VERZEKERING AMSTERDAMSCHE BANK NI pxduik-HUuws 99 Bonnen KLOOSTERBALSEM HOEST ABDIJSIROOP LOKETTEN KNEUZINGEN f 414.— snel te ontwikkelen en spr, lichtte het pniwllrlrelingspyocss 75C div9rse insec ten "isder- tog, Zelfs als U zóó weinig Midza-bonnen van f 1.— inzendt, komt U reeds in aan merking voor 'n Midza-premie Koop daarom zooveel moge lijk in Midza-zaken en betaal contant. Hoe méér Midza- bonnen, des te grooter Uw Midza-premie. MOLEST Wij belasten ons gaarne met de afsluiting van boven genoemde verzekering. Kerk en School Wij verhuren loketten in onze ondergrondsche Huis inrichting, reeds van fS. per jaar af. Bijkantoor Middelburg Binnenland Predikbeurten Gemengd Nieuws m alle vormen AKKER'S Burgerlijke Stand KOERSEN ay2 Nederl. 1941 U wordt nu tooh ook oollootunt Veer Winterhulp Nederland? heer H. A. A. Collot d'Escury te Hgnte- nisse en tot leden van het Dagel(|ksch bestuur de heer A. Haak te Zaamslag en de heer P. -W. M. Vercauteren te Clinge tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van het waterschap Hul ster en Axeler Ambacht voor: het waterschap Absdale c.a. de heer G. J. V. Vael te St. Jansteen; den polder Beoosten en Bewesten Bly de heer S. van Hoeve en de heer W. A. den Boggendee, beiden te Axel; den Canisvlietpolder, de heer J. F. van Haelst te Westdorpe; den Catharinapolder, de heer B. L. Ysebaert te Axel; den Dekkerspolder, de heer H. E. van Acker te Axel; den Groote Huissenspolder, de heer F. J. M. de Moor te Zaamslag; den Groot Kieldrechtpolder, de heer A. C. J. de Deckere te Clinge; den Kapellepolder, de heer W. G. van Fraayenhove te Axel; den Klein Cambronpolder, de heer J. P. Ch. Burm te Hulst; den Krekepolder, de heer J. Verpoorte te Zaamslag; den Lievenspolder, de heer C. Sol te Terneuzen den Margarethapolder, de heer J. Tol lenaar te Zaamslag; den Nieuw-beoosten-Biy-Bezuidenpol- der, de heer A. de Waele te Koewacht; den polder Noord-by-Neuzen. de heer W. Dekker te Terneuzen; den polder Oud-beoosten-Blij-Bezuiden de heer A. P. J. de Blieck te Koewacht; den Oude Zevenaarpolder, de heer A. Dees te Terneuzen; -- den Sir-Lippenspolder, de heer J. J. Huyssen-de Bruyne te Terneuzen; den St. Jansteenpolder, de heer Mr G. P. J. M. de Kerf te Sas van Gent; den Visscherspolder, de heer D. F. Dieleman te Axel; den Zaamslagpolder, de heer K. L. de Kraker en de heer A. Dekker, beiden te Zaamslag; den Zuiddorpspolder-Noorddeel, de heer A. F. M. Termote te Zuiddorpe; den Zuiddorpspolder-Zuiddeel-of-Zype de heer A. Ch. van Waes te Zuiddorpe het Waterschap Zuid c.a., de heer L. Huyssen-de Feyter te Terneuzen; den Clingepolder, de heer C. Bleyen- erg te Clinge. ïv Middelburg. Het gaat goed. Den eersten dag, dat men van gemeentewege onder leiding van de heeren J. C. F. van Kamer en J. Lo- rier, begon met het ophalen van brand stof by hen, die iets te missen hadden voor ouden van dagen en zieken, die zonder zyn, is een goed succes geweest. Vrydag is door de brandweerlieden die zich belangloos beschikbaar stelden, to taal ruim 900 kg verschillende soorten steenkool verzameld en bovendien een flinke hoeveelheid brandhout en mus- terds. Reeds denzelfden dag werd aan enkele personen, die het meest in aan merking komen, brandstof thuis bezorgd. Het was de bedoeling Zaterdagmorgen met ophalen en den geheelen dag met distribueeren voort te gaan. Nog is het winter, maar reeds maan den zijn wij druk in de weer om de nieuwe collectie samen te stellen. Wat zal het dit voorjaar zijn Dit is een vraag die U straks, als de barre koude voorbij is, zult stellen. Het antwoord hierop kunt U reeds thans in onze etalages vinden. Eerst een zijden hoedje, dan nog een goede stroohoed. Eén tip nog I Spaar Uw goede vilthoed voor het najaarI Neemt nu reeds een over gangshoedje. MIDDELBURG, Febr. 1942. Goes. Wetenschappelijke Belangen. Gis teravond hield de Vereeniging voor Al gemeene Wetenschappelijke Belangen haar 4e bijeenkomst in dit seizoen, waar voor weder flinke belangstelling bestond. Als spreker trad opDrD. J.Kuenen, alhier, met het onderwerp„D e s t r ij d van den mensch tegen de i n s e c t e n". Spr. stond allereerst in 't kort stil bij dfr* ziekten, welke door insecten worden verspreid, zooals de pest, gele koorts, malaria, vlektyphus, enz. De malaria, die. vroeger ook in Ne derland een kwaadaardig karakter ver toonde, komt in ons land niet meer in ernstige mate voor. Dank zij een zorg vuldige studie der insecten-ziektenver- spreiders, is de mensch van veel ziekten gevrijwaard. Vervolgens ging spr. na, waarom het juist het insect is, dat het menschelijk voedsel aantast. Vele producten, zooals graan b.v., wordt in groote hoeveelheden op groote oppervlakten verbouwd en hierdoor hebben de insecten kans zich ttr h^t Tail ésa ftüw !s Gien een uitgebreid» etucïis d»y insecten begon nen. Hierbij dient nauwkeurig te worden nagegaan le. met welk insect men te doen heeft en hoe de levenswijze ervan is, 2e. op welke plaatsen het insect voor komt en 3e. in welke hoeveelheden het optreedt. Bij de bestrijding is vooral het larve-stadium van groot belang, hoewel lang niet altijd de stadia bestreden kun nen worden, welke schadelijk zijn. Tenslotte heeft spr. aan de hand van een serie lichtbeelden het een en ander verteld over insectenplagen en hun be strijding, terwijl spr. na de pauze meer in détals trad over de bestrijding van in secten door hun natuurlijke vijanden. Het was een leerzame avond. Sluiting van kapperszakert. De kap perszaken zullen voortaan des Donder- dagsmiddags na één uur gesloten zijn. Zuid-Beveland. Wemeldinge. Donderdagavond had een buitengewone vergadering van de Coöp. Aan- en Verkoopvereeniging „Helpt El kander" onder voorzitterschap van den heer J. Oele, plaats. De voorzitter zette in het kort de bedoeling van deze ver gadering uiteen, namelijk het bouwen van een kolenbergplaats op het laad- I I I I I Zuid- en Noord-Beveland. Deze week uitgekeerd: met 70 premie-winnaars en losterrein van den locaalspoorweg alhier. Nadat breedvoerig het voor en tegen hiervan was besproken, bleken van de 48 opgekomen leden er 46 voor en 2 tegen het bouwen van opgemelde berg plaats te zyn. Alzoo aangenomen. Van de firma F. Kloos, ijzerconstructieonderne- mers, te Alblasserdam, was een teeke- ning en begrooting ingekomen, waaruit bleek, dat bedoelde bergplaats een ruim te zal bieden van 6 bij 13 M. De kosten werden begroot op plm. f 3500. Voorts werd besloten dat buiten de ijzerconstruc tie ete., door de ambachtslieden uit deze gemeente de verdere werkzaamheden zullen worden verricht. Daarna sluiting. Kruiningea Donderdagavond sprak Dr C. v. d. Pol van Goes in Hotel Koren beurs voor de verschillende functiona rissen by luchtbescherming en brand weer, voor blokhoofden enz. van Kruinin- gen-Hansweert, Waarde en Krabbendijke over de zelfbescherming by luchtgevaar en de functie van het gezin, de buren hulp, blokorganisatie enz. Verschillen de vragen werden beantwoord. De spre ker werd ingeleid en bedankt door bur gemeester de Mul. Driewegen. Uitslag van het gehouden IJsfeest van de IJsclub op Donderdag j.L Gecostumeerd: le pr. Jan Boonman (schoorsteenveger) te Ovezande; 2e pr. Marie Maat (clown) 4e Driewegen; 3e pr, Pieternella Meulblok en Francien van Eenennaam (Volendammers) te Hein kenszand. Schoonrijden paren: le pr. C. Klap en P. Meulblok te Heinkenszand; 2e pr. J. Ny'sse, Heinkenszand en C. de Dreu te Driewegen; 3e pr. C. van Oosten en A. de Dreu te Driewegen; 4e pr. A. Boon man en N. Boonman te Ovezande; 5e pr. W. Nysse en F. van Eenennaam te Hein kenszand; 6e pr. C. van Iwaarden en Cath. van Eenennaam te Heinkenszand. Schoonrijden dames: le pr. P. Meul blok te Heinkenszand; 2e pr. N. Boon man te Ovezande; 3e pr. K. van Iwaar den te Heinkenszand4e pr. C. v. Iwaar den te Heinkenszand. Schoonrjjden heeren: le pr. C. Kap 2e pr. W. Nijsse, 3e pr. J. Does, 4e pr. C. van Iwaarden, allen te Heinkenszand. Öudelande. Ver. voor Zieken- huisverpleging. Dinsdagavond vergaderde de onderafd. Oudelande van de vereen, voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland. Voorzitter dhr C. Douw. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat over 1941 de inkomsten bedroegen f 1487,isy2 en de uitgaven t 1464,67. batig saldo f 22,51%. De voorzitter spoorde de losse arbei ders ten zeerste aan lid te blyven van de vereeniging, daar zy anders wel eens in een ziekenhuis kunnen worden opge nomen op een moment, dat zy niet ver zekerd zyn en dan zelf de kosten moeten dragen. Dhr Westveer bedankte als penning meester. Deze functie werd overgenomen door het bestuurslid, dhr J. P. Janyens. Dhr P. D. Blomaard bracht verslag uit van de in 1941 gehouden alg. vergade ring te Goes. Walcheren. Grijpskerke. Alhier is gevormd een Hervormd Kerkkoor, met aanvankelyk 22 deelnemers. Het doel van dit koor is 't vierstemmig instudeeren van de ge zangen uit den nieuwen bundel v. d. Ned. Herv. Kerk. De muzikale leiding van dit koor berust by den heer J. Ryn Jz. uit Middelburg. De schoolvereeniging Een school met den Bijbel hield haar gewone jaarlijksche ledenvergadering. De voorz., dhr W. de Wolf, opende met Schriftle zing en gebed. Daarna sprak hij een ope ningswaard, waarin hij opwekte tot het trouw meeleven met de school alhier. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester en in 'tbyzonder uit het overzicht over 'tafgeloopen schooljaar door het hoofd der school gegeven, kon men een goeden indruk krijgen van het schoolleven en wat er mee samenhangt. Als bestuursleden traden af en wer den herkozen de heeren: A. Bossaard en J. Vlieger. In de vacature, ontstaan door het vertrek van A. P. Rotte werd gekozen dhr C. C. Komejan. Nadat nog gezongen was Psalm 84: 6, ging Da van Loon voor in dankgebed. Domburg. Nadat in 1941 de vereeni ging niet in het openbaar was opgetre den, heeft de Chr. zangvereeniging „Looft den Heere" Donderdagavond we der een zangavond gegeven. Deze zang avond die voor een geheel gevulde zaal werd gehouden, mag wel zeer geslaagd genoemd worden. Het koor telt 25 leden. Het program ma bevatte een 17-tal zangnummers. Vooral by de verschillende zwaardere zangstukken als het „Heilig, heilig, hei lig" van Dijkes, „Lof en aanbidding" van Manting bleek, dat het den Direc teur, den heer L. Francke, gelukt was uit de verschillende stemmen een har monieus geheel te verkrijgen. Speciaal willen we nog noemen „Groot vaders Klok", waarbij de sopraan-solo werd gezongen door mej. P. Bastiaanse en dat zeer goed voldeed. Terecht mocht de voorzitter de heer P. Passenier Dzn., in zijn slotwoord ge tuigen van een welgeslaagde avond. De opening vond plaats door Ds F. G. H. Nicolaï, terwyl de bijeenkomst werd gesloten door Ds J. E. Visser. Terra dameswant en een ring met 8 sleutels beide te bevragen bij den ge meente-veldwachter. (Belangeloos ber.) O.- en W.-Souburg. Woensdag heeft de marechaussee by W. v. S. 150 kg. gerst in beslag genomen welke hy' vo rige maand gestolen had by het dor- schen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te 's-Gravenhage (vac. wjjlen Dr H. Schokking), W. ^ijbrandij te Neerbosch-Hees. Bedankt: voor Genemuiden, J. de Lange te Wilsum (O.). Hulppredikers. Geref. Kerken: benoemd te At melo, cand. Th. Hoff te Kampen. r Korte Berichten. De classis Axel der Geref. Kerken heeft in zijn vergadering van Maandag j.l. besloten tot het moderamen der Ge ref. Synode het verzoek te richten de beslissing over de z.g. meeningsverschil- len uit te steljen om verschillende rede nen, welke nader in de missive der clas sis worden genoemd. De kerkeraad der Chr. Geref. Gem. van Middelburg heeft besloten om de zitplaatsen in het kerkgebouw zoo danig te regelen, dat er geen plaatsen- verhuring zal geschieden, maar dat ge- zinsbanken zullen worden toegewezen, waarvoor dan een driemaandelyksche vrywillige bydrage voor den kerkdienst zal gestort worden. Benoeimingen. Benoemd tot onderwyzer(es) aan de Chr. school te Hoofddorp, mej. A. v. d. Berg te Joure; aan de Chr. school te Kamperveen, P. J. v. Hoeve, aldaar. VOEDSELPRODUCTEN MET ZORG BEWAREN! Onder de bestaande omstandigheden is het geboden, dat van de voorraden producten ten dienste van de voedsel voorziening in geen geval iets verloren gaat. In dit verband vestigt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogs tijd er de aandacht op, dat zij, die graan of eenig ander product, dat voor de voedselvoorziening van belang is, in voorraad of voorhanden hebben, volgens art. 2 van het Voedselvoorzieningsbe- sluit verplicht zyn, daaraan die zorg te besteden, welke redelykerwys van hen kan worden verlangd. Dit houdt in, dat personen, die be doelde producten in voorraad of voorhan den hebben, verplicht zijn yoor afdoen de beveiliging tegen brand, diefstal, in braak enz. zorg te dragen. Indien producten verloren gaan, door dat onvoldoende voorzorgsmaatregelen zyn getroffen, zal een vervolging wor den ingesteld op grond van het Voedsef- voorzieningsbesluit. Tegen kneuzingen is Klooster balsem 't middel bij uitnemend heid, want deze heeft gelijk tijdig een dubbele werking: als huidherstellend middel dat de gewonde huid geneest en tege lijk diep in de beschadigde weef sels dringt en daar zijn weefsel- herstellende werking verricht. Kloosterbalsem is een ideaal wrijfmiddel tegen stijvespieren, rheumatische pijnen, spit in den rug, spierpijn, stramheid. Schevenlngen ontdekte ia de sneeuw bloedsporen. Hij volgde deze er. zag, dat ze leidden naar een perceel, bewoond door den 29-jarigen water- en vuur- stoker P. B. Bij onderzoek xwamen de rechercheurs bjj een kast in de hal, die geopend werd, maar waarin zich oogen- schjjnlyk alleen maar kleeren bevonden. Achterin deze kast bleek echter-een deurtje te zyn, dat toegang gaf tot een tusschenkamertje en hierin bevond zich een complete slagery. Aan den muur waren roeden en haken bevestigd, terwijl rondom allerlei slagersgereedschap lag. Er was een hoeveelheid van 280 kg. vleesch aanwezig, afkomstig van ten minste twee koeien. Het vieesch was af komstig van tuberculeus vee. De be woner is gearresteerd. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke, 10.30 u. dhr de Visser te Vlissingen, .30 u. ds Bakker. Geref. Gemeenten. Kortgene, Donderdag 5 Mrt, vm., nm. en av. ds v. Stuyvenberg te Yerseke. Ned. Geref. Gem. 's-Gravenpolder, Donderdag 5 Mrt, 10.30 2.30 en 6.30 u. ds Baay te Tholen. De strijd tegen den clandestienen handel. Nadat de politie te Rotterdam van de marechaussee aan de Belgische grens had vernomen, dat aldaar een levendige sluikhandel op België wordt gedreven met kaas en dat in verband daarmede twee personen waren aangehouden, die zich bezig hielden met het koopen van voor di enhandel bestemde kaas te Rot terdam, zyn deze mannen, te weten: G. J. K., oud 30 jaar, wonende te Etten en Leur en M. J., oud 24 jaar, wonende te Hoeven, naar Rotterdam getranspor teerd en opgesloten. Uit het onderzoek bleek, dat zy ruim 2000 rantsoenbonnen voor kaas hadden gekocht van J. W. Ook deze werd aan gehouden en opgesloten. Hy ontving van de beide mannen voor eiken bon 19 cent. Hy kocht ze van een hem onbekenden man, die zich bezig houdt met het op- koopen van kaasbonnen op het platte land. Met deze kaasbonnen gingen de Brabanders naar den winkelier A. K., die de bonnen in ontvangst nam. De bon nen werden hier tegen den prijs van f 1 per vel opgeplakt en daarna by den dis- tributiedienst aangeboden, waarna deze er toewijzingen voorg fa. Eenige dagen na de aflevering der bonnen kwam dan «én der Brabanders de kaas halen. Deze werd per auto naar het Zuiden getrans porteerd. Daarna verkochten de Bra banders de kaas, die hun nu zoo onge veer f3,25 per kg kostte, voor f3.75 aan de grenssmokkelaars. Deze ontvan gen in België f 6 per kg. Uit het verdere onderzoek bleek, dat K. behalve deze party van ruim 200 kg. kaas, by dezelfde gelegenheid nog 300 kg. verkocht, zonder bonnen daarvoor in te nemen, doch nu tegen den prys van f3,60 per kg., terwyl de gewone pry's fl,35 is. K. had op deze wyze de laatste maanden eenige duizenden kg. afgezet. Alleen met" opgekochte bonnen kon de winkelier K. dezen handel niet volhou den; hij vond in een kaashandelaar den man, die hem clandestien en tegen ver hoogden prijs kaas leverde. Zoo ontving hy van dezen op Vrijdag j.l. nog 450 kg. Ook deze is aangehouden en opgesloten. Een surveilleerend agent van politie te 'Jegjzri, veroorzaakt door een kou gebruike men Abdijsiroop die de vastzittende slijm zal doen loskomen en Uw hoest snel zal verdrijven. .Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. 'sWerelds beste Hoestsiroop GOES. Gehuwd: L. C. H. van der Broek, 38 j. en S. Jasperse 25 j. Huw.-aang.: J. de Winter, 25 j. te Vlaardingen en-C. Witte, 32 j. te Goes; F. Schijf, 25 j. en C. Speulman 23 j. GeborenAdriana Johanna, d. v. J. F. Baarends en H. A. van Riet; Jacoba, d. v. G. Voet en B. van den Dries. OverledenC. J. Ponse, 15 j. Van 2326 Februari. VLISSINGEN. Geboren: Marijke Louise d. v. J. A. Hoogkamer en J. W. Fokker; Johannis Marcus, z. v. J. C. Clarijs en J. de Ridder; Martje, d. v. J. Stuut en J. D. Brauers; Jan Abra ham, z. v. A. Luitwieler en H. Jonge- pier; Willemina Petronella, d. v. C. J. Feij en E. Francke. Gehuwd: W. de Boer, 27 j. en P. C. Kommers, 26 j. Overleden: L. J. Breel, 66 j.; N. L. M. de Vries lj.; J. A. M. Broekman, 63 j., vrouw van L. M. M. van Hove. (P.Z.C.) van de Amsterdamsche Effectenbeurs medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2003 en 2410. Amsterdam, 27 Februari 1942. V. K. Heden 4 Nederl. 1940 I 1017e 1017s 4 Nederl. 1940 II 100"/i1 100% 4 Nederl. j,940 m.b. lOlVi» 1017.» 4 Nederl./1941 1003/a 1007e 98 98'/1B 3 Nederl. 1937 93 yt 94 3—31/2 Nederl. 1938 957/e 968/i« 3 Ned.-Indië 1937 I 84 85 Koloniale Bank 9 97* 108% Ned. Ind. Handelsbank 75 N 79 Cert. Ned. Handel Mij. 108 110 A. K. U. 146 145 Van Berkel's Patent 1287» 128% Cert. Calvé Delft 97 102 Fokker 170 174 Cert Leverbros 133 Vt 140 Philipslampen 238 243 Pref. idem 150 L. 185 Kon. Olie 200 2037i Amsterdam Rubber 115 115 Bandar Rubber 967s 1047« Deli Batavia Rubber 88 88 Serbadjadi 58 61 V. I. C. O. 86 897s Holl. Amerika Lijn 114 116 Kon. Boot 134 143 Ned. Scheepv. Unie 121 123 Rotterd. Lloyd 98 105 Mij. Nederland 98 105 H. V. A. 196 198 Javasche Cultuur 132 141 N. I. S. U. 144 146 Verg. Cultuur 61 6l7« Deli Mij. 132 133 Senembah 114 114 4Bataafsche Olie 988/n 160 3% idem 850/IB 87 Amstej^d. Bank 140% ex 141 Incasso-Bank 145 1497s Rotterd. Bank 143 1447s 6 Pref. Leverbros 1347z 1347s Twentsche Bank 150 152 Nat. Bez. De Schelde 110 Ned. Gist en Spir. 430 470 bieden Van Gelder's Papier 14772 1527s Wilton Feijenoord 233 2377s Hessa Rubber 65 697s Amsterdam Ballast 210 Blaauwh. Vriesseveem 96 lOlVi Hoewel de omzetten ter beurze van- daag minstens even groot waren als gis teren, bood de markt toch een veel rus- tiger aanblik. Zulks'kwam duidelijk tot uitdrukking in de geringere koersfluctua ties. Het koersverloop van gisteren had eerder koopers in de markt gebracht, zoodat het aanbod goed werd opgenomen. Een bepaalde lijn was echter moeilijk te ontdekken. De opening was over de ge* heele linie enkele procenten boven het slot van gisteren. Hierna ontstond een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 6