NEEN! Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Feuilleton 'tWas gauw gebeurd en weldra ver- MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. Zij, die kwamen en gingen. DE VAANDELS DER VRIJHEID. Met deze vaandels hooggeheven storm den de Duitsche legers, gevolgd door de legers van de verbonden mogendheden en de duizenden vrijwilligers uit alle be schaafde landen van Europa, naar het Oosten, om de belagers van de wester- sche beschaving te vernietigen. Zy marcheeren nu, na enkele maanden diep in het land der Sowjets, de over winning tegemoet. Die vaandels der vryheid werden ook in ons land gegrepen. Zij wapperen bo ven de troepen, die naar het Oosten trokken. Zoudt gij zoo weinig eer bezit ten, dat gij aan den kant blijft staan? Neen, gij zult die vaandels volgen, gij zult eindelek gaan beseffen, waarom het gaat, gij zult uw plicht doen en gij zult u aanmelden by het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, te Den Haag. WINTERHULPSPELDJES VAN AARDEWERK. Voor de collecte op Vrijdag 14 en Za terdag 15 November komt Winterhulp met iets zeer origineels voor den dag: speldjes van gebakken aarde. Het zijn terracotta tegeltjes van cir kelvormig model met een middellijn van 30 en een dikte van 5 millimeter, die een keuze uit 14 afbeeldingen zkllen bie den. Voor elk dezer is een karakteris tiek beeld gekozen uit de provincies en de drie voornaamste steden van ons land, o.a. de Gevangenpoort te Ber gen bp Zoom en het raadhuis te V eer e. De N.V. Brouwer's Aardewerk te Lei derdorp heeft zich met de vervaardiging belast. Vijf en vijftig meisjes, buiten het gewone personeel dezer aardewerkfa briek,zyn van de tweede week in Januari tot in de Meimaand met de vervaardi ging van deze speldjes bezig geweest. Deze meisjes waren speciaal voor dezen arbeid aangenomen en er is aan deze opdracht voor f20.000 verloond. HERSTELFONDS 1940. De wnd. secretaris-generaal van het departement van Financiën heeft be noemd tot directeur van het Herstel fonds 1940 den heer F. L. Rambonnet, algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschaden. Benoemd is tot administrateur J. Bak ker, administrateur bij het Departement van Financiën. Ingesteld is een Raad van Bijstand voor het Herstelfonds 1940; benoemd zijn tot lid van den Raad van Bijstand: mr A. J. van Soest, directeur J. Bak ker, A. Vogel en dr J. Ridder, allen ad ministrateur by het Departement van Financiën. Toegevoegd aan den Raad van Bij stand is als secretaris: mr Ph. C. M. van Campen, referendaris by het Depar tement van Financiën. WOENSDAG 5 NOV. 1941. 's Morgens tot 8.42 u. 's Avonds van 18.04 u. DE DISTRICTSARBEIDSBEURS MID DELBURG IN 1940. Aan het verslag over 1940 van de districtsarbeidsbeurs te Middelburg, om vattende de gemeenten op Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland en Schouwen en Duiveland, en den dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling te Middelburg, ontleenen wy het vol gende Te Middelburg bleef het aantal werk- loozen dalen tot eind April toen het 425 was, terwijl door de buitengewone, om standigheden dit eind Mei 1046 werd, doch eind Augustus was het reeds 438 en in December 172. In 1940 stonden er gemiddeld 453 werkzoekenden ingeschreven tegen 845- in 1939. Het aantal plaatsingen steeg van 1395 in 1939 tot 2886 in 1940. Het aantal aanvragen van 2034 tot 5959, het aantal voldane aanvragen van 1429 tot 4552. In 1940 werden 95 arbeiders buiten Middelburg geplaatst, n.l. 90 in Duitsch- land, 4 in de Wieringermeer en 1 in Hulst. Uit andere gemeenten werden te Mid delburg geplaatst 919 werkkrachhten. 11) -O- „Ik vind het hier altijd vreeselijk druk", zei Gretha. „Alles draait je com pleet voor de oogen." .,We zullen straks een stil gedeelte opzoeken, maar ik moet eerst even in gindschen winkel zijn." Het was een groote zaak van baby artikelen, die zij binnen gingen. „Een kennis van mij kreeg dezer dagen haar eerste kindje. Ik wil er wat voor koopen en het haar laten sturen.' „O, wat leuk. Bent u er peettante over?" „Neen zoover heb ik het nog niet ge stuurd. Wie weet, wat er nog komt." „Snoezig, vindt u niet, dat kinder goedje?" „Ja zei de ander peinzend. En dan opgewekter: „Help me eens, wat moois uitzoeken." Behalve de 90 personen uit Middelburg werden uit het district nog 260 mannen en 1 vrouw in Duitschland en in Frank rijk 2 mannen geplaatst. Het totaal aantal ingeschrevenen by de diverse agentschappen bedroeg in Ja nuari 4808 (v.j. 4429), in April 974 (2522), Mei 4122 (1268), October 264 (812), December 1791 (3722), totaal 19817 (v.j. 25004) gemiddeld per maand 1651 (2084). Met aantal plaatsingen bedroeg in 1940: 5358 tegen 1159 in 1939; het aan tal aanvragen was in 1940: 4984 tegen 1239 in 1939; terwijl het aantal voldane aanvragen resp. in 1940 en 1939 4601 en 1124 bedroeg. Uitgekeerd werd uit werkloozenkassen f 27.203,59 tegenover f 22.671,85 in 1939. Met 43 arbeiders kan de herscholing aanvangen, n.l. 7 tot metselaar, 6 tot be- tontimmerman, 6 tot yzervlechter, 1 tot banketbakker en 2 tot straatmaker, ter wijl in overleg met „De Schelde" 21 ar beiders in herscholing 'n dit bedrijf ge plaatst konden worden en 10 van deze na eenigen tyd als volwaardige arbeids krachten werden overgenomen. Het aantal gesteunden liep terug van 204 tot 132 gemiddeld per week. Het be drag aan steun van f 93.681,95 tot f 76381,89. Het aantal gemiddeld by de werkver ruiming geplaatsten bedroeg 143. Het totaal' uitbetaalde loon was 120.209,78y2 gulden, tegen f 157.249,18 in 1939. In totaal werd aan z.g. B-steun uit gegeven f 1695,19 aan 219 werkloozen in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. GEREF. MANNENVEREENIGINGEN OP ZUID-BEVELAND. Zaterdag had in de consistorie der Geref. Kerk te Goes een vergadering plaats van afgevaardigden der diverse Geref. Mannenvereenigingen op Zuid-Be veland. Op initiatief der Vereeniging „Calvijn" te Goes was men samengekomen, ten «einde zoo mogelijk te komen tot de vor ming van éen of twee kringen. Mede was aanwezig de heer B. J. v. d. Berg te Mid delburg, lid van het Hoofdbestuur van den Bond der G. M. V. Na ampele bespreking, onder leiding van den heer H. C. van Donk te Goes, werd besloten een kring te vormen, waartoe de vereenigingen te Goes, Nieuwdorp, Baarland, Wemeldinge en Wolfaartsdijk zich in principe bereid ver klaarden toe te treden. Besloten werd, de overige vier bij den Bond aangesloten vereenigingen in Zuid- Beveland te bezoeken en 6 Dec. a.s. D.V. wéér te vergaderen, ten einde dan tot de finitieve Kringvorming, vaststelling reg lement en bestuursverkiezing te komen. Erkende ziekenfondsen. Aan de navolgende instellingen is als nog een voorloopige toekenning en toe lating verleend in den zin van het Zie- kenfondsbesluit: Mij Ziekenfonds voor Oost. Zeeuwsch- Vlaanderen, Aardenburg; Mij Zieken fonds „Zuid- en Noord-Beveland", Goes; Mij Ziekenfonds voor West. Zeeuwsch- Vlaanderen, Groede. Aanmelding bij het Ziekenfonds door kinderen van 16 jaar en ouder. Tot dusver waren bij de bestaande Ziekenfondsen ook kinderen der verze kerden medeverzekerd. Dit geldt thans nog alleen voor de kinderen (stief- en pleegkinderen inbegrepen) die den leef- tyd van 16 jaar nog niet hebben bereikt. Kinderen dus van 16 jaar en ouder, die in een onderneming werkzaam zijn, die nen zich nu zelfstandig aan te melden als rechtstreeks verzekerden bij hun zieken fonds. Zijn deze kinderen niet in loondienst werkzaam, dan is aanmelding niet ver plicht, maar kan ze vrijwillig geschieden. Speidjesdag Ned. Roode Kruis. De speldjesdag voor het Ned. Roode Kruis heeft te Nieuw- en St. Joosland en Vrouwenpolder resp. f 17,72 en f 23,07 opgebracht. C. FLIPSE"f In het Gasthuis te Goes, waar hij en kele dagen geleden een operatie heeft ondergaan, is heden op 67-jarigen leef tijd overleden deiieer C. F I i p s e te Wissenkerke, iemand, die in Zee land, vooral op het gebied van zang en muziek, een zeer vooraanstaande plaats innam. Deze bescheiden man, die heel zijn le ven de eenvoud zelf is gebleven, heeft volgden de twee verpleegsters haar weg, opzoekend een stiller gedeelte van de roezemoezige koopstad, waar het heer lijk wandelen was. Zuster Vermaas vertelde van vroolijke momenten uit het ziekenhuis. Die waren er heel wat. En dan vertelde zij zóó smakelijk, dat de ander soms schatterde van den gullen lach, wat de hoofdver pleegster met genoegen hoorde, want zij vond dit meisje te stil en te veel in zich zelf gekeerd, al was dat verklaarbaar na hetgeen zuster Mieras haar had ver teld. Tot een vertrouwelijk gesprek was het tusschen haar en de nieuwelinge nog niet gekomen. Plotseling, na een lachbui over een koddige opmerking, stond Gretha op eens stil, ernstig kijkend. „Vindt u het niet verkeerd van mij, dat ik nu zoo vroolijk ben?" „Hoe bedoel je dat?" „Nu, Mieras zal u wel verteld hebben, dat eenige maanden geleden mijn moeder overleed. De wonde is nog zoo versch. Past het nu wel, om te lachen en vroolijk te zijn?" op muzikaal gebied ontzaglijk veel ge presteerd en heeft aan de bevordering van zang en muziek in onze provincie buitengewoon veel bijgedragen, ja daar aan krachtige leiding gegeven. Hjj was te Wissenkerke organist der Ned. Herv. Gemeente en directeur van het muziekgezelschap Apollo. Dit korps genoot, dank zij zyn leiding, in ons ge- heele gewest en daarbuiten een groote, welverdiende reputatie. Met hart en ziel gaf hij zich aan dit corps. Nog maar kort geleden hoorden wy hem met en thousiasme hierover spreken. Hoewel zijn gezondheid den laatsten tijd nu en dan te wenschen overliet, liet hij dezen arbeid, die hem veel krachtsinspanning kostte, niet los. Apollo bleef tot aan zijn dood z ij n Apollo. Verder was de heer Flipse voorzitter van den Zeeuwschen Bond van Zang verenigingen en van den Zeeuwschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen. In deze beide functies heeft hij zeer veel gedaan om het peil van zang en muziek in Zeeland omhoog te brengen. Het lei den van de concoursen (nog dezen zomer had hy van het muziekconcours te Goes de leiding) was hem een groot genoe gen. En meermalen sprak hij het tegen over autoriteiten by officieele ontvang sten uit, dat zij bij hun beoordeeling er rekening mede moesten houden, dat het hier prestaties gold van eenvoudige men- schen, die zang en muziek in hun vryen tijd beoefenden. Hoe kon hy, die in de muziek leefde, genieten, als er werkelyk iets goeds werd gegeven! Maar ook, hoe kon hij los komen, als men met iets kwam, dat be neden peil bleef. Dan was hij geen ge makkelijk directeur en leermkeester. Zijn zonen Eduard en Marinus Flipse, die in ons land en buiten onze grenzen een groote reputatie in de wereld der muziek genieten, waren zijn trots. Hij leefde tot aan zijn dood vaderlijk met hen mede en was altijd belangstellend naar de concerten, die zij gegeven had den. Ten slotte vermelden wij nog, dat de heer Flipse dok bestuurslid was van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Zeeland verliest in den heer Flipse een man met rijke gaven, die gewerkt heeft, zoolang hij kon. Het nieuwe gebied der gemeente. Zondag heeft de burgemeester, Mr Dr J. van Walré de Bordes, het nieuwe deel der gemeente wederom bezocht en wel om in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente aldaar een dienst bij te wonen en van die gelegenheid gebruik te maken kennis te maken met den kerkeraad van deze gemeente. De thans ontvangen kaart behoorende bij het besluit der grenswijziging, toont aan, dat de meening, dat zoo goed als geen verandering in het grondgebied van Oost- en West-Souburg komt, juist is. Daardoor behoefden ook geen personen uit die gemeente te worden overgeschre ven, wat wel is geschied met 2200 perso nen van Koudekerke, wier bevolkings- kaarten door die gemeente aan Middel burg zijn overgegeven. Inbraak. In den nacht van Zater dag op Zondag hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot de da mesconfectiezaak op den Nieuwendijk al hier door inwerpen van een groote eta lageruit met een baksteen. Blijkbaar had de dader zijn keus be paald op een bontmantel en een zilver vos, beide ter waarde van eenige hon derden guldens, die dan ook verdwenen zyn. De winkelier, die door het breken van het glas wakker geworden was, ontdekte spoedig den diefstal en stelde telefonisch de politie daarvan in kennis. Onmiddel lijk heeft de recherche een onderzoek in gesteld, dat thans nog steeds voort? duurt. (P. Z. Ct.) Koffers met varkertsvleesch. Con troleurs van den C. C. C. D. hebben een beambte van de Prov. boot aangehouden. De man had zich na aankomst van de ferryboot te Vlis3ingen met twee zware koffers op den wal begeven. Zijn doen en laten trok de aandacht der controleurs die hem volgden en ten slotte een onder zoek naar den inhoud der koffers instel den. Deze bleek uit geslachte ongestem pelde biggen te bestaan. De verboden waar werd in beslag genomen en de ver voerder ontving proces-verbaal. De zonnige lach verdween van zuster Vermaas' gezicht. „Ja Mieras vertelde me, dat je veel geleden hebt, den laatsten tijd. Ik kan me voorstellen, dat dat alles je heeft aan gegrepen. Maar het komt me voor, dat je er niet bij moet blijven stilstaan. Dat ondermijnt je gezondheid. Eerlijk gezegd, vroeg ik je, mee te gaan, natuurlijk ook voor mijn gezelschap, maar speciaal, om dat je dringend ontspanning noodig hebt. Het gaat niet goed, als je heele dagen over je droevig verlies denkt. Ik heb een flauw vermoeden, dat dit inderdaad het geval is. En dat is heel verkeerd, kind." „Dus u vindt het niet slecht, niet onge voelig van mij, als ik, zooals zooeven, wel eens vroolijk ben?" „Volstrekt niet. Ik heb ook smart ge kend in mijn leven. Niet dezelfde van jou, want mijn beide ouders leven nog,- maar toch smart, die de ziel pijnde. Maar dat is voorbij, al gebeurt het soms nog wel eens, dat ik er aan terugdenk. Wij hebben ons lot niet in onze handen, Ik weet niet precies, hoe jij daarover denkt, maar naar mijn innige overtuiging is er Ver. voor Alg. Wetensch. Belangen. Gisteravond heeft de heer L. v a n D y k, hoofd van de Landbouwschool te Schoon- dijke, voor de Vereeniging voor AJge- meene Wetenschappelijke Belangen, wel ke onder voorzitterschap van den heer J. T. Ballegoyen de Jong voor de eerste maal in dit seizoen bijeen kwam, een lezing gehouden over „Uit de geschiedenis van onze molens en hun aandeel in het landschapsschoon, gezien door onze schilders", welke interessante causerie werd toegelicht door een groot aantal lichtbeelden. Spr. ving aan met op te merken, dat het Hollandsche landschap zonder mo lens niet denkbaar is. Het zou iets eigens verliezen, indien de molens hieruit zou den verdwijnen. Onze voorvaderen uit de 17e eeuw komt een eere-saluut toe voor hun werk, waarvan zij tot op dezen dag eere hebben gehad. In den eeuwen-ouden strijd van het waterland Holland heeft de wind-watermolen tegen den vijand van ons vaderland steeds een voorname plaats ingenomen. Dat techniek, religie en kunst hier samengingen, moeten wij zien als een uiting van echt Hollandsche cultuur. Groote Hollandsche schilders, aldus spr., zagen in de molens sombere gevaar ten, machtige kolossen onder een door wolken verdonkerden hemel. Onder de hoogc luchten staan onze molens onbe weeglijk, daarby aan het landschap een bijzondere bekoring gevend, en het be hoeft dan ook niet te verwonderen, dat zij voor menig kunstschilder een voor werp van hun kunstuiting werden en nog zijn. Vervolgens ging spr. de ontwikkeling van den molenbouw in den loop der eeu-> wen na. Een groot verval is b.v. waar te nemen bij de industriemolens, welke eer tijds de Zaanstreek beroemd maakten en waarvan er nu nog slechts enkele over zijn. Reeds in de oudheid kent men molens, waarvan spr. voorbeelden geeft door aanhalingen uit het Oude Testament. Uitvoerig stond spr. stil bij de ver schillende soorten molens, o.a. de stand- of handmolens, de diermolens, de slaven- molens en de watermolens. Ons land kent tal van typen,waar van het eene meer, het andere 'slechts sporadisch voorkomt. Aan de hand van fraaie lichtbeelden lichtte de heer Van Dijk de verschillende typen nader toe, om tenslotte met een serie lantaarnplaatjes aan te toonen de plaats, welke de molen in de werken van onze kunstschilders inneemt. De aanwezigen hebben met groote aandacht de lezing gevolgd. Dijkgraaf C. D. Verteeke gehuldigd. Het Bestuur van het Waterschap „De Breede Watering Bewesten Yerseke" heeft aan den Dijkgraaf C. D. Vereeke, die deze functie met ingang van 1 Nov. heeft neergelegd, een diner aangeboden. Tijdens dit diner is het woord gevoerd door den w.n. dijkgraaf, oud-burgemees ter Zandee te Kloetinge, die een uitvoe rig overzicht gaf van alle belangrijke werken in het Waterschap welke onder de 40-jarige ambtsperiode van den heer Vereeke tot stand zijn gekomen, waar voor spr. hem hulde bracht. Spr. overhandigde den ex-dijkgraaf, namens het bestuur een prachtige oor konde, welke ontworpen en vervaardigd is door den heer A. A. Nederhand, hoofd der Chr. school te Goes. Vervolgens hebben nog gesproken de gezworenen, de heeren v. Liere van 's H. Abtskerke, en de Koeyer van Yerseke, alsmede de nieuwe dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, en de ont vanger-griffier, de heer Mol, die den scheidenden dijkgraaf namens de ambte naren huldigde, waarna de heer Vereeke woorden van dank sprak. Wolfaartsdijk. Plotselinge dood. De konijnen- en kippenkoopman J. Wee- zepoel uit Goes is gisteren, toen hij hier zijn handel uitoefende, plotseling overle den. De man stond naast zijn fiets, zakte ineen en bleek overleden te zijn. Bruinisse. Zaterdagavond hield de af- deeling Bruinisse van den Bond van Mosselkweekers in Zeeland een druk be zochte vergadering. Voorzitter de heer P. van Waal Kz. Deze vergadering, al dus de voorz., was te beschouwen als een vervolg op de vergadering van 27 Sep- slechts Eén, Die lenigend kan en wil optreden. Als wij hem bezitten, dan kan, al valt het vaak zwaar, alles gedragen worden.' „Bedoelt u, dat men Christelijk moet wezen?" vroeg Gretha. „Ja, een Christen alleen is in staat, smart te dragen. Of laat ik het duide lijker en beter zeggen: een Christen alleen weet, waar hij met zijn smart heen moet." ,,'k Weet er niets van," bekende de ander. „Thuis heb ik er nooit van gehoord." t „Dat heb ik meenen te begrijpen. Het spijt me zeer. Want heusch, dan zou je je verlies veel gemakkelijker kunnen dragen. Bovendien zou je vollen vrede voor je hart hebben. Natuurlijk dring ik mij niet op. Maar als je er iets méér van weten wilt, dan ben ik gaarne be reid, er met je over te spreken. En mocht je lust hebben, eens met mij naar de kerk te gaan, één woord is voldoende, hoor. Zonder God in ons leven zijn we niets. Maar laten we nu nog eens over je moe praten." GEEN OVERSCHATTING VAN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. In het verslag van het Rykscollege voor de Lichamelijke Opvoeding over het jaar 1940 komt de volgende passage voor: „Het moge voor velen vreemd in de ooren klinken als het College op dit oogenblik een waarschuwend woord laat hooren en tot voorzichtigheid maant. Niet een waarschuwing voor de toene mende belangstelling voor de lichamely ke opvoeding, maar veeleer voor de rich ting, waarin de belangstelling zich kan ontwikkelen en die voert tot een mate- looze overschatting van de li chamelijke paraatheid. Het College, dat steeds de lichamelijke opvoeding als een opvoeding van den geest door middel van het lichaam heeft beschouwd, als een middel tot vorming van de per soonlijkheid, zou het diep betreuren, in dien door de tijdsomstandigheden deze grondgedachten werden losgelaten. De lichamelijke vorming van den mensch moet een integreerend deel van de totale vorming blijven. Geestelijke waarden mogen niet worden opgeofferd aan de physieke kracht. Daarmede is ons volk niet gebaatzou dit beginsel in gang vinden, dan zullen de gevolgen daarvan niet uitblijven. Bezonnenheid en koel verstand zijn onmisbare factoren bij het uitstippelen van den weg, welke thans moet worden ingeslagen. Men hoe de zich voor overijling en inspiratie van abnormale toestanden. Deze omstandig heden werken haastige besluiten in de hand, waartegen 't college waarschuwt. Een Volk, dat aan zijn toekomst bouwt, behoort hecht en zeker te bou wen en het gaat thans in de eerste plaats om de geestelijke toekomst van het Nederlandsche volk." tember, waar besloten was geen afge vaardigden te zenden naar de vergade ringen van den Provincialen Zeeuwschen Visscherij Bond. Door het oprichten van den Land stand, waaronder ook de kustvisscherij, dus in casu het mosselkweekersbedrijf ressorteert, is de toestand niet meer de zelfde als op 27 September. Burgemeester Van den Berg, die als vice-voorzitter van den Provincialen Zeeuwschen Visscherijbond is aangewe zen, zette de positie van den Prov. Vis scherijbond uiteen, alsmede de beteeke- nis, de werkingssféer en de werkwijze van den Landstand. Hij deelde mede, dat de afdeeling Zierikzee van den Bond van Mosselkweekers inmiddels ook tot toe treding tot den Visscherijbond besloten had. Van den Landstand is ieder kweeker uit hoofde van zijn bedrijf lid. Met algemeene stemmen werd daarna besloten tot den Prov. Zeeuwschen Vis scherijbond toe te treden. Als afgevaor- digden naar de te houden vergaderingen werden benoemd de mosselkweekers P. de Waal Kz. en A. C. Verspoor. Domburg. Gevonden voorwerpen: een dameshorloge, adresP. Kesteloo, 't Maereltje C 61; een heerenhorloge, adres: C. Carlier, Badstraat A 73; een dashouder, adres: Gemeenteveldwachter. Kamperland. Dat men ook hier voor zichtig moet zijn met het onbeheerd la ten staan van een rijwiel, bleek dezer dagen. Toen de heer v. d. M. naar huis wilde terugkeeren en zijn fiets, die hij tegen een hek geplaatst had, wilde ne men, bleek dat zijn rijwiel verdwenen was. De politie stelt een onderzoek in. Domburg. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: P. Geertse, 2 personen, van Oostkapelie n. Zuidstraat C 69M. Louws, 2 personen, van Aagtekerke n. B 9a; S. Heine, van Breskens n. Noord- weg C 54; H. M. VisserHokkeling, 2 personen, van Vlissingen n. Markt E 1. Vertrokken: A. Kleinepier, van B 9a, n. Biggekerke; J. Dekker van B 26 n. Aagtekerke 160; A. Vreeke, van Bad huisweg A 54 n. Oostburg, Martk 18; M. W. Welleman, 5 personen, van Wes terpark E 157 n. Middelburg, L. van Nieuwenhove 8J. Provoost, van Steijns- hofstraat E 15 n. Middelburg, Zand straat 7. Het was een opluchting voor Gretha Vandervelde, dat zij haar hart eens kon uitstorten. „En als er nu maar spoedig een brief van mijn -broer komt", besloot zij, „dan voel ik mij niet meer zoo alleen op de wereld. Hij is altijd zoo hartelijk voor zijn klein zusje. Ik zeg met opzet „zusje", want we verschillen nogal wat in leef tijd, zestien jaar." „Zoo", zei zuster Vermaas. „Dat ver schil is zeker nogal groot. Is je broer getrouwd?" „Neen, Herman is nog steeds vrijgezel." „O", was het haastige antwoord van de ander, die onmiddellijk over iets an ders begon. „Vandaar is het Maandag", zeide zij. ,,'k Meen van patiënten wel eens gehoord te hebben, dat dan de mail aankomt." „Ja, er kan een brief liggen." „Laat ons er dan maar gauw een stap je bij doen." i (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2