^pyn AKKERTJE Binnenland DE PIONIERE Neem'n Wanneer verduisteren Uit de Provincie Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken WINTERHULP. De overtuiging van een WHN- blokhoofd. Een blokhoofd van de W.H.N. In Zee land schrift o.a. aan het Prov, Bureau der Winterhulp te Middelburg: Vanaf het begin.heb ik deelgenomen aan de WHN-collecten. Het eerste jaar liep ik als velen mee, mot zeer veel twijfel in mfln hart. Maar sedert het begin van het seizoen 19411942 ben ik voorgoed gewonnen. Bij de eerste Hjstcollecte van dit jaar moest ik in een klein Zeeuwsch stadje collecteeren in een arbeiderswijk. Sedert geruimen tijd kende ik er Van nabij de armoede, welke er geleden werd. Het jaar tevoren had ik er ook gecollecteerd, maar de resultaten waren toen zeer gering. In verschillende gezinnen hield men e# zelfs de deur gegrendeld. Na een jaar Winterhulp was de stemming echter geheel omgeslagen. Vrijwel geen huisje of er werd gegeven; een kwar tje of twee kwartjes. In één gezin, waar de man in Frankrijk werkte, ontving ik zelfs'een gulden. Met de ingevulde lijst bezocht ik daarna een deurwaarder, die nog nooit aan de Winterhulp gegeven h-d: „Nou moet je eens kijken", zei hem vol geestdrift en dankbaarheid er het bereikte verrassende resultaat, „zouden al die menschen aan Winterhulp gegeven hebben, als ze de beteekenis van dit werk niet begrepen?" De deur waarder tastte aanstonds in zijn por- temonnaie' en bleef sedert dien een gul gever. 's Avonds vond een blokhoofdenver gadering plaats en ik zag de lange ge zichten van hen, die collecteerden in de buurten der welgestelden. Ik had verreweg de hoogste gemid delde opbrengst behaald en ik was eer lijk waar ontroerd, door wat ik geleerd had. Ik heb in de laatste maanden zeer veel gepraat over Winterhulp en er is geen argument, meer, dat men kan aanvoeren tegen Winterhulp of ik kan het op af doende manier weerleggen. Wanneer er op iedere 25 gezinnen een blokhoofd komt, is het een werk van niets om zich in te zetten. Het blokhoofd heeft dan niets anders te doen, dan zich op de hoogte te houden van den toestand der gezinnén, op te geven, waar geholpen dient te worden, hoogstens eens om de 14 dagen een uurtje te collecteeren en de waardebons te brengen waar ze noodig zijn. Laat men nu eindelijk eens in alle ge meenten zorgen, dat dit in orde komt. Tijdens het bezoek van den commissaris van het N. V. V. met zijn medewerkers aan Duitschland. De heer Woudenberg bezichtigt een kindertehuis van een der groote oorlogsindustrieën. Polygoon-Fotodienst D.A.S. INLEGVELLEN VOOR STAM KAARTEN. Zooals bekend is gemaakt worden in- egvellen voor distributiestamkaarten FEUILLETON 43) o— Vlak voor Laagveld een arbeiderswo ning, Er staat een vrouw buiten, die ver rast opkijkt, als zij Gretha ziet. „Een oogenblikje, juffrouw." Gretha heeft niet veel tijd. Zij wil niet té laat terug. Straks is het donker. En wel heeft zij een lantaarn, maar ,t liefst rijdt zij niet alleen op den eenzamen Weg. Toch springt zij van haar rijwiel en volgt de vrouw, die zij niet kent, naar binnen. In de kleine woning ziet het er proper uit. De vrouw is wat verlegen. Zij laat Gretha in een voorkamertje, waar niet gestookt wordt. Het is er koud. „Een oogenblikje, juffrouw, Ik kan u niet achter hebben, want daar zijn de kinderen, en die hebben er niet mee te maken". v Gretha wjacht nieuwsgierig naar wat er komen- aal. De vrouw lijkt wat ver legen. uitgereikt. Hieronder volgt een korte uiteenzetting van hetgeen met deze in legvellen wordt beoogd. Een uiterst scherpe controle op het uitreiken van distributiebescheiden is vereischt. Men heeft getracht een scher pe controle te bereiken door voor de ontvangst van dstributiebescheiden te laten afteekenen. Dit stuitte echter op het practische bezwaar van veel tijdver lies. Door het gebruik van inlegvellen zal1 nu het bezwaar van tijdverlies door het plaatsen van handteekeningen wor den ondervangen. De inlegvellen zijn namelijk kaarten met bonnen. Bij het uitreiken van dis tributiebescheiden zal nu telkens een van de bonnen door den betreffende dis tributieambtenaar worden afgescheurd. Bij de volgende malen, dat distributie bescheiden worden uitgereikt, zal dus niet alleen de distributiestamkaart, doch ook het inlegvel mede moeten worden gebracht. Het is daarom verstandig stamkaart en inlegvel tezamen, desnoods aaneengehecht door middel van een pa pierklemmetje te bewaren. Zonder in legvel zal men geen distributiekaarten kunnen ontvangen. Omtrent de inlegvellen kan nog het volgende worden medegedeeld. Bij de uitreiking dient te worden medege bracht 1) De distributiestamkaart: 2) Bon 13 van de bonkaart reserve (naar gelang van den leeftijd is dit 13a, 13b, 13c of 13d). Bij het in ontvangstnemen doet men goed na te gaan of inderdaad het op het inlegvel ingeschreven nummer het zelfde is als het nummer van de stam kaart. Deze nummers moeten overeen stemmen. Tevens "kan er rekening mede worden gehouden, dat de inlegvellen van houders van boterkaarten en die van houders van vetkaarten van elkaar afwijken. DE RIJKSCOMMISSARIS ONTVANGT DEN HEER W. JANKE. De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied, Rijks minister dr Seyss-Inquart, heeft gister middag den vroegeren leider van de persafdeeling van het Rijkscommissa riaat, Pressedezernent W. Janke ont vangen, die aan het begin van de maand in verband met een reorgani satie der werkzaamheden van de pers- politiek zijn vroegere functie heeft neergelegd, om terug te keeren naar zijn ouden werkkring bij het ministe rie van buitenlandsche zaken. De Rijks commissaris heeft jegens zijn vroegeren Pressedezernent zijn dank en erkente lijkheid uitgesproken voor het feit, dat hij zich aan hem eind Mei 1940 bij de vestiging van het Rijkscommissariaat met toestemming van zijn superieuren ter beschikking stelde, om de persafdee ling van het Rijkscommissariaat te or- ganiseeren en daarmede de grondslagen te leggen voor een systematische DuitschNederlandsche samenwerking in de perspolitiek. Hij heeft in de hem opgedragen functie ruim anderhalf jaar lang belangrijk en succesrijk werk kun nen verrichten, waarbijvooral moet worden gewezen op de door hem ge stichte en geleide dagelijksche perscon ferentie. BURGEMEESTERS. J Het Rijkscommissariaat maakt be kend: De commissaris-generaal voor be stuurszaken en justitie heeft tot burge meesters benoemd: den heer K. M. Brouwers, commies te Vught tot burgem. van Schaes- berg, den heer W. H. M. E. Simons, belastingambtenaar te Heerlen, tot bur gemeester van UbachoverWorms, den heer W. J. Beckers, gemeenteambte naar te Eijgelshoven, tot burgemeester van Nieuwenhagen, den heer J. N. Klein, beambte der marechaussee te Cadier en Keer, tot burgemeester van Grubbenvorst, den heer A. C. de Leis, staatsmijnambtenaar te Heerlen, tot burgemeester van Posterholt, den heer J. Schreurs, oud-onderwijzer te Heel en Panheel, tot burgemeester van Heel en Panheel, den heer'H. J. van de Berg, staatsmijnambtenaar te Heerlen, tot burgemeester van B e 1 - f e 1 d, en den heer H. M. Gossens, ge meenteambtenaar te Vierlingsbeek, tot burgemeester van K e s s e 1. Bij besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is ontslag verleend aan H. A. van Voorst „Ja, ziet u, ik weet niet, wat ik moet doen. Ik zou zoo graag de kinderen op uw Zondagsschool hebben. U krijgt er nog meer-nieuwe bij. Maar nu wil mijn man het niet hebben. Wat moet ik nu doen?" „Waarom wilt u uw kinderen op de Zondagsschool hebben?" vraagt Gretha. „Ikoch, ik weet er wel iets van. Van jarën geleden. Ik ben op een Chris- stelijke school geweest, ziet u. Maar ach ja, toen ben ik naar de stad gegaan en daar vergeet je alles. Er is zooveel. Mijn man, juffrouw doet er heelemaal niet aan. Hij heeft nog nooit een kerk van binnen gezien. En nu, och, hoe gaat het dan? Ik ben mijn man heelemaal ge volgd, Het Is niet goed. Ik heb er geen vrede mee, Vooral sinds ik gehoord heb van uw werk. En nu zou ik graag mijn kinderen er^heen zenden. Dan leeren die tenminste iets van God, Maar mijn man wil het niet hebben. Hoe moet ik dat nu Óoen?" Hef is een geval waar Gretha nog niet voor te staan gekomen is. Zij peinst er over, hoe te handelen. Dis moeder zeg gen, dat zij haar kinderen zenden moet, van Beest als burgemeester van Oost- v o o r n e en aan A. Warnaar als bur gemeester van Hazerswoude. L. J. Lucasse is met ingang van 2 Maart opnieuw tot burgemeester van de gemeente Reeuwyk benoemd. DONDERDAG 12 FEBR, 1942. 's Morgens tot 9.03 u. 's Avonds tot 18.45 u. Middelburg. Openstelling gemeentekantoren. De huidige toestanden maken het noo dig de kantoren van de gemeente-secre tarie en van den gemeente-ontvanger des Zaterdags gesloten te houden en op an dere dagen eerst te half tien te openen. Degenen, die gewoon waren zich op Zaterdagmorgen op het kantoor van Maatschappelijk Hulpbetoon te vèrvoe- gen, worden daar nu des .Vrijdags tus- schen 2 en 4 verwacht, 'terwijl de ver koop van bonnen voor visch voorloopig in het gebouw in de Pijpstraat zal plaats vinden en wel des Vrijdags tusschen half drie en half vier. 1 Herstelling Lange Jan. Dinsdagmid dag heeft wethouder Paul, als waarne mend burgemeester ten stadhuize aanbe steed de inwendige herstelling van een gedeelte van den steenen onderboüw van den Abdijtoren,dus van het deel, dat na het gebeurde op 17 Mei 1940, nog in tact gebleven is. Naast de inschrijvingssom moest ieder ook aangeven een bedrag, dat bedoeld is om er de totale som mede te verhoogen of te verlagen per M3, als er meer of minder dan 55 M3 verwerkt is aan weg nemen en nieuw inbrengen van deelen van de muren. Een verlenging van de beslissing over de gunning van twee op drie weken, on dervond geen bezwaar. Bij de opening der 9 biljetten, bleek, dat dat van A. J. v. Rossum, Den Haag, niet het tweede bedrag vermeldt, het eerste was f 38.700. De andere 8 biljetten waren die van: Joh. van Almkerk, Zierikzee f 61.500 en f 30J, Haringman, Colijnsplaat f 57.000 en f170; L. F. Groosman, Middelburg f49.310 en f226; Rietveld Verdoorn, Papendrecht f 46.588 en f 125firma G. Hollema, Middelburg f 44.477 en f 217 A. J. Hartman, 's Gravenhage f 40.400 en f135; Izaak Woudenberg, Utrecht f 26.850 en f 120E. G. Lindenbergh, Vlissingen f 24.100 en f 70. Zuid-Beveland. Kloeting®.i Jaarvergadering „Het Mosterdzaad] e". Gister avond heeft de Chr. jeugdclub „Het Mos terdzaadje" haar 16e jaarvergadering gehouden in het Vereenigingsgebouw, hetwelk meer dan vol was met ouders en belangstellenden. De bijeenkomst stond onder leiding van Ds H. Boersma, die na het laten zingen van Psalm 138:1 voorging in gebed, waarop een korte liturgie volgde. Vervolgens sprak hij een ernstig ope ningswoord naar aanleiding van de Schriftwoorden: „Ik bid U, dat gij ze niet uit de wereld wegneemt, maar dat Gij ze bewaart voor den boöze". Het jaarverslag van de secretaresse getuigde van een opgewekt vereenigings- leven, terwijl één der leden een opstel voorlas over het reisje, dat de vereeni- ging vorigen zomer heeft gemaakt door Zuid-Beveland. ondanks het verbod van vader? De man komt het immers vroeg of laat te weten. Dat wordt dan huiselijke twist. „Ze moeten komen met de vólle toe stemming van uw man", zegt Gretha dan resoluut. „Anders komt er herrie. En dat mag niet". „Zoo voel ik het ook, juffrouw. Maar zóó komen de kinderen niet. En het is toch zoo goed, dat ze er heen gaan. Er wordt veel over gesproken, meer mis schien dan u denkt. Ik heb er van ge hoord. 'Ook wat u vertelt. Het zijn zulke bekende klanken voor mij. Ik Er komen tranen. Maar Gretha blijft op haar stuk staan. „U moet uw kinderen niet zenden", zegt zij. „Uw man komt het natuurlijk te weten en danneen, dat is niet de rechte weg. Wanneer is uw man thuis?" „Eiken avond na half zeven, juffrouw. Hij gaat nooit weg. Het is een beste man. Maar hij moet niets weten van u en uw werk". „Is hij Zaterdagmiddag thuis?" „O, «ja, na één uur al". (Wordt vervolgd.) Het programma bestond verder uit sa- menspraken, reidansen, een tableau en eeiFspel in 5 bedrijven: „Reepelsteeltje", dat gerulmen tijd de aandacht gespannen- hield en dat goed ingestudeerd bleek te zijn. Het een en ander,werd afgewisseld door samenzang. Ds Boersma, die aan het einde in het bijzonder de leidsters dank bracht voor al hun werk, sloot het samenzijn op de gebruikelijke wijze. Leidsters en leden kunnen op een wel geslaagden avond terugzien. Lewedorp. Vrijdagavond kwam de' ver- eeniging vóór Chr.Nat. Schoolonderwijs in jaarvergadering bijeen. Na de jaar verslagen van secr. >en penningm. wer den de aftredende bestuursleden herko zen. 'Het hoofd der school deed éenige mededeelingen over de school en beant woordde eenige vragen. Wolfaartsdijk. Zooals reeds bekend, moeten de straten en wegen enz., die den naam dragen van levende leden van het Oranjehuis een anderen naam ont vangen. Daarom is door de burgemees ter dezer gemeente de Julianaweg te 'Oostkerke (Vroeger Achterweg) her- doopt in Raadhuisweg en de Prins Bern- hardstraat te Oud-Sabbinge in Remmer straat. Tholen en St.-Philipsljnd. Tholen. Maandagmorgen kwam de heer J. v. d. Rest alhier, wonende aan den Singel, tot de-ontdekking, dat 13 stuks konijnen van hem gestolen waren. De politie stelt een onderzoek in. Bij het sleetje rijden van den heu vel in het Boschje alhier is de 11-jarige Jan Everaers zoodanig terecht gekomen, dat hij een diepe wonde boven het oog opliep, welke gehecht moest worden. Dinsdagmorgen reed de gehuwde H. R., terwijl hij in groote glijvlucht van den heuvel afkwam, met zijn schouder tegen een verkeersbord, met het gevolg, dat hij zijn sleutelbeen brak. Schouwen-Duiveland. Haamstede. Onder leiding van den heer H. van Tolede hield de onderafd. Haam stede en omstreken van de Coöp. Tuin bouwveiling der Z.H. eilanden haar jaar vergadering. In zijn openingswoord merkte de voor zitter op, dat de centrale sorteering aan de veiling uitstekend loopt. Misschien dat deze in de toekomst verplichtend zal gesteld worden, waarom" hij het denk beeld naar voren brengt, deze zaak af doende te regelen door het stichten van een pakstation voor- Westelijk Schouwen. Door samenwerking van alle fruittelers zou dit gemakkelijk tot stand gébracht kunnen worden en zouden de klachten over de centrale sorteering minder wor den. De bedoeling is om binnen twee maanden in een te houden ledenvergade ring een beslissing over deze zaak te ne men, zoodat dan eventueel het paksta tion dezéh zomer zou kunnen functio-. neeren. Wanneer de fruittelers mochten overgaan tot het stichten van een pak station, dan zal de veiling de zaak finan cieren. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat de veiling een record in 1941 heeft gemaakt, n.l. een omzet van f 2.5 milli- oen. Hij deelde verder mee, dat van het overschot aan de leden 1.7 pet. van de veilingkosten zullen worden terugbetaald Zij, die hun aandeel van f 200 hebben volgestort ontvangen dit bedrag, terwijl voor de anderen dit bedrag op hun aan deel wordt bijgeschreven. De directeur der veiling, de heer A. Hogeweg van Rotterdam-Zuid, heeft nog in een toespraak gezegd, dat dit jaar een groote export wordt verwacht, ter wijl de ^maatregelen hierbij nog meer zul len worden uitgebreid. Vooral de sor teering zal sterk gewijzigd worden, het geen met korte cjrculaires aan de leden zal worden meegedeeld. (Zier. Nsbode.) De Strijd1 tegert deni cland'estieneni handel. De marechaussee uit Winschoten heeft in samenwerking met den C.C.CJX huis zoekingen gedaan bij verscheidene per sonen te Heiligerlee, die werden ver dacht van clandestienen handel. Het resultaat hiervan was, dat bij S. D. 25, doozen sigaretten en 14 pond shag in beslag werden genomen. D. zeide deze artikelen te hebben gekocht van H. M. te Oude-Pqkela tegen den prijs van f 0.85 per doos en f 1.80 per pond. Hij had de zen voorraad weer doorverkocht aan den brandstoffenhandelaar J. M. te Heiliger lee tegen f 1 per doos sigaretten en de shag tegen resp. f 2,20 en f 3 per pond. Toen men bij M. tot huiszoeking over ging, kon nog een groote hoeveelheid andere artikelen in beslag worden geno men, o.a. 50 pond rooktabak, 80 kg ha ver, 50 kg tarwe en 75 kg gedroogde gar nalen. M. is gearresteerd. Het is ook nog gebleken, dat hjj brandstoffen had geruild voor andere artikelen zonder bonnen in ontvangst te nemen. Op een bedrijf te Abcoude zijn on langs' twee frauduleus geslachte scha pen en een kalf in beslag genomen. De Amsterdamsche recherche, onder wier rayon genoemde plaats valt, riep daar toe de hulp in van den controleur van den centralen crisis-controledienst, die over de zeer onhygiënische localiteiten, waarin het vleesch werd aangetroffen, verslag heeft uitgebracht.. De slachters hadden zich niet in het minst om de hy giëne bekommerd en de volksgezondheid op onverantwoordelijke wijze in gevaar gebracht. Een deel van het vleesch was, toen de inbeslagneming plaats had, n.l. al verkocht. De schapen waren lijdende geweest aan rotkreupel en schurft en het kalf had geleden aan een longaandoening. Er kon worden aangenomen, dat de dieren vóór het slachten reeds stervende waren of reeds waren gestorven. Het vleesch was ingezouten in ongereinigde melkbussen. C%> het bedrijf waren nog acht scha pen aanwezig, die alle aan rotkreupel lijdende waren. Van 24 varkens, die mede aanwezig waren, bleken er slechts vijf geregistreerd te zijn. Deze zijn in beslag genomen. Ook op een veehoudersbedtjf te Overschie, waarvan men vermoedde dat ér frauduleus geslacht was, bleek de C.C.C.D. niet mis te tasten. De ambtena ren troffen er inderdaad eenig varkens- en schapenvleesch aan, alsmede twee kalfshuiden. Deze lagen onder een mest hoop verborgen. De eigenaar beweerde, dat het vleesch afkomstig was van twee kalveren die gestorven waren en die toen door hem waren geslacht. Bij verdere controle bleek, dat zijn veeboekje niet in orde was. De controleurs hebben daar op den geheelen veestapel, zijnde 21 big gen, een zeug en 2 schapen', in beslag ge nomen. De politie te Enschedé had ont dekt, dat drie ingezetenen van Boekelo, G. J. Venerius, J. van Doorn en H. G. Winters, aldaar tenminste acht koeien hadden geslacht. Men had getracht de sporen zorgvuldig te verwijderen, maar desondanks werden nög bloedsporen en pluisjes van koehaar gevonden. Gasbedwelmi'ng. Gister morgen heeft zich te Groningen een ge val van gasbedwelming voorgedaan, waarvan de heer A .S. het slachtoffer is geworden. Het ongeluk ontstond door een lek in de gasleiding. LANDBOUWORGANISATIES OPGELOST IN DEN LANDSTAND, De Landstandpersdienst meldt, dat bij besluit van den Boerenleider, hoofd van den Nederlandsehen Landstand, het bij den Nederlandschen Landstand aange sloten Utrechtsch Landbouwgenootschap en de Groninger Maatschappij van Land bouw in den Nederlandschen Landstand zijn opgelost. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 10 Februari 1942. De volgende personen werden gedag vaard A. v. Klinken, 19 j., landarb., te Nieu- werkerk, wegens diefstal van een horlo ge, toebehoorende aan G. V. Westen. Eisch en uitspr. 3 w, gev.str. L. Bal, 31 j., werkman te Bruinisse, wegens het opzettelijk valschelijk een kwitantie onderteekenen met den. naain „Wed. v. d. Werf". Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.str. 1. M. de Visser, 22 j., zonder beroep, te Yerseke, wegens diefstal van 2 doozen inhoudende omstreeks 30 gebakjes, toe behoorende aan Jeroen Nolet. Eisch f 50 of 25 cL, uitspr. f 35 of 20 d. h. 2. P. C. Pekaar, 20 j., werkman, 3. A. C. Pekaar, 22 j., schippersknecht beiden te Yerseke^ wegens het feit dat zij een aantal gebakjes, die, gelijk zij wisten, door misdrijf waren verkregen, van M. de Visser als geschenk hebben aange nomen? (Heling.) Eisch ieder f 50 of 25 d. h., uitspr. ieder f 35 of 2Q d. h. 1. J. A. Huijsman, 39 j., pakhuisknecht, te Middelburg; 2. C. Koppejan, 42 j., pakhuisknecht te Middelburg; 3. P. J. de Lange, 46 j., pakhuisknecht te Mid delburg, ieder wegens diefstal van een zak kolen, toebehoorende aan de N.V. „The Vitrite Works". Eisch tegen Huijs man f 50 of 25 d„ Koppejan 2 w. gev. str. en de Lange f 50 of 25 d. h„ uitspr. H. en de L. ieder f 30 of 15 d., K. f 50 of 25 d. h. Arr.-Rechtbank te Middelburg. K. Saaman, een 39-jarige koopman uit Wolfaartsdijk, werd er van beschuldigd op 9 September van het vorige jaar al daar zijn nichtje op straat een bloed neus te hebben geslagen en haar broer met mes en boksbeugel te hebben be werkt. De Officier had een gevangenis straf van 14 dagen geëischt, terwijl Mr F. W. Adriaanse een geldboete bepleitte. Uitspraak f 75 of 25 d. h. De 22-jarige boerenzoon R. J. War rens,'alsmede de gebrs. Th. en H. de Ca- luwé, resp. 23 en 17 jaar oud, allen wo nende te Sas van Gent, doch thans ver blijvende in het Huis van Bewaring te Middelburg, hadden in het tijdvak van September tot 11 December j.l. bij ver schillende boeren in Zeeuwsch-Vlaande- ren o.m. zakken met tarwe, erwten, ha ver en aardappelen gestolen en dat groo- tendeels verkocht aan Belgische opkoo- pers. Eisch was 4 maanden gevangenis straf. De uitspraak voor R. J. W. en H. d. C„ vier maanden gev.straf en voor Th. de C. 3 mnd., alle met aftrek tot heden. In verband met de vorige diefstallen stonden ook nog terecht E. Neijt, een 28- jarige tarramaker uit Sas van Gent, die in gezelschap van den mindërjarigen C. uit de vorige zaak in den herfst van 1940 een bezoek had gebracht aan het bouw land van den landarbeider Vleeschouder aldaar en als souvenier aan dat bezoek had meegenomen een 50 kg aardappelen, en verder O. A. Obrie, een eveneens te Sas van Gent wonenden 26-jarigen boe renjongen, die is te laste gelegd den dief stal van een hoeveelheid bruine boonen. De eisch luidde 2 mnd. gev. straf. De uit spraak was voor beide f 25 of 10 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2