OZODEMT NEEN! Gemengd Nieuws Rechtszaken GOES. ZUÏD-BEVELAND. FEUILLETON WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. Zij, die kwamen en gingen. Een half dopje I. centrale te beschouwen voor het aan brengen van lading, welke centrale zorgt voor behoorlijke verdeeling van de la dingen. Volgens art, 7 van het Autobevrach- tingsbesluit is de vervoerder, die van wege de Rijksinspectie van het Verkeer opdracht tot het maken van een rit ont vangt, verplicht, deze opdracht zoo spoe dig mogelijk uit te voeren. Voor het vervoer per auto over alle afstanden, zijn rijkstarieven vastgesteld, waarvan niet mag worden afgeweken. Dit geldt ook voor verhuizingen en transporten van graan, van suikeifcieten en alie ander landbouwproducten. Er is in de toekomst mede te rekenen,, dat ook het materiaal voor het eigen vervoer belast zal worden met 't uitvoe ren van ritten voor derden. Men dient te begrijpen, dat dit een economische nood zakelijkheid is, in verband met de nij pende brandstoffenschaarschte, daar iedere wagen, die op den weg komt, ten volle moet worden benut. Ook het locale stadsverkeer valt onder de bepalingen van den Autobevrach- tingsdienst. Het vervoeren van steenen, zand, puin enz. is, voor zoover het niet een transport is ten behoeve van de Duitsche Weermacht, die geheel zelf standig de opdracht tot rijden aan een vervoerder heeft gegeven, volstrekt ver boden met benzinewagens. De transporten moeten dus worden uitgevoerd met paard en wagen of met generator-wagens. Lukt het niet hier voor geschikte wagens te verkregen, dan staat de Autobevrachtingsdienst ter be schikking. De adressen van den A.B.D. zijn als volgt: Middelburg, Bierkade 11; Goes: Ravelijn 5; Zierikzee Kraanplein D 441; Terneuzen: Grenulaan 34; Oostburg: Langestraat 23 èn Hulst: Gentschepoort C 2. Veldwachter benoemd. De wnd. Commissaris der Provincie Zeeland heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Ri 11 a n d - Bath, B. J. Wisse, thans Rijksveld wachter te Graauw en Langen- d am. WINTERHULP. De Directeur-Generaal voor Winter hulp heeft voor Zeeland een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld ter uitkee- nng over de maand November. Yerseke ontving o.a. f 1000, MIDDELBURG. Verbinding NieuwstraatSegeer- straat. Achter de woningen aan de Lan- gedelft zal een gang (St. Barbaragang komen, die loopt van de Nieuwstraat naar de Segeerstraat. Aan de zijde van de laatstgenoemde straat te beginnen is reeds een deel van dien gang aangelegd, maar slechts als verbindingsweg naar het tijdelijke kolen- pakhuis, dat in een der tuinen aldaar is gebouwd ten behoeve van den heer J. van Molenbroek, wiens pakhuis aan de voormalige Nieuwe Kerkstraat moest worden afgebroken, daar het onteigend is en er ruimte moest komen voor den bouw van woningen voor ouden van da gen. Weer een Midza-St. Nicolaasfeesf. De Midza had vorig jaar een groot sue-' ces met haar St. Nicolaasfeest. Het Be stuur is van plan ook dit jaar een derge lijk feest te organiseeren. Het uitreiken van pakketten aan de jeugd is ditmaal niet mogelijk, waarom besloten werd aan ieder kind een Midza- waardebon te overhandigen. Daartoe zal Sinterklaas dan plaats ne men in de Muziektent op de Groote Markt. Bij de waarde-bon wordt nog een vrijkaart verstrekt voor een der kinder voorstellingen welke op 6 en 13 Decem ber in het Schuttershof worden gegeven. De komst van Sinterklaas is bepaald op Zaterdag 22 November a.s. Met mu ziek wordt hij van het station gehaald. Wegens luidruchtig zingen op straat heeft de politie gisteravönd laat bekeurd de „dames" J. N., M. G., D. N., A. J. R., J. W. G., C. G. en de „heer" D. W., allen wonende te Goes. Yerseke. De winkelsluiting. De door den burgemeester vastgestelde winkelsluitingsverordening is thans goedgekeurd en afgekondigd. Zij treedt a.s. Maandag in werking, voor alle win kels is het sluitingsuur officieel vastge steld op 7 uur, des Zaterdags op. 8 uur. 14) -o- Als bij ingeving gevoelde ik: zij is het zusje, dat in dien tijd zoo een jaar of twee was. Je weet, zij was een nakomer tje. Mijn vermoeden bleek volkomen juist. Zij noemde zich Gretha Vander- velde. Ik was in het eerst zoo verward, dat ik erg gereserveerd deed en lang niet zoo vriendelijk was, als dat wel behoorde. Onmiddellijk dacht ik terug aan dien tijd, waarvan ik je in vertrouwelijke oogenblikken wel verteld heb. Gelukkig duurde mijn verwarring niet lang, dat wil zeggen: zoolang zij in mijn nabijheid was. Want toen ik haar haar kamer gewezen had en wij wat gepraat hadden zij woonden niet meer in Den Hoek, maar al sinds jaren in Vlissingen keerde ik terug naar mijn kamer, hee- lemaal in de war. En dat kim je je levendig indenken, Wemeldinge. Ter verkrijging van een nieuw kleedingstuk hebben zich hier 6 personen aangemeld, waarvoor 12 klee- dingstukken of dekens zijn ingeleverd. Gevonden een portemonnaie met in houd. Inlichtingen verstrekt de gem.- veldwachter. Oostkapelle. Woensdagavond hield de Coöp. Kolenvereen. „Onderling Belang" W.A. haar jaarvergadering. Voorzitter dhr W. Back. Blijkens het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Geldof, telt de vereen, thans 121 leden. Aange kocht werden 90.600 kg eierkolen. De penningm. dhr Jasp. Jobse meldde een winst van f 98.70. Besloten werd om deze winst bij de reserve te voegen. In de plaats van den heer J. Geldof Sr. welke zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot bestuurslid gekozen dhr J. Geldof Jr. Verschillende functionarissen werden herkozen. Besloten werd het loon van den bode te verhoogen met f 10 per jaar. Voor het fungeeren als brandstoffen- lossers was geen animo, zoodat hierin nog voorzien moet worden. Cadzand. Goedkeuring is ontvangen op het raadsbesluit van 29 Aug. j.L, waarbij Dr H. J. S. Timmer is benoemd tot gemeente-geneesheer. Aardenburg. Tot dirigent van de Aar- denburgsche Muzieksociëteit „Aarden- burgsche Fanfare" is benoemd de heer W. Vernooys te Oostburg. Kamperland. Met het oog op het win terseizoen heeft de Geref. school alhier den aanvang der morgenschooltijden een half uur verlaat. Deze vangen nu aan in- plaats van half 10 om 10 uur. Wissenkerke. Woensdag werd in de Chr. school alhier ten bate van de stich ting Kinderzorg een film vertoond over het leven in deze stichting. Ds de Vries gaf een toelichting. Ko'rtgene. In de Evangelisatiezaal werd Donderdagavond een film vertoond van „Kinderzorg" uit Middelburg. Ds de Vries uit Goes heeft een inleidend woord gesproken. De ontwikkeling van de be kende stichting werd door Spr. bespro ken. Het wel en wee van „Kinderzorg" werd geschetst. De aanwezigen hebben veel genoten van de prachtige films van „Kinderzorg" en zullen zeker niet nala ten, om de stichting te bedenken. Driewegen. Loop der bevolking over de maand October 1941. Ingekomen: C. Dees, van Terneuzen, van Steenbergenlaan 5 naar Driewegen no. 172. Vertrokken: P. Meulpolder, van Drie wegen no 59 naar Wemeldinge, Oranje boomstraat B 71. J. H. de Baas, van Driewegen no. 65 naar Amsterdam, Nic. Maesstraat 41 hs. Wemeldinge. Ingekomen: A. van Baa ien, van Sas van Gent, naar Oranje boomstraat B 88mevr. H. J. van Iren de Moor en zoon, van Veere naar Pr. Ju- lianastraat C 2 iM. L. de Jong en echt- gen. van Raamsdonk naar Pr. Juliana- str. C 1 kP. van der MaaleMeulpolder van Driewegen naar Oranjeboomstr. B 71A. v. d. Maale, vaü 's H. Arendsker- ke naar Oranjeboomstr. B 71; A. Blom, van Dordrecht, naar Oranjeboomstr. B 88; C. A. Servaas, van Terneuzen, naar Oranjeboomstr. B 88mevr. M. B. Boors- maTolhoek, van 's Gravenhage naar Pr. Julianastr. C It; J. Oomens, van 's Hertogenbosch naar Dorpsstr. B 8; C. en H. van der Veer, van Terneuzen naar Nieuwendijk C 100; M. Koster, v. Yerseke naar Nieuwendijk C 98. Vertrokken: J. Sinke, naar Yerseke; mej. L. Smallegange, naar Goes; J. Ver meulen, naar Middelburg; J. Clement, n. Bergen op Zoom; J. B. Bordewijk, naar Kampen; J. F. de Bourgraaf, naar Oost burg. in een '/2 glas water reinigt 's nachts Uw kunstgebit en maakthetfrisch en smetteloos. N«d«rlandich. Flacons 40-60 et. «n 1 gld. als je je herinnert, dat ik wel eens ver teld heb, dat ik Herman volstrekt nog niet vergeten ben, al 'kon ik niet anders handelen dan ik toen heb gedaan. En nu zijn zusje in mijn afdeeling, onder mijn leiding. Je begrijpt dat dit aanleiding kan geven tot verwikkelingen. Want maar neen, ik zou geregeld vertel len. Ik was zóó in de war, dat ik, met den dokter de ronde doende, er met mijn ge dachten heel niet bij was en niet eens hoorde, wat hij beval. Gelukkig bemerkte bij mijn verstrooidheid en vertelde alles nog eens. Langzamerhand ben ik van Mierasje je weet wel verschillende bijzon derheden te weten gekomen. De heer en mevrouw Vandervelde zijn beiden over leden, de laatste nog slechts enkele maanden geleden. Herman is in Indië, want hij vaart op de lijn JavaChina Japan. In jaren is hij niet in het land geweest, dretha staat dus alleen. Zij lijdt veel onder het verlies van haar moeder, want zij was een aardig, best mensch. Natuurlijk kent zy mjj niet, Zij was Japanschjchip op een g e 1 o o p e n. Het inlichtingenbureau der Japansche regeering deelt mede, dat het Japansche passagiersschip „Kebi Maroe" van de Japan Sea Steamship Comp., metende 4.500 ton in de Japan sche Zee op een mijn geloopen is. Het schip onderhield een geregelden dienst tusschen Seisjin aan de Oostkust van Korea en Tsoeroega en was, toen de ramp gebeurde op weg naar laatstge noemde plaats. Op het S.O.S. van het Japansche schip zijn alle beschikbare schepen te Tsoe roega te hulp gesneld, doch het reddings werk schijnt door zwaren zeegang te worden bemoeilijkt. Omtrent het lot van de 342 passagiers en tachtig leden der bemanning is tot dusver nog niets defi nitiefs bekend. Vliegtuigen zouden eeni- ge reddingsbooten hebben gezien aldus D.N.B., en volgens tot dusver onbeves tigde berichten zou een deel der beman ning van het schip zijn gered. Vernomen wordt, dat schepen1 die de omgeving afzoeken, waar de Kibi Maroe is ondergegaan, tot Donderdagmiddag 15 uur de lijken hebben opgepikt van 17 slachtoffers. Voorts werden 247 over levenden gered, van wie 9 in critieken toestand verkeeren. In totaal bevonden zich aan boord 430 passagiers en een be manning van 80 koppen. Meisje overreden. Woensdagmiddag hing een zevenjarig meisje te Utrecht achter een met paar den bespannen wagen. Door een onver wachte wending viel het meisje van den wagen en kwam voor de wielen van een achter den wagen rijdende vrachtauto terecht. Het kind was op slag dood. Economische Rechter te Middelburg. Zitting van Donderdag 6 November. De volgende personen werden gedag vaard G. J. de Wilde, 49 jaar, landbouwer te St. Maartensdijk, wegens het feit, dat hij op 16 Juli 1941 als teler van erwten, niet die zorg heeft aangewend, welke redelijkerwijs van hem verlangd kofi worden, hebbende hij nagelaten 1700 kg. groengeplukte erwten tijdig ter voorko ming van bederf uit de opslagplaats der veiling te St. Annaland weg te halen en de erwten door deze te drogen, als nog voor menschelijke consumptie te redden, met het gevolg, dat die party erwten aldaar is bedorven en nog slechts voor veevoeder bruikbaar was. Eisch en uitspr. vrijspraak. J. C. Dorst, 35 jaar, molenaar te Tho- len, wegens het feit, dat hij te Tholen 3700 kg. graan (mais en tarwe) heeft verwerkt door dat in zijn molen te ver malen. Eisch f 200 of 50 d., uitspr. f 150 of "30 d. h. W. van Dijke, 53 jaar, meelhandelaar te Nieuwerkerk, wegens het feit, dat hij heeft afgeleverd 150 kg. bruine boonen en 150 kg. groene erwten, zonder dat daarvoor de vereischte bonnen werden ingeleverd. Eisch f 50 of 10 d., uitspr. f 50 of 20 d. h. J. W. de Vrieze, 39 jaar, tuinder te Haamstede, wegens het feit, dat hij aan de Brandstoffencommissie te Zierikzee heeft medegedeeld 30 eenheden in voor raad te hebben, terwijl hij toen in voor raad had 50 eenheden vaste brandstof fen. Eisch f 15 of 10 d., uitspr. f 20 of 10 d. d. h. L. de Winter, 51 jaar, landbouwer te 's Heer Arendskerke, wegens het feit, dat hij twee levende varkens, elk wegen de circa 95 kg. heeft voorhanden gehad. Eisch f 50 of 10 d„ uitspr. f 20 of 10 d. h. A. de Visser, 51 jaar, werkman te Kloetinge, wegens het feit, dat hij te Goes 20 brandstoffenbons heeft gekocht. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. L. J. Wieme, 28 jaar, werkman te Axel, wegens het feit, dat hij een centri fuge, althans een inrichting tot het be reiden van room heeft voorhanden ge had. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. C. Vermeulen, 28 jaar, bakker te Hein- kenszand, wegens het feit, dat hij 337 eieren heeft opgekocht bij verschillende producenten, terwijl hij niet was verza- toen veel te jong. En later zal men haar wel niets verteld hebben. Maar en dat is nu mijn grootste zorg het zal moeilijk geheim kunnen blijven, al zou ik dat gaarne willen. Al lereerst al zal'zij aan Herman over haar hoofdverpleegster schrijven. En als hij dan den naam van die hoofdverpleegster verneemt, zal hij allicht nader informee- ren. Vermoedelijk, vrij zeker zelfs, be grijpt hij onmiddellijk, wie ik ben. En dan staat het te vreezen, dat hij aan zijn zusje bijzonderheden meedeelt. Zij komt het dus zeer waarschijnlijk te weten. En hoe zal zij dan over my denken? Maar de moeilijkheden gaan nog groo- ter worden. Over eenige maanden komt Herman op de Rotterdamsche Lloyd. Dat beteekent, naar je weet, dat hij op geregelde tijden in Rotterdam komt en dan, dat spreekt vanzelf, ook zijn zusje zal bezoeken. Die twee houden dolveel van elkaar. Ik houd mijn hart vast, Louise. Zal ik hem na zooveel jaren weer ontmoeten Nu begrijp je wel, hoe het mij in deze dagen te moede is. Moet de verzoeking OFFICIEELE BEKENDMAKING VAN DEN ALGEMEEN GEMACHTIGDE VOOR DEN WEDEROPBOUW EN VOOR DE BOUWNIJVERHEID. De Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid deelt mede, dat alle „machtigingen" door of namens hem uitgereikt, betreffende den aankoop en de aflevering van hout, met ingang van 1 November 1941 voor het geheele land hun geldigheid hebben verloren. Voor geheel Nederland zal een bonnensysteem met vaste coupures met ingang van 1 November 1941 voor alle bouwwerken worden toegepast. Met ingang van 1 November 1941 mag derhalve voor bouwwerken, waarvoor reeds een gele machtiging tot aankoop van hout in ontvangst werd genomen, geen hout meer worden afgeleverd dan tegen afgifte van de nieuwe houtcoupures. Ter verkrijging van houtcoupures vanaf 8 November 1941 dienen de opdracht gevers van bouwwerken zich te wenden tot de Hoofden der Bureaux Goedkeuring Werken in de provincies, waar het bouwwerk is gelegen. Bureaux te GroningenDrenthe Adres Groningen, Martinikerkhof 18; Hoofd: Ir H. L. B. Dénis. Frieslapd Leeuwarden, Korfmakerstraat 13; Hoofd: Ir J. Ypes. Overijssel Deventer, Kapjeswelle 5; Hoofd: Ir J. van Noppen. Gelderland Arnhem, Eusebiusplein 28; HoofdIr H. H. Rieuwerts de Vries. Utrecht Amersfoort, Utrechtscheweg 106; Hoofd: Ir A. Bos P.Az. Noord-Holland (met uitzon- Velsen, Kanaalkade 61; dering van Amsterdam) Hoofd: Ir R. Dufour Zuid-Holland (met uitzonde 's Gravenhage, Koninginnegr. 59; ring van Rotterdam) Hoofd: Ir J. Halm. Zeeland Middelburg, p./a. Tijdelijke Gemeente- Secretarie, Molenwater 4 a; Hoofd: J. E. van Tijen. Noord-Brabant 's Hertogenbosch, Oranje Nassaul. 10; Hoofd: Ir J. P. Willeumier. Limburg Maastricht, Bouillanstraat la; Hoofd: Ir P. W. J. Kallenbach. Amsterdam p./a. Raadhuis, Kamer 153. Telefoon: 7309 5960 3818 25021 5862 Beverwijk 3841 182664 31 en 100 2703 2232 43130 en 43321 Rotterdam p./a. DIWERO, Veemarkt 2. 45988 a *Voor de aanvrage van houtcoupures bij bovenvermelde instanties dient gebruik gemaakt te worden van de daartoe vastgestelde en bij den houthandel beschikbare aanvraagformulieren in duplo. Bij de inzending dezer aanvraagformulieren in duplo is overlegging van de gele machtiging verplicht. Aan de verkoopkantoren, importeurs en handelaren is opdracht gegeven de in hun bezit zijnde gele machtigingen onverwijld aan de opdrachtgevers der diverse bouwwerken toe te zenden. Dit houdt dus ook in, dat de houtmachtigingen voor bouwwerken van den Rijksgebouwendienst en de Nederlandsche Spoorwegen met ingang van dien datum vervallen zijn. Voor verkrijging van houtcoupures voor bouwwerken van den Rijksgebou wendienst en de Nederlandsche Spoorwegen dienen deze diensten zich te wenden tot hun hoofdbureaux, respectievelijk in 's-Gravenhage en Utrecht. meiaar als bedoeld in het Eierenbesluit 1940. Eisch f 25 of 10 d. met verb.verkl., uitspr, f 25 of 10 d. h. P. Faas, 18 jaar, landarbeider te Nieuwvliet, wegens het feit, dat hij in April 1941 te Groede heeft gekocht 1 paar lederen pantoffels zonder bonnen. Eisch en uitspr. f 5 of 3 d. h. A. P. de Visser, 17 jaar, fabrieksar beider te Groede, wegens het feit, dat hij heeft gekocht 1 paar schoenen zonder bonnen. Eisch en uitspr. f 5 of 1 w. t.sch. W. M. Risseeuw, 32 jaar, garagehou der te Groede, wegens het feit, dat hij heeft afgeleverd aan A. P. de Visser 1 paar schoenen zonder bonnen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. P. Baljeu, 30 jaar, veedrijver te Mid delburg, wegens de feiten, dat hij te Koudekerke 2 a 3 levende varkens, elk van 60 a 70 kg., heeft vervoerd en dat hij te St. Laurens 2 levende varkens, elk van 55 kg. op het erf van J. Poppe heeft voorhanden gehad. Eisch 2 maal f 100 of 2 maal 10 d. h. met verb.verkl., uitspr. 2 maal f75 of 2 maal 15 d. h. met verb.verkl. P. Koppejan, 43 jaar, landbouwer te Koudekerke, wegens het feit, dat hij een varken heeft doen slachten. Eisch en uitspr. f 60 of 10 d. h. met verbeurdverklaring. H. M. P. Colsen, 29 jaar, slager te Sluiskil, wegens het feit, dat hij te Ter neuzen een rund heeft geslacht. Eisch en uitspr. f100 of 20 d. h. met verbeurdverklaring. H. J. Colsen, 55 jaar, slager te Sluis kil, wegens het feit, dat hij te Axel een varken van 70 kg. heeft vervoerd. Eisch f 40 of 10 d. h. met verb.verkl., uitspr. f 40 of 20 d. met verb.verkl. P. van* Tatenhove, 41 jaar, slagers knecht te Terneuzen, wegens het feit, dat hij te Hoek een varken van 100 kg. heeft vervoerd. Eisch f 100 of 20 d., uitspr. f 100 of 25 d. h. A. de Keijzer, 30 jaar, garagehouder te Zaamslag, wegens het feit, dat hij heeft gekocht 254 liter motorbenzine, zonder daarvoor de vereischte coupons af te geven. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. opnieuw komen? Wil onze God mij weer beproeven? Want je moet weten, dat Herman nog steeds niet getrouwd is. Was dat maar zoo! Dah was ik niet bang, hem te ontmoeten. Maar nu hij nog steeds ongetrouwd is, zou ik hem het liefst uit den weg blijven. Het is evenwel nog zeer de vraag, of mij dat gelukken zal! Ik heb het er niet gemakkelijk onder. De reden van toen bestaan natuurlijk nog. Er is niets veranderd. Ik merkte het aan Gretha, toen ik met haar gister een wandeling door de stad maakte. Ab soluut onkundig van godsdienst opge voed. Zij worstelt met haar groot leed, het overlijden van haar moeder, waardoor zij zoo goed als alleen op de wereld kwam te staan. Met enkele woorden heb ik haar den juisten weg gewezen en gezegd, dat zij er gerust met mij over praten mocht. Meer kan ik ook al niet doen. Nu weet je, hoe de zaken staan. Het is best mogelijk, dat ik mij noodeloos on gerust maak. Ik beeld mij in, dat Her man, als hjj verneemt, wie ik ben, een- Uitspraken van de Rechtbankzitting. In de volgende zaken werd uitspraak gedaan A. G., een 35-jarige domeinarbeider uit 's Heer Arendskerke, verdacht van dief stal van 546 kg bruine boonen ten na- deele van M. Braamse te Lewedorp. De eisch luidde 3 mnd. gev.straf. Uit spraak f 25 of 10 d. A. v. d. M., te Domburg, wegens rij wieldiefstal, 5 maal gepleegd in de dui nen van Westhove. Eisch 9 mnd. gev. straf met aftrek van het voorarrest. Uit spraak: 9 mnd. gev.straf met aftr. tot heden. P. v. d. M., een 19-jarige los werk man, eveneens uit Domburg, wegens he ling van rijwielonderdeelen. Eisch f 25 of 10 d. h. Uitspraak: 1 mnd. gev.straf. J. R., 31 j., bouwvakarbeider, te Vlis singen, gedetineerd, wegens verkoopen van een tweetal gestolen rijwielen voor zijn zwager. Eisch 6 maanden met aftrek van het voorarrest. Uitspr. 3 mnd. gev. straf met aftr. tot heden. R. P., 34 j., werkman te Bouchaute (F-), wegens diefstal van een 4045 zakken, toebehoorende aan D. Pladdet te Philippine. Eisch 3 mnd. gev.straf. Uit spraak: 6 mnd. gev.straf met aftrek tot heden. J. J. W., 28 j., expeditieknecht, te Goes, wegens diefstal van verschillende goederen ten nadeele van zijn patroon. Eisch 5 mnd. gev.straf. Uitspr. 5 mnd. gev.straf met aftr. tot heden. J. J. S„ 38 j., voerman te Middelburg, wegens verkoop van 13 balen bloem, die hij moest bezorgen bij de bakkerij „De Broederband". Eisch 4 maanden gev. straf. Uitspraak: 4 mnd. gev.straf met aftrek tot heden. De Kantonrechter te Middelburg ver oordeelde een 34-jarigen koopman uit Wemeldinge, J. D., tot een geldboete van f 7,50 of 5 d. h., wegens overtreding van de Drankwet. De Officier vroeg in hoo- ger beroep bevestiging van dat vonnis. Wemeldinge, J. D., tot een geldboete vdn Uitspraak vonnis bevestigd. f 25- boete of 15 d. h. en f 25 boete of 3 w. t.sch. eischte de Officier tegen resp. E. v. E., een 24-jarige slagersknecht en de 17-jarige betonwerker L. H. v. d. A., beiden uit Terneuzen, wegens diefstal voudig uit mijn omgeving zal blijven en mij niet wil ontmoeten. Het zou een groote verlichting voor mij zijn. Maar als dat zoo is, dan zal hij allicht aan Gretha wel verklaren, waarom hij haar niet in het ziekenhuis bezoekt. Dan komt zij alles te weten. Zal dan de hartelijke verhouding jegens haar hoofdverpleeg ster veranderen Zal zij mij dan beschou wen als te hebben verstoord het levens geluk van haar broer, althans zooals hij dat ziet? Kijk, dat zou ik zoo vreeselijk vinden. Het zou mij leed doen om haar. In mijn gedrag zou het geen verande ring brengen natuurlijk, 't Is nóg myn in nige overtuiging, dat ik toen niet anders handelen ihocht. En nu nog niet. Ik weet, dat ik in den weg Gods was. Ik heb Hem gesmeekt, weer niet opnieuw de verzoeking over mij te doen komen. Maar ook, als Zijn wil anders is, mij kracht te geven, om staande te blijven. Je moet bij het lezen van dit alles dus niet den ken, dat ik „in de put" zit. Ik weet, waar ik met mijn nooden en zorgen heen moet: naar Jezus. Dat geeft een heerlijke, ver kwikkende rust. (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2