NEEN! ate gevaar op het Europeesche front reeds is afgewend en dat thans over het lot van Europa voor de eerstvolgende duizend jaren wordt beslist. Spoedige invoering van Arbeidsboek? Wanneer verduisteren? Uit de Provincie FEUILLETON MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Kou gevai Jllijn/icKdtje* Gemengd Nieuws Voor binnenscheepvaart vergunning vereischt. Het A.N.P. heeft met den secretaris generaal van het departement van So ciale Zaken, ir. A. V e r w e y, een onder houd gehad over de arbeidsbemiddeling. In 1917 werden in totaal 109.000 werk zoekenden geplaatst, In de eerste vjjf maanden na 1 Mei 1941 bedroeg dit aan tal 189.000. Onder deze plaatsingen wa ren er 134.000 in Nederland zelf en 55.000 in het buitenland, hoofdzakelijk Duitschland en Frankrijk. Het zwaarte punt van de plaatsingen heeft dus ge legen in Nederland zelf. Allerlei verbeteringen hebben haar in trede gedaan. Zoo wordt het loketten- stelsel afgeschaft. De werkzoekende wordt nu zooveel mogelijk in een kamer te woord gestaan. Ik zie nog een langen ontwikkelings gang vóór mij, aldus de secretaris-ge neraal. Wat wij nu gedaan hebben, is maar een stap op dien weg. Een verdere stap is de organisatie van een medi- s c h e n dienst. Deze is reeds ingesteld en verricht keuringen voor plaatsingen in het buitenland en bij het te werk stel len bij werkverruimingsobjecten. Naar ik hoop aldus ging de heer Verweyvoort zal spoedig een verde re stap kunnen worden ge zet, n. 1. de invoering van het arbeidsboek. Het wordt uitgereikt aan ieder, die het werkende leven ingaat. Dan zal het reeds bevatten de gegevens, welke be kend zijn door de rapporten van school hoofd en schoolarts. Het boek zal later moeten bevatten een summier overzicht van het arbeidende leven van den houder of houdster. In verband hiermede kan opgemerkt worden, dat aan 't school artsenwezen een groote uitbrei ding zal worden gegeven. De invoering van dit arbeidsboek zal een goeden grondslag vormen voor weer een verderen stap, namelijk de voorlich ting bij beroepskeuze tot groote ontwik keling te brengen. De beroepskeuze-voorlichting is tot dusver overgelaten aan plaatselijke er- ganisaties, gemeentelijke en particuliere, alle bij elkaar nog geen 40 in het ge- heele land, in de nieuwe organisatie zal in dit opzicht ook beter kunnen worden samengewerkt met den medischen dienst en in verband met psycho-technische on derzoekingen. „Kunt u iets mededeelen omtrent den tegenwoordigen stand der werkloos heid Ons land verkeert in de moeilijkste omstandigheden, aldus luidde het ant woord. De zeevaart, die zooveel werk verschafte, ligt practisch stil. Het con tact met de overzeesche bezittingen is verbroken en zoo zijn er tal van om standigheden, welke de werkloosheid in de hand werken. Door hier de arbeids- bureaux krachtiger en meer efficiënt te organiseeren, is er reeds veel bereikt. Wij zijn thans met betrekking tot de werkloosheid op een peil gekomen, dat betrekkelijk gunstig is. De geesel be staat nog, maar niet in die mate, welke voorheen het geval was. In Duiibpchland zijn geplaatst sedert Mei 1940 (na aftrek van hen, die terug gekomen zyn) 140.000 arbeiders, van wie 60.000 grensarbeiders hier te lande zyn blijven wonen. Daarnaast zijn er om streeks 30.000 naar Frankrijk gegaan. Het is een gelukkig verschijnsel, dat nu zooveel meer personen aan het produ- ceeren worden gezet. DONDERDAG 13 NOVEMBER 1941. 's Morgens tot 8.57 uur. 's Avonds van 17.51 uur. Het berijden van wegen op Walcheren. De wnd. Commissaris der Provincie heeft met ingang van 7 November j.l. ontheffing verleend van het verbod om 17) o— De verpleegster wilde iets opmerken, maar de hoofdzuster wenkte haar, te zwijgen. „Dat gaat natuurlijk niet. U moet ons gehoorzamen. Kom, ik zal de kussens eens wegnemen en u goed leggen." „U blijft van me af", beet de patiënt haar toe. „Ik weet wel, jullie willen me als een hond laten sterven, maar het zal niet gebeuren." „Kijk", ging zuster Vermaas onver stoorbaar verder, „eerst dit kussen weg en dan „Afblijven!" riep de patiënt, haar aangrijpend. „Kom, kom, mijnheer Janson, zulk een onbeleefde handelwijze van u hebben wi' toch niet verdiend, is het wel? U zei altijd, dat wij zoo goed voor u zorgden. Meende u dat dan niet?" Vast keek zij hem met haar klare, blauwe oogen aan. Hij werd er geheel door ontwapend. Wat zijn vrouw en twee verpleegsters daareven niet hadden ge- de van een kunstbedekking voorziene wegen op Walcheren, voor zoover geen rijkswegen zijnde, te berijden met twee aan elkander gekoppelde beladen voertuigen. Mr. H. J. Dijckmeester zeventig Jaar geleden gepromoveerd. Gisteren was het 70 jaar geleden dat Mr H. J. Dijckmeester, oud-commissaris der provincie Zeeland, die thans te 's Gravenhage woonachtig is, aan de Leidsche Universiteit tot doctor in de rechtsgeleerdheid promoveerde op het proefschrift „Grondwetsverandering, be schouwingen naar aanleiding van het elf de hoofdstuk der Grondwet". Bond van Chr. Bakkerspatroons Gewest Zeeland. De algemeene vergadering van het Ge west Zeeland van den Bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland zal mor gen (Donderdag) te Middelburg worden gehouden. Molens op Schouwen. De van 1859 dateerende molen „De Korenbloem" te Burg op Schouwen wordt met afbraak bedreigd. De mole naar wil, ondanks de rantsoeneering van stroom, met een electromotor gaan wer ken. Het betreffende departement is hiervan verwittigd, evenals het Provin ciaal bestuur van Zeeland. De steenen baliemolen te Haamstede, in 1847 gesticht door K. Gast, zal met steun van de Vereeniging de Hollandsche Molen van stroomlijnwieken worden voorzien. Men hoopt ook plaatselijk hier voor belangstelling te mogen ondervin den. Onze voeding in dezen tijd. De tentoonstellingen „Onze Voeding in dezen tijd", welke in Tholen, Kortgene, Zierikzee, Schoondijke, Terneuzen en Hulst werden gehouden, hebben groote belangstelling getrokken en zijn in to taal door meer dan 5000 personen be zocht. VERBOND VAN MEISJES- VEREEN IGINGEN. Dinsdag werd te Hansweert de ring- vergadering van den ring O. Z.-Beveland van het Verbond van Meisjesvereenigin- gen gehouden, die door bijna 200 leden bezocht werd. De presidente van den ring, mevr. Plaggemars, te Hansweert, sprak een openingswoord naar aanleiding van Op. 3 20, waarna de liturgie van het ver bond werd gehouden. Mej. Verschure bracht verslag uit aangaande een zeer geslaagd Zendings-weekend van 46 October te Hemmen gehouden. Hierop sprak de pastor loci, Ds H. J. Plagge mars over Trouw. Spr. belichtte dit on derwerp door de figuur van Soloejg uit Ibsen's Peer Gynt te teekenen, 'n gestal te die in dit werk op den achtergrond blijft, maar waar 'n bijzondere invloed van uitgaat. Met groote aandacht werd dit onderwerp beluisterd. Nadat een pauze was gehouden werd een film vertoond, waarop mevr. Sickesz, van Rilland, presidente van het Verbond, de avond sloot. Denk om het afstempelen. De di recteur van het gemeentelijk distributie bedrijf maakt in een publicatie bekend, dat men iederen middag op het distribu tiekantoor zijn aardappelkaart kan la ten afstempelen voor het kunnen op doen van een wintervoorraad. Voor de bewoners van 'tZand zal daarvoor Vrijdagsmiddags in het Ver- eenigingslokaal gelegenheid zijn. De ULO-school voor meisjes. Wy zjjn in de gelegenheid een en ander mede te deelen over het gebouw voor de ULO- school voor meisjes, waarvan de gun ning een dezer dagen kan worden ver wacht. Aan de Dwarskade komt de voorgevel, die gelijkvloersch 9, op de eerste verdie ping 10 en op de tweede 6 flinke ramen zal krijgen, terwijl boven den ingang, die rechts van den voorgevel op een enkele treden hoog bordes is ontworpen, gelijk vloers en op de eerste verdieping ook een raam zal komen. De toegang voor de leerlingen is aan de achterplaats. Links van dien ingang treffen wij op de teekening aan de ka mer voor de leeraressen en die voor het hoofd der school en het lokaal voor les- kund, geschiedde nude kussens, door een der verpleegsters zoo gezet, - omdat zij geen raad met den man wis ten, werden weggenomen en geheel wil loos liet de patiënt zich in het bed vlij en door de zachte handen en arme'n vaD zuster Vermaas, die haar ijzeren wil doorzette. Met groote bewondering keek de jon- gëre verpleegster haar aan: hoe kreeg zij dat toch altijd gedaan? Rustig zette de hoofdverpleegster zich bij het bed neer. De patiënt werd weer onrustig. „Bedaard blijven, mynheer Janson, be daard blijven," waarschuwde zij. „Dat onrustige verergert uw toestand maar." „Ja, ja, u kunt gemakkelijk praten. U zit er gezond bij. 't Is me hier het zieken huis wel. Ze laten je sterven als een hond. Kunnen die dokters dan niets?" „Zeker wel, mijnheer Janson, de dok ters hebben hun best wel gedaan. Maar eens schieten menschenhanden te kort." Zijn vrouw, in haar groote smart, ver mande zich. „Dolf," smeekte zij. Haar stem verteederde hem. „Ja, Ella, wat is er?" „Kun je nu niet rustig zyn? De zus sen in natuurkunde en natuurlijke histo rie, en rechts twee der klasselokalen. Verder garderobes e.d. Deze zijn ook op de eerste verdieping aanwezig, waar drie leslokalen komen en het lokaal voor handteekenen. Op de tweede verdieping zyn een werkzolder en een bergzolder ontworpen. Op de achterplaats komen rond de speelplaats met springbak, het gymna stieklokaal, dat ook voor de Handels school ter beschikking zal staan en een rijwielbergplaats. De indruk, die wij bij het bestudeeren der teekeningen kregen, was een zeer gunstige. Het gebouw be looft een groote aanwinst voor Middel burg te worden. Nog steeds overtreders. De politie heeft wederom tegen verschillende per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen, als rijden zonder achterlicht, fietsen zonder bel en geen richting aangeven. J. W. Crucq t- Na een korte onge steldheid is op 55-jarigen leeftijd alhier overleden de heer J. W. Crucq, die van 11 Juni 1914 in dienst was, aanvankelijk bij het gas- en waterleidingbedrijf, dus thans bij de gemeentebedrijven. De overledene begon als meteropne- mer en was thans ambtenaar eerste kl., in welke functie hij bij de directie be kend stond als een medewerker, die zijn volle kracht gaf, in het belang der be drijven. Plattelandsmeisjes bijeen. Gister middag vergaderde de afd. Goes van de Z. L. M. in „De Landbouw" te Goes. Mej. M. Kloet hield een inleiding over „De verstadsing van het platteland", waarin erop werd gewezen, dat het plat teland, het platteland moet blijven. Rie Leendertse heeft eenige verzen gedecla meerd, terwijl hersengymnastiek en sa menzang het programma completeerden. Wegens het fietsen zonder licht heeft de politie bekeurd A. v. H, te Goes. Wemeldinge. Gistermorgen had de in stallatie plaats van het nieuwe hoofd der openbare lagere school de heer A. van Rijswijk. Aanwezig waren, behalve het gemeentebestuur, afgevaardigden van de ouder-.commissies, van de ver eeniging voor Volksonderwijs afd. „We meldinge", de hoofden van Chr. scholen en van de openbare bewaarschool. De Burgemeester verwelkomde het nieuwe hoofd hartelijk. Hij zegt, dat het doel van de eenvoudige, doch welge meende ontvangst is, het nieuwe hoofd te doen gevoelen, dat er een kring van menschen in Wemeldinge is, die belang stelling in en belang hebben bij het openbare onderwijs. Spr. hoopt en ver trouwt, dat het den heer van Rijswijk gegeven moge zyn dat onderwijs zoo mo gelijk op nog hooger peil te brengen. Hij zegt als burgemeester hem alle steun toe voor zoover dit in zijn vermogen ligt. Samen moeten wij het openbare la ger onderwijs in deze gemeente behar tigen en hoewel spr. voor zijn privé- leven krachtens principe de voorkeur aan het Chr. onderwijs geeft, hoopt hij niettemin het private van het ambtelijke leven te blijven onderscheiden. Hij hoopt dat de heer van Rijswijk met lust en vreugde zijn werk zal verrichten. De heer M. C. Lindenbergh zegde als voorzitter van de oudercommissie en van de vereeniging voor Volksonderwijs het nieuwe hoofd alle mogelijke steun toe. Spr. hoopt, dat de heer van Rijswijk een levendig contact met de ouders der kin deren zal onderhouden. De heer W. H. van Moort, hoofd der Chr. school, heette zijn nieuwen collega hartelijk welkom. Spr. is gaarne bereid de noodige inlichtingen te verschaffen en moeilijkheden uit den weg te helpen nemen. Als afgevaardigde van de com missie tot wering van schoolverzuim hoopt hg, dat de heer van Rijswijk als lid dier commissie de plaats van den heer de Koeijer zal innemen. Mej. Zwitselaar, onderwijzeres, riep Helpen veilig en vlug. Doos 10en 50ct ters zijn zoo goed voor je. Maak ze het nu niet lastig." „Ja, maar ik wil niet sterven, Ella." Zij gaf geen antwoord. Omdat zij geen antwoord te geven had, de arme. Hij wist dat ook wel, want hij keerde zich tot zuster Vermaas. „Ik wil niet sterven, zuster." „Daar hebben wij niets over te zeggen, mijnheer Janson," zeide zuster Vermaas op zachten toon. „U weet toch wel, dat ieder mensch sterven moet „Ja, maar ik wil dat nóg niet. Hebben de dokters my opgegeven, zuster?" Er lag een wereld van angst in die vraag. Zuster Vermaas had een moeilijk oogenblik. Ja, hij was opgegeven. Al len wisten, dat de dood komen zou en de patiënt voelde het. Hy streed er een ver- geefschen strijd tegen. Hij klampte zich daarom vast aan een enkel hoopvol woord. Mócht zy dat woord uitspreken? Hier in het ziekenhuis deed men het vaak, tegen beter weten in. Maar nooit had zij zich daartoe kunnen leenen. Het Was bekend bij de zusters, die haar daarom aanvankelijk hard vonden. Maar tenslotte waren zy er gewoon aan gewor den, al die jaren, al konden zy het eer namens haar collega en de kinderen het nieuwe hoofd eveneens een hartelijk wel kom toe. Ten slotte dankte de heer van Ryswyk voor de hartelijke woorden tot hem ge richt. Hy voelt dat de afstand tusschen hem en zyn nieuwe omgeving door deze bijeenkomst zeer is verkleind. Heinkenszand. De wnd. Commissaris der Provincie heeft benoemd tot bezol digd veldwachter dezer gemeente J. Koo- le, thans wachtmeester-titulair van het wapen der marechaussee teBreskens Hansweert. AliflSr is, na een vergade ring onder leiding van de districtssecre taresse van de federatie van Jong-Her- vormden, mej. P. Stok, een afdeeling van bovengenoemde federatie gevormd met 14 leden. DE STRIJD TEGEN DEN CLANDESTIENEN HANDEL. Bij een huiszoeking, welke de Amster- damsche politie Zaterdag j.l. verrichtte in een woning aan de Westlandgracht aldaar, kwam uit een badcel 'n hoeveel heid varkensvleesch te voorschijn, af komstig van clandestiene slachting. In een schuur werden bovendien zeven mud ■aardappelen, twee zakken tarwe en twee zakjes erwten gevonden. Dit alles bleek afkomstig te zijn van een veehouder aan den Noorder Akerweg. Ook daar werd een onderzoek ingesteld. In een vuile schuur werd eveneens een partij varkens vleesch aangetroffen, alsmede slagersge reedschap. Zoowel de veehouder als de betrokken bewoner van de Westland gracht zijn gearresteerd. In samenwerking met de gemeente politie hebben ambtenaren van den cen- tralen crisis-controledienst ten huize van een Apeldoornsche ingezetene 175 kg. rookworst in beslag genomen, bestemd voor den zwarten handel. De Arnhemsche politie heeft in de afgeloopen weken een uitgebreid onder zoek ingesteld naar den handel in distri butiebescheiden. Zij had geconstateerd, dat kort na de uitgifte van nieuwe distri butiebescheiden, eenige mannen in volks buurten verschenen en' daar de bewoon sters trachtten over te halen distributie kaarten te verkoopen, hetgeen onder aan bieding van vrij groote bedragen in ver schillende gevallen gelukte. Toen deze mannen een dezer dagen weer versche nen, werden zij aangehouden. Het bleken twee Amsterdammers te zijn. Nog eenige andere Amsterdammers waren bij dezen handel betrokken, waarvan er een als geldschieter optrad. Ook deze mannen werden gearresteerd. Tenslotte heeft de Arnhemsche politie nog een opkooper uit Leiden aangehouden, die eveneens Arn hem als operatieterrein bij het opkoopen van distributiebescheiden had uitgezocht. Tegen al deze personen, alsmede tegen een veertigtal inwoners van Arnhem, die distributiekaarten hadden verkocht, is proces-verbaal opgemaakt. De Smeroe werkt. Naar het S. P. T. uit Batavia meldt, is de Smeroe be gonnen uit niet minder dan 13 kraters een verzengende lavastroom over de om ringende landen te zenden. De tempera tuur van de lava bedraagt meer dan 5000 graden Celsius. Volgens de meening van geologen zullen er meer dan 10 jaren noodig zijn, voor deze lava geheel is af gekoeld. Twist men ernstig gevolg. Gistermorgen is een ernstige twist ont staan tusschen twee fabrieksjongens, den 14-jarigen van Z. en den 18-jarigen R. te Oss. De 14-jarige jongen maakte zich zoo driftig, dat hij zijn mes trok en zijn tegenstander een steek in de buik toe gebracht. Het slachtoffer is naar het Grootziekengasthuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. De jeugdige dader is aan gehouden. Doodelijk ongeluk. Maandag heeft op den provincialen weg te Oude wetering een doodelijk ongeluk plaats ge had. De 23-jarige K. Klein uit Rijnsater- woude, zat op 'n tractor, die een dorsch- machine voorttrok. Omdat het zou koud was wilde hij van den tractor afspringen om zich warm te loopen. Hij is daarbij gevallen en kwam met het hoofd voor een wiel van de dorschmachine terecht, lijke standpunt niet deelen. „Hebbende doktersmy opgegeven Weer klonk de vraag vol angst. De beide vrouwen keken de hoofdver pleegster aan. „De dokters geven niet veel hoop meer, mijnheer Janson," zei deze op uiterst zachten toon. „Niet veel hoop meer", herhaalde de zieke op zachten toon. „Toch nog wel een w e i n i g?" Als een klein kind, dat dreint, om zijn zin te krijgen, deed de patiënt deze vraag. „Heel weinig hoop, mijnheer Janson." Ér hing om het ledikant een beklem mende stilte. Ze wachtten op een rau- wen kreet, als gewoonte, de laatste da. gen. Maar die kwam niet. De zieke viel in een flauwte. „O, zuster", riep mevrouw Janson, „is het al Zuster Vermaas weerde haar af. „Neen, neen", zei zij haastig, „een be zwijming." Zwijgend deden de beide verpleegsters, wat er te doen was in zulk geval, handig en vlug. Maar het bewustzijn keerde het eerste kwartier niet weer, En toen wist Het Verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat betreffende de uitoefening van de binnenscheepvaart in Nederland (Binnenscheepvaartbesluit 1941). Hierin wordt het volgende be paald: Het in een vaartuig inladen of in lading nemen van goederen voor op slag, dan wel voor vervoer van de eene binnen Nederland gelegen plaats naar de andere, de opslag en het vervoer van die goederen in dat vaartuig, zoomede de lossing uit dat vaartuig, is zonder eqn daartoe strekkende vergunning ver boden. Een vergunning kan worden verleend voor: (1) wilde vaart, al dan niet ver bonden met opslag, of voor opslag; 2) beurtvaart; 3) eigen veryoer; 4) bijzon der vervoer. Met ingang van een nader te bepalen datum kan een vergunning voor wilde vaart enz., eigen vervoer en bijzonder vervoer slechts worden verleend aan een houder van een binnenvaartuig, indien hy lid is van een bij de stichting Neder- landsche Binnenvaart Centrale aange sloten vereeniging of van de vereeni ging centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart. De secretaris-generaal van het departement van Waterstaat kan dispensatie verleenen van dit voorge schreven lidmaatschap. De vergunnin gen worden door de bevrachtingscom missarissen, na het hooren van een com missie van advies, verleend. Het deelnemen aan de binnenlandsche beurtvaart is slechts geoorloofd, indien de houder van een vergunning voor beurtvaart lid is van een der bij het Ne- derlandsche binnenvaartbureau aange sloten vereenigingen. De secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat kan aan den houder van een vaartuig de verplichting doen opleggen, zijn vaartuig voor door hem aan te geven doeleinden te bezigen tegen een vergoeding, door hem vastge steld op grond van richtlijnen, in over leg met den gemachtigde voor de prijzen bepaald. Bij weigering,van den houder of de bemanning om de hun opgelegde ver plichtingen terstond na te komen, kan de secretaris-generaal de bemanning en andere zich aan boord bevindende perso nen van het schip doen verwijderen, het vaartuig doen bemannen en daarvan het bedoelde gebruik doen maken, zonder dat de houder van dat vaartuig deswege op eenige vergoeding aanspraak kan maken. Tegen beslissingen der bevrachtings commissarissen kan de belanghebbende voor zoover deze niet betrekking heb ben op een reis of op opslag, binnen twee weken bij den Raad van Beroep voor bevrachtingszaken in beroep komen. Voor zoover door den secretaris-gene raal van het departement van Water staat niet anders wordt bepaald, blijft de indeeling in districten van kracht, zooals deze laatstelijk gold. Geldige bevrachtingsboekjes, onthef fingen, goedkeuringen of verklaringen krachtens de wet van 5 Mei 1933 gel den, tot opzeggens toe, als een vergun ning. dat hem over het hoofd ging. Hij was on middellijk dood. Verdronken. Tengevolge van de duisternis is Maandagavond op de grens van de gem. Maarssen en Zuilen, de heer R. te Maarssen, met zijn fiets in het Merwedekanaal geraakt en verdron ken. Uit de Nieuwe Meer nabij de sluis te Nieuwer Amstel is opgehaald het lijk van den 30-jarigen boekbinder J. J. S., die sedert Vrijdag werd vermist. Maandagavond zijn te Gouda drie heeren tegelijk in het water van den Bleekerssingel geraakt. De 56-jarige heer Chr. de W„ aannemer te Gouda, is hier bij verdronken. Aanslag te Spalato. Het D. N. B. meldC uit Rome: Officieel wordt medegedeeld, dat Maandagmiddag te Spalato drie bommen zijn geworpen naar het muziekcorps der oude jagersdivisie. Daardoor werden 24 soldaten en 25 bur gers gewond, een der soldaten is aan zijn verwondingen bezweken. Tegelijker- zuster Vermaas het wel. Juist verscheen Gretha Vandervelde, wat bekomen. Zuster Vermaas had haar gezegd, wel een uurtje te kunnen weg blijven, maar dat wilde zij niet. Eigen lijk schaamde zij zich, dat zij het niet had kunnen volhouden en even was weggegaan. Ze moest er toch goed door, door alle omstandigheden. En per saldo, had Mieras haar- aan het verstand ge bracht, was dit eigenlijk niets. Moest je een operatie bijwonenVoor het eerst tenminste. Nu werd Mieras daar ook niet meer „anders" van. „We kunnen hiei1- voorloopig niets meer doen", zeide zuster Vermaas tot mevrouw Janson. „Deze bezwijmingen komen de laatste dagen gedurig voor en ze duren steeds langer. Gisteren een uur. Mogelijk nu nog langer. Dus als u wilt „Ik wil het liefst hier blijven, zuster", snikte de ander. „Zooals u wilt natuurlijk. Maar me dunkt, dat het beter is, als u eenigen tijd vertrekt. We kunnen er niets meer aan doen." V (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2