Kerk én School Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen Burgerlijke Stand Rookerskaart in Duitschland in de praktijk. KOERSEN Afloop Verkopingen en Aanbestedingen Ned. Herv. Kerk. Beroepen; te Reeuwgk (Z.-H.), cand. H. Roelofseu te Ede. Geref. Kerken. B e d a n k t j voor Zevenhuizen (Gr.), (vac. J. Djjk), M. Feitsma te Schettena, Baptiste Gemeenten. Beroepen: te Hoogezand, J. Hek huis te Delfzijl. Cand. Joh. Francke. De classis Axel der Geref. Kerken heeft in haar buitengewone vergadering van 23 Febr. j.L peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken, de heer Joh. Francke, cand. en hulppred. te B r e s k e n s be roepen predikant der Geref. Kerk van Hoek (Zeel.). Het adres van cand. Francke is na 1 Maart B 93, Seroosker- ke (Walch.). Korte berichten. De kerkeraad der Nèd. Herv. Gem. van Enschedé heeft besloten het aantal pre dikantsplaatsen met twee uit te breiden en te brengen van vier op zes. Het ligt in de bedoeling één vrijzinnig en één rechtzinnig predikant te beroepen. Ingevolge mandaat van den kerkeraad heeft de commissie van administratie van de Geref.. Kerk van Rotterdam-Zuid het kerkgebouw aan de Polderstraat verkocht. Zondagavond vond de laatste dienst in dit bedehuis plaats, die geleid werd door Ds W. Steunenberg. Gezien de financieele situatie nu e'n in de naaste toekomst sprak de kerkeraad uit dat, tenzij zich nieuwe perspectieven openen, het voorloopig niet verantwoord zou zijn, tot instelling van een vijfde predikants plaats over te gaan. De bekende Geref. J. V. „Timo- teus", de oudste der Geref. jeugdver- eenigingen in Rotterdam, viert 3 Maart a.s. haar 75-jarig bestaan. Uit haar zijn niet minder dan 9 andere Jongelings- vereenigingen voortgekomen. Kerkelijke verkiezingen. Wegens vergevorderden leeftijd heeft dhr M. Plandsoen ontslag genomen als Kerkvoogd der Ned. Herv.. Kerk te Stavenisse. Bond yan1 Chr. (M)Ulo-scholen. Naar wij vernemen werd de jaarlijk- Bche algemeene vergadering van den Bond van Chr. (M)Ulo-seholen vandaag te Utrecht in het jaarbeursgebouw onder presidium van Ds R. Dijkstra, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, gehouden. Aan dé orde kwam o.m. de verkiezing van twee bestuursleden, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. Wallensiek en het periodiek aftreden van den secretaris, Dr H. Noordhof. In deze vacature had het' bestuur ais 'dub beltallen gesteld de heeren O. N. Dieters en Dr J. W. A, de Hoest te Utrecht en Dr P. A. Jonggma te Zwolle en Dr H. Noordhof te 's-Gravenhage. Na afdoening van de huishoudelijke zaken hield de voorzitter een referaat over: „Oude, niet verouderde waarden in'het onderwijs". Aan het jaarverslag van den secreta ris ontleenen we, dat het aantal aange sloten besturen thans 145 bedraagt met totaal 153 scholen. ft De Onderwijzersopleiding. Aan de Mededeelingen van het Cen- De heer Roskam zei o.a., dat de Landstand niet een van boven opgelegd orgaan is, maar van onder uitgegroeid. De Landstand heeft geen behoefte de coöperaties onder zich te brengen. De nieuwe verordening op het coöperatie wezen regelt den invloed van den Ned. Landstand op de coöperaties behoorlijk. Hetzelfde zal ook komen voor de Grond kamers, de waterschappen, en de be drijfsorganisaties en andere levenskrin gen, die hebben te maken met landbouw, veeteelt, visseherij en voedselvoorzie ning. Onze taak is het te zorgen, dat de Nederlandsche gewesten zich kunnen ontplooien naar eigen aard en wezen, op dat het Nederlandsche volk vrij en zelf bewust naar voren trede als een volk van visscherk en boeren, dat zich be wust is van zijn roeping voor tijd en volk. De boerenleider in Groningen, J. H. Zijlma, herinnerde eraan, dat hij in het oude landbouwvereenigingslevenver schillende functies heeft bekleed, zoo dat van hem geen miskenning van het werk, dat jioor deze organisaties voor den boerenstand is gedaan, mag worden verwacht. Geen krachtige en levende or ganisatie kan bestaan, indien de dorps- organisatie niet gezond is. Het zal van het beleid van den dorps boerenleider afhangen, of de volksgenoo- ten van de ware beteekenis van den Landstand voor de gemeenschap worden' doordrongen. Do tuinbouw probeerde de tabaksteelt. Er zijn niet veel cultures, welke in den Proeftuin Z. H. Glasdistrict te Naaldwijk m den loop der jaren niet geprobeerd zijn hui zoo heeft de Proeftuin ook de tabaks teelt beoefend. »De resultaten zijn voor ons niet on- pnstig geweest", zoo vertelde de Direc teur van den Proeftuin, de Rijkstuin- oouwconsulent Ir Riemens ons. Het zal uiteraard momenteel voor den tuinbouw- bezwaarlijk zijn zich aan die teelt over te geven, nu de voedselvoorziening een be lang van de eerste orde is. Maar, het te len van tabak ia hier zeker wel mogel\jk traal Bureau voor de statistiek, afdee- ling Cultureele statistiek, ontleenen wij dat in het cursusjaar 19141942 het aantal kweekscholen in 1941 met 1 ver minderde door de sluitingWan de Prot. Chr. Kweekschool te Sneek. Het aantal bedraagt thans 87. Daarvan zijn er 5 ongesubsidieerd, n.l. 4 R.-Kath. en 1 neu traal bijzondere. Het aantal leerlingen in opleiding voor de onderwijzersacte daalde van 450" in 1940 tot 4412 in 1941, een achteruitgang derhalve van 128 leer lingen, dat is 2.8 pet. tegen het vorig jaar 4.1 pet., wat haar verklaring vindt in het feit, dat het aantal toegelaten en tot de kweekscholen evenals vorige jaren lager was dan het aantal leerlingen dat de kweekscholen wegens het behalen van het einddiploma of om andere redenen verliet. Het aantal op leidingen voor de hoofdacte verminderde in '41'42 met 1, eveneens het gevolg van de sluiting van de Chr. kweekschool te Sneek. Het aantal opleidingen be draagt thans 71, w.o. 19 niet van rijks wege gesubsidieerde opleidingen, n.l. 3 Prot. Chr., 15 R.-Kath. en 1 neutraal- bijzondere. Het aantal leerlingen der op leidingen voor de H.A. daalde van 2178 in '40'41 op 2058 in '41'42, dat is met 120 of 5.5 pet. Het aantal docenten ver minderde met 11, tegen 42 in een vorig jaar. 16 Sept. j.l. waren er aan de ge zamenlijke kweekscholen 935 docenten tegen. 946 een jaar tevoren. Het aantal cursussen voor opleiding van onderwij zeres) bedraagt thans 4. Het aantal leerlingen daalde van 67 op 28. Examens vereeniging ter veredeling van het Ambacht. Het bestuur der Vereeniging ter ver edeling van het Ambacht brengt ter kennis van de toekomstige candidaten, dat in het voornemen ligt, om, indien daarvoor voldoendeanimo blijkt te be staan, de examens vöór gezel en meester in de vakken timmeren, meubelmaken, plaat- en smidsbankwerken (burger smederij), constructiebankwerken (voor personen werkzaam in fabriek), huis schilderen, metselaar, machine-bank- werken, machinedraaien,1 lood- en zink werken, modelmaken, steenhouwen en automonteeren (het laatste vak 'in sa menwerking met de C.C.A.B.) in de week van 27 Juli tot ep met 1 Augustus 1942 te Utrecht te doen afnemen. In het bijzonder wordt onder de aan dacht gebracht, dat, in verband met de instelling van een vestigingsexamen voor het huisschildersambacht, voor het mees- terexamen in dit vak geen nieuwe candi daten worden toegelaten. Candidaten, die in een dezer vakken examen wenschen af te leggen, wordt in hun eigen belang aangeraden zich reeds thans van een programma van eischens te voorzien, ten einde zich te bekwamen en zich zelf teleurstelling te besparen. Secretaris de rexamen-commissie is de heer J. L. Best, Raadhuis, kamer 198, Amsterdam C. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. Ulo-school te Treebeek, mej. A. de Groot te Geleen; aan de Chr. school te Vorden,, mej. L. Pol te Doetinchem (kw.m.a.). Examens. R. U. t e Utrecht: voorber. kerkel. examen J. W. Lely en J. Hadders. Geslaagd voor het examen scheeps- werktuigkundige, diploma B, le gedeelte, A. M a a s te Middelburg en J. C. Vissers te Goes: gebleken. Op den proeftuin heeft men prachtige groote bladeren gekregen, waarvan de kwaliteit uitstekend was. Tóen kwamen echter pas de moeilijk heden, want hët vakkundig bewerken van de tabaksbladeren is niet eenvoudig, en het goed fermenteeren bleek op ernstige moeilijkheden te stuiten. De hoeveelheid welke men beschik baar had, bleek niet groot genoeg te zijn om de juist© bewerking te laten uitvoe ren. Naar een expert op het gebied van de tabaksverwerking aan Ir Riemen^ mede deelde, zouden eigenlijk alle kassen in het Westland vol geplant moeten worden met tabak, om een behoorlijke cultuur en loonende bewerking te kunnen ver krijgen. En onder deze omstandigheden zou iets dergelijks natuurlijk geheel uit gesloten zijn. Alleen degenen, die zoo voor eigen be hoefte eens wat tabak willen telen'op hun plekje grond, kan hiervoor wel eeni- ge redelijke kans van slagen worden ge geven. Inbraak in een pasto- r i-e Inbrekers hebben zich Zondagnacht toegang verschaft tot' de Ned. Herv. pastorie te Kortenhoef.--De indringers, dïe gebruik maakten van een elders ge stolen boor om de luiken te openen, door zochten alle kamers op de benedenver dieping. De buit bestond uit een flink bedrag aan geld, dat Ds V. onder zijn berusting had, alle distributiebescheiden en levensmiddelen. De familie, die boven sliep, heeft geen onraad gehoord. Gasverstikking. Een 71- jarige man te Amsterdam, placht vaak laat op den avond thuis te komen en dan den haard aan te maken met behulp van een slangetje, dat hij aan de gasleiding aansloot. Dit deed hij ook op Zondag avond, doch wegens de gaslooze uren kwam ex< toen geen gas uit de leiding. Blijkbaar heeft de oude man toen ver zuimd de gaskraan wederom dicht te draaien, met het gevolg, dat toen des ochtends .na zes uur het gas de kamer binnenstroomde. Eerst in den namiddag van Maandag werden de buren door de sterke gaslucht gewaarschuwd en stel den zij een onderzoek in, waarbij zij den 9uden man levenloos op bed aantroffen. Onmiddellijk werd de g.g. en g.d. gewaar schuwd, ,doch de dokter kon toep slechts den dood constateeren. Steenkolen gestolen* Van een in de „Wijde Bliek" liggende^ zandzuiger, deel uitmakend van het ma teriaal van een Bloemendaalsche firma, bleeek bij controle dezer dagen ruim 3000 kilo kolen te zijn gestolen. Een door de marechaussee en- de politie te Korten- hoef ingesteld onderzoek wees uit, dat omwonenden zich aan deze diefstallen moesten hebben schuldig gemaakt. Na huiszoeking bij een inwoner van Korten- hoef, waar een hoeveelheid kolen in be slag kon worden genomen, legde deze een bekentenis af, waarna hij nog het een en ander losliet. Als gevolg daarvan kon in nog vijf andere woningen van in woners dezer gemeente een hoeveelheid der gestolen kolen worden opgespoord. Gasontploffing te Marseille, Een ernstige ontploffing is Maandag ontstaan in de centrale gas fabriek van Marseille. Volgens de tot dusver ontvangen berichten heeft het ongeluk 14 dooden en 30 zwaar gewon den geëischt, welke geborgen zijn uit het puin van de voor een groot deel vernielde fabriek. Het aantal dooden, dat gevallen is bij het ontploffingsongeluk in Marseille, zal volgens latere berichten, waar schijnlijk veel grooter zijn dan eerst ge meld werd. Behalve de 14 dooden, die reeds geborgen konden worden, worden nog andere arbeiders, die in de fabriek werkten, vermist.*- Buiten de 30 zwaar gewonden om waren er talrijke lichtge wonden. De eerste ontploffing deed zich voor om 14 uur 45 in het hoofdgebouw der fabriek. Enkele seconden later volg den twee nieuwe ontploffingen. Tenge volge van den luchtdruk stortte het ge- heele gebouw in elkaar en bedolf talrijke arbeiders onder het puin. Nog twee ge bouwen werden eveneens, zij het ook in lichte mate, beschadigd. In een omtrek met een middellijn van verscheidene honderden meters werden alle venster ruiten vernield. Troepen uit een nabu-. rige kazerne en de brandweer waren in enkele oogenblikken ter plaatse. Dank zij hun snelle optreden kon voorkomen worden, dat de door de explosie ver oorzaakte brand oversloeg op den groo tengashouder. Aangezien door de ont ploffing essèntieele deelen van het ma chinegebouw vernield zijn, zal een deel der stad tot nader-order zonder gas zit ten. (D.N.B.) Ook. De RMrAuoAKQ noma Zaints (Polygoon Uemlcer) Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 24 Febr. .1942. De volgende personen werden gedag vaard: J. Deleroix, 34 jaar, schipper, ged. te Hansweert, wegens het feit dat hij te Hansweert aanwezig heeft gehad, 370 kg. rogge, 80 kg. tarwebloem, 7 kg. suiker, 361/2 m. linnen stof, 53% m. katoenen stof en 18 meter stof, waarvan niet aan nemelijk was, dat deze goederen bestemd waren om hier te lande te blijven. .Eisch f 50 b. of 25 d. h. met verb, verkl., uit spraak f50 b. of 20 d'. h. met verb, verkl. Uitlokking van diefstal. Juridisch bekeek de adv.-generaal bij. het Haagsche Hof de zaak anders, dan de verdachte in dit geval het deed. De laatste stond terecht wegens uitlokking tot diefstal. In Mei van het vorig jaar zou hij aan M. hebben verteld, dat in Rilland-Bath bij den landbouwer v. Damme twee vaten benzine lagen, en ér was voorgesteld om die te stelen. Dat zou de uitlokking voor den diefstal zijn, maar de verdachte J. B. uit Rilland-Bath betoogde, dat M. hem om benziné had gevraagd, waarna hij alleen maar de schuur had gewezen waarin de benzine lag. „Maar ik heb de benzine niet wegge haald," zei verdachte nadrukkelijk. Doch de,president van het Hof bracht verdachte aan het verstand, dat hij met het geven van de „tip" aan de uitlokking tot diefstal had meegewerkt. Hij hart daarvoor 'van de rechtbank te Middel burg vijf maanden gevangenisstraf gekre gen, welke straf hij veel te hoog vond. Na het gesprek met M. had op 6 Juni B. des nachts de schuur aangewezen, waar de vaten lagen. Voor zijn mede werking zou B. f 100 krijgen, doch met de betaling was het verkeerd uitgeko men en B. kreeg niets. De adv,-generaal, Jhr Mr Dr van Asch van Wijck vorderde opnieuw vijf maan den gevangenisstraf. De verdediger, Mr J. J, Heyse uit Mid delburg vond verdachte wel strafbaar door zijn medewerking, doch de opgeleg de straf die gelijk is aan die welke de andere verdachten welke de diefstal pleegden, te hoog. PI. vroeg verminde ring van straf. Arrest over- 14 dagen. (V.P.B.) Aan de wenschen van de rookers in Duitschland is thans eeniger- mate voldaan door de bepalingen om trent de afgifte van sigaren, sigaretten en tabak. Geheel voldaan zal wel niet iedereen zijn, maar dat kan men dan ook niet verwachten. Vooral zij, die gewoon waren véél te rooken zullen wel eens mopperen, doch wanneer zij bedenken, dat zij vroeger in de queue moesten Staan en dan vaak nog niet eens aan de beurt kwamen zullen zij moeten toe geven, dat de tegenwoordige regeling veel beter is. Van den 20sten Februari af zijn de hoeveelheden rookartikelen, welke aan een en denzelfden kooper kunnen wor den afgegeven, eenigszins verhoogd. Voor één bon kunnen ininstens 4, hoog stens 6 sigaretten worden afgegeven. Sigaren kan men minstens 2 stuk„ krij gen voor 3 bon§ en ten hoogste 1 sigaar per bon. Rooktabak (krul, grove snede en geper ste tabak) kan men krijgen bij een hoe veelheid van 100 gram voor 10 bons; ten hoogste 100 gram voor 7 bons. Shag wordt afgegeven bij een hoeveelheid van 50 gram voor 10 bons of ,ten hoogste 50 gram voor 7 bons. De z.g. cigarillos en dergelijke, waarvan de prijs niet hoo- ger is dan 10 Pfennige (zonder oorlogs toeslag) worden verstrekt tegen 3 bons (4 stuks) of ten hoogste 2 stuks voor één bon. Voor café's 'en restaurants geldt deze regeling, dat geen sigaretten of siga ren mogen worden afgegeven tegen bons die nog niet geldig zijn verklaard, om dat rookwaren, dié in dergelijke inrich tingen worden verstrekt, voor onmid dellijk gebruik zijn bestemd. Daarente gen is de verkoop van sigaretten in kleine verpakking veroorloofd. Wanneer b.v. bij verordening'is vastgesteld, dat dagelijks 5 sigaretten kunnen worden af geleverd, mag een pakje met 10 stuks worden verkocht tegen inlevering van 2 bons. Bedraagt de toewijzing 4 sigaret ten per dag, dan kan zelfs tegen afgifte van 6 bons een pakje met 25 stuks wor den verstrekt. van de Amsterflamsrhe Effcclcnhoui medegedeeld door de Incasso-Bank NA kanloor Goes, Klokstraat 9. Tel. 2001 en 2410. Amsterdam 24 Februari 1942. - V. K. Heden 4 Npderl. 1940 I 101% 10172 4'% Nederl. 1940 II lOOVz 10072 4 Nederl. 1940 m.b. 10178 1017s 4 Nederl. 1941 lOOWta 100"/ia 3% Nederl. 1941 977s 9716/ie 3 Nederl. 1937 917s 927z 3—3% Nederl. 1938 957s 956/s 3 Ned.-Indië 1937 I 847s 847ie Koloniale Bank 95 95 Ned. Ind. Handelsbank 70% 69 - Cert. Ned. Handel Mij. 100 100 A. K. U. 151% 149 Van Berkel's Patent 136 13272 Cert. Calvé Delft 105 9172 Fokker 165 Cert. Leverbros 148% 136 Philipslampen 270 236 Pref. idem 181 175 Kon. Ölie 200 19072 Amsterdam Rubber 112 10172 Bandar .Rubber '92 86 Deli Batavia Rubber 8P/2 75 Serbadjadi 5572 54 V. I. C. O. 80 Holl. Amerika Lijn' 110 108 Kon. Boot 138 129 Ned. Scheepv. Unie 11472 110 Rotterd. Lloyd 100 100 Mij. Nederland 9972 94 H. V. a: '192 180 Javasche Cultuur 130 120 N. I. S. U. 135 126 Verg. Cultuur 5772 5572 Deli Maatschappij 115 112 Senembah 103 102 4% Bataafsche Olie 99 995/a 3% idem 87 857a Amsterd. Bank 15472 147 Incasso-Bank 15372 Rotterd. Bank 150 6 Pref. Leverbros 136% 135 Twentsche' Bank 159 156 Nat. Bez. De Schelde 122 119 Ned. Gist en Spir. 485 L. 470 laten Van Gelder's Papier 162 156 Wilton Feijenoord 24672 247 Hessa Rubber - 65 57 Amsterdam Ballast 220 Blaauwh. Vriesseveem 105% 95 laten De beurs had vandaag een zeer onge animeerd voorkomen. De lagere advies- koersen brachten tijdens het beursuur tal van verkooporders aan de markt. Aand. H. V. A., Amsterdam Röbber en Kon. Olie begonnen gemiddeld 8 pet. beneden het slot van gisteren. Bij de overige In dische waarden was de reactie geringer. In het verdere' verloop wisselden koers stijgingen en dalingen elkaar af, terwijl het slot heelal np het laagste punt was. In aand, Kon. Olie werd levendig gehan deld tegen koersen varieerende tusschen 187% en 196% pet, De marge bij aand. Amsterdam Rubber bedroog dveneéns eon tiental punten, Vart de minder cou rante rubbers waren aand. Deli Batavia Rubber in verhouding weinig lager. Aand. H. V, A. di^ den dag op 184 pet. waren begonnen, konden, na tot 179 pet. te zijn gedaald weer tot 188 pet. stijgen. Slechts kort hierop was de noteering weer 10 pet. gedaald. Het herstel, dat tegen het slot volgde, moest per saldo weer worden prijsgegeven. Aand. Java- sche Cultuur en Nisu verloren ca. 10 pet. Tabakken hieldep zich uitzonderlijk goed. Bij de scheepvaartwaarden boekten aand. Kon. Boot met 9 pet. het grootste verlies. Evenals gisteren ging het meest om in aand. Ned. Scheepv. Unie en Hol land Amerika Lijn. Op de locale markt trokken in het begin aand. Philipslam- pen de aandacht door een lagere opening van niet minder dan 26 pet. Reeds spoe dig volgde hier een redres tot 254 pet. Dit herstel maakte evehwel snel plaats voor een daling, met het slot op het laagste punt. Een speciale reden voor deze flauwe stemming was niet aanwe zig. Cert. Leverbros waren eveneens on geanimeerd. Na 5 pet. lager te zijn be gonnen, verloor het fonds per saldo ruim 12 pet. In sympathie hiermede waren cert. Calvé ca. 14 pet. lager. De beleggingsmarkt was vast gestemd voor Ned. Staatsleeningen, de 3 pet. Ned. 1937 kon Vs monteeren. Van de Indische Staatsleeningen waren de 3 pet. Indië 1937 I en II 5/io pet. in reactie. DE STRIJD IN OOST-AZIË. SINGAPORE (D.N.B.Japansche troe pen, die het eiland Singapore van uit eengeslagen Britsche troepen zuiveren, hebben Dinsdag 600 Britten op het eiland ten noórden Van Tsjangi gevan gen genomen. Tegelijkertijd zijn resten van vijandelijke troepen in het zuiden van Johore gevangen genomen. TOKIO (D.N.B.) Japansche troepen, dié op het eiland Timor geland zijn, heb ben Dinsdag 24 Februari, volgens Domei, een belangrijk vliegveld op 15 km. ten Zuidoosten van Koepang bezet. STOCKHOLM (A. N. P.) In het com muniqué van het hoofdkwartier der Britsche strijdkrachten te Rangoon wordt gezegd, volgens de *Èngelsche nieuws dienst: „Na verscheidene dagen van zwa re gevechten bij Billani hebben onze troepen zich teruggetrokken. Den 22sten en in den nacht van 22 op 23 Februari werden onze troepen die het bruggehoofd aan de rivier de Sittang bezet hadden om de terugtocht van onze troepen te dekken door forsche vijandelijke strijd krachten in de, flank aangevallen. Na felle gevechten leden wij zware verlie zen. Onze troepen hebben thans goede stellingen achter de Sittang betrokken." STOCKHOLM (A. N. P.) Volgens de Britsche nieuwsdienst zijn bij het eiland Timor sterke Japansche zeestrijdkrach ten gesignaleerd. BERLIJN (D.N.B.) Britsche vliegtuigen boven. Duitschland. Een gering aantal Britsche vliegtuigen is in den afgeloopen nacht naar de Duitsche Bocht gevlogen. Voor zoever thans bekend is, werden drie Britsche bommenwerpers heerge- schoten. STOCKHOLM (A.N.P.) Tankschin ne- torpeijeerd. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft het Dep. van Ma rine bekend gemaakt, dat het tankschip „Republic" door een vijandelijk schip aan de Atlantische kust is getorpedeerd. Dg overlevenden zijn in een Atlantische haven aan land gebracht. GOES. Overleden: H. van der Hart, 64 j., echtgenoot van M. Willeboer. Huw.-aang.: P. A. de Kramer, 38 j. en Ch. Bosman, 32 j.; L. A. Beuns, 22 j. en J. Westdorp, 20 j. Van 1421 Februari. YERSEKE. Overleden: W. Reijngoudt, 80 j., echtgenoot van J. Westplate. (I.C.) Over de maand Januari. WEMELDINGE. Geboren: Jakob Jan, z. v. G. Glansdorp en N. H. Klop; .Wil lem Eliza, z. v. E. Gijssel en M. Schou- wenaar; Willem Pieter, z. v. C. P. Feij- tel en C. de Schipper; Willem, z. v. N. Bruinooge en S. Hamelink. Gehuwd: Jac. Waverijn, 24 j. en C. Verschuure, 23 j.; P. C. Hoebeke, 29 j. en M. T. Vleugel, 26 j. v Overleden: te Goes: Francois Jacobus, 8 dagen, z. v. F. M. Koopman en P. Bur ger;' A. van Poelje, 85 j., wednr. van A. Pikkaart, eerder wednr. van L. van den Gevel. (I.C.) De hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat heeft heden aanbesteed het aanbrengen van beplantingen op een ge deelte van den weg BuitenlustSluis, wegvakken Nieuusvliet, Potjes en De Draai. Inschrijvers: J. Vergouwe te Breskens voor f 4240 en J. Nijssen te Kapelle voor f 4185.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3