Binnenland NEEN! Wanneer verduisteren Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken Toestand in Ned.-Indië vrij rustig. Met duideiyir resultaat heeft de ïtaü- annsch-Duitsche luchtmacht verscheiden maUn concentraties var vijandelijke ge mechaniseerde strijdmiddelen in de .streek van Bir-el-Gobi en havenwerken te Tobroek aangevallen. Bij luchtgevech ten tegen numeriek sterkere vijandelijke formaties hebben onze jagers 10 en Duitsche jagers 4 toestellen neergescho ten. Vijf van onze toestellen zijn niet te rug gekeerd. De Britsche luchtmacht heeft aanval len gedaan op eenige plaatsen in Li- bye. Te Benghazi werd de Arabie- renwijk door bommen getroffen; eenige huizen werden verwoest. Elders was de schade niet ernstig. Voor de Marmarische kust, ten Noor den van G a m b o e t, hebben Duitsche stuka's twee vijandelijke kruisers aange- gevallen; een dezer kruisers kreeg,ern stige schade". Korte berichten. Hu Ier heeft in tegenwoordigheid van den rijksminister van Buitenland- sche Zaken, von Ribbentrop, den Groot Moefti van Jeruzalem ontvangen en met hem een hartelijk en voor de toekomst der Arabische landen belangrijk onder houd gehad. (D. N. B.) De zender Schenec tady meldt uit Washington: De Sovjet ambassadeur Litwinof heeft een onder houd gehad met president Roosevelt. (Stefani.) Het Openbaar Mini sterie te Triest nam requisitoir tegen 60 terroristen. Nadat was aangetoond, dat de bende in dienst van vijandelijke lan den werkte, werd voor twaalf verdachten de doodstraf geëischt. (D. N. B. De vroegere Fransche generalissimus, Gamelin, die twee maan den in een kliniek heeft vertoefd, is „thans hersteld en naar de vesting. Por- talet teruggebracht. NA 1 JANUARI IEDER EEN PERSOONSBEWIJS. Door het hoofd der inspectie van de bevolkingsregisters werd op 22 October 1.1. aan de burgemeesters een omzend brief gezonden, die er aan herinnert, dat op 1 Januari ieder (dus ook zieken en ouden van dagen) in het bezit van een persoonsbewijs moet zijn. Verlenging van den ter mijn van uitreiking tot na 1 Januari 1942 zal niet worden toegestaan. „Met het oog hierop verzoek ik u dan ook met klem aldus het hoofd der inspectie in dien brief maatregelen te treffen, dat de uitreiking van de per soonsbewijzen in uw gemeente in elk ge val vóór 1 Januari zal zijn beëindigd", Naar aanleiding van dezen omzend-- brief vestigen wij er de aandacht op, dat zij, die reeds een uitnoodiging tot het ir. ontvangst nemen van hun persoonsbe wijs kregen toegezonden, doch aan die uitnoodiging geen gevolg hebben gege ven, goed zullen doen, zich zoo spoedig mogelijk met de gemeente-secretarie te verstaan omtrent het tijdstip, waarop hun alsnog het persoonsbewijs kan wor den uitgereikt. Wie na 1 Januari zond-er persoonsbewijs wordt aan getroffen, stelt zich aan strafvervolging bloot. DE NIEUWE RADIO-LU ISTER- VERGUNNINGEN. Bij het staatsbedrijf der P.T.T. waren op 1 October j.l. 1.164.059 radio-ontvang toestellen aangegeven. De daarvoor uit gereikte luistervergunningen moeten voor het jaar 1942 worden ingewisseld» Met het oog op het groote dantal is daar- vooi een lange termijn gesteld, n.l. van 10 Dec. 1941 tot 12 Maart 1942. Wie voor 1941 het geheele bedrag al dan niet in termijnen, heeft betaald via postrekening 400200 van het staatsbe-» drijf der P.T.T., ontvangt zijn luisterveA- gunning voor 1942 over de post thuis en kan volgend jaar weer over deze postre kening voldoen aan zijn luisterverplich tingen. Wie radiozegels heeft geplakt (ook al stortte hij gedeeltelijk op de postreke ning) moet zich tusschen 10 Dec. 1941 en 12 Maart 1942 naar een postinrich- FEUILLET ON 39) o— „Lies kan toch wel veranderd zijn? Nu zij zooveel ouder is, is zij toch wel verstandiger geworden? Zij kan toch veel beter de vrouw van een scheepsofficier zijn dan hoofdverpleegster in dat akelige ziekenhuis?" Uit deze vraag, zuiver gebaseerd op materieels overwegingen, maakte Gretha op, dat hij de reden van zuster Vermaas niet alleen niet billijken kon, maar ook in de verste verte niet kon begrijpen. „Daar gaat het niet om, Herman. Laat dat er gerust buiten. Er is niets ver anderd bij vroeger. Daarom geloof ik oom niet, hoe jammer ik het voor jou vind, dat er hoop voor je bestaat," „Vind je het jammer?" vroeg hij haas tig. „Sta je dan niet aan hóór kant? „Ik vind het jammer, dat de omstan digheden zoo zijn, want ik zou haar graag tot zuster hebben. Maar ik begrijp levendig, dat het voor haar onmogelijk is." „Dus jij staat op hetzelfde standpunt?" ting (geen postagentschap) begeven om zijn oude vergunning met radiozegels (en eventueel de andere betalingsbewijzen) in te leveren en een nieuwe vergunning in ontvangst te nemen. Dit alles geldt niet voor aangeslotenen op een radiodis- tributiecentrale. Houders van de z.g. groene luisterver gunning, dat z|jn zij, die vrijgesteld z|jn van de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage voor een ontvangtoe stel, moeten niet in December, zooals op de groene kaart vermeld staat, maar eerst in Januari op een postinrichting een formulier gaan halen om in te vul len. Wie tot nog toe geen vrijstelling had, maar meent daarvoor in aanmer king te komen, moet beginnen te beta len, maar kan eveneens een formulier in vullen. Aan de aangeslotënen op een radiocen trale, die over 1941 of de laatste periode van het jaar 1941 zijn vrijgesteld, wordt bij de aanbieding van de eerste abonne mentskwitantie voor 1942 een aanvraag formulier voor vrijstelling ter hand ge steld. Zij moeten dus geen formulier aan een postinrichting gaan halen. RIJKSMAARSCHALK WÉNSCHT DR SEYSS-INQUART GELUK. Ook de Rijksmaarschalk Hermann Go ring heeft den rijkscommissaris, rijks minister Seyss-Inquart, ter gelegenheid van diens zilveren huwelijksfeest het volgende gelukstelegram gezonden: Hartelijke gelukwenschen ter gelegen heid van uw zijveren huwelijksfeest. Uw Rijksmaarschalk Göring. DONDERDAG 11 DEC. 1941. 's Morgens tot 9.41 u. 's Avonds van 17.25 u. Middelburg Een leerzame filmmiddag. Het was een goede gedachte van de Commissie voor huishoudelijke voorlichting en ge zinsleiding om .een viertal nieuwe films op haar terrein eens te doen vertoonen voor de deelneemsters aan de van haar uitgaande cursussen. De voorzitster, me vrouw S. M. v. Walré de Bordes-Grothe, kon een groot aantal cursisten welkom heeten. Er zijn, aldus spr., lessen gege- ven in koken en in naaien. Spr. acht het eerste het belangrijkste, vooral als men het geleerde direct thuis toepast, waar door zal blijken, dat nfen de kinderen zon der te veel kosten ook thans kan geven wat ze noodig hebben. Maar ook het naaien is van groot be lang. Het is een uitkomst als moeder van iets ouds iets nieuws kan tooveren en tevens de slijtende kleeding repareert, voordat zij geheel weg is. Spr. verzocht anderen op te wekken om op die wijze medewerksters van de commissie te worden. lederen Woensdag middag tusschen 3 en 5 uur kan men in lichtingen krijgen in de Concert- en Ge hoorzaal, waar tevens de schoenenbeurs wordt gehouden. Hierna zijn de drie films vertoond, die sloegen op de moderne bereiding van vleeschlooze gerechten, waarbij de kook- leerares mej. J. P. Roessingh toeliehtin= gen gaf. Dit deed bij de vierde film de leerares van den naaicursus, mèj. Pe- terse, omdat deze rolprent sloeg op het van oud nieuw maken. In de pauze werd een tentoonstelling gehouden van werk, dat op den cursus is gemaakt, en dat alles van gedragen kleedingstukken is vervaardigd. Ook bo den de leerlingen der school koffie met room (beide natuurlijk surrogaat) aan, met een eigen gebakken koekje. Het liet zich uitstekend smaken. Woningen op 't' Zand betrokken. In de 5 woningen aan den Koudekerkschen weg voorbjj den weg over het nieuwe woningbouwterrein, zijn de bewoners aanwezig of zijn althans meubelen bin nen gebracht. Nu volgen de acht wonin gen in dezelfde ry Goes. Gisteren hield de afd. Goes van de Ned. M|j. voor Tuinbouw en Plantkunde haar jaarvergadering, waarin penning meester en secretaris hun jaarverslagen Zij meende, dat zijn stem wat boos klonk. „Wees niet ontstemd, Herman. Ik zou het nuuook niet meer kunnen. Het mag niet, Her."' - „Och wat," zei hij korzelig, „dat is in beelding. Ik leg jou toch ook niets in den weg?" Gretha gaf geen antwoord. Herman was toch niet te overtuigen. Hij zag, dat hij té ver was gegaan. „Kom," zeide hij, ,het was niet mijn bedoeling, je te kwetsen. Dus je denkt, dat het vergeefsche moeite zou zijn, Gretha?" „Ik denk het wel, jongen. Graag zag ik het anders. Maar dan moet er eerst een verandering komen. Bij jou." „Ik kan dat niet inzien," meende hij. Weer viel er een zwijgen. En dan: „Gretha?" „Ja?" „Zou jij niet eens met Lies willen praten?" Het deed haar pijn, te bemerkeh, hoe ontzettend hij verlangde. „Wat kan ik daar nu aan doen, Her man? Als je dan werkelijk nog eens pro- beeren wilt, doe het dan zélf." „Dat zal inderdaad het beste zijn," dacht hij. Hij fleurde er werkelijk van op. Want uitbrachten. Hieruit bleek dat de kas met een flink batig saldo sloot en dat het er met de vereeniging goed voorstaat. Het ledental stijgt. Mooie vergadering en excursies werden gehouden. Een cur sus in aanleg en onderhoud van Tuinen, werd in het leven geroepen en ook aan cultuurvernieuwing besteedde de veree niging aandacht. Na de pauze sprak de heer W. J. Ro bijn, hpofd-ass. R|jkstuinbouwconsulent te Goes over het telen van vruchten in particuliere tuinen. Spr. schetste de oude toestand en zijn nadeelen, hoe deze na- deelen bij een nieuwe aanplant te onder vangen zijn, het belang van de belichting ventilatie en drainage, de juiste soorten keuze en plantafstand, de snoei en het verdere onderhoud, zooals bespuiting enz. Op het gemeentelijk sportterrein werd een voetbalwedstrijd gespeeld tus schen elftallen van de Chr. Muloschool en de Van Dusseldorpschool. Laatstge noemden wisten met 31 de overwin ning te behalen. Zuid-Beveland. Kloetinge. Gisteravond vergaderde de afdeeling Kloetinge van 't Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer J. Straub. Het voornaapiste punt der agen da was de begrootïhg van 1942, welke sluit met in ontvangst en uitgaaf op f 402, w.o. een post van f 65 voor ver sterkende middelen en een van f 75 voor aanschaffing van verplegingsartikelen. Medegedeeld werd, dat de statuten thans in druk zijn verschenen. Allen leden zal een exemplaar worden toegezonden. Zr Milhaus bracht verslag uit over den ar beid in het zomerhalfjaar. Nadat nog eenige interne zaken waren besproken, sloot de voorzitter de vergadering. Heinkenszand. Zondagmorgen was de arbeider J. B. op het erf van den land- bSuwer L. C. bezig met het verzorgen der paarden. Op een gegeven moment -gaf een paard, dat hij overeind hielp, B. een klap met zijn kop, waardoor hij zijn pols brak. Dr Griep verleende genees kundige hulp. Walcheren. Ritthem. Op 1 Jan. a.s. herdenkt de Ziekenkas haar 40-jarig bestaan. Be gonnen met 27 leden telt zij er thans ruim 70. Voor den arbeidersstand is zij tot grooten zegen. De heer C. J. Koppe- jan is vanaf de oprichting bode der ver eeniging en viert dus mede zijn 40-jarig jubileum. De strijd tegen den clandestienen handel Te Dedemsvaart is de 31-jarige losse werkman De V. aangehouden, die bleek schuldig te zijn aan clandestiene slach ting van 14 schapen en een geit. Zeven huiden eri eenig siagersgereedschap zijn in beslag genomen. De V. is bij zijn clan destiene slachtpartijen geholpen door den 35-jarigen lossen werkman M. Maandagmorgen vroeg zagen twee agenten op het'' Mariniersplein te Am sterdam een tweetal vrouwen achter een' kinderwagen loopen. De inhoud van den wagen scheen nog al zwaar te zijn en dit trok de aandacht van de beide politie mannen, die daarom eens een kijkje in den wagen namen eninplaats van een klein wicht kwam er een vat boter, gehuld in een juten zak, te voorschijn. Het vat was afkomstig van het spoor wegterrein Rietlanden, waar den laat- sten tijd talrijke diefstallen uit wagons zijn gepleegd. Nog drie andere vrouwen, alsmede een 33-jarige grondwerker zijn gearresteerd. (N.R.C.) Nadat het bekend geworden was, dat verschillende inwoners van Zwolle hun distributiebescheiden hadden verkocht, heeft de politie te Amsterdam, op ver zoek van de Zwolsche politie, aldaar aan gehouden en ter beschikking van de jus titie overgebracht naar Zwolle, de Am sterdammers S. Lopez Cardozo en M. Zeelander. Als verbindingsman fungeer de vaak de Zwollenaar J. H. Lafaille, die er echter niet voor schroomde zijn op drachtgevers in hun winst te bekorten, door het hem verstrekte voorschot voor aankoop van kaarten en bonnen te eigen bate aan te wenden. Ook deze man is ter beschikking van de justitie ingesloten. Bovendien zullen een twintigtal anderen met den strafrechter kennis maken. hij sprak daarna opgewekt over alle mogelijke dingen. Het onderwerp roerde hij niet meer aan. Gretha was er blij om. Zij kwamen er toch niet verder mee. Maar het speet haar, dat hij werkelijk weer een poging wilde aanwenden bij zuster Vermaas. Want zij was er van overtuigd, dat de teleurstelling hevig zou zijn. XXX. Met trillende vifigers opende zuster Vermaas den brief, die over de post ge komen was en die door Mieras, die ge woonlijk de post sorteerde, op haar ka mer was gelegd. Eenigen tijd had zij er doelloos mee in de-- hand gestaan. Want zij had onmid dellijk gezien, dat het een brief van Her man was. Het schrift mocht wat man nelijker geworden zijn, het was nog het zelfde als vóór jaren. Wat kon hij haar nu te schrijven hebben? Kwam nu tóch de verzoeking nog? Het was slechts een kort briefje. Hij verzocht haar te spreken. Zij moest maar bepalen, waar en wanneer. Zuster Vermaas borg den brief weg en liep gedachtenloos naar de ziekenzaal, om direct weer t» keeren naar haar ka- Üe politie te Hilversum heeft dezer dagen een groot deel van den winkel voorraad van den kruidenier F. K. en Co. verzegeld en in beslag genomen, om dat in dezen winkel de prijsvoorschrif- ten werden overtreden. Veel bleek van sluikhandel afkomstig. Tegen twee an dere kruideniers is proces-verbaal opge maakt. N Doodelijk ongeluk. Gis termiddag is de 13-jarige J. K. te Kla- zienaveen met zijn fiets gevallen en daar door onder een goederentram geraakt. De jongen werd met een versplinterd been en inwendige kneuzingen naar het Diaconessenhuis te Emmen vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn over leden. Verdronken. De 63-jarige schipper J. B. te Musselkanaal is door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Het gevonden kinder- 1 ij k j e. De Heerlensche politie is na een uitvoerig onderzoek overgegaan tot de arrestatie van het 24-jarige meisje A. K. uit Heerlen. Vast is komen te staan, dat zij de moeder is van het kind, waar van het lijkje op 13 November in den Weltervijver is gevonden. Het meisje heeft een bekentenis afgelegd. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 9 December 1941. De volgende personen werden gedag vaard: G. O., 47 jaar, arbeider te Poortvliet, wegens diefstal van een hoeveelheid hout, toebehoorende aan J.fjM. van Pul, te Stavenisse. Eisch f 50 of 1 mnd. gev.straf. Uitspr. f50 of 20 d. W. A., 52 jaar, arbeider te Poortvliet, wegens mishandeling van G. Anthonisse. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. A. A. B., 20 jaar, vischkoopman te Tliolen,wegens diefstal van een rijwiel band, toebehoorende aan J. Pot. Eisch 6 weken gev.straf. Uitspr. 1 mnd. gev.straf. R. v. d. V., 27 jaar, werkman te Bou- chaute, thans gedetineerd, wegens po ging tot zware mishandeling en wegens mishandeling van A. P. de Dobbelaere. Eisch 6 weken gev.str. Uitspr. 5 we ken gev.straf met aftrek voor-arrest tot heden. r E. J. van D.j wed. van L. Mj, 48 jaar, te Terneuzen, wegens beleedi- ging van J. L. Kooien. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. J. de S., 52 jaar, handelaar te Terneu zen, wegens diefstal van 5 kg. boter, toebehoorende aan A. Corstanje. Eisch 3 mnd. gev.straf. Uitspr. 2 mnd. gev.straf. P. J. R., 20 jaar, arbeider te Groede, wegens beleediging van F. J. Govaert. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. Ch. A. T., 33 jaar, werkman te Hoofd plaat, wegens mishandeling van P. G. J. de Meijer. Eisch f 25 of 10 d. Uitspr. f 20 of 10 d. J. A. N., 21 jaar, leurder te Breskens, wegens mishandeling van J. U. Schot horst. Eisch f 15 of 10 d. Uitspr. f 10 of 5 d. J. H., 26 jaar, groentenkoopman te Wolphaartsdijk, wegens mishandeling van I. Westveer. Eisch f 25 of 15 d. Uitspr. f 20 of 10 d. C. H., 39 jaar, slager te Kattendijke, wegens beleediging van G. Hunders- marck. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. M. P. C. v. N., 25 jaar, landbouwers knecht te Oudelande, wegens mishande ling van J. Gelok. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. J. C. de K., wed. van J. v. S., 32 jaar, te Yerseke, wegens mishandeling van Mej. S. Harthoorn. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. J. H., 43 jaar, carrosseriebouwer te Goes, wegens mishandeling van: F. v. d. Vliet. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: A. M. te O. en W. Souburg f2 of 1 d. h.; A. d. K. te mer en het epistel weer ter hand te nemen. X „Wat moet ik nu doen?" vroeg zij zich af. „Is het niet het verstandigst, hem te antwoorden, dat een onderhoud geen zin zal hebben?" Wat kon -hij haar anders te zeggen hebbén, dan,'dat hij haar nog steeds tot vrouw begeerde? Als bij intuïtie had zij het gemerkt, toen zij elkaar plotseling ontmoetten. Maar dan was het toch veel beter, zulk een onderhoud niet te heb ben? Waarom zou zij hem dat niet schrij ven? Was het onbeleefd? Zou Gretha het haar kwalijk nemen? Dan was er weer de overweging: wil hij mij misschien voor iets anders spre ken? Het was al zeer onwaarschijnlijk, maar het zou toch kunnen? Misschien iets in verband met Gretha? Zij verwierp die gedachte onmiddellijk weer. Weineen, Gretha; had er niets mee uit te staan. Hij wilde de vroegere ken nismaking hernieuwen. Anders niet. Maar dat moest niet. Zij moest resoluut „neen" zeggen. De verzoeking direct en met kracht in het aangezicht treden. Toch wankelde zij. Niet, omdat zij het antwoord niet wist. Dat stond voor haar vast. Maar tefugkeerén deed weer de overweging: wil hij mij voor die zaak spreken of is het iets anders, hoe on- BATAVIA, 9 Dec. (A.N.P.) De eerste en tweede dag van het conflict met Ja pan verliepen zonder bepaalde uitzon derlijke gebeurtenissen. Gisteren zijn alle Japansche ingezetenen van Batavia, in totaal ca. 150, inclusief vrouwen en kin deren, geïnterneerd en per specialen trein vervoerd naar een interneerings- kamp. Hierbij kwamen geen incidenten voor. Ook zijn eenige Europeanen, Chi- neezen en inheemschen, die connecties onderhielden met Japansche onderdanen, in verzekerde bewaring gesteld. Heden is de volledige mobilisatie voor de buitengewesten geëindigd. Voor Java zal de volledige mobilisatie op Donder dag a.s. voltooid zijn. Op verschillende kantoren kampt men als gevolg hiervan met een tekort aan personeel. Het departement van marine heeft vele koopvaardijschepen 'opgevorderd. Gezien de omstandigheden kan de toe stand vrij rustig genoemd worden. Na tuurlijk neemt men echter met toene mende spanning kennis van de spaar zaam binnenkomende berichten over de krijgsverrichtingen in het Pacificgebied. Biggekerke f5 of 3 d. h.; A. L H. te Kortgene 7 d. h.J. F. S. te Ovezande f 5 of 3 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver duisteren M. S. te Arnemuiden f 4 of 3 d. h.L. B. te Heinkenszand f4 en f2 of 2 en 1 d. h.J. A. te 's Heerenhoek f 5 en f 2 of 3 en 2 d. h.J. M. te Arne muiden f2 of 1 d.h.P.-d. K. te Middel burg f 5 en f 2 of 3 én 2 d. h.S. P. te O. en W. Souburg f3 of 2 d. h.; A. d. B. te Driewegen, L. O. te Wolphaarts dijk ieder f 4 of 2 d. h.A. d. J. tè Ove zande, F. H. te Nisse f 5 en f 2 of 3 en 2 d. h.M. J. P. v. O. te O. en W. Sou burg, H. W. te Vlissingen ieder f 2 of 1 d. h.; J. C. D. te Vlissingen f7.50 of 4 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver- keersbeperkingenA. J. E. te Vlissingen f 5 of 3 d. h.R. G. te Vlissingen f 2,50 of 2 d. h. Overtreding Verordening R. C. Sper gebied M. S. v. B. te Zandvliet f 7.50 of 4 d. h.J. I. S. te Zandvliet, J. C. S. te Zandvliet ieder f 7.50 of 5 d. h. Overtreding Zeeuwsche Stroomen- en Visseher ijreglementG. v. I. te Krabben- dijke, M. K. te Kruiningen, J. v. L. te Kruiningen ieder f 7.50 of 4 d. h.K. S. te Wolfaartsdijk f 5 of 2 d. h. Overtreding Vestigingswet: A. H. C. M. te Vlissingen f 15 of 7 d. h. Overtreding InentingswetK. B. te Goes f 7.50 of 4 d. h. Overtreding PlantenziektenwetM. J. v. Z. te Yerseke f 10 of 5 d. h. Overtreding Drankwet: J. Th. D. te Vlissingenf 100 of 50 d. h. StrooperijH. A. te Kapelle f 3 of 2 d. h.B. de R. te Vlissingen, J. de R. te Vlissingen ieder f 15 of 7 d. h. Overtreding Leerplichtwet: Ch. L. te Vlissingen 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. B. J. te Vlissingen, F. d. J. te Vlissingen ieder f 5 of 3 d. h. Overtreding Reglement Wegen en Voetpaden: P. J. te Serooskerke f 4 of 2 d. h. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Valschheid in geschrifte. Terzake valsohheid in geschrifte had in hooger beroep zich voor het Haagsche Hof te verantwoorden A. A. uit Aar de nburg. Verdachte was tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Ten behoeve van vervoer van tarwe, zou hij enkele malen een geleidebiljet hebben vervalscht, door de data te wij zigen. De proc. generaal vond de opge legde straf te laag en vorderde 3 mnd. gevangenisstraf. De verdediger, Mr Groenewegen uit Oostburg bestreed, dat verdachte de voedselvoorziening had benadeeld. Plei ter wees er op, dat het vervoer van de tarwe naar den molenaar geschiedde ten dienste van verdachte, die de tarwe voor eigen gebruik had en pl. legde een ver klaring over van den leider van den di3- tributiedienst te Oostburg, waarin werd medegedeeld, dat steeds een vervoerbe- wijs wordt afgegeven. Pl. concludeerde tot vrijspraak en zou eventueel nog een nader onderzoek wil- waarschijnlijk ook? Zij kon toch niet een onderhoud weigeren, indien Herman haar bijvoorbeeld over de toekomst van Gre tha wilde spreken? En dan was er weer het, toch stille verlangen: ik wildé hem nog wel eens spreken. Want zij had hem nog stqeds lief. Een avond van spanning volgde. Zij liet zich niet zien, behalve heel kort voor het werk. Als een eenzame sloot zij zich. op. In waren tweestrijd. Zij wist, wat zij hem moest antwoorden. Evenals zij het vóór jaren 'geweten had. Maar „neen" zeggen is veel moeilijker dan „ja". Het laatste gaat vanzelf; het eerste kost strijd, gaat in tegen vleesch en bloed. En daarbij kwam dan nog de onzeker heid over de vraag, of hij haar spreken wilde, om de vroeger afgebroken con nectie te herstellen. Als dat nu eens niet zoo was, hoe kon zij hem dan schrijven, dat zij bleef bij haar weigering? Tenslotte hakte zij den knoop door en zocht Gretha op. „Ik heb, een briefje van je broer gehad, Gretha," zeide zij. „Hij wil mij spreken. Kun je ook vermoeden, wat hij te zeg gen heeft? Wil hij missschien over jou en je werk praten?" (Wordt vervolgd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2