, W. |riem en M. J. Leune. In de pauze was gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Hiervan werd een dankbaar gebruik gemaakt. De burgemeester sprak zijn voldoening uit over den geslaagden avond. Vereen, voor Ziekerthuisverpleging Thollen en St Philipsland. In de Zaterdag j.l. gehouden bestuurs vergadering van de Vereen, voor Zieken- huisverpleging „Tholen en St Philips land" werden de financieele resultaten over het boekjaar 1941 voorloopig vast gesteld. De totale ontvangsten hadden bedra gen f 9960,84%, de uitgaven f 6421,85, alzoo een goed slot van f 3538,99y2. Het reservefonds stijgt daardoor tot ruim 8 mille. Het totaal aantal verpleegdagen in 1941 bedroeg 929; het aantal opgeno men patiënten 98; het aantal leden per 1 Jan. 1942 in totaal 2829. Besloten werd de vergoeding voor een blindedarm-operatie van f 30 op f 45 te brengen. Voorts zullen aan die patiënten, die op medisch advies per auto naar een zieken huis moeten worden vervoerd, de kosten voor de heenreis naar het dichtstbij ge legen ziekenhuis gerestitueerd worden en wel tegen het door de rijksinspectie vast gestelde tarief. De strijd tegen den clandestlenen handel. In den strijd tegen 'den zwarten han del mocht de Maastrichtsche politie een mooi succes boeken, zoo meldt het D. v. Z. Het was reeds langeren tijd bekend, dat een caféhouder aan den Meersener- weg clandestien aardappelen en andere noodzakelijke levensmiddelen verkocht aan Belgen, hoofdzakelijk spoorweglie- den welke met den trein uit Luik en an dere Belgische plaatsen naar Maastricht kwamen. Na eenige nachten in de koude en in de sneeuwstormen, op dikwijls zeer vermoeiende wijze, gepost te hebben, ge lukte het den economischen dienst der gemeentepolitie eenig bewijs tegen den caféhouder te pakken te krijgen. Op zekeren nacht, toen twee ambte naren van dien dienst op hun buik onder een aldaar in de buurt staanden auto post gevat hadden, hoorden zij eenige personen loopen en zagen een drietal Belgische spoorlieden met tasschen en zakken over den weg komen naar het café. Na geklopt te hebben, werden zij binnen gelaten. Eenigen tijd later kwa men zij weer te voorschijn, waarna de ambtenaren hen op het stationsemplace ment aanhielden. Zij droegen ieder een zak aardappelen en wat stroop. Zij be- kehden dit bij den caféhouder gekocht te hebben. Onmiddellijk werd toen groot alarm geblazen en werd de geheele om geving in da buurt van het café afge- ze.t, zoodat er "niemand meer uit kon. De bewoners van het café werden in het holle van den nacht uit hun bed geklopt. Toen volgde een huiszoeking. In de keuken van het café stonden eenige koffers en een massa pakken, alle inhoudende Belgische sigaren, sigaretten en tabak. Een verdere ingesteld onder zoek in de woning leverde tot restiltaat op, dat er gevonden werd: 640 pakjes sigaretten, 518 pakjes tabak, 252 kisten en doosjes sigaren, alle van Belgischen oorsprong; 420 doosjes saccharine, 12 be legert Edammer kaasjes 20 pl., 5 kg. groerie zeep, 18 kg. stroop, 50 kg^ soda, ongeveer 245 kg. melkpoeder, ongeveer 1000 kg. aardappelen, ongeveer 600 kg. uien, kg. cacao, 2 coupons heerenstof, 1 coupon damesstof, 3 hemden, 2% flesch sterke drank. De bewoners van het calé werden aan gehouden en ter beschikking van de jus titie gesteld. Des morgens verschenen wederom twee-Belgen, die aanklopten, binnengin gen en naar den baas vroegen. Gevraagd naar de reden van hun komst, verklaar den zij, dat zij gekomen waren om aard appelen te ruilen tegen Belgische tabaks artikelen. Op hen werden nog in beslag genomen 140 pakjes tabak,-29 doosjes si garen en 75 pakjes sigaretten. In den loop van den morgen versche nen wederom eenige'sluikhandelaren ten tooneele. Zij werden "binnengelaten en. vröegen of zij Belgische sigaretten kon den koopen. Zoo werden nog zeven per sonen binnengelaten en aangehouden. Bij een ingesteld onderzoek bleek het volgende: L. kocht van Belgen sigaret ten en tabak, waarvoor ln de plaats hfj levensmiddelen verstrekte. Het bleek, dat deze Belgen de aardap pelen kochten voor f 1 per kg.; de stroop voor f 1 per kg., de kaas voor f5.10 per kg., de uien voor f 0.75 per kg. Daarenboven verkocht L. weer de van de Belgen ontvangen tabaksartikelen, waarbij bleek, dat hij voor een normaal pakje Belgische sigaretten van drie francs den prijs vroeg van f 1.10; voor 'n pakje tabak f 2.10 enz. Kolendampvergiftiging? Het bejaarde echtpaar A. Z. P. te Eg- mond aan Zee, was sedert j.l. Maandag niet meer gezien, zoodat de buren van meening waren, dat zij op familiebezoek waren. Toen men echter de geheele week niets van hen hoorde, werd de politie gewaarschuwd. Deze heeft zich Zondag morgen toegang tot de woning verschaft. Men vond het echtpaar dood in "zijn slaapvertrek. Vermoed wordt, dat zij door gas- of kolendampvergiftiging om het leven zijn gekomen. t Kolendamp in een kerk. In de kerk van de baptistengemeente te Hoogezand zijn Zondagmorgen tijdens de godsdienstoefening enkele kerkbezoekers onwel geworden. Ook de leider van den dienst, de evangelist R. W. uit Foxhol, zag zich genoodzaakt zijn preek af te breken. Een spoedig ontboden geneesheer constateerde bij allen kolendampvergifti ging. Allen zijn naar hun woning over gebracht, terwijl de dienst moest worden afgelast. Spoorwegongeluk in Zwe den. Op de lijn StockholmMalmö is Vrijdagavond een ernstig spoorwegonge luk gebeurd. Een uit het Zuiden komen de personentrein botste tfp een uit Stock holm komende sneltrein nabij de stad Södertalje. De locomotief van den eersten trein, die uit vijf personen en een goede renwagon bestond, raakte in brand. Het vuur breidde zich snel over de wagons uit. Vijf personen verbrandden. Tot dus ver is het gelukt slechts, twee dooden te indentificeeren, daar de overige lijken onherkenbaar verkoold zijn. (R.M.) „Dé Psalmen", door Prof. Dr Joh. de Groot. Bosch Keu- ning N.V., Baarn. In de Bibliotheek van Èoeken bij den Bybel verscheen bovengenoemd werk van den bekenden Utrechtschen hoog leeraar De Groot, die over een vlotte pen beschikt en tot de niet zoo groote gróep professoren behoort, die de kunst ver staat, om populair te schrijven. In meer dan 200 blz. wordt hier veel over „de Psalmen, den kleinen Bijbel in den Bybel" gegeven. Echter niet een ver klaring van alle 150 Psalmen. Men vindt in het laatste hoofdstuk slechts van een twaalftal Psalmen een nieuwe vertaling en een korte verklaring, zóó ryk van in houd, dat we zouden wenschen iets der gelijks van alle 150 Psalmen te krijgen, temeer, omdat, zooals de schrijver op merkt, het Psalm-onderzoek de laatste veertig jaren in geheel nieuwe banen is gebracht. Prof. de Groot wil aan ons volk een boek geven, dat niet slechts allerlei za kelijke gegevens over de Psalmen biedt, doch dat tevens op practische, en waar het pas geeft ook op geestelijke wijze een algemeen-bevattelijke en wetenschappe lijk verantwoorde inleiding wil zijn op het boek der Psalmen. Hij wil de aan dachtige lezing en bestudeering van Psalmuitleggingen stimuleeren en zeker niet overbodig maken. Wy juichen deze poging om eenig licht te laten vallen op een deel der Heilige Schrift, dat ons bijzonder lief is, van harte1 toe en geven gaarne het verzoek van den schrijver door, om eiken dag zeer aandachtig één Psalm of een deel daarvan te lezen, liefst meermalen. Wie dat doet, zal telkens wat nieuws en wat heerlijks ontdekken. (Hoofdred.) STOCKHOLM. (A.N.P.) Ameri- kaansch» tankboot getorpedeerd. Vol gens de Britsche nieuwsdienst is de Amerikaansche tankboot „Maron" ge torpedeerd aan de kust van den Atlan- tischen Oceaan. DE STRhdD OP SUMATRA. 1 Van het Japansceh leger op Sumatra (Domei). Een Japansche colonne, welke in Noordwestelijke richting oprukt, heeft op 22 Febr. Moearatëbo, gelegen op 300 km. ten Noordwesten van Palembang bezet. Japansche strijdkrachten hebben even eens Poeroelangoen, op 200 km. ten Westen van Palembang bezet. De Ja-: pansche verliezen by de bezetting van Moearatebo bedroegen slechts 10 gewon den. BERLIJN. (V.P.B.) Generaal Wa- vell naar Port Darwin. Generaal Wavell heeft het commando over de geallieer de troepen op Java neergelegd en zal zich aldus verluidt te Berlijn naar Port Darwin begeven om aldaar de mi litaire verdediging van Australië te or ganiseeren. Van 2128 Februari. YERSEKE. Ondertrouwd: P. Evers- dijk, 26 j. te Eindhoven en J. A. Steen- dam, 27 j. (I. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3