F I II van de radio N E' D gap* Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, tijdelijk Korte Delft 20 MIDDELBURG -ja® Voor de Jeugd. Jam van het fijnste h Echte vruchtenjam, van de ,tirma die bekend staat om haar „betere waar" Vader's opdracht, O I ooit is er een tijd geweest, dal U het ONMOGELIJKE van de radio kor, ver wachten Zoo'n tijd is er ook NU niet. Maar U moogi, wè) verwachten, dat de Omroep den beschikbaren zendtijd uitbuil om jong en oud zooveel en zoo goed mogelijk te geven wal zij van de radio verlangen. Als U niet behoort lot de enkelingen, die voor alles hun ooren dichi sloppen en zich dus buiten hel volle leven plaatsen (hoe dwaas is dat!), dan be hoor) U tól de 1.500.000 luisteraars, die vooral NU „de Radio" als gezelligen, ontspannenden en voorlichlenden mEen sleutel die past op de deut van de wereld" noemt Dr J. Smit den nieuwen Luister gids"Dat is het blad ook Inderdaad Zondei ..Lutster gtds' is de aether-wereld een gesloten huis voor U Als ge niet buiten wiU blijven staan, benut dan de radio ten volle: mét den JLulstergids"I W cl a tekerke. M. F. de Jonge te Kloetinge, M. C. Deurloo te Zierikzee, A. W. Beukema te Nieuwdorp, A. Rijk te Oudelande, A. Scherp te Kortgene (6 en 7). Groep B no. 6, 7 en 8: J. v. d. Kreeke, M. B. Traas, H. v. Oosten, J. Stokman, J. Fokke, allen te Goes, J. Bliek en H. Dekker te Middelburg, J. Kaat en A. Kaat te Kapelle, J. de Jonge te Kloetinge, Joh. Breure te Colijnsplaat, P. de Ruiter te Middelburg (6), J. Pieper en J. v. Fraas- sen, Waarde (6 en 8), W. Wouters te Aagtekerke 6 en 7). Het probleem no. 6 A van A. C. M. Deurloo te Goes blijkt een voorganger te hebben, waarin schijf 26 op 48 staat en 33 op 38. De afwikkeling is precies gelijk. Dat probleem staat op naam van L. Larocque. „Wij worden, ook als Protestantsche Christenen in dezen tijd met nadruk naar elkander toegedreven, aldus „Op den Uit kijk". Bij al wat ons scheidt en verdeeld houdt, gevoelen wij toch, hoe langer hoe meer, dat er zooveel is, wat ons samen bindt. Wij gevoelen, dat zoovele dingen, waarover wij vroeger onze, onderling sterk afwijkende opinie met kracht en klem te genover elkaar handhaafden, tenslotte toch dingen van de tweede orde zijn, dat achter zoo heel veel verschil van meenin gen en oordeel, toch een diepere eenheid verscholen blijkt, die in staat is om ons tot elkander te brengen in gemeenschap pelijk overleg." Aan de Nichtjes en Neefjes, Het onderstaande raadsel ziet er wel wat vreemd uit, maar ik denk toch wel, dat jullie de oplossing ervan zult kunnen vinden. Luister maar eens hoe het gaat. De lettergrepen in de hokjes vormen een spreekwoord, dat, zooals je ziet, heele- maal door elkaar is gevallen. De regels zijn door elkaar en op iedeien regel de lettergrepen. Nu moeten jullie eerst van de letter grepen woorden maken, je mag ze niet naar een anderen regel overbrengen. Is je dat gelukt, dan de volgorde van de regels zoeken en het spreekwoord is klaar. ga toe bed an eds ste an sta wil op ar na zon de met wie et mo pen de kip met De groote raadsels komen evengoed. Dat voor de grooten bestaat uit 40 letters. Een 2. 40. 19. 7. 29. is een landbouw werktuig. Een 15. 33. 20. 29. is een boom, die langs den waterkant groeit. Een 36. 27. 1. 12. 3. 6. 38. is een soort brugje. 15. 35. 37. 25. 34. is een ander woord voor wild. 30. 39. 22. 25. is nevel. Een 5. 28. 13. 8. 21. hoort op een fiets. 3. 30. 16. 38. 25. is niet recht. Een 18. 10. 31. 29. dient voor omheining. 18. 32. 29. 14. 21. is bevroren water. Een 2. 11. 23. 13. wordt in leening ge geven. Een 26. 17. 33. 9. 24. 4. 38. is een insect. Edel en Huishoud kwaliteit verschillende smaken voorradig En nu nog een kleintje voor de kleintjes. Het geheel bestaat uit 15 letters. De 9. 3. 8. 15. 3. 14. is soms ook hoor baar. Een 5. 2. 15. is een dierenwoning. 12. 1. 11. is slaperig. Je 7. 6. 12. moet je leeren. Een 4. 13. 10. 11. is een soort wandel stok. Aan een ketel is een 3. 8. 1. 13. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE (Slot.) Als Jaap naar bed gaat is hij weer dap per en zijn hoofd zit vol plannen. Hij schaamt zich wel een beetje. Zoo'n huilebalk. En dan beloven voor Moeder en Nina te zullen zorgen. Hij zal wel eens laten zien, dat hij ook nog wel iets anders kan dan huilen als een kleine jongen. als je het alleen niet kunt, zul je dan den Heere om kracht vragen? Ja, Jaap zal het doen, en als hij zijn avondgebed gedaan heeft, smeekt hij: „O, Heere, help me toch voor Moeder en Nina te zorgen". Het is nog donker als Jaap wakker wordt, maar de fosforwijzers op zijn klokje wijzen toch al acht uur aan. Jaap draait zich om, maar slapen kan hij toch niet meer. Morgen is het Kerst enwaar zijn al zijn goeie voornemens nu? „Bah!" Jaap zegt het hardop en schrikt van zijn eigen stem. Wat is er ook aan zoo Met z'n drietjes. Nina is altijd wel lief en vroolijk, maar Moedero, Jaap weet dat Moeder ook heel den dag aan Vader denkt. Al laat ze het niet merken, hij weet het wel zeker. Als ze gewoon naar school gaan, dan is alles heel anders, maar nu, met de va- cantie. Morgen naar de kerk met z'n drie tjes. O, het lijkt ineens veel erger dan op andere Zondagen, dat Vaders plaats leeg zal zijn. Verleden jaartoen heeft Vader hem vroeg zijn bed uitgetrommeld, en ze zijn samen sneeuw gaan ruimen. Tjonge, wat heeft hij Vader toen lekker gegooid. „Bah!" Jaap zegt het weer en nu ook weer hard op, maar het klinkt anders. Hij bedoelt nu, wat ben je toch weer aan het zaniken. Zijn beloften Tien minuten later gaat Jaap op den tast naar beneden. Hij kan het licht op de bovengang niet aanknippen, dan zou Moe der wakker worden. Dat deed Vader immers ook wel, een beetje vroger opstaan en dan Moeder ver rassen met de thee. Nee, het is heusch geen kinderachtig werkje, en toch zou Jaap niet willen, dat de ander jongens hem zoo bezig zagen. Nou ja, 't zou hem niet kunnen schelen ook. „Flauwerd, dan moet je het zélf weten, maar als jij nu meedeed, hadden we net jongens genoeg. Je moet zeker je moesje helpen. Zoet jongetje!" „Gaat het je iets aan?" weert Jaap het laatste af. Nijdig, omdat ze het precies goed geraden hebben. Ofmoeten Nee, hij moet niet, hij w i 1. „Nou, tabé hoor, jullie weten het!" en Jaap laat de jongens op een kluitje bij het hek staan. Dit is nu wat Vader hem heeft opge dragen en je hoeft er geen man voor te zijn. Het gaat best, nu al. Even later sjouwt Jaap met een volle kolenkit de keuken bin nen. Met een plof zet hij hem neer. „Moe der, wat nu?" „Ja maar,Jaap, hoorde ik zoo pas de jon gens niet buiten? Je hebt nu vacantie hoor". Meteen gaat de beL „Nu, doe maa'' even open". Ja, Jaap gaat al. Met een brief in zijn hand komt hij terug. Per expresse, staat er op en geen afzender. Maar ide hand. Die heeft hij wel meer gezien. „Moeder! Moeder, een brief van Oom Ko per expresse!" Samen lezen ze hem. „Ik kom de Krest- dagen bij jullie. Arriveer met de middag trein van 2 uur". „O, Moeder! Jaap juicht vindt u het niet heerlijk!" Antwoord wacht hij niet af, want hij rent meteen de kamer binnen. „Nina, raadt eens, oom Ko komt van middag en hij blijft de Kerstdagen hier!" Nu is het zeker goed, dat Jaap niet met de jongens is mee gegaan. Jaap heeft het gevoel, of alles ineens op z'n kop staat. Om twee uur, nou dat is het immers zóó. Moeder moet maar werkjes bedenken. Boodschappenwelja, Jaap wil alles wel doen. De aardappels zal hij ook wel schillen. De ochtend vliegt om en gek, het lijkt ook weer of hij lang duurt. Maar om twee uur, precies op tijd, staan Jaap en Nina op het perron. Moeder is nu thuis gebleven, om even uit te blazen. Het duurt nog wel een kwartier, eer de trein binnenrolt. Menschen hollen heen en weer naar alle kanten en dan ineens is oom daar en vanaf het oogenblik dat hij hen vroolijk begroet, lijkt het Jaap of alles an ders is geworden. „Zoo jongens, zijn jullie daar allebei, nou dat is prachtig. Nee Jaap, niks te koffe- ren. Die is niet te tillen. Hier witkiel. Hier, ja deze. Oom noemt het adres, de witkiel tikt aan zijn pet, en dan dringen ze tussehen de an dere reizigers door naar de controle. Oom in het midden, Jaap en Nina ieder aan een arm. Daar is uit 's werelds duist're wolken, Een licht der lichten opgegaan. Jaap hoort de melodie al als ze in het portaal van de kerk zijn. Daarna speelt het orgel iets onbekends, maar het Kerstlied klinkt nog in hem na, als ze de bank inschuiven. Nina, Moeder, Jaap en dan Oom. Op dit oogenblik is Jaap nog het meest blij dat Oom er is. Hij heeft nu niet met jaloersche blikken naar andere banken te kijken, waar wel Vaders zitten. Vader viert Kerstfeest in den hemel. Oom heeft het vanmorgen aan het ontbijt nog gezegd. Veel mooier dan wij hier, maar wij zijn op weg daarheen. Daarna heeft Oom het Kerstevangelie gelezen. Hoe de Heere Jezus den hemel verliet en in een arme stal geboren werd. Van de herders, die Hem met blijdschap kmamen begroeten. Jaap kijkt de kerk eens rond. Hoog bo ven hem klinken de orgeltonen en in hem is het of hij ook iets van die blijdschap voelt. En Jaap weet, dit is niet omdat Oom er is, maar, omdat het Kerstfeest is. Het orgel speelt een nieuwe melodie. In Bethlehems stal. Jaap neuriet zachtjes de laatste regels mee: Zoo arm werd de Heiland, voor u en voor mij. Ja, daarom is hij blij, omdat de Heiland arm werd, ook voor hem. Gelukkig, de dominee laat eerst zingen: Lof zij den God van Israël. Dat vindt Jaap het mooist en hoog zingt zijn heldere jongensstem mee. Met een schok keert Jaap zich ineens naar Moeder. Ze zingt niet mee, heeft ze heelemaal niet meegezongen? Even komt het verdriet toch weer boven, voelt hij zijn eigen blijdschap als verkeerd, maar dannee, het is niet verkeerd. Zachtjes schuift zijn hand in die van Moeder. De bank is hoog, niemand ziet het, zelfs Oom merkt het niet en dan zingt hij dan- per weer mee. Ja, zoo zou Vader het ook willen, voor hen samen. Voor elk die in het duister dwaalt, Verstrekt deez' zon een helder licht één tot vijf regels a ƒ0.55 bij vooruitbetaling. Ieaere regel meer II ct. Maximum 8 regels. Onder letter of nummer 10 ct. verhooging. TE KOOP: 3 Vleeschhouwers no. 9, 3 id. no. 7, i. z. g. st. 1 Aard- i a"j?pelsort., 3 stroosnijders voor drijfkr., 1 id. voor handkr., 1 rol- slee. GEBRS HELLEBRAND, gt.- Laurens. TE KOOP GEVRAAGD: EEN KORTMOLEN. MELIS Gapinge. VOOR MOLEST EN ANDERE GEVRAAGD: KATTEN. Wie op VERZEKERINGEN N.-Beveland wil katten opruimen is uw adresen verkoopen aan goed tehuis KESTELOO ZOON,Liefst goede rattenvangers. Br. o. Serooskerke (W.) I lett. F. K., Bur. „De Zeeuw", Goes. Ter overname gevraagd: EEN GOED REND. BODE ZAAK MET INVENTARIS. Brieven no. 8, Boekh. Fa J. J. FANOY, Giststr. 34, Middelburg. BOL KA F, gemalen en ongemalen, goed voeder voor Paarden, Rund vee, enz. D. ALEWIJNSE ZONEN, Mid delburg. SCHAPENLEVERING op Maan dag 19 Jan. Abattoir Middelburg. Opgave vóór Donderdag 15 Jan. aan A. DE PAGTER, Erkend Schapenhandelaar, Bogardstra"at17, Middelburg Telefoon 502. Druk Oosterbaan Le Cointre N.V., Goe-.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1942 | | pagina 4