HOEST ABDIJSIROOP Burgemeestersinstallatie te Goes. w DE ZEEUW van Zaterdag 20 December 1941 - 2e Blad. DE PIONIERE Burgerlijke Stand Radioprogramma Ned.-Indië wil meer vliegtuigen uit de Vereenigde Skaten. tn alle vormen AKKER'S Gisterenmiddag is de heer C. E. P. Lenshoek officieel door weth. A. de R o o geïnstalleerd als burgemeester van Goes. Voor deze plechtigheid, welke plaats vond in de raadzaal van het Stad huis, bestond groote belangstelling. On der de aanwezigen werden opgemerkt de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor Zeeland, de heer W. Münzer, verge zeld van referent Kretschmar, de wnd commissaris der provincie, Mr P. Die- leman, de Ortscommandant van Goes, weth. A. Vermaire, tal van functiona rissen der N. S. B. uit het gewest Zee land, de kring en de groep Goes, de echt- genoote en ovèrige familieleden van den nieuwen burgemeester, hoofdambtenaren en andere genoodigden. De heer Lenshoek, die door de W. A. van zijn woning aan den Patijnweg was afgehaald, werd door weth. A. de Roo de raadzaal binnengeleid. Hierna hield weth. De Roo de instal latierede, waaraan wij het volgende oiit- leenen. R^dé weth. De Roo. Nadat wethouder A. de Roo voorle zing had gedaan,van 't officieele besluit van den Secretaris-Generaal van Bin- nenlandsche Zaken, waarbij de heer Lenshoek benoemd is tot Burgemeester van Goes, merkte spr. op, dat deze in stallatie voor hem een zeer moeilijke taak is' en dat deze dag voor hem geen gemakkelijke is. Wanneer spr. toch aan het-verzoek van den heer Lenshoek heeft voldaan om hem te installeeren, dan is-dat het ge volg van het feit, dat hij meent de volle consequentie van zijn aanbleven als wet houder te moeten aanvaarden en verder en zeker niet in de laatste plaats, omdat de heer Lenshoek in de ongeveer vyf maanden van zijn waarneming, voorzoo ver spr. zelf heeft ondervonden en voor zoover hem bekend op volkomen cor recte wijze ten opzichte van allen die met hem werkten is opgetreden. Het moeilijke van zijn taak van heden klemt voor spr. ook, omdat aan dezé be noeming heel wat is voorafgegaan, waar bij spr. zelf ten nauwste betrokken is geweest. Spr. is uitsluitend als wethouder aan gebleven omdat hij meende het belang van de gemeente Goes met zijn aanblij ven te kunnen dienen. Dat en dat alléén is de reden. En werkelijk niet de ver kleefdheid aan den wethouderszetel. Zijn weggaan was oneindig veel ge makkelijker, eenvoudiger en rustiger ge weest dan zyn aanblijven onder de te genwoordige omstandigheden. Spr. verheelt zich niet, dat, zij het ook dat deze dag voor den heer Lenshoek een dag van blijdschap en vreugde zal zijn, de taak, die henl wacht, ook buitenge meen moeilijk zal zijn. Trots de groote macht, bij de laatste verordening, die het burgemeesterschap regelt, toege kend, ja juist daardoor, is die taak zeer zwaar, aldus spr., vooral waar gij als nationaal-socialist komt in een gemeen te, waar u nóch door het overgroote deel der burgerij, nóch door degenen waarmede u dagelijks moet samenwer ken, met vreugde wordt begroet. Dubbel moeilijk zal uw taak zijn, zbo vervolgt spr., wanneer gij, wat ik ver wacht, zult beseffen, dè,t gij, al zijt gij nog zoo'n goed nationaal-socialist, reke ning zult dienen te houden met het feit, dat zoo'n groot deel der bevolking van deze gemeente niet nationaal-socialis- tisch denkt en voelt, ja, dit nationaal- socialisme niet wenscht. En gij zult u hebben te realiseeren dat al die men- schen, die een van de uwe afwijkende overtuiging aanhangen, even sterk als u meenen, dat hun overtuiging de juiste is. Telkens weer zult gij voor vraagstuk ken komen te staan, die gij niet alleen moogt zien van uw eigen nationaal-so- cialistisch standpunt, maar die gij zult moeten afmeten aan de waarachtige belangen van deze gemeente, belangen, die gij beloofd hebt bij uw eed, naar.uw beste krachten te zullen dienen. Telkens weer zult gij beslissingen heb ben te nemen, niet alleen de belangen van de gemeenschap rakende, maor ook de belangen van gemeentenaren, belan gen van beteekenis vaak voor menschen, die niet tot uw partij behooren, voor menschen, die misschien u of uw partij heftig hebben bestreden, u of uw partij- genooten misschien onaangenaam zijn FEUILLETON 6) Heelt zij zijn gedachten geraden? Het is niet onmogelijk. „Daar wordt het wel iets anders van", zegt hij langzaam. „Ik kan moeilijk ver dragen de gedachte, dat ik driehonderd gulden moet aftroggelen van het school bestuur, dat mij moeilijk weigeren kan, maar denken zal: dat geld is er niet noodig." „Om geld is het mij niet te doen, oom. Als ik maar werk heb. Als u niet belt, ga ik er morgen op af, want vacantie nemen doe ik niet." „Is het een wonder, dat er geklaagd wordt over de moderne jeugd?" vraagt mijnheer Vanvelden aan den gast. „Nu zie je het, amice, ik ben alle gezag kwijt. Hoe gaat dat toch bij jou thuis, nu de kinderen grooter worden?" „Man^ wij hebben nooit gezag gehad", geweest of meer dan dat. En toch zult gij dan, als goed burge meester, die belangen hebben te behar tigen als waren zij de uwe, zonder uw menschelijk verlangen naar rancune daarop invloed te laten uitoefenen. Gij zult als goed burgemeester, zonder aanzien des persoons, en zonder bijge dachten uw beslissingen moeten nemen. Tact, inzicht, geduld, veel voorzichtig heid en zelfbeheersching en een moreel zeer hoogstaand karakter zult gij noo dig hebben. Staat gij voor dit alles alleen? Eens deels neen, anderdeels voorloopig zqer zeker ja. Gij staat niet alleen, waar het betreft het" dienen van de belangen van de ge meente Goes. De wethouders, de hoofd ambtenaren en de andere ambtenaren, voor vrijwel allen durf ik instaan, dat zij hun plicht zullen doen, die van hen kan borden gevraagd. Anderdeels ja, dan staat u alleen, om dat spr. niet kan toezeggen, of er amb tenaren zullen zijn, die in hun persoon lijke medewerking verder zullen gaan dan het vervullen van dien plicht, zeker niet nu direct, want dat alles hangt voor zoo'n geweldig groot deel af van u zelf, van uw houding tegenover alles, waar voor gfj komt te staan. Bij uw beëediging als waarnemend burgemeester op den 26en Juli van dit jaar hebt gij beloofd, dat gij met alle kracht die in u is, zult trachten te zijn een goed burgemeester van deze ge meente. De Goesche gemeenschap in haar ge heel mag van u eisqhen, dat gij het als uw onverbrekelijke plicht zult beschou wen, die gemeenschap op de beste wijze, die mogelijk is, te dienen. Hiermede verklaarde weth. de Roo Cornells Egbert Petrus Lenshoek geïn stalleerd als burgemeester van de ge- meehte Goes. Nadat de wethouder burgemeester Lenshoek den ambtsketen had omgehan gen, hield burgemeester Lenshoek een rede, waaraan wij het volgende ontlee- nen. Rede van burg. Lertshoek. Voor velen Uwer, aldus spr., zal het vreemd zijn, dat aan een np.t.-soc. bur gemeester het bewind van deze stad is opgedragen en ik begrijp dan ook, dat het bericht van mijn benoeming met zeer gemengde gevoelens is ontvangen. Ik weet, dat het meeirendeel van de inwoners dezer gemeente afwijzend staat tegenover het nationaal-socialisme. Ik ben er echter van overtuigd, dat dit hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat zij van de beginselen van de nationaal-socialistische levensbeschou wing nooit kennis hebben willen nemen. Het zal onder meer'mijn taak zijn als nat.-soc. burgemeester de bevolking van deze stad en mijn medewerkers van het goede .van onze idee te overtuigen. Dat deze opgave geen gemakkelijke zal zijn, daarvan ben ik mij volkomen bewust. Ik zou geen goed nationaal-socialist zijn, als ik niet bereid was de volle ver antwoording van dit ambt, waarom ik niet gevraagd heb, maar dat mij is op gelegd, te dragen: Spr. waardeerde het, dat hij is ge ïnstalleerd door wethouder De Roo, en dat deze zich tot de installatie bereid verklaarde, daar Spr. weet hoe moeilijk dit voor hem onder de gegeven omstan digheden moest zijri. Daarna betoogde spr., dat de fun damenten, waarop de nationaal-socialis tische levensopvatting gebaseerd is, in hoofdzaak drie zijn: Godsvertrouwen, liefde voor Volk en Vaderland en eerbied voor den Arbeid, wat spr. in het kort nader uitwerkt. Voor S.pr. als burgemeester zal de ar beid ook geldend zijn indien het er op aankomt de rechten en s'ociale toestan den van de bevolking te beschermen en te verbeteren. Als Goesenaar van geboorte, gaat mij zoo vervolgt spr., het belang van de stad vanzelfsprekend zeer ter harte en verheug ik mij in de uitbreiding van de gemeente. Deze uitbreiding is ech ter aan zekere grenzen gebonden. Goes toch is een landbouwcentrum. Industrie ontbreekt bijna geheel. Het is ook niet te verwachten, dat deze hier in de toe komst zal komen. lacht mijnheer Veersma. „Dan ben je er nog minder aan toe dan ik", merkt de ander op. Hij verlaat de kamer, om mijnheer Verbiezen op te bellen. ,,'k Weet niet", zegt hij terugkeerend, „wat Verbiezen mankeert. Zoo vriendelijk en hartelijk als hij altijd is, zoo stug is hij nu. Je bent van hem gefeliciteerd, Greet. En of je je morgenochtend wilt komen presenteeren. Van proefles geven repte hij niet. Anders moest je je van avond nog praepareeren zeker?" Een weinig sarcasme is er wel in zijn stem. Maar Gretha negeert die. Als zij straks in de school staat en haar hevig verlangen is bevredigd, dan is oom Her man er zóó mee verzoend. Later dan. gewoonlijk, gaat zij dien avond naar bed. Zij voelt zich nu moe, nu de spanning, die er toch was, ge broken is. In haar zijden nachtjapon knielt zij voor haar ledikant. „Heere, ik dank u, dat Gij mij hebt bijgestaan en dat ik mijn doel mocht be reiken. Wil mij toch helpen, als ik straks 1 Spr. noemt de volgende problemen: le. Uitbreidingsplan der geiheente, waarbij gerekend is op een bevolkings toename tot ongeveer 18000 inwoners. In hoofdzaak zal uitbreiding plaats heb ben ten Noord-Oosten van de tegenwoor dige stad. Bovenal zal attentie worden geschonken aan de ligging van de arbei derswoningen en aan speelplaatsen voor de jeugd. 2e. Op hygiënisch gebied het aanbren gen van een behoorlijk rioleeringsstel- -sel. Plannen hiervoor zijn gereed, maar kunnen door de tijdsomstandigheden niet worden uitgevoerd. Het beoefenen van sport en lichaams beweging in de open lucht zal voor de jeugd worden bevorderde Daartoe zal het waarschijnlijk noodzakelijk zijn de bestaande sportvelden uit te breiden, terwijl het vraagstuk van een behoor lijke zweminrichting een spoedige op lossing eischt. Een van de mooiste en dankbaarste opgaven van de veelzijdige taak van een burgemeester is het werk op sociaal ge bied. Tegenover W.H.N, en N.V.D. heerscht nog veel misverstand en wantrouwen en toch is er nog zooveel te helpen.. Voor de uitdeeling W.H. in November hebben zich gemeld 291 gezinshoofden en al leenstaande personen, die voor onder steuning ih aanmerking wenschten te komen, totaal omvattend rond 1000 per sonen, wat hier op neer komt, dat bijna 10 van de bevolking op, vaak onder, de minimum bestaansgrens leeft. Opgebracht is in de eerste 4 collectes een bedrag van f1128, terwijl is uit gedeeld een som van f2128 voor de maand November. Voor de December-uitkeering is weer een bedrag van f 2800,beschikbaar gesteld. Het bedrag .voor November was evenwel niet toereikend om allen te hel pen. Er moesten 86 aanvragen worden afgewezen. Het is de plicht van iederen volks genoot om in de nooden van deze ge zinnen te voorzien. Spr. heeft geconstateerd, dat deze ge meente over een behoorlijk corps ambte naren beschikt. Ik verwacht, aldus spr., dat ook in de toekomst U met nauwge zetheid de U opgedragen taak zult ver vullen. Ik vraag echter nog iets meer van U, dat U zult deelnemen aan de po sitieve arbeid van den nieuwen tijd. Bij beoordeeling en promotie zal door mij vooral daaraan aandacht worden ge schonken. Mocht mij onverhoopt blijken, dat ik bij het doorvoeren van nat.-soc. maatregelen tegenwerking van U zou on dervinden, dan zal ik niet aarzelen hier tegen met de grootste gestrengheid op te treden, zonder aanziens des persoons. Uit het feit dat ik nat.-soc. ben moet niet de gevolgtrekking gemaakt worden, dat ik burgemeester zal zijn alleen voor N.S.B.ers. Dit is geenszins het geval. Ik ben burgemester voor iederen volksge noot in deze stad. Alleen zal ik niet dul den, dat tegenover mijn kameraden nog terreur en broodroof-methoden zullen worden toegepast. In vergelijking met andere grootere steden geeft over het algemeen het ge-'' drag van de- Goesche jeugd op straat, be houdens enkele gevallen, geen bijzondere reden tot klagen. Mochten echter ge vallen van bandeloosheid en tuchteloos heid zich voordoen, dan zal ik hiertegen met de grootste gestrengheid doen op treden. Aan de jeugd moet meer gelegenheid gegeven worden om te spelen buiten de straat. In het nieuwe uitbreidingsplan zijn een tweetal speelweiden geprojec teerd. In Zeeland is de N.V.D. onlangs be gonnen met de schooltandverzorging en er zijn gegronde redenen om aan te ne men, dat binnen niet al te langen tijd ook de kinderen geregeld door een schoolarts zullen worden gecontroleerd. Ik richt mij in het bijzonder tot de ouders en het onderwijzend personeel om hieraan hun volle medewerking te willen verleenen. Spr. eindigde zijn rede met te herinne ren aan de mededeelingen van Ir Mus- sert bij het 10-jarig bestaan der N.S.B. en met het uitspreken van zijn groote bewondering en dankbaarheid voor Adolf Hitler, die ook ons land heeft be schermd voor het bolsjewistisch gevaar, die ons land als deelgenoot in het nieu we Europa toeliet en op alle fronten tot overwinning leidt. Toespraak van dien) heef Münzer'. Vervolgens voerde de Beauftragte geroepen wordt, kinderen op te voeden en mede te helpen, die te brengen aan den voet van het kruis." 'Dat is het levensprogram van Gretha Verlaan, En met die gedachte slaapt zij onmid dellijk in. Alsof zij dezen dag geen examen heeft gedaan. II. Naar het kantoor. Het is prachtig voorjaarsweer. De Sin gels vertoonen alle ^mogelijke nuances. De boomen zijn in-groen. De bloemen in de perken too veren hun mooiste kleuren. De ramen van het Diaconessenhuis staan wijd open, om de milde, versterkende lucht naar binnen te lokken. En de pa tiënten staren naar buiten. Gretha kent er niet één van. Maar tóch groet zij. En zij groeten terug. Met een blik die meer zegt dan woorden. „Och", denkt Gretha, wat is die ge zondheid een heerlijke schat van God en hoe weinig waardeeren wij haarEn van den Rijkscommissaris, de heer W. Münzer, het woord, die zich hierbij richtte tot de bevolking van Goes, en zeide, dat wij in een nieuwen tijd leven, waaraan niemand kan voorbijgaan. Ook deze installatie getuigt daarvan. De Idee van het Nat, Socialisme is velen Neder landers nog vreemd en voor hen als een roode doek. Zeer zeker kan de N. S. B. trotsch zijn op deze installatie, maar deze overwinning legt een plicht op tegen over de gemeenschap, want men mag niet in een uiterlijke hoerastemming blijven leven. Evenals Duitschland door het Nat. Socialisme gered is, moet ook Nederland voor deze gedachte worden gewonnen, en spr. is overtuigd, dat, indien dit niet geschiedt, Nederland verloren gaat. Ne derland zal echter, volgens spr., voor het Nat. Socialisme worden gewonnen en zal medewerken aan den opbouw van het nieuwe Europa. Spr. bracht ook weth. De Roo dank voor zijn bereidwilligheid deze installatie te willen verrichten, waarin men, aldus spr., de liefde tot de gemeenschap en de wil tot samenwerking moet zien, waarna de heer Münzer zijn toespraak besloot met Goes onder het bewind van den nieuwen burgemeester alles goeds te wenschen. Tenslotte heeft de groepsleider, de heer C. N o o m, burgemeester Lenshoek een foto van Ir Mussert aangeboden, be stemd voor zijn werkkamer. Na afloop van de plechtigheid heeft burg. Lenshoek, in gezelschap van den Beauftragte, de W. A. en de Nat. Jeugd storm, die op de Groote Markt stonden opgesteld, geïnspecteerd en werd in „De Korenbeurs" receptie gehouden. Eenigen tijd later is in het voormalige Weeshuis het nieuwe Bankwartier van de W. A. geopend, waarbij het woord ge voerd werd door de heeren J. C. Dekker, opperkompaanHofman, heerbanleider; Münzer, Beauftragte voor Zeeland en J. A. Dekker, gevolmachtigde van den lei der der N. S. B. MIDDELBURG. Geboren: Pieternella, d. v. J. van den Bosse en M. Sinke; Adriaan, z. v. J. Davidse en C. G. de Visser; Maria, d. v. P. J. van den Berg en M. de Rijke; Jacob Adrianus, z.'V. A. Wolf en S. den Hollander; Bernhard, z. v. P. Fastenau en C. J. Koomah; Johan nes, z. v. J. de Bruijn en M. de Visser; Cornelis Jacobus, z. v. C. de Kam en C. J. Adriaansen; Elisabeth Marie Henriëtte, d. v. Chr. M. de Vos en H. Evertse; Jo hanna Frijke, d. v. J. Ludikhuize en M. G. van Iren; Marcelle Marie Jeanne, d. van J. Willeboordse en M. J. Damman; Elsa Catharina, d. v. G. P. Vellekoop en M. K. Riemann, Katharina. d. v. J. van Riet en P. Tramper; Wilem Frederik, z. v. H. A. de Kok en K. van Waarde. Overleden:C. J. Jacobse, 77 j., man van J. de Lange; M. C. Schou, 48 j., vrouw van W. J. Bos; C. P. van der Manickt, 85 j., ongehuwd. Ondertrouwd: P. Wanjon, 40 j. en M. E. Böncker, 34 j.; F. Caljouw, 21 j. en J. M. Cosijn, 18 j.; P. Mondeel, 26 j. en L. Barentsen; 25 j. Getrouwd: G. van Loon, 21 j. en A Vroonland, 21 j.; M. de Groot, 20 j. en M. L. Pikkaart, 10 j.; P. Bos, 26 j. en M. Riemens, 25 j. (P.Z.C.) Over de maand November 1941. NISSE. Geboren: Pieter Daniël, zv. J. Boonman en J. Boonman. Zondag 21 December 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 8,00 Gew. muz. (gram.). 8,30 BNO. Nieuwsberichten. 8,45 Gram. 9,00 Voor de jeugd. 9,30 Gram. 10,45 Utrechtsch Sted. Orchest en solist (opn.). 11,30 Meisjeskoor „De Krekels". 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12,45 BNO.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gram. 13,05 Nederl. Verbond-voor Sib- begunde: Wie en wat waren onze voor ouders. 12,20 Viool en piano. 14,00 Otto Hendriks en zijn orkest. 14,40 Accor- deonvereeniging „Aalsmeer". 15,C)0 John Kristel en zijn orkest. 15,45 Operette „Die lustige Witwe". 16,50 Gram. 17,00 Zondagmiddagcabaret. 17,45 Solisten- concert. 18,20 Sport van den dag. 18,50 Gram. 19,00 Actueel halfuur. 19,30 „Van wintersche vreugden en ongeneugten", 'strekt haar jonge, sterke leden uit, bui gend het lichaam over het stuur en trappend, insnuivend meteen de milde voorjaarslucht. Het is een genot om te leven. En als je dan je sterke, jonge schouders onder je werk mag gaan zetten Wanneer zou mijnheer Verbiezen zeg gen, dat zij komen kon? Morgen? Ja, waarom eigenlijk niet? Er is toch geen enkele reden, om langer te wachten. Tegen het hek van de school zet zij haar fiets, loopt fluks het pad door en arriveert op het schoolplein fóór het ge bouw, Net zijn er de kinderen uit de eerste en tweede klasse. Speelkwartier. Met welgevallen kijkt Gretha er naar, De onderwijzeressen loopen heen en weer vergezeld van enkele meisjes. Na tuurlijk de lievelingen. Och ze zeggen: er moeten geen lievelingen wezen. Mooi ge zegd en goed bedoeld. Maar ze zijn er. Je hebt nu eenmaal aanhankelijke kin deren. Ook kinderen, vooral in de lagere klassen, die de juf als moeder beschou wen, die geleerd moeten worden, te spe len' met anderen, daar zij thuis het rijk ZOO NOODIG VERNIELING VAN GROOTE STEDEN. BERLIJN (V. P. B,). De commandant van de luchtstrijdkrachten van het leger in Nederlandsch-Indië, generaal-majoor Van O (jen, publiceert in het te New York verschijnende tijdschrift „Flying" een noodkreet, welke ook in Duitschland al gemeen de aandacht trekt. Hjj schrijft o.m. Uit deVereenigdeStaten krijgen wij weliswaar toe stellen, maar niet vol doende. We hebben er veel meer noodig, en wel o n - m i d d e 11 ij k". Generaal-majoor Van Oijen wijst de bewering van de hand, dat de strijd krachten in Nederlandsch-Indië onder het Engelsche opperbevel te Singapore staan. Met de bewapening van het Indische leger, dat volgens hem voor ongeveer 25 pet uit inheemschen bestaat, lijkt ge neraal-majoor Van Oijen niet erg tevre den te zijn, want hij constateert, dat deze in menig opzicht te wenschen laat. „Wij hebben geweren noodig, mitrailleurs en munitie, want met wapenen is ons leger slechts schaarsch uitgerust. Voor de be taling beschikken wjj over voldoende geld en grondstoffen". Over het verloop van den tegenwoor- digen oorlog laat de schrijver zich met de vereischte terughoudendheid uit„Wjj zullen de vooruitzichten op een overwin ning liefst niet al te rooskleurig schil deren". Mocht het tot een voor Nederlandsch-Indië on gunstige wending komen, dan zal volgens hem alles worden vernield wat voor den vijand van belang is. „Wij zijn gehecht aan Batavia, Ban doeng en Soerabaia, maar wij zijn er op voorbereid, deze steden met dynamiet op te blazen, ingeval wij er niet in moch ten slagen den vijand af te weren. De vijand ,die ons land betreedt, zal hier niets meer aantreffen, dat in militair opzicht eenige waarde heeft". veroorzaakt door een kou gebruike men Abdijsiroop die de vastzittende slijm zal doen loskomen en Uw hoest snel zal verdrijven. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. 's Werelds béste Hoestsiroop muzikaal progr. 20,15 Gram. 20,45 Ra- diotooneel. 21,30 Gram. 21,45 BNO.: Nieuwsberichten. 22,00 BNO.: EngT uit zending: An American sees Holland. (Voor dé Radiocentrales: Gram.) 22,15 Amusementsorkest en solist (opn.) 22,55 —24,00 Gram. HILVERSUM lL 301,5 M. 8,00 Gram. 8,30 BNO.: Nieuwsberich ten. 8,45 Gram. 9,00 Vroegdienst. 10,00 Gram. 10,15 Zondagmorgen zonder zor gen. 11,45 Gram. 12,00 Cyclus „God en het kwaad in de wereld" (opn.). 12,15 Solisten, koor en omroeporkest. 12,45 BNO.: Nieuws- en economische berich ten. 13,00 Ramblers en solist. 14,00 Be spreking van de Symphonia reeks. 14,15 Omróep-Symphonie-ork., solist en gram. 16,00 Historische banden, onbekende fa cetten van Nederl. Geschiedenis. 16,30 Clavecimbelvoordracht. 17,00 Duitsche taalcursus. 17,25 Gram. 17,30 Voor dracht. 17,45 BNO.: Nieuwsberichten en sportuitslagen. 18,00 Gram. 18,15 Zang en instrumentaal ensemble. 18,30 Onze Nederl. taalclub. 19,00 BNO.: Nieuws berichten. 19,20 Gram. 19,45 De Spiegel van de week. 20,00 Gram. 20,15 Vier handige pianovoordracht. 21,00 Cause rie: „Naar Oostland willen wij rijden". 21,15 Sinding-Herdenkings-programma. 21,45 BNO.: Nieuwsberichten. 22,00 BNO.: Toelichting op het weermachts- bericht. 22,10 Gram. 22,1524,00 Zie Hilversum I. alleen hadden, aan moeder hingen, als' een klit aan de kleeren. Een der onderwijzeressen kent Gretha eeniger mate. Zij loopt op haar toe. „U is gister geslaagd, hè? Ik las het in de courant. Gelukgewenscht. Was het examen zwaar?" „Neen, het ging nogal. Ik zou graag mijnheer Verbiezen even spreken. Zou dat gaan nu? Ik meen, dat hij géén klas heeft?" „Neeil, ambulant. Mijnheer geeft wel les aan verschillende klassen, maar op het oogenblik niet.' dunkt me. De laatste deur door, onmiddellijk de trap op, links in de gang ziet u vanzelf zijn kamertje. Ik zeg: kamertje, want het ding is te klein voor het doel". „Dank u wel. Ik vindt het nu wel. Ho jongen, loop me niet onderst boven", lacht Gretha. Een jongen rent tegen haar aan,-puffend en hijgend als een locomo tief. Verontwaardigd ziet hij haar aan: onderst boven loopen? snapt die dan niet, dat hij een heusche trein is? De stoomfluit gilt. Gretha lacht weer. (Wordt vervolgd.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 5