Bij gevatte Koude Kerk en School Gemengd Nieuws Rechtszaken Burgerlijke Stand mder Paul, de direc- reoneel der rsonea van e patroons ijf, en ver- 1. Bond van er Paul de bestuur met Gertf. Kerken. Beroepen: te Maaetricht (vac. K. W. Dercksen), cand. C. van Ommen, te 'sHeerenhoek en Nieuw- dorp, In de kerk werd een rouwdienst ge houden, welke door tal van autoriteiten en belangstellenden werd bijgewoond en waarin voorging Ds K. Beks, Ned. Herv. pred. te Garsthuizen, die het Woord be diende uit Psalm 901. Spr. herinner de er aan, dat Ds ten Broek een man was met diep sociaal gevoel; iemand, die het dienen van de gemeenschap als een hei lige zaak beschouwde. Wij danken den Almachtige voor wat wij in hem moch ten ontvangen. i Issaris, Dr rede. eylemaker. is sehonua, behalve Willem van den Broek", en: „De W. A.-mannen i(jn pa rasieten van de Duitsche Weermacht". Eisch en uitspraak f 25 of 15 d. h. J. Stoutjesdyk, 20 jaar, landarbeider te Stavenisse en H. de Jonge, 21 jaar, landarbeider te St Annaland, wegens het feit, dat zty te zamen en in vereeniging, althans ieder voor zich, Krina Heiboer en Johanna Goudzwaard hebben mishan deld. Eisch ieder 2 weken gev. straf, uit spraak 10 d. gev. straf. P. M. Oosdyk, echtg. van A. Hage, 44 jaar, te Scherpenisse, wegens beleediging van F. A. Bolier, door hem toe te voe- gqn„Schurk daar je bent". Eisch en uit spraak f 10 of 5 d. Mijnhardt's Poeders KOERSEN 3 Ned.-Indl« 1987 I Koloniale Bank Ned, Ind. Handelsbank Cert. Ned, Handel Mij, A, K. U. Van Berkel's Patent Kon. Olie, die na tot 280 pet, te 'zijn te- ruggeloopen per saldo een tweetal pro centen konden herstellen, Aand, Amster dam Rubber sloten slechts 1 pet, boven het laagste punt, zulks gold eveneens voor aand, H.V.A. De koersvarlatles bij de Scheepvaartfondsen waren van weinig beteekenis. De grootste koersfluctuaties bij de tabakken ondergingen aand. Se nembah; deze bewogen zich n.I. tusschen 134 en 137% pet. met het slot op den laagsten koers. Flauw gestemd waren evene'ens aand. der Indische Banken. Zoo verloren b.v. aand. Nederl. Ind. Han- delsbarfk en aand. Koloniale Bank gemid deld 10 punten. Op de locale markt wqrd nu en dan levendig gehandeld, terwijl de koersen zich tusschen nauwe grenzen bewogen. 1 3V2 3—3% Nederl. 1938 951/» rovrt an Lennep, t er op ge- roen stond Barentsen, de verdere voor hun gesproken Vlissingen. het 25 jaar s in dienst d. Velde Jr. et personeel waarbij de ilde, den ju- oorden toe- met inhoud •ak de heer boekwerken larijs woor- >-jarig jubi leer J. Lou- iarbij de ge- Bisschop, aanbieding en loopbaan endheid ver- vereeniging Goes, ïeele van C. P. v. A. te etSen gesto kt en op de rieten is in goed brood. (Adv.) om 11.17 u. aantal kin- or de zorgen es weken in iijn geweest, en aan deze 22 uit Z.- ren uit Goes, •en zagen er gewicht toe- De kinde ren stapten Hoedekens- 3ters zoüden vergezellen. en-Duiveland Zoom uitge- naar hun zolgen. lid-Beveland. >adja" gaf de een welge- roeg was de Blok, voorz., ïlijk welkom, h. Witteboer ïrnsters ver- erdienstelijke ïze werd een relgeslaagden hield de ver- js haar jaar- ig van haar ommes. De ;aris en pen- tevredenheid. eer" C. Melse, ?ang van het sloopen jaar, school thans redende pen- J. de Jager, erna eindigde omstandighe- er eenige we- hulppred. te Leiden. Chr. Geref.- Kerk. Bedankt: voor Leerdam, J. G. v. Minnen te Huizen, Afscheid, Bevestiging ert Intrede. Cand. J. H. Boerlyst deed, na beves tigd te zyn door zijn plaatselijken ambt genoot, Ds J. C. Salverda, zijn intrede als 2e predikant der Ned. Herv. Gem. te Haarlemmermeer-Badhoevedorp, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Rom. 10:17. Ds F. P ij 1 m a n zal op 1 Maart af scheid nemen van de Geref. Kerk te Hoek. Ds J. v. d. Molen. Naar wij vernemen heeft Ds J. v. d. Molen, Ned. Herv. predikant te St Oeden- rode (N.-Br.) aan de gemeente medege deeld, dat hij besloten heeft zijn ambt neer te leggen. Aan alle leden der ge meente is een brief gezonden, waarin de redenen die Ds v. d. Molen tot zijn be sluit hebben gebracht, nader worden uiteengezet. Dei datum waarop Ds v. d. Molen afscheid preeken zal, zal nog na der worden vastgesteld. Ds v. d. Molen werd in 1915 geboren en in 1939 candidaat in Utrecht, om 27 Aug. van laatstgenoemd jaar in zijn te genwoordige gemeente in zijn eerste standplaats te worden bevestigd. Beroepbaar verklaard. Het Prov. kerkbestuur van Groningen heeft tot de Evangeliebediening in dé Ned. Herv. Kerk toegelaten cand. A. L. Chr. Stellwag te Helvoirt. Begrafenis Ds M. Ten Broek. Onder zeer groote belangstelling heeft te Westeremden de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van Ds M. ten Broek, in .leven predikant der Ned. Herv. Gemeente aldaar, voorheen Na de teraardebestelling dankte Ds Beks namens de familie voor de betoon de belangstelling. Hulpprtediker&i Geref Kerken: benoemd te Cubaard (Dr.), cand, W. Feenstra te Sneek (aangen.). Korte berichten. v Dr A. de Boudt, Geref. pred. te 's Gravenhage-W., die langen tijd onge steld is geweest, mocht Zondagmorgen weder voor het eerst voor zijn gémeente voorgaan in den dienst des Woords. De classis Warffum der Geref. Kerken heeft uitgesproken dat het mi- nimum-predikantstractement f 2200 be hoort te zijn. Kerkelijke verkiezingen. De uitslag van de tienjaarlijksche stemming hééft in de Ned. Herv. Gein. te S i r J a n s 1 a n d tot resultaat gehad, dat alle uitgebrachte stemmen voor het kiescollege waren, waarmede de toestand blijft zooals hij is. Commissie examen machinist- ert stuurmansleerling. In de commissie, dit jaar belast met het afnemen van de eindexamens van de opleidingen voor stuurmansleerling en machinistleerling aan de van Rijkswege gesubsidieerde scholen zijn benoemd tot: voorzitter: W. Polderman, inspecteur van het nijverheidsonderwijs, 's-Graven- hage; ondervoorzitter: P. Haverkamp, Amsterdam; secretaris: C. J. Damen, 's-Gravenhageen o.a. tot lid de heer J. V a de r te Vlissingen. ken gesloten geweest, doch gisteren zijn ze weer geopend. Borssele. In de alg. vergadering van'- aandeelhouders der weegbruggen „Ieder 't zijne" en „Automaat" (haven) werd medegedeeld, dat de inkomsten waren f 783,46, de uitgaven f 663,35. Goed slot f 120,11. De aftredende bestuursleden j Jac. Priester, P. v. d. Dries en W. A. Mol werden herbenoemd. Het weegloon werd gehandhaafd als volgt: leden f0,10 per 1000 K.G. en niet-leden f0,15 per 1000 K.G. De weger W. Wagenaar werd her benoemd. Zijn salaris werd vastgesteld op een minimumbedrag van f 600. Walcheren. Souburg. Met ingang van heden is voor de Marnixschool en de school-Paspoort- straat een rouleeringsysteem ingevoerd in het gebouw der O. L. school. De eerste begint om één uur en de tweede om 3.30 uur. De School mét den Bijbel zal haar lessen in particuliere woningen hervat ten. De pl. afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond kwam in 37e jaarvergadering bijeen. Na de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester volgde bestuurs verkiezing. Gekozen werd de heer M. Roelse (vac. Minderhoud) en herkozen de heer J. den Engelsman. Een der leden hield een le zing over: „Stad en platteland". Zeeuwsch-Vlaanderen. Axel. In verband met het ziekteverlof aan den wnd gemeente-secretaris, den heer M. Oggel, heeft de burgemeester, den heer J. Francke, adj.-commies tpr secretarie als zijn plaatsvervanger aan gewezen. De strijd tegen den clandestienen handel. Te Medemblik werden de veehouder K- H. en de slagersknecht W. B. in ver zekerde bewaring gesteld omdat zij een 9-tal schapen clandestien zouden hebben geslacht. Wagon met margarine leeggehaald. De Utrechtsche politie heeft weer de hand kunnen leg gen op een groot aantal personen die op oneerlijke wijze aan, vooral in dezen tijd, waardevolle goederen waren gekomen. Op zeker oogenblik waren op het hoofd bureau dertig verdachten in verschillen de kwesties aanwezig. Het ernstigste geval betrof dan dief stal van ongeveer 900 kg. margarine uijt een wagon op het spoorwegemplace ment. Woensdagavond was deze wagon opengebroken en zeer velen schijnen hier hun slag te hebben geslagen. Inmiddels werd een zestal verdachten of mede plichtigen aangehouden en een gedeelte van de rhargarine in beslag genomen. Aardappelen werden bij honderden kilo s tegelijk gestolen. Bij een slager werd^oor verbreking van een deur, een heel nuchter kalf ^weggesleept. Misdaad te Tilburg opgehelderd. Na ruim een jaar is te Tilburg een misdaad opgehelderd, hi den laten avond van den 21en Decem ber 1940 werd achter de woning van ze keren P. van G., aan den Bosscheweg, aldaar, het lyk gevonden van den 32-ja- ngen Jos Verschure, die in de kost was b() genoemden van G. Thans is deze affaire als door een toe val tot klaarheid gekomen. Zekeren L. de K. was gehuwd geweest met Mina de W. Het boterde niet tus- schen de twee echtelieden, waarom het tot echtscheiding kwam. Bij de echtschei dingsprocedure werden de twéé kinde ren, de 19-jarige Corrie en de 18-jarige Nico aan de moeder toegewezen. Korten tijd later trouwde de moeder met den bo- vengenoemden P. van G. Vorige week Donderdag nu kwam aan de Tilburgsche politie ter-oore, dat de twee genoemde kinderen van huis waren weggeloopen en onderkomen hadden ge zocht bij hun vader. De ^moeder nam met dezen loop van zaken geen genoe gen en Verzocht de politie de kinderen weer onder haar gezag te stellen. Der halve werden de kinderen opgespoord en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar zij wérden verhoord omtrent de beweegredenen van hun daad. Dit verhoor heeft de zaak tot klaar heid gebracht. Aanvankelijk verklaar den de twee kinderen desgevraagd, dat zij waren weggeloopen, omdat hun stief vader hen tot het plegen van diefstallen aanzette, maar toen de recherche met name het meisje wat nader aan den tand voelde, kwam de voornaamste oorzaak naar voren. „Ik ga niet meer terug" zei het kind, „want ik zie altijd nog het lijk van Jos. Verschure voor me!" Het ligt voor de hand, dat deze ver klaring van het meisje eenige consterna tie te weeg bracht. De politie bezwoer het meisje toch vooral de waarheid te zeggen. Het meisje hield echter vol, dat ze de waarheid gezegd hadden ze vertel de er bovendien nog bij, dat zij zelf ge zien had hoe haar stiefvader, P. van G., zijn kostganger met een mes in de hart streek had doodgestoken Haar broer verklaarde óók van alles op de hoogte te zijn. Hij had de feitelijke daad wel niet gezien, maar hij onder schreef toch alle verklaringen van zijn zuster. Op grond van deze verklaringen ging de Tilburgsche recherche nog denzelfden dag over tot arrestatie- van genoemden van G. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en legde daar een volledige bekentenis af. Hij ver klaarde, dat op dien bewusten avond J. V. en hij oneenigheid gekregen had den over een fiets en toen V. was blijven zeuren, had hij hem met een mes in het hart doodgestoken. (D.v.Z.) Vrederechter tte 's-Graverthage. Zitting houdende te Middelburg op Maandag 16 Februari 1942. De volgende personen werden gedag vaard: G. Heijboer, 27 jaar, landarbeider, te St Annaland, wegens mishandeling van mej. C. J. van Dijke. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. Ca. Ca. Butler, 22 jaar, zonder beroep te Biezelinge, wegens overtreding der Politie-verordening voor de gemeente Kapelle, door een courant „De Zeeuw- sche Stroom" op straat te werpen. Eisch f 5 of 3 d., uitspraak f 5 of 2 d. P. J. Visscher, 33 jaar, timmermans knecht te Breskens, wegens het feit, dat hij zich in het openbaar mondeling in beleedigenden vorm heeft uitgelaten over een groep van de bevolking, hetwelk hier in bestond, dat hy ten aanhoore van ver schillende personen heeft gezegd: „Allen die in Breskens tot de N. S. B. behooren C. M. Stoffels, 18 jaar, dienstbode te Zaamslag, wegens het feit, dat zy in het openbaar zich in beleedigenden vorm uit gelaten heeft over een groep der bevol king, door te roepen: „O, N. S. B., gij hebt myn land verraden!" Eisch en uit spraak 14 d. gev. straf. D. den Dekker, 20 jaar, kantoorbedien de. te Hoedekenskerke, wegens mishan deling van H. Amperse, door hem te Kloetinge gewelddadig een slag tegen het hoofd te geven. Eisch en uitspraak f 20 of 10 d. J. P. Hollestelle, 19 jaar, smidsknecht te» Ovezande, wegens beleediging van P. A. Seghers, door hem te Heinkenszand toe te voegen: „Vuil© N. S. B.-er" en: „Landverrader". Eisch en uitspraak 14 d. gev. straf. G. J. Hollestelle, 23 jaar, melkknecht te Krabbendijke, wegens mishandeling van H. J. Curiel. Deze zaak is verwezen naar den Rechter-Commissaris. W. M. Steenbakker, 33 jaar, werkman te Wolphaartsdijk, wegens mishandeling van D. P. Schipper. Eisch f 10 of 5 d., uitspraak f 5 of 5 d. Chra. van Nieuwenhuizen, 20 jaar, zonder beroep te Kniiningen, wegens be leediging van mej. J. J.' van Beraden, door haar toe te voegen de woorden: „Daar heb je nou van die rotzooi". Eisch en uitspraak: vrijspraak. H. F. A. Teunissen, 24 jaar, schoen maker te Burgh, wegens mishandeling van L. de Fouw te Terneuzen. Eisch en uitspraak: f20 of 10 d. met toewijzing der civiele vordering ad f 3,10. in hoofd en ledematen, Rheumatische pij nen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kies pijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (AdV.) Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: P. d. J. te Goes f 3 en f 2 of 2 en 1 d.M. G. v. S. te Vlipsingen f 1 of 1 d. h. Overtreding Verordening R.C. ver duisteren: A. S. te Koudekerke, W. R. te Koudekerke, ieder f 3 en f 2 of 2 en 1 d. P. d. P. te Koudekerke,' H. v. L. te Kou dekerke ieder 2 maal f 5 of 2 maal 4 d. h.L. L. te Hoedekenskerke f 2 of 1 d. J. d. W. te Ovezande f 4 of 2 d.J. Th. D. te Vlissingen f 5 of 3 d.M. M. R. te Yer- seke f 4 of 1 w. t.sch.; C. R. te Yerseke f4 of 2 d, h.; J. J.^te Vlissingen f5 of 3 d. h;P. W. te 's H. Arendskerke f 2 of 1 d. h.r C. B. te Koudekerke 2 maal f 6 of 2 maal 3 d.P. v. d. V. te Ka pelle, f 4 en f 2 of 2 en 1 d.H. V. te Kortgene 2 maal f 6 of 2 maal 3 d.C. M. S. te Wissenkerke.f 3 of 2 d.A. d. W. te 's H. Arendskerke f 3 en f 2 of 2 en 1 d.; H. C. d. H. te Middelburg f7.50 of 4 d.D. W. d. H. te Goes f 3 en f 2 of 2 maal 1 w, t.sch. Overtreding Verordening R. C. Iden tificatieplicht J. F. te Kapelle f 6 of 3 d. h.; J. Th. M. te Oudelande f3 of 2 d.P. L. te Hoedekenskerke f 3 of 3 d. M. J. T. te Wolfaartsdijk en J. M. V. te 's H. Arendskerke beiden f 3 of 2 d. h. Overtreding Verordening R. C. Sper gebied A. R. te Berendrecbt f 5 of 3 d. A. K. te Rotterdam f 10 of 5 d. h. Overtreding Boschwet: J. d. W. te Driewegen f 5 of 3 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver- keersbeperking: M. S. te Vlissingen f 5 of 3 d. h.; L. B. te O. en W. Souburg f 5 of 3 d. h. Overtreding Leerplichtwet: W. F. te Middelburg f 4 of 2 d. h.R. D. te Mid delburg f 12 of 6 d.A. W. te Nisse f 6 of 3 d.B. M. te 's H. Arendskerke f 3 of 2d.; H. J. v. Z. te N. en St. Joosland f 5 of 2 d.A. L. V. en J. K. te Middelburg f 6 of 3 d. Overtreding A. P. V. te Goes: H. R. en J. B. beiden te Goes ieder f 2 of 1 d. Idem gemeente Kapelle: A. J. te We- meldinge f3 of 2 d. Overtreding wegenverkeersreglement W. v. d. H. te Koudekerke f3 of 2 d. h.J. B. te O. en W. Souburg f 2 of ld.; J. W. te Kloetinge f3 of 2 d. van de Amsterdamsche Effectenbeurs medegedeeld door de Incasso-Bank N.V kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Gert. Calvé Delft Fokker Cert. Leverbrothers Philips Lampen Pref. idem Kon. Olie Amsterdam Rubber Bandar Rubber Deli Batavia Rubber Serbadjadi V. I. C. O. Holl. Amerika Lijn Kon. Boot Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cultuur N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Maatschappij Senembah 4x/2 Bataafsche Olie 3% idem Amsterd. Bank Incasso-Bank Rotterd. Bank 6 Pref. Leverbros Twentsche- Bank Nat. Bez. De Schelde Ned. Gist en Spir. Van Gelder's Papier Wilton Feijenoord Hessa Rubber Amsterd. Ballast Blaauwh. Vriesseveem ring der Indische fondsen waren ter beurze niet hoog gespannen. Deze gevoe lens werden bij de opening maar al te zeer bewaarheid. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de verkoopers vandaag verre in de. meerderheid waren. Van een 'ner veuze stemming was echter in het geheel geen sprake. De beurs hield integendeel haar kalm voorkomen. De hoofdfondsen aand. Kon. Olie, Amsterdam Rubber, Deli Batavia Rubber en H.V.A. begonnen ge middeld 10 11 pet. beneden het slot van Zaterdag. Bij de aand. der groote Sumatra tabakmaatschappijen bedroegen de nadeelige verschillen ca. 6 pet. Van de Scheepvaartfondsen werden aand. Scheepvaart Unie het zwaarst getroffen door lagere waardeering van 10 pet. De locale markt kon zich niet geheel en al aan de* flauwe stemming onttrekken. Over het algemeen was het koerspeil hier slechts 2 pet. lager. In het eerste kwartier volgde voor de Indische waarden een krachtig herstel. In het verdere verloop ging het echter bergafwaarts, zoodat het slot veelal op het laagste punt tot stand kwam. Een uitzondering vormden hier o.a. aand. 89»/» 88*/« 130 119 90 <80 K 113 lllVi 152 149V» 136 134 V» 122 119 220 B. 214 168 163 294»/» 292 188 18554 240 232 I66V1 153 127 112 119»/t 109 71 64 1121/» 104 1301/» 1251/» 168 164% 150 14lVi 129 132 1291/* 287 273 166 155 166 158 81 74V» 160 1501/* 142 134 100'/» 100% 90% 90 15672 153% 15272 150Vj 143 140 161 160 130 128 528 >A 525 164 'A 163 241V2 240 88 76 240 116 116 3r de waardee- Op de beleggingsmarkt waren de Ne- derlandsche Staatsleeningen weinig ver anderd, de Indische Staatsleeningen daarentegen waren eenigszins in reactie. Part. Bew. Belegging Nederl. f547. GOES. Geboren: Marianne Antonia, d. v. J. A. Buijse en M. C. van Dolder. Overleden: J. Goetheer, 82 j., echtge noot van A, Tramper, te Borssele. Van 410 Gebruari 1942. O.- EN W.-SOUBURG. Géboren: Jo hanna Derkje Hendrika, dv. A. L. N. v. Gaal en D. v. Huibers; Hendrik Jacobus, zv. J. P. Geldof en S. Wattel; Elizabeth Marina, dv. A. v. d. Gruiter en M. Ros- kom; Robert Leonard, zv. C. v. Hoek en M. C. J. Scheijbeler; Anthonie Cornelia, zv. C. Broodman en E. J. D. BoelLenie, dv. L. D. v. d. Klooster en I. Lenselink. Ondertrouwd: W. Kruit, 22 j. en Pie- ternella Vreeke, 21 j. Getrouwd: H. Cal jouw, 64 j. en M. Ma- rinisse, 46 j. Overleden: C. M. Antheunisse, dv. W. Antheunissei en J. P." Dobbelaere, 43 j.; T. Koppejan, echtg. v. P. Marys, 67 j. Oyer de maand Januari. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Titus Maicus Rienk z.v. J. J. Versluijs en M. J. T. Sijbrandij; Jantje Erzsebeth Geer- truida, d.v.. E. Ösihor; Johannes, z.v. J. M. Aarnoudse en W. C. Kot; Overleden: P. L. v. d. Klooster 75 j. vr. v. M. Droogers. HOEK. Gehuwd: 15, A. de Zwart 25 j. en A. J. Dieleman 17 j. Geboren: 6, Karei z. v. J. Donze en £v Dieleman; 7, Jacomina Alida d. v. J. P. H. Riemens en M. Verburg; 23, Catharina Lena Johanna d. v. J. A. de Smidt en L. C. Tazelaar; 29, Maria Ame lia d. v. J. A. Goedhals en M. J. Cort- hals. Overleden: 8, J. de Putter, 77 j., vrouw van I. Hamelink22, G. J. Broek hoven, 47 j., man van C. E. de Ruijter; 27, Abraham, 17 j., z. v. J. J. Dierx en Amsterdam 16 Februari 1942. V. K. 4 Nederl. 1940 I lOlVs 4 Nederl. 1940 II 1007/» 4 Nederl. 1940 m.b. lOOVz 4 Nederl. 1941 1007/» Nederl., 1941 9778 3 Nederl. 1937 91"/» lOOVs 10016/n 100°/» 9716/n 921/g 95®/» Officiëele Publicatie v. h. Depart, v. Handel, Nijverh. en Scheepvaart. REGELING VOOR EIGEN BRANDTURF 1942. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt het volgende bekend omtrent de rege ling, welke ten aanzien van de zoogenaamde eigenbrandturf, wel ke in 1942 zal worden geprodu ceerd, is getroffen. Turfproducenten, die uitsluitend turf voor eigen verbruik producee- ren, dienen zich als eigenbrand- turfproducenten te laten registree- ren bij de brandstoffencommissie, waaronder zij ressorteeren. Zij die nen hiertoe een volledig en naar waarheid ingevuld en onderteekend aanvraagformulier, hetwelk by de brandstoffencommissie verkrijg baar is gesteld, vóór 1 Maart 1942 bij de brandstoffencommissie in te dienen. Indien de brandstoffencom missie gunstig op het verzoek tot registratie beschikt, zendt zij aan den aanvrager een kaart, waarop vermeld is, dat de aanvrager als eigenbrandturfproducent is gere gistreerd. De verplichting tot in diening van een aanvraagformulier ter registratie als eigenbrandturf producent geldt niet ten aanzien van de turfproducenten, die reeds als vervener by het Rykskolen- bureau zyn geregistreerd. Deze verveners zullen, zonder dat zij een aanvrage hiertoe behoeven in te dienen, rechtstreeks van het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen bovenbedoelde kaart ont vangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alle met betrekking tot de registratie als vervener by het Rijkskolenbureau gegeven voorschriften onverminderd van kracht blijven. Wanneer de eigenbrandturfpro ducent turf voor eigen verbruik wenscht 'te vervoeren, dient hij zich bij den plaatselijken distribu- tiedierist te vervoegen onder over legging' van de registratiekaart. Tegen inlevering van het aantal bonnen of toewijzingen, waarop hij turf voor eigen gebruik wenscht te vervoeren, ontvangt hij van den distributiedienst een ontvangst bewijs. Aangezien de hieromschreven regeling slechts geldt ten aanzien van eigenbrandturf, welke in 1942 zal worden geproduceerd, moeten bonnen van de brandstoffenkaar- ten voor het seizoen 19421943, welke in den loop van dit jaar zullen worden uitgereikt, worden in gebruik zijnde kaarten zyn hier voor dus niet geldig, ingeleverd. Bonnen, van de thans De distributiedienst geeft een ontvangstbewijs af, waarop het aantal bonnen, dat is ipgefeverd, wordt vermeld; indien toewijzin gen zijn ingeleverd wordt hiervoor een afzonderlijk ontvangstbewijs afgegeven, waarop vermeld staat: voor bedrijf. Vervolgens dient de eigenbrand turf-producent zich tot het Ver koopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen of tot den vertegenwoordi- ger hiervan te wenden onder over legging van de registratiekaart en van het ontvangstbewijs. Het Ver* koopkantoor of zijn vertegenwoor diger neemt hét ontvangstbewijs in ontvangst en teekent op de registratiekaart de maximum hoe veelheid aan, die de producent mag vervoeren. Bij de berekening van deze hoeveelheid wordt er van uitgegaan, dat de dubbele hoeveel heid, welke op de bonnen kan worden verkocht, mag worden ver voerd. Voor de ingeleverde toe wijzingen kan echter slechts een Vervoervergunning voor de enkele hoeveelheid worden verkregen. Vervolgens geeft de vertegenwoor diger een vervoervergunning af. Deze vergunning is echter slechts op één bepaalden dag en voor één vervoer geldig, zoodat hierop niet verschillende partijen kunnen wor den vervoerd. Eigenbrandturfpro- ducenten, die de maximum hoeveel heid niet in één maal op ,één dag willen vervoeren, kunnen een ver voervergunning voor meerdere hoeveelheden op verschillende da gen verkrijgen. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat aan niet geregistreerde eigenbrandturfpro- ducenten geen vervoervergunning zal worden verstrekt en dat het vervoer van turf zonder een door of namens het Verkoopkantoor Fabrieksturf N.V. te Assen afge geven schriftelijke vergunning ver boden is. Aangezien aanmaakturf en bol- sterturf van de bepalingen van de distributiéregeling zijn vrijgesteld, is het bovenstaande niet van toe passing voor het vervoer van deze soorten turf. Nadere inlichtingen omtrent de regeling inzake de eigenbrandturf kunnen bij de brandstoffencomtnis- sies worden ingewonnen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3