Gemengd Nieuws Rechtszaken NEEN! Land- en Tuinbouw xrx. N V Daar het wel vaststaat dat ook in 1942 een belangrijk aantal dieren door de overheid zal worden overgenomen zou het van groot belang voor de veehouders zijn, indien daarbij meer dan tot dusver, rekening zou worden gehouden met de bedrijfswaarde van deze dieren. Verwacht mag worden, dat de prijs van de consumptieaardappe- 1 e n eerlang zal worden verhoogd. De meening werd uitgesprpken, dat een ge leidelijke verhooging van den consump tie-aardappelprijs had moeten plaats vin den, overeenkomstig de bewaarloonrege- ling, welke voor de granen geldt. Beslo ten werd deze aangelegenheid met den directeur-generaal voor de voedselvoor ziening te bespreken. Als gevolg van het feit, dat de werk zaamheden crp het land dit najaar zeer laat zullen zijn geëindigd, is het voor vele boeren niet mogelijk hun tarwe zoo tijdig af te dorschen, dat zij voor den leveringsbijslag van 30 cent per 100 kg. in aanmerking komen. Bovendien wordt het dorschen in sommige gebieden zeer vertraagd door het ombouwen van de motoren. Besloten werd er bij den direc teur-generaal voor de voedselvoorziening op aan te dringen, den termijn waarover de bovengenoemde bijslag wordt ver leend, te verlengen tot 1 Jan. 1942. Buisje o 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct Verdronken. Te Klazinaveen (Dr.) werd sedert Woensdagavond de 18- jarige mej. K. R. vermist. Haar lijk is thans voor de ouderlijke woning uit het kanaal opgevischt. Te Arnhem (Dr.) is de 24-jarige J. Tanis tengevolge van de duisternis met zijn fiets in de Molenwijk gereden en ver dronken. Te Groningen is tengevolge van de duisternis de 60-jarige A. K. te water geraakt en verdronken. Te Lange Ruigeweide is de onge huwde 40-jarige mej. G. de H., tengevol ge van de duisternis in de voor haar woning gelegen Dubbele Wierecke ge- loopen en verdronken. Uit de Oranjegracht te Leiden is het lijk opgehaald van den 86-jarigen J. G., die vermoedelijk als gevolg van de duisternis te water geraakt en ver dronken is. Een goede slag gesla gen. Zes Deventenaren zijn gearresteerd die een bende vormden van rijwieldieven en helers. Zij worden verdacht van een groote reeks diefstallen, waarvan er reeds vele door deze arrestaties zijn opge helderd. Tachtig gezinnen te Bussum zonder brood. Welke groote gevaren er verbonden zyn aan het koopen van brood zonder bon is wel dui- delyk aan het licht gekomen te Bussum, waar tachtig arbeidersgezinnen de dupe zijn geworden van een bakkerspatroon en zijn broodslijter, aldus de N. R. Ct. De slijter was reeds geruimen tijd erg roy aal met het geven van brood aan zyn klanten, met het gevolg, dat een achter- stand kwam in de bonnenaflevering aan j zijn baas. De achterstand werd geleide lik grooter, zoodat de bakker steeds minder meel kreeg toegewezen. Daar de slijter echter, om niet vast te loopen, toch bonnen moest hebben, ging hij er toe over bij vele zijner klanten de bonnen een week vooruit te vragen. Doch ook dit hielp niet. Hij bleef achter, daar hij brood zon der bon bleef leveren of meer brood af gaf dan waarop de bon recht gaf. Natuurlijk moest dit mis loopen. Daar de achterstand steeds grooter werd en de toewijzingen dus kleiner, was de slijter ten einde raad en verzon hij iets anders. Hij wist met mooie praatjes bij vele klanten in het bezit te .komen van de geheele broodkaart en dit geschiedde vooral als de vrouw des huizes niet thuis was. De bonnen lagen dan niet klaar of de bonnen waren er niet meer, wanneer de broodslijter kwam, waarop deze tegen de huisgenooten zeide: geef de broodkaart maar mee, dan zal ik het wel regelen. Dat regelen is echter ver keerd uitgekomen. Van tachtig gezinnen, arbeidersgezinnen en gezinnen uit het woonwagenkamp, wist de slijter aan de broodkaarten te komen, welke hij afgaf aan zijn patroon. Het was echter te laat. Dezer dagen kwam de bakkerspatroon voor het feit te staan, dat hij geen brood en geen meel meer had. De broodslijter werd ontslagen als de schuldige. Doch hiermede was de zaak lang niet opgelost. De klanten wachtten vergeefs op hun bakker, die maar niet kwam opdagen. De een na den ander begaf zich naar den winkel om brood, doch de bakker kon dit niet leveren. Steeds meer klan ten kwamen om brood en het werd een stormloop op den winkel, welke al spoe dig veranderde in een stormloop naar het politiebureau, waar de gedupeerde gezin nen aangifte deden. V/ant, naar spoedig bleek(j waren ook de geheele broodkaar ten van de gezinnen verdwenen, althans de bakker bleek niet in staat, deze terug te geven. De politie stelde een onderzoek in en nu kwam aan het licht, dat de pa troon, bevreesd voor het politieonder zoek, dat hij reeds verwachtte, en om het onderzoek onmogelijk te maken de tachtig broodkaarten van zijn klanten in den brandenden oven had geworpen. De slijter en zijn patroon werden in arrest gesteld, doch intusschen zijn de tachtig gezinnen ernstig gedupeerd. Intusschen heeft de plaatselijke distri- butiedienst zich tot de betrokken instan ties in Den Haag gewend met de vraag of nieuwe broodkaarten mochten worden uitgereikt. Het antwoord luidde ontken nend. Zelfs zal onderzocht worden in hoe verre de gedupeerden strafbaar zijn, daar zij hun broodkaarten niet hadden mogen afgeven. Op slordigheid bij het beheeren der distributiebescheiden staat sinds kort straf. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Rechtbankzitting van Vrijdag 21 Nov. Behandeld zijn de volgende zaken: Gebouwd zonder vergunning. De politie te Middelburg was ter ken nis gebracht, dat perceel Lange Viele nr 43, aldaar bewoond door een slager, aan de achterzijde een uitbreiding van ge bouwen had ondergaan en dat voor dien bouw geen bouwvergunning was aange vraagd. Verdachte moest toegeven zonder ver gunning te hebben gebouwd. Het pand was in Juni 1940 verhuurd aan slager L. In verband met diens werkzaamheden voor de Duitsche Weermacht moest het bestaande gebouw worden uitgebreid, en een nieuw stuk worden bijgezet. De slager had zooveel haast in verband met zijn leveringen, dat verdachte, J. O., een 38-jarige timmerman uit Middelburg, geen tijd had om op een vergunning te wachten. De Kantonrechter overwoog in zijn vonnis, dat het feit, dat een en ander ten behoeve van de Duitsche Weermacht moest geschieden, verdachte niet onthief van de bepalingen der Bouwverordening de opdracht werd ook niet door de Duit sche Weermacht verstrekt doch door den slager. Verdachte werd veroordeeld tot f 25 of 10 d. h. De timmerman was hier mede niet accoord en ging in appèl. De Officier vraagt bevestiging van het vonnis Kantonrechter. Verdachte zegt nog, dat de verbou wing is begonnen in Sept. 1940 en niet in Juni 1940. Mr. Kuipers zegt in zjjn pleidooi, dat het feit pas in Maart 1941 is uitgeko men. Indien komt vast te staan, dat de verbouwing eerst in Sept. van het vori ge jaar plaats vond, dan zal het vonnis niet in stand kunnen blijven. De verbouwing vond plaats op last van een Duitsch Officier. Spr. dringt aan op vrijspraak, subs, geringe geldboete. Hij wou vuurwerk maken. Aan R. G., een 28-jarigen schoenma ker te Zaamslag, was ten laste gelegd brandstichting en mishandeling. Een tweetal marechaussee's der briga de Hulst hoorden in den avond van 11 Mei van dit jaar toen zij op surveillance waren in de kom van Stoppeldijk, gem. Vogelwaarde, roepen: „Het brandt", 't bleek, dat een wagon beladen met pak- stroo in lichte laaie stond op een zijlijn van de Z.-Vlaamsche Tramweg Mij. te Vogelwaarde. Bedoelde wagon is totaal verbrand met een inhoud van ongeveer 3500 kg pakstroo. Een landbouwer, die in de buurt van de losplaats woonde, had in het maan licht gezien, dat een persoon, ter hoogte van die wagon haastig op zijn rijwiel wegreed. Hij heeft toen, met nog een paar jongens, de brandende wagons wat weggeduwd. Een andere persoon, die met verdachte een café had bezocht, vertelde, dat hg met hem langs de wagon was ge reden, en verdachte toen was afgestapt en gezegd had: „Zal ik eens vuurwerk maken?" Hij heeft hem echter niet de lucifer onder het stroo zien steken, want hij was doorgereden, doch even later haalde verd. hem in en toen zag getuige, omkijkende, dat de wagon brandde. Verdachte had dien dag volgens zijn eigen verklaring den geheelen dag cog nac gedronken en was half dronken. Hij bekende het ten laste gelegde, maar kon geen reden opgeven waarom hij het ge daan had. Verdachte werd overgebracht naar Middelburg, waar hij eenigen tijd in voorarrest gezeten heeft. Hij beloofde een beter leven te gaan leiden, doch uit een rapport bleek, dat zijn eerste daad, na zijn ontslag uit de preventieve hech tenis is geweest, een stevigen pint te pakken, terwijl hij ook op de daarop vol gende Pinksterdagen flink was uit ge weest. Er was een klacht ingediend door zijn moeder, dat haar zoon haar herhaalde lijk mishandelde. Hij kwam soms als een wilde op zijn moeder af en vernielde dan voorwerpen in huis. Ook grendelde hij soms de deuren, zoodat zijn moeder niet in huis kon. De Officier vindt brandstichting heel ernstig. Ook een mishandeling van zijn moeder is ergerlijk en ernstig. De voor- loopige hechtenis heeft verdachte niet tot inkeer kunnen brengen. Spr. vraagt zijn veroordeeling tot 4 maanden gevan genisstraf. Mr P. C. Adriaanse laat het oordeel met gerustheid over aan de Rechtbank. Fiets gestolen. Op 4 Augustus j.l. werd door den landbouwer Janse te O. en W. Soifburg bij de politie te Vlissingen aangifte ge daan van vermissing van zijn rijwiel, het welk hij dien middag geplaatst had voor een café in de Walstraat aldaar. Er zat geen slot op. fa Avonds om 11 uur buiten komende was zijn rijwiel verdwenen. Aanvankelijk werd er geen dader gevon den. Begin October j.l. werd de landbou wer op het politiebureau te Middelburg ontboden en werd hem een rijwiel ge toond, hetgeen hij herkende als het zijne, doch er zat een ander stuur op, andere banden en lamp. In het begin van Au gustus was de politie te Middelburg ter oore gekomen, dat rijwielbanden buiten de distributie om zouden worden ver handeld. Hierbij was -ook betrokken de verdachte in deze zaak, M. de B., een 20-jarige los werkman te Middelburg. Toen bij dezen thuis een onderzoek inge steld, werd op den zolder van diens wo ning een heerenrijwiel aangetroffen, waarvan alle banden ontbraken en ook dynamo en lantaarn waren verwijderd. Verdachte gaf toe de banden te hebben verkocht. Op het rijwiel werd door de politie beslag gelegd. Verdachte ge vraagd naar de herkomst verklaarde de fiets te hebben gekocht begin Juni 1941 by den eersten vorderingsdag van paar den te Goes voor f 25 van een onbekend persoon. Eindelijk gaf hij toe de fiets begin Augustus in de Walstraat te Vlissingen te hebben weggenomen. Zijn eigen fiets W. H. N. WINTERHULP STEUNEN IS EEREPLICHT. Giro: 5553. Hulst, Ou d-V ossemeer en Serooskerke (W.) 2 gevallen. Aanleg rijwielpad TerholeHulst. Naar de Tern. Crt. meldt, heeft de burgemeester van Hontenisse van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken bericht gekregen, dat de poging om het rywiel- pad van Terhole naar Hulst doorgetrok ken te krygén, met succes is bekroond. De uitvoering zal zoo spoedig mogelyk ter hand worden genomen. MIDDELBURG. Vereeniging voor de kunst De Ver- eeniging „Voor de Kunst" organiseert deze week in de eerste zaal van het Kunstmuseum een tentoonstelling van een 50-tal schilderijen van mevrouw Hendrikcx te Vlissingen en den heer G. Bergsma te Zoutelande. Transportcolonne Het Roode Kruis. De transportcolonne van het Roode Kruis kwam Zaterdag in het bezit van een aanhangwagen, die met een rijwiel kan worden getrokken en die zoo is in gericht, dat men er de onderdeelen 'van vier brancards en gereedschappen voor het verleenen van daadwerkelijke hulp by ongelukken mede kan vervoeren. Het bleef een flink bezoek. Tot den laatsten dag toe is het bezoek aan de Tentoonstelling van boeken uit den eer sten tijd der boekdrukkunst in de Pro vinciale Bibliotheek goed geweest. On der de zoekers waren o.a. de bestuursra den, hoofd- en andere ambtenaren der Provincie. P. Pi eters f. Op ruim 84-jarigen leef tijd is alhier overleden de heer P. Pie- ters, die van 1 October 18901 Sept. 1923 leeraar is geweest aan de Ambachts school en vanaf 1 Nov. 1905 tevens van de Avondschool. De overledene was al hier geboren 15 Oct. 1857 en heeft den moeilijken tijd van de ontwikkeling van het Ambachtsonderwys medegemaakt. De oudste inwoonster overleden). Op bijna 98-jarigen leeftijd is alhier over leden mej. Butz, geboren Bongers, wo nende Lambrechtstraat 27, die de oudste inwoonster was van dat deel van Mid delburg, zoals het tot 1 Nov. j.l. bestond. Zij was 23 Januari 1844 geboren. Rijwieldief aangehouden. Bij de po litie alhier is door de Haagsche politie voorgeleid de 26-jarige schippersknecht D., die voor enkele weken in onze stad eenige fietsen moet hebben onvreemd. By de politie is wederom aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een bewoner van de Lan- gedelft wegens onvoldoende verduiste ring van zijn woning en tegen v. d. B. wegens het fietsen zonder licht. GOES. De politie heeft wegens onvoldoen de verduistering van zyn woning proces verbaal opgemaakt tegen J. W., alhier. M. A. L. te Heinkenszand deed bij de politie aangifte van vermoedelijke diefstal van een lederen portemonnaie, fietsslotsleuteltje, zaklantaarn met lamp je en een sjaal, welke moeten zyn ont vreemd uit een fietstasch van een rjjwiel staande voor een winkel te Goes. Wegens het zich op straat bevinden tusschen 24 en 4 uur zyn geverbaliseerd J. H. K. en J. W. J. K.-H. te Goes. Het Jubileum van „Volharding". Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan heeft de Goesche gymnastiekver. „Vol harding" Zaterdagavond in het „Schut tershof" een druk bezochte receptie ge houden. Talrijk waren de bloemstukken, die het bestuur der jubileerende vereeni ging ontving, terwyl vele schriftelyke en telegrafische gelukwenschen binnenkwa men. Tydens de receptie hebben verschei dene personen het woord gevoerd, o.a. de heeren Ballegooyen de Jong namens het gemeentebestuur, Metier en Van Tiel, namens „Sportbelangen", Landman na mens de Chr. gymnastiekver. „O. K. K.", Duijvenwaardt namens „Hosanna", Bom mel van Vloten namens „Euphonia", en voorts vertegenwoordigers van zuster en andere sportvereenigingen. De heer De Graaf, voorzitter van het K. N. G. V. heeft in een hartelijke toe- FEUILLETON 25.) o— 4 Alvorens, zooals haar gewoonte was, haar afdeeling nog eens te inspecteeren, vóór de nacht inviel, moest zuster Ver maas in de eenzaamheid van haar ka mer haar gedachten ordenen. Hoe wonderlijk waren de leidingen Gods! Jaren geleden had zij,'om Zyns Naam3 wil, Herman losgelaten, na ge poogd te hebben, hem vqg zyn dwaling te overtuigen, zonder resultaat. En nu komt daar zyn zusje, geheel en al onkun dig gelaten van wat tot 's menschen vre de dient, en die doet honderd en één vra gen, alle even verward. Die wordt onrus tig bij het sterfbed van een, tot wien God sprak. Endie komt tot haar! Het stond voor haar vast, wélke taak taak was. „Gy zult Mijn getuigen zyn", spraak aan „Volharding" de zilveren me daille uitgereikt, alsmede aan den leider, den heer Kooy, het ridderspeldje en aan den secretaris, den heer Westrate, de me daille van verdienste. De heer Zandee heeft de heeren Bartel- se en Kooy, resp. eere-voorzitter en lei der der vereeniging, op waardeerende wyze toegesproken en hun dank gebracht voor al hun arbeid, waarby spr. aan mevr. Kooy een bloemenhulde aanbood. Na afloop bleef men nog geruimen tyd in intiemen kring byeen. ZUID-BEVELAND. Yerseke. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw heeft ook de drie gespaarde huisjes aan de Noordzyde van de Dreef thans onteigend. Zij zijn nu in handen van de gemeente overgegaan, die daardoor de beschik king heeft gekregen over het geheele kerkterrein. Yerseke. Een inwoner der gemeente, van wien verleden week een rijwiel is ontvreemd, heeft een belooning van f 50 uitgeloofd voor dengene, die hem inlich tingen over den dief kan vérstrekken. De mosselhandel op Holland zal in het vervolg worden beperkt met 25 pet. Naar Amsterdam, Den Haag en Rotter dam zullen alleen wagonladingen worden verzonden. Oudelande. Vrijdag werd het stoffelijk overschot van wijlen dhr J. Bottenberg, oud-hoofd der Chr. School, ter aarde besteld. Leden van het schoolbestuur droegen de lijkkist grafwaarts. Onder de belangstellenden merkten wij o.a. op den burgemeester en Ds Matzer van Blois. Bij de geopende grdeve sprak de voorzitter van het schoolbestuur, dhr A. W. Bu- teijn, woorden van waardeering voor de toewijding bij het onderwijs geven steeds betoond. Ook hier belijden wijDe Heere heeft gegeven, de Heere heeft genomen, de Naam des Heeren zij geloofd. Dhr P. J. de Jong, hoofd der school, herdacht den overledene als bestuurslid der mannenvereen. en als vriend. De eeni ge broeder van den overledene sprak de hoop uit op een zalig weerzien. Op zijn verzoek werd gezongen Ps. 89 7. Ds W. J. de Ruiter sprak over het leven en wer ken van den ontslapene en eindigde met de 12 Artjkelen, waarna hij het Onze Vader bact Een krans van oudleerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen dekte de lijkkist. Kruiningert. Vrijdag werd in het bad huis na 'n tijdsverloop van plm. 5 maan den het 5000ste bad genomen door Mej. N. Stroosnijder. Met een korte toespraak overhandigde de burgemeester, B. C. de Mul haar een geschenk en hij deelde ver der mede, dat, zoodra dit mogelijk is, ook te Hansweert tot oprichting van een bad huis zal worden overgegaan. Tevens be staat de mogelijkheid, dat in de toekomst de schoolkinderen gratis van het bad huis gebruik kunnen maken. Hansiweert. De heer P. Hoogerheide, sluisknecht te Vlissingen, wordt met in gang van 1 Dec. a.s. in gelijke betrek king overgeplaatst naar Hansweert. Kapelle. Vrijdag- en Zaterdagavond werd in 't lokaal Obadja alhier door de Mond- accordeonclub alhier een goed geslaagde uitvoering gegeven. Beide malen was het lokaal overbezet. In de pauze werd een tooneelstuk opgevoerd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De oude bakovens. De oude bakovens, die men nog veelal in de ouderwetsche huizen aantreft en die jarenlang reeds buiten gebruik zijn, worden weder in eere hersteld om brood van eigen geraapte tarwe te bakken. Zij bewyzen dan ook menige huisvrouw goe de diensten. Het Landbouw-Comité. De eerste afdeeling van het Ned. Land- bouw-Comité heeft in haar jongste ver gadering o.m. het volgende behandeld. Besloten werd opnieuw te bevoegder plaatse de aandacht te vestigen op de ongewenschte gevolgen, welke het in nemen van de j achtgeweren na de sluiting van de jacht zal hebben t.a.v. de bestrijding van schadelijk gedierte. De prijzen welke in 1941 voor het ver plicht geleverde rundvee zijn betaald, worden algemeen onvoldoende geacht. Veelal werd het geleverde gebruiksvee naar slachtwaarde uitbetaald. zeide Jezus tot Zyn discipelen. Zij moest van Hem spreken. Zij moest dat meisje den weg wijzen. Het was haar plicht. Zij moest zaaien. En als het dan God beha gen mocht, den wasdom te geven, dan zou er een heerlijke vrucht groeien aan den boom des Levens. Maar even schrok zij er van terug: wat was het leven toch moeilyk! Want als het Gretha ernst was, a 1 s het op- oprecht zoeken werd, wat nu in beginsel een belangstellend vragen was, dan zou zy het op den duur haar broer vertellen. Hij zou h a a r de schuld geven. Voor de tweede maal was zy dan in zyn leven gekomen. Hoe zou hy het opnemen Zou hy haar nu gaan haten? Als het zoo was, nu, dan moest het maar zoo zijn. Had Jezus niet gezegd: Zy hebben mij eer dan u gehaat? De weg lag open voor haar: daar was een zoekende ziel; zij had die ziel, als het God behaagde, tot Jezus te brengen, zonder zich te storen aan tijdsomstandighedende Heere zou haar kracht geven. Versterkt door deze gedachte liep zus ter Vermaas de ziekenzaal binnen, waar zij voor ieder een vriendelijk woord had. „Hoe gaat het?" vroeg zy aan een jong vrouwtje. „Best zuster. Ik voel me met het uur sterker worden. Welk een voorrecht he Hier waren twee verwante zielen. Het jonge vrouwtje was naar die inrichting gebracht, om een zeer gevaarlijke opera tie te ondergaan. Onder tranen had zij afscheid genomen van haar man en klei ne kinderen. Maar toen zij naar de ope ratiekamer werd gebracht, was zy stil berustend. „Nu dat afscheid nemen maar voorby is, is het goed, zuster", had zy tot zus ter Vermaas gezegd. „De Heere is met mij, hoe het ook gaan zal". Toen had de verpleegster begrepen, dat hier iemand was, die het a l aan Jezus overgaf; Hy zou helpen. De operatie was goed doorstaan. Com plicaties kwamen er niet. De patiënte sterkte met den dag aan. Vol van groote dankbaarheid lag zij daar. „Wat een voorrecht, hé zuster?" „Ja, een heerlijk voorrecht van onzen God". „Hij was anders zoo eenzaam achter gebleven. En de kinderen zijn nog zoo klein. Wat de Heere doet, is goed. Had Hij mij weggenomen, dan had mijn man moeten berusten. Maar zoo is het ook goed". „Ziet ge er niet tegenop, straks de lasten van het leven weer op u te ne men „Och, waarom, zuster? U weet toch wel, dat de Heere ons er altijd door helpt?" „Zeker. Maar 't leven is wel eens moei lyk en hard." „Ja, ja, 't leven is wel eens moeilijk en hard", herhaalde de zieke, peinzend. ,.'k Weet er alles van. Maar ik heb toch altijd ervaren, dat de Heere ons er door helpt. Soms weten we niet, hoe we het moeten aanpakken. Maar 't komt altijd goed, als we het maar aan den Heere overgeven. Dat weet ge toch ook wel, zuster?" „Ja", glimlachte de ander, ,,'k weet het wel. Ik wou de zekere toon van uw belyden en gelooven weer eens hooren. Dat sterkt. Ik heb het ook wel eens moeilijk. „Och ja, dat is zoo met ieder mensch. We hebben elk ons pak te dragen. Maar het is toch licht, als wij Jezus hebben." „Zeker, zeker. Dat is de eenige troost, die te geven is. Maar komaan, het wordt tijd om te slapen. We praten nog wel eens." „Zuster?" „Ja?" „Zoudt u, als ik weer thuis ben, me eens willen opzoeken? Met u kan men zoo gezellig praten over die dingen." „Ik durf niet „ja" zeggen. Vroeger heb ik het zoo vaak beloofd aan patiënten, die hersteld vertrokken en die mij het zelfde vroegen, maar er kwam niets van. Velen vragen het, maar „Dat pleit voor u", meende de patiën te, warm. „Stil, stil", weerde zuster Vermaas den lof af. „Ik ben niets beter dan de anderen. En ik moet ook wel strijden soms, om staande te blijven." „Dat moeten we allen, zuster. We zijn niet volmaakt." (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2