Neemn Akkertje U VOELT U NIET PRETTIG C A R T ER'S Kerk en School KOU Gemengd Nieuws Rechtszaken Leestafel Burgerlijke Stand Telegrammen gevat? Nederlandsche Pijnstiller Grootscheepsche Japansche landing op Java. Land-en Tuinbouw I G. Kogeler, t, C. Wolf, i, D. Jobse, ekerke; C. ae, Katten- v. Noord, Doskerke. aalden: M. ouburg; D. ieuwenhuis, lei'keW. ■ooskerke, sisten en 4 en te doen. enig harte- n, o.m. door iouws, J. M. Visscher. d-Beveland. lolenvereen. hield haar •zitterschap het verslag bleek, dat lanvoer van Ier was dan naf Novem- ïdstof meer zich thans aanvulling den werden van A. van werd geko- adja te Ka- gel. Vereen, g onder lei die in zijn dank aan vereeniging :en inleidend „Het volgen tot het vol- vaard is na roept ons. cretaris en een gezond olgden voor- uze werd het opgevoerd. Walcheren. uit deze ge- 1., werkzaam ssingen, trof rrichten van tiet een ijze- omen, dat bij werden. Hij n in een zie- jezetenen, de morgen zijn n. Hij geniet hield de zie- asten" qnder aar 15e jaar- slagen bleek, neerderde en van§sten be ven f 131,82, aektegevallen ts uitgekeerd tuursleden de Vitte, werden rekeningcom- d. Cal jé. Tot C. Clarisse. ader de aan- at zij, die, ge msstandaard, ogere uitkee- hun premie heeft de mu- zaal van dhr led geslaagde Brand, sprak hij memo ir Komijn ais vereeniging. i lange reeks ;ing heeft ge- irheid worden benoemd dhr rke. zich tot het e was 40 jaar ige hartelijke nens de leden .voorstellende Middelburg. mm 11 I Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Exmorra" (vac. P. A. Lefeber Jr.), cand. C. v. Vliet te Rijs wijk (Z.-H.). Geref. Kerken. Bedankt: voor Wirdum (vac. wij len H. Hangelbroek), K. J. Schaafsma te Gameren (Gld.). Geref. Gemeenten. Beroepen: te Benthuizen, A. v. Stuyvenberg te Yerseke. Bedankt: voor Dordrecht, T. Dor- resteyn te Opheusden (Gld.). Doopsgezinde Broederschap. Aangenomen: naar Enschedé (vac. E. Pekema), S. M. A. Daalder te Eindhoven en Zuid-Limburg. Afscheid, Bevestiging eri Intrede. Ds W. F. Golterman van Amers foort doet 19 April zyn intrede by de Doopsgezinde Gem. te Amsterdam. Ds H. Holtrop van Beverwijk wordt 22 Maart door Ds C. W. Keur bevestigd als 5e predikant der Geref. Kerk te Sche- veningen. Na bevestigd te zijn door zijn plaat- selyken ambtgenoot, Ds J. Gillebaard, deed Ds J. Vrolijk Czn, gekomen van Epe, zijn intrede als 3e predikant der Geref. Kerk te Zeist, met een preek over Matth. 10: 34. Di4 A. F. N. Lekkerkerker. 'Naar wij vernemen zal Ds A. F. N. Lekkerkerker, Ned. Herv. predikant te Noordlaren (Dr.) Maandag 9 Maart a.s. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht pro- moveeren tot doctor in de theologie op een proefschrift, getiteld: „Römer 7 und Römer 9 bei Augustin". Als promotor zal optreden Prof. Dr M. v. Rhijn. Neef. Herv. Gem. vart Souburg. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Souburg heeft besloten het aan tal ouderlingen te brengen van vijf op zeven, opdat er meer krachten voor het huisbezoek zullen beschikbaar komen. Tot nieuwe ouderlingen werden gekozen de heeren A. de Visser en P. Nonhebel. De heer De Visser diende te voren als diaken. De kerkeraad besloot echter het aantal diakenen van 5 op 4 te brengen, aangezien vier diakenen het diaconale werk in de gemeente wel af kunnen. En vergeet de mededeeïzaamheid niert). Vanwege de kerkeraad der Geref. Kerk te G o e s is een commissie ingesteld, die gisteren vanaf den kansel een oproep heeft doen uitgaan tot de gemeente om kolen af te staan voor hen, die niet meer over brandstof beschikken. De diaconie der Geref. Kerk van V 1 i s s i n g e n heeft tot de leden der gemeente het verzoek gericht om voor ouden van dagen, die zonder brandstof zitten,' een kit kolen af te staan. De op brengst is door drie voerlieden en hun helpers opgehaald en weer uitgedeeld. Het resultaat is een groot succes gewor den en vele oudjes konden met brandstof worden verblijd. Met emeritaat. Naar wij vernemen heeft Ds N. de Ja ger, Geref. pred. te Amerongen om rede nen van invaliditeit zijn emeritaatsaan- vrage bij de classis Utrecht ingediend. Ds de Jager werd 11 Aug. 1873 geboren, studeerde aan de Vrije Universiteit en werd 20 Maart 1904 te Schipluiden in zijn ambt bevestigd. In 1906 vertrok hij naar Baambrugge, welke standplaats in 1912 met Scherpenzeel verwisseld werd. In 1918 werd Ds de Jager predikant te Kamerik, vanwaar hij in 1919 naar Oolt- genspjgat vertrok om in 1922 te Nuns- peet zijn intrede te doen. Sedert 5 Juli 1931 dient hij de kerk van Amerongen. Ned. Bijbelgenootschap. Het hoofdbestuur van het Ned. Bijbel genootschap heeft aan de verschillende Prot. kerken verzocht een commissie te willen benoemen, bij wie de leden dier - kerken hun oordeel kunnen kenbaar ma ken over de nieuwe vertaling van het Nieuwe Testament. By een herdruk de zer vertaling kan men dan winst doen met het oordeel van hen, die de nieuwe vertaling hebben gebruikt, c.q. van de aangegeven verbeteringen gebruik ma ken. Het Dag. bestuur van de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, voldoende aan dit verzoek, heeft een commissie ad hoe mgesteld en tot leden daarvan benoemd Mej. Dr A. H. A. Bakker te Mid- delburg en de heeren Ds F. Dijkema en Ds L. Alma, beiden te Amsterdam. Op en aanmerkingen kunnen bij Mej. Dr Bakker te Middelburg worden ingezon den. Kortte berichten. Was Ds Jac. Eringa, Geref. pred. te Oegstgeest, voornemens na zyn langdu rige ziekte gistermorgen weer voor de gemeente op te treden, door een opnieuw ingetreden ongesteldheid werd hy daar in verhinderd. Te Rotterdam is in den ouderdom van 80 jaar overleden de heer B. Neder- lof, die in de Chr. Geref. Kerk in ons vaderland ongeveer een halve eeuw een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Ds S. v. Popta, Geref. pred. te Ap pelscha, die door een langdurige onge steldheid verhinderd werd zijn arbeid te verrichten, mocht Zondagmiddag weer in zijn gemeente voorgaan. In de jongste vergadering van den Raad der Geref. Kerk van Katwyk aan Zee kwam in verband met den velen qr- beid in de gemeente ter sprake de nood zakelijkheid van het stichten van een tweede predikantsplaats. De kerkeraad sprak uit, dat dit voor een goede bear beiding van de gemeente zeer gewenscht is en dat dit voor de gemeente een schoo- ne gelegenheid is voor gebed en offer vaardigheid. Kerkelijke verkiezingen. By de 10-jaarlyksche stemming in de Ned. Herv. Gem. te 'sH. Abtskerke is met groote meerderheid van stemmen besloten het beroepen van predikanten en benoemingen van den Kerkeraad even als voorheen te doen geschieden door stemgerechtigde leden. De 10-jaarlyksche stemming in de Ned. Herv. Gem. te Groede had tot uitslag, dat de meerderheid der stem men werd uitgebracht op den kerkeraad zoodat het kiescollege zal ophouden te bestaan. De uitslag van de tienjaarlijksehe stemming in de Ned. Herv. Gemeente te Grypskerke was, dat het beroe- pingswerk, enz. zal geschieden door de stemgerechtigden. Bij de 10-jaarlijksphe stemming in de Ned. Herv. Gem. teHeinkens- z a n d werd de meerderheid der stem men ditmaal uitgebracht op het kies college, zoodat het beroepingswerk en het verkiezen van ambtsdragers voor de eerstvolgende 10 jaren bij het kiescol lege berust. De stemming van de lidmaten der Waalsche Gem. te Middelburg over de vraag of benoemingen £n beroeping door den kerkeraad of door de stemge rechtigden zou' geschieden, had tot resul taat, dat dit opnieuw aan den kerkeraad werd toevertrouwd. Bij de 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gem. teNieuwdorp sprak de meerderheid zich uit voor het kiescollege, waardoor de bestaande toe stand blijft gehandhaafd. Het resultaat van de 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gemeente te Nieuwvliet was, dat 't beroepings werk enz. blijft bij den kerkeraad. In de vergadering van de stemge- i rechtigde leden der Ned. Herv. Gem. te Schore en Vlake hebben deze met groote meerderheid beslist, het recht van beroeping en benoeming aan zichzelve te houden, waardoor de oude toestand gehandhaafd blijft. De 10-jaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gem. teZierikzee had tot uitslag, dat met meerderheid van stemmen werd besloten het beroepings werk enz. te leggen in handen van een kiescollege, terwijl dit thans door den kerkeraad geschiedt. Gift'enl en legatiert Bij den kerkeraad der Rem. Geref. Ge meente te 's-Gravenhage kwam onder de letters N. N. een gift in van f 2000. Wijlen mevr. J. A. Steenman-Smit te Meppel heeft aan de Doopsgezinde ge meente aldaar gelegateerd een bedrag van f 1000 en aan den zusterkring dier gemeente een bedrag van f 250. Ten behoeve van het Zeemanshuis ontving Dr L. D. Terlaak Poot, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, onder letters R. A. v. V. een legaat, groot f 1000. Technische Hoogeschool. Aan Prof. Dr Ir C. J. van Nieuwen- burg is op zijn verzoek êervol ontslag verleend als rector-magnificus van de Technische Hoogeschool te Delft. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. school te Den Andel (Gr.), B. Elsenga, aldaar (vakond. lich. oef.); aan de Gerf. school te Lutjegast, W. J. Scheltens te Groningen (kw. m. a.) aan het Chr. Inst. v. meisjes te Rot terdam, mej. H. P. J. v. d. Bergh te Rhoon (vakond. wiskunde en handels kennis). Examens. Geslaagd voor het diploma Vakbe kwaamheid Broodbakkerij, A. M. v. d. Sande te Kruiningen. Hierna was het publiek in de gelegen heid het korps te hooren, waartoe een zeer varieérend programma werd ten ge- hoore gebracht. Men kan spreken van een zeer goede verbetering verkregen door de nieuwe instrumenten. Daarbij moet ook den ar beid van den nieuwen dirigent zeer wor den geprezen. De aangeboden afwisseling bestaande in duetten, trio's en sextet werd zeer gewaardeerd, inzonderheid het kwartet der jongste muzikanten van het bad ten over- an meer dan on-v. Bilsen. De wnd burgemeester van Domburg, dhr P. J. Elout, maakte zich tolk van de aanwezigen om een woord van dank en waardeering te spreken. Veere. Vrijdag vierde de heer A. M. Geldof zijn zilveren jubileum als klokke nist der gemeente. B. en W. maakten hun opwachting bij den jubilaris, waar bij hem een enveloppe met inhoud en een foto van het stadhuis werd aangeboden. Zeeuwsch-Vlaanderen. Axel. De burgemeester he^ft aan de heeren W. B. Heerspink, waarn. bode schrijver ter secretarie, en J. P. Wieles, kantoorbediende, hulp bij de uitgifte van persoonsbewijzen ter secretarie, op hun i verzoek eervol ontslag verleend uit hun functies per 1 Maart a.s., zulks wegens benoeming elders. Oostburg. Tot gemeente-secretaris van Oostburg is met ingang van 1 Maart be noemd, dhr P. A. Bril, thans eerste amb tenaar te secretarie. Met ingang van denzelfden datum is benoemd tot eerste ambtenaar ter secretarie dhr J. A. van der Sande, thans 2e ambtenaar. Tholen en St.-Philipsland. Tholen. Gevonden voorwerpen: Per- temonnaie met inhoud en distributiebe scheiden, Singel 37actetasch, Postkan toor; polsmof, kinderhandschoen, ge ruite das, 2 boodschappentasschen, Po litiebureau. Op het eiland hebben de crisis-amb tenaren bij een slager een frauduleuze slachting van een rund ontdekt. Het vleesch werd in beslag genomen en op de Vrijbank verkocht. De crisisambtenaren hebben in de vorige week beslag gelegd op een partij bruine boonen en tarwemeel, welke voor den zwarten handel waren bestemd. 't Is winter, zorgt voor Uw ge zondheid, nu meer dan ooit! Neemt bij de eerste verschijn selen AKKERTJES, dan zet zoo'n kou gewoonlijk niet door. De strijd tegen den clandestienen handel. Een rechercheur van politie, die zich Woensdag vervoegde ten huize van den landbouwer A. H. in de buurtschap' We- kerom bij Ede, viel het op, dat de boer tijdens het gesprek, dat bij de achter deur plaats vond, angstvallig in zijn volle breedte de deuropening bleef versperren. Toen de beambte op een gegeven oogenblik kans zag over den schouder van den landbouwer heen tersluiks een blik naar binnen te werpen, zag hij, hoe iemand, die blijkbaar volstrekt geen erg had in den aard van het gevoerde onder houd op de deel rustig bezig was met het karnen van boter. Vanzelfsprekend maakte de recher cheur onmiddellijk een éinde aan het verboden bedrijf en werd de karninstal- latie benevens een partij boter in beslag genomen; proces-verbaal voor overtreding van het Crisis-Zuivelbesluit vólgde. Een inspecteur van politie te Ede, en een rechercheur, belast met de opspo ring van economische misdrijven, had den er reeds eenigen tijd geleden lucht van gekregen, dat verscheidene bewo ners van de Kampstraat aldaar zich in lieten met den clandestienen handel. In den afgeloopen nacht is een inval ge daan in een willekeurige woning aan deze straat. Het resultaat was poover: men vond slechts een stukje vleesch van een kilogram. Daarna stelde men bij den buurman een onderzoek in; daar vond men een flinke lap in een fornuis, de potkachel was geheel gevuld met vleesch, waarover een laag asch was gestrooid. Op een kabinet lagen ribben van een koe. Het onderzoek in de derde woning, leverde tot resultaat op, dat er voor een waarde van f 250 in' beslag werd geno men. In de vierde woning ontdekte men de slachtplaats; uit de aanwezigheid van darmen en bloed coftstateerde men, dat hier de koe moest zijn geslacht. Intus- schen was de inspectie der huizen als een loopend vuurtje door de straat ge gaan; de politie zag dat buurvrouwen in nachtgewaad over de straat wilden gaan, blijkbaar om iets in veiligheid te brengen. Natuurlijk belette de politie dat, en tevens vroeg zij nadere assisten tie aan het bureau, die ook weldra arri veerde, waarna de straat geheel werd afgezet. Het onderzoek werd voortgezet. In het geheel zijn zes personen gear resteerd, onder wie de slachter en de leverancier van de koe, beiden uit Ede. Ook een veehouder uit Lunteren werd aangehouden. Voorts is nog een geheele partij vleesch in beslag genomen" en ver der een stapel bankbiljetten, afkomstig van den verkoop. Die f s tal van zilverbons te Amsterdam. De plaatsvervangen de commissaris van politie in de 5e sec tie te Amsterdam deelt mede dat in ver band met den diefstal van 500 vellen zil verbons ter waarde van f 28.000, die be gin Februari is gepleegd bij een druk kerij in de Rustenburgerstraat aldaar, een belooning van duizend gulden is uit geloofd voor diegene, die aanwijzingen kan geven, welke leiden tot aanhouden van de(n) dader(s) of tot in beslagne ming van het gestolene. Doodelijke ongelukken. Donderdagmiddag wilden drie kinderen den rijksweg RoosendaalBreda, nabij het kruispunt te St. Willebrord, overste ken, toen juist een auto naderde. Een der kinderen, het zesjarig zoontje van den heer v. d. M., werd door dé auto ge grepen en op slag gedood. In een onbewaakt oogenblik trok een twee-jarig kindje te Sprang-Capelle een pan om, waarin kokende melk was. Het kreeg hierdoor hevige brandwonden aan het hoofdje, zoodat het onmiddellijk naar het ziekenhuis moest worden ge- 1 bracht, waar het aan de gevolgen is over leden. Gasverstikking. Gister middag zyn te 's-Gravéuhage de 51-ja- rige H. N. en diens 63-jarige echtge- noote H. M. N. geboren W., door de werkster, die zich 's middags aan hun woning vervoegde en geen gehoor kreeg, en die daarop na het openmaken van het deurraampje naar binnen ging, dood in de woning aangetroffen. Het bleek, dat beiden waren bedwelmd door uitstroomend gas, veroorzaakt door het feit, dat bij het hanteeren van een z.g. gaspook, de slang van de fitting aan den muur was gesprongen. Men wilde brandhout. Een deel der bevolking van Vught heeft zich Woensdagavond op een zeer afkeurens waardige manier van stookmateriaal voorzien. Een groot aantal menschen heeft zich namelijk naar een bepaald perceel bosch, eigen dom van den heer Marggraff begeven en begon daar in den helderen maneschijn het bosch, dat 6 ha. groot is, te rooien. Hét geluid van bijlen en zagen trok op dit ongewone uur na tuurlijk spoedig de aandacht der poli tie. Na een snel onderzoek werd een groot aantal politiemannen gealarmeerd en deze omsingelde spoedig het bosch, waaruit reeds» van alle kanten, mannen, vrouwen en kinderen groote vrachten stammen en zware takken naar huis sleepten. Na vele waarschuwingsschoten gaven de daders hun vluchtpogingen op Ook uit het bosch kwamen spoedig de menschen te voorschijn, die tusschen een stevig politiecordon naar het bureau wer den gebracht. In het 6 ha. groot bosch bleek nauwelijks één boom nog in tact. De politie heeft een groot aantal in de verwarring achtergelaten bijlen en zagen in het gerooide bosch aangetroffen. Bij de gearresteerden werd huiszoeking ge daan en men heeft reeds groote vrach ten hout in beslag genomen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: P. A. d. W. te Goes f 1.50 b. of 1 d. h.; I. v. d. K. te Goes f 12 b. of 6 d. h.; C. W. W. te Goes f 0.50 b. of 1 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver duisteren: H. J. d. J. te Amsterdam f3 en f 2 b. of 2 x 1 d. h.; S. B. v. d. L. te Vlissingën f7.50 b. of 4 d. h.; J. P. S. te Grijpskerke f2 b. of 1 d. h.; C. S. te Grijpskerke f2 b. of 1 w. t.; W. S. te Vlissingën f 6 b. of 3 d. h.; J. G. te Wis- senkerke f7.50 b. of 5 d. h.; A. P. te Yerseke f 15 b. of 10 d. h. Overtreding Verordening R. C. Identi ficatieplicht: J. v. L. te Ovezande f3 b. of 2 d. h. Overtreding Reglement op Wegen en Voetpaden: H. "W. te Hoedekenskerke f5 b. of 3 d. h. Overtreding Arbeidswet: P. J. v. d. S. te Vlissingën f2.50 b. of 2 d. h.; J. J. v. d, S. te Vlissingën f2.50 b .of 2 d. h. StrooperijM. B. te Vlissingën f 5 b. of 3 d. h. Overtreding A. P. V. Oost- en West- Souburg: P. J. R. te Oost- en West-Sou burg f 4 b. of 1 w. t. Overtreding A. P. V. te Yerseke: J. D. v. d. E te Yerseke f 10 b. of 5 d. h. Overtreding A. P. V. te Kruiningen: P. W. te Hansweert f 3 b. of 2 d. h. Overtreding A. P. V. Middelburg: L. K. te Oost- en West-Souburg f 5 b. of 3 d. Overtreding Melkbesluit: C. H. te Mid delburg f5 b. of 3 d. h.; S. L. te Dom burg f75 b. of 20 d. h. Als koopman geen doorloopend regis ter houden: H. F. te 's-Heerenhoek f 5 b. of 3 d. h. Een paard noodeloos op pijnlijke wijze arbeid laten verrichten: P. D. te Elle- woutsdijk f 60 b. of 3 w. h.; L. v. L. te Kapelle f 40 b. of 10 d. h. Als getuige opgeroepen niet ter straf zitting verschenen: D. A. G. te Hoede kenskerke f 7.50 b. of 4 d. h. IETS OP TE RUIMEN? Plaats een kleine advertentie in „De Zeeuw". Het kost U maar 0,55 (t/m 5 regels). „Johannes Calvijn. De Groote Hervormer", door Dr J. C. v. d. Does. T. Wever N.V., Fra- neker. Het Nederlandsche volkskarakter heeft ontegenzeggelijk een uitgesproken Calvi- nistischen inslag. Daarom is het van zoo veel belang, als er boeken van de pers komen, die ons den persoon en het werk van dezen grpoten hervormer wat dich terbij willen brengen, pat is zelfs noodig, omdat velen nog zoo bitter weinig weten van het Calvinisme, een verschijnsel, dat we soms ook aantreffen onder hen, die zich Calvinisten noemen of die daarover een oordeel willen uitspreken. Dr v. d. Does heeft daarom een loffe lijk werk verricht, door het resultaat van zijn langdurige studie over Calvyn in dit boek, dat gekenmerkt wordt door duidelijkheid, overzichtelijkheid en een prettigen stijl, ons volk aan te bieden. Hij maakt de figuur van dezen genialen werker niet mooier dan ze is. Calvijns veelbewogen leven wordt ons geteekend in zijn kracht, maar ook in zijn zwak heden. Na lezing danken we God, dat Hij in Zijn ryke genade dezen hervormer, die ook nu nog zooveel tot ons te zeggen heeft, aan Zyn kerk heeft geschonken. (Hoofdred.) ZOEKT GE EEN BETREKKING? Met een „kleintje" in „De Zeeuw" be reikt ge duizenden adressen. Minimum prijs 0.55. Onder letter of nr minimum f 0.65. ALS uw lever niét voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze Btroom van lever-gal onvoldoende la, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opge blazen, u raakt verstopt, Uw lichaam is ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.76. 11 Van 1421 Februari 1942. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: C. den Hollander, 24 j. en M. Koene, 24 j. Getrouwd: J. Hendrikse, 25 j. en D. M. Lourense, 22 j. Van 1824 Februari. O.- EN W.-SOUBURG. Geboren: Jo hanna Jacoba Rosalie Catharina Ma ria, d. v. H. 'J. Lukassen en P. Verhage. Overleden: M. Riemens, 22 j., ongeh. d.; G. C. Schuijt, 70 j., wedn. van A. A. Driessens, overl. te Middelburg. (P.Z.C.) TOKIO. (D.N.B.) Het keizerlijke hoofdkwartier heeft bekend gemaakt, dat gisteren bij het aanbreken van den dag een groote Japansche strijdmacht, beschermd door de vlootafdeeling, in weerwil van den hevigen vijandelijken afweer ter zee, in de lucht èn op het land, op het Oostelijk, Westelijk en Cen trale deel van Java aan land is ge gaan. De Japansche strijdkrachten breiden hun operatiegebieden voortdurend uit. De door de Japansche strijdkrachten ge leden verliezen beperken zich tot een transportschip, dat tot zinken werd ge bracht en drie andere transportschepen, welke aan den grond geraakten. Men- schenlevens waren hierbij niet te be treuren. UW LArreNMAMb POK VAai ZULKE oucae Voooeisi MAKCN z.b NlKUWft T*xri£l_(,oetiC<^gN 1 (Polygoon-Leemker) VEILINGSVEREENIGING K.B.O. De Veilingsvereeniging K.-B. en O. kwam in algemeene ledenvergadering bijeen in het Hotel de Zwaan te Kapelle. De voorzitter, de heer P. J. J. Dekker, merkte in zijn openingswoord op, dat de moeilijkheden welke zich aanvanke lijk voordeden in 1941 met vervoer en dergelijke, toch wel meegevallen zijn. Ook in het voorbije jaar behaalde de vereeniging een record wat dé omzet be treft, ruim voor f 2.000.000 wérd geveild. Spr. wees verder op het 25-jarig bestaan der vereeniging, dat in zeer beperkten zin* 19 Nov. 1941 herdacht is. De ver eeniging is uitgegroeid tot een organisa tie welke een modern veilingsgebouw, pakhuis en koelcel bezit en meer dan 1000 leden telt. Voor 1942, aldus de voorzitter, kunnen wij geen voorspellin gen doen, maar veel belangstelling is er voor de tuinbouw. De bouw van een emballageloods is vertraagd, maar binnen afzienbaren tijd, komt dit weer in orde. Van het pak- station werd druk gebruik gemaakt, zoo dat somwijlen ruimte te korte was. In 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3