DÊ PiONIERE n Wat mi weeft wtfutttotl vi Vlanneer verduisteren? Uit de Provincie Gemengd Nieuws ken, welke bespreking in alle opeichten kameraadschappelijk en bevredigend ver- i liep. Hetzelfde was het geval bij de be- I spreking, die ik enkele dagen later inet j don leider der N.S.B. had. Wanneer wij onze tegenstelling met de N S.B. overwonnen ^hebben, dan zullen v#len, die tot nu toe een afwachtende houding aannamen, onze rijen komen vorsierkeh. Wanneor de N.S.B. en wij el kaar de verzoenende hand toesteken, dan zul dit op het Nederlandsche volk zijn uitwerking niet missen. I)aarom verklaar ik: 1. Dat met ingang van heden de tien jarige veete tegenover de N.S.B. beëin digd wordt om plaats te maken voor een hechten band van kameraadschap. 2. Dat de N.S.B. bij haar zware taak ons zal kunnen rekenen als op haar .rouwste leden. Van u allen kameraden verwacht ik, dat gij uw nieuwen leider' Mussert met dezelfde trouw zult vol gen, die gij tot dusver aan mij betoond hebt en waarvoor ik u bij deze gele genheid nog mijn warmen dank zeg. 3. Dat in navolging van het lichtende voorbeeld van onze dappere kameraden bij de Waffen-S.S., het legioen en het N.S.K.K. in het Oosten, die in lotsver bondenheid met elkaar strijden-en offers brengen, ook wij bereid zijn in een lots verbondenheid aller nationaal-socialisten in Nederland elk offer te brengen, dat de toekomst van ons volk van ons ver langt. Verder spreek ik de hoop uit, dat de stap, dien wij vandaag gedaan hebben in de richting van een concentratie aller volksche krachten in Nederland, alge meen navolging moge vinden. Het in drukwekkend geweld van de wereldge beurtenissen, dat ons duidelijk tot be wustzijn brengt, hoe nietig de Nederlan der met zijn voor-oordeelen was en is en hoe zeker het nationaal-socialisme alles wat niet vernietigd wil worden tot een' eenheid samensmeedt, moge ook den laatsten twijfelaar aan onze zijde doen aantreden ter verovering van een plaats voor Nederland onder de opgaande zon van een nieuwen Germaanschen dag. Als 's winters de barome ter stijgt, beteekent dat kou. Daalt hij, dan wordt het onaangenaatn voch tig weer. Vochtig weer echter ts de ergste vijand van den mensch. Al te gauw vat hij dan kou krijgt griep. Daarom: Buiij» 20 tablatUn 55 et ZflkJ* 2 tabletten 7 ct DINSDAG 27 JAN. 1942. 's Morgens tot 9.29 u. !s Avonds van 18.18 u. Directe belastingen. De rijksklerk der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, J. F. Meijer te Middelburg, inspectie der belastin gen, le afdeeling, werd bevorderd tot adjunct-commies der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen. Tot rijksklerk der registratie en do meinen in vasten dienst werd benoemd de tijdelijk rijksklerk dier middeien J. Schippers te Oostburg, kantoor der di recte belastingen en registratie. FEUILLETON 30) -o Natuurlijk zijn er moeilijkheden, legt Gretha uit. Maar die zijn wel"om te over komen. Ze moet een plaats hebben waar ze de kinderen behoorlijk ontvangen kan. De' kinderen van Laagveld, die op de school in Hoogveld gaan, zouden de kern i mo.eten vormen. En dan probeeren, an dere kinderen uit Laagveld te krijgen. Een circulaire aan de menschen sturen, die daarvoor in aanmerking komen. „Ik heb een idee", zegt Verdonk plot seling. „Mag ik er nog eens even over denken en èr met mijn vrouw over praten? Zondag na kerktijd kunnen we er dan over spreken, als u het goed vindt," Dat wordt dus afgesproken. En Gretha fietst naar Hoogveld terug, wat haastig, want zij heeft zich verlaat. Buiten de bebouwde kom nadert uit een zijweg een h'eer op de ffets. Het is Fred de Bruin. Gretha herkent hem on- Rljkfoontroieure van het verkeer. B(j beschikking van den secretaris generaal van het departement van wa terstaat is benoemd tot rijkscontroleur van het verkeer in vasten dienst: A. de Visser ter standplaats Middelburg, te rekenen van 15 Febr. 1942, tevoren in tydelyken dieiiBt als zoodanig werk zaam. Streekbeurs uitgesteld. De streekbeurs te Bergen op Zoom zal niet worden gehouden op 4, 5 en 6 Februari, zooals oorspronkelijk was vastgesteld, maar op 11, 12 en 13 Fe bruari. Salarisden; provinciale ambtenaren!. De waarn. commissaris der provin cie heeft besloten de loonen en salaris sen der provinciale ambtenaren met in gang van 1 Augustus 1941 te verhoo- gen met 5/95, de verhooging tot een gulden naar boven af te ronden. Middelburg. Nog me»r scholen! gesloten. Ook de Handelsschool, de Ambachtsschool en de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs blijven deze week nog gesloten. Midza-teekenWedstrijcL De teeken wedstrijd, uitgeschreven door de Midzh, is in alle opzichten een succes geworden. Een 150 teekeningen konden Zaterdag in de voorkamer der Bogardzaal worden geëtaleerd. In de groote zaal had daarna een film voorstelling plaats, en bij monde van dhr Chr. Mazure de prijsuitreiking. De eerste prijswinners van meisjes en jongens van 12 jaar en ouder: Netty Mes en Pim Jansen, kregen resp. de" etsen, die de heeren L. Heijmqns en J. H. Klaren- beek, de beide juryleden, hadden beschik baar gesteld. De overige prijswinnaars waren. Meisjes van 12 jaar en ouder: A. P. Jobse, Riet Meijer, Rie Dunnes, Maria L. Mes, Thea Montaan, Fieke Loontjes en Nel Cujé. Jongens van dien leeftijd: C. Bal jet, Jan Vereist, Huug Joziasse, Paulus Dek ker, Antoine Mes, Gilles v. d. Horst, Piet de Leeuw en Piet Koster. Meisjes van 9 tot 12 jaar: Jan Kome- jan, Annie v. d. Klooster, Mieke Mennes, Wim Dunnes, Janis de Kam, Arie Joosse, W. G. Koster, Francien _v. d. Bergen, Jan Langedijk, Lie Mennes, Jaap Non- nekes, Paul Minderhout, Joh. Seijbel, Jo zef Mes, P. Bouman, Jan K. Mesu, Trudy Hubregtse, Loes Crucq, Dikkie Stenhuis en Frits de Pagter. Kinderen van 8 jaar: Johan Adriaan- sen, Johan Cujé, Leo Provoost, Lientje Reijnhoudt, Adria Cosijn en Hans de Pagter, terwijl Henk Dieleman nog een troostprijs kreeg. Memertto Mori Toen Zondagmiddag de woning van den ongeveer 64-jarigen alleen wonenden J. Simonse in de Korte Geere gesloten bleef, heeft men de politie gewaarschuwd, die den man dood op zijn bed heeft aangetroffen. Goes. De frauduleuze slachtingen. De sluier over de clandestiene slach tingen is opgeheven door de be kentenis van den laatsten arrestant. Het onderzoek, dat geruimen tijd in be slag nam, is minitieus gevoerd en daar aan is het voor een groot deel te dan ken, dat nog een hoeveelheid vleesch achterhaald is kunnen worden, hetwelk nu gedistribuerd is. De hoofddaders ble ken te zijn de slagers J. Z. en van 'tV., alsmede de knechts J. H. en P. v. S., terwijl ook in het complot betrokken was de eigenaar van de garage aan de Nieuwstraat, welke tot slachtplaats diende. In totaal zijn ca. 30 processen- verbaal opgemaakt, warit de namen van de afnemers van het vleesch is men ook te weten gekomen en tegen hen is even eens proces-verbaal opgemaakt. De drie runderen waren in het begin van deze maand geslacht en de huiden waren be graven. De Winterhulpcollecte. Voor de eerste maal hebben aan de Winterhulp collecte van Vrijdag en'Zaterdag j.l. drie politieagenten medegewerkt, die hun posten hadden op den Ganzepoortbrug, bij Wilking, en bij den Opril. Zij wezen wielrijders(sters), enz. op verkeersfou- ten en boden tegelijkertijd een speldje aan, hetgeen meestentijds succes had. Mej. Chr. Roose heeft ontslag aan- gevraagd als machine-schrijfster ter secretarie. middellijk uit de verte. Zij voelt, dat zij bloost en scheldt zichzelf uit. Als zij vlak bij elkaar zijn, is haar blos weer verdwenen en met een groet wil zij verder, rijden. „Juffrouw Verlaan, mag ik zoo onbe leefd zijn te vragen, met u mee te mogen? U moet natuurlijk naar Hoogveld. Ik toevallig ook. U vindt het misschien vrij postig van mij, maar zoo langzamerhand weet u wel, dht we hier niet in een stad zijn. We zijn eigenlijk één groot gezin met elkaar." Gretha kan geen enkel steekhoudend motief vinden, om juist mijnheer De Bruin te weigeren, met haar te rijden. Dus gebeurt het. Hij blijkt een gezellig causeur te zijn. Hij praat over zijn stu dententijd, over de fabriek. Merkt dan plotseling op: U 'ent geen Zuiderling, wel? Uw tongval aan ik niet thuisbren gen, maar een Hollandsche, neen, vast niet." „U hebt volmaakt gelijk. Ik ben een echte Groningsche. Uit de stad Gronin gen, nader gepreciseerd." „Uit Groningen. Geen wonder, dat ik dien tongval niet ken, want daar ben ik nog nooit geweest." VHnfngen. Moedige redding. De commandant der kustverdediging van Zuid-Holland heeft 21 dezer z\jn bijzondere waardee ring uitgesproken voor den Nederland- schen politieagent, den - heer Arie van der Wal uit Vlissingen, voor de moedige redding van een Duitscher, die op wacht stond, uit de Schelde op 16 Ja nuari 1942 en hem een belooning van f 50 laten uitbetalen. Onze stadgenooten A. Parent en P. Roelse hebben met succes den Elfste dentocht volbracht. Zij startten om 7.30 uur en waren 's avonds 9 uur terug. Zuid-Beveland. Kapelle. Oudste inwoner overleden. In het Ziekenhuis St. Joanna te Goes oyer leed de heer L. Oele, die bijna 94 jaar oud werd en de oudste inwoner van Kapelle was. Kapelle. 25-jarig bestaan der G e r e fJ. V. Vrijdag en Zaterdag heeft de J.V. op G.G. „Spreuken 1 7a" haar 25-jarig bestaan feestelijk herdacht. In z\jn openingswoord merkt de voor zitter, de heer J. C. Fossen, op, dat het onderzoeken der Heilige Schrift vooral in dezen tijd van veel nut is en heette hij allen hartelijk welkom, in het bij zonder den eere-voorztter Ds A. Scheele en Ds W. H. v. d. Vegt van Goes. Daar Ds M. B. van 'tVeer van Amsterdam en ook Ds A. B. C. Hofland van Oost- Kapelle verhinderd waren op dezen avond tegenwoordig te zfln, deelde de voorzit ter mede, dat Ds v. d. Vegt bereid ge vonden was om te spreken over „Kerk en Jeugd". Nadat gezongen was het 3de couplet van het Lutherlied, was het woord aan Ds v. d. Vegt. Dat de Kerk wat met de jeugd te maken heeft, is voor ieder duidelijk, die zijn leven door den doop ziet bepaald. Door den doop zijn wij reeds in onze jeugdigste jeugd de Christelijke Kerk ingelijfd. -Daarom kan de Kerk voor de gedoopte jeugd nooit een bijkomstigheid zijn. In dezen tijd, nu overal kerkbesef ontwaakt, -zou ons dit dubbel schuldig stellen. Men kome echter niet tot de Kerk met aardsche verwachtingen. De gestalte der Kerk is voor ons te vinden in haar Koning, die wel het enthousias me der jeugd wist te wekken, maar toen Hij intocht hield op een ezelin. De Kerk is in deze onbarmhartige wereld het huis van Gods barmhartig heid. Als de laatste zekerheid wegvalt, wordt hier onze jeugd vernieuwd. In deze Kerk heeft God ons een plaats bereid 'en wij kunnen onze plaats in Zijn huis niet anders kennen of wij moeten eerst de plaats der Kerk verstaan. Ge wezen werd op tweeërlei gevaar: dat men Kerk en Christus tenslotte vereen zelvigt of dat men Kerk en Christus scheidt. De Kerk hebben wij te kennen als een moeder, de jeugd wete zich haar dankbare kinderen. Dan wordt de ver houding Kerk en jeugd door de liefde beheerscht. Zoo staat de jeugd ook niet alleen, ze, leeft en werkt en strijdt als kinderen van de Kerk. En bij het Schrift onderzoek gaat ze niet individualis tisch te werk, alsof zij voor het eerst den Bijbel leest. Wij lezen de Schrift als lid der Kerk. N Zoo zal men ook het goede zoeken voor de Kerk. Wij willen haar naam en eer hooghouden. En het hoogtepunt van ons leven is als we samen komen bij dien eenen disch, die het Hoofd der Kerk ons aanricht in Zij» huis. Meer dan ooit is daar de Kerk huis van Gods barm hartigheid. En van daar opent zich al leen een toekomst. Christus komt! Al wordt de wereld een woestijn, de Kerk ziet zich al gekroond als hemelkoningin (Openb. 12). Na de pauze werd het declamatoriuin „Geleid tot ons werk" opgevoerd, wat samengesteld was van de heeren J. C. Fosen en J. Keim. Dit declamatorium bestond uit vier deelen, n.l. afwijzing, inkeer, blijde aanvaarding en geloofs vertrouwen en lofverheffing. Namens de afd. Zeeland van den Bond van J. V. op G. G. voerde dhr Jac. de Smit uit Souburg het woord, ter wijl het slotwoord werd gesproken door den eere-voorz. Ds A. Scheele te Kapelle. Ook de tweede avond stond onder voorzitterschap van den heer J. C. Fos sen. Na het openingswoord bracht de secretaris dhr C. Nijssen verslag uit over de afgéloopen 25 jaren, wat ge tuigde van een goed en opgewekt ver bat zal wel niet. Hollanders meenen, dat boven Zwolle geen menschen meer wonen. Het valt wel iets mee, mijnheer De Bruin. Gaat u maar eens in Groningen kijken. Mogelijk krijgt u dan een heel ander idee van de. stad en haar be woners." „U is een beste propagandiste" lacht hij. „Nietwaar? Ik kan moeilijk hebben, dat minachtend over mijn geboortestad wordt gesproken. Neen, u deed het niet, maar ik ken wel zoo ongeveer de menta liteit van vele Hollanders. In Groningen wonen fatsoenlijke menschen en er is ook wel zaken mee te doen." „Inderdaad, wij doen zaken met Gro ningers en mijn vader beweert, dat niet die lui uitstekend zaken is te doen. Er zullen wel verkeerden onder zitten, maar over het algemee'n moet men op Gronin gers kunnen bouwen, volgens mijn vader, die ervaring heeft met tal van men schen." „Ik wil mijn menschen niet prijzen boven anderen, maar ik geloof, dat uw vader gelijk heeft", zegt Gretha. „We hebben pas een Groningers op be zoek gehad", perkt Fred de Bruin op. eenlgingsleven. Het z«er uitgebreide programma bestaande uit zung, muziek declamatie en samenspraken werd zeer vlot afgewerkt. Walcheren. We*tkap#ll«. Donderdagavond kwam de dijkwerkersvereeniging „Hebt uw naasten lief als u zeiven" alhier' in jaar vergadering bpeen. Voorzitter dhr S. Westerbeke Jz. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Daarna kwamen de besprekingen aan de orde, die tusschen het bestuur der vereeniging en het bestuur van den pol der Walcheren werden gehouden inzake de loonsverhooging. De aftredende bestuursleden, dhfn P. Verhage, J. Gabriëlse en H. Cijsouw wer den herkozen, terwijl tot bode werd be noemd dhr K. Huibregtse Kz. Voor het deelnemen aan de werkzaam heden aan den dijk werden aangewezen K. Minderhoud Jz. en J. Huibregtse Az. Bij de rondvraag zeide dhr W. Ver hulst, dat hij graag zou zien, dat zij, die krachtens hun werkzaamheden elders in een wachtgeldregeling vielen, tijdelijk van de werkzaamheden aan den dyk zouden worden uitgesloten. Deze zaak heeft de volle aandacht van het bestuur. Voor de vervanging van een ploegbaas in geval van ziekte werd een regeling getroffen. Bij ziekte van een ploegbaas voor den duur van een maand zal een plaatsver vanger worden aangesteld. Na verloop van die maand indien dit dan nog noodzakelijk zou blijken te zijn krijgt het bestuur de bevoegdheid om uit de betreffende ploeg twee candida.ten aan te wijzen, waaruit door die ploeg dan een baas gekozen wordt. Arnemuidert. Dezer dagen ontdekte een bakker, dat er 's nachts was ingebroken in zijn pakhuis staande aan den West- wal. Bij het onderzoek bleek, dat een drietal balen meel vermist werden. Men vermoed, dat hier meer dan één persoon bij betrokken is geweest. De marechaus see zet het onderzoek voort. SPORTNIEUWS. Middelburg. Zaterdagmiddag waren een deel van de banen van de Middel- burgsche ijsclub en een deel van de banen op de vest tusschen Seis- en Noordbrug zoover schoon gemaakt, dat er door velen kon worden gereden. IJSWEDSTRIJDEN. Kapelle. Te Kapelle (op de leiding tus schen Kloetinge en Kapelle) werden ijs- wedstrijden gehouden, welke een vlot verloop hadden. De uitslagen zijn als volgt: Hardrijden jongens van 10 tot en met 13 jaar: le pr. Mars. IJzerman; 2e Adr. Burger; 3e Fr. Korstanje; 4e Chr. Kor- stanje; 5e Jac. Kramer. Hardrijden jongens van 14 tot en met 17 jaar: le Jaap Ganseman; 2e F. van der Vliet; 3e Adr. v. Willegen; 4e Jacob van Willegen; 5e W. Korstanje. Hardrijden heeren boven de 18 jaar: le Jan van Liere; 2e A. C. Kloosterman; 3e Adr. van der Kuyl; 4e C. J. van Zwee- den; 5e Mars. Eversdijk Pz. Hindernis rijden heeren: le P. Glas; 2e Corns. Vermaire; 3e Adr. van der Kuyl; 4e Jan van Liere; 5e C. J. van Zweden. Schoonrijden heeren: le pr. Jan van Overbeeke; 2e M. Eversdijk; 3e Jacs. Mai- lekote; 4e Johs. van Koeveringe; 5e Piet Glas, troostprijs Johs. Wabeke. Schoonrijden paren: le pr. Mej. H. Berman en A. van Liere; 2e Mej. Cor. Eversdijk en M. Eversdijk; 3e Mej. J. Vermue en P. Glas; 4e Mej. M. van de Vgjde^ en W. Bijl; 5e Mej. Jannie Rot tier en Jan van Overbeek; troostprijs Mej. Marie Mallekote en J. Mallekote. Wemeldinge. Donderdagmiddag werd door de Wemeldingsche IJsvereeniging 'n wedstrijd georganiseerd voor jongens en meisjes van openbare en bijzondere scho len. De uitslag luidt als volgt: Hardrijden voor jongens 1213 jaar: le A. van Zuilekom; 2e Bas Moorman; 3e Ko Magielse; 4e Frits Keessen; idem voor jongens 101 jaar: le Adri*Wage- naar; 2e Elias Wisse; 3e Ko Onderdijk; 4e Tony Felius; idem voor meisjes 12—13 jaar: le Koos Ruissen; 2e Corry de Baar; idem voor meisjes 10—11 jaar: le Corry Glerum; 2e Dina de Bourgraaf; 3e Rina Minnaard. Hindernisbaan voor jongens van 12 13 jaar: le Gerard Felius; 2e Wim de Gretha lacht stil voor zich heen. „Een aardige kerel. Een, die van wanten weet in zaken. Misschien kent u hem wel. Mijnheer Vanvelden." „Die is mij niet geheel onbekend", ant woordt Gretha droogjes. „Ik ken hem<, zoowel als zijn vrouw." Hij informeert niet verder, maar vraagt dan: „Wat kwam u toch in Laagveld doen? Er is daar weinig vertier." „Dat zocht ik ook niet. Er wonen daar kinderen, die bij mij op school gaan. Een meisje van Verdonk, u welbekend, is ziek en die ging ik bezoeken. Anders niets." -„Och ja, u is onderwijzeres. Ik kan mij met die gedachte maar 'niet ver zoenen." Gretha lachte hartelijk. „Vindt u dat iets minderwaardigs?" „Neen, volstrekt niet. Maar, neem u mij niet-kwalijk, naar het mij voorkomt, komt u uit een millieu, waaruit als regel geen onderwijzeressen komen, 't Is moge lijk, dat ik mij vergis, maar dat betwijfel ik." Gretha verbaast zich over zijn scherpen blik. Hoe weet hij dat? Hoe ziet hij, dat zij uit den gegoeden stand is? Groene; 5e Pas Moorman; idem voor jon gens 10—11 jaar: ie Ko Onderdijk; 2e Elias Wisse; 3e Jan Feijtel; 4e Jac, Hoo- gesteger. Priksleerijdon voor jongens van 10—11 jaar: le Ko Onderdijk; 2e Peter Keufer; 3e Piet Onderdijk. Idem voor meisjes van j 10—11 Jaar: le Corry Iluissen; 2e Adri Wisse. Stoeltjesrijden voor moisjes van 1213 jaar: le Koos Ruissen; 2e Mientje Schouten; 3e Betsy Moerdijk; 4e Coba de Neef; 5e Marie Meijaard. Idem voor meisjes van 1011 jaar: le Corry Gle rum; 2e Mientje Houtekamer; 3e Janny Dagevos; 4e Prina de Heere. Tholen. Uitslag hardrijderij-estafette: le H. van Stee en P. v. Splunter; 2e F. van Oeffelen. C. v. Oeffelen en J. Moeli- ker; 3e A. Deurloo, M. Schot en W. van Dijke; 4e H. Voets, J. Beukelaar en H. Tichem. Ring'rijden dames en heeren: le M. Verstraate; 2e J. Geluk; 3e Cor Vis; 4e J. Janse; 5e A. Verstraate; 6e K. Beuke laar. Ringrijden meisjes 12 jaar en ouder, schoolkinderen: le L. v. Oeffelen; 2e Nel v. Oeffelen; 3e Mina Geluk Ad.; 4e Cor Heijboer; 5e Nel v. Zanten; 6e Maddy de Jonge. Ringrijden meisjes van 1012 jaar: le D. Kristaleyn; 2e Mientje Gebrand; Se Cor Schot Jd.; 4c Mien Bout; 5e Adri v. d. Bom; 6e Joanna Moeliker Hd. Hindernis meisjes 810 jaar: le Cor Kosten; 2e Tanny Duine; 3e Adri Vis; 4e Nel v. Duivendijk; 6e Heiltje van Gorsel. Hardrijden jongens van 12 jaar en ouder: le Petrus van Oeffelen Mz.; 2e Melis v. Duivendijk; 3e Duye Roukema; 4e Jan Tichem; 5e Eliza Mosselman; 6e Kees Schoe. Hindernisrijden jongens van 810 jaar: le Kees Moeliker Hz.; 2e Mach. v. d. Linde; 3e Mars. Meerman; 4e Kees Ge braad; 5e Jo de Boef; 6e Paul Duinker. Hardrijden jongens 10—12 jaar: le Kees de Jonge; 2e Bern. v. Oost; 3e Rob Looysen; 4e Jan Everaar; 5e Anton v. Beers. Twee s 1 a c h t o f f e r s v a n de koude. Gistermiddag is aan den Dorpsweg te Rotterdam de 52-jarige W. E. door de koude bevangen. Hij werd naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar hij na aankomst bleek te zijn over leden. In de Wilhelminastraat is de 67-jarige P. T. L. onwel geworden en gevall'èn. Ook dit slechtoffer van de koude bleek na aankomst in het Zuiderziekenhuis te zijn overleden. De smokkelhandel. Dank zij de groote activiteit, die de grensambte- naren ontplooien ep waardoor zij uit stekende successen boeken, is de smok kelhandel langs de Belgische grens in de laatste dagen afgenomen. De groote hoeveelheid levensmiddelen, die de amb tenaren den laatsten tijd in beslag heb ben genomen, heeft het risico dermate vergroot, dat de prijzen voor de sluik handelaren geweldig zouden zijn geste gen. Hierbij komt nog, dat de langs de grensstrook opgeslagen partijen clandes tiene rogge, tarwe, aardappelen en an dere levensmiddelen niet meer veilig zijn. Eenerzijds doen de ambtenaren op vele plaatsen invallen, waarbij de' buit vaak groot is en anderzijds zijn de voorraden niet meer veilig voor de die ven, want er gaat thans geen dag meer voorbij ofer wordt ingebroken bij een landbouwer of een burger in de grens zone, waarbij dan bijna steeds hoeveel heden levensmiddelen worden ontvreemd. Doodalijk ongeluk. Een 53- jarige wielrijder is Zaterdagmorgen op de Houthavenkade te Zaandam gegrepen door den volgwagen van een langs hem rijdenden kolenwagen. Met een schedel breuk werd de man opgenomen. De ont boden G.G.D. kon slechts den dood con- stateerent Zij kunnen weer rook en. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot egn sigarenfabriek aan het Merwede- kanaal te Utrecht. ®e inbrekers hebben kans gezien een partij sigaren van 74.000 stuks, benevens een partijtje onbewerkte tabak ter gezamenlijke waarde van f7000 te stelen. „Onderwijzeressen kunnen uit alle kringen komen", zegt zij. „Inderdaad, dat kan. Maar zoo is het niet, als regel. Overigens behoeft u mij niet in te lichten. Misschien vindt u mij wel erg onbescheiden." Ze zijn de eerste huizen van Hoogveld genaderd. „Nu niet, mijnheer De Bruin", zegt Qretha effen, «haar gang matigend, omdat zij afslaan wil. „Nu niet? Wanneer dan wel?" „U hebt daareven gevraagd, of ik mijn heer Vanvelden in Groningen ken. Wel nu, ik ben wees, al jaren. Ruim acht jaren was ik in de worfing van dien mijnheer Vanvelden, want hij is mijn oom. Mijn tante was een zuster van mijn vader. Ik heb ook nog een paar maanden* op het kantoor gewerkt. En ook eens met u getelefoneerd, mogelijk herinnert u zich dat? Nu, toen vond ik u erg onbeschei den, toen, in dat telefoongesprek. Vindt u bij nader inzien ook' niet, dat u toen over de streep bent gegaan?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 2