Kerk en School Rechtszaken Wenken op technisch yeliied. Laatste Berichten. Telegrammen Openbare Verkopingen en Verpachtingen Radioprogramma KOERSEN A. K. u: Geref. Kerken. y Beroepen: te Montfoort, cand. W. H. Wamsteoker, hulppred. te V 11 s- singen. Bedankt: voor Zwolle (4e pred.- pl.), B. Holwerda te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Tweetal: te Benthuizen, M. Hei koop te Utrecht en A. van Stuyven- berg te Yerseke. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds Y. Alkema, die naar Amsterdam vertrekt, neemt 8 Febr. afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Aalsmeer. Ds W, van Limburgh, die hem te Amsterdam zal bevestigen, is niet zijn ambtsvoorganger, zooals wij melddendit is Ds- T. G. v. Reeuwijk. Cand. E. S. de Lint wordt 8 Maart door Ds P. M. van Galen van Den Bom mel bevestigd bij de Ned. Herv. Gemeen te te Sluipwijk. Ds H. H. van Ameide. Het Prov. Kerkbestuur van Gelder land der Ned. Herv. Kerk heeft aan Ds H. H. van Ameide, pred. te Elburg, op diens verzoek, wegens voortdurende on- i gesteldheid, per 1 April a.s. eervol eme ritaat verleend.' Ds D. Steenhuis f- In den ouderdom van 71 jaar is in het ziekenhuis te Groningen overleden Ds D. Steenhuis, em. pred. der Geref. Kerken te Loppersum. De overledene werd 10 Aug. 1870 ge boren en aanvaardde 10 Dec. 1893 het predikambt te Blija. Vervolgens diende hij de gemeenten te Berlikum, Ulrum, IJsselmonde en Loppersum. Met ingang van 1 Oct. 1934 werd hem eervol eme ritaat verleend. Hulppredikers. Geref. Kerken: Benoemd te Haarlemmermeer (voor den Evangeli- satiearbeid), cand. K. Kramer te Wor- mer (aangenomen). i Kerkeraad of kiescollege. De stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Gemeente te Ritthem hebben met groote meerderheid bepaald, dat het recht tot het benoemen van ambtsdra gers aan den kerkeraad toekomt. Korte berichten. Naar De Stand, verneemt, heeft de kerkeraad der Geref. Kerk van Gronin gen, in verband met de brandstoffen- schaarschte en den strengen winter, be sloten drie van de vijf kerken voorloopig te sluiten. Het zijn de Parklaankerk, de Westerkerk en de Oosterkerk. Alleen de Noorderkerk pp de Zuider- kerk zullen worden verwarmd en des Zondags gebruikt worden, terwijl een derde vergaderplaats is gevonden in het Tehuis in de Lutkenieuwstraat. BIJZONDERE AANGELEGENHEDEN OP ONDERWIJSGEBIED. Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming is bepaald: a) Met ingang van 15 dezer wordt in gesteld aan het departement van op voeding, wetenschap en kuituurbescher ming een afdeeling „bijzondere aangele genheden op onderwijsgebied", bij afkor ting aan te duiden met de letters b.a. b) Aan de onder a. genoemde afdee ling wordt met ingang van denzelfden datum opgedragen de behandeling van alle aangelegenheden betreffende: 1) het Nederlandsche Instituut voor Volksche Opvoeding (N.I.V.O.), 2) de vormingscursussen, ren ter bebouwing met aardappelen en groenten zullen worden uitgegeven. Komt in verband met plaatselijke om standigheden de aanleg van volkstuinen niet in aanmerking of is het beschik bare perceel voor dat doel te klein, dan kan de grond óf door de gemeente in eigen beheer worden bebouwd, óf aan particulieren voor het betelen met aard appelen en peulvruchten in huur worden afgestaan. De aan iederen. gegadigde uit te geven oppervlakte moet in het alge meen niet grooter zijn dan' 200225 M2 de producten mogen uitsluitend voor het gebruik in eigen gezin worden ge teeld. De opbrengst der van gemeentewege geteelde gewassen kan beschikbaar wor den gesteld aan plaatselijke inrichtin gen tot verzorging van weezen en an dere jeugdige personen of aan de arm lastigen en de werkloozen met groote gezinnen. Het ligt niet in de bedoeling, voor deze extra-gift levensmiddelenbons aan te nemen. Met den rijkstuinbouwconsulent kan worden overlegd omtrent het verkrijgen van kunstmest en zaai- en pootgoed. Vooral heeft genoemde secretaris-ge neraal aan de burgemeesters medege deeld, dat de uitbreiding van het volks tuinwezen niet moet worden nagestreefd door het buiten effect stellen van de vroeger, onder andere economische om standigheden, aangegeven richtlijn, n.l. dat de grootte der volkstuinen in het al gemeen tot 3 Are beperkt dient te blijven. Door de te betelen oppervlakte te be perken wordt bereikt, dat in verhouding tot den voor dit doel beschikbaar zijn- den grond een zoo groot mogelijk aantal gegadigden in de gelegenheid kan wor den gesteld zulk een tuin te huren, waarvan bij goede verzorging nog een oogst van voldoende omvang kan wor den verkregen. 3) het kweekschoolwezen. c) Voor zoover de behandeling van de onder b. genoemde aangelegenheden tot dusver aan een andere afdeeling van voornoemd departement was opgedra gen, wordt die met ingang van den on der b. genoemden datum onttrokken aan de werkzaamheden der betreffende af deeling. d) Bfl beschikking van den secretaris generaal van voornoemd departement kan aan de onder a. genoemde afdee ling de behandeling van meer met name te noemen onderwerpen worden opge dragen. e) Aan den tijdelijken ambtenaar, be last met het toezicht op de N.I.V.O., E. P. van der Werff, wordt tot nader order de leiding der onder a. genoemde afdeeling opgedragen. LESUREN BIJZONDERE H.B.S. In de Staatscourant van 27 dezer is opgenomen een beschikking van den se cretaris-generaal van O., W. en K., waar bij de minimum-tabellen voor leëuren van door het rijk gesubsidieerde bijzondere h.b.s. met 4-jarigen cursus a en b, vast gesteld bij beschikking van 2 Juli 1941, worden ingetrokken, en vervangen door de volgende: H.b.s. met vierjarigert cursus a. Vakken: v Get. lessen per week: a. Ned. taal en lettérk14 b. Hoogduitsche taal en letterk. 13 c. Engelsche taal en letterk. 11 d. Fransche taal en letterk. 9 e. Geschiedenis7 f. Staatsinr. van Nederl., Ned.- Indië, Suriname en Curagao 2 g. Aardrijkskunde 5 h. Handelswetenschappen 9 i. Staathuishoudkunde en de statistiek ..t2 k. Wiskunde t. 11 1. Natuurkunde 3 m. Scheikunde3 n. Plant- en dierkunde1 0. Hand- en rechtlijnig teekenen 3 p. Lichamelijke oefening9 H.b.s. met vierjarigen cursus b. Vakken: Get. lessen per week: a. Wiskunde 16 b. Mechanica 3 c. Natuurkunde 6 d. Scheikunde7 e. Plant- eh dierkunde4 f. Cosmographie 1 g. Staatsinr. van Nederl., Ned.- Indië, Suriname en Curasao 1 h. Staathuishoudkunde en de statistiek 1 1. Aardrijkskunde 5 k. Geschiedenis5 1. Ned. taal en letterkunde 12 m. Hoogduitsche taal en letterk. 10 n. Engelsche taal en letterk. 8 o. Fransche taal en letterk. 6 p. Handelswetenschappen 2 (1) q. Hand- en rechtlijnig teekenen 5 (4) r. Lichamelijke oefening9 Het besluit treedt 1 September 1942 in werking. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. school te Ritthem, A. Wattel te Grijpskerke (kw. m. a.). aan de Chr. B, L. O.-school te Sneek, mej. A. Bierling, aldaar en mej. J, W. Bulsink te Hasselt. aan de Openb. U.L.O.-school voor jon gens te Middelburg, J. H. Koers, aldaar (vakond. lich. oef.) Examen®. Aan de Gemeente-Universiteit te Am sterdam is voor het candidaat-examen geneeskunde geslaagd de heer M. W. T. Krijger te Tholen. IETS OP TE RUIMEN? Plaats een kleine advertentie in „De Zeeuw". Het kost U maar 0,55 (t/m 5 regels). Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 27 Januari 1942. De volgende personen werden gedag vaard: H. van Bruggen, 32 jaar, reiziger, ge domicilieerd te Vlissingen, thans uit an deren hoofde gedetineerd te Zutphen, wegens het feit, dat hij te Vlissingen G. Prins heeft bewogen tot afgifte van 350 gld., door listiglijk in strijd met de waar heid aan deze mee te deelen, dat hij f 350 moest leenen, omdat hij voor het door hem aangenomen werk, het leggen van een kabel, een automatische stamper moest aanschaffen en daarvoor geen geld genoeg meer voorradig had. Eisch en uitspraak: 4 mnd. gev. straf. J. J. Hagedoorn, 36 jaar, timmerman te Amsterdam, wegens diefstal gepleégd te Zierikzee, van hoeveelheden spijkers en schroeven, benevens een electrische lamp. Eisch: 2 mnd. gev. straf; uitspr.: 1 mnd gev. straf. A. B. Luijk, 38 jaar, caféhouder te Goes, wegens het aanwezig hebben ge had van 25 doozen, elk inhoudende 100 doosjes sacharine (verboden nederlage). Eischf 150 b. of 75 d. h. met teruggave der saoharine; uitspr.: f 150 of 50 d. h. met teruggave der sacharine. C. van den Houten, 68 jaar, dijkwer ker te Zierikzee, wegens het feit, dat hij een gewoonte heeft gemaakt van het koopen van dranken in café's zonder vol ledige betaling. Eisch en uitspr.f 15 b. of 15 d. h. L. Heiboer, 35 jaar, pakhuisknecht te Zierikzee, wegens diefstal van 30 kg kolen. Eisch en uitspr.f 10 b. of 15 d. h. M. Rouw, 36 jaar, koopman te Terneu- zen wegens verzet tegen de politie. Eisch en uitspr.: 14 d. gev. straf. G. rueyce, 3b jaar, stoaer te Vlissin gen, wegens het a. uraain bewegen tut afgifte van een textielkaart, door dezen opzettelijk listiglijk zyn Distributie- umuiKciuit te ovenianuigen, waai'up ny tevoren in vakje W V een kruisje met bleekwater had uitgevlakt, Eisch 1 mna. gev.straf. Uitspr. 14 d. gev.scraf. 1. D. Corneusse, 24 jaar, werkman 2. M. Harmsen, 27 jaar, matroos, bei den te Middelburg, wegens diefstal Van 1 kg. paling. Eisch en uitspr. voor bei den f 20 b. of 10 d. h. 1. A. Anthonisse, 56 jaar, veldarbei- der; 2. F. Kaashoek, huisvrouw van A. Anthonisse, 47 jaar, beiden te Poort vliet, wegens mishandeling van W. An thonisse. Eisch en uitspr. voor Antho nisse 1 week gev.straf; voor Kaashoek f 20 b. of 10 d. h. met toewijzing civiele vordering ad f 23.50. L. van den Dorpel, 42 jaar, zonder beroep, te Kruiningen, wegens het feit, dat zy de eer en goeden naam van B. Mulder heeft aangerand door in een autobus tot A. de Witte en voor andere personen in die autobus duidelijk hoor baar, te zeggen: „U weet wel, dat moe der bij Mulder in huis is geweest, nu daar heeft zy een beestenbehandeling gehad. De inboedel van moeder staat nu ook nog bij Mulder en daan zien wij niets meer van, die heeft Mulder geno men. Moeder heeft ook nog geld bij Mul der en je begrijpt wel, dat wij ook daar geen cent meer van zien. Zelfs de gor dijnen van moeder hangen bij Mulder voor de ramen; zoo juist vertelde moe der mij, dat, toen zij nog bij Mulder was, ze daar expresse sigaretten gingen roo- ken als moeder moest hoesten". Eisch en uitspr. f 25 b. of 10 d. h. C. P. de Seijn, 46 jaar, visscher te Breskens, wegens beleediging van M. L. van de Velde. Eisch en uitspr. f15 b. of 10 d. h. De techniek en het laboratorium. Alle groote fabrieken en bedrijven be schikken tegenwoordig over laboratoria en contröle-werkplaatsen, waar de afge leverde producten aan allerlei proeven worden onderworpen en waar een staf van personeel werkt aan het verbeteren van procedé's. Hoever het gekomen is met de bedrijfs- contröle en de instellingen, die medewer ken om hetere producten aan de markt te brengen zullen we in dit artikel eens nagaan. Wij doen dat aan de' hand van een overzicht, dat destijds in „Vraag en Aanbod" verscheen. We moeten dan al direct een scheiding maken, wat het werk betreft, in het eigenlijke keuringswerk en het z.g. researchwerk of speurwerk. Voorbeelden zijn eenerzij ds de Warenkeuringsdiensten, de keurmerken op electrotechnische arti kelen, het eigen toezicht op af te leveren producten, anderzijds het ontstaan van voortbrengselen van de moderne groot industrie als kunstkatoen, roestvrij staal, celvezels enz. enz. Het keuren heeft ten doel de eigen schappen van een materiaal of van een product te bepalen en die te vergelijken met die van een standaardmonster of met eischen, die men meent te mogen stel len. Speurwerk gaat veel verder en om vat alle onderzoek, dat ten doel heeft nieuwe voortbrengselen of nieuwe werk wijzen te verbeteren. Beide houden nauw verband met elkander. De werkwijzen bij het keüren, zoodanig, dat eerst wordt nagegaan welke eigepschappen van beteekenis zijn en hoe deze onafhankelijk van elkander en van bijkomstige omstandigheden vast gesteld kunnen worden, zijn op zich zelf reeds een speur-vraagstuk. De kennis van de eigenschappen, verkregen door keuring, maar in het bijzonder de ge bleken tekortkomingen, vormen op hun beurt aanleiding tot speurwerk ter ver betering van de eigenschappen. Zoo stuitte men bij het keuren van ijzer- en staalconstructie's en van verven ter be scherming tegen invloeden van buiten af telkens op aantasting van het mate riaal na eenigen tijd van gebruik. Deze corbosie-verschijnselen zijn onder alle omstandigheden nagespeurd, met het ge volg, dat zij thans voor bijna ieder gevèl beschermingsmiddelen bezitten, die ver uitgaan boven hetgeen vroeger bereik baar was. Maar 'heit speurwerk wordt in niet mindere mate gevoed door het weten schappelijk onderzoek, dat zich, zonder op een bepaald resultaat gericht te zijn, verdiept in de verschijnselen, die in de laboratoria aan het licht treden. Langs dezen weg zijn o.a. de radio, kunstmatige rubber, kunstzijde e.d. ontstaan, is de winning yan suiker uit houtafval moge lijk gemaakt en zal ongetwijfeld nog meer volgen. Op straffe ^.van achter raken bij de anderen, kan geen onderneming en geen land het keuren en speuren nalaten. Een ieder doet het naar zijn aard en naar zijn middelen. De kleine baas kent wel eenigè eenvoudige middelen ofn zijn materialen te beoordeelen; de monteur, die een ge brek aan een machine tracht te ver helpen, ondervindt maar al te goed, hoe moeizaam en tij droovend speurwerk kan zijn. De groote onderneming daarentegen beschikt naast haar bedrijfslaboratorium en haar contröle-bureaux over een af zonderlijke research-afdeeling met eigen proeffabriek, waar, ongestoord door de dageiijksche fabricage-besloinmeringen, uitsluitend verbetering en vooruitgang worden nagestreefd. Tusschen deze beide ^uiterste vormen staan de proefstations en laboratoria, die ten dienste van het bedrijisleven keuringswerk verrichten, terwijl som migen zich ook met speurwerk belasten of meer in het bijzonder daarop zijn in gesteld. Zoo kent men in de landbouw de botercontrolestations en de KijkJpr^ef- stations voor het keuren van kunstmest, veevoeder, zaaizaden, naast de instituten van de Landbouw-Hoogeschool, waal meer productieve variëteiten van gewas sen of nieuwe conserveer methoden voor fruit worden gezocht. Ten behoeve van de nijverheid bestaat een groote ver scheidenheid van instellingen. Men heeft particuliere proefstations voor hel keu ren o.a. van landbouwmaterialen, brand stoffen, oliën en vetten naast overheids- en semi-overheids-laboratbria op meer speciaal terrein, als rubber, Vezelstof,, klei, electrotechnische artikelen, gas- en waterleiding-artikelen enz. enz. Deze laboratoria wijden zich ook aan speur werk op hun terrein. Ter aanvulling van bedenkelijke leemten is sedert een paar jaar een Centraal Instituut voor Mate riaal onderzoek in ontwikkeling. Deze be vat verschillende afdeelingen en nog vele afdeelingen zijn in voorbereiding, om ook in ons land een goed sluitend geheel van keurwerk en researchwerk te verkrijgen. Dit laatste doel wordt in het bijzonder nagestreefd door de bij reeds uit het jaar 1930 dateerende wet, ingestelde organisatie voor Toegepast Natuurwetenschappelij k onderzoek. Deze organisatie berust op een samen werking van bedrijfsleven, wetenschap en overheid. Keuren en speuren is nuttig en onmis baar. Wat er mee te bereiken valt, moet ook inderdaad toepassing vinden. Dit is soms heel erg moeilijk, immers ieder klein bedrijf bezit maar niet direct de óutillage om producten te gaan fabri- seeren, die aan bepaalde eischen voldoen. Ruime doelmatige bekendmaking van de verkregen uitkomsten, verspreiden van handleidingen, demonstraties voor belanghebbenden, voorlichting door ter zake deskundigen, zullen als sluitsteen niet kunnen worden gemist. Natuurlijk zal de vooruitgang van de techniek en de steeds hoogere eischen, die aan materialen worden gesteld, het voor velen moeilijker maken, om hun producten te handhaven. Nauwe samen werking met een afdeeling, die keurt en speurt, zal echter ook die moeilijk heden kqnnen overwinnen en velen kun nen hun profijt daarvan trekken. VERKLARING VAN CHURCHILL IN HET LAGERHUIS. STOCKHOLM (A. N. P.). Churchill heeft in het Lagerhuis verklaard, zoo meldt de Britsche berichtendienst, dat ten gevolge van het slechte weer een kleine belemmering is opgetreden in de leveranties, die aan Stalin waren beloofd. Overgaande tot de gevechten in N. Afrika zeide Churchill, dat Rommel tot dusver nog slechts „op het nippertje" verslagen" was. Na twee en een half jaar oorlog, aldus Churchill ten aanzien van den veldtocht in Lybië vérder, is het slechts juist gelukt ons hoofd boven wa ter te houden. Maar wij'beginnen onwn weg te overzien en het ziet er thans meer dan ooit te voren naar uit, alsof wij de overwinning zullen bevechten". t De Britsche verliezen in Libye", zoo verklaarde Churchill verder, „bedragen 18.000 man aan dooden, gewonden en ge vangenen. In strijd met hetgeen tot dus ver is* vastgesteld, beweerde hij, dat het grootste deel hiervan Britten waren. De Engelsche nederlaag in Noord-Afrika, verklaarde Churchill met te zeggen: „Wanneer wij onze middelen over ge heel Oost-Azië hadden versnipperd, zou dat onze ondergang geweest zijn". Churchill wees kabinetswijzigingen van de hand. Ten aanzien van den toestand in Oost- Azië verklaarde Churchill, dat de aan val op Pearl Harbour de Amerikaansche pacificvloot „voorloopig heeft lam ge slagen", zoodat de meerderheid in den Stillen Oceaan en den Maleischen Archi pel van de Vereen. Staten en Engeland is overgegaan op Japan. Hij voorspelde, dat de Japansche meer derheid ter zee lang genoeg zou duren cm het Japan mc gelijk te maken, al zijn tegenstanders talrijke zware en smarte lijke verliezen toe te brengen. Singapore zal tot den laatsten duim gronds door de Britsche, Australische en Britsch-Indiscbe strijdkrachten worden verdedigd. Aan het slot van zijn rede heeft Chur chill maatregelen aangekondigd tot het instellen van een „pacific-raad". Er kan geen sprake van zijn, dat men den oorlog in den Stillen Oceaan als een operatie van den tweeden rang be schouwt. Vier uur luchtalarm te San Francisco. San Francisco heeft Maandag gedurende vier uur luchtalarm gehad, aldus een be richt uit New York in het Zweedsche blad „Aftonbladet". De militaire autori teiten hebben medegedeeld, dat onbeken de vliegtuigen boven de Gouden Poort waren gezien. Er zijn geen bommen ge worpen. Troeperttranslportsehip „Venore" tot zinken gebracht. (D. N. B.). Het marine departement der Ver. Staten heeft be kend gemaakt, dat het troepentransport- schip „Venore" (8016 brt) al» „acht»te offer der duikboot-aanvallen voor de At lantische kust" tot zinken is gebracht. LISSABON. (A.N.P.) De beman ning van de „Barham". Naar de Engel sche nieuwsdienst meldt, zouden van de bemanning van het Engelsche slagschip „Barham", dat 'uuor een Duitsche duik boot tot zinken is gebracht, ongeveer 300 personen gered zyn. LISSABON. (A.N.P.) Maisky ziek. Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, 4s de Sowjet-ambassadeur in Engeland, Mgisky, plotseling ziek geworden. Hy heeft al zyn afspraken voor de komende dagen afgezegd. SHANGHAI (D.N.B.) 'Australië roept mannen op. Het gebrek aan men- schen in Australië komt, naar uit Mel bourne wordt gemeld, tot uiting in een verordening, waarin alle mannen boven 45 jaar worden opgeroepen zich voor den militairen dienst te melden. Febr. 4 Wolfaartsdijk, Woonhuis enz., Paap en v. Dissel. 6 's-Heer Arendskerke, Woonhuis en Bouwland, Jonker. Donderdag 29 Januari 1942. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.20 Ochtendgymn. 8.30 BNO: Nieuwsber. 9.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 10.00 Zang met pianobegel. en gram. 10.45 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20. Zang met piano begel. en gram. 11.50 Gram. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Het voorkomen en genezen in de wereld der planten. 13.15 De Me- lodisten en solist. 14.00 Kwartetconcert, Ca. 14.30 Gram. 15.00 Musette-orkest en solist. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Cy clus „Godsopenbaring". 16.20 Gram. 16.30 De Romancers. 17.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 17.30 Mu ziekcorps van de Duitsche weermacht, Figura-kwartet en 't Kleine Omroepman- nenkoor. 18.30 Aardewerkarbeiders aan het woord. 18.45 Gram. i9.00 Actueel halfuur. 19.30 Omroepsymphonie-orkest en solist. Vanaf 20.15 alleen voor de Ra diocentrales die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gram. 20.45 Filmpraatjes. 21.00 Omroep-sym- phonie-orkest. 21.30 Piano voordracht (gr.pl.). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 BNO: Engelsche uitzending: „National features of the Netherlands" óf Gram. 22.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 301.5 M. 7.158.45 Zie programma Hilversum I. 8.45 Zang met pianobegel. (opn.) 9.05 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Piano- voordracht. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 11.20 Ensemble „De Kwintslag". 12.00 Sylvestre-Trio. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. berichten. 13.05 De Ramblers. 13.45 Voordracht. 14.00 Sa lonorkest en gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Fluit, hobo en piano. 16.00 Ama- bile-sextet. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Zang met pianobegel. en gram. 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.30 Piahovoordracht. 19.00 BNO: Wat Ne derland schrijft. 19.10 BNO: Nieuwsber. 19.20 Gram. 19.45 Causerie „Brandende kwesties". 20..0 Reportage. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. 20.15 Concert voor de Duit sche Weermacht. (20.4021.00 Radio- tooneel). 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.00 BNO: Toelichting op het weermachts- ber. 22.1022.15 Avondwijding. van de Amsterdarrische Effectenbeurs medegedeeld door de \Jncasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. V. K. Heden Dinsdag 27 Januari 1942. 4 Ned. 1940 I 1017/s 1019/i» 4 Ned. 1940 II 101 10015/lo 4 Ned. 1940 m. b. 101 10172 4 Ned. 1941 1007/s 1007/s 3V2 Ned. 1941 97V2 97*/ia 3 Ned. 1937 90u/ie 907/s 3-3V2 Ned. 1938 947/s 94% 3 Ned. Indië 1937 I 88 k 8872 Koloniale Bank 1667* Ned. Ind. Handelsbank 105 108 Cert. Ned. Handel My. 130 130 155 155 Van Berkels Patent 137 135% Cert. Calvé Delft 123 123% Fokker 2207a 220 Cert. Leverbros 172 1757s Philips Lampen .289 291 Pref. idem 185 186 Kon. Olie 25372 261 Amsterdam Rubber 197% 207 Bandar Rubber 142 150 Deli Batavia Rubber v 15072 Serbadjadi 86 8972 V. I. C. O. 133 Holland Amerika Lijn 136 138 Kon. Boot 173 1747a Ned. Scheepv. Unie 16272 165 Rotterd. Lloyd 13772 1397a My. Nederland 140 141% H. V. A. 319 334

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3