Kerk en SGhool Leestafel Gemengd Nieuws Land-en Tuinbouw We maken een pop voor de kleintjes. Pas op uw bonnenl Burgerlijke Stand Marktberichten Ned. Herv. Kerk, Aangenomen: naar IJ z e n - dj'ke (Z.-Vl.), cand. F. L. 't Hooft, hulppred. te 's-Gravtnhage. Bedankt: voor Ermelo (vac. J. J. Timmer), C. v. d. Boogert te Ridder kerk, Geref. Kerken. Beroepen: te Mijdrecht (vac. J. C. Gilhuis), F. P ij 1 m a n te H o e k (Z.- Vl.). Aangenomen: naar Barendracht (2e pred. pl.), O. v. Noort te Krommenie. Geref. Gemeenten. Beroepen: te Werkendam, W. C. Barna in te Rotterdam-Zuid. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds M. v. Alphen nam Zondag, wegens het bekomen van emeritaat, afscheid van de Geref. Kerk te Voorst, waarbij hij het Woord bediende naar aanleiding van Deut. 324 a. Cand. Joh. de Wal wordt 9 Nov. a.s. door Ds H. Hazenberg van ZwagerVeen bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Noordbergum, welke hij thans als hulpprediker dient. Ds M. Pol. Ds M. Pol, Ned. Herv. pred. te Wins- sen (Gld.) heeft wegens 40-jarigen diensttijd eervol emeritaat aangevraagd. Hulppredikers. Geref. Kerken: benoemd te Den Helder, cand. J. Bijleveld te Utrecht. Zuiderzeefonds!. Tot voorzitter van het bestuur van het Zuiderzeefonds voor de Ned. Herv. Kerk is benoemd Ds C. D. van Noppen te Zwolle. Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending op Geref. grondslag. De vierde jaarlijksche algemeene ver gadering van den Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending op Geref. grondslag, zal, naar wij vernemen, Vrijdag 14 Nov. a.s. te Utrecht in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen onder presidium van Ds B. N. B. Bouthoorn, Ned. Herv. predi kant te Bennekom, worden gehouden. Aan de orde komt o.m .de verkiezing van drie leden van het hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren Ds B. N. B. Bouthoorn, W. T. J. Abbema te Gouda en A. v. Barneveld te Delft. Naast de aftredenden zijn gecandideerd de hee ren Ds G. J.'Koolhaas te Huizen, A. v. Engen, notaris te Delft en A. Heems kerk, evangelist te Numansdorp. Na afdoening van de huishoulejjke za ken zal de heer K. Asmus, godsdienst onderwijzer te Dordrecht en propagan dist van den bond, een causerie over zijn arbeid houden. Het hoofdbestuur heeft een schrijven doen uitgaan aan al de Herv. Geref. ker keraden, en besturen van evangelisaties, waarin een collecte gevraagd wordt voor den bond op de a.s. Kerstdagen te hou den. Aangezien de bond min of meer de zorg heeft voor elf evangelisatieposten is versterking der geldmiddelen zeer noodig. R. U. te Leideri. Aan Mr P. E. Briët, Mr N. C. M. A. van den Dries en Jhr Mr Rh. Feith, is op hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van het college van curatoren der R. U. te Leiden en tot leden van dit col lege zijn benoemd Prof. Dr J. van Loon te 's-Gravenhage en Dr L. P. Krantz te Leiden. Gem. Universiteit van Amsterdam. De burgemeester van Amsterdam heeft in de vacature, ontstaan door het aan Prof. Dr D. van Ëmbden verleende ontslag, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de staathuishoudkunde aan de gem, universiteit Prof. Mr Dr G. M. Verrijn Stuart, directeur van de N.V. Amsterdamsche Bank, aldaar. Voorts heeft de burgemeester van Amsterdam ter voorziening in de vaca ture-Prof. Dr Ph. Kohnstamm, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de paedagogiek aan de gem. universiteit Prof. Dr M. J. Langeveld, buitenge woon hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Utrecht. Benoemingen. Aan de R. H. B. S. te T e r n e u z e n zijn tot leeraar en leerares in vasten dienst benoemd B. van der, Laan en mej. A. E. van Genderen. Benoemd tot onderwijzer(es) aan'de Herv. school te Baarn, mej. M. Groenhuyzen, aldaar; aan de Chr. school te Egmond aan Zee, W. C. v. Leusden te Venlo (tijd.) aan de Mr Schabergschool te 's-Gra venhage, J. de Jong en mej. C. Trammer (tijd. ond. nutt. handw.), beiden aldaar; aan de Chr. school te lieerde, J. van Andel, kw. m. a. te Utrecht; aan' de Chr. school te Hengelo, H. Zwaag te Enschedé aan de Chr. Ulo-school te Zuidhorn, mej. S. Veldman, aldaar (vakond. nutt. handw.). Examens. R. U. teLeiden: prop. ex. theologie, Dr C. Schravensande te Meppel. „Wees gezond, blijf gezond." Dr R. A. B. Oosterhuis. Als nr 2 in de Dobberserip (uitg. N.V. Numa, te Amsterdam) kwam bovenge noemd boekwerkje uit. Na eenige hoofd stukken van algemeenen aard, waarin ook verband wordt gelegd met de zor gen van onzen tijd, volgen meer concrete onderwerpen, als lichaamsbeweging, hy giëne in den zomer en in de vacantie, de gezondheidszorg in voorjaar en winter, de verzorging van het hoofdhaar, de huid en haar functie, hartlijden, zenuw pijnen, enz. Alles wordt uiterst eenvou dig behandeld, zoodat 't voor ieder lees baar is. Dat hier een Christen-medicus aan het woord is, die heenwijst naar den Schepper, de bron van alle kracht, ver melden wij met blijdschap. (Hoofdred.) Wat is Waarheid? Prof. G; Wisse. In dit bij drukkerij Wed. G. v. Soest te Amsterdam uitgegeven boekje geeft Prof. Wisse, de aanstaande eerste predi kant van de Chr. Geref. Kerk te Middel burg, een wetenschappelijke bijdrage aangaande de ken-leer. In 18 compres gedrukte bladzijden wordt veel hierover gegeven. Direct populair is het boekje nu juist niet, maar toch zullen velen den wetenschappelijken schrijver wel kunnen volgen. (Hoofdred.) Loutering, door Ds J. v. d. Leek te Badho-vedorp. Loutering, een troostwoord voor zie ken. Zoo wordt dit bij H. A. v. Botten- burg N.V. te Amsterdam uitgegeven boekje op het titelblad aangekondigd. Dus een uitgave, alleen voor zieken? Neen, de bedoeling is, dat gezonden het ook mogen lezen, want aldus de schrijver wie is er gezond? De sterk ste is enkel ijdelheid. In een aantal korte hoofdstukken met duidelijke, voor zieken bij uitstek geschikte letter gedrukt behandelt ds v. d. Leek een reeks onderwerpen, die de zieken wel zeef in het bijzonder inte resseeren. Soms is de stijl wat te preekerig, maar meestal weet de schrij ver van hart tot hart met zijn lezers te spreken. De toon is warm. (Hoofdred.) DE STRIJD TEGEN DEN CLANDES- TIENEN HANDEL. De Heerlensche recherche heeft te Hoensbroek een partij van 1100 kg. rijst in beslag genomen en S. en den winke lier H., beiden uit Heerlen, gearres teerd. S. had de rijst aan den winkelier voor f 3.70 per kg. verkocht. Bij den winkelier kwam ook een groote partij poederen te voorschijn, die aan de dis tributie was onttrokken. i Ambtenaren van den C.C C.D. hebben te Gouda den geheelen voorraad rook waren bij een winkelier in beslag genomen wegens groote prijsopdrijving. Een pakje shag van 15 cent werd b.v. voor 80 cent verkocht, een pakje siga retten van 12 H voor 40 cent. In totaal werden 17.000 sigaretten, 11.000 siga ren, 250 pakjes shag en 110 pakjes rook tabak, voor een winkelwaarde van f3000, in beslag genomen. De winkelier is gearresteerd. gr.D oodelijke ongeluk ken. Zaterdagmiddag heeft te Hoog land, bij het uitwijken voor een anderen auto de richtingwijzer van den auto van di- P. uit Amersfoort, den slaap van den 15-jarigen wielrijder J. B. geraakt. De jongen werd op slag gedood. Gistermorgen is de 3-jarige H. te Winschoten bij het spelen onder een vrachtauto geraakt en op slag gedood. Brand te Blaricum. Gistermorgen vroeg is te Blaricum het huis van den Amsterdamschen hoog leeraar, prof. dr L. E. J. Brouwer, ge heel uitgebrand. De brand ontstond toen een van. de huisgenooten een gaskachel wilde aan steken, waarbij een gordijn vlam vatte. Toen de Blaricumsche brandweer even later met haar motorspuit op het ter rein arriveerde, brandde het geheele huis reeds als een fakkel. Van den in boedel heeft men slechts een gedeelte kunnen redden, doch de bibliotheek van prof. Brouwer, die een wiskundige van internationale vermaardheid is, ging grootendeels verloren. Huis en inboedel waren niet verzekerd. (A.N.P.) 31 Arrestaties te'IJmui- d e n. De politie te Velsen heeft de laat ste maanden een reeks inbraken en dief stallen tot klaarheid gebracht en de da ders aangehouden. In totaal zijn reeds 31 personen gearresteerd, aldus de Tel. Reeds langen tijd werden de gangen gevolgd van een zekereen L. te IJmui- den. Bij eenige inbraken, o.a. in een krui denierszaak en melkinrichtingen, werden aanvankelijk slechts sporen van weinig nut gevonden. Later bleek, dat een groot bedrag aan zilvergeld ter inwisseling was aangeboden en omdat in' den krui denierswinkel een belangrijke hoeveel heid zilvergeld was ontvreemd, werd dit spoor gevolgd. Toen het onderzoek in dit stadium was, werd een inbraak ge pleegd in de Centrale Bakkerij, waarbij de kleeding van den dader besmeurd moest zijn geworden met een bepaalde stof. Daarop werd een huiszoeking ingesteld bij den verdachte en inderdaad werd een pas gewasschen jas aangetroffen. Ook een huisgenoote werd aangehouden en verder werd een bergplaats ontdekt bij een bewoner van IJmuiden-Oost. Deze was nimmer met de politie in aanraking geweest, waardoor de aandacht niet op hem was gevallen. B(j een onderzoek werd echter vastgesteld dat daar de buit van menigen diefstal werd geborgen en van daar werd verkocht. Geleidelik werd thans de oplossing gevonden van tal van andere diefstallen zooals vier inbraken in manufacturen- magazijnen. Meer arrestaties volgden en ook in verband met rijwieldiefstallen konden eenige personen worden aange houden, die in een jaar t(jds tachtig fietsen hadden ontvreemd. Verder zijn twee inwoners van Beverwijk aangehou den, die inbraken in Velserbeek hadden gepleegd. Waarschijnlijk zullen nog meer arrestaties volgen. Inbraken teAmsterdam opgehelderd. Vrijdag 1.1. is de laatste schakel gesloten van de keten, welke de inspecteur en 2 rechercheurs van de centrale recherche te Amsterdam hadden gelegd om een complot inbrekers en helers, 'dat zich aan ten minste tien inbreken, gepleegd in de laatste maan den, heeft schuldig gemaakt. Reeds vier weken geleden waren 12 leden van de bende in arrest gesteld, doch nog steeds ontbrak de meest be ruchte, die reeds meermalen in groote zaken betrokken is geweest. Deze der tiende man had zich geruimen tijd schuil weten te houden en trachtte, o.a. door het zenden van ansichten aan bekenden, welke dan uit de meest verschillende deelen van het land werden verzonden, de recherche om den tuin te leiden, i Vrijdagavond wist men eindelijk met zekerheid, dat de gezochte zich schuil hield in een woning te Amsterdam-Zuid. Toen de politiemannen binnendrongen, werd aanvankelijk nog eenige tegen stand geboden, doch spoedig moest de man voor de overmacht zwichten. (N. R. C.) Belangrijke verbetering in het drogen! van groenten. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van de Vereeniging voor Luchtbe handeling, heeft Ir A. W. Jansen, inge nieur van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland mede- deeling gunnen doen van een belangrijke verbetering welke thans is ontdekt tot 't drogen van groenten, waardoor de voe dingswaarde van het 'gedroogde product aanzienlijk zal stijgeri. Het drogen heeft belangrijke voordee- len boven 't bevriezen, en 't thans op den voorgrond tredende diep-vriezen, omdat in het algemeen de kosten ervan lager zijnde export in gedroogden toestand ge makkelijker en goedkooper is, evenals het opslaan der producten. De alge meene basis waarop het drogen van gfoenten thans berust noemde spr. ech ter onbevredigend, speciaal ook door de voorbehandelings-methode, z.g.n. blan- cheeren. Hierdoor moet het product van 80100 graden worden verhit,'waardoor de kwaliteit sterk achteruit gaat, en veel voedingswaarde wordt verloren. De zorg gaat vooral uit naar de vitaminen C. Bij de nieuwe vinding, welke toepas sing vindt in de groentendrogerij van het Centraal Bureau van Veilingen op het terrein der Delftsche Groentenveiling, is een geheel andere methode toegepast, waarbij het product de vereischte voch tigheid behoudt, en daardoor belangrijk minder aan kwaliteit en voedingswaarde inboet. Spr. wees er op, dat voor het drogen noodzakelijk moet worden geacht een versch en kerngezond product, dat liefst pl.m. twee uur na het oogsten be handeld moet worden. EEN KOE MET HOOGE PRODUCTIE. Den laatsten tijd staat de kwestie van hooge productie en langdurige bruik baarheid van de runderen sterk in het middelpunt van de belangstelling van onze rundveefokkers. Niet het leveren van één of een paar recordopbrengsten maakt de genetici warm, maar het regelmatige jaarlijksche leveren van een kalf plus een goede, liefst heel goede hoeveelheid melk en dan met hoog vetgehalte, telkens in een normale lactatiepefiode. Als een derge lijke koe dan ook nog een behoorlijk goeden lichaamsbouw toont, dan zijn alle eigenschappen aanwezig, die men aan een fokkoe kan stellen. Een prachtvoorbeeld van een dergelijke conduite vinden we bij de koe Jaan 59, rio. 89374 F.R.S., geboren 16 Maart 1932 bij M. E. v. d. 'Meer te Oudebildtzijl, thans eigendom van Johs. J. v. d. Mei te Hoogebeintum. Ze gaf: vet- kg. aantal afgekalfd op: melk gehalte boter dagen 13 Nov. '34 4.936 4.00 218 298 2 Dec. '35 7-259 4.21 335 345 20 Jan. '37 7.003 3.91 299 317 (mk.z.) 16 Febr. '38 8.991 4.26 429 417 18 Sept. '39 8.121 4.21 374 292*) 9 Oct. '40 7.297 4.30 344 292 Totaal 43.657 1999 1961 een poosje ongesteld. Haar gemiddelde per lactatieperiode bedroeg dus 7276 kg. melk met 4.18 pet. vet, d.i. 333 kg. boter in 327 dagen, ter wijl haar totale productie op één na 2000 kg. boter bedraagt in 1961 dagen, dus ruim 1 kg. pér dag gedurende meer dan 5 jaren melk geven! Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. „ER IS HIER NOG ZEER VEEL WERK." Dezer dagen heeft de heer Knetsch, referendaris van het Departement van Sociale Zaken, belangrijke mededeelin- gen gedaan in een radiovraaggesprek, getiteld: „Werk voor iedereen". De werkloosheid in ons land, aldus de heer Knetsch, wordt gedurende de laatste maanden steeds minder, aange zien er hier te lande nog zeer veel werk is. De metaal-industrie b.v. heeft een regelmatig tekort aan goede vaklieden. Ook de minder geschoolden en zelfs de ongeschoolden in het beroep vinden bijna allen werk. Ook in den mijnbouw be staat er groote behoefte aan goede werkkrachten evenals in den land bouw, waar de vraag naar aardap pelen- en bietenrooiers vooral de laatste weken buitengewoon groot is. Hier en daar bestaat zelfs ernstige vrees, dat de aardappelen en bieten vóór den winter niet uit den grond zouden komen. Deze vrees echter, aldus de heer Knetsch, zal ongegrond blijken, aange zien er voor gezorgd is, dat overal de noodige arbeidskrachten aanwezig kun nen zijn. Ten aanzien van de werkgelegenheid bij de werkverruimingswerken, merkte de heer Knetsch op, dat er nog ge noeg werk voorhanden is, vooral bij de z. g. cultuur technische werken. Deze zijn voor de voedselvoorziening van ons land van groote beteekenis. Werklooze jongelieden worden voorts in de gelegen heid gesteld, kosteloos een bepaalde Vakopleiding te volgen, welke opleiding van tweeërlei aard is: n.l. in de oplei dingskampen en op centrale werkplaat sen en vakcursussen. T.a.v. de werk gelegenheid in Duitschland zal de heer Knetsch op een nog nader aan te kon digen datum verschillende belangrijke mededeelingen doen, speciaal wat be treft de vakopleiding en de sociale voor zieningen. TAALVERKNOEIING. De volgende belachelijke onzin staat gedrukt op pakjes maizena: „Als een voedsel voor kinderen en in valide, bereid volgens aapwijzingen, 'is het zonder weerga niet alleen, maar verwonderlijk, en als aangenaam a 1 s het versterkend isvaak zal het begeert worden als niets anders kan gegeten worden." En verder: „Uithoofde van des- zelfs eigen in houd neemt het meeste alle geuren en smaken welke ter veraangenaming mogen worden ge- gewenscht. Een weinig vleeschnat er mede gemengd en gekoeld, maakt een allerheerlijkst vleeschnatgelei." Een dergelijke taalverknoeiing is toch al te erg. De kleintjes spelen het liefst met een pop, die een stootje verdragen kan. Nu, die is gemakkelijk te maken en de lief de, die het poppenmoedertje er voor koestert is niet minder groot, dan voor de "-duurste poppen, die zij trouwens meestal meer om naar te kijken dan om echt mee te spelen hebben. We hebben een paar vleeschkleurige kousen noodig en voorts allerlei kleine lapjes, om op te vullen, enkele knoopen, wat wol en een oude glacé handschoen. Van het eene lange kouseneind worden lange reepen dichtgestikt, die dienst zullen doen als armen en beenen. Deze worden met allerlei kleine stofrestjes opgevuld, terwijl men aan debeenen de voeten een goeden vorm geeft, hetgeen in het opvullen gevonden kan worden. Aan de armen wordt aan den onderkant de hand gevormd, die slechts weinig opgevuld wordt, daarna stikt men de duim zooals de teekening aangeeft. Hierop is ook te zien op welke wijze de voeten gevormd worden (links). Voor het hoofd wordt een deel van een der lange einden afge knipt en wel zóó dat de naad in het midden komt, daarna wordt het rond op gevuld en naait het achterhoofd, dat iets grooter dan het gezicht moet zijn, er te gen aan; de overblijvende stof wordt on- I deraan stevig bijeen gebonden, zoodat er j een klein strookje overblijft (zie boven midden) dat met kleine steekjes op den inmiddels opgevulden romp wordt ge- i naaid. (Zie pop links.) Voor den neus naait men een houten kraal op de stof, terwijl voor de oogen twee lichtblauwe kralen of kleine, platte blauwe knoopjes worden gebruikt, wangen worden rose en lippen rood gekleurd; terwijl boven de oogen een donkere lijn wordt aange geven voor de wenkbrauwen. Het hoofd deel wordt donker gekleurd, of met zwar te of bruine spansteken bewerkt, daarna bevestigt men draden in de stof en wel zóó, dat in het midden een rechte schei ding wordt gevormd, eventueel krijgt pop nog gladde ponney, waarna de don kere lokken in twee vlechten worden ge breid, 'tenzij de pop als jongen gekleed zal worden, dan zal een kapsel als links aangegeven is meer op zijn plaats zijn. Ten slotte bergt de lappendoos nog aller lei stofresten in zich, die aangewend kunnen worden om de jongeheer of de jongedame van een behoorlijk stel klee- ren te voorzien. „Mijnheer, ik ben mijn kolenkaart kwijt", „Al mijn broodbonnen verloren". In toenemende mate klonk aan de distri butiekantoren in ons land dit oude liedje.' Tenslotte bijna duizendmaal per dag. Al die kaarten waren „verloren" of op an dere wijze „zoekgeraakt" en meestal werden aan de gedupeerden nieuwe kaar ten uitgereikt. Tot het Centraal Distri butiekantoor deze gevallen eens wat nader onderzocht en tot verrassende re sultaten kwamt Wat die resultaten waren en hoe men deze verkeerde praktijken zal tegengaan, vertelde ons de heer S. de Hoo, direc teur van het Centraal Distributiekantoor. „Hoe kleiner de rantsoenen werden", aldus de heer De Hoo, „hoe meer men- schen bij ons kwamen met de mededee- ling, dat zij hun kaarten kwijt waren. Tenslotte gingen er twintigduizend kaar ten per maand verloren, en u begrijpt, dat wij' dat getal verdacht hoog vonden. Daarom is toen een uitgebreid statistisch onderzoek ingesteld en dat leverde inte ressante gegevens op. Zoo bleek o.m. dat het aantal aangevers van „verloren" kaarten in een bepaalde straat, indien wij eenmaal aan iemand in die straat verloren kaarten hadden vergoed, sterk toenam. Blijkbaar werkte het verliezen aanstekelijk. Door deze en andere feiten is de conclusie gewettigd, dat zeker 80 a 90 pet. van de aangiften op bedrog of opzettelijke achteloosheid berustten. Dat kon zoo niet doorgaan, want feite lijk werden op deze wijze aan duizenden menschen dubbele rantsoenen verstrekt, n.l. op de oorspronkelijke „verloren" bon nen en op de nieuwe, die in de plaats van de oude werden gegeven. Tenslotte is dan ook onlangs bepaald, dat verloren ^bonnen niet meer worden vergoed, tenzij de aangever kan aantoonen, dat de ver missing aan overmacht als bominslag, brand en inbraak te wijten is en vol- doende voorzorgsmaatregelen tegen ver lies waren getroffen. Tevens werden een aantal wettelijke verplichtingen, waaraan men zich bij vermissing of het vinden van distributiebescheiden heeft te hou den, vastgesteld. „Zijn er al overtredingen gestraft?" „Zeer zeker. Onlangs vond een juf frouw negen broodbonnen en deed hier van geen aangifte aan de politie. Het geval kwam uit en de juffrouw kreeg vijf en twintig gulden boete. Strengere straffen zijn natuurlijk gesteld op valsche aangifte van verlies en bovendien op onverdedigbare onachtzaamheid. Het lijkt me daarom zeer nuttig, nog eens een aantal wenken voor het hanteeren der distributiebescheiden te geven: 1. Bewaar uw bonnen in een mapje en berg dit mapje achter slot en gren del. Zet uw naam er op, want er zijn nog altijd eerlijke vinders! 2. Scheur iedere week aan de hand van de bonnenlij st in de courant de be- noodigde bonnen af en verricht deze bezigheid rustig, niet in het bijzijn van kleine kinderen. 3. Laat, als u inkoopen doet, de over bodige kaarten thuis om onnoodig verlies te voorkomen. En ten slotte, zoo besloot de heer De Hoo, wil ik nog één raad, die het boven staande kort samenvat, geven: bedenkt te allen tijde dat distributiebescheiden op het oogenblik even belangrijk zijn als geld!" (V.P.B.) Over de maand October. KLOETINGE. Geboren: Pieternella Ma ria Cornelia, d. v. C. h! Janse en J. D. van de Rafelaar. Gehuwd: J. A. Boutens, 35 j. jm. en P. J. Godeschalk, 19 j. jd.; H. de Blaeij, 34 j. jm. en S. J. Straub, 34 j. jd. Van 25 Oct.1 Nov. YERSEKE. Ondertrouwd: J. van Stee, 32 j. jm. en S. P. Sandee, 26 j. jd. Gehuwd:, W. A. Stroosnijder, 21 j. jm. en H. Loch, 24 j. jd. Geboren: Jacoba, z. v. C. Kole en A. C. Steketee; Krijn Pieter, z. v. A. P. Holle- stelle en M. J. Overbeeke; Biem, z. v. C. Vlaming en A. Pekaar. (Y.C.) Van 23—30 October. KRUININGEN. Ondertrouwd: J. Lou- werens, 37 j. te Wemeldinge en N. Quak- kelaar, 40 j. Geboren: Stephanie, d. v. A. Durinck en C. J. van der Borgt. (Y.C.) MIDDELBURG, 3 Nov. Groentenvei ling. Veldsla 612, Spinazie 10, Wage naars- en Suikerboonen 15, Spruiten 12 26, Schorseneeren 1650, Koolrapen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3