KLOOSTERBALSEM DE PIONIERE WINTERvoeten Kou-Griep-Pijn OOO iTtifnRaxdlfeó Wanneer verduisteren? Uit de Provincie FEUILLETON 1 T, Faberij de Jonge Gemengd Nieuws Rechtszaken Zij, die kwamen en gingen. Kerk en School Jubilea. Predikbeurten Burgerlijke Stand Oosten werkaiy.- daigt-jui zouden bsteo, k'-'kin, vat de Engelschen dsarvap re lis- ver ti* Q«i v,\ rj? °r «y*- sers TI10T too oro >i sanfaftte^, dan 7' >uden ze w.rct r roden hebben pro te sidderen. dan «m, te juichenwant «ij zouden de eerste of Fers zijn van de nieu we ordening van Europa onder Bolsje wistische leiding, waartoe Londen te genover de Sowjetunie heeft toegestemd. NEDERLANDSCHE ARBEIDSDIENST Naar aanleiding van de nog by velen bestaande onzekerheid nopens de vraag, of en toUwelk bedrag voor het vrijwillig en verplicht verbiyf in den Nederland- schen Arbeidsdienst kostwinnersvergoe ding wordt toegekend, wordt, medege deeld, dat met ingang van 1 Januari '42 een nieuwe regeling tot stand is geko men, welke behelst, dat, indien het ge zin, waartoe de vrijwilliger of dienst plichtige behoort, niet over voldoende middelen tot levensonderhoud beschikt, een kostwinnersvergoeding kan worden toegekend, op basis van de voor de werk verruiming geldende loonen. Alle kostwinnersvergoedingen, welke zijn toegekend t.a.v. vrijwilligers, die vóór dezen datum reeds in den Neder- landschen Arbeidsdienst verbleven, wor den agn de hand van het vorenstaande met ingang van genoemden datum her zien, Ook zal voor enkele gevallen, waar op reeds afwijzend werd beschikt, alsnog vergoeding kunnen worden toegekend, Er behoeft geen aai: "rage om herziening te worden ingediend, aangezien deze door de desbetreffende instantie automatisch zal plaats hebben. Helpen veilig en vlug. Doos 10en 50ct ZONDAG 11 JAN. 1942. 's Morgens tot 9.45 u. 's Avonds van 17.51 u. MAANDAG 12 JAN. 1942. 's Morgens tot 9.45 's Avonds van 17.52 u. Arts van den N. V. D. Tot arts in vasten dienst van den Nederlandschen Volksdienst in Zeeland is benoemd Dr G. A. Catalani. Deze heeft zijn werkzaamheden voor de volksge zondheid in ons gewest bereids aange vangen. Tarwesmokkel. Uit Lewedorp ver nam het D. v. Z., dat daar onlangs in een woning ongeveer 1400 kg tarwe en bruine boonen door de ambtenaren van den Controledienst is gevonden. Na een vrij langdurig arrest heeft de zoon des huizes bekend zich aan de smokkelzaak schuldig gemaakt te hebben, met de be doeling het gehamsterde in kleine par tijtjes van de hand te doen. Middelburg. Puin wortit opgeruimd. Thans is men begonnen met het opruimen van het puin van de in Mei 1940 verwoeste panden op het deel van het Molenwater, dat vroe ger Korte Heerengracht heette. Binnen kort kan dus ook daar met het bouwen worden begonnen. Rijwieldief gepakt. Toen Donderdag een landbouwer aangifte Jjij de politie deed, dat zijn rijwiel, dat hij tegen den muur van een pand op de Markt had ge plaatst, verdwenen was, werd dit direct in verband gebracht met de aanhouding van den 23-jarigen werkman H. J., die even te voren was gezien, toen hij bezig was in den Nadorst met het demontee- ren van een rijwiel. By ontdekking was hg gevlucht, doch op den Veerschen weg in handen van een agent van politie ge- loopen. Na een aanvankeiyke ontkenning viel hg door de mand en een nog vermist stukje boter vond de recherche verbor gen in zyn woning. By het verder onderzoek bekende J. ook op 3 Januari een voor een winkel op den Dam geplaatst damesrywiel te heb ben weggenomen. Hiervan zijn verschil lende onderdeelen terug gevonden in een sloot aan den Ouden Veerschen weg. De aangehoudene, die geen onbekende van 18) o IV. Hoogveld. En daar gaat zij dan voor het eerst den weg van haar „kosthuis" naar de school, nauwelijks vijf minuten loopen. Van den eenen zijweg naar den anderen. In de Berkenlaan woont de weduwe Ver donk, waar zij haar kamer heeft. In de Espenlaan staat de kleine, maar mooie school, een vrij nieuw gebouw nog, met drie lokalen én een ruime speelplaats er voor. Een driemanschool. Nu word het vier- mans. Want het is al gauw .bekend op hei dorp, dat er een onderwijzeres bij komt. Van heel ver weg. Uit Groningen. Ja, ze zoeken het tegenwoordig ver. Zelfs voor een onnoozele tweehonderd gulden... Gretha heeft er geen gras over-laten de politie is, aal Maaüdag aan de justl- tie vocrg^leiii. ü»é«ikt om ue *srouis\.ering. Nog Steö4a Mitttutiü v«j» iuafcsn worden opge maakt wegéns het :axet behoorïyk ver duisteren oai dan nog wel het meest in de morgenuren. Zoo was dit dezer dagen o.a. het geval met den beheerder van een wasijchery. Anderzijds moet men zyn voertuigen en rijwielen zoowel achter als voor, ook In de morgenuren, van licht voorzien en ook daaraan ontbreekt nog al wat. Met ingang van 1 Maart a.s. wordt de heer Mossink, stationschef te Krui- ningen-Yerseke in gelijke functie naar hier overgeplaatst. Vlissingen. De werktijden aarv De Schelde. In de niet-verduisterde afdeelingen van de maatschappy De Schelde wordt in de vol gende week gewerkt van Maandag tot en met Donderdag van 9.4512.45 en van 13.3017.45 uur, Vrydag van 9.45 12.45 en van 13.3017.15 uur, Zaterdag van 9.4513 uur. I Juwelier Hor log er I LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES - Zuid-Beveland. Kruiningen. Te 's Gravenhage nam de zer dagen dhr E. J. Frangoys afscheid als onderwijzer der O. L. school aan de Boylestr. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. In een daartoe belegde oudermiddag heeft het hoofd der school, dhr P. v. d. Burgh, onder aanbieding van eenige boekwer ken, dhr F. hartelijk toegesproken, waarby hy diens bijzondere werkzaam heden naar voren bracht, o.a. aan de schooltuinen en aan de verèen. voor kin deruitzending. De Gem. Inspecteur, de heer Vorrink, las een brief voor van den wnd. burge meester, waarin deze dhr Frangoys dank te voor zyn toewijding aan hét O. L. onderwijs en voor zijn arbeid ten bate van het misdeelde kind. De heeren Pat- tist en de secr. der oudercommissie bo den geschenken aan. Dhr Frangoys is geboren Kruininger en begon zijn onderwijzersloopbaan te Hansweert, om die te vervolgen te Vlis singen, Rotterdam en in Den Haag. Waarde. Donderdag hield de afd. van den Ned. Arbeidersbond een vergadering. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Dhr Tiggelaar, dis trictsbestuurder, sprak over het onder werp: „De vakbeweging ook in dezen tijd noodzakelijk". Hierop volgde bespreking. Yerseke. Onder leiding van mevr. N. J. de Rijke-Dees en mevr. J. Vlaming-de Koek zal hier wekelijks een ruilbeurs worden gehouden, waar goede kleeding- stukken en schoenen te ruilen zijn tegen andere, die de gewenschte maat hebben. Wemeldinge. Woensdagavond had dhr Kousemaker uit Goes, directeur van het muziekgezelschap „O.K.K." alhier, het ongeluk, door donker misleid, in een sloot te rijden. Hij riep om hulp. Het mocht den gemeenteveldwachter v. H. en dhr K. gelukken dhr K. op het droge te krygen. De gemeente-secretaris, dhr G., voor zag den heer K. van schoone kleeren en -verleende hem voor den nacht onderdak. Zeeuwsch-Vlaanderen. Verdronken. Sinds Woensdagavond werd zekere J. de L., 17 jaar te Sas van Gent vermist. Daar hy langs het kanaal huiswaarts was gekeerd, had men het vermoeden, dat hij door de duisternis misleid hierin zou zyn geloopen. Dit vermoeden werd bewaarheid, toen men het lyk Vrijdagmiddag opvischte; De moord te 's Graven hage. Over den moord op de 62-jarige weduwe Th. C. J., geboren R., in het perceel Goudenregenstraat 41 te 's Gra venhage kan thans worden medege deeld, dat een geloofskwestie de oor zaak is geweest van de slechte ver standhouding tusschen de vermoorde groeien: ze is gisteravond gearriveerd eit een uur later heeft zij haar opwachting gemaakt bij mijnheer Verbaan, het hoofd der school, die zij trouwens al even ont moet had. Die heeft zich blij getoond met haar komst naar Hoogveld. Want juffrouw Weerlo is een best mensch, maar twee klassen gaan feitelijk boven haar krach ten, daar zij ver van sterk is. Noodig moet zij hulp hebben. Een volle kracht benoemen is uitgesloten, dat wil dan zeg- zeg: een kracht die vol betaald wordt. Dan moet deze oplossing gekozen. Het valt voor juffrouw Verlaan niet mee. Want het is géén salaris. Er moet na tuurlijk geld bij. Hij hoopt, dat de toe standen beter zullen worden en zij dan een volwaardige betrekking krijgt Gretha (heeft geamuseerd geluisterd. Maar niets gezegd hierover. Ze zijn het spoedig eens geweest over den gang van zaken. Er viel ook niets te beredeneeren. Want mijnheer Verbaan zei: zóó zullen we het doen. Of zij het goed vindt, wordt niet gevraagd. Hij is trouwens de baas. Enhet komt haar en haar 27-jarige dochter, zoo meldt de „N. R- C." De betrekking tusschen "moeder en dochter was in aen laatsten tyd aanmer kelijk slechter géworden, totdat Donder dagochtend de dochter, nauat zy was op gestaan en naar de siaapicamer van naar moeder was gegaan, die nog te bed lag, zonaer byzonuere aanleiding in woeue ontstak, ny nam een Knipmes en stak hiermede haar moeder, die aan hoofd en hais werd gewond. De moeder smagde erin, ondanks haar verwondingen, op te staan en de Slaap kamer uit te loopen, gevoigd door haar dochter, die uit de keuken een zaag haalde, waarmede zij haar moeder nog verder aan den hals verwondde. De moe der poogde toen de trap af te gaan om zich in veiligheid te steliën, doch' haar dochter beiette dit en dreef haar naar de keuken, waar zy uit een kastje een tafelmes greep, waarmede zy haar moe der verscheidene steken in het licnaam toebracht. Tenslotte heeft zy met een gummistok haar moeder op het hoofd geslagen. Zij heeft het bloed van haar handen afgewischt met een doek en is toen op de fiets vertrokken. Zy heeft eerst een kort bezoek ge bracht aan een kerk en heeft toen, zoo als is gemeld, eenige uren rondgefietst, totdat zy in het politiebureau in de Archimedestraat haar vreeselyke daad heeft aangegeven. Uit haar uitlatingen tegenover de poli tie is gebleken, dat het verschil in gods dienstige opvatting de drijfveer voor deze daad is geweest. De daderes was reeds sedert eenigen tijd onder dokters behandeling wegert een zenuwaandoe ning. Bij haar aangifte bij de politie maakte zij een rustigen indruk. Wel was zij zeer'traag in haar mededeelingen en was het moeilijk iets uit haar te krijgen. Doodelijke ongeluk ken. In het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda is de 76-jarige weduwe T. N.-J., die Woensdagmiddag in haar woning in brand was geraakt en daarbij ernstige verwondingen had opgeloopen, overleden. Toen Dinsdag de ongehuwde land bouwer B_. te Ootmarsum een straat wil de inslaan, gaf hij geen richting aan en lette evenmin op het achter hem komen de verkeer. Hij werd door een vracht auto aangereden en met ernstige ver wondingen naar het Ziekenhuis» ver voerd, waar hij aan de bekomen verwon dingen is overleden. Ontploffing. In Grasso's machinefabrieken te 's Hertogenbosch is Donderdagmiddag een acetyleengasap- paraat ontploft, tengevolge waarvan vijf arbeiders werden gewond. De ongehuw de arbeider J. is naar het ziekenhuis overgebracht. De overigen konden huis waarts gaan. In het dak van de bedrijfs hal waar de ontploffing geschiedde werd een gat geslagen. Vgle ruiten van de fa briek en van woningen in de buurt wer den ingedrukt. winterteenen en winterhielen, winterhanden en winterooren verdwijnen met Kloosterbalsem *s-Avonds in zoo heet mogelijk water, dan een verband met wab Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. 's-Morgens weer Kloosterbalsem en Ge zult er verrassend snel vanaf zyn! Ook tegen gesprongen handen, kloven, ruwe en schrale huid is het beproefde middel: AKKER's Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 9 Januari 1942. Martina Flipse, echtg. van A. van Sorge, 25 j., zonder beroep te St. Lau rens, wegens het feit, dat zy linnengoed, toebehoorende aan A. A. C. Boeltjens, welke goederen zij van deze in bewaring wel in ht gevlei. In elk geval heeft zij voorloopig het liefst de tweede klas, pre cies, wat haar gezegd wordt. Zij heeft er een kop thee gedronken. Mevrouw Verbaan informeerde naar 'Groningen en bleek er wonderlijke be grippen op na te houden over dat land en deszelfs bewoners. Maar Gretha heeft haar niet tegengesproken. Alleen gezegd: „Ik ben een geboren en getogen Groning- sche en mijn ouders waren het ook en mijn grootouders idem, idem. Dus u zult in mij het type van den Groninger vin den. Misschien val ik mee." Tja, wat moet je daartegen zeggen? Eigenlijk voelde mevrouw Verbaan zich geslagen. En zij heeft, toen Gretha ver trokken was, haar man gezegd: „Die is niet op haar mondje gevallen: 'n beetje ander type dan Mathilde niet?" (Ma- thilde, dat is juffrouw Weerlo.) Deze is ouder dan mijnheer Verbaan, het hoofd, want zij is al vijftig jaar. Daarvan is zij er dertig in Hoogveld. Mijnheer Verbaan heeft daarop ?ijn vrouw opgemerkt, met eenig verwijt: „Je draafde nogal door, lieve. Die Groningers had, wederrechtelyk zich heeft toege- eigend. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. E. Proos, 18 j., landarbeider te 's H. Abtskerke, wegens schennis der eerbaar heid. Eisch en uitspr. f40 of 20 d. h. N. Moes, 2b jaar, werkman te Middel burg, wegens diefstal van eenige suiker bieten. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. de Vries, 38 jaar, kleermaker te N.- en St. Jooaland, wegens mishande ling van E. Verlaire. Eisch en uitspr. f 2o of 15 d. G. Evertse, 40 jaar, landarbeider te EUewoutsayk, wegens diefstal van 21 kg appeien, toebehoorenue aan M. L. Boo- gaartvan Swalmen. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. P. Krijnsen, 46 jaar, slager te Waar de, wegens mishandeling van M. K. Lou- wiesse. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. W. Langemaire, 56 j., landbouwer te Hoedekenskerke, wegens mishandeling van L. en A. Langemaire. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. G. Gilde, 30 jaar, koopman te Middel burg, wegens het feit, dat hij te Vrou wepolder W. Goedbloed, huisvrouw van A. Wondergem, heeft bewogen tot afgif te van een gulden,, door haar in strijd met de waarheid mede te deelen, dat hy haar man had gesproken, dat deze een fleschje solutie van hem had gekocht voor een f 1 en dat deze had gezegd, dat hy het geld maar aan zyn vrouw moest vragen. Eisch 1 mnd. gev.straf. Uitspr. f 30 of 15 d. h. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: A. P. te St. Laurens, J. M. v. d. B. te Vlissingen ieder f 10 of 5 d. h.; M. C. d. L. te Heinkens- zand f 2.50 of 2 d. h.J. K. te Vlissingen f15 en fl of 7 en 1 d. h.; W. W. te Krabbendijke f 3 of 2 d. h. f E. E. W. te Vlissingen fl.50 of 1 d. h.; I. J. O. te Axel f 5 of 3 d. h. Overtreding verordening R. C. Ver duisteren: G. M. te Ovezande f8 en f6 of 4 en 3 d. h.M. C. B. te Goes f 3 of 28 d. h.S. B. te Domburg f 4 of 2 d. h. L. N. te Rilland-Bath f 3 en f 2 of 3 en 2 d. h.L. G. te Vlissingen f 7.50 of 5 d. h.; C. L. Z. te Kamperland f 4 of 2 d. h.H. V. te 's Heerenhoek f 12.50 of 5 d. h.J. v. d. D. te Nieuwdorp f 6 of 3 d. h.A. B. te Koudekerke f 3 of 2 d. h.; C. W. te Wilhelminadorp 2 maal f4 of 2 maal 2 d. h.J. K. te 's H. Arends- kerke, P. W. te Sas van Gent, ieder f 3 en f 2 of 2 maal 1 d. h.L. B. te Hoe dekenskerke, B. G. te Driewegen, G. v. P. te Nieuw- en St. Joosland ieder f 3 en f 2 of 2 maal 1 d. h.C. F. M. te Vlis singen f .4 of 2 d. h.; H. d. L. te Rilland Bath-f-2 of 1 d. h.; C. G. te St. Laureps f4 of 2 d. h.; P. M. te Rotterdam f 3 en f2 en f3 of 2 en 1 en 2 d. h. Overtreding verordening R. C. Identi ficatieplicht: J. H. te Driewegen f3 of 2 d. h. Overtr. verordening R. C. Verkeers- beperking: A. B. te Koudekerke f2 of 1 d. h. Overtr. verordening R. C. Spergebied: J. M. C., M. J. B., J.. J. L., C. B. en J. V„ allen te Zandvliet, ieder f 7.50 of 4 d. h. Overtr. verordening R. C. betr. het al reizende uitoefenen van een bedrijf: A. M. te Kruiningen f 3 of 2 d. h. Overtr. InentingswetF. J. v. H. té Goes f 5 of 3 d. b. Overtr. Regl. op de Wegen en Voet paden in Zeeland: M. B. te Kruiningen f 15 of 7 d. h. Overtr,. Bouwverordening Middelburg: C. E. S. te Vlissingen f 2 of 1 d. h. Overtr. A. P. V. Middelburg: J. d. L. te Middelburg f 5 of 3 d. h. Samenscholing op den openbaren weg A. E. v. E. te Hansweert, J."J. en M. J. te Kapelle, ieder f 5 of 3 d. h. Overtr. van het Binnenaanvarings- reglement: L W. F. te St. Maartensdijk f 15 of 7 d. h. Faillissementen, Het fail lissement van J. van Heijzen, kruidenier te Arnemuiden, is geëindigd door ophef fing wegens gebrek aan baten. Het faillissement van de nalatenschap van Jacocus Sturm, in. leven landbouwer te Zoutelande, is geëindigd door het ver bindend worden der eenige uitdeelings- lyst. Grijpskerké. Ingekomen: J. Stroo, los werkman, B 14, Bergen op Zoom. Vertrokken: C. L. Geschiede, z. ber., A 109, naar Middelburg, Seisweg 147. vallen wel mee. Ze hebben hun eigen aardigheden, maar per saldo hebben jij en ik dat ook, niet?" Gretha had schik, toen zij de woning van haar aanstaanden „baas" verliet. Dan legde zij haar tweede bezoek af. Bij Mathilde Weerlo. Haar adres had zij ge vraagd. „O" zei deze, even in de war. „Mijn hulpie. Wel aardig dat je gekomen bent. Maar we hadden morgenochtend vóór schooltijd ook wel kennis kunnen maken". „Ik vond het veel leuker nu. Van hier ga ik naar mijnheer Lankman. Dan zijn we morgen vein dat stijve gedoe af, vind u niet?". Nu, het was tenslotte goed. Ze mocht binnen komen en zat een half uurtje in het kale vertrek van juffrouw Weerlo, die indèrdaad 'n zwakken indruk maakte. Ze liep ook wat gebogen. Maar ze had tenslotte een gezellig on derhoud gehad. En ook hier hoorde Gretha dat zij welkom was in Hoogveld. „Ik zag er altijd tegenop, na de vacan tia weer te beginnen. Maar nu ben ik Geref. Kei ken. Tweetal te Delft (4e pred.pl.), J. W. de Jager te Zutphen en P. H. de Kleer te Overschild. Twee emeriti-predikanten, die in vroe ger jaren in de Geref. Kerken beiden een vooraanstaande plaats hebben ingeno men, Ds J. Bouma te Arnhem en Ds T. Sap te Groningen, herdenken vandaag den dag waarop zij voor 45 jaar hun ambt aanvaardden. Korte berichten. De kerkeraad der Geref. Kerk te Middelburg heeft besloten een ker- kelyk bureau op te richten, waarvoor een administrateur zal worden aange steld. Ook zal de administratie der plaat selijke Zending gedeeltelijk hierby wor den ondergebracht. De kerkelijke vergaderin gen en de distributie. Onder het agendum van 'n classisvergadering trof fen we in één der (Geref.) kerkelyke bladen onderstaanden oproep aan„Elke afgevaardigde moet beslist 2 vleesch- bonnen en 2 vleeschwarenbonnen mee brengen, anders geen soep". De kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente van Rotterdam-Charlois heeft besloten over te gaan tot de onmiddel- lyke aanstelling van drie huipredikers. Benoemingen. Benoemd tot ónderwijzer(es) Aan de Herv. school te Kampen, H. Veldhuis, aldaar; aan de Geref. school te Terzooi, mej. E. S. Brandsma te Sneek; aan de O. L. school te Teugen (gem. Twello), mej. N. Minderhoud te Aagtekerke. Ned. Herv. Kerk. Goes (Groote Kerk), 10 u. ds Odé, 3 u. ds Korevaar (H. Av. en Dankz.) Zaal-Krijger, 10 u. ds Korevaar. Wilhelminadorp, 10.30 u. dr Dankbaar (H. Av.), 3 u. ds Odé (Dankz.) Yerseke (in de Geref. Kerk), 11.30 en 3.45 u. ds Bons (n.m. bev. kerker.- leden en voorber. H. Av.) Kr'abbenldijke. Ingekomen: I. Vroom- bout, van Bilthoven naar A 298a; J. de Wit, van Vlissingen naar B 125; J. Ge- schriere, van Vlissingen naar A 353; J. Slabbekoorn, van Vlissingen naar A 353 M. v. d. Vreede, van Waarde naar B 101b E. J. de Bel, van Kruiningen naar B 30. Vertrokken: A. W; G. Hammer, A. Stravers en H. van Smaalen, allen van A 100 naar Rotterdam; J. W. Hol- lebrandse, van B 121 naar Yerseke; J. Schrijver en D. Schrijver, van A 349 naar het Centraal Bevolkingsregister; M. J. Vogel, van A 387 naar Kruiningen. Yersteke. Ingekomen: A. den Herder, dienstbode, van Werkendam naar Kaai- straat 19; J. J. Ginke (eehtg. van A. D. de Leeuw), van Goes; C. Lindenberg, zonder beroep, van 's-Gravenhage naar Paardenmarkt 24; A. van Poelje en ge zin, zeilmaker, van Wemeldinge naar Po len 15; J. W. Hollebrandse, schippers knecht, van Krabbendijke naar Paarden markt 12J. Duinkerke ,hulp in de huis houding, van Amersfoort naar Kaaistr. 3J. Kosten, zonder beroep, van Kapelle naar Spruitstraat 29; P. A. de Maat en gezin, landarbeider, van Kruiningen naar Dam 2S. Hagen, dienstbode, van Nieu- weramstel naar Damstraat 127; A. van Strien, dienstbode, van Heemstede naar Kerkhoekstraat 33F. "Dronkers, huis houdster, van Wemeldinge naar Mousel- straat 9. Vertrokken: N. P. Kloet, zonder be roep, van Langeviele 3 naar Rilland Bath M. Duinkerke, schipper, van Van Rand- wyekstraat 11 naar Terneuzen; D. van Stee, los werkman, van Van Tienhoven- straat 40 naar Kruiningen; C. Verschuu- re, dienstbode, van Burg. Sinkelaan 4 naar Wemeldinge. GOES. Geboren: Adriaan Jan, z.v. I. Fokke en J. den Herder; Pieter Dinge- nis z.v. D. Bolle en J. Boudens. met een licht hart naar het dorp ge komen". „Ik ben heel blij, dat ik daarvan de oorzaak ben. En ik zal mijn best doen, u te helpen. Maar u moet wat geduld met mij hebben, want ik sta er wat ave rechts voor. U met uw ervaring „Nu, dan vinden we het wel. Maar het beste is, dat u aanpakt, zooals u zelf oor deelt dat verstandig is. Elk zoo zijn eigen verantwoordelijkheid, vin'd u niet?" Ja, ze kreeg de tweede klas. Ruim twintig kinderen. Een beetje' woelige bende. Ze hoopte er het beste van. „Als je maar direct laat voelen, dat je haar op de tanden hebt, anders nemen ze een loopje met je". Nu geeft ze me toch aanwijzingen, dacht Gretha geamuseerd. Maar ze' zeide het niet. Feitelijk heeft ze ietwat mede lijden met Mathilde .Weerloo, want die maaktx een zieligen indruk. Als zij vóór de klas niet anders is en dat zal wel niet, dan is het begrijpelijk, dat ze spreekt van een woelige bende (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 6