Wed TïlijnftaïiM maaM« U goed! Kerk en School Gemengd Nieuws Het Vrouwenhoekje D« J. Mulder. KOERSEN Geref. Kerkert. Tweetal: te Groningen (8e pred. pl.), W. C. v. d. Brink te 's-Gravenzande en Dr N. H. Ridderbos te Tweede Exloër- mond. Maandag herdenkt Ds J. Mulder, de nestor van de prekikanten van de Geref. Kerk van Leeuwarden, den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aan vaardde. De jubilaris werd 12 Febr. 1876.gebo ren, studeerde aan de Vrije Universiteit en werd op 2 Maart 1902 te Molenaars graaf-Brandwijk in het ambt bevestigd. In 1905 vertrok hij vandaar naar Broek op Langendijk, om in' 1914 te Gorinchem zjjn intrede te „doen. In 1918 werd Ds Mulder predikant te Schiedam en 23 Mei 1922 deed hij in zijn tegenwoordige ge meente intrede. Ds Mulder maakt sinds 1909 deel uit van het bestuur van het 'Geref. tractaatgenootschap „Filippus" en is sinds tal van jaren penningmeester. Zijn verdiensten werden erkend door z\jn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ds <L A. WertSinck. Zaterdag herdenkt Ds J. A. Wensinck em. pred. te Arnhem, den* dag waarop hij voor 45 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds Wensinck werd in 1869 geboren en 28 Febr. 1897 te Usselo in zijn eerste gemeente bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1899 naar Eibregen, waar hij'in 1909 de bediening neerlegde. In 1911 werd hij opnieuw, predikant in de Ned. Herv. kerk n.l. te Diepenveen, waar hij tot 1 Nov. 19^9 toen hein eervol emeritaat verleend werd, is werkzaam geweest. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Markelo, Cand. W. Bartlema te Zeist. Aangenomen: naar Rotterdam- Charlois, cand. A. C. van Dam te Bilt- hoven en cand. J. Ris te Schiedam. Bedankt: voor Rotterdam-Char- lois, cand. W. Anker te Goudriaan. Korte berichten. De kerkeraad der Geref. Kerk te Amstelveen heeft aan cand. A. Elshout, hulpprediker voor de Évangelisatieal- vangen. Aan giften werd ontvangen f 57.50, hetgeen zeer gewaardeerd wordt. Bij de bestuursverkiezing werden 'her kozen dhrn Roosmalen, van Wingen en Huisman. Voor den heer Dansen welke zich in verband met zijn leeftijd niet meer beschikbaar stelde, werd gekozen de heer H. Dronkers uit Bath. Ovezande. Zaterdag heeft de ijsclub „Nooitgedaeht" ijswedstrijden georgani seerd, waarvan de uitslagen luiden: Hardrijden fheeren-leden: le pr. D. Raas, 2e J. Huige (Nisse), 3e Adri Boon man, 4e E. Rentmeester, 5e M. Raas. Hardrijden heeren niet-ledenle pr. A. Venema (Goes), 2e C. Bek (Hoedekens- kerke), 3e A. Padmos (Oudelande), 4e N. Bremer ('s Heerenhoek). Hardrijden jongens 1416 jaarle pr. A. Padmos (Oudelande), 2e M. van Steenbergen, 3e 71. Oostdijk, 4e J. Bor- dou, 5e A. Priem. Hardrijden dames: le pr. mej. L. Raas, 2e mej. N. Boonman, 3e mej. M. de Baar, 4e mej. C. van Steenbergen. Hindernisrijden dames: le pr. mej. N. Boonman, 2e mej. J. Priem, 3e mej. F. v. Eenennaam (Heinkenszand), 4e mej. A. Boonman. Hindernisrijden heerenle pr. M. Zon- nevijlle (Nisse), 2e W. Nijssen (Hein kenszand), 3e A. Hoebeke (Nisse), 4e C. van Iwaarden (Heinkenszand). Schoonrijden damès niet-ledenle pr. mej. P. Meulblok, 2e pr. F. van Eene naam (beiden te Heinkenszand). Kunstrijden paren-leden: le pr. mej. J. Priem-de heer J. v. Steenbergen, 2e pr. mej. N. Rijk-de heer P. v. d. Dries; 3e pr. mej. M. de Baar-de heer J. dé Baar. Schoonrijden paren niet-leden: le pr. mej. F. van Eenenaam-de heer C. C. Klap (Heinkenszand), 2e pr. mej. P. Meul- blok-de heer Jac. Nijsse (Heinkenszand). Schoonrijden heeren niet-leden: le pr. C. C. Klap, 2e pr. C. v. Iwaarden, 3e pr. Jac. Nijsse (allen te Heinkenszand). Degenen, bij wie geen plaatsnaam is vermeld, zijn woonachtig te Ovezande. Walcheren. Oostkapelle. Het Ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp" hield haar jaarverga- „Onderlinge Hulp" hield zijn jaarverga- Wondergem. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde, dat het ledental thans 58 be draagt, terwijl het financieel verslag met een batig saldo sloot. Aan 18 leden werd ondersteuning verleend voor totaal 372 dagen. De aftredende bestuursleden, de hee ren A.. W. Louws, J. Roelse en F. C. de Roo werden herkozen. De heer J. Louws A. Wzn werd voor een jaar tot bode be noemd. Westkapelle. Dinsdagavond kwam de vereeniging E.H.B.O. alhier in jaarver gadering bijeen. Voorzitter dhr A. Ga- briëlse Pz. Uit het jaarverslag van de secreta resse, mej. N. Roelse Wd., bleek, dat de thans 38 leden tellende vereeniging ook gedurende het afgeloopen jaar weer haar nuttig werk had kunnen verrich ten. Zoo werd van de verbandtrömmel, geplaatst op het jjsclub-terrein, dikwjjls daar, opgedragen gedurende de afwezig heid van Ds H. Vogel diens catechisa ties waar te nemen. Bij de Ned. Herv, Gem. van Nij- verdal bestaan plannen om te komen tot de stichting van een tweede predikants plaats. De Ned. Herv. Gem. van Nijver- dal heeft een predikant en een gods dienstonderwijzer en placht eiken Zondag öp twee plaatsen diensten te houden. Naar wij vernemen heeft de heer H. J. de Jong Schouwenburg te Amster dam, na ruim 40 jaar als zoodanig werkzaam te zijn geweest, zijn functie als penningmeester van de Vereeniging tot Uitbreiding van het Evangelie in Egypte neergelegd. In afwachting van een" definitieve benoeming heeft, de heer L. M. de Jong Schouwenburg, familielid van den afgetreden penningmeester, zich bereid verklaard het penningmeester schap ad interim waar te nemen.v Kerkelijke verkiezingen. Bij de 10-jaarlijksche steiqming in de Ned. Herv. Gem. teBruinisse werd het kiescollege gehandhaafd. De uitslag van de tienjaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gem. te C o- 1 ij n s p 1 a a t had tot resultaat, dat jhet kiescollege gehandhaafd blijft. Bij de tienjaarlijksche stemming iri de Ned. Herv. Gem. te Koudekerke werd de groote meerderheid der stem men uitgebracht voor den kerkeraad. De toestand blijft dus ongewijzigd. De uitslag van- de tienjaarlijksche stemming heeft in de Ned. Herv. Gem. teRilland-Bath tot resultaat ge had, dat het kiescollege blijft bestaan. De tienjaarlijksche stemming in de Ned. Herv. Gem. te V I f s si n g e n had tot uitslag, dat het beroepingswerk enz. in handen van den kerkeraad blijft. In de Ned. Herv. Gem. te Zonne- maire had de stemming tot resultaat, dat het bestaande kiescollege blijft. Eervol ontslag. Met ingang van 1 April 1942 is aan den heer A. Petermeyer eervol ont slag verleend als leeraar aan de R. H. B. S. te M i d d e 1 b u r g. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer(es) aan de Chr. school te Franeker, D. Vermeulen te Opperdoes en S. Berg te Lollum (kw. m. a.) aan de Chr. school te Vêendam, H. Bos te Oude-Pekela. gebruik gemaakt en werd ook eerimaal het in de reddingskast bij de z.g. pak- kinge aanwezige zwemvest te voorschijn gehaald. Enkele leden bezochten verder de verschillende districtsoefeningen, ter wijl de gewone oefenavonden geregeld werden gehouden. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer P. de Vos' Lz., bleek, dat de inkomsten f65,27, de uit gaven f 52,5472 hadden bedragen, goed slot f 12,7272. De aftredende voorzitter werd herko zen. De heer J. van Rooijen Az. werd voor drie jaren tot bode benoemd. Bij de rondvraag werden besproken de plaatsing van de reddingskastjes, de aanschaffing van verbandmateriaal en de wenschelijkheid, om bij de leden aan te dringen op een meer geregeld bezoe ken van de oefenavonden. Noord-Beveland. Kamperland. In de Maandag gehouden alg. vergadering der Coöp. Boerenleen bank „Wissekerke", gevestigd te Kam perland, waar 34 leden tegenwoordig waren, werd o.m. rekening en balans over het boekjaar 1941 en welke sluit met een winstsaldo van f 568,25, goed- gekeurd en vastgesteld. De aftredende leden van den Raad van Toezicht en het Bestuur, resp. de heeren A. M. van Nieu- wenhuize en L. J. Hoveyn, werden we derom herkozen, terwijl als plaatsver vangend lid van den Raad van Toezicht werd benoemd de heer P. A. Priester te Kortgene, en als plaatsvervangende be stuursleden werden aangewezen de h.h, P. Remeynse en C. H. P. Maris, bei den leden van den Raad van Toezicht. De kassier bracht in zijn jaarverslag en de nadere toelichting tot de rekening en balans de steeds toenemende groei en omvang der bank ter kennis der verga dering, terwijl de voorzitter herdacht het overlijden van den voorzitter van het be stuur der Centrale Bank, dhr Stroinck. v v Tholen sn St.-Philipsland. St'avenisse. Dinsdagavond j.l. werd de algemeene jaarvergadering gehouden van de afd. „Stavenisse" van de schip- persvereen. „Schuttevaêr". In zijn ope ningswoord stipte de voorzitter aan, dat het jaar 1941 Voor de binnenscheepvaart over het algemeen een goed jaar is 'ge weest. De kas sloot met een batig saldo van f 46.55%. De aftredende bestuursleden de heeren M. C. Wieland en S. Stoel wer den herkozen, terwijl in de plaats van dhr C. Dorst werd gekozen dhr M. Boom sluiter. Na bespreking werd besloten voor de Algem. verg. te Amersfoort de navolgen de voorstellen in te dienen: le. Betere vrachtprijsregeling; 2e. het instellen voor/het eiland Tholen van een bevrachtingscommissie te Bergen op Zoom inplaats van zooals nu te Wemel- dinge; 3e. het H.B. op te dragen bij de bevoegde instanties te propageeren tun- nenbouw inplaats van bruggen. Als af gevaardigde naar de alg. verg. werd be noemd dnr C. van Beveren. De burgemeester sprak zijn voldoening uit over de prettige geest en wensehte de afd. veel succes toe op haar werk. Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst. Men zond ons een uitvoerig ver slag van een druk bezochte vergadering, voor Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin de heer Ernest Voorhoeve een rede hield voor de N.S.B. Ook een groep Vlaamsche nationaal-socialisten en, enkele Duitsche autoriteiten waren aanwezig. De heer Voorhoeve herinnerde er o.a. aan, dat Zeeuwsch-Vlaanderen een stuk is van Vlaanderen en daardoor een voor post van Nederland. Gezamenlijk zullen de nationaal-socialisten van Noord en Zuid de scheidsmuren afbreken. Hij hoop te dat thans uit Zeeuwsch-Vlaanderen mannen naar voren zouden komen, om in het verre Den Haag te bepleiten hoe dit gewest met zijn rijken bodem; doch goed deels arme bevolking, tot welvaart dient te worden gebracht. Hierna onderwierp spr. de buitenland- sche politiek, door de Nederlandsche re geering gevoerd, aan critiek. Spr. schilderde vervolgens het leed der werkloozen in het verleden, om daar na o» te wekken tot het strijden tegen de zelfzucht en tot het ijveren voor so ciale gerechtigheid. Duitschland verloor, volgens spr., in 1918 den oorlog door de revolutie, aan gesticht door het wereldjodendom. Toen is Hitier gekomen. Wat zou er ook van ons volk zijn terecht gekomen, vraagt spr., als hij Rusland niet onder narcose had gebracht Spr. brengt daarom hulde aan de Duitsche soldaten en ook aan de 10.000 Nederlandsche vrijwilligers - aan het Oostfront en wekte op tot aanmel ding bij het vrijwilligerslegioen. De jeugd, aldus spr., zullen wij moeten winnen in den arbeidsdienst. De weer bare mannen moeten opgenomen worden in de weermacht. Weldra zal geen jeug dig ambtenaar in den staat meer kunnen worden benoemd, zonder dat hij in den arbeidsdienst heeft gediend. Aan het eind der vergadering werd f 94.60 gecollecteerd voor de Nederland sche soldaten aan het Oostfront. De strijd tegen den clandestienen handel. De Rotterdahische politie heeft aange houden E. M. N., die 100 stukken zeep clandestien verkocht. In bewaring is gesteld H. H., 28 jaar, te Schiebroek, terzake van het kobpen van- 16 kg. vleesch en 4 kg. vet tegen hoogen prijs van een hem onbekenden man. Dezer dagen werd de 42-jarige veehou der C. A. op heeterdaad betrapt bij het slachten van twee varkens. De man is gearresteerd. Eveneens werd aangehou den de 41-jarige A. H. M. v. L., die een clandestienen handel gedreven had in erwten. Wegens het verkoopen van roomboter tegen f 11 per kg. is de politie opgetreden tegen den 31-jarigen A. O. Eenige dagen geleden zagen politie mannen, dat drie mannen 's avonds in het donker een levend schaap in een mand op een fiets transporteerden in het Noordelijke stadsgedeelte van Rotterdam Zij vonden, omdat de mannen geen af doende redenen voor het transport kon den geven, aanleiding om tot arrestat'e over te gaan. Een van dé drie wist toen in de duisternis de vlucht te nemen. La ter is hij echter toch gegrepen. In- de woning van een van hèh vond dè politie den huid van een geit, die kort te voren geslacht moest zijn. Doodelijk «mijnongeluk. Gistermorgen is de afdeelingsopzichter P. H. G. in de ondergrondsche werken van staatsmijn Maurits bekneld geraakt tusschen een luchtdeur en een ontspoor den mijnwagen. Hij werd hierbij* zoo ernstig gewond, dat hij na korten tijd overleed. v Kolendampvergiftiging. Een electricien, die te Berkel-Enschot bij het echtpaar P.H. den electriciteitsme- ter moest opnemen en Dinsdagmiddag circa twee uur voor een gesloten deur was geweest, vervoegde zich er om half vijg nogmaals. Ook nu kreeg hij geen gehoor. Door het raam ziende zag hij het echtpaar op bed liggen. Onraad vermoe dend waarschuwde hij den gemeente veldwachter. Deze verschafte zich via de achterzijde toegang tot de woning, waar een verstikkende kolendamp hing. In het slaapvertrek vond hij de echtelieden, van wie de 69-jarige vrouw reeds bleek te zijn overleden. Kinderen door de koude omgekomen. In twee gezinnen tè Wapenveld zijn, ten gevolge van de kou de, twee pas geboren kinderen om het leven gekomen. Een van de kleinèn is nog naar een ziekenhuis, te Zwolle ge bracht, doch dit heeft niet meer mogen baten. Naar het medisch onderzoek heeft uitgewezen, heerschte in beide, woningen een zoo lage temperatuur, dat het den kleinen noodlottig is geworden. (H.bl.) De dader van den moord te Voor,burg gearresteerd. Dank zij het onvermoeid speuren van de Voorburgsche politie, onder leiding van den hoofdinspecteur, den heer J. H. G. Koeckes, in samenwerking met de Haagsche politie, is de dader van den Donderdag j.l. in den vooravond op de Bilderdijklaan te Voorburg gepleeg- den moord op den 57-jarigen machine- zetter C. van der L., thans gearresteerd. Het is de 28-jarige losse werkman P. L.*, wonende in Den Haag, die, na een streng verhoor, een volledige beken tenis heeft afgelegd. De 34-jarige groenijenhandelaar R., dje na het misdrijf den dader staande had gehouden en die een worsteling met hem heeft gehad, herkende hem echter na confrontatie dadelijk. Boven dien werd bij een huiszoeking in de woning van P. L. een slagersmes in een kast verborgen gevonden, met welk mes kenneujK het misdrijf was ge pleegd. Dit mes is in beslag genomen. Het rijwiel van den getuige R., waar op de dader was gevlucht, blijkt door P. L. te zijn verkocht aan iemand in de Jacob Catsstraat te 's-Gravenhage. Reeds Vrijdagavond j.l. werd op dit rij wiel beslag gelegd. Gebleken is, dat de dader het slacht offer behalve de portemonnaie, die f 3,50 inhield en die de getuige R. da delijk aan de politie ter hand stelde, nog een bedrag van f 5 aan los geld afhan dig had gemaakt, welk bedrag hij aan eenige verteringen heeft besteed. De ramp te Marseille. Volgens nadere berichten zijn bij de ont ploffing in de gasfabriek te Marseille slechts tien menschen om het leven ge komen. Aanvankelijk vreesde men, dat er meer slachtoffers zouden zijn. (D.N.B.) Wat doen we met bevroren aardappelen/? Volgens sommigen moet men bevroren aardappelen eenigen tijd bij kamertem peratuur bewaren, anderen zijn van mee ning, dat ze niet „ontdooid" behoeven te worden. De kwestie is echter deze, dat. aardappelen in meerdere of -mindere ma te bevroren kunnen zijn. Men heeft of te doen met zeer sterk bevroren aardappe-. len, die keihard zijn en niet geschild kun nen worden, óf men heeft aardappelen, die licht bevroren zijn of zoet geworden zijn door langdurig verblijf in lage tem peraturen. Steik bevroren aardap pe 1 e n kan men het best op de tem peratuur van nul graden of lager bewa ren, totdat zij gebruikt worden. Schillen kan men ze niet, ze worden daarom met een borstel goed schoon geboend en ver volgens met een bodempje kokend water snel aan de kook gebracht en gaar ge kookt. Van een zoete smaak valt dan niets te bespeuren. Lichte bevroren aardap pelen dienen echter eenigen tijd bij kamertemperatuur bewaard te worden, totdat de zoete smaak verdwenen is. Het is niet precies te zeggen hóè lang dat duurt, want dat hangt weer af van de mate waarin de aardappelen zijn zoet geworden. Soms mag men voor het ont dooien wel 1014 dagen rekenen. Ook de temperatuur waarbij de aardappelen be waard worden heeft invloed" op den ont- dooitijd. Uit voedingsoogpunt is het niet nood zakelijk zoet geworden aardappelen te ontdooien. Men kan er goed zoete ge rechten, b.v. pap, pannekoek en aardap peltaart van maken, en in stamppotten met zoete wintergroenten als winterpeen of ui (met wat azijn) kan men ze ook verwerken. Eenige recepten volgen thans: Zoete aardappelpap. 300 g zoet geworden aardappelen, y2 1 tapte melk (en/of water), 2 lepels suiker. De aardappelen schoonboenen en^in een bodempje water gaarkoken. Dë melk (en/of het water) aan de kook brengen en het schilletje van de aardappelen af halen. De aardappelen fijn maken en bij de melk voegen. De pap nog even koken tot ze gebonden is. Aardappelkoe k. 300 g zoet geworden aardappelen, 50200 g zelfrij zend bakmeel, wat essence, 4 lepels sui ker, boter of vet. De aardappelen schoonboenen en in een bodempje kokeftd water gaar koken. De« aardappelen schillen, koud laten wor den en fijn maken. Het zelfrijzend bak meel, de suiker en de essence toevoegen en het deeg tot een soepele massa kne den. Een koekepan heel dun met boter bestrijken (en met wat paneermeel be strooien). Het deeg in een koekephn leg- - gen en de pah met een deksel sluiten. De koek gedurende een uur op een zacht vuur aan één zijde bruin bakken. De koek omkeeren en aan de andere zijde in plm. 20 min. bruin en gaar bakken. De koek naar verkiezing met jam bestrijken en warm opdienen. (Naarmate men minder zelfrijzend bakmeel gebruikt is de koek eerder gaar en wordt zij zachter en vochtiger.) «Het springen der huid1. Vele huisvrouwen meenen, dat het nu eenmaal samenhangt met den aard van haar werkzaamheden, dat zij 's winters ruwe of gesprongen handen hebben. Dit is echter een zeer verkeerde opvatting en bij een goede verzorging kan zelfs de vrouw, die velerlei werk moet verrichten handen hebben, die niet ruw en onoog lijk zijn. Over het algemeen is het niet goed om voor het wasschen der.dianden warm water te gebruiken, terwijl koud evénmin is aan te bevelen, doch lauw water is het beste. Voor het wasschen van kinderen wordt water gebruikt, dat op kamertemperatuur is. De kinderzeep moet zacht zijn. Gewasschen handen moeten goed afgedfoogd worden. Grove badhanddoeken, die het vocht goed op-" nemen, moeten hiervoor jworcten gebruikt Het gebruik van halfnatte handdoeken is ongewenscht. Men moet trachten te voorkomen, dat de handen direct navhet wasschen in aan raking komen met de buitenlucht en is dit niet te vermijden, dan strooit men er eerst wat talkpoeder over. Ook het dra gen van handschoenen voorkomt 't sprin gen der huid. Een zeer droge huid wordt na het wgs- schen der handen met een goede -vette crème ingesmeerd. Ook glycerine, indien men dit nog krijgen kan, bewijst goede diensten om bij het wasschen de handen zacht te houden. 's Nachts kan men de handen invetten met wat vaseline en katoenen handschoe nen aantrekken, om het beddegoed niet vuil te maken. breien! van slaapsokken. Noodig plm. 125 gr. wol (6 punten) en naalden no. 3. Om deze slaapsokken te breien kan eventueel uitgehaalde wol verwerkt wor den, die men eerst over een plankje windt en vervolgens door een sopje slaat, eenige malen uitspoelen en aan een lijn te drogen hangen met een verzwaring aan den onderkant om te bevorderen, dat de draad gelijkmatig zal drogen. Op deze manier behandelde wol breidt op als nieuwe. De patentsteek leent zich het best voor slaapsokken, aangezien deze zeer rekbaar is. Hij wordt als volgt gebreid en wel heen en weer gaande toeren: le toer: Kantsteek afhalen x 1 steek recht averecht omsl. averecht afhalen, x maal herhalen en de laatste steek recht breien. 2e toer: Afwisselend lus en st. teza men breien om si. aver, afhalen. Twee toeren vormen het patroon. 32 st. los opzetten én in den patent steek 61 toeren plm. 29 cm breien, daar na 1 toer recht, waarbij men den steek met omsl. als 1 st. breit, daarna door de steken voor den teen den werkdraad eenige malen halen en afkanten. Hierna worden voor het bovenste mid den, dat op den voet komt, de kantste ken dichtgenaaid van den teen af tot op 30 lussen na, aan beide kanten die later opgenomen worden voor het breien van het been. Men zet het werk op vier fijne re naalden voort op 60 st., nadat eerst de opzetsteken voor de hielvorming zijn dichtgenaaid en breit nu 20 toeren twee recht twee averecht, daarna los af kanten en afwerken met een schulp (5 stokjes 1 L. 1 vaste 1 L. 5 st. enz.). Een koordje draaien of een eind los sen met dubbele draad haken en door de opgenomeh randsteken leiden, daarna van kwastjes voorzien. Nadruk verboden. van de Amsterdamsche Effectenbeurs medegedeeld door de Incasso-Rank N.V kantoor Goes. Klokstraat 9. Tel. 2001 en 2410 Amsterdam 25 Februari. V. K. Heden 4 Nederl. 1940 I l'OPA IOH/2 4 Nederl. 1940 II IOOV2 IOOV2 4 Nederl. 1940 m.b. lOH/s IOP/18 4 Nederl. 1941 100*7 u, 10 O11/™ 3% Nederl. 1941 9715/i6 98 3 Nederl. 1937 92V2 9213/ie 3—3y2 Nederl. 1938 955/s 95u/i8 3 Ned.-Indië 1937 I ,841/ie 84Vj6 Koloniale Bank 95 9472 Ned. Ind. Handelsbank 69 70 Cert. Ned. Handel Mij. 100 100 A. K. U. 149 14272 Van Berkel's Patent 132V2 12372 Cert. Calvé Delft 9D/2 88 Fokker 165 141 Cert. Leverbros 136 128 Philipslampen 236 209 Pref. idem 175 Kon. Olie 19072 19372 Amsterdam Rubber IOIV2 109 Bandar Rubber 86 95 Deli Batavia Rubber 75 80 Serbadjadi 54 52 V. I. C. O. 80 80 Holland Am. Lijn 168 107 Kon. Boot 129 123)4 Ned. Scheepv. Unie 110 '112 Rotterd. Lloyd 100 92 H -Mij. Nederland '94 91 .«H. V. A. 180 193 v Javasche Cultuur 120 128 N. I. S. U. 126 135 Verg. Cultuur 55V2 58 Deli Maatschappij 112 123 Senembah 102 108 4% Bataafsche Olie 995/8 98«/ia 3Yz idem 857s 857e Amsterd. Bank 147 145 Incasso-Bank 145 Rotterd. Bank 150 6 Pref .Leverbros 135 125V« Twentsche Bank 156 157 Nat. Bez. De Schelde 119 103 Ned. Gist en Spir. 470 L. Van Gelder's Papier 156 146 Wilton Feijenoord 247 230- Hessa Rubber 57 ,-Amsterdam Ballast 200 laten Blaauwh, Vriesseveem 95 L. 90 De beurs was heden dngeanimeerd voor <le locale markt. Er was veel be langstelling voor den openingskoers van aand. Philips, die gisteren niet minder dan 34 pet. in reactie verkeerden. De dag werd echter bij een koers van 224 pet. 11 pet. onder het slot van "gisteren be gonnen, welk feit een zfvakke stemming voor de overige locale tape fondseh te weegbracht. Middenbeurs werd opnieuw een verlies van 34 pet. in koers geleden. Op dit niveau kwamen koopers in de markt zoodat tegen het slot het fonds 9 pet. in herstel was. Per saldo bedroeg

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3