Chr. Bewaarschool te Does Algemeen Middelburgscb Ziekenfonds Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" Kerk en School Burgerlijke Stand Marktberichten P-f- Dr SCHILLING WAARDE 9. v. d. Linde en Echtgen., 's-Heer Officieele Publicaties. të Middelburg Ned. Herv., Kerk. Drietal: te Nieuw-Scheemda (vac. E. A. A. Snydelaar), cand. Mees ters te Utrecht; cand. Elzinga', hulppred. te Vorden en H, Miskutte te Wildendorp (Gr.). Bedankt: voor Terwolde, P. van Wijnen te Winsum (Fr.), die dit beroep aanvankelijk had aangenomen. Gerief. Kerken. Tweetal: te Zwolle (4e pred. pl.), J. A. v. Arkel te Diever en B. Holwerda te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Bedankt: voor Vlaardingen, M. Heikoop te Utrecht. Baptiste Gemeenten. Beroepen: te Leeuwarden (vac. F. E. Huizinga), G. W. Tij man te Sneek. NECROLOGIE. In 1941 werden de navolgende Ned. Herv. Predikanten door den dood weg genomen Ds A. H. J. G. v. Voorthuizen te Hier- den; Ds H. A. ten Hove te Delfzijl; Ds A. G. H. v. Hoogenhuyze te Amsterdam Ds L. Balk, em.-pred. van Rumpt; Ds Jac. Barbas, em. pred. van Schaarsber- gen; Ds J. Schrijver, em. pred. van Neer bosch; Dr K. Sonies te Stadskanaal; Ds W. de Lange te Woerden; Ds M. de Jong, em. 'pred. van Terheyden. (Br.) Ds C. J. Veenhuysen, em. pred. van Harderwijk; Ds P. Kruyt, em. pred. van Kesterem; Ds G. Vossers, em. pred. v. West-Terschelling; Ds H. G. Cannegie- ter te Adorp; Ds J. C. v. d. Hoeven, em. pred. v. Rheden; Ds J. L. de Heer, em. pred. van Rotterdam; Dr H. Schok king, em. pred. van 's-GravenhageDs T. v. d. Hee te Genemuiden; Dr L. A. Bahler, em. pred. van Aduard; Ds H. Limpers, em. pred. van Engelen; Ds D. F. Bartlema, em. O. I. vlootpred.; Ds W. v. -d. Dooren, em. pred. van Oost- zaan; Ds P. v. d. Kooy te Suameer; Ds K. W. Vethake, em. pred. van Leiden; Ds Joh. E. v. d. Valk, em. pred. van Kralingen-; Ds A. de Koe, em. pred. van Den Helder; Ds M. Hoekstra te Scher- penzeel (Fr.) j Ds J. B. Vegter, em.>pred. van Engwierum; Ds B. ten Kate, em. pred. van Rotterdam; Dr J. R. Slote- maker de Bruine, em. pred. v. Utrecht; Ds I. C. van Hoeve, em. pred. van Enum (Gr.)Ds W. de Leeuw, em. pred. van Groote Lindt; Ds D. A. Brinkerink, em. pred. van BovenkarspelDr P. J. Kromsigt, em. pred. van Amsterdam; Ds H. Visser, em. pred. van Zwolle; Ds G. d? Leeuw te Dirkshorn; Dr J. Schok king, em. pred. van Leiden; Ds J. J. P. Valeton, em. pred. van Giethoorn; Ds J. G. Dekking, em. pred. van Houten (U.)Ds J. Visser Kzn te Enkhuizen Ds A:. G. F. Smit, em. pred.'van Medem- blik; Ds P. Nieuwenhuis, em. pred. der Ind. kerk; Ds J. L. Klomp te Wouden berg; Ds J. W. Verschoor te S t- P h i 1 i p s 1 a n d Üs H. J. de Groot te Voorts; Ds F. A. v. Schaick, em. pred. te Kampen" Ds A. v. Wensveen te Ke- thel; Dr H. B. Hellema, em. pred. van Oude-Pekela; Ds G. H. Wagenaar, em. pred. van Rotterdam; Da J. M. Natzijl, em. pred. van Langezwaag; Ds G. Pos thumus Meyes, em. pred. van Zandvoort. Totaal 50 tegen 39 predikanten in 1940. In 1941 werden de navolgende predi kanten aan de Geref. Kerken door den dood ontnomens Ds N. Y. v. Goor, em. pred. van Zuid- hornDs A. M. v. Pernis te Doetinchem Ds/H. A. Dijkstra, em. pred. van Diever; Ds A. Ph. S. Schaafsma, em. pred. van Den Bommel; Ds R. K. M. Hummelen, em. pred. van Gorinchem; Ds S. v. d. Wal, em. pred. van Minnertsga; Ds A. v. d. Vegt, em. pred. van Strijen; Ds G. Renting, em. pred. van Winterswijk; Ds G. W. Akkerhuis te Maassluis; Ds H. Hangelbroek te Wirdum; Ds C. B. Bavinek, em. pred. van Rotterdam; Ds A. Groenewegen, em. pred. van Wouds end; Ds R. xW. Huizing, em. pred. van Ysselmuiden-Grafhorst; Ds J. F. Jon kers, em. pred. van Schiedam; Dr A. Kuyper Jr, em. pred. van Rotterdam; Ds Tj. Petersen, em. pred. van Boskoop; Ds Js. Bootsma, em. pred. van Den Hel der; Ds J. W. Gunst, em. pred. van Woerden; Ds J.- Bolman, em. pred. van Schettens. Bovendien ontvielen aan de kerken drie theol. candidaten, n.l. J. J. Kedde, hulppred. te" Hoenderloo, E. Kie- zebrink te Wapenveld; J. E. v. d. Plas te Noorderhoogebrug. Emeritaat werd in 1941 verleend aan de Geref. pre dikanten: Ds L. v. Loon te Scherpenzeel (Geld.)Ds G. Staal te Drachten; Ds T. J. Hagen te Delft; Ds S. Idema te Win- sum-Obergum; Ds Tj. Petersen te Bos koop; Ds R. Zijlstra en Ds J. Schoonho ven te Rotterdam-Delfshaven en Ds M. v. Alphen te Voorst. Totaal 8 predikanten, tegen 8 in 1940 en 18 in 1939. Na de Kerstzangdienisten nu ook Paaschzangdienisten. Aan den omroep van het Comité om alom in den lande een JCerstzangdienst te beleggen is door meer dan "150 ge meenten, gevolg gegeven. In zeer vele plaatsen werkten Hervormden en Gere formeerden samen. In enkele ook de formeerden samen. In enkele ook de Rechtz. Luthersehen en de Geref. in H. V., aldus „De Standaard". Gezien dit resultaat meent het Comité op den ingeslagen weg te moeten voort gaan en is daarom een programma ont worpen voor een te houden Paaschzang- dienst. Binnenkort zal dit programma aan alle orthodox-protestantsche predikanten worden toegezonden. Voorgesteld wordt den Paaschzang- dienst zoo mogelijk te beleggen op den Eersten Paaschdag 's morgens om 7.15 uur. Het comité stelt voor om „als het op den Paaschmorgen begint te lichten" als orthodox-protestanten te verwijlen by het geopende graf van den Heiland. De ervaring van vele jaren is, dat de hoorders op dit vroege uur gaarne ko men en dat de daarop volgende kerk diensten er niet minder om bezocht wor den. Vertrouwd mag worden, dat er voor den Paaschzangdienst veel belangstelling zal bestaan. Het ideaal blijft gemeenschappelijk de samenkomsten te beleggen. Waar dit niet mogelijk is, wordt gevraagd den Paaschzangdienst in eigen gemeente te houden. Korte berichten. Ds S. v. Popta, Geref. pred. te Appel scha, die een ernstige maagoperatie heeft ondergaan, is vanuit het ziekenhuis we der in zijn woning teruggekeerd. Hij hoopt na een tijd van rust zijn ambts bezigheden te hervatten. Doopsgezinde Broederschap. Vanwege de Doopsgezinde Broeder schap hier te lande zijn geslaagd voor de candidaatsbul Mej. B. G. Smit en de heeren G. F. Brüsewitz, Dj. E. W. 'Cic- cema en G. Prinsen Geerlings, allen te Amsterdam en H. R. Keuning en G. A. Maathuis te Groningen, waardoor allen zijn toegelaten tot de studie aan het seminarie der Broederschap te Amster dam. Giften en legaten. In de Geref. Kerk van Oegstgeest werd een gift van f800.gecollecteerd ten behoeve vap de Kerstfeestvieringen van de Geref. Kerken van Delft, Harder wijk, Katwijk a. d. Rijn, Katwijk a. Zee, Leiden, Oegstgeest, Rotterdam en Utrecht, die elk flOO ontvangen. Benoemingen. Benoemd tot hoofd: der Chr. school te Tuil en 't Waal (U.) J. LameuS te Bergeijk (N.-BrT) benoemd tot onderwijzer(es) aan de Chr. school, W. Kalfflaan, te Bussum, mej. T. H. de Vries, aldaar; aan de Chr. school te Ovezande, mej. N. Leonhardt, kw. m. a. te Meliskerke. Overleden: P. Sinke, 49 j.; J. Huizer, 72 j., wed. v. Q. Tholenpar; J. van Hese, 78 j„ echtg. v. A. Frankin. N KOERSEN van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, "Tel. 2001 en 2410. Dinsdag 30 December 4 Ned. 1940 I 4 Ned. 1940 H 4 Ned. 1940 m. b. 4 Ned. 1941 37a Ned. 1941 3 Ned. 1937 3-3V2 Ned. 1938 3 Ned.-Indië 1937 I Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Cert. Ned. Handel Mij. A. K. U. Van Berkels Patent Cert. Calvè Delft Fokker Cert. Leverbrothers Philips Lampen Pref. idem Kon. Olie Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Serbadjadi V. I. c. o. Holland Amerika Lijn Kon. Boot Ned. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cult. N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Mij. Senembah 47a Bat. Olie 3V2 idem Amsterd. Bank Incasso-Bank Rotterd. Bank - 6 Pref. Leverbr. Twentsehe Bank N. B. De Schelde Ned. Gist Sp. Van Gelders Pap. Wilton Feyenoord Hessa Rubber Amsterd. Ballast Blaauwh. Veem 1941. V. K. lOOVe 101 100% 967s 88a/s 927a 83 160 100 125 152% 13178 1217s 213 169% 2827a 177% 2417a 157 152 100 L. 15672 '118% 158% 14672 126 130 31372 180 L. 165 L. 96% 200 171 98 947a 138% 1347a 150 136 155 1347a 495 16272 245 118 225 112 140 155 494 161 242 116 224 113 Heden 1027s 1007s 1017a 10013/i„ 957s 877s 877s 82% 161 1027a 126 1567s 135% 123 218 1747a 285 178 238% 150 152 93 149 116 156 145 125 1257a 3087a 170 159 977a 199 161 977a 84"/« 137% 13472 GOES. Geboren: Suzanna Pieternella, d. v. P. de Bruijne en J. S. Wiskerke. Op den laatsten beursdag van het jaar stond de beurs onverminderd onder den invloed van de berichten uit het Verre Oosten. Ondanks de drastische koersda ling van gisteren was het publiek nog overheerschend verkooper van Indische waarden. In tegenstelling met gisteren bood de beurs thans meer weerstand, waardoor de verliezen niet die afmetin gen van gisteren aannamen. Aand. Kon. Olie openden by een koers van 2^5 pet. ca. 4 pet, boven bet slot van gisteren. Al spoedig bleek, dat deze noteering te hoog gegrepen was, waar door deze vóór middenbeurs reeds tot 238% pet. gedaald was. In het verdere verloop hadden de meeste affaires plaats in de buurt van 239 pet. Ten slotte ver loor het fonds een drietal punten. Van Rubberwaarden begonnen aand. Amst. Rubber den dag in een prijshou dende stemming, doch ook hier kreeg een zwakke stemming de overhand. Toen de noteering op 203 pet. was aangeland be stond goede vraag, waardoor het gele den verlies gedeeltelijk kon worden in gehaald. Een gering aanbod bij aand. Bandar Rubber bracht een koersverlies van 10 pet. teweeg, terwijl aand. Deli Bat.Rubber bij geringe vraag een koers "avans van 2 pet. konden boeken. De stemming voor aand. H.V.A. was aanvankelijk vast bij een opening op 318 pet. Aanbod bracht echter den koers op 304 pet. met een 'gering herstel tegen het slotj De overige Suikerwaarden wa ren eveneens in reactie. Van de Scheepvaartwaarden boekten aand. Japanlijn met een reactie van 5 pet. het grootste verlies. Bij aand. Scheepv. Unie bewogen de koersen zich tusschen 142 en 147 pet., bij aand. Hol land Am. Lijn tusschen 115 en 119 pet., terwijl de koersen bij aand. Kon. Boot nauwelijks afweken. Tabakswaarden la gen zwak in de markt bij geringe koers- variaties. De locale markt was reeds bij opening vast gestemd, terwijl tijdens het beurs- uur de koersen konden monteeren. Het slot was tegen de hoogste koersen aan. In tegenstelling met de voorafgaande da gen was er voor deze markt thans groo- tere belangstelling. De beleggingsmarkt was zwakker ge stemd zoowel voor de Nederl. als voor de Ned.-Indische Staatsleeningen. Part. Bew. Belegging Nederl. f 562,50. MIDDELBURG. Veiling van ^30 Dec. Veldsla 16—20; Spruiten 14—27.50; Wit lof 2025; Koolrapen 22.50; Wijnpeen 2.508.50; Andijvie 5.607; Herfstknollen 2.403; Rammenas 23; Uien 4.105.10; Kroten 2.305; Savoye kool 4.80—6; Roo- de kool 4.605.80; Boerekool 4.806; Knolselderie 6.409; Prei 4.207.50, alles per 100 kg.; Peen 6.808.50; Selderie 49 beide per 100 bos; Peterselie 5065 per chip; Bloemkool 216.50 per 100 stuks. GOES. Veiling van Dinsdag 30 Dec. Goudreinetten 20.5045; Jonathan 26.50 62; Zure Bellefleur 29; Kroet' en valap- pels 812; Gieser Wildeman 15; Klei- peren 1529; Ponsperen 1529; Kroet en valperen 5. Bij de wisseling des jaars wen- schen wij abonné's, adverteerders, agenten, correspondenten en mede werkers, en allen, die op één of andere wijze aan ons blad ver bonden zijn, Gods besten zegen toe in 1942. REDACTIE EN ADMINISTRATIE. Copiëerinrichting J. KATSMAN Jzn, Westwal 42. Goes. Fa M. DE SCHIPPER ZOON, Manufacturen. M.h.g. 's-Heer Arendskerke. Barmhartigheid en vrede worde U toegewenscht in 1942 door PH. PHILIPSE Sr en Dochter. 's-Heer Arendskerke. J. DEN BOER, Rijksweg F 140, Lewedorp en J. VAN EIJKEREN, Molendijk 30, 's-Heerenhoek, Veehandel. p.f. By de intrede van het jaar 1942 wenschen wij Familie, Vrienden en Bekenden veel heil en zegen toe. C. ZANDEE Az. J. C. ZANDEE—LABOORT. Kloetinge. wenscht Vrienden èn Bekenden een heel gelukkig jaar toe. Gods besten zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden bij de intrede van 1942. Fam. I. WILLEMSEN Langeville Yerseke. Gods besten zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden by de intrede van 1942. A. DE PUTTER en Echtgen. Yerseke. Gods besten zégen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden bij de intrede van 1942. J. VAN PUTTEN en Echtg. Noordzandstr. 12 Yerseke. Bij de wisselipg des jaars, bieden wij onze geachte cliëntèle, vrienden en bekenden onze beste wenschen aan. J. M. FRAANJE-BRUYNOOGE, Aardappelen, groenten- en fruith. Biezelinge. Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun stigers voor 1942. M. en J. GOEMAN Dam Yerseke. Veel heil en zegen toegewenscht aan Familie, Vrienden en Begun- H. GLERUM, Bode op Goes Yerseke. Bij den aanvang van het Nieuwe jaar wenschen onder- geteekenden hunnen geachten Begunstigers en Vrienden Gods besten zegen toe. AAGTEKERKE. J. Francke en Echtg., Melkhandel. D. W. Overweg, Timmerman. P. Faasse en Echtg., Rijwielhandel. J. A. de Smit, Bakker. C. de Jager en Echtg., Bakherij. P. Krijnsen-Blok, Slager. J. Kole-Houteman, Agent Midden- standsbank. Wed. Kamerling, Bakkerij. K. G. Louisse-Kievit, Winkelier. M. de Leeuw en Echtg., Fairbank- I weger. P. v. d. MaasSchrier, Manufact. IB. v. Noorden-Kopmels, Groenten en Fruit, i C. Smit en Echtg., Schoenmaker. P. SonkeDe Bruin, Commission. M. Schier-v. Peenen, Winkelier, j Jac. Schrier-Openeer, Bode op Goes. H. Wolfert en Echtg. A. Waterman-Louisse, Bakkerij. M. Waterman, Maalderij. ZOÏITELANDE VROUWEPOLDER I. A Melse, Manufacturier. Fam. Bliek, Landbouwer Oranjezon D. Bakker en Echtg., Pluimvee- bedrijf. P. L. Koster en Echtg., Landb. P. Polderman en Echtg., Agent De Zeeuw. M. v. d. Broeke, Bakker. A. Tilroe en Echtg., Winkelier. J. de Bruyn en Échtg., Smid. J. Geertse en Echtg., Aannemer. W. Duvekot en Echtg., Caféhouder P. Schoe en Echtg., Slager. S. Ludikhuize en Echtg., Slagerij. W. Hekhuis en Echtg., Bakker. A. Sturm en Echtg., Bode. G. Vlieger en Echtg., Timmerman en Aannemer^ J. Kamermans, "Monteur. C. de Visser en Echtg., Molenaar. Fam. Francois, Landbouwer. J. Geerse Sr., Rijwielhandel. Fam. A. de Visser, Landbouwer. W. v. d. Broeke, Landbouwer. L. v. Hekken, Rijwielhandel. C. Vertneulen en Echtg.,-«Landb. J. Geertse en Echtg., Timmerman. P. de Kroo en Fam., Kruisweg B164 M. M. Allewijn-Nagelkerke, Agent R.V.S. C. W. Braam-Kopmelsj Schilders bedrijf. G. van de Berge, Schoenmaker. Adr. Blok-Oranje, Agent De Zeeuw A. Blaauwkamer en Echtg., Slager. A. Dek-Van Houte, Vrachtrijder. J. v. Espen-Wabeke, Melkslijter. M. v. Fraasen-Pieper, Commiss. Matth. v. Houte-Roeland, Commis. L, v, Houte-de Jager, Melkhandel. In de eerst genoemde week kun nen uitsluitend de voor het tijd vak van 28 December 1941 tot en met 21 Februari 1942 aangewezen bonnen worden ingeleverd, terwijl in de laatstgenoemde week tevens] de bonnen 155. BA tot een maxi mum van 9 restantbonnen, op een afzonderlijk 'opplakvel, kunnen worden ingeleverd. Middelburg, 3i December 1941. De Directeur voornoemd, Mr P. C. ADRIAANSE. P. Minderhoud en Echtg., Schilder. P. Koets en Echtg., .Slagerij. J. Dingemanse en Échtg, Timmer man en Aannemer. Fam. Adriaanse, Molen. P. J. Kleinepier en Echtg., Landb. P. Jacobse en Echtgen., Koopman in Levensmiddelen. DIVERSEN J. M. de Regt en Echtg., Borssele. J. Kallemein en Echtgen., 's-Heer Arendskerke. Arendskerke. P. Braam, Vrachtrijder, Baarland. Het Bestuur deelt mede, dat de volgende Obligatiën zyn UITGELOOT: 8 f 100,nummers 32, 35, 65, 90, 133, 154, 215 en 241. Deze Obligatiën zijn a pari be taalbaar gesteld vanaf 2 Januari 1942 ten kantore van de INCASSO- BANK N.V. te Goes, alwaar ook de coupons per 2 Jan. 1942 fran co provisie en couponbelasting kun nen verzilverd worden. GEMEENTE MIDDELBURG. INLEVERING DER BONNEN VOOR KOFFIESURROGAAT. De Directeur van den Distribu- tiedienst wijst H.H. Detaillisten er op, dat de door hen ontvangen bon nen voor koffiesurrogaat, eerst in geleverd kunnen worden in de week van 8 Februari 1942 tot en met 14j Februari 1942 en in de week van 22 Februari tot en met 28 Februari 1942. DISTRIBUTIE VAN PEULVRUCHTEN. De Directeur van den Distribu- tiedienst maakt bekend, dat de bestelbonnen 1($& BA nog tot en met 3 Januari a.s. bij den winke lier kunnen worden ingeleverd. De Detaillisten kunnen de ge noemde bonnen in het tijdvak van 5 tot en met 9 Januari a.s. bij den Distributiedienst inleveren voor toewijzingen peulvruchten. De inlevering dient plaats te vinden in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 10 stuks. Restantbonnen, tot ten hoogste 9 stuks, kunnen worden doorgegeven aan den grossier. De Grossiers dienen de ontvan gen toewijzingen en consumentbon nen in het tijdvak van 12 tot en met 16 Januari a.s. op de gebrui kelijke wijze in te leveren ter ver krijging van verzameltoewijzingen. Middelburg, 31 December 1941. De Directeur voornoemd, Mr P. C. ADRIAANSE. DISTRIBUTIE VAN THEE. De Directeur van den Distribu tiedienst maakt bekend, dat aan het publiek gelegenheid zal wor den geboden, bon 168 nog tot en met 3 Januari a.s. bij den winke lier in te leveren. De Detaillisten kunnen de tot en met 3 Januari a.s. ontvangen bon nen in het tijdvak van 5 tot en met 9 Januari 1942 bij den distri butiedienst inleveren voor toewij zingen busgroenten sn wel In veel vouden van 10 stuks met een mini mum van 10 stuks. Restantbonnen tot een maximum van 9 stuks kunnen ook nu weer aan den grossier worden doorge geven. De inlevering door Grossiers voor ontvangen toewijzingen bus groenten en consumentenbonnen kan plaats hebben in het tijdvak van 12 t/m. 16 Januari 1942. Middelburg, 31 December ,1941. De Directeur voornoemd, Mr P. C. ADRIAANSE. Het bestuur deelt den -verplicht-verzekerde leden van het fonds, en den indirect-verzekerden krachtens 't ziekenfondsenbesluit, mede, dat vanaf 1 December 1941 zij herverzekerd zijn bij de Vereeniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" voor Wat betreft: „De volledige verpleging in een ziekenhuis voor ten hoogste 42 verpleegdagen per geval (op medische indicatie en onder toezicht vanwege het bestuur of controleerend arts)." Voor de opname, of by spoedopname onmiddellijk daarna, moet men zich wenden tot het kantoor der vereeniging Blauwedijk 35, met een verklaring van den arts, dat opname noodzakelijk is en de op tyd geknipte contributiekaart van het ziekenfonds. Voor eventueele be handeling wordt op het zelfde kantoor tegelijk alles geregeld voor zoover dit noodzakelijk is. Men brenge alle bescheiden mede. Tevens wordt aan de verplicht-verzekerden medegedeeld, dat Mw. C. P. Boone, Wagenaarstraat 6, voorloopig is toegelaten tot het fonds als vroedvrouw. Het bestuur, L. ONDERDIJK, Secr.-Penn. In aansluiting aan bovenstaande advertentie van het Algemeen Mid- delburgsch Ziekenfonds deelt het bestuur mede, dat voor de niet verplicht-verzekerden niets veranderd. De contributie en de uitkee- ringen blijven alsvoorheen. De verplicht-verzekerden en indirect- verzekerden betalen geen contributie meer en kunnen dus by aan bieding, voorzoover niet geschiedt, hun nieuwe kaart voor 1942 weigeren, en by niet verplicht-verzekerd zijn van het geheele gezin aan de bode mededeelen wie verplicht-verzekerd zijn en wie niet. Er wordt dan een nieuwe contributiekaart afgegeven voor de niet verplicht-verzekferden. Men hebbe daarmede eenig geduld daar dit over het kantoor moet gaan. In bijzondere gevallen kan men zich altijd tot het kantoor wenden. De verplicht-verzekerden kunnen echter ook bij onze vereeniging premie blijven betalen. Daardoor verzekeren zy zich tegen kosten bij verpleging in een hoogere klasse, voor een langeren termijn of- voor uitkëeringen, die niet of nog niet onder het Ziekenfondsenbesluit vallen. Vooral voor onze aanvullende verzekering B en C geldt dit in stérke mate. Bij opname in een hoogere klasse van een ziekenhuis komt men voor vele kosten, die men anders zelf moet betalen. De ver- plicht-verzekerden, die lid zyn van het Algemeen Middelburgsch Ziekenfonds en het Alg. Hom. Ziekenfonds mogen lid blijven 'of worden van onze aanvullende verzekering zonder lid te zyn van de verzekering A. Men vrage onzen bödes en agenten verder om de noodige inlichtingen. Het bestuur, L. ONDERDIJK, Secr.-Penn.. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHER1J. Verplichte opgave van wijzigingen in den bedrijfsvorm. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in Oorlogstijd her innert alle georganiseerden van crisis-organisaties er aan, dat op grond van het desbetreffende arti kel in de statuten der crisis-orga nisaties (daarin opgenomen in overeenstemming met het bepaal de in artikel 14, lid 1, onder 4° van het Crisis-Organisatiebesluit 1933) een ieder, die als georgani seerde bij een crisis-organisatie is aangesloten, verplicht is aan deze crisis-organisatie opgave te doen van de wijzigingen, welke in den bedrijfsvorm, zoomede in den naam en in de plaats van vestiging van het bedrijf worden gebracht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3