"AKKERTJES Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Kerk en School land- en Tuinbouw dering niet voor anderen onder te doen gunning kan worden aangevraagd, be- Binnenland Rechtszaken Rheumatische pijnen KOERSEN I Ned, Herv. Kerk, Drietal te: Kampen, A. J. Brink man te Zegveld, J. D. Kleyne te Alk maar en J. J. Poot re Ameide en Tien hoven. Beroepen te: Ermelo, H. van Dijk te Den Ham; te Zuidland J. Godthelp te Westmaas. Aangenomen naarEtten, A. A. de Bruijn te Witmarsum. Geref. Kerken. Tweetal te: Scheveningen, J. A. v. Arkel te Diever en M. Holtrop te Bever- wip. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te: Ede, M. Baan te Bus- sum. Geref. Gemeenten. Beroepen te: Boskoop, A. de Blois te Gouda. Afscheid, Bevestiging en Intrede, Ds J. M. Roelofsen neemt 23 Nov. af scheid van «de Ned. Herv. gemeente te Pingjum en Zurich (Fr.) en wordt 30 Nov. door Ds P. Inberg van Langezwaag te Terwispel bevestigd. Ds H. H. van Ameide. Ds H. H. van Ameide, Ned. Herv. pred. te Elburg, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 April 1942 eervol emeritaat aan gevraagd. Hij werd 31 Jan. 1881 gebo ren en diende vanaf 3 Febr. 1907 de ge meenten Schipluiden, Hillegom, Noord- wijk aan Zee, Hillegersberg, Ridderkerk, Putten, Dinteloord, Hoogeveen, Som- melsdijk, Ouddorp, Groot-Ammers en staat sedert 2 Febr. 1936 in zijn tegen woordige gemeente. Ds G. H. Wagenaar t Te Zeist, waar hij na zijn emeriteering in 1934, zich metterwoon had gevestigd, is in den ouderdom van 75 jaren over leden Ds G. H. Wagenaar, em. pred. van de Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam. Ds Wagenaar deed in 1890 zijn intrede te Aalsmeer en in 1895 te Leeuwarden. Vandaar vertrok hij in 1907 naar Rot terdam, waar hij 27 jaar heeft gearbeid. Prof. Dr S. Greijdanus vraagt emeritaat. Naar wij vernemen heeft Prof. Dr S. Greijdanus, hoogleeraar aan de Theol. Boogeschool te Kampen, in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd bij het Curatorium der School zijn eme- ritaatsaanvrage ingediend. Het curato rium heeft Prof. Greijdanus verzocht, totdat de Generale Synode zijn opvolger zal hebben benoemd, tenminste tot 17 December 1942, wanneer hij 25 jaar het professoraat zal hebben bekleed, zijn ar beid te willen voortzetten, waarin de hoogleeraar heeft bewilligd. Beroepi ngswerk. De kerkeraad der Geref. Kerk van Zwolle heeft besloten het beroepings- werk voor de vierde predikantsplaats ter hand te nemen. Hulppredikers. Ned.. H er v. Kerk: benoemd tot hulppred. te Baarn, J. v. d. Berg, cand. te Utrecht. Benoemd tot voorganger der Herv. Evang. „Rehoboth" te Dokkum, H. Visser, cand. te Leeuwarden. Geref. Kerken: Aangenomen de benoeming tot hulppred. te Roosen daal, J. B. v, Mechelen, cand. te Rotter dam. Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. Aangezien Mr A. de Jong te Mijnshee- renland door afwezigheid verhinderd is het secretariaat van de Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk en overtreding van het z.g.n. prijsklasse voor schrift veroordeeld. Een Haagsche sigarettenfabriek kreeg hiervoor êen boete van f 60.000 en siga renfabrieken te Valkenswaard en Kam pen boeten van f60.000 en f20.000. Twee andere sigarenfabrieken, resp. gevestigd te Amersfoort en te Veenendaal, werden met f 10.000 en f1000 beboet. a Diamanten in beslag ge nomen. De rijksambtenaren te Budel hebben een paar personen aangehouden, die van uit Hamont (België) de grens naar Budel passeerden. Bij het ingésteld onderzoek bleek, dat een hunner in het bezit was van een partij diamanten, welke een waarde hebben van ongeveer f 100.000. De diamanten werden in beslag genomen, terwijl de vervoerders in ar rest werden gesteld. KRING OOST-ZUID-BEVELAND DER Z. I» Iff. Zaterdagmiddag hield de Kring Oost- Zuid-Beveland der Z. L. M, een alge- meene ledenvergadering te Kruiningen, onder voorzitterschap van den heer P. Scheele-de Putter, welke de vergadering welkom heette, alsmede Ir J. D. Dorst, voedselcommissaris voor Zeeland en den directeur der arbeidsbemiddeling. Ver der deelde spr. mede dat door het hoofd bestuur op 6 Nov. de aansluiting tot den Landstand is besproken. Hij las de ho- tulen dier vergadering voor, alsmede het rondschrijven aan de. kringen der Z. L. M. van den voorzitter der Z.L.M. Hierna sprak Ir J. D. Dorst over „Maat regelen in hetbelang van de voedsel voorziening". Spreker behandelde eerst de geïnun deerde polders Kruiningen met Olzende van de Juridische commissie deser ver eeniging waar te nemen, heeft het hoofd bestuur in zjjn plaats ala waarn. secre taris van beide lichamen aangewezen Mr G. Vixseboxse te Almelo, tweede secr. der vereeniging. Voor aangelegenheden betreffende de fraudecommissie dezer vereeniging kun nen de kerkvoogden zich wenden tot den penningmeester der vereeniging, den heer C. v. Harderwijk te Tilburg. Beroepbaar verklaard. De classis Zaandam van de Geref. Kerken heeft na praeparatoir-examen beroepbaar verklaard, de heer K. Kra mer, Dorpsstraat 482, Wormer (N.-H.), cand. aan de Vrije Universiteit te Am sterdam; de classis Leiden, de heer J. P. v. d. Stoel Jr, Raamsgurgerweg F 1, Leiden (gem. Zoeterwoude). Het Prov. kerkbestuur van Overijs sel heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer J. A. Quast te 's Gravenhage, cand. aan de R. U. te Leiden. JEUGDMIDDAG VAN HERVORMDE JONGEREN IN HET DISTRICT GOES. Gisteren heeft het district Goes, van de F ederatie voor Her vormde Jongeren in het Ver- eenigingsgebouw der Ned. Herv. Ge meente te Kloetinge een jeugdmid- dag gehouden. Uit verschillende plaat sen op Zuid-Beveland waren talrijke jongeren naar Kloetinge gekomen om deze tweede bijeenkomst van het district by te wonen. Vóór de jeugdmiddag aanving, hebben allen de godsdienstoefening der Ned. Herv. Gemeente bezocht, waarin de pas tor-loei, Ds H. B o e r s m a, voorging. Deze bediende bij deze gelegenheid het Wóórd naar aanleiding van 2 Sam. 12: 7 („Gij zijt die man"). Slotzang was Ps. 32:1. Na afloop van dezen kerkdienst werd nog een korte wandeling gemaakt waar na men zich naar het Vereenigingsge- bouw begaf. Hier werd te half vijf de bijeenkomst voortgezet. Ds Boersma ging voor in ge bed, waarna Ds van V oorthuysen te Kattendijke sprak over: „Kerk en volk". Van de gelegenheid tot bespreking werd door enkelen gebruik gemaakt. Ds v. Steenbergen te Biezelinge decla meerde eenige liederen, waarna ds v. Voorthuysen deze zeer geslaagde samen komst met dankgebed sloot. Kerkelijke verkiezingen. In de vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Goes zijn herkozen de ouderlingen H. Hollestelle en S. K. Phaff en de diakenen L. Goe man en M. W. Knuist. Ritthem. Daar de heer M. Hoogesteger ouderling der Ned. Herv. Kerk aan de beurt van aftreding zijnde, niet meer in aanmerking wensehte te komen, werd in zijn plaats gekozen, de heer A. W. Osté, tot dusver diaken. ïn deze vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer J. W. Machielse. Tholen. Als kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente werd herkozen de heer J. van Elsacker; als notabelen de heeren J. Francke en B. van Westen. Ned. Herv. Gemeente van Amsterdam. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente van Amsterdam heeft Dr J. Koopmans tot vasten scriba van dezen raad benoemd. „Hervormd Amsterdam" meldt, dat een tot den Kerkeraad gerichte kennis geving van plannen tot stichting van een waardig grafmonument voor den grooten Nederlander Rembrandt, aanlei ding heeft gegeven tot een principieele discussie. Eenerzijds wensehte de verga- en St. Pietcrspolder als schade-commis saris. De slotuitkeering heeft lang op zich laten wachten, doch het eindbedrag 1940 zal in Januari a.s. aan allen, die credie- ten aangevraagd hebben, worden uitge keerd. Daarna komt 1941. Dit zal vlug ger gaan. Gegeven zal worden voor cre- diet over oogst 1941 de helft van crediet 1940. Het zout is nu uit den bodem, doch de structuur is nog slecht. De grond moet zoo weinig mogelijk, zoo ondiep mogelijk, en zoo droog mogelijk bewerkt worden. Ook de klavers moet men laten liggen. Het gips uit België heeft veel bezwaren meegebracht. Dit is stop gezet en nu pro- beeren we gips uit Utrecht te krijgen die beter is. Bedoeling van 't bouwplan 1942 is, geen voorschriften te geven, doch dit over te laten aan den boer. Geen produc ten zaaien die gevoelig zijn voor slechte structuur. e Wat de Ruilverkaveling betreft wordt thans geprobeerd dit uit te voeren in vrij werk. De bedoeling is aan Kruinin gen geen scheurdwang op te leggen, daar dit reeds te veel is gedupeerd, daarom moeten de anderen in Zeeland iets meer scheuren. In Zeeland is nog weinig opgegeven voor scheuren, doch er was reeds veel gescheurd en wat nog weiland is, is min der geschikt. Spreker gelooft niet dat de oppervlakte in Zeeland er vrijwillig zal komen. Zij, die nog twijfelen, doen goed bij de pl. commissie te informeeren. Kunstmest (kali) zal voor weiden be schikbaar gesteld worden. Na deze toe wijzing van stikstof zal geen toewijzing meer komen. Met fosforzuur is het-nog slechter gesteld. Kali is er voldoende. Er is meer toegewezen dan het verbruik be draagt. Er zal nog wel een vordering voor hooi en stroo komen daar het kwantum er nog niet, is. in waardeering voor Neêrlands groot sten schilder, anderzijds echter was de Raad unaniem van meening, dat een grootsch monument ter eere van een mensch principieel niet geoorloofd is in een huis, dat uitsluitend aan den dienst van God is gewijd en dat zulks mede niet past in den stijl onzer protestantsche kerken. Voorts kwam nog tot uitdruk king, de onzekerheid aangaande de vraag of Rembrandt inderdaad in de Wester- kerk is begraven. Met algemeene stem men werd besloten de Westerkerk niet voor de uitvoering der hiervoor bedoelde plannen beschikbaar te stellen. Geref. Gemeenten. In de Geref. Gemeenten in ons vader land zijn thans weer twee proponenten, die in de gelegenheid zijn de Kebken te dienen. Gezien de vele vacaturen in deze kerkengroep is dit een aanwinst van he- teekenis. Het zijn de heeren J. Rijksen te Utrecht en J. Bel te Rotterdam- Unie van Chr. Onderwijzers. De 45e jaarlijksche algemeene verga dering van de Unie van Chr. onder wijzers en Onderwijzeressen in Nederland zal, naar wij vernemen, Dinsdag 30 Dec. a.s. te Utrecht worden gehouden. In de morgenvergadering komen verschillende huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergadering zal de secr. der ver eeniging, de heer A. P. Jungcurt Jr. van 's Gravenhage, refereeren over„De on- dêrwijsfilm". Aan het jaarverslag van den secreta ris ontleenen we, dat 't ledental met 80 terugliep en op 30 Sept. j.l. totaal be droeg 1380. Te Schiedam en Maassluis- Vlaardingen werden zelfstandige af- deelingen opgericht. Het bureau der Unie gaf 612 schriftelijke adviezen uit. Het orgaan „De Chr. Onderwijzer" zag geregeld het licht. De fusiepogingen met de Vereeniging van Chr. onderwijzers zijn mislukt. Een in samenwerking met de Vereen, van Chr. Onderwijzers ge voerde actie tot hulpverleening aan de door oorlogsschade getroffen collega's te Rotterdam bracht ruim f 22.000 op. De begrooting van den penningmees ter sluit met een eindcijfer van f 11.606. Het hoofdbestuur stelt aan de algemeene vergadering voor om de contributie over 1942 wederom te doen bedragen 3/5 pet. van het netto-salaris, waarbij e.v. pen sioenpremie en kindertoelage mogen wor den afgetrokken. Goes Zaterdagmiddag hield de afd. „Zuid-Beveland en Omstreken" van de Vereen, van Chr. Onderwijzers en Onder wijzeressen haar najaarsvergadering. De bijeenkomst, die onder leiding stond van den heer Van Wijk te Wolphaartsdijk, was druk bezocht. De heer A. A. Nederhand te Goes be handelde het onderwerp: „Klasse- of Vak-verhooging?" Referent wees op het feit, dat de overgang van de kinderen naar een hoogere klas elk jaar voor den onderwijzer een probleem is. Hierna gaf de spreker een duidelijke uiteenzetting van het systeem, dat op verschillende scholen met succes toegepast wordt. Kin deren, die aan 't einde van het school jaar 'n onvoldoende hebben voor een be paald vak, worden verhoogd, doch blijven voor dat vak in de klas waarin ze zaten. De onderwijzer kan zoodoende met méér vrucht lesgeven. En de leerling die voor een vak niet verhoogd is, gaat nog maals dezelfde leerstof door, hoewel hij niet is blijven zitten. Op dit referaat volgde een drukke bespreking. Examens. Geslaagd voor 3e deel notarieel examen P. A. de Graag te 's Heer Abts- kerke. Voor graan en peulvruchten is thans een inleveringspremie van 30 cent per kilo om vóór 30 Nov. te leveren, teneinde bij vorst geen tekorten bij de fabrieken te hebben. Na 1 Dec. komt weer een verplichte aanslag voor rundvee, in totaal 135 mill, kg. vleesch, waardoor het vleeschrant- soen ongeveer zal gehandhaafd kunnen blijven. Maatregelen tegen clandestien slachten zijn genomen, daar niet geduld wordt dat producten aan de gemeenschap wor den onttrokken. De regeling voor huisslachting voldoet best. Na Januari komt een nieuwe rege ling, inkrimping is noodzakelijk voor de voedselvoorziening der varkens en ook der kippen. De resteerende varkens zul len met bedrijfsafyal gemest moeten wor den. Na deze rede volgde bespreking. Dhr L. J. de Rijke vraagt wanneer de duiker er komt voor uitwatering St. Pieterspolder, waarop dhr de Groof zegt dat alles gedaan wordt om deze spoedig te leggen. t Dhr de Groof zegt nog: wat we aan voelden komen is gebeurd. Het boek der Z. L. M. is gesloten. Het was mooi, zuiver en rein. We zijn onze voormannen dank baar en hebben respect voor hen tot in lengte van dagen. De voorzitter spreekt hartelijke woor den tot Ir Dorst. De Z.L.M.^zal bij ons in dankbare herinnering voortleven. We hebben onze plicht gedaan en zijn el kaar tot steun geweest. Ook allen, die met Ir Dorst geregeld moeten werken in deze moeilijke tijden gedenken we. Hier na sluiting. UITBREIDING TUINBOUW. Aan de teelt van tuinbouwgewassen zal een groote uitbreiding worden ge geven. Tot de gewassen, waarvoor teeltver hooren o.a. vroege aardappelen, wijn peen, witlof, bewaarkool, dubbele prin- cesseboonen, zaaiuien, enz. De tuinbouwteeltvergunning, waarop het jaartal 1940 staat gedrukt, blijft in 1942 voor dezelfde oppervlakte van kracht. Na 1 December zullen aanvragen van personen, die thans nog geen teeltver gunning hebben, in behandeling geno men worden. Vooral de personen met een klein bedrijfje van b.v. 2 ha. hebben wel eenige kans op toewijzing. Bij het aanvragen der teeltvergunning dient men zich echter te realiseeren, dat er geen enkele garantieprijs genoemd wordt. Alle risico is dus voor den teler. Scheuring grasland voor aardappelenteelt. De rijksdienst voor de werkverruiming is, wanneer 't omleggen door middel van spitten op voet van werkverruiming zou geschieden, genegen in den post arbeids loon een subsidie van 85 pet. te verlee- nen. De Ned. Heide Mij. zal dan met de uitvoering worden belast, en bij de ar- beidsbureaux zullen beschikbare arbei ders voor 'Hit werk worden aangewezen. De loonpost spitten van lichteren of zwaarderen grond zal varieeren tusschen 340 en 450 gulden, de uitvoerings- en administratiekosten der Ned. Heide Mij. worden geraamd op 70 gulden- per ha. zoodat de kosten voor den boer bij 85 pet. subsidie in den loonpost op 120 tot 140 gulden per ha. zulen komen. Hulpverleening aan kleine grondgebruikers. Voorloopig kunnen slechts die kleine boeren, die gedurende het jaar 1941 op eigen bedrijf waren tewerk gesteld, ook voor het jaar 1942 daarvoor in aanmer king komen. Over de mogelijkheid van opneming van nieuwe gevallen zal zoo noodig nader worden bericht. In verband hiermede kunnen de formulieren voor 1942 worden ingevuld aan de hand van die van 1941, terwijl alleen dan wijziging in het berekend bedrijfsinkomen behoeft te worden aangebracht, indien de opper vlakte van het bedrijf gedurende het jaar 1941 is verkleind of vergroot. Is dit laatste niet het geval, dan kan het be rekend bedrijfsinkomen van 1941 onver anderd worden overgenomen. Voor de z.g.n. c-boeren moet een aftrek voor ne venverdiensten plaats hebben gelijk aan die van 1941. Indien de oppervlakte van het bedrijf over 1941 is verkleind of ver groot, moet met deze bedrijfsverandering rekening worden gehouden. Voor het overige blijven het reglement tot tewerk stelling op eigen bedrijf voor kleine grondgebruikers van 1 October 1938 en alle daarna verschenen circulaires van kracht. Vanaf 1 December a.s. kan de uitbeta ling plaats hebben op basis van de nieu we formulieren. Het mond- en klauwzeer. Uit het volgende staatje blijkt, dat in alle provincies. Groningen uitgezonderd, mond- en klauwzeer voorkomt. De lijst is bijgewerkt tot eind October. Provincies Aantal daarvan Aantal daarvan gem. nieuw boerde- nieuw rijen Groningen Friesland 7 19 4 Drenthe 5 2 8 2 Overijssel 21 6 58 26 Gelderland 51 5 283 41 Utrecht 61 1 754 53 N.-Holland 63 609 29 Z.-Holland 139 4 1437 120 Zeeland 21 4 33 10 N.-Brabant 69 10 192 37 Limburg 12 2 43 7 Totaal 449 34 3436 329 WINTERHULP IN DELFT. Op een Zaterdagavond te Delft gehou den stamppotmaaltijd ten bate van de Winterhulp Nederiand, heeft de burge meester, de heer F. W. van Vloten, ge wezen op de sabotage van het Winter- hulpwerk, zelfs door hooge gemeente ambtenaren. De burgemeester heeft de volgende verklaring afgelegd: „Ik verklaar op dit oogenblik, dat een ieder, die in dienst is der gemeente Delft of leveringen verricht aan deze gemeen te, uitgesloten zal zijn, indien zijn naam niet voorkomt op de lijsten van Winter hulp Nederland. Deze regeling gaat a.s. Maandag in, doch de betrokkenen heb ben 14 dagen de gelegenheid hun fout te herstellen". (A. N. P.) Burgemeesters. A. J. van de Laar is op zijn verzoek met ingang van 1 December als burge meester van de gemeente Lichten voorde eervol ontslagen. Politierechter té Middelburg. Zitting van Vrijdag 14 November 1941. De volgende personen werden gedag vaard: A. D., 27 jaar, landarbeider te Nieu- werkerk, wegens mishandeling van M. v. d. Ouden. Eisch en uitspraak f20 of 10- d. h. 1. A. P., 24 jaar. 2. A. C. v. d. B., 36 jaar, beiden landarbeider te St.-Maar- tensdijk, wegens diefstal van 6 emmers mosselen. Eisch: f20 of 10 d. h. ieder. Uitspraak: f15 of 10 d. h. ieder. A. J. E., 37 jaar, bakker te Terneu- zon, wegens het feit, dat hfl aanwezig heeft gehad 1200 blikjes gecondenseer de afgeroomde melk. Eisch: f75 b. of 50 d. h. Uitspraak: f60 of 30 d. h. H. de V., 35 jaar, opzichter te Aar denburg, wegens het feit, dat hjj des avonds een rjjwiel heeft laten staan op den openbaren weg. Eisch en uitspraak: f10 of 5 d. h. A. G., 27 jaar, chauffeur te Breskens, wegens mishandeling van zijn echtge- noote. Eisch: f30'of 15 d. h. Uitspraak: f25 of 10 d. h. F. S., 33 jaar, transportarbeider te Hansweert, wegens mishandeling van F. Stevense, door hem een steek met een mes te geven. Eisch en uitspraak: f25 of 15 d. h. - P. de B., 58 jaar, kleinlandbouwer te Oudelandê, wegens beleediging van Maatje Mol. Eisch en uitspraak: flö of 10 d. h. Tholen. Ten overstaan van notaris D. v. d. Velde, werden Zaterdag j.l. voor rekening der gemeente -Tholen, publiek geveild 14 gemeentewoningen, gelegen aan de Hofstraat. Koopers werden: Koop 1, H. Giljam voor f2525; koop 2, W. de Jonge voor f2625; koop 3, Jan Bal voor f2625; koop 4, W. Schot Bz. voor f3000; koop 5, J. Vercouteren voor f3250; koop 6, W. de Jonge voor f3125; koop 7, W. Schot Bz. voor f2100; koop 8, W. Schot Bz. voor f 2225; koop 9, Gebr. de Jonge voor f2375; koop 10, A. den Ouden voor f2225; koop 11, H. Roukema voor f2325; koop 12, K. C. Deurloo voor f2275; koop 13, P. A. J. Bosselaar te Voorburg voor f2400; koop 14, P. Soetens voor f2200, alles plus 10 pet. Deze huizen zijn verhuurd door het woningbedrijf voor de prijzen van f2.50 tot f 3.25 per week, waterleiding inbe grepen. "AKKERTJES"' werken niet al leen pijnstillend maar ze ver wijderen ook de sloffen, die Uw rheumatische pijn veroorzaken. helpen direct 1 van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Zaterdag 15 November 1941. V.K. Heden 4 Nederl. 1940 I 1017a 1017a 4 Nederl. 1940 II IOOV10 100% 4 Nederl. 1940 m.b. 1018/a 1017e 4 Nederl. 1941 10071B 100% 31/2 Nederl. 1941 967a 9617n 3 Nederl. 1937 89i/10 897IB 3—31/2 Nederl. 1938 937a 937a 3 Ned.-Indië 1931 I 957a 95 Koloniale Bank 239 Ned. Ind. Handelsbank 162 .161 Cert. Ned. Handel Mij. 176% 176 A. K. U. 1547a 154% Van Berkel's Patent 1197a 1217a Cert. Calvé Delft 124 125 Fokker 216 216 Cert. Leverbros 162 163 Philips Lampen 280% 280% Pref. idem 1797a 1797a Kon. Olie 330 333 Amsterdam Rubber 3147a 317 Bandar Rubber - 264 267 Deli Batavia Rubber 269 Serbadjadi 1617a 1617* V. I. C. O. 223 227 Holl. Amerika Lijn 153 1547* Kon. Boot 211 2127a Ned. Scheepv. Unie 225 227% Rotterd. Lloyd 180 184 Mij. Nederland 180 184 H. V. <A. 496 499 Javasche Cultuur 294 2947a N. I. S. U. 274 276% Verg. Cultuur 138 137% Deli Mij. 324 3247a Senembah 2757a 2757a 4Y2 Bataafsche Olie 1017a 1017a 31,1/2 idem 937/b 93"/i« Amsterd. Bank 1317s 132 Incasso-Bank 129% 1287* Rotterd. Bankverg. 145% 145% Twentsche Bank 1507a 151 6 pref. Leverbros 141 140% Nat. Bez. De Schelde 137% 1367a Ned. Gist en Spir. 545 545 Van Gelder's Papier 156% 156% Wilton Feijenoord 233 234 Hessa Rubber 173% 1727a Amsterdam Balast 224 Blaauwh. Vriesseveem 1097a 1077a Het was Zaterdag de dag, waarop de storting op de nieuwe staatsleening moest plaats vinden. Dientengevolge werd de effectenbeurs des middags ge houden. De stemming was wederom zeer vast te noemen, wat de aandeelenmarkt be trof. Aandeelen Kon. Petroleum gaven opnieuw het duidelijkst de algemeene markttendenz weer door ruim drie pun ten hooger te openen. Nadien had een reactie plaats, dóch deze bleef binnen be scheiden grenzen. De bijzondere attentie, welke aandee len Van Berkei's Patent in den laatsten tijd genoten, viel ook heden op te mer ken met het gevolg, dat het fonds een tweetal punten boven den hoogsten koers

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3