Kerk en School DE PIOIMIERE Gemengd Nieuws Rechtszaken Zij, die kwamen en gingen. Arbeidsdienstplicht voor toekomstige studenten. - N KOERSEN Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Terwinselen, toez. (vac.-Dr C. L. Tuinstra), G. F. Voorhoe ve te Overdinkel (O.). Geref. Kerken. T w e e t a 1: te Haren (2e pred.pl.), M. Geertsema te Dwingeloo (Dr.) en H. J. Pilon te Lollum (Fr.). Beroepen: te Vlaardingen (4e pred.pl.), J.. H. Mulder te Giessen Oude- en Nieuwkerk. Aangenomen: naar Elim (Dr.), cand. R. A. Hoogkamp, hulppred. aldaar. Bedankt: voor Zevenhuizén (GrJ (vac. J. Dijk), S. G. Bloem te Gasselter- nijeveen. Chr. Geref. Kerk. T w e e t a 1te Arnhem (vac. L. S. den Boer), W. F. Laman te Haarlem-C., en J. Tamminga te Enschedé. Baptiste Gemeenten. ,Aan g,,e nomen': naar Rotterdam, F. E. Huizinga te Leeuwarden. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Cand, J. G. Marseille doet 11 Januari 1942 zijn intrede bij de Geref. Kerk te Hoogersmilde. Ds J. W. v. Otterlo neemt 21 Dec. afscheid van de Geref. Kerk te Oos terend (Fr.) en wordt 4 Jan. door Ds H. Wiersema van Oldenhove te Zuidhorn bevestigd. Generale Synode der Geref. Kerken. De Generale Synode der Geref. Ker ken, welke thans te Sneek bijeenkomt, heeft Vrijdagmiddag haar zittingen ver daagd tot Woensdagmorgen. Vermoede lijk zal de Synode dan Vrijdag a.s. wor den gesloten. strijd te Wolfaartsdijk tusschen Unitas en Vitesse gespeeld, welek" eindigde in een 22 gelukspel. Tholen en St.-Philipsland. Tholen. Door de duisternis misleid, kwam een wielrijder terecht in de vrij diepe watergang gelegen voor de woning van Ir Wagtho. Een zoon van den heer Wagtho hoorde het hulpgeroep, waarna men te hulp snelde en genoemde persoon na veel moeite op het droge dracht. Vorige week werd een rijwiel van een ambtenaar, dat in den avond onbe heerd stond voor de woning van den heer M. v. Splunter, weggenomen. De restauratie van het oude kanton gerecht, dat ingericht is voorde distri butie, is zoo goed ala klaar. Dank zij de bekwame leiding van onzen gemeente opzichter zijn twee mooie lokalen inge richt, een beneden- en bovenzaal. Beide lokalen worden voorzien van centrale verwarming. Schouwerr-Duiveland. Zierikzee. In de algemeene vergadering van het Dep. van de Mij? tot Nut van 't Algemeen werd het programma voor het winterseizoen bekend gemaakt. Op 22 Dec. houdt de heer' J. Schuddebeurs een lezing, in Januari Dr Bouman van Mid delburg, in Februari is er een filmavond, in Maart volgt een lezing van Dr Huese uit Goes of voordrachtavond van mevr. v. d. BroeckeDe Man uit Aardenburg. Wemeldinge. Ingekomen: J. Dage vos, kantonnier R.W.S., van Kloetinge, Ach terweg A 175e, naar Noord Achterweg A 119; J. A. Kooman, zonder beroep, van Kloetinge, Achterweg A 175e naar Noord Achterweg A 119; C. E. Koert, zonder be roep, van Haarlemmerliede c.a. Polanen- straat 2 naar Dorpsstraat B 38; L. Reijer- se, zonder beroep, van Goes, Oostsingel 158 naar Wilhelminastraat B 115; H. Geene, schipper, van St. Maartensdijk a.b. naar Wemeldinge a.b.; P. I. Geene en E. Geene, schipperskinderen, van St. Maartensdijk a.b. naar Wemeldinge a.b.; J. Karman, zonder beroep, van Kruinin- gen, Burg. Elenbaasstraat 8 naar Noord Achterweg A 118; J. M. Geuze, mare chaussee, van Vlissingen, Hellebaardier straat 11 naar W. Kanaaldijk C 4b; L. van Valen, wachtmeester marechaussee, van Rilland-Bath, Mairestraat 11 naar Dorpsstraat B 218;- A. L. Suijlekom en C. H. Suijlekom, schipperskinderen, van Made c.a. a.b. haar Oranjeboomstraat B 88; B. C. Hartog, schipperskind, van Rotterdam a.b., waladres Vissersdijk 27b FEUILLETON 2) -<^- „Wil juffrouw Verlaan binnenkomen?" zegt de mijnheer dan eindelijk. Mien Menkveld krijgt hóóp. Het is toch wel zeker, dat zij geslaagd is! Vier jaar H.B.S. gehad. Toen een paar jaar ge studeerd voor deze acte. En och, het is wel bekend, dat Gretha Verlaan een .,kop" is. Die is vast geslaagd. Maar dat beteekent dan toch, dat er geen „ge- zakten" meer zijn. Dat beteekent dus ook, dat Mien Menkveld geslaagd is! Het is haast niet te gelooven Gretha Verlaan volgt den mijnheer en ze staat vóór de tafel, waarachter in het midden de voorzitter troont, een aardige oude man al, maar met een jong hart, die méé voelt. Hij heeft vandaag al me nig bemoedigend woordje de slachtoffers toegevoegd. „Mejuffrouw Verlaan, ik kan u geluk- Beroepbaar verklaard. De classis 's Gravenhage der Geref. Kerken heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer C. v. d. Jagt, Plataanstraat 19, Rijswijk (Z.H.), cand. aan de Theol. Hoogeschool. Korte beriohten. De actie onder de leden der Geref. Kerk te Baarn teneinde te komen tot verhooging der vrijwillige bijdragen, heeft een. jaarlijksch bedrag van f 2600 opgeleverd. De kerkeraad der Geref. Kerk te Soest heeft besloten over te gaan tot be noeming van een hulpprediker. Kerkelijke verkiezingen. Tot ouuderling der Ned. Herv. Ge meente te Bruinisse is herkozen M. A. Jumelet; tot diaken R. J. Reinhoud en tot kerkvoogd M. van Rhee. Tot voor zitter van het college van notabelen is gekozen W. v. d. Berg. Benoemingen. Benoemd tot tijd, leeraar aan de R.H.B.S. te V 1 i s s i n g e n, J. J. L. Elders, tijd. leeraar R.H.B.S. te Venlo. Benoemd tot hoofd der Chr. Kleuter school te Ermelo, mej, N. v. Wijk te Naaldwijk. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. school te Almelo, mej. M. de Jager te Utrecht aan de v. Löben-Sels-school te Arn hem, mej. H. W. Bosman te Velp; aan de 0,L. school te Kloetinge, mej. D. J. Franke te Wilhel- minadorp. aan de Chr. school te Rijssen, W. de Heer te Kamperveen en mej. J1 Vogel- vang te Steenwijk; naar Oranjeboomstraat B 88; A. van Rijswijk en gezin, hoofd der O.L. school, van Ridderkerk, Amaliastraat 38 naar Dorpsstraat B 202; J. de Vos, zonder be roep, van Grauw en Langendam, Zand berg D 57b naar Hoogeweg A 17b; C. H. de Wit, dienstbode, van Amsterdam, Spaarndammerstraat 103hs naar Wemel dinge a.b.; P. Servaas en echtgenoote, schipper, van Terneuzen a.b., Zandstraat 3 naar Wemeldinge a.b.; H. M. van Iren, los werkman, van Veere A 133. naar We meldinge, Prinses Julianastraat C 21; A. van Poelje, zeilmaker, en gezin, van Rot terdam van Harenstraat 44 naar Dorps straat B 125; H. Cardon en echtgenoote, dames en heerenkapper, van Goes, Korte Kerkstraat 14 naar W. Kanaaldijk C 8b. Vertrokken: C. de Koeijer, hoofd O. L. school, en gezin, van Dorpsstraat B 202 naar Hilversum, Bilderdijklaan 28; J. Dronkers, zonder beroep, van Dorpsstraat B 16 naar Terneuzen, Hondiusstraat 49; A. de Graag, waterbouwkundig opzichter, en gezin, van Noord Achterweg B 263b naar Breskens, van Zuijenstraat 15; B. C. van der Maale, Sparwinkelier, en ge zin, van Oranjeboomstraat B 71 naar Utrecht, Maliéstraat 16; J. Hannewijk, bakkersknecht, van Dorpsstraat B 204 naar Yerseke, Kerkhoekstraat 16; H. Schipper, schipperskind, van Dorpsstraat B 47 naar Goes a.b., waladres van der Goeskade; M. van Elsacker, winkelbe diende, van Dorpsstraat B 187, naar Krabbendijke, Dorpsstraat A 113; J. F. Baaij, schipperskind, van Brouwerijweg A 49d, naar Rotterdam, Lambertusstraat 103a; J. M. Baaij, schipperskind, van Brouwerijweg A 49d, naar Rotterdam, Lambertusstraat 103a; J. F. H. Scheijbe- ler, timmerman, van Buitenhaven C 70, naar Yerseke, Wilhelminastraat 19; E. Basting, huishoudster, van Daniëlstraat 13, naar Retranchement, Dorpsstraat 13; M. A. Anthonise, dienstbode, van Dorps straat B 221 naar Goes, Wijngaardstraat 21; T. Kole, huishoudster, van Bonzij weg C 22II, naar Goes, Kloetingsche- weg 18. De strijd tegen den clandestienen handel. De Vughtsche gemeentepolitie heeft den laatsten tijd harde klappen toege bracht aan den sluikhandel in Oost-Bra bant, aldus meldt de Tel. Voor duizen den guldens goederen zijn in beslag ge nomen en in totaal zijn ongeveer 30 per sonen gearresteerd. Een winkelier uit Schijndel was in het bezit van 700 flesschen cognac, die hij wenschen met uw examen. Wanneer er hier graden werden verleend, dan kon ik er "bijvoegen: cum laude geslaagd. Het is een puntenlijst, waarvoor de heele commissie diep respect heeft. Ziehier uw 'acte. Wilt u even teekenen? Prachtig. Hier uw lijstje. Nogmaals", hij steekt de hand uit, „van harte gelukgewenscht. Ik wil voor u en de anderen hopen, dat er spoedig verruiming kome, zoodat uw wensch: vóór de klas te staan, in ver vulling moge gaan!" „Ik dank u wel, mijnheer". Zij- heeft een helder, beschaafd stem geluid. Haar optreden is vrij, zonder pedanterie of brutaliteit. De heeren glimlachen. Gretha Verlaan stapt hét „zweetkamer tje" binnen. Alleen het doel, om Mien Menkveld gerust te stellen. Want die is nu natuurlijk geslaagd. „In orde hoor", zegt ze.-- Van alle kan ten wordt ze gelukgewenscht. Het laat haar vrij koud. Alleen de stralende blik van de inbleeke Mien Menkveld, die nu al wéét, doet haar deugd. Dan gaat Gretha het gebouw uit. Een Een redacteur yan het A.N.P. had met den wnd. commandant van den N.A.D. een onderhoud over den arbeids dienst. De heer Bock antwoordde op de eer ste hem gestelde vraag, n.l. of inderdaad de toekomstige studenten een half jaar arbeidsdienst moeten hebben volbracht, dat dit inde&aad het geval is. „Tegen welken datum kunnen degenen, die H.B.S., Lyceum of gymnasium heb ben afgeloopen, hun oproeping voor den N.A.D. verwachten?" „Als opkomstdatum is voor deze groep vastge steld 1 Juni 194 2. Niets staat echter de opkomst op. 5 Januari 1942 in den weg als het tot voordeel van den betrokken student kan strekken. Voor- loopig behoeft men met een oproeping op 5 Januari 1942 geen rekening te hou den, daar dit met het oog op den hier te lande gebruikelijken tyd, waarin de eind-examens worden afgenomen, niet mogelijk is. Het eindexamen moet eerst zyn afgelegd." „Wanneer kunnen zij dan met hun stu die aan de universiteit beginnen?" „Nadat zij aan hun arbeidsdienstplicht hebben voldaan, die op 1 November 1942 zal zijn volbracht." „Acht u het wenschelijk, dat de ar beidsdienstplicht ook voor andere cate gorieën wordt ingevoerd? „Dit is niet slechts wenschelijk, maar het is zelfs het doel van de Arbeidsver- ordening. Als voorbeeld zou hier te ver melden zijn, dat het perso'neel bij de verschillende over heidsinstellingen, zoowel ambtenaren als zij, die hiervoor in -op leiding zijn, aan den-arbeidsplicht moet hebben voldaan, daar zij anderen vóór moeten gaan. „In welke mate en op welken leeftijd zal die verplichting dan gelden?" „W egens het betrekkei ij k geringe aantal kampen, dat door de oorlogsom standigheden voorloopig ter beschikking* is, zal slechts in beperkte mate van de ingevoerde ver plichting worden gebruik gemaakt. „Met betrekking tot de op 5 Januari op te roepen jongelui, zullen wij naast een tamelijk groot aantal vrijwilligers, hoogstwaarschijnlijk over. het overheids personeel, dat nu al in dienst is, de be schikking hebben, terwijl de 5000 ter be schikking staande plaatsen misschien ook door jongelieden met een ander be roep zullen worden bezet. „Kunt u misschien inlichtingen geven omtrept de toetreding tot den Arbeids dienst voor meisjes?" „Hoewel te zijner tijd ook de bij ver ordening vastgestelde verplichting ten aanzien van Arbeidsdienst voor meisjes ten uitvoer zal worden gelegd, bestaat hiertoe voorloopig nog geen aanleiding. Ook hier bestaat de moeilijkheid, dat on der de huidige omstandigheden geen groot aantal kampen kan worden opge richt." Dè periode van 5 Januari tot den 20sten Mei 1942 vormt in zekeren zin een zeer gunstige gelegenheid voor jon gemannen om in den Arbeidsdienst te gaan, omdat deze periode een volle maand korter is dan de normale, n.l. 4% in plaats van 572 maand. voor f 10 per flesch te koop aanbood aan een adres in Vught. Hij had er zelf f5 voor betaald. Het Vughtsche-adres deed alsof het op de zaak inging, doch waar schuwde de politie. Toen de man het niet onaardige bedrag van rond de f7000 zou opstrijken, kwam de politie zijn illusie verstoren. Hijzelf werd gear resteerd en het geld alsmede de heele voorraad cognac werd in beslag geno men. Een ander heerschap verhandelde een partij van" 8000 sigaren, die een werke lijke waarde had van f900 voor ruim. f3000! Een Eindhovensche sigarenwinkelier, Sanders genaamd, had 20.000 sigaretten in voorraad. Pakjes van 30 cent verkocht hij voor f 1.20. In een kraam op het Waterlooplein te Amsterdam vepkocht een koopman uien tegen 20 cent per kg., hetgeen aan zienlijk boven den vastgestelden prijs is, weshalve de uien in beslag werden ge nomen en de man werd geverbaliseerd. gejuich gaat op, als men haar ziet. Dat is niet het gelaat van iemand, die zoo juist een harde boodschap heeft meege kregen. Haastig kijkt zij rond. Een dame komt op haar toe. En onmiddellijk daarop komt uit de richting Groote Markt' een auto aansuizen. Vanvelden, die juist .op tijd aanwezig is, om zijn nichtje geluk te wenschen. Tante Vanvelden doet het ook. Hartelijk. Meelevend. Al kan het haar en ook haar man in zekeren zin niet schelen, of Gretha de acte hééft, ja of neen. Het kind wilde. Welnu, waarom dan niet? „Stap in, Greet." „Och, oom wacht u nog even. Er is één meisje, Mien Menkveld, die ik straks even wil feliciteeren. Zij zal ook wel ge slaagd zijn." Zoo is het ook. Als nummer vier komt Mien Menkveld naar buiten, stralend. Een broer, in werkmanskleëding, wenscht haar geluk. Anders is er nie mand. Moeder kon niet weg uit haar groot gezin. En vader moet op dat uur stempelen. Hij bleek In pakhuizen te Amsterdam en Rotterdam nog 10.000 kg. uien te hebben opgeslagen, welke partijen in beslag werden genomen. Te Amsterdam is aangehouden Th. d. L., die groote partijen goed, o.a, fiets banden en jenever te koop aanbood. Hij liet den klanten in spe monsters zien en wist hen zoo tot het geven van voor schotten te bewegen, waarna de slacht offers meestal of niets meer hoorden, of de meciedeeling ontvingen, dat de zending onderweg in beslag was genomen, welk risico de cliënt natuurlijk moest dragen. Tal van klachten zijn omtrent dit heer schap reeds bij de politie binnengeko men. Een ervan betreft een bedrag van f 7000. De Bredasche -recherche is een clandestienen handel in leer op het spoor gekomen. In een pakhuis kon een partij van 26000 kg. in beslag worden genomen. De normale verkoopsprijs van deze partij bedroeg f 5700. Het bleek, dat een zekere S. deze partij gekocht had voor f 13.000. Bij dezen handel zijn ook een aantal erkende leerhandelaren betrokken. Ook tegen hen zal, evenals tegen den kooper, een vervolging worden ingesteld. De moord in Den Haag. De zer dagen is gemeld, dat mej. S. uit de Deimanstraat te 's-Gravenhage, die wordt verdacht van den moord op 3 December j.l. gepleegd op den 20-jarigen H., die bij haar in huis woonde, uit het ziekenhuis, waar zij vertoefde omdat zij door gas bewusteloos was geraakt, is ontslagen en in politiebewaring werd gesteld. Sindsdien is zij door de politie aan lang durige en scherpe verhooren onderwor pen. Zij bleef steeds ontkennen, maar de politie had zooveel bewijsmateriaal, dat zij ten slotte wel door de mand moest vallen. Dit is Vrijdagavond gebeurd en daarbij heeft zij zelfs een beschrijving gegeven van de, geraffineerde wijze, waarop deze moord is gepleegd. Zij had het vaste plan, zich van den jongeman te ontdoen en heeft hem daarom eerst bij de politie aangegeven wegens rijwiel diefstal. Aangezien H. echter niet in be waring werd gesteld, heeft zij het plan beraamd, hem van het leven te berooven. Zij kocht een aantal gaspenningen en verstopte den sleutel van zijn deur, zoo dat hij die 's\ avonds niet op slot zou kunnen doen. Dinsdagavond 2 December ging zij bij. een kennis buiten de stad een tuinslang leenen en toen zij aannam, dat haar aan staand slachtoffer sliep, heeft zij 's nachts deze slang aangesloten op de gasleiding. De slang bleek te kort, maar met veel vernuft, wist zij, met behulp van een stofzuigerslang, een gordijn roede e.d., .een gasleiding te fabriceeren tot aan de kamerdeur van den jongeman, welke deur op een kier werd gezet. Toen zij de gaskraan opendraaide, stroomde het gas naar binnen. Zij is toen naar bed gegaan en om 7 uur 's ochtends opgestaan. Haar slachtoffer was overleden. Zij was toen van plan geweest, de gaslei ding weer te demonteeren, maar is toen zelf bewusteloos neergevallen. (N.R.C.) Doodelijke ongelukken. Zaterdagmiddag is te Nijmegen op het snijpunt Molenstraat—Ziek'erstraat een zesjarig jongetje L., dat de straat wilde^ 'oversteken, tegen een autobus van den Maasbuurtspoorweg opgeloopen en onder de wielen gekomen. Het jongetje is tij dens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. De 39-jarige arbeider H. v. d. W. te Velsen, is tijdens de duisternis .in een püt met heet water gevallen. Met ern stige brandwonden is hij naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk overge bracht, alwaar het slachtoffer aan zijn verwondingen is bezweken. G. H., uit Den Haag, die Donderdag middag bij de ontploffing van den stoom ketel van de sleepboot Frits uit Vrees wijk, welk,e op den Rijn bij Arnhem voer, ernstig werd gewond, is in het gemeen teziekenhuis te Arnhem aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag is in de Volta straat te Rotterdam een gascylinder ge sprongen. Het ongeluk geschiedde bij het gebouw van de Combinatie voor lichtgas- tractie. De cylinders van een personen auto Werden bij het laadstation gevuld, toen een van de cylinders Explodeerde. Door den druk en de scherven werd de chauffeur'van den auto, de 55-jarige B. Th. W. uit Scheveningen ernstig gewond. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis Door de volte dringt Gretha Verlaan naar voren. „Van harte, hoor. Zie je wel, ik wist het wel. Als jij niet slaagde, wie dan?" Ze loopen naast elkaar. Tot de auto. „Nog een gelukkige, Greet?" vraagt oom Vanvelden.. „Ja, oom, Mien Menkveld. Die zoo bang was niet te zullen slagen. En zij was de kraan van het gezelschap." Oom en tante wenschen geluk. Mien staat er wat wezenloos bij. Het groo.te geluk speelt haar parten. En ook haar bedeesdheid, als mijnheer en mevrouw Vanvelden, die zij van naam en van ge zicht wel kent, maar meer ook niet, zoo joviaal haar de hand schudden. De auto suist dan weg naar een van de Singels, naar hét groote huis, dat Vanvelden bewoont. „Wat ziet dat kind er uit," merkt tante onder het rijden op. „Is die zóó onder den indruk?" 1 „Ze heeft halve nachten gewerkt", zegt Gretha. „Ze vertelde mij, dat het soms vier uur werd, eer zij naar bed ging om nog een paar uur te slapen. Dat blijft Is het slachtoffer overleden. De auto werd door de .explosie ernstig bescha digd en geraakte in brand. Haagsohe Gerechtshof. De gezellige buren. De goede buur die nog altyd beter is dan een verre vriend, schijnt de chauf feur P. de J. te Breskens te moeten ont- beeren, al moet er aanstonds by gevoegd worden, dat ook de J. niet de ideale buurman is die men zich zou wenschen. Die verklaring kwam althans van J. J. D., die in dit geval de verdachte was, omdat hy zijn buurman zou hebben mis handeld. De Politierechter in Middel burg had D. f 10 boete subs. 10 d. h. op gelegd, van welk vonnis in hooger be roep de bevestiging werd geëischt door den Proc.-Generaal. Het Hof heeft ar rest gewezen en het vonnis bevestigd. .Datzelfde gebeurde ten aanzien van de echtgenoote van D., die eveneens we gens mishandeling terecht heeft gestaan. Vernieling. Terzake van vernieling heeft in hooger beroep zich te verantwoorden gehad de arbeider J. F. W., die door den Politierechter te Middelburg was veroordeeld tot een week gevangenisstraf. De proc.-generaal had verzwaring van straf gevraagd con form den eisch van den Officier, n.l. drie weken gev.straf. Het Hof heeft arrest gewezen, en twee weken gev.straf opge legd, van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Zaterdag 13 December 1941. 4 Nefif'1940 I V.K. Heden 10172 1017s 4 Ned. 1940 H 100 100 4 Ned. 1940 m. b. 10172 1017s 4 Ned. 1941 100% 100=/ia 372 Ned. 1941 95% 9513/io 3 Ned. 1937 88 54 8813/ia 3-372 Ned. 1938 923/ia 927s 3 Ned.-Indië 1937 I 89 -88% Koloniale Bank 190 192 Ned. Ind. Handelsbank 131 131 Cert. Ned. Handel My. 155 154 A. K. U. 1607a 160 Van Berkel's Patent 128 128% Cer.t Calvé Delft 12772 127% Fokker 220 Cert. Leverbrothers 179 1787a Philips Lampen 293 294 Pref. idem 175 176 Kon. Olie 290 294 Amsterdam Rubber 292 285% Bandar Rubber 217 222 Deli Batavia Rubber 227 Serbadjadi 133 137 V. I. C. O. 180 190 Holland Amerika Lijn 135 137 Kon. Boot .180 1797a Ned. Scheepv. Unie 180 180 Rotterd. Lloyd 180 Mij. Nederland 141 148 H. V. A. 403 418 Javasehe Cult. 250 B. 255 N. I. S. U. 230 237 Verg. Cultuur 11872 117% Deli Mij. 269 270 Senembah .215 472 Bat. Olie 957s 987s 372 idem 8572 86% Amsterd. Bank 139 139% Incasso-Bank 136 Rotterd. Bank 15072 6 Pref. Leverbr. 143 14772 Twentsehe Bank 153 X 153% N. B. De Schelde 135 136% Ne.d Gist Sp. 530 528 Van Gelder's P. 170 170% Wilton Feyenoord 245 24772 Hessa Rubber 142 14172 Amsterd. Ballast 4 22772 Blaauwh. Veem 120 X 122% Na de sensEftie, welke de beurs in de achter ons liggende dagen dezer week beleefde, had de markt vandaag weer een normaal voorkomen. Voor een Zater dag mogen de omzetten nog belangryk worden genoemd. Zooals te verwachten was, kwamen de officieele noteeringen op enkele uitzon deringen na tegen hoogere prijzen tot stand dan de koerden, die waren geadvi seerd. Aand. Amsterdam Rubber, waarvoor men een advieskoers van 285 pet. noem- je niet in je kleeren zitten." „Neen. Maar 't is onverantwoordelijk." „Och, ze wilde. Misschien moet zij wel thuis wat bijdragen. Ik weet het niet, maar ze lijkt uit een vrij arm gezin te komen." „Te hopen voor het kind, dat zij dan ergens een gaatje vindt," zegt tante. „Het zal niet meevallen. Gelukkig, dat jij niet naar een betrekking hoeft uit te zien." „O maar, tante, ik ga onmiddellijk aan het werk. Ik behoef geen cent te verdie nen. Vanavond moe,t oom mijnheer Ver biezen nog opbellen. Die kan wel een volontaire gebruiken. Ik heb niet gewerkt om te gaan luieren. Nu heb ik mijn doel bereikt. Maar dan ook vóór de klas. Ik verlang er hard naar, heusch." „Dat weet ik, kindje. Tenslotte is /lat ook je bedoeling geweest. Maar., je kunt toch wel even vacantie nemen? Me dunkt, dat je hard genoeg hebt gewerkt!" „Ik hard gewerkt? Dat kunt u niét meenen, tantetje." (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3