Kerk en School v Ned. Herv. Kerk. den ter plaatse1, verzoekend bjj de stich ting een zesde predikantsplaats deze door een van vrijzinnige richting te doen bezetten. Rechtszaken De nieuwe pasmunt Alleen voor verdachte J. J. treedt een verdediger op en wel Mr Dieleman. Ver dachte komt uit een groot gezin en staat gunstig bekend. Door omstandigheden heeft h\j daden bedreven, die niet te ver antwoorden zjjn. Hij is 15 jaar bij een zelfden patroon in dienst geweest tot volle tevredenheid. Spr. zou graag het oordeel zien ingewonnen van de Reclas- seering, en vraagt zoo mogelijk in het vonnis te zien opgenomen, dat straf niet tenuitvoer zal worden gelegd, indien hij binnen 8 dagen een gratieverzoek in dient. Van 1017 Januari, Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Finantieele Berichten KOERSEN Radioprogramma Beroepen: te 's Grevelduin-Capelle, N.-Br. -(vac. T. H. Oostenburg), W. L. Tukker te Hei- en Boeicopte Terwolde, toez. (vac. H. v. Ewjjck), J. v. Rossum te Warder (N.H.). Aangenomen: naar Nieuw- Scheemda (vac: E. A. A. Snijdelaar), cand. J. L. Meesters, hulppred. te Utrecht; naar Sluis, toez. (vac. M. J. Beukenhorst), W. v. Wijngen te Zeist, alg. secr. der Ned. Chr. Stud. Ver. Geref. Kerken. Drietal te Heemstede (vac. E. T. V. d. Born), C. B. Bavinck Jr. te Kam pen, P. K. Keizer te Voorburg en D.' Veenhuizen te Aalten. Tweetal: te Wassenaar-Zuid, N. Buffinga te Rotterdam-Centrum en R. C. Harder, miss. pred. te Leiden. Afscheid, Bevestiging eri Intrecfe. Ds E. T. v. d. Born te Heemstede wordt Zaterdagmiddag 31 Jan. door zjjn plaatselijken collega, Ds B. Holwerda, be vestigd als 3e predikant der Geref. Kerk te Amersfoort. KeiTkeraad of Kiescollege. Bij de tienjaarlijksche stemming over „kerkeraad of kiescollege" der Ned. Her vormde Kerk teOostkapelle zijn 32 stemmen uitgebracht voor kiescollege en 23 voor kerkerad uitgebracht, zoodat het kiescollege gehandhaafd blijft. Kerkelijke verkiezingen. Tot ouderling in de Geref. Kerk te Middelb urg zijn gekozen de hee- ren A. van Roon en A. Volkers. Korte berichtten/. Naar wij vernemen is Ds J. G. v. Minnen, Chr. Geref. pred. te Huizen (N.-H.) door ongesteldheid verhinderd zijn ambtsbezigheden te verrichten. Hij moet voorloopig rust houden. De kerkeraad der Geref. Kerk van Den Ham (O.) heeft besloten in verband met de groote „vraag" naar rijwielen, de fiet sen Zondags tijdens de godsdienstoefe ningen niet meer onbeheerd bij de kerk te laten blijven staan. Daarom is mede in overleg met den burgemeester besloten dat ze tijdens de godsdienstoefeningen zullen worden bewaakt door van den ker keraad aan te wijzen ongehuwde jongere leden van de kerk van 2025 jaar. De4 kerkeraad der Ned. Herv. ge meente van Leiden heeft aan Ds J. W. Schokking op zijn verzoek eervol ont slag verleend als hulpprediker voor het werk onder de studenten. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Vlaardingen heeft een voorstel om over te gaan tot de vestiging van een vijfde predikantsplaats in overweging ge nomen en een commissie van voorberei ding benoemd, Bij den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Schiedam kwam een schrijven in van de commiBBle van VrJjB, Hervorm- De kerkeraad heeft in een uitvoerig schrijven op deze zaak van antwoord ge diend en kan thans onmogelijk verklaren of er wel eens een vrijzinnig predikant zal worden beroepen. „Niet wij houden u buiten de Kerk. U sluit pzelven uit", zoo zegt de kerkeraad. Een onderhoud lijkt den kerkeraad terzake volkomen overbodig, omdat het vruchteloos zal zijn of de verwijdering grooter maken, daar een gemeenschappelijke basis ontbreekt. Giften en legaten. Ten bate van de schulddelging ontving de Chr. Geref. gemeente van Veen wou den een gift van bijna f 4000. Bond van Chr1. Mulo-scholen. Naar wij vernemen zal de jaarljjksche algemeene vergadering van den bond van Chr. Muloscholen Woensdag 25 Maart a.s. te Utrecht in het jaarbeursgebouw te Utrecht onder presidium van Ds R. Djjkstra, Ned. Herv. predikant te Am sterdam, worden gehouden. Na afdoe ning der 'huishoudelijke zaken zal de voorzitter als referent optreden. Bijbel en onderwijzer. Te 's-Gravenhage heeft zich een comi té gevormd van onderwijzers en andere belangstellenden in het openbaar onder wijs, dat het plan heeft opgevat om voor leerkrachten van het openbaar onderwijs een serie lezingen te doen houden over den Bijbel, wijl het Van oordeel is, dat thans meer dan ooit belangstelling be staat voor dit onderwerp. In dit comité hebben personen zoowel van rechtzinni- gen als van vrijzinnigen huize zitting. Het comité heeft Prof. Dr H. Kraemer bereid gevonden een serie lezingen te houden over: „Het onbekende bekende boek". Bibliotheek ten/ diertstte van het Chr. Onderwijs. Naar wij vernemen is tot voorzitter van de Bibliotheek ten dienste van het Chr. onderwijs gekozen Dr G. Klasbeek, dir. van de Chr. Kweekschool te Den Haag, zulks als opvolger van den heer J. v. d. Waals te Nijkerk, die om rede nen van leeftijd heeft bedankt. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer(es) aan de Dr H. Bavinckschool te Amster dam-N., J. A. Izeboud te Mid delburg; aan de Chr. school te Dinxperlo, G. J. Heinen te Heurne; aan de Chr. school te Drouwenermond, mej. F. G. Wijkstra te Ee (Fr.).; aan de Dr A. Kuyperschool te Ridder kerk, C. v. Elderen te Rijswijk; aan de Prins Mauritsschool te Rijswijk (Z.-H.), P, Spijkema te Amsterdam. aan de Herv. school te Standdaarbui- ten, mej. A. P. Hoogewerff te Fijnaart (kw. m. a.). Te Hoevelaken hebben crisiscontrole- ambtenaren drie personen aangehouden wegens het frauduleus slachten van een koe. Het zijn B., D. env. M. Ook v. d. W. uit Amersfoort heeft clandestien een koe en een varken ge slacht. Drie Amsterdammers, M., B„ en P. genaamd, zijn te Amersfoort aange houden wegens het koopen en vervoe ren van vleesch, van frauduleuze slach ting afkomstig. Verdronken. Woensdag avond is de 18-jarige J. W. uit Kinder dijk te Dordrecht met zijn rijwiel te wa ter gereden en Verdronken. Arbeiders onder locomo tief geraakt. Vrijdagmorgen zijn drie arbeiders uit Beugen, die met hun fietsen op de spoorbrug over de Maas reden, door een locomotief aangereden. Toen de machinist, die een fiets hoorde kraken, de locomtief deed stoppen, was het ongeluk reeds gebeurd. Hierbij is J. uit Beugen gedood. Een andere arbeider is zwaar gewond per auto naar het zie kenhuis te Nijmegen vervoerd. De derde kon, na te zijn verbonden, huiswaarts keeren. Zilvergeld gehamsterd. Het was de politie ter oore gekomen, dat een winkelier tg Amsterdam vrijwel al het zilvergeld, dat hij ontving, aan de circulatie onttrok. Daarom werd een onderzoek in zijn zaak ingesteld. Aanvankelijk liet hij slechts een bakje met klein geld zien en beweerde, dat dit alles was, wat hij in huis had. De rechercheurs lieten zich echter niet van de wijs brengen en on derzochten den winkel, waarbij al spoe dig een paar haringvaatjes voor den dag kwamen, die geheel met kwartjes en dubbeltjes waren gevuld, tezamen meer dan f 10.000 uitmakendg. Ook een groot bedrag aan zilveren rijksdaalders en gul dens kwam te voorschijn. De man is ge arresteerd en het zilvergeld is in beslag genomen. Dit is later onder een aantal instellingen en winkelzaken gedistri bueerd om weer in omloop te kunnen worden gebracht. (A.N.P.) Rechtbank te Middelburg. Behandeld zjjn de volgende zaken: Rijwiel wegenomen. Zooals reeds gemeld, stond Vrijdag voor de Rechtbank te Middelburg te- recht I. Pattenier te Vlissingen wegens het wegnemen van een rijwiel bjj Kou- dekerke, toebehoorende aan F. lïarpe. De Officier vindt het feit zeer ernstig. Het nadeel van fietsendiefstal is thans veel grooter dan vroeger in yerband met bandengebrek. Hij vraagt 6 mnd. gev.- straf. Mr P. C. Adriaanse vindt het een heel domme daad van verdachte. Hij staat overigens heel gunstig bekend. Spr. vraagt er rekening mede te houden, dat verdachte al drie weken preventief heeft gezeten. Spr. vraagt zoo mogelijk met een geldboete te willen volstaan, doch in ieder geval de uiterste clementie te be trachten. Dief en diefjesmaat. Op Zaterdagmorgen 29 November j.l. bemerkte de grossier Van Wijck te Ter- neuzen, ^dat er ingebroken was in zijn pakhuis. Boven zag hij, dat eén baaltje met ongebrandde koffieboonen, circa 50 kg., was verdwenen. De week daarvoor was ook reeds een baaltje met gebran de koffieboonen verdwenen. De knecht J. Briguet, 17 jaar oud, werd aan een verhoor onderworpen. Deze bekende, dat hij den vorigen avond met den 2en ver dachte in deze zaak, A. J. Leunis, een 31-jarige werkman, het baaltje had ge stolen. Om den schijn niet op hem te laten vallen, heeft B. een paar doozen closet papier omver getrokken en een doos met puddingpoeder van boven naar beneden van de trap gegooid. Hij is toen zelf zijn baas nog gaan vertellen, dat er was ingebroken. Ook het reeds eerder verdwenen baaltje boonen is door hem met behulp van een ander weggenomen. De 2e verdachte bevestigde de ver klaring van den minderjarige. B. zou hem om f750,voor die boonen heb ben gevraagd. Met de gestolen koffie boonen is hij gereden naar de woning van een bekende, eveneens te Terneuzen. Aan den bewoner bood hij die boonen te koop aan, doch deze weigerde. Even later werd hij echter ingehaald door den 20-jarigen koopman A. Vroegop, een, die wel genegen was te trachten de boo nen te verkoopen. Ze hebben ze toen opgeborgen in een houten ton, in een schuurtje van V.'s vader. V. moet zich wegens heling verant woorden. De vader van verdachte, die ter zit ting was verschenen, zegt, dat hij nooit anders dan goeds van zijn zoon had ge hoord. De Officier vraagt voor verdachte 6 maanden tuchtschool. Mr F. W. Adriaanse vindt voor B. 6 mnd. tuchtschool heel veel. De jongen komt uit een behoorlek milieu en vraagt in verband met het blanco strafregister 1 een mildere straf. (A.N.P.) Wat ia de reden van de uit gifte van nieuwe pasmunt? Deze en an dere vragen heeft het A.N.P, voorgelegd aan den wnd. secretaris-generaal van Financiën, Mr M. Rost van Toiiningen. Het antwoord luidde: De reden was de steeds toenemende schaarschte aan münten bij het publiek, dat deze om de meest verschillende re denen achterhield. Van staatsfinancieel standpunt, aldus de 'secretaris-generaal, bestond hier legen geen bezwaar, aange zien de staat door deze handelwijze een groote winst kon maken, zoodat zij in dit opzicht den hamsteraars slechts dank verschuldigd is. Indien echter het Nederlandsche pu bliek een bijzondere voorliefde koestert voor het verzamelen van munten, dan was het niet noodig hiervoor metalen te gebruiken, die op andere wijze nut tiger konden worden aangewend. Zoo rees vanzelf de vraag, of men nieuwe munten zou uitgeven, waarbij men rekening kon houden met de ver zamelwoede van het publiek en waar door men de moeilijkheden zou kunnen wegnemen, die, de hamsteraars aan de neringdoenden veroorzaakten. In alle stilte heeft de Rijksmunt' te Utrecht reeds sinds vele maanden de nieuwe munten geslagen. Zij werkt thans op volle kracht, zoodat binnen niet al te langen tijd geen sprake meer zal zijn van schaarschte aan geldstukken. Op een nader vast te stellen tijdstip zullen de oude munten de kracht als wettig betaalmiddel verliezen, zoodat dan uitsluitend de nieuwe muntsoorten in circulatie zullen zijn. Voor de verzamelaars zal zulks echter geen verliezen mee behoeven te brengen. Zij zullen n.l. in de gelegenheid gesteld worden tot een bepaalden datum de oude verzamelde munten in te wisselen tegen de nieuwe munten. Degenen, die van deze gelegenheid tot omwisseling van de munten geen gebruik maken, schenken hët rijk het verschil tusschen de waarde van het metaal, dat in de munt is ver werkt, en de geldende muntwaarde. De secretaris-generaal schat, dat 40 50 van het in circulatie gebrachte muntr materiaal gehamsterd is. Het ongemak, dat hierdoor is veroorzaakt, zal spoedig verdwenen zijn, want de nieuwe munten zullen in een dergelijke hoeveelheid ge slagen worden, dat binnen enkele maan den van schaarschte geen sprake meer' zal zijn. Wat beteekeneh de nieuwe stempels? Het weekblad „Storm" schrijft hier over: Als de eerste twee zinnebeelden wer den gekozen 'het Saksische en het Frie- sche. Het Saksische zinnebeeld prijkt op den vierkanten stuiver,, n.l. de Saksische paardekoppen, terwijl daarboven het zonnesymbool is aangegeven. Het Friesche oelebord is vooral in Friesland een algemeen bekend zinne beeld, dat op vele Friesche boerderijen prijkt. Het omvat de twee zwanen, die als zonnevogels inderdaad welhaast alle geveltopteekens der Friesche boerderijen sieren. De cent is gestempeld met het oer- oüde zonnekruis of rechtkruis. Het dubbeltje vertoont de driespruit die, weergegeven in de gedaante van een tulpendriespruit, een zinnebeeld is van kracht en vruchtbaarheid voor volk en bodem. Het kwartje vertoont tén slotte het Vikingschip, waarin de oeroude zeemans geest van ons volk uitdrukking vindt, „zinnebeeld van de"Germaansche lotsver bondenheid, van moed en trouw aan eigen wezen, een waardig Noorsch zin nebeeld voor een zeevarend Germanen- volk". Tegen A. J. Leunis luidt de,eisch 3 mnd. gevangenisstraf. Verdachte A. Vroegop geeft ook ter zitting de feiten toe, dich houdt vol niet geweten te hebben, dat de koffie van diefstal afkomstig was. Verdachte L. zegt echter nog tegen hem gezegd te hebben, dat de koffie bij v. Wijck was weggenomen. Eisch 1 mnd. gev.straf. Er is geen enkel bewijs bijgebracht, zegt Mr Dieleman, dat verdachte heeft geweten, dat de koffie van diefstal af komstig was. Spr. vraagt daarom vrij spraak. Gestolen vet. Bij deze zaak zijn een drietal ver dachten betrokken, n.l. J. Jonkman, een winkelbediende, 26 jaar, L. Jonkman, zijn 24-jarige broer," schippersknecht en R. v. d. Have, een werkman, 21 jaar, allen wonende te Terneuzen. Op 10 November liepen de 2e en 3e verdachte des middags te wandelen langs de Heerengracht en zagen toe, dat aan boord van een beurtschip vaten met vet geladen werden. Later spraken ze af, om samen met den eersten verdachte er 's avonds heen te gaan en wat vet te stelen. Aan dit voornemen hebben zij uitvoering gegeven. Het vet was eigendom-, van de Ned. Zuivelcentrale. Thuis gekomen had de winkelbedien de eerst een paar kg van het vet zoo zich zelf achtergehouden, daarna kwa men de anderen en spraken ze af, dat hij het vet zou oversmelten en verkoopen. Dat is ook gebeurd en voor 13 kg over- gesipolten vet ontving hij f104. Het geld is onder hen drieën verdeeld. Ze hadden het opgemaakt in eafé's en bios copen. De Officier vraagt een ernstige straf en wel voor J. J. en L. J. ieder 6 mnd. en voor v. d. H. 5 mnd. gev. straf. Naar aanleiding van de vorige zaak moet nu terecht staan A. J. v. Damme, een 29-jarige matroos der beurtvaart uit Terneuzen. Hem is n.l. ten laste ge legd, dat hij op 14 November van het vorige jaar nabij Terneuzen opzettelijk omstreeks 13 kg vet, dat gelijk hij wist, door diefstal, althans, door misdrijf was verkregen, van Joh. Jonkman heeft ge kocht, voor f 104.—. De officier eischt 2 pmd. gev. straf. Verdachte vraagt eventueele straf in Veenhuizen te mogen uitzitten. Verboden handel. Vier maanden gevangenisstraf eisch- te de proc.-generaal bij het Haagsche Gerechtshof tegen L. J. M. B. te Aar denburg, die voor de rechtbank te Mid delburg zich te verantwoorden heeft gehad wegens verboden verkoop van een groote hoeveelheid graan in strijd met de voorschriften. Het bleek, dat verdachte, die een groot bedrijf bezit, het grootste deel van den oogst voor eigen vee noodig had. Het gedeelte, dat over was had hij verkocht, hetgeen in strijd zou zijn ge schied met de voorschriften. Verdachte was op de markt in aanraking gekomen met iemand, die granen te koop had gevraagd, waar B. op in was gegaan. Het graan werd over de grens gebracht. De verdediger, Mr W. K. H. Dieleman, zette uiteen, dat verdachte f1500 aan het geval heeft verdiend en wees op ver schillende verzachtende omstandigheden. Rijwielstaller te Goes verhoogde zijn tarieven. In een advertentie kondigde de rij- wielbewaardér J. Th. K. te Goes aan, dat het'tarief voor fietsen stallen van af 1 December 10 cent zou worden (tot nog toe bedroeg het 5 cent). Een op sporingsambtenaar van de Prysbeheer- sching te Goes, bracht hem naar aan leiding hiervan een bezoek, niét om zijn fiets te stallen, maar om proces-verbaal op te maken wegens overtreding der prijsvootschriften. Hoewel hier niet bleek van een op zettelijke, overtreding, was K. toch bui ten zijn boekje gegaan, zoodat de In specteur voor de Prijsbeheer-sching te 's-Gravenhage hem dezer dagen een boe te van 20 gulden oplegde. Hooge boete wegens hamsteren. Voor den economischen rechter stond terecht me.vr. MolhuyzenBruins te Voorburg. Haar was ten laste gelegd, het hamsteren van een vat zuurkool. Er was bovendien gebleken, dat ze nog vele andere levensmiddelen had opgeslagen. Bij de ondervraging door den rechter moest zij toegeven dat zij zich door be langhebbende winkeliers bang had laten maken en daardoor de volksgemeenschap had benadeeld. De rechter merkte op dat wanneer alle hamsteraars eens los lieten wat zij op geslagen hadden, de voedselvoorziening er aanzienlijk beter voor zou staan cfan thans. De officier eischte f 100 boete subs. 2 maanden hechtenis met verbeurdverkla ring der inbeslag genomen levensmidde len. De verdediger, mr Stolk uit Voorburg, betoogde, dat verdachte niemand bena- deld had ja zelfs anderen door ruil van vleesch tegen vet nog geholpen had. De rechter veroordeelde haar tot f500 boete subs, vier maanden hechte-' nis met verbeurdverklaring der in be slaggenomen goederen. YERSEKE, Ondertrouwd: J, C, Jon kers, 38 j. te Brouwershaven en K, J, M, van Es, 23 j.; B. M. de Klerk, 21 j. te Kapelle en P. L. Duinkerke, 22 j. Huwel.afk.: P. C. Hoebeke, 29 j. en M. T. Vleugel, 26 j. te Wemeldinge. Gehuwd: J. W. Hollebrandse, 33 j. en H. P. Steenblok, 34 j. Geboren: Gerard, z. v. A. Mieras en T. F. Paauwe. (I.C.) Van 815 Januari. KRUININGEN. Geboren: Leuntje Tan netje, d. v. C: Meijaard en M. C. J. van de Vrede; Petrus Johanes, z. v. G. M. Vernimmen en G E. Dogge. Overleden: E. de Bel, 75 j., wednr. van S. Krijger; te Vught: C. Philipse, 67 j., wednr. van A. J. Konijnendijk. Ondertrouwd: T. Fokke, 26 j. te Goes en D. Paauwe, $5 j. (I.C.) Van 713 Januari. OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Maria, d. v. P. Boselaar en P. F. v. Houte. Overleden: J. Goudriaan, 55 j., vrouw van P. Teeuwen; M. Peene, 86 j., wed. van P. Faasse. .Getrouwd: A J. Goozen, 22 j. en G. Roose, 26 j. (P.Z.C.) De tuinbouw in dézen tijd. Het A.N.P. meldt uit Naaldwijk: Het feit, dat de tuinbouw dit jaar zijn activiteit later zal gaan ontwikkelen door de invoering van diverse maatrege len in de cultuur, is oorzaak, dat de vorst thans niet zooveel moeilijkheden brengt als in andere jaren. Er is n.l. een verbod ingevoerd om vóór 1 Maart te beginnen met het ver warmen van kassen voor het kweeken van planten. Deze mogen dan echter nog niet in de kassen worden uitgepoot. Hierdoor is nu een einde gemaakt aan het zeer vroege stoken op de bedrijven. Wel zijn thans alle bedrijven in het be zit gekomen van gedeelte van de be- noodigde steenkolen voor het nieuwe sei zoen. Deze vorstperiode zal dus geen vertraging brengen in de tuinbouwcul- tures voor dit jaar. .Van 1215 Januari 1942. VLISSINGEN. Geboren: Theodoras z.v. J. Borsboom en L. VersluijsJohan nes, z.v. H. D. van de Velde, en J. C. L. van Roo; Jeannette Maria Magdalena, d.v. C. Volmer en W. M. L. Heijdens Pieternella Johanna, d.v. P. Boucherie en J. M. van der KujjlAndré Leon Willy z.v. A. C. Vendepitte en U. N. Meusen. Overleden: D. N. Krug, 85 j., wedn. v. J, C. Borrie. - (P. Z. C.) van de Am9terdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Zaterdag '17 Januari 1942. V. K. Heden 4 Nederl. 1940 I 1027s 4 Nederl. 1940 II- 1018/s 101% 4 Nederh 1940 m.b. 101% 1017a 4 Nederl. 1941 1017/ia 101% 31/2 Nederl. 1941 9616/ia 96lS/i« 3 Nederl. 1937 90 90% 3—33/2 Nederl. 1938 94 A 94% 3 Ned.-Indië 1937 I 86 Vs 86 Koloniale Bank 144 144% Ned. Ind. Handelsbank 94 9272 Cert. Ned. Handel Mij. 120 119 A. K. U. 15372 15372 Van Berkel's Patent 135 135% Cert. - Calvé Delft 123 123% Fokker 216 21672 Cert. Leverbrothers 171A 17172 Philips Lampen 286 284 Pref. idem 18072 17972 Kon. Olie 231 233 Amsterdam Rubber 168 169 Bandar Rubber 125 119 Deli Batavia Rubber 12772 124 Serbadjadi 81 79 V. I. C. O. 109 Holl. Amerika Lijn 132 133 Kon. Boot 166 165% Ned. Scheepv. Unie 1507a 15272 Rotterd. Lloyd 127 127 Mij. Nederland 129 12772 H. V. A. 27772 282 Javasche Cultuur 155 160 N. I. S. U. 15572 160 Verg. Guituur 87 87 Deli Mij. 161 162 Senembah 143 141 4% Bataafsche Olie 99 997e 3V2 idem 847s 85 Amsterd. Bank 1387s 1387e Incasso-Bank 134% 134% Rotterd. Bank 15072 150% 6 Pref. Leverbros 13972 140% Twentsche Bank 15472 15372 Nat. Bez. De Schelde 13372 134 Ned. Gist en Spir. Van Gelder's Papier 160% 161 Wilton Feijenoord 235 235 Hessa Rubber 95 Amsterd. Ballast 230 Blaauwh. Vriesseveem 114 1127a Op enkele uitzonderingen na opende de beurs over de gdheele linie in een prijshoudende stemming. De Indische waarden konden in het verdere verloop lichtelijk stijgen, (waardoor het slot veelal boven dat van gisteren was. Suikerwaar den echter vielen uit den toon door een krachtige koersstijging. Rubberaandeelen waren verdeeld. Aand. Amsterdam Rub ber waren per saldo een paar procent hooger, terwijl daarentegen aand. Deli Batavia Rubber en Serbadjadi eenigszins in reactie verkeerden. Tabakken waren aanvankelijk zwak ge stemd, doch konden later eenige procen ten in koers verbeteren. Scheepvaartwaarden lagen vast in de markt, doch met minimale omzetten. Aand. Scheepv. Unie konden van 151 pet. tot 153 pet. stijgen. De variaties bij de overige scheepvaartfondsen waren even eens gering. Op de locale markt ging bij de tape fondsen zoo goed als niets om tegen nauwelijks veranderde prijzen. Alleen aand.1 Philips waren drie procent lager geopend, welk verlies ^oo goed als geheel kon worden ingehaald. Op de beleggingsmarkt kon de pieuwe staatsleening de 97 pet. in opwaartsche richting passeeren, terwijl de 33% Nederland 1938 eveneens fractioneel be ter was. De stemming voor de Indische staatsleeningen was verdeeld, zoo was de 3 Indië 1937 I een half procent in re actie, terwijl de, 3 pet. Indië 1937 II pet. in herstel was. Part. Bew. Belegging Nederland f554. Dinsdag 20 Januari 1942. HILVERSUM I, 415.5 m. 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 7.55 Gram. 8.00 Poli tiek weekpraatje (opn.). 8.15 Gram. 8.20 Ochtendgymn, 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 3