Kerk en School Telegrammen Marktberichten Burgerlijke Stand Radioprogramma Zij, die kwamen en gingen. KOERSEN 8937i6 v.-1, c. 0. Geref; Kerken. Beroepen: te Elim (Dr.), cand. R. A. Hoogkamp, hulpprsd. aldaar. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Oosterbeek, S. v. d. Molen te Rotterdam en J. A. Riekel te Delft. Geref. Gemeenten. Tweetal: te Lisse, A. Verhage te Middelburg en W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Na bevestigd te zijn door zijn ambts voorganger, den em. pred. Ds D. Hoek, deed Ds A. J. Boss, gekomen van Nij megen, zijn intrede bij de Geref. Kerk te Enkhuizen, met een preek over Rom. 1 11 en 12. Ds J. Hovius nam afscheid van de Chr. Geref. Kerk te Nieuwe Pekela, we gens vertrek naar Zwolle. Tekst was; Lucas 12 32. Ds A. Oskamp, gekomen van Leeu warden, werd door zijn pluaatselijken collega, Ds J. J. Franck, bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Velp. Ds Oskamp bediende bij zijn intre de het Woord naar aanleiding van Jere- mia 1 21 Ds E. A. A. Snijdelaar nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-Scheemda en wordt Zondag a.s. door Ds A. Bongenaar van Termunten te Roordahuizen bevestigd. Zondag a.s. wordt cand. A. Sybran- dy door zijn ambtsvoorganger, Ds H. de Jong van Rotterdam-Charlois bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Hoek van Holland. Ds H. Visser, die naar Sassenheim vertrekt, nam afscheid van de Chr. Ge-9 ref. Kerk te Dordrecht, waarbij hij tot tekst had gekozen 2 Cor. 13 13. Ds G. Boersma. Het prov. kerkbestuur van Gelderland heeft aan Ds G. Boersma, Ned. Herv. pred. te Silvolde emeritaat verleend. Ds Boersma werd in 1859 geboren en heeft ruim 51 dienstjaren. Vanaf 6 Juli 1890 diende hij achtereenvolgens de gemeen ten te Heemse, Haskerdjjk, Holland- scheveld,iGoes en sedert 5 Dec. 1909 zijn tegenwoordige gemeente. Beroepbaar verklaard. De classis Heerenveen der Geref. Ker ken heeft na praeparatoir examen be roepbaar verklaard de heer J. Keizer, Dracht 20, Heerenveen, cand. aan de Theol. Hoogeschool te Kampen. Korte berichten. Zondag is te Elim (Dr.) dé Geref; Kerk geïnstitueerd. Deze gemeente telt ca. 270 leden en heeft bereids den aldaar werkzaam zijnden hulppred., cand. R. A. Hoogkamp, tot haar predikant beroepen. De kerkeraad der Geref. Kerk van 's-Hertogenboseh zal, met steun van de- putaten voor den evangelisatie-arbeid in Brabant en Limburg en van het comité Overvloed van werk en werkkrachten, zoodra het werkkamp te Mill geopend zal zijn, overgaan tót de aanstelling van een tweeden hulpprediker. De kerkeraad der Geref. Kerk van Leiderdorp heeft een gemeentevergade ring belegd teneinde' het oordeel der le ien doen instellen. De proc. generaal kon met dit laatste accoord gaan, waarn'a het hof besloot de beslissing op deze zaak te schorsen en de stukken opnieuw in handen te stellen van den proc.-generaal. VREDEGERECHTSHOF. Peter Ton als symbool van trouw en opofferingsgezindheid der N.S.B. Winterhulp een der hoogste gemeenschapswaarden. Strenge straffen tegen hen, die deze niet eerbiedigen. A.N.P. In zijn Donderdag gehouden zit ting heeft 't vredegerechtshof in hooger beroep een aantal uitspraken gegeven, waaronder eenige van principieele be teekenis. Wegens beleediging van een volksgroep werd veroordeeld. P. J. v. d. Z. te Den "Haag tot een week gevangenisstraf. Ver dachte had in hét openbaar geroepen: „AUe hou-zeeërs -zijn landverraders".' en was deswege door de Haagsche recht bank veroordeeld tot een boete van f15. Bevestigd werd.een vonnis van den poli tierechter te Dordrecht, waarbij M. L. de J. te Dordrecht wegens mishandeling en beleediging tot 25 gulden boete werd ver oordeeld. Wegens beleediging werd ver oordeeld A. B. te Den Haag tot 300 gul den boete, die door de rechtbank aldaar was vrijgesproken. Voorts werd D. S. te Goes veroordeeld wegens beleediging en beleediging van een volksgroep tot 2 weken gevangenisstraf. Verdachte was door de rechtbank .te Middelburg vrijgesproken. Winterhulp. Tot 2 maanden gevangenisstraf ver oordeelde het hof K. de V. M. en A. B. te Den Haag wegens vernieling van aan plakbiljetten van Winterhulp Nederland. De' rechtbank te Den Haag had elk der verdachten tot 15 gulden boete veroor deeld, terwijl de advocaat-generaal, Mr. van Asch van Wijck, in beroep een boete van 40 gulden had geëisCht. Het hof over woog met betrekking tot deze zaak het volgende. „Met de instelling van de Win terhulp-Nederland wordt beoogd bij onze volksgenooten het besef van onderlinge verbondenheid te verlevendigen als den te vernemen over de e.v. aanstelling van een hulpprediker. Er gingen stem men op in de richting van de vestiging van een tweede predikantsplaats, maar dit doel acht de kerkeraad thans nog niet te verwezenlijken. De kerkeraad wil door verhooging van de financieele be dragen komen tot een basis voor de be noeming van een hulpprediker. Kerkelijke verkiezingen. Tot ouderling der Geref. Kerk te.Me- liskerke is gekozen de heer H. Maas en tot diaken dhr D. Koppoolse. Na herstemming zijn tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te R e n e s s e gekozen de heeren D. de Ronde en C. Nederhand. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te N i e u w e n S t. Joosland werden herkozen de hee ren J. L. Hage, P. de Kraker, en C. P. Reijnhoudt. Er moet een herstemming plaats hebben tusschen de heeren C. W. Keim, Iz. Joosse, R. Roosse Rz. en Jac. Westveer, ter voorziening ip de vacatu res ontstaan door het overlijden van Cr. van Leerdam en J. Dellebeke. BENOEMING HOOFD VAN OPEN- "BARE LAGERE SCHOLEN. Ingevolge artikel 36 der L.O.-wet ge schiedt de benoeming van den onderwij- zef, aan het hoofd eener openbare school geplaatst, uit een voordracht van zoo mogelijk ten minste drie bevoegden, op gemaakt door B. en W. in overeenstem ming met den inspecteur, terwijl, indien B. en W. en de inspecteur niet tot over eenstemming kunnengeraken, aan de benoeming een vergelijkend onderzoek voorafgaat. Het staat vast, dat in de huidige om standigheden de gevallen, waarin tus schen de gemeente en het schooltoezicht verschil van zienswijze ontstaat over den in een vacature van schoolhoofd te be noemen persoon, zich veelvuldiger zul len voordoen dan vroeger, en dat de ont stane moeilijkheden niet zelden niet uit sluitend van onderwijstechnischen aard zullen zijn, maar in het bijzonder ook een politiek karakter zullen hebben. Het feit, dat in dergelijke 'conflicten de procedure van een vergelijkend exa men, geen oplossing biedt, heeft den sec retaris-generaal van Opvoeding doen be sluiten tot wijziging van het derde, vier- -de en vijfde lid van art. 36 der Lager Onderwijswet, waardoor deze oplossing beter verzekerd is. Bepaald is, dat, in dien B. en W. en de inspecteur niet tot overeenstemming kunnen geraken, de secretaris-generaal beslist, welke candi- daten op de voordracht, bestaande uit zoo mogelijk drie bevoegden, worden ge plaatst. Deze wetswijziging is heden in wer king getreden. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de Chr. school te Alkmaar, J. Koch, aldaar; aan de Chr. school te Losdorp (Gr.), mej. B. Vos te Hattem (kw. m. a. vak- ond.) aan de Chr. school te Noordeloos, P. van Veen te Brandwijk. Examens. R. K. Econ. Hoogeschool te Tilburg: cand. ex. oeconomie L. C. v. d. B o o m te B e ,r gen op Zoom. Geslaagd voor het examen Scheeps- werktuigkundige, diploma B, Ie' ged., P. v. d. Ende te Vlissingen. grondslag van de nieuwe gemeenschap, welke voor het voortbestaan van het Ne- derlandsche volk volstrekt onmisbaar is. Als- zoodanig is deze winterhulp een na tionale gemeensChapswaarde van zeer hooge beteekenis, waarvoor het begrip met alle daartoe geschikte middelen moet worden verbreid. Tot deze midde len behoort o.a. het gebruik van open bare aankondigingen, waarin onze volks genooten worden aangemoedigd het ge- meenschapswerk, in dienst waarvan Winterhulp staat, naar vermogen te steu nen. Hij, die zich aan deze aankondigin gen vergrijpt met de kennelijke bedoe ling haar uiterlijk te verhinderen of te belemmeren, plaatst zich metterdaad te genover en buiten de volksgemeenschap en geeft van een zoo vijandige gezind heid te haren opzichte blijk, dat hij als een ernstig gevaar voor deze gemeen schap moet worden beschouwd. Nog straf waardiger wordt deze daad, indien, gelijk verdachten deden, van de nachtelijke duisternis gebruik wordt gemaakt om dergelijk bedrijf te volvoeren. •In tegenstelling Jot de rechtbank, die in het afscheuren door verdachten van op winterhulp betrekking hebbende aankondigingen slechts een onbeteekend geval van zaak-beschadiging heeft ge zien, waarvoor een geldboetfe van 15 gul den voldoende werd geacht, ié het vrede gerechtshof van oordeel, dat deze aan kondigingen als zaken van de hoogste, immers gemeenschapswaarde moeten, worden aangemerkt. Het hof stelt der halve vast, dat het hier een misdrijf be treft, dat onder de gegeven omstandighe-, den, waarin alles gedaan moet worden, ter bevordering van het ontwakend nieuwe gemeenschapsbesef, aan de verdachten zeer zwaar moet worden aangerekend. Het hof wijst er op, dat*. de opgelegde straf van twee maanden gevangenisstraf alleen daarom niet hooger is, omdat het hof wil trachten met een eerste waar schuwing te volstaan." Peter Ton. Eveneens tot 2 maanden gevangenis straf veroordeelde het hof E. M. F. B. te Den Haag wegens beleediging van een volksgroep. Verdachte was door de recht bank te Den Haag vrijgesproken, terwijl ook de advocaat-generaal, Mr van Asch van Wijck in hooger beroep vrijspraak had geëischt, omdat hij van oordeel was, dat verdachte niet in het openbaar ge handeld had. Het hof nam aan, dat de beleedigende woorden in het openbaar geuit waren, omdat zij op den openbaren weg waren gesproken en aldaar door derden waren gehoord en overwoog met betrekking tot den ernst van het feit het volgende: „Het is van algemeene be kendheid, dat de nagedachtenis van den persoon van haar vermoorden weerman Peter Ton voor de nationaalsocialistische beweging in Nederland van uitzonder lijke beteekenis is. Aan Peter Ton is niet alleen verbonden, de herinnering aan een overledene, betreurd door nabestaanden en vrienden, maar zijn nagedachtenis is vooral geworden tot symbool van trouw en opofferingsgezindheid ter wille van de nieuwe gemeenschap, die groeiende is en in welker dienst* zich de nationaal socialistische beweging in Nederland heeft gesteld. De persoon van dezen over ledene treedt op den achtergrond voor de in zijn naam voortlevende idee van' volledige overgave aan de levensroeping van allen, die tot de nationaal-socialis- tische beweging in Nedérland behooren. Daarom is de krenking van de nage dachtenis van Peter Ton op de wijze als verdachte heeft gedaan, het kwetsen van de nationaal-socialistische beweging in hahr diepste gevoelens, een beleediging van haar hóógste waarden. Tegen zulk een aantasting van de eer eener beweging, die ten nauwste ver bonden is aan de levensbelangen van het Nederlandsche volk, behoort uiter aard op de scherpste wijze te worden opgetreden, opdat in de bewaring van de ongereptheid van haar symbool tevens de eer der beweging wordt beschermd. Het vredegerechtshof 'vindt aanleiding om, waar het de eerste maal is, dat een zoo ernstig strafbaar feit als het onder havige aan zijn oordeel wordt onder- ■worpen, niet aanstonds de hoogste straf, welke verdachte overigens op zichzelf zou hebben verdiend uit te spreken. Het meent derhalve in die gegeven omstan digheden te kunnen volstaan met de op legging van een gevangenisstraf van 2 maanden." Vernieling. Tenslotte werden J. R. en J. I. te Koudekerke veroordeeld tot 3 we ken gevangenisstraf wegens vernieling van een ruit. Het hof overwoog ten aan zien hiervan het volgende: „Verdachten hebben zich bij hun vernieling laten lei den door de uitgesproken bedoeling een persoon, behoorende tot de nationaal socialistische beweging in Nederland, in wien zij een politieken tegenstander za gen, te benadeelen. Als uiting van poli tiek-vijandige gezindheid is een dergelijk optreden, bepaaldelijk wanneer, gelijk in het onderhavige geval, de daders daarbij van het nachtelijk duister gebruik heb ben gemaakt, in hooge mate schadelijk voor de politieke rust in de volksge meenschap, omdat het grijpen naar een zoodanig middel, vooral indien de dader meent te kunnen verwachten onbekend te zullen blijven, bij een zeker soort van gelijkgezinden navolging zou kunnen vinden. Met het oog daarop is het hof van oordeel, dat tegenover handelingen als waaraan verdachten zich hebben schuldig gemaakt, met gestrengheid moet worden opgetreden. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO (D. N. B.). Heden is bekend gemaakt, dat een zware Japansche aan val met op den grond strijdende troepen, die gesteund worden door formaties van het luchtwapen en de marine gericht is tegen Loezon. TOKIO (D. N. B.). Hevige zeeslag aan dier* gang. De zender Boston meldt: De Japanners zijn nog steeds in het offen sief. De luchtaanvallen op de Philippij- nen worden zonder onderbreken voort gezet. Manilla is uiterst fel opnieuw ge bombardeerd, terwijl Japansche vloot- strijdkrachten een landingspoging onder nemen in de bocht van Manilla. Op het oogenblik zijn de Japansche en Amerikaanschs, vlooteeriheden in een ge weldigen slag gewikkeld. Deze slag wordt uitgevochten in dé nabijheid van Hawaii en kan nog dagen lang duren. Een zware Japansche luchtaanval was gericht op, Hongkong, o.a. op de dok-in stallaties en het vliegveld van Kauloen. De Britsche autoriteiten zwijgen volledig over den omvang der verliezen. TOKIO, (Domei). Zeeslag in' den Stil len! Oceaan1. De Britsche Vloot voor het Verre Oosten werd Dinsdagmorgen 11.30 uit ontdekt buiten de Oostkust van Ma- lakka. Japansche1 vliegtuigen stegen op en gingen tot actie over. Een slagschip van. 35000 ton zonk onmiddellijk door een voltreffer. De „Prince of Wales" maakte slagzij aan stuurboord tenge volge van een voltreffer. De oorlogsbo dem trachtte .te ontkomen, maar om 14.50 uur werd Jiij opnieuw door een vol treffer geraakt, waarop hij in de golven verdween. TOKIO (D. N. B.). De Japanners, heb ben volgens bpkende voorbeelden hun aanvallen ten uitvoer gelegd, zonder hun eigen leven op eenigerlei wijze te sparen, zoo schrijft de Tokio Nitsji Nitsji. De Amerikaansche vloot heeft buitenge woon zware verliezen geleden'en 70 pet. van hun vloot voor den Stillen Oceaan verloren. De successen van Japan zijn des te grooter, omdat niet één eigen schip verloren is gegaan. Dit is het ef- A - feet van jarenlange vorbereiding en een straffe opleiding. TOKIO (Domei). Het Keizerlijke hoofd kwartier heeft om 10.30 uur bekend ge maakt, dat Japansche strijdkrachten van leger en vloot in nauwe samenwerking met succes op Goeam zijn geland. 'NEW YORK (D. N. B.). Volgens een bericht van Ass. Press uit Havanna heeft het Cubaansche kabinet het Con gres uitgenoodigd Japan den oorlog te verklaren. TOKIO (Domei). De luchtbases Ni chols op de Philppijnen is gisteren on danks het zware afweervuur aangeval len door luchtstijdkrachten van de Ja pansche Marine, zoo heeft het keizerlijke hoofdkwartier vanmorgen medegedeeld. Met succes werden hangars getroffen en twee groote branden werden veroorzaakt. Voorts deelt het comuniqué mede, dat een Amerikaansch militair transport schip van 15.000 ton door eep Japansche duikboot in de baai van Manilla heden morgen tot zinken is gebracht. Tenslotte deelt het communiqué mede, dat een Engelsch gewapend koopvaardij schip buitgemaakt is door een Japansch oorlogsschip buiten Hongkong. SAIGON (Domei). Volgens hier opge vangen radioberichten heeft generaal Mac. Arthur, de opperbevelhebber der defensie te Manilla, voor de radio mede gedeeld, dat Japansche troepen er in ge slaagd zijn om in nauwe samenwerking met vloot en luchtmacht aan land te gaan op zeker punt ten Noorden van Manilla. De omroep van Singapore' heeft mede gedeeld, dat hedenochtend de felle aan vallen vari de Japansche strijdkrachten opnieuw zijn begonnen. SAIGON (Domei). De Thailandsche regeering heeft het Parlement in buiten gewone zitting bijeengeroepen voor een bespreking van den toestand in den Stil len Oceaan. LIMA (D. N. B.). De Ministerraad heeft een solidariteitsverklaring gegeven met de Ver. Staten, waarin gezegd wordt dat het begin van den oorlog op den Stillen Oceaan de clausules van de ae- coorden van Havanna, die een gemeen schappelijk verdediging van het Ameri kaansche vasteland ten doel hebben, van kracht heeft doen worden. MIDDELBURG. Veiling van 9 Dec. Veldsla 1215, Spruiten 13.6027, Witlof 2025, Schorseneeren 1117, Koolrapen 22.50, Breekpeen 2.30 7.80, Andijvie 4.80—6, Blauwkoprapen 2.40—3, Waspeen 7.80, Uien 3.90—4.90, Kroten 24.80, Sav.kool 4.605.80, Rammenas 23, Roodekool 4,205,30, Boerekool 45,80, Wittekool 2.703,40, Prei 4—7,50, alles per kg.; Peen 6.40 8, Selderie 24 per bosPeterselie 25 35 per chipKnolselderie 38 en Bloem kool 6,2011,70 per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 9 December 1941. Appels: Courpendu 19—43, Goudrei- netten 1943, Jonathan 2559, Zure Bellefleur 1637, alles per 100 kg. Zoete Appels: Campagnezoet 1625, Pomme d'Oranje 1625, Zoete Belle fleur 1421, Kroet- en Valappels 512, alles per 100 kg. Peren: Giéser Wildeman 14 43, Klei- peren, Pondsperen en St. Remij 14 27,50, Winter Rietperen 1419, Kroet- en valperen 5, alles per 100 kg. Diversen: Mispels 3032 per 100 kg. GOES. Overleden: J. J, Rottier, 79 j., weduwnaar van M. Cal jouw. Van 48 December. VLISSINGEN. Getrouwd: S. Minder- houd 26 j. en N. E. Jansens 22 j.; J. Popkema 24 j. en C. E. Notebaart 29 j. Geboren: Nico z.v. R. Wildeboer en N. Otte; Alexander Marinus z.v. A. M. de Vos en P. A. Schunselaar; Maria Catha- Tina d.v. A. S. Schinkel en C. M. Kalle; Hubregt Abraham z.v. A. Markusse en D, S. BeunLieven z.v. L. de Nooijer en M. Dingemanse. Overleden: J. Duvekot 14 d.M. S. Pieters 77 j. wede. van P. de Booij. (P. Z. C.) Van 30 Nov. tot en met 6 Dec. VROUWENPOLDER. Geboren Louw- rina, d.v. A. Versluijs en C. J. Jasperse. Over de maand November. KRABRENDIJKE. Geboren: Suzanna, dv. L. Zuidweg en M. Minnaard. Steven, zv. M. Schrijver en- J. A. Stevense.' Gehuwd: D. H. C. Krijger, 37 j. en J. L. de Leeuw, 36 j. M. Dek, 32 j. en M. J. Vogel, 27 j. A. Maat, 21 j. en A. P. Braam, 23 j. Kapel Ie. Loop der bevolking over No vember 1941: Ingekomen: A. C. Nelis v. Kruiningen, Hansweert, n. Lurpscheweg B 56A. Abrahamse, v. 's Gravenhage, n. Oostweg C 5; J. v. Willegen, v. Wouw, n. Julianastraat A 65; D. J. K. Blok, v. Amsterdam, n. Kerkplein A 257; Ca. Mange v. Dordrecht n. Schore G 138J. v. d. Vlies en gezin, v. Rotterdam, n. Schore G 88. VertrokkenA. Reijerse en echtg. v. A 248 naar Kattendijke, Wilhelminadorp W. G. J. Lokerse en gezin, v. D 182 n. Kloetinge. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat *9, Tel. 20Ö1 en 2410. Dinsdag 9 December 1941. V.K. Heden 4 Ned. 1940 I 1017a 1017» 4 Ned. 1940 II 1007a 10078 4 Ned. 1940 m. b. 1013/s 10l7ie 4 Ned. 1941 lOOVs 100-Vs 37a Ned. 19'41 96 96 3 Ned. 1937 89»/« 3-37a Ned. 1938 92 VÏ 92% 3 Ned.-Indië 1937 I 93 917a Koloniale Bank 201 203 Ned. Ind. Handelsbank 139 130 Cert. Ned. Handel Mij. 156 156 A. K. U. 1577a 1617s Van Berkel's Patent 118% 125% Cert. Calvé Delft 1237a 1297a Fokker 217 217 Cert. Leverbrothers 169 1797a Philips Lampen 280 293 Pref. idem 175 Kon. Olie 310 310 Amsterdam Rubber 300. 300 Deli-Batavia Rubber 241 Bandar Rubber Serbadjadi 140 210 Holland-Amerika jijn 145 142 Kon. Boot 202 192 Ned. Scheepv. Unie 205 198 Rotterd. Lloyd 162 155 Mij. Nederland 162 155 H. V. A. 450 440 Javasche Cultuur 270 2607a N. I. S. U. 2557a 245 Verg. Cultuur 129 125 Deli Mij. 300 Senembah 47a Bat. Olie 1017s 100% 372 idem 93% 91 Amsterd. Bank 139 139 Incasso-B^nk 13178 133% Rotterd. Bank 1507a 1507a 6 pref. Leverbr. 145% 148 Twentsche Bank 15472 154 N. B. De Schelde 132 136 Ned. Gist Sp. 525 Van Gelder's Papier 165 170 Wilton Feyenoord 236 240 Hessa Rubber 159% 150 Amsterd. Ballast 235 Blaauwh. Veem 118% 125% Vóór de opening der beurs had het beursbestuur in de gisteren genomen maatregelen inzake den handel ter beur ze eenige wijziging aangebracht. Deze komen wel hoofdzakelijk, hierop neer, dat de noteeringen in zeven tijdvakken op de reglementaire wijze slechts in die fond sen zullen plaats vinden, welke voorko men onder de rubrieken „Staatslenin gen en Industrieele Ondernemingen. Voor de overige fondsen mocht derhal ve slechts één noteering en wel om 13.40 uur tot stand komen, terwijl de beper kende bepalingen betreffende afwijkin gen van meer dan 5 pet. van den vorigen koers onverminderd van kracht blijven. Het gevolg van dit nieuwe besluit was, dat de belangstelling zich voornamelijk op de locale markt concentreerde. Na een prijshoudende opening kon hier al spoedig een stijgende tendenz worden ge constateerd. Aand. Aku, welke op 157 pet. waren geopend, hadden middenbeurs den koers van 161% pet. bereikt. Ten slotte was het fonds ca. 1 pet. in re actie. Cert. Leverbros konden bij leven- digen handel niet minder dan 10 pet. in koets monteeren. Aand. Philips konden eveneens in sterke mate van den beperk ten handel profiteeren. Terwijl het fonds reeds bij den aanvang 2 pet. hooger no teerde, was reecis spoedig de koers van 291 pet. bereikt. Hierna volgde eenige reactie, terwijl tegen het slot het fonds tot 293 pet. kon aantrekken. Aand. Van Berkel en cert. Calvé- konden z'ich even eens in een goede vraag tegen oploopen- de prijzen verheugen. Beide fondsen wa ren per saldo ca. 6 pet. in avans. De advieskoersen in de Indische waar den waren zonder uitzondering lager. De koersen waartegen de affaire 'ten slotte tot stand kwam, waren op een enkele uitzondering na beneden die van de ad vies-koersen. Van de Tabakswaarden konden cert. Deli Mij. en aand. Senem- bah Mij. het niet tot noteering brengen. De beleggingsmarkt was vast voor de Staffelleening, die van 92% pet. tot 92% pet. kon verbeteren. De nieuwe Staats- leening bleef onveranderd 96 pet., daar entegen lagen de Indische leeningen zwak in de markt. Part. Bew. Belegging Nederland f 637. Donderdag 11 Dec. 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Morgengesprekken voor den boer. 7.30 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gram. 9.15 V°or de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegel. en gram. 12.00 John Fristel en zijn orkest. 12.40 Alma nak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Gram. 15.00 Frans van Capelle en zijn musetteorkest en solist. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Godsdienstige lezing. 16.20 Gram. 16.30 Salonorkest. 17.15 BNO: Nieuws-,'econ.- en beursber. 17.30 Gram. 17.45 Vroolijk muzikaal programma. 18.30 Sociale zorg ook voor U, causerie. 18.45 Gram. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Kamermuziek (gr.pl.) 20.00 Uittreksel uit de rede van Prof. Goedewaagen. (Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3