WL Sanapirin aaa ■r DE PIONiERE Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Gemengd Nieuws Telegrammen Yeraeke. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn ten nadeele van den heer C. Koole aan den Molenpolderdijk een 3-tal konijnen ontvreemd. DE EEN HEEFT VEEL DE ANDER NIETS GEEFT WINTERHULP VAN HET VELE IETS Griep en Koorés bracht, had een van haar ionen het on geluk zoodanig te vallen dat kjj een zij ner beenen brak. Geneeskundige hulp van Dr Gelderblom moe3t worden inge roepen. Deze achtte overbrenging naar het. ziekenhuis te Goes noodzakelijk. Door de omstandigheden is de ver zending van oesters naar het buitenland sterk ingekrompen. De oesters houden zich heel goed. Het percentage dooden is niet grooter dan normaal. Dit is een gevolg van het feit, dat alle aanwezige oesters van Zeeuwschen oorsprong zijn. Ook voor de pannen is men niet zoo bevreesd, daar ook de afstamming van de jonge oesters op de pannen-van zuiver Zeeuwschen oorsprong is. Waarde. In verband met de omstan digheden zijn de beide scholen voor en kele dagen gesloten. Noord-Beveland. Kortgene. Loop der bevolking over 1941. Op het eind van 1940 waren er te Kortgene (Kortgene, Kolijnsplaat en Kats) 2013 mannen en 1855 vrouwen, samen 3873 personen. Geboren werden er 34 m. en 25 vr., samen 59 personen. Ingekomen 52 m. en 59 vr., samen 111 personenoverleden 18 m. en 22 vr., samen 40 personen; ver trokken 48 m. en 46 vr., samen 96 per sonen. Op 31 Dec. 1941 waren er 2038 m. en 1871 vr., samen 3909 personenalzoo een vermeerdering over de 3 dorpskommen van 36 personen. SPORTNIEUWS. IJSW.EDSTRIJDEN TE MIDDELBURG Het bestuur der Middelburgsche IJs club is er met hulp van oudere en jon gere krachten in geslaagd de baan te gen Woensdagmiddag schoon te krijgen en zoo kon de hardrijderij voor leden van de Club plaats hebben. De wedstrijd had onder leiding van den heer J. H. Koers een vlot verloop. Bij de in de bovenzaal van de Verge noeging gehouden -prijsuitreiking konden worden overhandigd: aan de meisjes van 14 tot 18 jaar: le prijs aan Anneke Fabius, 2e Jo Doele- man, 3e Hannie Brongers. Heeren van 18 jaar en ouder: le G. Kögeler, 2e J. W'. Gunning, 3e J. van Rooijen, en troostprijs voor den heer L. Woudstra, omdat hij als ouder persoon met de jongelui wilde kampen. Bij de ploeg van jongens van 14 tot 18 jaar waren de gelukkigen: le L. E. Groosman, 2e C. van Westreenen, 3e G. Dockheer. Ook hierbij was een troost prijs en wel voor Tonny Oldeman, die van de 14-jarige deelnemers den besten tijd maakte. Aan Groosman werd nog een extra prijs overhandigd omdat hij bij het rijden tegen den eersten van de ouderen weder om eerste was. De voorzitter, de heer A. de Jonge, heeft dank gebracht voor de sportieve houding en voor den steun van vele hel pers, vooral van den heer Koers. terdam was eveneens tegen verhoogde prijzen olie verkocht. Het onderzoek had een verrassende zjjde: het bleek n.l., dat door bemidde ling van een groot aantal sluikhande laren deze „sla-olie" in handen kwam van verscheiden eerste klasse restau rants te Rotterdam. Daarvoor heette de olie „bak-olie". De prijzen varieer den van f5 tot f8,50 per liter. De n.v. A. had met dit wijdvertakte net van sluikhandel geen rechtstreeks contact. Bij een van de restaurants is ongeveer 300 liter lijnolie in beslag genomen. De normale prijs van deze olie bedraagt 30 a 40 cents per liter. Met dezen handel heeft de n.v. A. een bedrag van ongeveer f 22.000 ver diend. Twee mede-directeuren te Am sterdam kregen hiervan elk f1500, met het doel hun het zwijgen op te leggen. Ook de procuratiehouder en twee be dienden, die met de directie samenwerk ten in dezen handel genoten verschei dene malen emolumenten en ook het an dere personeel kreeg van tijd tot tijd wel eens „gratificaties". Een bedrag van f 8000, verdiend in dezen sluikhandel, is in beslag genomen. Ook bij de afnemers is een uitgebreid onderzoek ingesteld. Zoo is bij den win kelier Z. een groote hoeveelheid lijnolie welke hij zijn klanten als bakolie ver kocht, in beslag genomen. Groote hoe veelheden „bakolie" verkocht hij tegen f5 en f6 per 8/10 literflesch. Gearresteerd zijn de directeur van de n.v. A., de procuratiehouder en twee employé's. Voorts zijn 56 personen ge verbaliseerd. Doodelijke ongelukken. Gisternacht is in de z.g. pekelremise der H.T.M. aan den Harstenhoekweg te Den Haag de 45-jarige huïpconducteur L. W. op een rijdenden pekelwagen gestapt, waardoor hij bekneld raakte tusschen een deurpost van de remise en den wa gen. De man liep ernstige kneuzingen op en is overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij korten tijd later is overleden. De 25-jarige arbeider J. van H. heeft Dinsdag in de zoutziederij van de firma Marres te Breda een losgeraakt blok zout op het lichaam gekregen. De man werd aan den ruggegraat gewond en is denzelfden dag in het ziekenhuis overleden. Door de koude bevan gen. De 66-jarige C. M. te IJmuiden is op straat door de koude bevangen. Hij wist zijn huis nog te bereiken, doch ia spoedig daarna overleden. De 59-jarige brandstoffenhaftdelaar B. O. te IJmuiden is eveneens door de koude bevangen en overleden tengevolge van een hartverlamming. Treinbotsing bij Box-, tel. Dinsdagmorgen om half zeven zijn in de onmiddellijke nabijheid van het station Boxtel twee goederentreinen, tengevolge van het weigeren van de wis sels, met elkander in botsing gekomen. De vaart van beide treinen was gelukkig betrekkelijk gering, zoodat slechts enkele wagons zijn ontspoord. Eenige mate- rieele schade is aangericht. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. (A.N.P.) i" i 'i &IRQ peenen kan echter tot gevaarlijke stoor- n.ssen in het spijsverteringskanaal, voor al in de darmen, aanleiding geven. In het „Ned. Tijdschrift van Geneeskunde" voert dr P. M. de Planque, chirurg te Leiden, enkele gevallen aan, waarbij ope ratief ingrypen noodzakelijk was, om de verstopping, ontstaan door het nuttigen an rauwe,peen, uit den weg te ruimen. Jekend is, dat ten gevolge van het eten van droog fruit, gedroogde appels b.v., gemakkelijk ileus kan ontstaan, een toe stand, die optreedt bij een afsluiting of belangrijke vernauwing van den darm. En ook bij het eten van rauwe wortels is dit vaak het geval. Dr Planque ver meldt het voorbeeld van een 13-jarigen jongen, die wegens vermoeden van ap- pendicitus acuta in het Diaconessenhuis te Leiden was opgenomen. Het bleek echter, dat in het darmkanaal een com- -pacte opstopping van een lengte van niet minder dan 40 cm vastgezet was, die door massage niet in de richting van den dikken darm weggewerkt kon wor den. Het geheel deed denken aan een stevig volgestopte worst. De inhoud bleek uit een enorme onverteerde, rau we peen te bestaan. Bij een andere pa tiënte, die een buikoperatie had onder gaan, waarbij lissen in den dunnen darm vergroeid geraakt waren, bracht een nieuwe operatie aan het licht, dat ook hier het nuttigen van rauwe peen tot ge lijke complicaties had geleid. Vooral de- tenen, bij wie ten gevolge van vroeger oorstane buiktuberculose of van vroe gere operaties vergroeiingen in den buik verwacht kunnen worden, dienen bij het eten van rauwe wortels zeer voorzich tig te zijn. De kosten van tuchtstrafprocessen. De Staatscourant van 26 dezer bevat een beschikking van den gemachtigde voor de prijzen, waarin regelen worden gegeven betreffende het tarief voor tuchtstrafproceskosten. Hierin wordt o.m. bepaald: De kosten voor het nemen van een tuchtbeschikking bedragen vQf ten honderd van het bedrag van de opge legde boete en van de waarde van de overige maatregelen, doch ten minste een en ten hoogste tienduizend gulden. In geval van oplegging van bijkomen de straffen, als bedoeld in artikel 7 van het Prijsbeheerschingsbesluit, stelt de bevoegde autoriteit de waarde van die straffen vast. Voor een tevergeefs ingesteld beroep wordt een gelijk bedrag aan kosten in rekening gebracht. Dit bedrag mag echter lager worden gesteld, indien de klager in zjjn beroep gedeeltelijk is ge slaagd. Voor voorloopige tuchtbeschikkingen, als bedoeld in artikel 21 van het Prijs beheerschingsbesluit wordt berekend een bedrag van tien gulden, indien zij in eersten aanleg, en van twintig gulden, indien zij in hooger beroep zijn genomen en het beroep geheel of gedeeltelijk van de hand is gewezen. Dilettanten-muziekvereenigingen. De secretaris-generaal van volksvoor lichting en kunsten en de commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en FEUILLETON 33) -o— Lankman spreekt den volgenden mor gen het eerst het hoofd der school, maar zwijgt over Gretha's plannen. Die moet zij hem zelf maar vertellen. Om twaalf uur als er volop, gelegen heid is, want mijnheer Verbaan heeft de week om 'n half uur bij de overblijvenden te vertoeven, doet Gretha dat. Intusschen zijn de circulaires al bij Botterweg met den naam van Verbaan er onder. Als hij nu maar niet weigert! Hij weigert niet, staart haar alleen ver baasd aan. Evenals Lankman wijst hij ér ook op, dat teleurstellingen haar deel zullen zijn, maar hij verwacht er blijk baar méér van dan zijn onderwijzer. „Zaait aan alle wateren, is het gebod. We denken er veel te weinig aan. En we vergeten ook zoo vaak, dat Gods Woord nooit ledig wederkeert." s' Middags klampt hij Lankman aan. „Je weet de plannen van juffrouw stichtingen maken bekend, dat krachtens een door laatstgenoemden op grond van art. 1 eerste lid, der verordening nr 41- 1941, genomen besluit alle dilettanten- muziekvereenigingen in Nederland met ingang van 1 Jan. 1942 geacht worden; te zjjn aangesloten bjj een van de hier na te noemen landelijke organisaties: Nederlandsche federatie van harmo nie en fanfare. Secretaris J. B. Harmsen te Brummen; Bond van arbeiders muziekvereeni- gingen, secretaris C. J. V. Beekum, Hoef- kade 1496, Den Haag. Federatie van bonden van harmonie en fanfarecorpsen op r.k. grondslag, secretaris H. A. J. Veeneman te Son; Federatie van christelijke muziekbon- den, secretaris P. J. Verhoef, Rodenrij- scheweg 61, Berkel Z.-H. Ten gevolge van dezen maatregel zijn zij dan automatisch aangesloten bij den Nederlandschen bond van dilettanten orkesten en tevens gehouden zich onver wijld tot de landelijke organisatie harer keuze te wenden, teneinde de tenuitvoer legging van de aansluiting te bewerk stelligen. Wachtgelders en sneeuwopruiming. De secretaris-generaal van sociale za ken heeft bepaald, dat arbeiders, die uit- keering genieten ingevolge een wacht geldregeling en die te werk worden ge steld bij het sneeuwopruimen of andere werkzaamheden, verband houdende met sneeuwval, zooals het trekken van ver voermiddelen enz., hét met deze werk zaamheden verdiende loon kunnen be houden, voor zoover dat loon plus de wachtgelduitkeeiiing niet overschrijden 100 pet. van het loon, waarop het wacht geld is gebaseerd. Bedragen, die boven deze 100 pet. worden verdiend, kunnen door den arbeider voor de helft worden behouden, terwijl de andere helft in min dering dient te worden gebracht op het wachtgeld. Een en ander geldt uiteraard alleen voor arbeiders, die bij bovengenoemde werkzaamheden zijn tewerkgesteld. De eerste spinazie. Gisteren is aan de veiling te Honse- lerdijk de eerste versche spinazie uit de kassen aangevoerd. De prys bedroeg 21 cent per kg. De komende Jaarbeurs. Naar de N. R. Ct. verneemt, bestaat er groote animo voor de aanstaande voorjaarsbeurs te Utrecht. Deze zal nog omvangrijker worden dan de in Septem ber j.1. geopende beurs. Reeds thans is bijna alle ruimte voor de voorjaarsbeurs besproken. Vrij tramvervoer voor ernstige oorlogs invaliden. Ernstig getroffen Nederlandsche oor logsinvaliden zullen binnenkort van het afwikkelingsbureau van het departe ment van Defensie een bijzonder legiti- 'matiebewijs krijgen, uit te reiken door den burgemeester hunner woonplaats. Op dit bewijs, dat jaarlijks vernieuwd moet worden en strikt persoonlijk is, staat o.m. te lezen: „Aan alle autoritei ten wordt medewerking verzocht, den houder van deze kaart zooveel mogelijk behulpzaam te zijn". Waar zij zich ook bevinden, kunnen zij dus steèds bij den burgemeester om hulp aankloppen. Tevens zullen zij op vertoon er van vrij vervoer genieten op een groot aan tal tram-, bus- en bootlijnen. Op de Nederlandsche Spoorwegen had den zij sedert enkele maanden reeds in beperkte mate vrij reizen. Alle gepensi- onneerde oorlogsinvaliden krijgen jaar lijs een boekje, inhoudende acht biljet ten, welke recht geven op een kostelooze reis naar een door henzelf te bepalen bestemming. Voor zwaar invalide oud militairen bevat het boekje 16 van zulke biljetten, zoodat zij een geleider mee kunnen nemen. De legimitatiebewijzen zullen uitslui tend worden uitgereikt aan hen, die zóó zwaar getroffen zijn, dat hun ingevolge de wet op de militaire pensioenen een bepaalde toeslag op dit pensioen wordt uitgekeerd. De beoordeeling, wie voor zulk een be wijs in aanmerking komen, geschiedt door den Rijksgeneeskundigen Dienst (den vroegeren M. G. D.). IETS OP TE RUIMEN? Plaats een kleine advertentie in „De Zeeuw". Het kost U maar 0,55 (t/m 5 regels). Verlaan betreffende Laagveld? Wat zeg je daar van? Moeten we ons niet scha men, dat we door een vrouw ons het gras voor de voeten laten wegmaaien? Hoeveel jaar zitten we hier nu al? Heb ben we er ooit aan gedacht? En een vrouw pakt de zaak aan. Je verwachting is niet hoog gespannen?" „Ik voorzie een mislukking", zegt Lankman. „Zij houdt het niet voi. Omdat de belangstelling zal gaan tanen." „Het is mogelijk. We zullen zien", is het amtwoord. Verbaan vertelt er van aan zijn vrouw Die mag Gretha niet bepaald lijden, waarom, zou zij niet weten te zeggen, want Gretha legt haar, evenmin als eën ander, geen stroobreed in den weg. Misschien kan zij niet dulden, dat die vreemde, daar heel uit Groningen ge komen, zoo gezien is in het dorp en zij niet. „Ha, hééft zij weer wat uitgevonden? Allemaal van die nieuwe snufjes. Wij doen natuurlijk niets goeds. Zij alleen wéét het. Eigenlijk moest zij zich scha men, zóó op te treden. Juffrouw Weer- loo Is ook al door haar achteruitgezet." VRIJDAG 30 JAN. 1942. 's Morgens tot 9.25 u. 's Avonds van 18.23 u. WINTERHULP-UITKEERINGEN. In verband met de heerschende kou heeft de provinciale directeur van Win terhulp besloten de uitkeering der waardebonnen voor deze periode te be spoedigen. In het provinciale bureau wordt thans groote activiteit ontwikkeld om de vele duizenden bonnen, tot een totaal-waarde van f 75.000.te stempelen, en over de verschillende gemeenten te distribu- eeren. Er bestaat goede hoop, dat nog voor het einde van deze week de waarde bonnen in het bezit van de plaatselijke hoofden van Winterhulp zuilen z(jn. Daar deze reeds weten over welk bedrag zij ditmaal de beschikking zullen krijgen, kunnen zq direct na ontvangst met de verdeeling beginnen. Goed nieuws in dezen tijd voor de Zeeuwsche hulpbehoevenden Middelburg. Verordening heffing havengeld. Vol gens een besluit van den burgemeester, waarnemende de taak van den gemeente raad, wordt aan art. 4 wan de „Verorde ning op de heffing en invordering van havengeld in de gemeente Middelburg" een 7 de alinea toegevoegd, volgens welke voor motorvaartuigen, die uitsluitend ge bruik maken van sleepdiensten het tarief wordt toegepast als voor vaartuigen, geen stoom- of motorbooten zijnde. Een jubileum. Heden herdacht de heer C. P. Buijs, hoofd van de admini stratie van de Próv. Zeeuwsche Courant, den dag, waarop hij voor 25 jaar als jongste bediende in dienst trad van de N. V. Middelburgsche Courant, welk blad thans in de P. Z. C. is opgenomen. In een der kantoorlokalen is de jubi laris heden morgen toegesproken .door den directeur der P. Z. C., den heer F. B. den Boer en namens de leden van de ad ministratie en redactie en het kranten- personeel der firma G. W. den Boer door den heer J. P, Ph. Doorenbos. Beide uitten woorden van waardeering en boden blijken van belangstelling met het jubileum aan, waarvoor de heer Buijs hartelijk dank bracht. Goes. Wetèrtschappelijke Bellangienl. De 4e bijeenkomst van de Vereen, voor Weten schappelijke Belangen, welke hedenavond zou worden gehouden en waarin Dr D. J. Kuenen een lezing zou houden, is tot nader order uitgesteld. Zuid-Beveland. Kloetinge. Loop der bevol king. Het bevolkingscijfer dezer ge meente bedroeg op 1 Jan. 1941 1648, be staande uit 806 mannen en 842 vrouwen. In 1941 werden 14 mannen en 6 vrouwen geboren en overleden 12 mannen en 11 vrouwen. In dat jaar vestigden zich 43 mannen en 50 vrouwen en vertrokken 36 mannen en 49 vrouwen. Hierdoor steeg het bevolkingscijfer met 5 personen tot 1653, te weten 815 mannen en 838 vrou wen. De Burgemeester heeft de volgende voordracht voor hoofd der-O. L. school opgemaakt: 1. C.. de Bruin, hoofd der school te Haamstede; 2. M. Slabbekoorn, onderwijzer te IJmuiden; 3. L. C. Broer, hoofd der school te Sirjansland. Krabbendijke. De varkensvereeniging „Hulp in Nood" hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van J. Ver gouwe. De inkomsten over 1941 bedroe gen f 294.96, de uitgaven f 246.88, alzoo een goed slot van f 48.08. De stand der kas op 1 Jan. 1942 was f 1125,72. Tot bestuursleden zijn herkozen de beeren J. Vergouwe, Jac. Griep en J. v. Baren. Besloten werd om voor 1942 van alle leden een contributie te heffen van f 0.50 en in geval een varken wordt gemest, wordt' 5 cent per varken en per week bij betaald. Deze bepalingen gelden uitslui tend voor dit jaar. Verder blijven alle bepalingen zooals enten, uitkeering bij sterfte enz. ongewijzigd. De vereeniging telt thans 83 leden. Lewedorp. Toen Maandagmiddag het stoffelijk overschot van mej. C. v. d. Dorpel-Koeman grafwaarts werd ge- „Hoe kom je er bij? Klaagt Weerloo soms?" vraagt hij scherp, scherper dan hij wil. „Och neen, dat niet. Maar dat heb je toch zelf gezegd?" „Dat zij achteruitgezet is door Juf frouw Verlaan? Heb je mij niet hooren zeggen, want dat zou in strijd zijn met de waarheid. Ik heb alleen gezegd, dat zij stukken beter is dan Weerloo. En wat deze laatste betreft van hèèr zelf is uit gegaan, dat juffrouw Veriaan eigenlijk de leiding in het lokaal heeft. Weerloo heeft het zelf gewild." Mevrouw Verbaan zwijgt. Ontstemd, dat ook haar man het voor die nuf op neemt. Die gaat nog beter gekleed dan zij. Zij zal wel geld hebben, zegt haar man. Best mogelijk. Geluk er mee. Maar dan behoeft zij dat niet uit te stallen. Wat verbeeldt zij zich wel? Laat ze dan geen onderwijzeres worden, in elk geval niet naar een dorp komen. Gelukkig is zij heel zelden te gast in haar huis. Zij zal wel gemerkt hebben, hoe de vrouw van haar „baas" over haar denkt. Laat ze wegblijven. Wat beteekent dit nou weer? Voelt zij zich soms als een ge Heeft hierbij een zeer goede en be trouwbare uitwerking. Buisje 4-0ct. De strijd tegen den clandestienen handel. Geruimen tijd heeft een onderzoek van de Rotterdamsche politie geduurd, waardoor een in November 1940' ont dekte sluikhandel op zeer groote schaal kon worden opgehelderd, aldus de „N. R. Ct." Reeds in Augustus 194Ó was de olie-handel A. te Rotterdam met dezen handel begonnen.. Deze zaak had stelselmatig verzuimd haar voorradlen lijnolie op te geven en kon aldus deze olie tegen niet onbelangrijk verhoogde prijzen in den zwarten handel brengen. De lijnolie kwam in den handel als sla-olie en bracht f 13,50 per liter op. De n.v. A. heeft ongeveer 17.000 kg. lijnolie clandestien verhandeld, terwijl 3000 kg, lijnolie in beslag kon wor den genomen. Aan de n.v. H. te Rot- roepene? Alles pure verbeelding. Niets dan de zucht, om iets te lijken: interes sant te zijn. De menschen zand in de oogen strooien. Het mankeert er nog maar aan, dat zij jongelui het hoofd op hol brengt. Maar die er zijn, zijn natuur lijk geen portuur voor haar. Bah, het is, als het er op aan komt, een flirtend meisje Verbaan laat zijn vrouw mokken. Hij weet, dat Gretha geen wit voetje bij haar heeft. Ook hi? kan niet verklaren, waarom niet. Maar zóó is nu eenmaal zijn vrouw. Wie niet bij haar in de smaak valt, kan niets goed doen. Om den wille van den vrede zwijgt hij. Uit school, dien middag, fietst Gretha langs het kantoor van Botterweg. De circulaires zijn gereed. Keurig getypt en vermenigvuldigd. Couverts er bij. „Ik dank u hartelijk voor de moeite. Dat bespaart me heel wat werk. Ik ben blij, dat u mij zoo helpen wilt." „Alg het anders niet is", zegt Botter weg. „U doet er oneindig veel meer voor. Overigens ben ik nog niet klaar. Ik moet mijn belofte omtrent de financiën nog inlossen. Vijf en twintig gulden heb ik STOCKHOLM. (A.N.P.) Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, is gisteren overdag 8 maal luchtalarm op Malta ge maakt. „De bommen richtten geringe schade aan," Volgens een bericht uit New York heeft het Dep. van Marine de generaal- majoor James Chanix benoemd tot be velhebber van de Amerikaansche strijd krachten in het Vereenigd Koninkrijk. BERLIJN, (D.N.B.) Luchtaanval len aan het Oostfront. Een formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen heeft, naar het D.N.B. van bevoegde zijde verneemt, in den nacht van 27 op 28 Januari op verrassende wijze een bolsjewistisch vliegveld in de buurt van Kaloega met bommen en boordwapens aangevallen. Een groot aantal treffers werd geplaatst op gereedstaande vliegtuigen, het mee- rendeel groote transportvliegtuigen. Ver scheidene toestellen geraakten in brand. Duitsche jagers behaalden wederom bo ven het Noordelijk front nieuwe succes sen. Zij schoten zes vijandelijke vliegtui gen neer, zonder zelf verliezen te lijden. al te pakken." „Maar dat is méér dan voldoende", straalt Gretha. „Weineen, jonge dame. Minstens hon derd wil ik hebben. We moeten vooruit kijken. De ijzers moeten gesmeed als zij heet zijn. Met Kerstmis heb je veel geld noodig. Laat dat gedeelteeens aan mij over." Je behoeft niet alles op je te hemen." Met een licht hart, dat wel zingen kan van blijdschap, gaat Gretha naar haar pension, waartwee brieven voor haar liggen, een met het bekende, geliefde handschrift van tante Vanvelden en de andereen zakenbrief van De Bruin uit Laagveld? Althans een couvert met firmahoofd. Echt vrouwelijk nieuwsgierig opent zij dien brief het eerst Onderteekend door den ouden De Bruin. Enkele regels maar. Hij heeft van zijn zoon vernomen, dat een nichtje van Vanvelden uit Gronin gen onderwijzeres is in Hoogveld; Het zou hem een groot genoegen doen, en zijn vrouw ook, als zij hem eens een bezoek kwam brengen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2